Sportieve inspanning in 1955: 140 verbeteringen wereldrecords Sport in het kort BALANS-OPRUIMING De besten van het jaar Sterk elftal Oud Internationals tegenover jeugdig team van HFC Goede tijden van de Nederlandse hardrijders in Noorwegen Russische athleten traden weer meer op de voorgrond Ranglijsten van KNLTB Vierde partij eindigde na 30 zetten remise TAPIJTEN BEDDEN MEUBELEN Wisselbeker van oud- scheidsrechters is weer de inzet Nederlands elftal op de derde plaats Legioen van 40.000 naar Duitsland - Nederland Heringa Wuthrich Opmerkelijk ANTON HUNINK Z wemhegemonie Belangen Plaatsing van weer meer jongeren gemotiveerd Ook in Garmisch is gebrek aan sneeuw Zaalhandbalkampioen schappen in Rotterdam Om de schaaktitel Spotkoopjes op alle afdelingen Coupons Balatum - Gordijnstoffen enz. KRUISSTRAAT 11 HAARLEM Zesentwintigste Nieuwjaarswedstrijd Wereldranglijst Bovenste plaats kan volgend jaar worden bereikt Jesse Carver gaat terug naar het Continent ZATERDAG 31 DECEMBER 1955 Uit cijfers en percentages kan men oneindig veel conclusies trekken. Conclusies, die volkomen gerechtvaardigd lijken, maar het in toezen toch niet zijn. Toch moet het ons van het hart dat de sportieve lieden in de wereld zich gezien de cijfers in het afgelopen jaar meer inspanning hebben getroost voor het bereiken van topprestaties en het breken van wereldrecords dan in vorige jaren het geval was. Ook Lijkt het er sterk op dat de grenzen van het onbereikbare weer aanzienlijk zijn verzet in vergelijking met de laatste drie jarenOns beperkende tot de ath- Letiek (dames en heren), liet zwemmen (dames en heren), schaatsenrijden en gewichtheffen, zijn wij tot de slotsom gekomen dat tot 1 December van dit jaar niet minder dan 140 wereldrecords toerden verbeterd. Waarbij men zich gerust de vraag mag stellen: Waar moet dat heen met de sport. Of: Waar moet het heen met het amateurisme in de sport. Vooral als men zo af en toe hoort op welke wijze sportlieden in het buitenland in de gelegenheid worden gesteld tot hun topprestaties te komen. Maar laten wij bij de feiten blijven. De grotere inspanning bij de recordverbete ringen blijkt duidelijk uit het onderstaande staatje, waarbij wij nog opmerken dat het hoge aantal recordverbeteringen des te meer opvalt, omdat in het afgelopen jaar geen Olympische Spelen zijn gehouden, noch Europese kampioenschappen voor athleten. 1955 1954 1953 1952 Athletiek 55 54 38 50 Zwemmen 45 38 22 10 Schaatsenrijden 10 2 8 11 Gewichtheffen 30 41 20 22 Totaal 140 135 88 93 Vooral de athleten hebben zich dus weer enorm geweerd. Eigenaardig daarbij was dat bij de dames vijftien maal een wereld record werd verbeterd of geëvenaard, een zelfde aantal namelijk als in 1954. Bij de heren waren die getallen respectievelijk 40 en 39. En als men dan voorts ziet dat in 1953 38 maal een wereldrecord sneuvelde en in 1952 50 keer, dan mogen we toch wel concluderen dat de grenzen van het onbe reikbare in de athletiek nog steeds niet zijn bereikt. Men mag met meer dan gewone belang stelling afwachten hetgeen voor wat dat betreft het komty|de jaar, waarin de Olym pische Spelen worden gehouden, brengen zal. Een van de opmerkelijkste prestaties leverde overigens het afgelopen jaar de Belg Roger Moens, die het al zo oude record op de 800 meter van de Duitser Studolf Harbig op 1 min. 45.7 sec. bracht. Ook de strijd om de beste tijd op de 1500 meter duurde in 1955 onverminderd voort. De Hongaren Iharos en Tabori traden daar bij het meest op de voorgrond. Tezamen met Gunnar Nielsen brachten zij het re cord op 3 min. 40.8 sec. Ongetwijfeld zullen de experts op deze afstand het komende jaar