VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Record op record en verlies op verlies in Antwerpse haven Tariefsverhogingen voorgesteld Stemmig Kerstfeest voor Velsense huisvrouwen Heemskerk Wijk aan Zee 4 Nieuw lichtschip voor de Goodwin-banken Agenda voor Beverwijk Eenvoudige, maar sfeer volle Kerstbijeenkomst van J. G. en J. B.-leden Huldiging scheidende hoofdonderwijzer Woonwagenbewoners bijeen in „W ester duin' Kerstviering in de badplaats „Facultatieve" vierde 25-jarig bestaan Gereformeerde kerk Vrijdag in gebruik ABVA-leden bespraken toekomstige ouderdoms- verzekering Aantal auto's sinds 1949 verdubbeld Scheepvaart DONDERDAG 22 DECEMBER 1955 BRUSSEL (ANP) Het Rooms-Ka- tholieke Brusselse blad „Het Volk" schrijft dat ondanks de omstandigheid dat in 1955 dertien duizend vijf honderd zeeschepen de haven van Antwerpen binnen zullen zijn gelopen een record er gemiste kansen zijn en dat de vrees bestaat dat het ver keer zich door een gemis aan ruime en modern uitgeruste dokken bij een geringe daling van de huidige conjunctuur op an dere, beter geïnstalleerde havens zal rich ten. De exploitatie van de Antwerpse ha ven gaf voor 1953 een verlies te zien van twee honderd millioen francs. De delging der exploitatietekorten ver zwaart ieder volgende begroting, zodat het tekort over weinig jaren zal zijn verdub beld. Een dergelijke toestand maakt het on mogelijk nog leningen aan te gaan om op snelle wijze de verouderde delen van de haven door nieuwe te vervangen. De staat blijkt zich weinig om deze aangelegenheid te bekommeren. De particuliere havenbe drijven maken voor het merendeel goede winsten en men zou van hen offers kun nen vragen om de verhoging van de tarie ven te compenseren, zo besluit Het Volk. Volgens Le Soir heeft de gemeenteraad van Antwerpen zich bezig gehouden met het vraagstuk der haventarieven. De mees te leden waren van oordeel, dat een herzie ning dezer haventarieven onvermijdelijk zal zijn indien de staat niet tussenbeide komt om de tekorten der havenexploitatie te dekken. M oerdijkkanaal Het Rooms-Katholieke gemeenteraadslid Delwaide kantte zich tegen een verhoging van de haventarieven, die, zo zei hij, in de toekomst de genadeslag zou kunnen be tekenen voor de Antwerpse haven. Hij was van oordeel dat de kansen op een ver wezenlijking van het Moerdijkkanaal gro ter zijn geworden door het Nederlandse In het stemmige licht van vele flakke rende kaarsen en een kleine kerstboom op het toneeltje hebben vele Velsense da mes als leden van de vereniging van huis vrouwen gistermiddag hun jaarlijkse mid dag in de adventstijd gehad - ditmaal in de Santpoortse „Weyman". Er was een aantrekkelijk programma samengesteld uit declamatie, zang en zelfs een dier mooie, eenvoudige Kerstcantates van Catharina v. Rennes, waarmee de sfeer zo treffend met eenvoudige midde len wordt getroffen. Mevrouw v. Schooten heeft de middag als presidente met een kort woord inge leid en het koortje onder leiding van me vrouw Q. Mechanius-Klomp heeft enige liederen gezongen. De leidster zelve, die over een prachtige, haast breekbare so praan beschikt, liet zich in een aantal soli horen bijwijze van muzikale illustratie van een declamatorium, dat door mevrouw A. Surink-Groen is geschreven rond de ge boorte van het Christenkind. Vooral het „Gloria, gloria!" ontroerde sterk, door het timbre van de sopraan, dat zonder enig effectbejag recht tot het hart der dank bare toehoorsters sprak. Minder geslaagd vonden wij overigens het declamatorium zelf: deze poëzie had niet voldoende kracht of intrinsieke schoonheid, om volledig