Weerbericht Haarlems Dagblad Fel Israelisch-Syrisch duel in de Veiligheidsraad Twintigste plan in zicht voor verkeersplein bij Oud-Schoten Nehroe betreurt anti-Westerse uitspraken der Sovjet-leiders Hoogste punt Beide landen ontzeggen elkaar het recht op het UN O-lidmaatschap Hammarskjoeld op reis langs 14 hoofdsteden Twee overstekers bij de Slaperdijk aangereden Het woord is aan.. Accoord over ontwapening kan Duitse hereniging naderbij brengen Drie doden bij tragisch ongeluk te Naar den Oorspronkelijke opzet van Delftplein in Rijksstraatweg geheel losgelaten UNO in nieuwe samenstelling nadert parlementair stelsel Meer Amerikaanse geleide projectielen naar Europa Arrestatie van dr. John wegens hoogverraad Paraguay is weer rustig Berechting verzocht van SS-kamparts Clauberg Finse treinen weer zonder blinden door Porkkala Militaire leiders moeten het geschil oplossen Zacht weer Wcerrapport re 0 - 70e JAARGANG No 143 Kennemerlaan 186, IJ muiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 23 DECEMBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 294 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Gestadig vordert de bouw aan het Natio naal monument te Amsterdam. Het heeft thans zijn hoogste punt bereikt: 22 meter boven de Dam. Burgemeester A. J. d'Ailly, de beeldhouwer John Raedecker en archi tect J. J. P. Oud, waren op de steigers toen het laatste deel op de „obelisk" werd gezet. Men zal nu beginnen met het aanbrengen van de beeldengroepen. NEW YORK (Reutcr/A.F.P.) Syrië heeft officieel een verzoek in de Veilig heidsraad ingediend, Israel uit de UNO te stoten en economische sancties tegen dit land toe te passen. De Syrische afgevaar digde, Sjoekairy, heeft daartoe een resolutie ingediend tijdens het debat over het inci dent bij het meer van Tiberias op 11 December. In de resolutie wordt Israel ver- j oordeeld wegens deze „schandelijke aanval" en van aggressie beschuldigd. Voorts wordt van Israel schadevergoeding voor verlies aan goed en leven geëist. „Het ziet er naar uit, dat de Israëliërs niets meer zijn dan imitaties van nazisme en fascisme," aldus de Syrische afgevaar digde. „De Veiligheidsraad moet deze wor tel van het kwaad in het Midden-Oosten uitroeien, evenals dat in Europa gebeurd is. De Veiligheidsraad moet doeltreffend handelen, voordat deze pest wortel geschoten heeft in het Heilige Land. Dit is de kruistocht, die de Veiligheidsraad moet houden, niet onder de banier van de religie doch onder de banier van internationale vrede en veiligheid." In antwoord op het betoog van Sjoekairy zei de Israëlische afgevaardigde Eban, dat niemand naar de Syrische afgevaardigde kan hebben geluisterd zonder zich af te vragen hoe er vrede aan de grenzen in het Midden-Oosten kan zijn, wanneer er zo veel „duistere en boosaardige haat leeft als die waaraan hij zojuist op zo heftige wijze uiting heeft gegeven. Sjoekairy heeft Syrië's UNO-lidmaatschap te schande ge maakt, door Israel zijn jurisdictie over eigen grondgebied te ontzeggen. Een staat die niet de status van staat van een ander land erkent, heeft niet het recht deel uit te maken van welke internationale organisatie ook," aldus Eban. Na de betogen van Sjoekairy en Eban stelde de Nieuw-Zeelander Munro voor de behandeling van de kwestie uit te stellen, opdat de toestand volledig kan worden onderzocht. T egengesteld Het hoofd van de wapenstilstandscom missie, de Canadese generaal-majoor Burns, heeft in zijn rapport aan de UNO over het incident Israel beschuldigd van een opzettelijke schending van de wapen- Naar wij vernemen schijnt er thans wat meer uitzicht te komen op de spoedige totstandkoming van het definitieve plan voor de aansluiting van de Rijksweg 9 (VelsenHaarlem) op de Delftlaan en de