de grens van 3.40 voorbij proberen te komen. Niet minder belangrijk was de verbete ring van het wereldrecord op de 400 meter door de Amerikaan Louis Jones, die deze ADVERTENTIE Het weer van de komende maanden Verwacht wordt een ouder wetse winter. Van dat kille weer, waarbij - naar goede gewoonte - zo'n heerlijke Gelderse Rookworst van Anton Hunink past. Let op het loodje aan de worst... vraag alleen de allerbeste. Hoe verser - hoe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER afstand aflegde in 45.4 sec. Ook de records op de 1000, 3000 en 5000 meter echter wer den weer een stuk scherper gesteld. Wat de athleten van twintig jaar geleden voor schier onmogelijk hielden, daar kijkt men nu al weer niet meer tegenop. Een hoofdstuk apart is eigenlijk de ver dere opmars van de Russische athleten. In 1953 ^verbeterde een Rus voor de eerste maal een wereldrecord in 1954 lieten de Russische heren tien maal hun naam op de lijst schrijven, maar in 1955 bleek dit alle maal maar kinderspel te zijn geweest, want dit jaar kwamen de Russische dames en heren samen tot niet minder dan 23 record verbeteringen (13 voor de dames en 10 voor de heren). Wat het aantal verbeteringen betreft kwam daarna Hongarije met 9 (al len heren), Amerika met 6 en Tsjechoslo- wakije met 5 (allen heren). De Russische hegemonie bij de dames blijkt voorts wel uit het feit dat tegenover de dertien record verbeteringen van de Russische dames er maar één staat van Australië en eveneens één van Oost-Duitsland. Bijna eenzelfde situatie was er bfj het zwemmen. Alleen waren bij deze tak van sport de meisjes uit Nederland oppermach tig. Van de 22 recordverbeteringen bij de dames kwamen er niet minder dan 15 op naam van een Nederlandse. Amerika volg de met 5 en Hongarije met slechts 2. Bij de heren waren de Japanners met 9 en de Amerikanen met 8 recordverbeteringen de snelsten. Maar om op de dames terug te komen: de zo fel begeerde wereldrecords van Willy den Ouden (1 min. 4.6 sec. van 1936 op de 100 meter vrije slag) en van Cor Kint (1 min. 10.9 sec. op de 100 meter rugslag van 1939) werden nog steeds niet verbeterd. Overigens kwam aan de ware stortvloed van recordverbeteringen ook dit jaar geen einde. Integendeel, de cijfers vertonen een nog steeds stijgende lijn sinds 1952. Dat vond echter ook zijn oorzaak in het feit dat enkele nieuwe nummers op de lijst werden gezet. Opmerkelijk was wel de sprong die de Nederlandse meisjes maakten. In 1954 kwam alleen Geertje Wielema op de we- reldrecordlijst voor op slechts één num mer een jaar later was niet minder dan vijftien maal een Nederlands meisje de snelste in de wereld Dat Nederland voor wat betreft de recordverbeteringen de derde plaats inneemt op de totaallijst (na Rusland en Amerika), is dan ook alleen te danken aan de zwemsters. Aangezien het jaar 1955 een bijzonder goed jaar was voor de schaatsenrijders voor wat betreft de omstandigheden, steeg het aantal wereldrecords in het hardrijden op de schaats in vergelijking met 1954 aan zienlijk. Uiteraard zouden wij nog wel enkele kolommen vol kunnen schrijven over top prestaties en degenen die ze op hun naam brachten. Doch het was alleen onze bedoe ling een overzichtje te geven van hetgeen er zo op de wereld werd gepresteerd in 1955 in enkele belangrijke takken van sport. Rest de vraag hoe lang dit alles nog voort kan duren. Het antwoord op die vraag ligt echter niet alleen bij de sportbeoefenaren zelf, maar ook bij de mensen van de we tenschap, die zich steeds meer met de sport op hoger niveau gaan bemoeien. Jammer .alleen dat dikwijls andere dan uitsluitend sportieve belangen daarbij op de