te boeien en het was wellicht verstandiger geweest een der moderne declamatoria,waarvan onze heden daagse poëzie enkele voortreffelijke exem plaren rijk is, voor deze middag uit te kiezen. Speciaal de zoetelijke inslag werk te soms haast storend, waaraan de weinig krachtige dictie van de declamatrice geen goed deed. Maar dat lag ook aan de ac- coustiek van de zaal. Beter voldeden de oud-Nederlandse kerstliederen van na de pauze, die aan de mildheid van de een voud hun diepe schoonheid ontlenen en van mevrouw Suring een gevoelige ver tolking kregen. Zoals zij zich ook kennelijk in haar ele ment voelde tijdens de voordracht van het kerstverhaal over de oude man, wiens aanvankelijke teleurstelling over het uit blijven van een geschenk ten goede keert als hij de wezenlijke waarde van het Kerstfeest leert onderkennen: hier was de schrijfster uit Driehuis „thuis". Het is een stijlvolle middag geworden, die onder meer werd bijgewoond door de echtgenote van Velsens burgemeester. J. F. LONDEN Een prachtig nieuw licht schip houdt de wacht bij de verraderlijke Goodwin banken. Het lichtschip, dat hon derdduizend pond sterling heeft gekost, heeft ook een nieuwe ligplaats, verder weg van de zandbanken, maar- de bemanning kan de kokende wateren zien waaronder het oude lichtschip zijn graf heeft ge vonden. Het oude lichtschip rukte zich vorig jaar van haar ankers los en zonk op de plaats waar het zo lang de wacht had gehouden. Zeven leden van de bemanning verloren hierbij het leven. Het nieuwe lichtschip heeft centrale verwarming en is uitgerust met de nieuwste apparatuur. De voornaamste zorg van de kapitein en de zeskoppige bemanning gaat uit naar de drie kabels waaraan het schip ligt ver ankerd. Lichtschepen kunnen nooit veilig ankeren. Zij hebben geen motoren voor de voortbeweging en worden naar hun lig plaats gesleept. Zij moeten de sterkste stormen kunnen weerstaan en dientenge volge zijn de ankerkabels een levensbelang. DONDERDAG 22 DECEMBER Luxor Theater, 20 uur: Ned. U.S.S.R., filmavond. 't Centrum, 20 uur: Kienavond personeel Sihi-pompen. K.S.A., 10 uur: St. Eloy. K.S.A., 20 uur: R.K. Bouwcomité. „De Groentenbeurs", 20 uur: A.R.K.A. VRIJDAG 23 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Korporaal Wanhoop". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Alle hens aan dek". W.B.-Theater, 20 uur: „Het kind van de sloppen". 't Centrum, 20 uur: D.E.M., kienavond. K.S.A., 10 uur: Pius-college. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1518 en 1921 uur, lees- en studiezaal van 1013, 1518 en 1921.30 uur. Deltaplan. De uitvoering dezer werken zou een nadelige invloed hebben op de Schel- de-Rijnverbinding via de tussenwateren. Hij is van mening dat Antwerpen zich dui delijk moet uitspreken over het Moerdijk kanaal teneinde aan de Belgische onder handelaars een solide basis te geven. Hij vroeg bijzonderheden over een eventuele afschaffing van de Rijnvaartpremies, die de Nederlanders verlangen in ruil voor de nieuwe verbinding over hun grondge bied. De burgemeester antwoordde dat het Antwerpse standpunt voldoende bekend is te Brussel en het onderwerp is geweest van verscheidene besprekingen met de bevoeg de autoriteiten, onder wie de minister van Buitenlandse Zaken, Spaak. In het verenigingslokaal van de Her vormde kerk te Castricum zijn Dinsdag avond de leden van de plaatselijke afdelin gen van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Gemeenschap en de Vrijzinig Christelijke Jeugd Bond bijeen geweest in verband met het naderend Kerstfeest. Zonder begelei ding van een of ander