aftakkingen van Rijksstraatweg en Von- delweg in Haarlem-Noord. In ons blad van Donderdag 8 December hebben wij reeds uiteengezet, dat in prin cipe de rijbanen van de tussen Haarlem en Velsen op dubbele breedte te brengen rijksweg zullen overgaan in die van de Delftlaan. De aftakking van de Rijksstraatweg naar Haarlem-Noord zal een duidelijk secondair karakter dragen, zodat het doorgaande snelverkeer de binnenstad links zal laten ^ëëen. Zoals wij reeds schreven is daartoe de aanleg van een verkeersplein ten Oosten van de Rijksweg nodig, dat door een tun nel onder de rijksweg voor het van Velsen komende verkeer bereikbaar zal zijn. Over plaats en vorm van dit verkeersplein is echter het laatste woord nog niet gespro ken, maar aan Haarlemse zijde is thans wel een belangrijke stap vooruit gedaan doordat de Verkeerscommissie en B. en W. thans in grote lijnen behoudens een paar opmerkingen accoord zijn gegaan met het jongste voorstel van Rijkswater staat (het negentiende plan voor dit onder deel van de op de Velser tunnel aanslui tende wegen). Dit voorstel, dat tegemoet komt aan wensen van Haarlem en Velsen, voorziet in een situering van het genoemde ver keersplein dichter bij de rijksweg dan in vorige plannen het geval was en ook meer in de richting van Haarlem. Aanvankelijk was het plein namelijke onmiddellijk ten Zuiden van de Slaperdijk geprojecteerd. Bij het nieuwe plan zullen er meer huizen aan de Rijksweg (de rij tussen de Haarlemse grens en de Slaperdijk in de gemeente Velsen) moeten worden onteigend. Verder zullen de Rijksstraatweg en de Vondelweg beide op dit verkeersplein uit komen en dus niet later afzonderlijk op het Delftplein een splitsing vormen. Dat wil zeggen, dat er van het Delftolein. zoa's dit enige jaren geleden werd gedacht, mets meer zal komen. Voor de huizen van „Patrimonium" aan het Delftplein z.al waarschijnlijk een flinke groenstrook blij ven en pas daarna volgt in Noordelijke richting het verkeersplein. Aan de Westzijde van de Rijksstraatweg zal door deze nieuwe opvatting van dit belangrijke verkeers-verdeelpunt een uit breiding van de bebouwing mogeliik zijn. Het Noordelijke deel van Delftwijk, dat -'olgens het uitbreidingsplan in een spitse ■wnt bij het Delftn'ein eindigt, zal dus ge wijzigd worden. De wijk zal niet in een punt eindigen, maar in een afgeronde hoek. Voorts heeft Haarlem een suggestie ge daan een directe verbinding te maken tus sen de Delftlaan en de aftakkende route naar Santpoort, Driehuis en IJmuiden. waardoor een omweg via het verkeersplein vermeden kan worden. Bij Rijkswaterstaat hoopt men intussen vurig, dat dit nu de laatste wensen en verlangens zijn welke nog in de plannen verdisconteerd moeten worden. Het grote waarschijnlijk veel te grote aantal plannen dat men in de afgelopen jaren heeft ontworpen is niet in de laatste plaats een gevolg van de vele eisen en desiderta welke door de betrokken ge meentebesturen en andere belanghebben den werden ingediend. Mede daardoor is heel wat tijd en geld verspild zonder dat de belangen van de weggebruikers en de bevolking van dit gebied daardoor wezen lijk werden gediend. Wanneer men bedenkt, dat zelfs de onteigeningsprocedure voor de aanleg van het verkeersplein nodige gron den nog moet worden begonnen, wordt het zeer twijfelachtig of deze allereerst nood zakelijke voorziening in de wegaanslui- tingen op de Velser tunnel gereed zal zijn op het tijdstip dat deze oeververbinding in gebruik word' genomen. Communisten in Griekenland gearresteerd In Griekenland zijn meer dan'tien „be langrijke" communisten gearresteerd. Na de aanhouding van een zekere George Mo- raitis, die bekend zou hebben dat hij tot taak had een communistische ondergrondse in Griekenland, waar de communistische