GEBR. VAN BUGNUM AUTO- en MOTORRIJLES Autorijschool Succes Visserij-varia Velsense en Beverwijkse kinderen haalden vele duizenden binnen Kennemer antaarn G.O.T.A. in april; Opbrengst kinderpostzegelactie was hoger dan vorig jaar Beverwijk VCK won in levendige strijd van Waterloo 140 x asyl gezocht Damclub ,,'t Oosten" verliest de eerste promotiewedstrijd Volleybal in de IJmond TAXI NODIG? BEL 5000 Promotie en degradatie bij de IJmuidense „Jump" en er voor TVT^disclie verzortfin^ tijdens het weekeinde i'F DAG 4 FEBRUARI 1956 „Blanke slavin nen" (Thalia, IJmuiden) vrijdag, zaterdag en zon dagavond tot en met woensdag Een nieuwe Ita liaanse variant op het blijkbaar on uitputtelijke the ma van de sluik handel in „vrou wenvlees", niet slechter,maar stel lig ook niet beter dan haar ontelbare voorgangsters uit Amerika, Frank rijk en Scandina vië, al moet erkend dat de eerzame, verleide meisjes (Silvana Pampani- ni, Eleanore Drago, Tamara Lees en Barbara Dragan), ditmaal wel van een uitzonderlijke lieftalligheid zijn. Zoals gebruikelijk in dit genre films, is er een aantal jongens-van-de- vlakte dat in de volksbuurten der grote stad meisjes ronselt en ze vervolgens scheepsladingsgewijze naar Zuid-Amerika expedieert. Chef van het complot is een pokdalig onderwereldtype (Mark Lawren ce) dat zo mogelijk nog doortrapter te werk gaat dan de klassieke gangster naar Holly- woodse snit. Tegenover hem staat een ruig brok man nelijkheid a la Marlon Brando (Vittorio Gassmann) die als de kampioen der Be laagde Onschuld optreedt en dat niet eens zo slecht doet. Hetzelfde geldt voor Pam- panini, die in de vrouwelijke hoofdrol mi misch zeer goede dingen laat zien, maar dat alles bij elkaar maakt helaas nog geen goede film. Het verhaaltje is afgezaagd en overladen met onwaarschijnlijkheden, ter wijl de weinige scènes die werkelijk had den kunnen overtuigen, bedorven worden door veel te dik opgelegde spectaculaire hevigheden. Spanning van de goedkoop ste soort is er te over, maar waarachtig heid en originaliteit zijn ver te zoeken. Het „deed" ons nergens iets. H. C. Zondagmiddag draait in Thalia de Rodeo-cowboy kleurenfilm „Arena". De „Blanke slavinnen", die er 's avonds weer hun intrede doen, blijven er dan tot en met woensdag. Donderdagavond wordt „De levensroman van Richard Tauber" op het witte doek uit de doeken gedaan. Wie van de wondermooie stem van Richard houdt, kan haar in alle mogelijke opera-melodieën horen, waarbij ook de operette-klanken niet zijn vergeten. De oorspronkelijke titel „Du bist die Welt für mich" is ontstaan naar een van zijn beroemdste liederen, die hij evenals vele andere van Frans Léhar, ten gehore brengt. Regisseur Ernst Manischka heeft met vrij emotionele effecten gewerkt, zodat menige zakdoek na afloop van de voorstelling doorweekt zal zijn. „Operatie Tirpitz" (R e x Theater) Vrijdag tot en met maandag, behalve zondagmid dag. De „Tirpitz", het enorme Duitse slagschip dat tijdens de laatste wereld oorlog ergens op een strategisch punt in de Scandinavische wateren de geallieerden in de weg lag, is het lijdend voorwerp van deze film. Een ploeg vrijwilligers wordt speciaal getraind om dit schip onschadelijk te ma ken. De eerste poging met tweemans-tor pedo's mislukt, maar de volgende met drie miniatuurduikboten, elk met een beman ning van vier koppen, slaagt wel. Tijdens dit Britse stoute stukje gaan alle duikbootjes verloren, waarvan een met de gehele bemanning, maar het doel is bereikt. Een film zonder pathos of sentimentali teit. Sober en sterk is hier de