muziekinstrument zong de jeugd Kerstliederen en zij pres teerde het deze liederen uitstekend ten ge hore te brengen. Een meisje van 17 jaar vertelde een Kerstverhaal, getiteld „De geboorte van God," en haar voordracht was eenvoudig, doch liet niet na diepe indruk te maken. Afwisselend droegen de meisjes en jongens gedichten van Jaqeline van der Waals, Adema van Scheltema en Anton van Duin kerken voor en in aansluiting op het Bijbelgedeelte Lucas 2 120 sprak de lei der, de heer K. C. Leewrik Jr., over de be tekenis van Kerstmis. Een enorme „grafheuvel" van oude gastoestellen ontstond toen een gasfabriek in New York ertoe overging aardgas aan haar verbruikers te leveren. Op kosten van de fabriek kreeg ieder een nieuw gastoestel - in ruil voor het oude. De heer J. Gallée hoofd van de R.K. jongensschool te Heemskerk zal op 1 Ja nuari de pensioengerechtigde leeftijd be- rekit hebben. Niet minder dan zeven en dertig jaar heeft hij het onderwijs op buitengewone wijze gediend. De bewoners van Heems kerk hebben gemeend dit afscheid niet zonder meer voorbij te moeten laten gaan en er heeft zich een comité gevormd, waar in zitting hebben de heren A. Kos, G. Ven del, B. Dam en M. C. Heesterbeek. Vanavond (Donderdag) zal in het Mar- quette-theater een bijeenkomst worden ge houden, waarop deze oud-leerlingen na mens allen een geschenk als stoffelijk bhjk van waardering aan de heer Gallée zullen aanbieden. In huize „Westerduin" te Wijk aan Zee zijn Woensdag een honderdtal woonwagen bewoners uit Beverwijk bijeen gekomen om het Kerstfeest te vieren. Door een in Beverwijk gevormd interkerkelijk comité is deze samenkomst mogelijk gebleken, waarbij het in de bedoeling ligt om het Evangelie ook bij deze groep, die door ve len vergeten wordt, te brengen. Aan ver sierde tafels zaten deze mensen, waaronder vele kinderen, bij elkaar. Ds. J. A. Dickhout uit IJmuiden sprak het welkomstwoord. Hij uitte zijn bewon dering voor het gezinsleven van deze men sen, dat wel zeer goed moet zijn. Op dik wijls ontroerende wijze werden vele Kerst liederen gezongen en zonder dat een vast omlijnd programma was samengesteld is het voor de aanwezigen een waar feest ge worden. Huize „Westerduin" was voor deze ge legenheid belangeloos beschikbaar gesteld door de Hoogovens. De onlangs opgerichte vereniging van Jonge Vrouwen heeft in de consistorieka mer van de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee haar Kerstfeest gevierd. Nadat de voorzitster mevrouw Eekhof het Kerstevangelie had voorgelezen richtte zij zich tot de aanwezigen. Zij wees er op dat men op deze dagen terug denkt aan zijn jeugd, waardoor vele herinneringen weer helder voor de geest komen. Vooral een vrouw heeft het nu zeer druk met Je voor bereidingen voor het Kerstfeest maar het is belangrijk om ook tijd te vinden voor bezinning. Mevrouw Eekhof sprak de wens uit dat het werkelijk feest in ieders hart zou mogen zijn. De avond werd op prettige wijze doorge bracht met zang en declamatie. Mevrouw Landaal droeg tot besluit het gedicht van M. Nijhoff „Tweespraak" voor. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE »^jcocAxx».iM«xwxxxooooocxxx»xxxiocaxcocooocooccooosa De afdeling Castricum van de Vereniging voor Facultatieve Lijkverbranding heeft Woensdag'in hö'tel De Rustende Jager haar 25-jarig bestaan gevierd. „Wij hebben gemeend, dit feest op be scheiden wijze te moeten gedenken," zeide de heer P. Schilp, voorzitter van de afde ling, in zijn welkomstwoord. Spreker gaf een kort overzicht van het wel en wee der „Facultatieve" in Castricum sinds de op richting op 20 December 1930 en releveerde tevens de vele werkzaamheden, die de secretaresse, mevrouw M. S, v. d. Horst Bronkhorst en de oud-voorzitter, de heer IJ. Beintema, in die 25 jaar hebben ver richt. Na de aanwezige afgevaardigden van de afdelingen Heiloo, Alkmaar en Amster dam dank te hebben gebracht voor hun komst en de door hen meegebrachte bloem stukken, deelde de voorzitter mede, dat er schriftelijke felicitaties waren binnenge komen van de directeur van het cremato rium, de heer De Bruin, de afdelingen Be verwijk en Velsen en de ere-burgeres van Amsterdam, de 86-jarige mevrouw Van Asperenv. d. Velde. Vocaal- en instrumentaalprogramma Het Wormerveerse trio, mevrouw Mijts Velthuys, sopraan; mejuffrouw Tine Mijts, piano en de heer Dick Boot, clarinet, heeft zich vervolgens laten horen in werken van onder andere W. A. Mozart, Fr. Schubert, Weber, H. C. v. Dort, A. Spoel en A. Pom- per. Vooral „Der Hirt auf dem Felsen," van Fr. Schubert, voor sopraan, obligaat-klari net en piano, was een juweeltje. Het trio kreeg aan het eind van hun optreden een dankbaar applaus en bloemen in ontvangst te nemen. Voor de pauze heeft de tweede voorzitter de heer M. D. Cappel gesproken over de crematiebepalingen in de begrafeniswet. Het was een bijeenkomst die grotere be langstelling had verdiend. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Petrus Arnoldus. z. van A. J. de Boer en J. A. Brakemhoff; Theodoras Adrianus, z. van A. Zonneveld en M. Lute: Pieter Jan, z. van P. Th. J. Kuijs en C. G. de Wit: Clara Maria, d., J. A. v. de Ven en S. W, M. Bouwhuis. ONDERTROUWD: G. J. van der Kolk, wonende te Heemskerk en C. A. Zoontjes, wonende te Castricum; J. J. Burgerimg en G. Zijlstra, beiden wonende te Castricum; W. P. Glorie en J. T. J. Poel, beiden wonen de te Castricum; M. P. de Graaf en G. M. Beekmans. beiden wonende te Castricum. GEHUWD: J. T. Assman en M. J. Meyer, beiden wonende te Castricum; H. J. Nie- meijer en H. de Vries, beiden wonende te Castricum. OVERLEDEN: Jacobus Jan Cornelis Don ker, 81 j., wonende te Ilpendam; Trijntje Schilder, 69 j„ wed. van A. Stuijt, wonende te Uitgeest; Elisabeth Briefjes, 78 j., wed. van J. Zwagerman, wonende te Castricum; Dirk Brouwer, 71 j., wonende te Zaandam. De nieuwe Gereformeerde kerk, welke te Castricum aan de Prinses Beatrixstraat is verrezen, zal Vrijdag in gebruik worden genomen. Voor deze plechtigheid, die om 19.30 uur een aanvang zal nemen, heeft men tal van kerkelijke en gemeentelijke autoriteiten uitgenodigd. Het gebouw is achtkantig en het biedt plaats aan circa 450 personen. Achter het gebouw heeft men drie kleine verenigingslokalen gebouwd, die door har monicadeuren afgescheiden zijn. Het is mogelijk van de drie lokalen één geheel te •^aken. Tussen de kerk en de lokalen heeft .en een keuken, een kluis en drie WC's aangebracht. Nachtvangsten van de kotters Leendert Jacoba 80 kg. tong en 3 m. vis; Arendje Jacoba 30 kg. en 2 m.; Rein 40 kg.; Tiny 80 kg. en 2 m.; Cornelia Adriana 80 kg. en 2 m.; Trijntje 40 kg. en 3 m.; Alice 160 kg. en 2 m.; Willy Alida 70 kg. en 2 m.; Albatros 80 kg. en 2 m.; Gerda Marianne 30 kg. en 3 m.; Prinses Beatrix 50 kg. en 3 m.; Twee Gezusters 70 kg. en 2 m.; Jo hanna Cornelia 80 kg. en 4 m.; Zeearend 40 kg. en 1 m.; Adriana Catharina 50 kg. en 3 m.; Willem 80 kg. en 3 m.; Jacoba 160 kg. en 4 m.; Jana 100 kg. en 3 m.; Emi- sel 50 kg. en 2 m.; Hoop 1 weinig vangst, keer vastgelopen; Hoop 2 80 kg. en 4 m.; Kon. Juliana 100 kg. en 4 m.; Magda 100 kg. en 3 m.; Nehim 1 100 kg. en 3 m.; Ne- him 3 120 kg. en 3 m.; Klaas Jr. 80 kg. en 2 m.; Vier gebroeders 240 kg. en 3 m.; Tiny Dieuw 100 kg.