partij verboden is, te reorganiseren. Mo ra it is zou via een clandestiene zender in contact hebben gestaan met Griekse com munistische leiders achter het „ijzeren gordijn". stilstandsovereenkomst. Israel heeft aan de Veiligheidsraad documenten doen toe komen, die buit gemaakt zouden zijn bij de aanval en waaruit zou blijken, dat de Syrische troepen opdracht hadden, het meer van Tiberias als een Syrisch meer te be schouwen. Syrië heeft de echtheid van deze, documenten ontkend. De documenten waren vergezeld van een brief van de Israëlische ambassadeur in Washington, Eban, die tevens hoofd van de Israëlische UNO-delegatie is. Hij zegt hierin, dat Israel „een bedreiging van zijn territoriaal gebied" zeer ernstig opvat. Volgens de Syrische afgevaardigde vormt de Israëlische beschuldiging een verklaring achteraf van het incident. Een Syrische militaire woordvoerder heeft in Damascus Israëlische berichten tegengesproken, vol gens welke de Syrische troepen aan het meer van Tiberias opdracht hebben op Israëlische vissersschepen te schieten, zoals uit de documenten zou moeten blijken. Volgens de woordvoerder hebben de Syri sche troepen opdracht niet te schieten op Israëlische vissers, die 250 meter uit de kust blijven. Volgens een Israëlische woordvoerder in Tel Aviv is Israel bereid tot het voeren van besprekingen met Syrië ter regeling van het conflict. Een dergelijke regeling dient echter geen aantasting van de Israëlische rechten met zich te brengen. NEW YORK (Reuter) De UNO-leden zijn bezig zich opnieuw te groeperen, zo heeft de Zweedse secretaris-generaal van de UNO Hammarskjoeld op een persconfe rentie te New York verklaard. Hij zag hierin een stap naar rijpheid, omdat hierdoor het parlementaire stelsel wordt benaderd. Ham marskjoeld is van mening, dat de pas toe gelaten zestien nieuwe leden deze ontwik keling zullen versterken. Hammarskjoeld zal in Januari en Fe bruari een wereldreis maken, waarbij hij de hoofdsteden van veertien leden-staten zal bezoeken. De reis is afhankelijk van de internationale politieke ontwikkeling. Het is de bedoeling, dat Hammarskjoeld op 2 Februari te Bangalore in India zal zijn, waar de economische commissie voor Azië en het Verre Oosten bijeen komt. Hij is van plan Londen, Athene, Ankara, Cairo, Tel Aviv, Beiroet, Damascus, Karatsji, Nieuw Delhi, Rangoon, Djakarta, Bangkok, Can berra en Wellington te bezoeken. Hammarskjoeld zei dat hij de behoefte gevoelt zich op de hoogte te stellen van allerlei opvattingen in andere delen van de wereld. Naar zijn mening moet de elfde zitting van de Assemblée in New York ge houden worden, ondanks de algemene ver kiezingen in de Verenigde Staten in begin November. De Assemblée zou daarna bij een kunnen komen, een Kerst- en Nieuw jaar-reces houden en de zitting afsluiten in Januari. Gisteravond om halfzes zijn twee Velse- naren, die uit Santpoort komende de Rijks weg naar de bushalte bij de Slaperdijk wil den oversteken, aangereden door een van de pont komende auto. De bestuurder kon een aanrijding niet meer voorkomen, toen de 65-jarige heer H. D. v. M. uit Sant poort, die mevrouw J. C. K. (58 jaar) uit Driehuis naar de bus wilde brengen, zon der uit te kijken de weg opwandelde. De vrouw was er het ernstigst aan toe: met een hersenschudding en twee gebro ken enkels, werd zij naar het ziekenhuis gebracht. De man kwam met enige gebro ken middenhandsbeentjes in het ziekenhuis terecht. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Een luchtschip van de Amerikaanse marine-luchtbasis te Lakehurst in de Amerikaanse staat New Jersey drijft hier boven het vliegdekschip „Leyte" om van het schip nieuwe brandstof in te nemen tijdens amphibische manoeuvres van de Atlantische vloot der V.S. NIEUW DELHI (Reuter-U.P.) Volgens de onafhankelijke „Times of India" heeft premier Nehroe de commissie voor buiten landse zaken van de Congrespartij mede gedeeld, het te betreuren, dat de Sovjet leiders premier Boelganin en partijleider Kroesjtsjev tijdens hun bezoek aan India het Westen hebben gehekeld, in het bijzon der de Britse verrichtingen in India. Hij zou de beschuldiging hebben uitgesproken dat de bezoekers de geschiedenis verdraaid hadden in hun toespraken. Sommige uit spraken hadden hem in verlegenheid ge bracht. Nehroe zei in antwoord op vragen, dat de Sovjets bevreesd waren voor een her enigd Duitsland, dat zich bij de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie aansluit. Zij zouden gerustgesteld kunnen worden door een garantie dat een verenigd Duits land, evenals Oostenrijk, geneutraliseerd zou worden. Overeenstemming over een verbod van en toezicht op kernwapens en beperking van de conventionele wapens zou slechts mogelijk zijn „in groter ver band". en zou een gunstig klimaat kunnen scheppen voor Duitslands hereniging. Winter in Engeland. Deze foto werd genomen in het dorpje Thixendale (graafschap Yorkshire), waar de sneeuw overvloedig is gevallen, zoals trouwens in het hele graafschap. Chauffeur reed twee dames aan en werd tijdens hulp zelf overreden De beruchte rijksweg nr. 1 in Het Gooi heeft opnieuw slachtoffers geëist. Om streeks half zeven Donderdagavond staken twee bejaarde dames bij de Karnemelk- sloot onder Naarden de Rijksweg over om zich naar de vesting te begeven. Doordat de weg daar onverlicht is, zag de bestuur der van een uit Amsterdam komende per sonenauto, de 36-jarige W. M. B. uit Bla- ricum, de dames te laat en kon een aan rijding niet voorkomen. Beide dames, de 79-jarige mevrouw De B.-van de B., en de 69-jarige weduwe Van D.-O. uit Naarden, werden een eind meegesleurd. Een tweede auto, eveneens uit de richting Amsterdam komend kon niet tijdig remmen en reed over een der slachtoffers. Voor hulp kon worden geboden waren de dames reeds overleden. De bestuurder van de auto, die de aan rijding veroorzaakte, stapte uit zijn wagen teneinde het uit beide richtingen naderen de verkeer met zwaaien te waarschuwen, en meerdere ongelukken te voorkomen. Op dat moment kwam uit de richting van de hoofdstad met gedimde lichten een derde auto, bestuurd door de Engelse piloot van de K.L.M., J. L. B. Deze zag plotseling een donkere figuur op de weg en kon deze niet meer ontwijken. B. kwam op de motorkap terecht en werd met kracht tegen het weg dek geslagen, zodat de dood onmiddelijk intrad. De stoffelijke resten van de slachtoffers zijn naar het Diaconessenziekenhuis in Naarden overgebracht. WASHINGTON (Reuter/UP). Het Ame rikaanse leger heeft bekend gemaakt, dat er in het eerste kwartaal van het komend jaar nog zes eenheden geleide projectielen van het type „Corporal" naar West-Europa zullen worden gezonden. Op het ogenblik is er reeds een eenheid van deze wapens in Europa. De zes nieuwe bataljons 1500 man sterk komen uit Texas. De „Corporal" kan, door raketten aan gedreven, de snelheid van het geluid over treffen. Er kan een atoomlading in worden aangebracht, die over een afstand van tachtig tot honderd kilometer kan worden gelanceerd en electrisch bestuurd. In Europa bevinden zich ook zes batal jons artillerie van 280 mm., waarmee ook atoomgranaten kunnen worden afgescho ten. Tevens beschikken de Amerikanen in Europa over „verscheidene batterijen raketten" van het type „Honest John", waarin eveneens een atoomlading kan wor den aangebracht. De Corporal is een slank projectiel van twaalf meter lengte dat op een verplaats baar affuit wordt afgeschoten. Elk bataljon heeft de beschikking over drie motor affuiten voor Corporals. Volgens Nehroe heeft