heldhaftig heid uitgebeeld van vier mensen in een kleine ruimte onder het oppervlak van een grauwe zee. Een spannende, goede film. H. S. „Abott en Costello maken schoon schip" tijdens de zondagmiddag-voorstelling in dit theater. Dinsdagavond komen de leden van de filmliga Velsen kijken naar de „Louisia na Story". S. K. Silvana Pampanini en Vittorio Carsman in „Banke Slavinnen" (Thalia) wedloop van filmische verbeeldingskracht met die van een gesprek. Het is een snelle ondanks de lange duur der film vogelvlucht door het leven van een der grootsten van de wereld en dat de film dit laatste in de twintigste eeuw aanvoel- baar maakt is een grandioos resultaat van het werk van Guitry en zijn knappe spelers Daniel Gelin (de jonge Napoleon) en Ray mond Pellegrin (de keizer); niet in het minst ook van het meesterlijke spel van Guitry zelf als de grote politicus Talley rand. De achterdocht die het „geweldige" van de film oproept blijkt niet gerecht vaardigd. De film geeft geen beeld van het politie ke wereldgebeuren dat Napoleon geweest is, maar van het karakter van de Corsi- caan. Men kan twisten over de vraag of „Na poleon" een echte film is, waarin filmische middelen om zichzelf gebruikt zijn. „Na poleon" is een Guitry-product en als zo danig film of niet boeiend. De dia logen zijn flitsend en geestrijk. Het spel is uitmuntend, zij het soms theaterachtig. De spannende fotografie en goed gebruik van het kleurenprocedé dragen ook bij tot het feit, dat „Napoleon" een Guitry-pro duct is dat men gezien moet hebben. Het is een film die niemand koud zal laten. N. ADVERTENTIE Goedkoop in aanschaf èn. goedkoop in onderhoud De Solex is goedkoop in aanschaf. De Solex is óók het goedkoopst wanneer het om de onderhoudskosten gaat. Door de snelheid met opzet te limite ren, wordt niet alleen uw veiligheid gediend, maar wordt gelijktijdig de slijtage van de motor tot een minimum beperkt. En wat zegt u van 1 liter benzine voor ongeveer 100 km rijden? 353.— en 399.50 SOLEX SERVICE STATION Velsen - Meervlietstraat 69 - Tel. 5701 ADVERTENTIE Wij lessen uitsluitend met de nieuwste Taunus 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie TECHNISCHE LESSEN ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 130 - TEL 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR DKZ zegeviert met 11-9 Tegen veler verwachting in is de clubkam pioen van Kennemerland Het Oosten door DKZ geklopt met 11-9. De lage temperatuur in de speelzaal en de geringe opkomst waren mede oorzaak van het feit dat de damclub Het Oosten deze wedstrijd verloor. Toen de stand 10-8 in het voordeel van DKZ was, kon Berk voor Het Oosten met een fraaie winstvariant de uitslag nog gelijk maken, maar de veteraan miste deze kans en zo gingen de Koog aan de Zaners met een» over winning naar huis terug. De totaaluitslag was: Damclub Het Oosten —DKZ: 1. W. de Jong—P. v. d. Horst 2-0; 2. H. J. BerkI. de Haas 1-1; 3. Abe de Jong— W. Langereis 1-1; 4. J. PoppenP. de Groot 0-2; 5. R. C. Smit—P. Swaan 1-1; 6. A. de VriesG. v. Dijk 1-1; 7. W. RoestN. de Groot 2-0; 8. C. M. Beck—D. IC Jupijn 0-2; 9. C. M. SchijvenaarM. v. Krieken 1-1; 10. J. de NoorlanderR. de Been 0-2. Totaal 9-11 voor DKZ. In deze korte competitie zijn de kansen dat Het Oosten naar de hoofdklasse promoveert tot een minimum gedaald. Nieuws van UTD De IJmuidense bridgeclub U.T.D. speelde voor de onderlinge competitie. De uitslagen luidden (in percentages): 1. mevr. Klinkenberg-Van Olst 61.87; 2. Prins en echtg. 56.25; 3. Westerop-Böhm 51.87; 5. Muis en echtg. 