voorgrond treden. Daarop zullen wij echter in de komende tijd nog wel eens terugkomen in verband met de voorbereidingen van de Olympische Spelen. In veel landen kiest men tegenwoordig aan het einde van een periode van 365 da gen een sportman of sport vrouw van het jaar. Logisch bezien is dit natuurlijk een vrij onmogelijke bezigheid. Want prestaties in verschil lende takken van sport zijn in het algemeen niet te ver gelijken. Want wat toch moet men hoger waarderen: het verbeteren van een re cord 100 meter schoolslag of het winnen van een Grand Prix, het verst gooi en met een speer of het winnen van de Tour de France, een record twee handig drukken of het ne men van tien wickets in één innings van een test match? Waarbij wij het dan nog niet eens hebben over prestaties geleverd door in- dividuelen in een ploeg- sport. Maar goed, men kiest nu eenmaal „sportlieden van het jaar". Hierboven ziet men een plaatje van de En gelse sportvrouw en sport man van het jaar. De vrouw is de amazone Pat Smythe, die reeds jaren lang allerhande verbazend goede resultaten behaalde in de paardensport. De sport man is Gordon Pirie, die een reeks fraaie successen behaalde als lange afstand- loper. De tropheeën, die zij in de hand houden, ontvin gen zij van de minister van Arbeid en Nationale Dien sten, Ian MacCleod, die men rechts op de foto ziet. Cor Kint, die weer een jaar in bezit bleef van haar nu al zestien jaar oude record op de 100 meter rugslag. De officiële ranglijsten van de Kon. Ned. Lawntennisbond voor 1955 zien er als volgt uit: Heren: 1. Van Dalsum (1); 23. Dehnert (2), Van Meegeren (4); 4. Karamoy (5); 5. Goris (6—9); 6—7 Van Gasselt (6—9), Windt (6—9); 8. Van Eijsden (1617); 917. Biesheuvel Bouwer (1317), Breukink (11), Guro- witsch Holst (69), Luytjes Marré (12), Nolten (10), v. d. Weg (20—21); 18—20. Dominicu? Klinkspoor (18), Saarberg g.g. Hughan, Krijt (3), Van Swol, Wiegers. Dames: 1—2. mej. Ten Bosch (g.g.), mevr. v. d. Storm-Hermsen (g.g.); 3. mej. Grosveld (3); 4. mevr. Koopmans-Knottenbelt (5); 510. mevr. Reus-Hooghoudt mevr. Rouwen- horst-Tekelenburg (4); mevr. Scholten-Kleine (8—9), mevr. Thung-Waldthausen (1012), mevr. Vletter-Tettelaar (1012), mej. Wienese 11. mej. Muilemeister (89); 12. mej. J. Marinkelle,(1314. mej. Van Grinsven (14), mej. F. Marinkelle (15); g.g. mevr. Blaisse-Ter- windt (6), mevr. Peters-Schmier (2), mej. Rol- lin Couquerque (7), mevr. Roos-v. d. Wal (1). De cijfers achter de namen geven het rang nummer van 1954 aan. Een streepje wil zeg gen dat de speler niet op de lijst van 1954 voorkwam. De afkorting „g.g." betekent dat de speler (speelster) wel op de ranglijst thuis hoort, doch dat geen voldoende gegevens aan wezig zijn op de plaats te bepalen. Voorts gelden voor deze rangschikking de volgende algemene opmerkingen van de keuze-commissie. De ranglijst drukt uit de sterkte-taxatie door de keuze-commissie, welke deze zoveel mogelijk baseert op de te harer beschikking zijnde uitslagen. Hierbij tellen onderlinge uitslagen zwaarder, dan die tegen derden, terwijl uitslagen in een be langrijk tournooi (b.v. nationale kampioen schappen of interland-wedstrijden) zwaarder tellen dan b.v. een uitslag op een eerste com petitie-Zondag. De ranglijst is natuurlijk in de eerste plaats gebaseerd op enkelspel, maar in twijfelgevallen tellen dubbelspelcapaci teiten mee. In Garmisch blijven de temperaturen zeer mild. Donderdag steeg het kwik tot 12 gra den boven nul. en er is nog steeds geen uit zicht op sneeuw. Desondanks stelt men alle pogingen in het werk om de grote spring- wedstrijden, die voor Nieuwjaarsdag zijn uit geschreven, te doen