het verdrag van Bagdad de koude oorlog naar het Midden- Oosten gebracht en de Arabische eenheid verscheurd. Hij kwam tot de slotsom dat ofschoon de regeringsleiders op de confe rentie van Genève oorlog uitgesloten had den, dreiging en uitdaging overheersten. Volgens Nehroe vrezen ook de Fransen een herenigd Duitsland. Bidders „Wij bidden voor de gezondheid van uwe majesteit en voor de ontwikkeling van Af ghanistan, onze buurman en vriend". Dit staat in het telegram, dat Boelganin en Kroesjtsjev aan koning Zahir van Afgha nistan hebben gestuurd toen zij de Af- ghaans-Russische grens passeerden na hun bezoek aan Afghanistan. STUTTGART (DPA) Tegen het voor malige hoofd van de Westduitse geheime dienst dr. Otto John hebben de West- Duitse autoriteiten een arrestatiebevel uitgevaardigd, aldus meldt de Zuid-Duit se radio-omroep. De arrestatie zou heden officieel bekendgemaakt worden. Volgens de radiozender wordt John verdacht van hoogverraad. Gisteravond kon geen amb telijke bevestiging van het bericht over Johns arrestatiebevel verkregen worden. Dr. John is vanochtend in arrest ge steld, aldus verneemt Reuter uit gezag hebbende bron in Karlsruhe. John, die zeventien maanden in Oost- Duitsland verbleef, is aangeklaagd op grond van een wetsartikel dat gevangenisstraf eist voor ieder die staatsgeheimen door geeft aan leden van een buitenlandse re gering, partij of dergelijke organisatie. Men verwacht, dat John in Karlsruhe in voorarrest zal worden gehouden, tot zijn zaak bij het opperste federale gerechtshof komt. Zijn verblijfplaats is, sedert zijn terugkeer, strikt geheim gehouden. Vol gens niet-officiële berichten is hij sedert dien ondervraagd door federale gerechte lijke instanties in Bonn, Wiesbaden en Karlsruhe. ASUNCION (Reuter/AFP/UP) In geheel Paraguay heerst rust, aldus een communiqué van de voorlichtingsdienst van het kabinet van de Paraguayse presi dent, generaal Stroessner. Het opperbevel heeft disciplinaire maatregelen genomen tegen militairen die ongeregeldheden heb ben veroorzaakt. De regering van Paraguay gaf toe, dat er in de militaire basis Campo Grande buiten Asuncion moeilijkheden zijn geweest, doch zij verklaarde dat een bevredigende oplos sing nabij was. „De crisis wordt thans op bevredigende wijze opgelost en heeft het begrip tussen de regering der nationale republikeinse partij (Colorado partij) en de gewapende macht niet veranderd," aldus het communiqué. BONN (DPA/UP) Op een internatio nale conferentie te Bonn van oud-verzets lieden, is een resolutie aangenomen, waar in de verwachting wordt uitgesproken, dat de vroegere SS-kamparts Clauberg, die uit de Sovjet-Unie is teruggekeerd, berecht zal worden. In een rapport wordt gezegd, dat met bezorgdheid de komst tegemoet gezien wordt van de in de Sovjet-Unie veroordeelde krijgsgevangenen, „omdat zij de ergste beulen van de slachtoffers van de. nazi-tirannie zijn geweest". De conferentie stond onder voorzitter schap van het Amsterdamse raadslid mr. C. van Rij. Peiper De drie grote Amerikaanse organisaties van oud-strijders hebben geprotesteerd tegen de voorgenomen vrijlating van de Duitse kolonel Joachim Peiper, die als oorlogsmisdadiger ter dood veroordeeld was en wiens straf werd verzacht tot levenslange gevangenisstraf. Peiper is ver oordeeld wegens zijn aandeel in de moord op 160 ontwapende Amerikaanse soldaten te Malmédy (België) tijdens de tweede we reldoorlog. Ivan Karamazov: „Alle wetenschap ter wereld is nietswaardig, zo zij gekocht wordt met de tranen der kinderen". HELSINKI (Reuter) Vroegere Finse bewoners uit het elf jaar geleden aan de Sovjet-Unie afgestane gebied Porkkala hebben voor het eerst weer iets kunnen zien van hun vroegere woonplaats, die krachtens een Fins-Russisch accoord