51.25; 6. Klinkenberg- Korver 50.7. mevr. Verhorst-Meyer 48.12; 8. Ten Broeke-Handgraaf 47.56; 9. Rob en echtg. 47.56; 10. Groen-Ponte 43.75; 11. Gomes- Leenders 36.87. Een contrastrijk beeld voor onsdie de wereld maar een koude bedoeningvinden. Koningin Elizabeth van Engeland bracht bij haar drieweeks bezoek aan Nigeria een bezoek aan het ortopedische ziekenhuis in Lagos, waar zij de kinderen, die in het zwembad spartelden ter ontwikkeling van hun spieren, met kennelijk genoegen gade sloeg. Prjjzen van vrijdag. Gr. tong 3.253.10; grm. tong 3.002.90; kim. tong 3.253.15; kl. tong I 3.70—3.60; kl. tong II 3.50—3.30; tarbot 3.202.80. Alles per 1 kg. Tarbot II 114104; tabot IV 3727; gr. schol 29—26; grm. schol 27—22; kim. schol 52—44; kl. schol I 48—42; kl. schol II 4426; schar 38-27; wijting 43 32. Alles per 50 kg. Aanvoer van vrijdag. 188 kisten tong en tarbot, 410 k. schol, 10 k. schar, 10 k. wijting, 12 k. diversen. Totaal 630 kisten. Besommingen van vrijdag. RO 2 f 5770; WR 49 f 5810; KW 104 f 5830; KW 91 f 4920; KW 126 f 6150; KW 178 f 5930; KW 58 f 5450; KW 59 f 6220. De verkoop van kinderzegels in Velsen heeft tussen 15 november en 31 december de volgende resultaten opgeleverd re sultaten. waarmee zowel het plaatselijk ais het landelijk comité uitermate dankbaar zijn. Scholen: Jan Campertschool, Driehuis, f 1.154.Ste. Theresia-meisjesschool, Drie huis f 188.St. Engelmundus-jongensschool, Driehuis f 307.St. Joannes Uloschool, Drie huis f 565.Adolf van Nassauschooi, Sant poort f 759.Ste. Liduinaschool, Santpoort Jeugd ook welkom Na de eerste begroetings avond voor de nieuwe Velse- naren, die in het Hervormde Jeugdhuis zulk een doorslaand succes is geworden en waar het dus wel niet bij zal biij- ven» is de vraag gewettigd, die dan ook al prompt in het blad van de Velser Jeugd Cen trale werd gesteld, of zulks ook niet voor jongeren, die hier als katten in het vreemde pakhuis ronddwalen, te doen zou zijn. Dat lijkt mij bepaald van wèl. De V.J.C. moet nodig ook onder de nieuwelingen hai-er jaarklassen wat bekendheid krijgen en dat zou met een iet wat anders opgezette „verwel koming" bereikbaar worden. „Alarm in Marokko" (L u x o r, Bever wijk). Vrijdag tot en met zondag. Als Jules Verne nog leefde zou hij waarschijnlijk jaloers zijn op de man, die het verhaal schreef voor deze film. Want de avonturen van kapitein Nemo in „Tienduizend mijlen onder zee" zijn nog maar kinderspel bij hetgeen een Duitse duikbootkapitein vol gens deze film blijkt te presteren. Voor hem is de laatste oorlog nog niet afgelopen; hij ziet kans met zijn bemanning in het zuiden van Frans Marokko te komen en daar in de resten van een verlaten woestijnstad met de spullen uit zijn duik boot een ondergronds fort in te richten. Uit een in de woestijn neergekomen me teoor put hij de energie voor een soort dodende straal, waarmee hij vliegtuigen laat verongelukken, die te dicht boven zijn schuilplaats komen. Maar dit alles krijgt men pas tegen het eind van de film te zien. Want alles draait eerst een hele poos om een jonge, flinke en knappe Franse officier, die wel eens wat meer wil weten over die vreemde gebeurtenissen in de woestijn en er ook in slaagt door te dringen in het geheim zinnige laboratorium van de Duitser. Zijn bevindingen rapporteert hij met een radio- zender-in-een-sigarettenkoker aan zijn chef, die zo ongeveer het hele vreemde lingenlegioen mobiliseert, een overmacht, waartegen de Duitse duikbootcommandant zelfs met zijn dodende straal en zijn andere vervaarlijke afweermiddelen niet op