doorgaan. Vijf vracht wagens voeren voortdurend sneeuw aan uit plaatsen, die tien tot twintig kilometer ver wijderd zijn; vijftig arbeiders zijn doende om de grote springschans en de landingsbaan in orde te brengen. Voor de wedstrijden op Nieuwjaarsdag hebben zich 52 skispringers opgegeven, bij wie zes Noren, vijf Finnen, zes Russen, drie Zweden en zes Zwitsers. GRATIEVERZOEK. Het hoofdbestuur van de Oostenrijkse Ski Bond zal Dinsdag 3 Januari in buitengewone zitting in Innsbruck bijeenkomen. Naar verluidt zal deze bijeen komst uitsluitend gewijd zijn aan een be studering van het gratieverzoek dat de Skiclub Arlberg heeft ingediend na de schorsing voor een jaar van vier van zijn leden, De „rebellen" Othmar Schneider, Toni Spiess, Martin Strolz en Gebhard Hillbrand. De schorsing was opgelegd naar aanleiding van de critiek, die de vier skiërs hadden uitgeoefend op de trainingsmethoden van hun coach prof. Alfred Roessner. DE EUROPA CUP. De eerste ronde van de schaakwedstrijd TsjechoslowakijeOos tenrijk, die gespeeld wordt in groep 3 van het tournooi om de Europa Cup, is met 64 door de Tsjechen gewonnen. Alle par tijen van de tweede ronde werden afge broken. CIRCUIT. Het circuit van Reims, waar de Franse Grand Prix wedstrijden steeds worden gehouden, heeft het attest „veilig voor toekomstige races" verkregen. Het is het eerste circuit in Frankrijk dat als zo danig erkend is sinds de regering nieuwe veiligheidsmaatregelen voorschreef na de ramp in Le Mans, die aan meer dan tachtig personen het leven heeft gekost. DEN HAAG. In het Winterstadion in Ostrava heeft IJHC Den Haag gelijk ge speeld: 22, tegen de ijshockeyploeg van Banik Vitkovice. De tussenstanden waren: 1—1, 0—1, 1—0. BOS. Niet Nick Moos (Linneman) zal in het internationale boksprogramma op 10 Januari in Krasnapolsky in Amsterdam de hoofdpartij boksen tegen de Belg Kamille Milo, kampioen weltergewicht Oost en West Vlaanderen, maar zijn stadgenoot Harrie Bos. Moos heeft een blessure aan zijn rechter hand opgelopen. CHARLES. De jeugdige zwaargewicht bokser „Young" Jack Johnson, die eigenlijk John Lee Storey heet, heeft de oud-wereld kampioen Ezzard Charles verslagen door een technische k. o. in de zesde ronde. Johnson woog 94.8 kg. tegen Charles 88.9 kg. TESTMATCH. Aan het einde van de tweede dag van de vierde testmatch tegen India had Nieuw Zeeland 262 runs gescoord voor het verlies van vier wickets, in ant woord op het eerste inningstotaal van 132 van India. LANDY. John Landy, de houder van het wereldrecord op de mijl, die geruime tijd niet in wedstrijden is uitgekomen, zal 4 Januari in Melbourne star-ten in een race over 880 yards. Hij krijgt dan o.m. de snelle Amerikaan Lon Spurrier tot tegenstander. Landy verklaarde dat hij niet op een zege rekende en dat hij mee deed om zich reken schap te geven van zijn mogelijkheden. MARTINEZ. Vince Martinez, die hoog geplaatst staat op de ranglijst der Ameri kaanse middengewichten, heeft zijn boks- partij tegen de vroegere Duitse kampioen middengewicht Peter Müller gewonnen door k. o. in de tweede ronde. Dit was de twintigste achtereenvolgende overwinning van Martinez. De wedstrijden om het Nederlands kam pioenschap zaalhandbal worden 26 Februari 1956 in de Ahoy-hal in Rotterdam gehouden. De acht herenploegen worden ingedeeld in twee poules van vier, de zeven damesploegen in een poule van drie en een van vier teams. In plaats van district Noord kan Oost twee ploegen afvaardigen naar de nationale kam pioenschappen. De vierde partij van de tweekamp tussen Donner en Euwe is geëindigd In remise op voorstel van Donner na de dertigste zet. Euwe heeft na vier partijen de leiding met 3—1. Het verloop van de vierde partij was als volgt: Wit: Donner; zwart: Euwe. 1. e2-e4 e7-e5; 2. Pgl-f3 Pb8-c6; 3. Lfl-b5 a7-a6; 4. Lb5-a4 Pg8-f6; 5. 