- en 3 m.; Johan Willem 80 kg. en 3 m. en 1 m. tarbot; Flevo weinig vangst, pech gehad; Pieter Jacob 80 kg. en 3 m. vis. Nachtvangsten van de loggers Verwachting 200 kg. tong en 3 m. vis.; Arie Nico 100 kg., geen vis; Concordia 80 kg. en 2 m.; Cornelis 80 kg. en 5 m.; Ver wachting 70 kg. en 3 m.; Margriet 80 kg. en 2 m.; Elizabeth 80 kg. en 3 m.; Saturnus 60 kg. en 3 m.; Jan 80 kg. en 3 m.; Willem- pje 90 kg. en 3 m.; Aleida 80 kg. en 4 m.; Jacoba 160 kg. en 4 m.; Agatha Arie 80 kg. en 3 m.; Vier Gezusters 70 kg. en 4 m.; Ge broeders 60 kg. en 4 m.; Floris 50 kg. en 2 m.; Coen Bot 90 kg. en 3 m.; Excelsior 3 130 kg. en 6 m. en 1 m. tarbot; Wiron 3 120 kg. en 3 m.en 10 kabeljauwen. Binnengekomen schepen KW104 Vrouw Dirkje, KW40 Everhard Cristina, KW10 Adrianus, KW114 Avon tuur, KW54 Annie, KW91 Alida, R053 Dirkje, UK 22 24 81 53 169 91. Vertrokken schepen IJM 202 206 241 249 318 205 213 218 239 226; VL 77 Abraham KW 125 Petronelia, UK 24 232 81 53, HD 8. Oudste boten KW81 (van 10 Dec.), Herman Deining, Medan (van 12 Dec.), Vios, SCH171, Nestor (van 13 Dec.), Vikingbank, Allan-Water, Maria v. Hattem Shamrock (van 14 Dec.). Voor de Vrijdag Voor de Vrijdagmarkt lost de SCH 27 700 k. haring. Voor de Zaterdag Voor de Zaterdagmarkt komt de SCH 117 met 800 k. haring. En op zee De haringvisserij in het Kanaal was gis teren al weer minder; de „Oceaan 9" meld de een dagvangst van 40 kantjes. Om de Noord leverde de visserij gemiddelde dag vangsten van 300-100 manden hoops op. De „Haarlem" deed trekken van 30 en 20 manden hoops, de „Thorina" een trek van 20 schelvis en 30 hoops en trekken van 30 schelvis en 60 hoops, de Batavia een trek van 20 schelvis, Medan 60 hoops, Allanwa- ter 60 hoops, „VIOS I" een trek van 150 hoops, meest wijting en een trek van 60 hoops en de „Polderman" twee trekken van 20 hoops. „Deining" naar huis De trawler „Deining" (van 12 Dec.) ging gisteren thuisstomen met een defecte motor. De vangst is 500 kisten vis. Wat er was Een logger met 200 kisten haring en vijf kotters met 2000 kg tong en 120 kisten schol waren vanmorgen vroeg aan de af slag. Later kwam daar de Dirkje van 15 Nov.) bij met 1200 kisten haring. De prijzen De haring ging vanmorgen van de hand voor f 22f 18. Grote tong voor binnen land maakte f 5.80f 6.40, grootmiddel f 4.60f 5.60, kleinmiddel voor export f 4 f 3.60, tong I f 3.60—f 3.80, slips f 3.20— f 3.30. Grote tarbot maakte f 4.80f 5.10. Binnenland kocht verder schol 2 voor f 51 f 60, schol 3 voor f 40f 46, wijting voor f 31. De export nam schol I voor f 55, zet- schol voor f 45 en middel en grote schol voor f 43. Dagvangsten van de loggers Elizabeth, 50 kg tong en 2 m vis. Jan, 40 kg en 2 m. Willempje, 50 kg en 2 m. Alida, 30 kg en 4 m. Vrouw Dirkje, 40 kg en 1 m. Avontuur, 15 kg en 2 m. Petronel ia, 50 kg en 1 m. Agatha Arie, 40 kg en 2 m. Arie, 60 kg en 1 m. Vier Gezusters, 50 kg en 2 m. Verwachting, weinig vangst, thuisvarende. Floris, 40 kg en 2 m. Dagvangsten van de kotters Leendert Jacoba, 40 kg tong en 2 m vis. Rein, 5 kg en 3 m. Tiny, 10 kg en 3 m. Victoria, 5 m, geen tong. Cornelia Adriana, 40 kg en 1 m. Willy Alida, 40 kg en 1 m. Albatros, 50 kg en 1 m. Gerda Marianne, 2 kg en 3 m en 2 kab. Twee Gezusters, 10 kg en 2 m. Johanna Cornelia, 40 kg en 1 m. Zeearend, 40 kg en 1 m. Vier Gezus ters, 50 kg en 4 m. Jacoba, 30 kg en 3 m. Kon. Juliana, 50 kg en 1 y2 m. Jana, 40 kg en 3 m. Hendrikje, 30 kg en 1 m. Emisel, 40 kg en 2 m en 2 kab. Hoop 1, 60 kg en 1 m. Magda, 40 kg en 2 m. Nehim 3, 40 kg en iy2 m. Nehim 1, 60 kg en 3 m. Klaas