kan. Het is echt een film om 's nachts van te dromen. En dan speciaal van Erich von Stroheim, wiens uitbeelding van de sa tanische duikbootcommandant eigenlijk te goed is voor dit verhaal, dat veelbelovend begint, maar dan verder maar met een korreltje zout moet worden gesavoureerd. Van het filmprogramma van zondagmid dag vormt „Trader Horn" de hoofdschotel. „Napoleon" (L u x o r, Maandag tot en met woensdag). De grijze filmmeester Sacha Guitry koos het gesprek als middel om Napoleon op het witte doek tot leven te brengen. Als de dood van Napoleon be kend wordt haalt de grijze staatsman Tal leyrand voor vrienden herinneringen op aan de keizer. De verfilming van die her inneringen is „Napoleon". De film is dus geen sluitend historisch geheel, maar een In het kader van de IJmond-volleybal- competitie zijn de volgende partijen ge speeld: VCK 2PSV 1. Stand 21. Deze wedstrijd had vele spannende momenten, hetgeen ook wel uit het set-verloop blijkt: 1512, 1015 en 16—14. VGV 2Kennemers 1. Stand 00. Beide partijen kwamen helaas onvolledig op, er kon derhalve alleen vriendschappelijk ge speeld worden. VGV 1—Sportbond 1. Stand 2—1. De eerste set werd zeer goed gespeeld met mooie spelmomenten. De verwachtingen voor de 2e set waren dan ook hoog gespan nen. De uitslag 150 behoeft echter geen commentaar. Het set-verloop was: 1215, 15—0 en 15—5. VCG 1—Waterloo 1. Stand 2—1. De laat ste wedstrijd van de avond was tevens de levendigste. In de beide eerste sets speelde Waterloo 1 zo goed, dat het er naar uitzag dat het sterke VCK 1-team een nederlaag tegemoet ging. Dat zagen de VCK'ers ken nelijk ook in, want in de derde en laatste set ging het spelpeil van VCK met sprongen omhoog, wat ook in het puntenverloop tot uitdrukking kwam. De eindstanden waren: 1511, 1315 en 15—4. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANOLIA TUSSEN DRIE EN ZEVEN april, direct na de vroege Pasen van dit jaar dus, loopt Velsen de kans een Olympisch vuur boven zijn huizenzee te krijgen, wellicht in de ochtend van die dinsdag de derde ontstoken door een beeldschone gymnasiaste in het stadion van „Schoonenberg". Mocht het niet tot een écht vuur komen, dan zit er in het sportfestijn gedurende die vier dagen toch wel voldoende figuurlijk vuur, om vage her inneringen aan Amsterdam, Tokio en Cortina d'Ampezzo bran dende te houden. Het wordt namelijk de GOTA de gymna siale Olympiade (te Arnhem), die haar tweede lustrum binnen Velsens wallen komt vieren. En dat is me dan nogal even wat. De promotie- en degradatiewedstrijden bij de IJmuidense bridgeclub „De Jump" lever den de volgende resultaten in percenten op: Groep A: 1. mevr. PrinsJonker 65; 2. TolWarmerdam 58.33; 3. Laman-Mid delkoop 51.17; 4. Porck—Prins 4917; 5. Schadév. d. Kuil 42.50; 6. echtp. Rem 33.33. Groep B: 1. dames v. AmerongenBreur 57.50; 2. WestraHanoema 55; 3. De Haas Wey 51.67; 4. dames ElzermanRolloos 50.83; 5. v. d. BurgKramer 50.83; 6. mevr. Schoen Prins 34.17. Groep C: 1. v. d. BergAmsing 60; 2. mevr. Bloemv. Loo 53.81; 3. dames Hamers Schol 53.81; 4. dames de Haas—Stam 53.33; 5. StamPorck 50; 6. dames ZwerverKo ningstem 29.05. Groep D: 1. dames KülmanSeydel 58.33; 2. dames OuwerkerkVlotman 57.22; 3. De Vries-v. d. Starre 54.44; 4. MainzWitte brood 52.78; 5. DryverVeldman 48.33; 6. FloorReyendam 40.56; 7. Gebr. Bannink 38.33. GESLAAGDE TYPISTES Voor het kantoordiploma typen slaagden de dames J. Blenk, M. Doeksen, M. Griek- spoor, A. Melieste, W. Mossel, H. v. Ons- tenbruggen, N. H. v. Toll en W. Wouden berg. Zij werden opgeleid te