0-0 Pf6xe4; 6. d2-d4 b7-b5; 7. La4-b3 d7-d5; 8. d4xe5 Lc8-e6; 9. Ddl-e2 Lf8-e7; 10. Tfl-dl Pe4-c5; 11. Lcl-e3 0-0; 12. c2-c4 b5xc4; 13. Lb3xc4 Pc6-a5; 14. Lc4xd5 Le6xd5; 15. b2-b4 Ld5xf3; 16. g2xf3 Dd8-c8; 17. Le3xc5 Le7xc5; 18. b4xc5 Tf8-e8; 19. Pbl-c3 f7-f6; 20. f2-f4 f6xe5; 21. f4xe5 Dc8-f5; 22. Tdl-el Pa5-c6; 23. De2-e4 Df5xe4; 24. Telxe4 Te8xe5; 25. Te4xe5 Pc6xe5; 26. Tal-dl Ta8-f8; 27. Tdl-d5 Pe5-g4; 28. Td5-d7 Tf8xf2; 29. Td7xc7 Tf2-c2; 30. Pc3-e4 'h7-h6. Remise op voorstel van wit. ADVERTENTIE MAANDAG 2 JANUARI - 9 UUR ZIET ONZE ETALAGES KRUISSTRAAT EN RIDDERSTRAAT Het zal Zondagmiddag om twee uur wel weer gezellig druk zijn aan de Npanjaardslaan in Haarlem, waar de traditie getrouw HFC de strijd zal gaan aanbinden met een elftal oud-internationals. Het wordt de zesen twintigste Nieuwjaarswedstrijd en als de voortekenen niet bedriegen dan wordt het ook de zesentwintigste aantrekkelijke wedstrijd van jong tegen oud van jeugdig enthousiasme tegen achttien karaats techniek en routine. Er is altijd een grote schare belangstellenden op het FIFC-terrein, die komi kijken om de „oudjes" een hart onder de riem te steken, doch steeds weer blijkt dat juist niet die oud Oranje-garde, maar wel de HFC'ers de steun van het publiek nodig hebben. Want juist de jongeren moeten het de laatste jaren afleggen en komen alleen tot een dragelijk resultaat, omdat hun uit houdingsvermogen uiteraard groter is dan dat van die oud-topvoetballers. De Vroet Zo werd het twee jaar geleden vier- vier, maar verleden jaar wonnen de oud internationals onder groot enthousiasme van het publiek met niet minder dan vijf één. En vooral die laatste wedstrijd bleek niet zo maar een partijtje voetbal om het plezier zoals zovele vorige jaren doch het werd een echte wed strijd, waarin de spanning zeker niet ontbrak. Trouwens, het HFC-bestuur, dat het elftal van de oud-internationals sa menstelt, zorgt er met grote accuratesse voor dat juist het sterkst mogelijke team op de been komt op Nieuwjaarsdag. En daar is men dit jaar ook zeker weer in ge slaagd: Halle Pellikaan Schijvenaar De Vroet Paauwe Stijger Brandes Biesbrouck Roozen Smit Mijnders Zo te zien een elftal, dat wel tot iets in staat is. Er zijn maar een paar spelers, die vrijwel nooit meer een voetbalschoen aantrekken om tegen een bal te trappen. En gezien de voor hoede van de oud- Oranjegarde zou er wel eens een geducht aantal doelpunten kunnen komen mor genmiddag. Winnen de oud-internationals deze wedstrijd en de kans daartoe is groot dan blijven zij tevens in het be zit van de wisselbe ker, die de oud- scheidsrechters mr. E. G. van Bisselick, J. Mutters, dr. J. F. van Moorsel, A. van Lennep, F. W. Kotte en mr. M. A. V. Slin- benberg verleden jaar ter gelegenheid van de vijfentwintigste ontmoeting beschik baar "hebben gesteld. Trouwens, ook bii een gelijk spel blijft de trophee bij d° Oranje-hemden. HFC komt in de ontmoeting van morgen, die wordt geleid door ook al een oud-spe ler van het Nederlands elftal, Koos van Gelder, in de volgende opstelling uit: Van der Lee Dekker Bijvoet Luif Mol ij n v. Schouwenburg Winter Wijkhuizen Sander Oud Engelenberg De stand in de tot nu toe gespeelde wed strijden tussen HFC en de oud-internatio nals is als volgt: HFC 25 14 3 8 105— 94 Oud Int25 8 3 14 94—105 Vooraf wordt een wedstrijd gespeeld tussen de jeugdploegen (spelertjes onder twaalf jaar) van HFC en RCH. Deze wed strijd begint om kwart voor een. Als reser ves