Jr, 30 kg en 1 m. Vier Gebroeders, 80 kg en 2 m. Prinses Beatrix, 30 kg en 2 m. Tiny Dieuw, 60 kg en 2 m. Jan Willem, 30 kg en 1 m, een trek kwijt. Internos, 50 kg en 3 m. Flevo, 50 kg en 1 m en 1 kab. Voor de vergadering van de A.B.V.A. (Algemene Bond Van Ambtenaren), welke Woensdagavond in het Cultureel Centrum te IJmuiden werd gehouden, bestond tame lijk veel belangstelling. De hoofdbestuur der, de heer S. Bonn, gaf die avond een uiteenzetting van het standpunt van het hoofdbestuur over de toekomstige ouder domsvoorziening, zulks mede in verband met de pensioenen van de ambtenaren, zo als die contractueel zijn vastgelegd. Na eerst de voorgeschiedenis van het wetsontwerp te hebben besproken, waarbij de heer Bonn vaststelde, dat door minister Suurhoff is nagekomen wat hij beloofde te doen, namelijk dat vóór 1 Juli 1955 het wetsontwerp zou worden ingediend, sprak hij de hoop uit, dat iedereen in de Tweede Kamer zich er voor zal spannen deze wet zo spoedig mogelijk in het Staatsblad te krijgen. Nederland zal dan een stuk sociale wetgeving hebben, waar heel wat landen jaloers op kunnen zijn: een volksverzeke ring in de ruimste zin van het woord. Na de wijze van uitvoering en de finan ciering te hebben besproken, waarbij de heer Bonn ten aanzien van het laatste wees op het feit dat doordat de generaties steeds ouder worden, in de loop van 25 jaar de te storten premie zal stijgen van 6,16 percent tot 7,92 percent van het loon, haalde hij artikel 60 aan, regelende de aanpassing van de pensioenen. Met voorbeelden maakte de spreker dui delijk, dat in vele gevallen iemand met zijn eigen pensioen en het geld van de ouder - domsverzekering zou komen boven het laatst-verdiende loon, wat natuurlijk niet de bedoeling van de wet is. Spreker heeft vele malen door ambte naren horen verkondigen dat het eigen pensioen door hen zelf was betaald en dat het niet redelijk was om hiervan een be paald bedrag af te houden. Tegen deze mensen zei spreker bij voorbaat, dat hun standpunt verklaarbaar, maar niet geheel juist was. De werknemer betaalde van zijn loon premie, maar het rijk betaalt óók 8,6 percent, wat meer dan de helft is van de pensioenpremie. Dus hier betaalt de ge meenschap een deel van de premie, wat bij de nieuwe wet de gehele premie zal wor den. Weliswaar zal de werknemer 7 per cent van zijn loon moeten betalen, doch dit loon wordt met een zelfde bedrag verhoogd. De heer Bonn rekende de vergadering voor, dat iemand met een salaris van 3000 bij zijn pensionnering 85 percent van zijn loon zou ontvangen, mede omdat van zijn pensioen geen premie meer afgaat, wat van het loon wel het geval is. De door de heer Bonn uiteengezette regeling, waaruit bleek dat een weduwe een pensioen van 47 tot 52 percent ontvangen zal, kon echter nog slechts als grond voor discussie worden ge bruikt vast ligt deze materie uiteraard nog niet. Het hoofdbestuur zal tegen prin cipiële aanpassing geen bezwaar maken, ook niet in de overgangsperiode. Na deze uiteenzetting volgde nog een drukke discussie. Volgens de telling van het Centraal Bu reau voor de Statistiek naar de stand op 1 Augustus 1955 omvat het Nederlandse motorrijtuigenpark thans 381.528 automo bielen. In vergelijking met 1 Augustus 1954 betekent dit een toeneming van bijna 60.000 stuks of 19 percent. Op 1 Augustus 1955 waren er: personenauto's 267.888 (vorig jaar 219.411), autobussen e.d. 6.722 (6.359), vracht- en bestelauto's 97.699 (87,609), trekkers met oplegger 4.275 (3.846), speciale voertuigen 4.944 (4.588), totaal 381.528 (321.813). Op 1 Augustus 1949 bedroeg het totale