IJmuiden. In die hopelijk zonnige da gen komen er ongeveer 360 leerlingen van gymnasia uit alle hoeken des lands naar Velsen gewaaid om in een gezamenlijk sporttoernooi hun laten zien, dat de jeugd niet onderlinge vriendschap te bevestigen en de ouderen te dat hele naargeestige, enge ongeïnteresseerde en nare ne gatieve heeft, dat haar door makkelijke kritikasters zo graag wordt aangewreven. Er staat een heleboel te gebeuren in die vier dagen. Achter de reeds van voorbe reiding daverende schermen dook ik het volgende pro gramma op uit de knuisten eens monteren gymnasiasts, die bij zijn huiswerk ook nog „eventjes" de tiende GOTA in elkaar hielp draaien. En wat niet al: Dinsdag de derde komt het gemengde koor in Velsen aan, 360 jonge mensen sterk, uit Groningen, Nijmegen, Amster dam, Utrecht, Alkmaar en na tuurlijk ook uit Velsen zelf van elk der 18 deelnemende vaderlandse gymnasia een „Olympische equipe" van 20 koppen. De middag wordt direct al een straf potje gehockeyd op „Schoonenberg", te avond bruist er feest in Rex, waar een toneelspel van Goldoni op de planken komt. Woensdag: voortzetting van het hockey; 's middags athletiek op Water vliet en 's avonds zwemmen (en yell'en) in het Velserbad, voorzover dat bad met zijn drukke bezetting zulks toe laat. Donderdag: tennis. Nee, geen tannis, maar ténnis, in Haarlem. Het wordt een hele Haarlemse donderdag, want des middags gaat het in de Spaarnestad om de volleybal eer. De finales van het tennis toernooi volgen des vrijdags in Beverwijk, des middags de eindstrijd van 't hockey-toer- nooi op Schoonenberg en des avonds de laatste knetterende vuurwerken dezer GOTA: een slotbal in het Beverwijks Ken- nemer Theater met hopelijk een befaamde cabarettifr uit de buurt van Toon Hermans of Willem Kan ter meerdere glorie. Met prijsuitreiking op een Olympisch schavotje en alge hele verzoening tot diep in de Zaterdagochtend. Nu doen die meidjes en kna pen het allemaal zelf en in hun vrije tijd en ze zullen het heus wel redelijk ineen weten te spijkeren, maar over één onderdeel piekeren zij zich de klassieke hersens suf: hoe krijgen zij 140 deelnemers uit alle mogelijke plaatsen onder dak? Van de 360 sportbedrij- vers. zijn er 224 al in korte tijd onder de pannen en de wol gebracht, maar de rest zwerft op papier nog in het wild, hopend op een asyl in dit Velsen, dat ze dan ook zeker niet in de Aprilkoelte zal la ten staan, maar die 140 dax- lozen wel even zal gaan be moederen. De huisvestingscommissie van de GOTA ziet het al voor zich: Velsenaren, die véchten om de laatste restjes Olym- piadisten. Welaan dan, als ge er fluks bij zijt, maakt ge een kansje. Een briefje naar Ruud v. d. Veen, Wenckebachstraat 60 Velsen-Noord of Jaap Möckei, Jacob Catslaan 26 Driehuis en tegen April kun je subiet gezinsuitbreiding verwachten van een jeugdige klassicus of klassiciënne uit verre steden. Maar dan raak. Een massaal appèl, aantrek kelijk genoeg om al die jonge lui ook inderdaad aan te trek ken. Een middag in Rex, met een film, een prijsvraag en niet tè veel gepraat? Een openluchtbijeenkomst met een grootse demonstratie van het jeugdwerk? Een sterrit voor nieuwelingen met de hoofd prijs voor wie zich het vaakst vergist? Er zit wat in, vrin den en het zal, kennende de V.J.C.