van het team van de oud-internatio nals zijn aangewezen Groeneveld van Haarlem en Stoffelen, de oud-Ajaxspeler. Wielrenners voetballen Traditiegetrouw worden op Nieuw jaarsmorgen in het Noorder Sportpark in Haarlem weer twee voetbalwedstrijden gespeeld tussen wielrenners van „De Kam pioen" uit Haarlem, de Amsterdamse clubs „Olympia" en „Le Champion" en van „De Bataaf" uit Halfweg. De inzet van dit tournooi is „De Bataaf'-wisselbeker. Om tien uur komen „De Kampioen" en „Olympia" in het veld en om kwart over elf „De Bataaf" en „Le Champion". Ondanks het feit dat „De Kampioen" het zonder Gerrit Voorting, Steenvoorden en Van Roon moet stellen, heeft men toch een zo sterk mogelijk elftal weten samen te stellen. De opstelling van de Haarlemmers is: C. Bijster; Bes en Koger; Koek, Piet Peters en Van Weeren; Adrie Voorting, Wim Voorting, De Bie, Mathot en Heijer- man. Zondag 8 Januari houdt „De Kampioen" voor haar leden de jaarlijkse „Oliebollen- rit" en Zondag 29 Januari wordt de natio nale cycle-cross van Kraantje-Lek ge houden. Een van de vele aardige momenten uit een vroegere ontmoeting tussen HFC'ers en oud-internationals. Leo Halle (hij wordt binnenkort vijftig jaar) grabbelt met jeug dige souplesse de bal voor de voeten van een vallende HFC'er weg. Mijnders Onder leiding van Klaas Schenk en van trainer Holleboom zjjn Vrijdagmiddag op de baan van Ilamar selectiewedstrijden gehou den van de rijders, die nu enige tijd in Noorwegen op het ijs hebben geoefend en naar uit de tjjden is gebleken, niet zonder succes. Het ijs bevond zich in goede conditie, weersomstandigheden waren fraai én het kwik stond vier graden onder nul. Verschei dene persoonlijke records werden verbeterd. De Graaff. was uitstekend op dreef en Het Franse sportblad l'Equipe heeft een soort wereldranglijst voor nationale voet balteams gemaakt. Op die lijst zagen wij tot onze niet geringe verbazing Nederland op de vierde plaats staan, direct achter Hongarije, Rusland en FrankrijkDe samensteller van dit jaarklassement voegt er echter ter geruststellnig bij dat de lijst niet helemaal nauwkeurig de krachtsver houdingen weergeeft, omdat de interland wedstrijden niet worden gehouden in de vorm van een competitie. Met andere woor den, hij had de lijst beter in het geheel niet kunnen samenstellen omdat er niets uit blijkt. Er zijn trouwens twee lijsten gemaakt. Een van de landen, die in 1955 vijf of meer internationale wedstrijden speelden, en een lijst van landen, die drie tot vijf ontmoe tingen hadden. Op die lijst staat Argentinië bovenaan, gevolgd door Brazilië, Turkije, Peru, Tsjechoslowakije, Italië, Urugay, Eire, Wales, Spanje, Portugal en Ierland. De vierde plaats van het Nederlands voetbalelftal op de eerste lijst wordt door de samensteller ook nog verklaard. Dankzij de invoering van het betaalde voetbal, zo staat er, en het feit dat de prof-voetballers uit het buitenland terugkeerden kwam het herstel van het voetbalpeil. Nederland ver sloeg Zwitserland (41), Noorwegen (30), en Saarland (21) en speelde ge lijk tegen Denemarken en België (11 en 22) en verloor alleen van Ierland. Op grond van die resultaten kende men Ne derland diie vierde plaats toe (achter Hon garije, Rusland en Frankrijk), maar men vergat de Nederlandse overwinning op België (voorjaar 1955), zodat het Oranje team in gemiddelde gelijk kwam met de Fransen, die echter een slechter doelgemid- celde hebben. En dus neemt Nederland de derde plaats in! 1. Hongarije 12 10 2 0 22 5316 1.83 2. Rusland 8 6 2 0 14 24— 5 1.75 3. Nederland 7 4 2 1 10 13— 6 1.42 4. Frankrijk 7 4 2 1 10 11— 7 1.42 5. Joegoslavië 7 '3 3 1 9 15— 7 1.28 