aantal auto's in ons land 190.373. In de laatste zes jaar is het autopark dus ver dubbeld. Te Athene is een demonstratie gehouden tegen Engeland. Terwijl twee Atheense agenten toekijken gaat een derde een demonstrant te lijf met een gummistok. Dertien personen werden bij deze ongeregeldheden gewond, terwijl achttien studenten door de politie werden gearresteerd. Attis, 21 te Amsterdam. Abbedijk, 20 te Rotterdam. Aegis, 21 te Oranjestad. Akkrumdijk, 21 te Rotterdam. Alblasserdijk, 21 te Havanna. Alnati, 21 te Rotterdam. Amstelstad, 21 te New York. Aldabi, 21 180 m. ZW. Lissabon n. Antwerpen. Averdijk, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Aagledijk, 22 New Orleans. AagteKerk, 21 v. Fremantle n. Aden. Alphard, 24 Rotterdam verwacht. Andijk, 22 Mobile. Argos, 21 pass. Finisterre n. Lissabon. Annenkerk, 21 te Durban. Atje Ray S, 23 te Wilmington verwacht. Bacchus, 21 v. La Guaira n. Pto Cabello. Boschfontein. 21 te Mombasa. Breda, 21 te Amsterdam. Britsum, 21 45 m. N. San Miguel n. St. Marta. Banka, 21 te Semarang. Bontekoe, 21 te Menado. Bandjermasin, 21 Surabaja. Call ex Delft, 20 te Rotterdam. Camerounkust, 21 te Antwerpen. Caltex The Hague, pass. 21 Bizerta n. Sidon. Castor, 20 860 m. W. Fayal. Charis, 21 te Carupano. Caltex Leiden, pass. 21 Bizerta n. Sidon. Ceronia. 21 230 m. W.NW. Bombay. Camerounkust, 21 Antwerpen verwacht. Delfland, pass. 21 Ouessant n. Amsterdam. Delfland, 22 IJmuiden verwacht. Esso Amsterdam, 21 te Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 21 Perim n. Rastaraira. Esso Rotterdam, pass. 21 ZO. punt Kreta. Elizabeth B, 21 250 m. NO. Socotra. Felipes, 21 v. Singapore n. Port Dickson. Gordias 21 te Alexandrië. Grootekerk, 20 Kaapstad. Guineekust, 21 v. Antwerpen n. Dakar. Gabonkust. 21 te Conakry. Heelsum. 20 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Hersilia, 21 Barbados. Hilversum, pass. 20 Finisterre n. Antwerpen. Hector, 21 Kalyvia. Helena, 21 Ciudad Bolivar. Hera, 21 te Pampatar. Ivoorkust, 20 v. Lagos 22 Duala verwacht. Jason, 21 te Port au Prince. Kara. 21 te Beaumont. Keizerswaard, 19 v. Buenos Aires n. Curacao. Kertosono, 21 v. Coosbay n San Francisco. Kabylia, pass. 21 Malta n. Banias. Karimata, 21 v. Belawan n. Suez. Karimun, 21 v. Genua n. Marseille. Koratia, 20 120 m.- N. Paramaribo. Katelysia, pass. 21 Kp. Leeuwin n. Geelong. Korenia, 21 v. Las Palmas n. Pta Cardon. Korovina, 21 v. Gothenburg n. Rotterdam. Kota Baroe, 21 te Singapore. Luna, 20 v. Piraeus n. Volos. Laertes. 21 Aden. Limburgh, 21 v Madras n. Rangoon. Meliskerk, pass. 20 Gibraltar n. Genua. Muiderkerk, 21 te Genua. Madoera, pass. 21 Finisterre n. Amsterdam. Marisa. 20 80 m. ZW. St. Maarten Meerkerk, 21 v. Port Said n. Genua. Mapia, 21 Tj. Priok verwacht. Notos, 20 te Beyrouth. Osiris, 21 Beaumont verwacht. Oranjefontein, 21 Las Palmas. Orion, 21 v. Hamburg n. Bremen. Ovula, 21 Pladju. Overijsel, 21 v. Bremen n. Antwerpen. Peperkust, 21 te Winneba. Pendrecht, 21 te Coryton. Prins Willem IV, 20 te Rotterdam. -Pygmalion, 21 .te Georgetown., Prins Alexander, 21 v. R-otterdam n. Leixoes. Pieter S, verm. 22 v. Swansea n. Amsterdam. Prins Willem II, 21 v. Casablanca n. Sevilla. Prins Alexander, 21 v. Rotterdam n. Leixoes. Prins Fred. Hendrik, 21 te Hamburg. Rotti. 21 te New Orleans. Ridderkerk, 20 Beira. Radja, pass. 21 Belawan n. Singapore. Rondo. 