-leiding, er wel uit komen ook. Fikse vergroting De man met het zes-bij- negen-boxje, dat door de fa briek voorzien werd van een net brilleglas en zijn confrater achter de parallax-gecorri- geerde zoeker van de spiegel- vrije reflex-kleinbeeld met tele-lens en dertien verschil lende filters hebben elkaar ge vonden in de jonge „fotokring Velsen". Beiden hadden zij de liefde voelen ontvlammen voor de toverij met het licht en het gevoelig materiaal, al rede neerde de een naar zijn fa milie-album vol contact-druk- jes toe en de ander naar de Focus-salon 1956. Die fotokring is fiks uit de kluiten gewassen: 56 leden en kon dientengevolge al niet eens meer in het zaaltje, dat oorspronkelijk gehuurd was, zodat naar een ruimer pakkie deftig moest worden omge zien om de nobele liefhebberij der fotografie te bedrijven en tot groter hoogte te voeren. De keus viel in het bestuur op zaal vijf van het Cultureel Centrum, waar woensdag de 8e de eerste cursusavond valt met een babbeltje van meneer „Stopverbod" b Welk een diep-wortelende misverstanden er kunnen groeien op de openbare weg, j moge blijken uit een ge- sprek tussen een dienaar der 'heiligen Hermandad en een verkeersovertreder j op het kruispunt Rijksweg- Slaperdijk in 't Santpoort- se wingewest. Daar staan namelijk die beroemde i voorrangstopborden, waar een iegelijk voor moet stil- houden, gelijk ik al enige i j malen op de verkeersbe- drijvende harten heb poger. 5 te drukken. Zoals gewoon- lijk reed gisteren een ove- rigens welmenend burger dwars door dat stopbord heen. Hij werd door een i j surveillerend agent met besliste hand gekeerd en vroeg deze agent verwon- j derd, waartoe dit diende. S „Hier is een stopverbod" merkte de politieman bars i °P- f „Dan ben ik precies goed", zei de burger, „want ik stopte ook niet". Hoe moet dat nou voor meneer de officier en de rechter? A. H. v. d. Akker over films, ontwikkelaars, fototoestellen en fotoclubs. Vrijdag de 24e komt de landschapsfotografie aan bot door bemiddeling van meneer v. Dalsum en woens dag 7 maart gaat het licht uit en de schaalverwarming aan want dan gaat men ontwik kelen en fixeren, wéér met meneer v. d. Akker Zo ziet ge, dat er in luttele weken iets moois is ontbloeid in deze gemeente, waarvan schouderophalend gezegd, dat zij slechts schoorstenen en krachttermen kan voortbren gen. Ik ben benieuwd naar de eerste Velsense Fotosalon-met- grand-prix. I Onder de initialen VJC verbergt zich, naar gij weet, de roem ruchte Velser Jeugd Centrale de deksel op de doos van de verschillende jeugdorganisaties binnen deze goede gemeente. Al sinds 1951, maar dat het beslist geen geslóten deksel is geweest in die vijf eerste jaren moge blijken uit een lange reeks verrichte zaken, die er bepaald niet om liegen. Nu er dus een lustrumjaar begonnen is en het feest van de vijfde verjaardag op 14 sep tember valt als het hope lijk weer lekker warm buiten is en slechts een allereerste nachtvorstje over de wereld ritselt, ja, ja mag deze achter-de-schermen-werkende VJC heus wel eens even in de hoogte gestoken worden, want zonder deze Centrale zou het jeugdwerk bepaald niet die binding en dat verband hebben gekregen, die er nu wel dege lijk van uitgaan. Een stukje glorie straalt af op het bestuur, dat het vol hield, tegenstrooms door te zetten, maar bepaald ook op de bescheiden geest achter het bureau, di'e nimmer moe werd nieuwe plannen uit te pieke ren: meneer G. W. F. Kwak kel, de ambtenaar voor Jeugd zaken. Er komt in september wat feestgedruis van, heb ik ge lezen in het geschrift, dat de VJC van tijd tot tijd de barre wereld instuurt. Met een ge- meenschapsspel, waarvoor de schrijver nog gevonden moet worden, met volks- en mo derne dans, met ernst en luim en, als de fantasie het op kan leveren, met nog veel meer. LAMPENIER f 358.School