Verder volgen dan 6. Chili, 7. Bulgarije, 8. Engeland, 9. Schotland, 10. Denemarken, 11. Oostenrijk, 12. Roemenië, 13. Zweden, 14. Duitsland, 15. Egypte, 16. Noorwegen, 17. Paraguay, 18. België, 19. Zwitserland. Het kon slechter En toch kunnen wij Nederlandse voet ballers aan de top komen. Het komende jaar gaan we dan voetballen tegen Monaco, Liechtenstein, San Marino, Andorra, Luxemburg en Vaticaanstad. Zo bestaat er een redelijke kans dat we alles winnen en leiden op de wereldranglijst van l'Equipe. Hoezee! slaagde erin zowel zijn record op de 500 me ter als dat op de 5000 meter te verbeteren. Maarse, die alleen aan de 500 meter deelnam, won dit nummer in 44.4 sec. en Broekman werd winnaar op de 5000 meter in de goede tijd van 8 min. 23.6 sec. Bij het opmaken van een officieus klassement over de beide af standen werd De Graaff eerst, met Broek man op de tweede plaats en Van 't Oever als derde. Huiskes viel tegen. 500 meter: 1. Maarse 44.4 sec.; 2. De Graaff 45.0 sec., persoonlijk record (het oude record stond op 45.6 sec. gemaakt in Gjoevik 21-12- '53); 3. Van 't Oever 45.2 sec. (oud 45.8 sec. Hamar ll-l-'55); 4. De Bruin 45.2 sec. (pers. record); 5. Olsthoorn 45.5 sec.; 6 en 7. Broek man en Charisius, beiden, 45.6 sec.; 8. Pa ping 46.1 sec.; 9. Huiskes 46.4 sec. 5000 meter: 1. Broekman 8.23.6; 2. De Graaff 8.28.3, persoonlijk record (het oude record stond op 8.29.4 gemaakt in Davos 6-2-'54); 3. Paping 8.37.4 pers. record; 4. Van 't Oever 8.37.5 pers. record; 5. Van der Berg 8.39.2 pers. record; 8. Huiskes 8.42.3. Jesse Carver, een van de best betaalde clubmanagers in Engeland, heeft zijn be trekking by Coventry City opgezegd en zal naar het Europese continent terugkeren. Dit is meegedeeld door het bestuur van Coven try, dat verklaarde dat het besluit genomen was „in het belang van de gezondheid van Carver en zijn echtgenote". Er werd niet bij gezegd in welk land op het continent Carver zich zou vestigen. Carver van zijn kant verklaarde dat geen enkele manager zich een beter bestuur zou kunnen wensen dan hij bij Coventry had ge had. Carver heeft zich in Italië een grote naam verworven bij Juventus, Torino en Roma. Hij is kort na de oorlog ook coach van de KNVB geweest. Carver heeft vroeger voor Blackburn Ro vers en Newcastle LTnited gespeeld. Hij wordt beschouwd als een van de Deste voetbai- coaches van de laatste tijd In Nederland blykt de publieke belang stelling voor de voetbalwedstrijd tussen Duitsland en Nederland, die op 14 Maart in Liusseiaorp wordt gespeeld, zeer groot te zijn. Volgens een schatting van de zijde van de KNVB zouden zeker 40.000 Nederlandse voetballiefhebbers de Oranje-ploeg naar Dusseldorp willen vergezellen. De Duitse Voetbalbond heeft nog niet medegedeeld, hoeveel plaatsbewijzen voor het Nederlandse publiek zullen worden gereserveerd, maar ongetwijfeld zal men van Duitse zijde op wederkerigheid aandringen. Indien men bedenkt, dat tussen de Bel gische en de Nederlandse Voetbalbond een overeenkomst bestaat, waarbij een reser vering van 8500 plaatsen is gegarandeerd, dan is het duidelijk, dat Duitsland zich ern stig" dient te beraden hoeveel biljetten aan de KNVB zullen worden gezonden. Het pro bleem is inderdaad niet eenvoudig op te los sen. Immers het ligt in de bedoeling, dat de returnwedstrijd eind Maart 1957. in Rotter dam of Amsterdam, wordt gespeeld, zodat van wederkerigheid wel degelijk sprake is. In KNVB kringen houdt men er dan ook rekening mee. dat de beschikbare plaatsbe wijzen uitsluitend zullen worden verdeeld onder de leden van de aangesloten vereni gingen. ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13