21 v. Port Said n. Suez. Stad Vlaardingen, 20 50 m. ZO. Fayal. Statue of Liberty, 21 te Suez. Stentor, 21 te Maracaibo. Sibigo, 21 Bangkok. Stad Arnhem, 21 te Hamburg. Stanvac Djirak, 21 te Tj. Uban. Sarangan, 21 Genua. Sliedrecht, 21 Port Said. Stad Amsterdam, pass. 21 Gibraltar n. Menilla. Schie, pass. 21 ten Z. v. Sardinië n. Rotterdam. Tiberius, verm. 19 v. Grenada n. St. Vincent. Tjibodas, 21 te Kobe. Tjitjalengka, 21 te Hongkong. Tabinta, 21 te Bremerhaven. Tero, pass. 21 Kanarische eil. n. Antwerpen. Tero, pass. 21 Kanarische eil. n. Antw. Van Linscboten, 21 te Luanda. Van Noort, 20 v. Balikpapan n. Brisbane. Van Riebeeck, 22 Bassein verwacht. Waterland, pass. 20 Fernando Noronha n. St. Vin cent. Waterman, 21 v. Priok n. Aden. Willemstad, 21 v. Cristobal n. Aruba. Wonosobo, 21 Tj. Priok. Msel, 21 te Antwerpen. Zuiderzee, 20 325 m. Z. Dakar n. St. Vincent. Zeeland (SSM), pass. 21 Kiel Holtenau n. Gdynia KLEINE VAART Appingedam, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Aaltje, pass. 21 Vlissingen. Advent, pass. 20 Brunsbüttel n. Amsterdam. Audacia, 21 v. Boston te Maassluis. Albergen, 20 v. Swansea n. Nantes. Ambiroix, 20 v. Kopenhagen n. Odense. Amigo. 21 v. Colchester n. Rotterdam. Anna B, 21 v. Rotterdam te Teignmouth. Henrica B, 21 v. Amsterdam te Rotterdam. Bab T, 20 te Goole. Batavier I, pass. 21 Burlings n. Rotterdam. Birmingham, 21 v. Amble te Rotterdam verw. Boreas, 20 v. Carthagena n. Cadiz. Breda, 21 te Amsterdam. Bill S, 21 v. Delfzijl n. Bremen. Beekbergen, 20 v. Barry n. Nantes. Corrie B, 20 v. Kalmar te Ornskoldsvik. Citadel, verm. 20 v. Londen n. Rotterdam. Da Capo, 21 v. Rotterdam te Lissabon. Draco, 20 te Amsterdam. Diligentia, 21 v. Port Jerome te Gothenburg. Fllewoutsdijk, 20 v. Rotterdam te Sharpness. Erasmus, verm. 22 v. Rotterdam n. Diunkerken. Erkalin, verm. 21 v. Middlesbro n. Hamburg. Fraternité, 21 v. Amsterdam n. Antwerpen. Gerrie S, 22 v. Port Talbot te Amsterdam verw. Gratia. 21 v. Amsterdam n. Harlingen. Hoogezand, pass. 21 Vlissingen n. Gent. Haaksbergen, 21 v. Liveroool te Avonmouth. Rema, 21 v. Goole te Rotterdam. Irene, pass. 21 Vlissingen n. Terneuzen. Ida D, verm. 21 v. Sarpsborg n. Dordrecht. Joost, 18 v. Skoghall n. Gothenburg. Jaba, 20 v. Koge n. Rotterdam. Kaap Falga, 19 gepass. n. Ostrand. Kaap St. Vincent, 18 te Skutskaer. Leonard, 21 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Leendert B, verm. 21 v. Runcorn n. Sarpsborg. Lindesingel, pass. 21 Kiel Holtenau n. A'dam. Leuvehaven, verm. 22 v. Kopenhagen n. R'dam Larix. 19 v. Malmö n. Norrkoping. Margaretha. 21 v Amsterdam n. Colijnsplaat. Marietje Bohmer, 21 v. Nemours te Valencia. Mentor, 21 te Amsterdam. May Mere, 21 v. Londen te Antwerpen. Marjan, 21 v. Grangemouth te Borestad verw. Minerva, verm. 20 v. Londen n. Rotterdam. M.vfem, 20 v. Parijs te Rouaan. Marcella, verm. 21 v. Newburgh n. Aberdeen. Matthew, 21 v. Rotterdam n. Gent. Nettie, 21 v. Waterford te Fowey. Niobe, 21 v. Kotka te Amsterdam. Neeltje B, 21 v. Southampton te Teignmouth. Nero, 21 te Antwerpen n. Amsterdam. Olive, 21 v. Boston te Rotterdam. Oleum. 21 v. Sakskobing n. Rotterdam. Pavo, 21 v. Zaandam te Rotterdam. I'onza, 16 v. Karlstad n. Zaandam. Payo, 21 v. Zaandam te Rotteradm. Priola, 21 v. Swansea, te Rotterdam. Spes, 21 Vlissingen binnengesleept door ber gingsvaartuig. Spurt, 21 v. Londen te Zeebrugge. Subiena, 21 v. Londen te IJmuiden. Twin, pass. 21 Vlissingen n. Huil. Tilly, 19 te Ostrand. Violette Erica, 20 v. Swansea n. Bayonne. Wubbina, 21 te IJmuiden. Wolanda, 21 v. Oslo te Amsterdam. SLEEPVAART Ebro, 20 60 m. Z.t.W. Ouessant met „Mirfak N" Noordzee, 20 460 m. W.t.Z. Fayal met „August Bolten". Tyne, 20 85 m. O. Bermuda met „Bali". Zwarte Zee, 20 van Genua n. Rotterdam met „Castor".

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6