m. d. Bijbel, Santpoort f 422.Nijverheidsschool, Velsen f 42.Jan Ligthartsohool, Velsen f 298.St. Joseph- school voor Meisjes, Velsen-Noord f 470. St. Josephschool voor Jongens, Velsen-Noord f 579.Da Costaschool, Velsen-Noord f 293.Prof. v. d. Leeuwschool, IJmuiden f 121.Moerbergschool, IJmuiden f 520. H. Hartschool, IJmuiden f 247.Claraschool, IJmuiden f 453.Groen v. Prinstererschool, IJmuiden f 189.Theo ThijsseschoJen, IJmuiden f 533.Clara Sternschool, Moer- bergplein 10 f 194.Insingerschool, IJmui den f 849.Marnix van St. Aldegondeschool, IJmuiden f 308.Elout van Soeterwoude- school, IJmuiden f 492.Creutzberg ULO- school te IJmuiden f 205.Huishoudschool, IJmuiden f 918.Comitéschool, IJmuiden f 150.Emmaschool, IJmuiden f 835. Julianaschool, IJmuiden f 442.P. Vermeu- lenschool, IJmuiden f 547.—; Prof. Dr. Ph. Kohnstamm VGL school, IJmuiden f 24.—; W. de Zwijger ULO-school, IJmuiden f 341.—; St. Antoniusschool, IJmuiden f 397.—; St. Adelbert VGLO-school, IJmuiden f 257.—; St. Franciscusschool, IJmuiden f 552.—. To taal f 14.009.—. TJ.V.V. Afdeling Velsen-lJmuiden f 1.171.—; Afdeling Santpoort f 800.—. Comité Santpoort (Station) f 1.342.—. Totaal-generaal f 17.322. En in Beverwijk Het Beverwijkse dames-comité voor de verkoop van kinderpostzegels is eveneens zeer volda n over de resultaten van de on. langs afgesloten campagne. Sedert de be vrijding is de jaarlijkse opbrengst telkens gestegen. Ook deze winter is weer voor eer. bedrag van ruim tweeduizend gulden meer omgezet dan de vor-ge maal. In totaal is ditmaal verkocht voor niet minder dan f 12.714.83 of ongeveer het dubbele van het zeven jaar geleden bereikte bedrag. De verkoop der postzegels welke, zoals bekend is, geschiedt ten bate van om streeks 350 kinderinrichtingen van alle ge zindten in Nederland, is in Beverwijk op oudejaarsdag beëindigd. Tot dit prachtige resultaat hebben ook nu weer de scholen in Beverwijk en in Wijk aan Zee het leeu wenaandeel bijgedragen. Zij hebben voor een bedrag van f 9.291.65 weten te verko pen. Een aanzienlijk aantal dames heeft de verkoop in de tent op het postkantoor wekenlang gaande gehouden. IJMUIDEN Dokters C. H. de Jonge, Hofstedestraat 48, tel 5652; P. de Weerdt jr. De Noostraat 4. tel. 6158. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer Kennemerlaan 80, telefoon 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: Mej J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur C. v. WielinkKlimp, Duin- vlietstraat 109, Velsen-N„ tel. 02510—4105. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tele foon 4234. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43 Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Donker, Bree- straat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In speodgevallen is de arts D. R. Mansholt, Vinkentoaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. 8284; Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 22181 VELSEN Wijkverpleging Zr T. de Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378; zr. I. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195; voor IJmuiden-O., Velsen-Z. en Velsen-N. zr. Kuiper, J. P. Coenstraat 45 voor IJmuiden en IJmuiden-O. CASTRICUM Dokters De zondagsdienst wordt van zaterdagmid dag 14 uur tot maandagmorgen acht uur waargenomen 'door H. Wieringa, Schei- geeststraat 31, tel. 289. Wijk- en kraamverpleging Zuster M. Meihuizen, Bakkummerstraat 41, telefoon 530. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, tel. 02512—266.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3