aan Finland zal worden teruggegeven. De Rus sen hadden te Porkkala een vlootsteun- punt ingericht. Woensdag mochten voor het eerst Finse treinen zonder luiken voor de ramen de dertig kilometer door het gebied rijden, maar de portieren werden net als in de voorgaande jaren, nog op slot gedaan. Twintig Finnen zagen tot hun vreugde, dat de huizen en gebouwen niet zijn verwoest of afgebroken. De boeren onder hen waren van oordeel, dat de akkers in goede toe stand zijn en dat de Russen maar heel weinig bomen hebben geveld sinds Oc tober 1944, toen de bewoners overhaast moesten vertrekken. Indonesische luchtmacht DJAKARTA (United Press) Het In donesische kabinet heeft de netelige crisis in de luchtmacht ter regeling aan de mili taire leiders overgedragen. De ministers hebben de gezamenlijke stafchefs verzocht een schikking voor het conflict te ontwer pen. President Sukarno en vice-president Hatta zouden hun goedkeuring aan het plan hebben gegeven. In het conflict wordt de stafchef van de luchtmacht Suryadarma bij zijn strijd om zijn post te behouden gesteund door Sukar no. Hatta sfcaat achter het kabinet-Hara- hap dat als plaatsvervanger van Surya darma een officier benoemde die drie jaar geleden wegens insubordinatie door Su ryadarma werd weggezonden. Deze be noeming werd gezien als een poging om Suryadarma tot aftreden te dwingen. Sukarno heeft geweigerd de ontslagaan vraag van Suryadarma in te willigen. DE BILT: Een oceaanstoring, die Don derdag zich nog op ongeveer 1000 km ten Westen van Ierland bevond, heeft zich tot een diepe depressie ontwikkeld, die met een druk van iets minder dan 970 mb Vrij dagmorgen langs Schotland trok. Het bijbehorende frontensysteem was toen Londen al gepasseerd, op weg naar Nederland. Achter dit front voeren Zuid- Westelijke winden zachte lucht van de Oceaan naar onze omgeving. Een nieuwe storing die in de nacht van Donderdag op Vrijdag de Azoren passeer de, zal in de loop van Zaterdag het weer bij ons kunnen beïnvloeden. Het blijft dus zacht, maar op droog weer mag men niet rekenen. (van hedenmorgen 7 unr) weers- toestand eo P "So c re temp. o zS Helsinki licht bew. N 12 0,3 Stockholm geheel bew. NNW -5 3 Oslo nevel NO 17 0 Kopenhagen half bew. OZO -3 0 Aberdeen onbewolkt ZZW 6 11 Dublin onbewolkt WZW 4 1 Londen motregen ZW 8 2 Amsterdam geheei bew. ZZO 3 0 Brussel regen Z 6 0,3 Parijs nevel ZZW 10 2 Bordeaux motregen W 14 27 Grenoble regen ZO 6 5 Nice licht bew. NW 6 0 Berlijn nevel ZO -4 0 Frankfort mist windstil 1 0 München onbewolkt ZZO -1 1 Zürich zwaar bew. OZO 2 0,3 Genève regen ZO 4 1 Locarno licht bew. windstil -2 0 Wenen geheel bew. Z 2 1 Innsbruck nevel W -5 0 Rome licht bew. NO 4 0 Den Helder geheel bew. matige Z 4 0,1 Y pen burg geheel bew. mat. ZZO 5 2 Vlissingen motregen matige Z 6 0,1 Eelde geheel bew. matige ZO 2 0 De Bilt zwaar bew. mat. ZZO 3 0 Twente geheel bew. mat. ZZO 2 1 Eindhoven geheel bew. matige ZO 2 0 VI. Z.-Limb. zwaar bew. vrij kr. Z 6 0 Neerslag laatste 24 uur. CC0000C*xx^rr»^-r0rroi0f*xr>yy>,Trror*y<30on000000C00CCCCC0C VRIJ ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Wisselende bewolking met enkele ver spreid optredende buien. Matige tot krachtige en aan de kust wellicht tij delijk harde Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 24 December Zon op 8.49 uur, onder 16.34 uur. Maan op 12.55 uur, onder 2.57 uur. Maanstanden 29 Dec. 4.44 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 23 December Hoog water: 9.39 en 22.11 uur. Laag water: 4.55 en 17.23 uur. Zaterdag 24 December Hoog water: 10.46 en 23.21 uur. Laag water: 5.58 en 18.32 uur. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXOJCXXXXXXXXXPJÜOCOOCAXXXXXXXX

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1