Veren igi n Kennemer t, Lantaarn Vreugde op de tankval Agenda voor Velsen V ogels voeren in de nacht is dankbaar werk De kleinste vogels lijden het ergst PRIJZEN IN DE CANTINE uit de IJ mond Old Clothes New 8 ,KIJK, TWEE ZWANEN Visafslag te Urk had in 1955 de grootste omzet Jaarvergadering Maas Hemels spel Filmavond van „Natura" De detailhandel tabak vergaderde DRY CLEANING ONLY Agenda voor Beverwijk ABC-filmavond in Noord Scheepvaart WOENSDAG 22 FEBRUARI 1956 TOT DIEP in de nacht van deze afgelopen dinsdag is Velsens vogelvoederings- dienst in touw gebleven voor de aangroeiende schare hongerende vogels in en rond het Noordzeekanaal, waar de nood zich thans duidelijk concentreert, om dat het open water tussen de ijsschotsen steeds meer watervogels aanlokt. In het duister van deze ijzige nacht rukten nog voortdurend auto's uit, om brood en groen te brengen aan de koeten, eenden, duikertjes en de zwanen, die in een troosteloze honger tussen het drijfijs rondroeien. Tot de strooiers verschijnen en er leven in de horde komt. Dank zij de vele handen, die elke dag in de beperkte ruimte van het Kerbert-asyl bezig zijn aan het klaarmaken van kisten en zakken vol voedsel kan er doorgestrooid worden, maar tegen middernacht is het legertje helpers in het asyl dan ook niet alleen aan het eind van zijn krachten, maar ook door de voorraad heen, die in de mid dag nog zo mooi groot leek. GELUKKIG BRENGT elke nieuwe dag nieuwe fourage van kinderen, die trots met een partij bruine bonen of twee hele broden aan komen sjouwen, het paadje langs het zwembad af, met kisten groente- afval of andere eetbare waar. En de oude dame, die al de hele zondag heeft geassisteerd met het brood- en kool- snijden zet verwoed opnieuw het mes in de nieuwe „inbreng," op dat er doorgevoerd kan worden en zij glundert tegen de twee enthousiasten, die om tien uur nog „even tjes" naar de loodsboot en het pontje van Donkersloot gaan, omdat daar duizenden watervogels tussen het ijs kleumen en hongeren. INMIDDELS komt er een bruin hondje binnen op de arm van een vriendelijke meneer. Het beestje zat vastgevroren in de sneeuw bij de Heidestraat en werd door een stel opgeschoten vlegels gestenigd, „omdat het toch dood zou gaan." In het asyl is er een plaatsje voor gevonden en de assistenten daar schudden het hoofd maar eens voor zoveel wanbegrip jegens het lijdende dier in deze barre winter. HET VOGEL-VOEREN in de nacht is een groot avontuur. De lichten van de in dustrie priemen door de stille nacht een houtboot bonkte door het drijfijs op het kanaal en in de luwte van de binnenliggen- de loodsboot ritselt het van zeker duizend vogels, die daar gelaten hun lot afwachten. Twee gedaanten glibberen over de loop steiger en uit volle handen valt het brood in het water. De anders zo schuwe dieren reppen zich naderbij en zwelgen in deze onverwachte nachtelijke verrassing rond kwetterend en piepend, terwijl op een af standje een regiment koeten de kat uit de boom kijkt een pas „aan tafel" komt als de mannen rechtsomkeert maken, om nieuwe voorraad aan te slepen. NIEUWE voorraad voor de duizenden vogels bij Donkersloot's overzetveer. Dat juist zijn laatste reis van deze avond heeft gemaakt. Of ze mee over mogen? „Nee," zegt de knecht, „ik heb al een paar keer overgewerkt ik ga naar huis." „Kruip jij maar lekker achter de warme kachel," repliceert de ene strooier cynisch, „en laat vooral die vogels verr Van het dek van het gemeerde bootje af ruist het voer bij handen vol in het water. De koeten en de eenden eten bijna uit de hand. Als er brood op hun donkere rug valt, snappen anderen het er behendig af, want nood leert vertrouwen óók in de mens blijkbaar. HET PONTJE vaart dus niet meer. Ondanks of misschien juist wel dank zij de bijtende kou waren gisteren velen samengekomen in hotel „Parkzicht" om de vergadering van de Volièrevereniging „Vo gelvreugd" bij te wonen. De aandacht gold in hoofdzaak de verzorging van de vogels, zoals die momenteel al dan niet georgani seerd aan de orde van de dag is. Voorzitter P. Nan kon meedelen, dat er door „Vogelvreugd" nauw wordt samen gewerkt met de Vereniging tot bescher ming van dieren, en dat er bijvoorbeeld reeds 25 kg fijn-zaad uit de voorraad van de vereniging aan het hongerende vogel- leger ter beschikking was gesteld. De voor zitter vroeg speciaal aandacht voor de kleine vogels, die in de bossen en bosjes hun behuizing hebben en minder opvallen dan de grotere watervogels. Het eigenaar dige is, aldus de heer Nan, dat de mensen er wel om denken brood en water te geven, maar het is zeer wenselijk, om vooral zaad te strooien voor die kleine vogeltjes. Zaad bevat namelijk alle natuurlijke voedings stoffen, waaraan deze dieren behoefte heb ben. Door „Vogelvreugd" wordt er gevoe derd in Scheybeeck, het oude Raadhuis en in de omgeving van het Kuenenplein, wat Beverwijk betreft. De koeten moeten spe ciaal met groenvoer gevoed worden, zei spreker, temeer, daar dit vrij goedkoop verkregen kan worden en men hen daar mee meer plezier doet dan met brood. Verhalen over door de koude bevangen vogels bleven natuurlijk niet uit. Het meest sprekende was wel het verhaal van een jongen, die een halfbevroren koetje had gevonden, dat hij mee naar huis nam, een paar maiskorrels in de bek duwde, gevolgd door een beetje lauw water, waarna de koet al gauw niet meer te houden was. Indien er directe hulp wordt verschaft kunnen de meeste vogels het nog wel op halen. De leden van Vogelvreugd weten in de meeste gevallen wel raad. Wanneer er vogels worden aangetroffen die koud of hongerig zijn, dan wordt het publiek verzocht ze af te geven bij een der heren: P. Nan, Bornstraat 70,Velsen-Noord, tel. 4485; Jac. Timmer, Melklaan 54, Vel- sen-Noord; R. Schram, Boeweg 36, Bever wijk; of in IJmuiden bij de heer J. van Veldhuizen, Huygensstraat 10, tel. 4868. Ook kunnen deze heren gewaarschuwd worden voor het afhalen van vogelvoer en zij ne men het graag in ontvangst, samen met de vogelvoederdienst van dierenbescherming. Door de toestand van de buiten-vogels zouden de binnen-vogels er bijna bij zijn ingeschoten, maar zover liet de voorzitter het niet komen, het voorjaar en de natuur laten niet op zich wachten en dus werd een huishoudelijk praatje gehouden over de teelt van deze vogels, waarbij vooral het hoofdstuk „Kruisingen" werd behandeld. Op de jaarvergadering die binnenkort zal worden gehouden, zullen verdere medede lingen, de broedtijd en het „rassenvraag stuk" betreffende, worden gedaan. Maar aan de overkant zwermt het nog van de hongerigen en achter de auto staat een volle zak brood. Het is over elvenen er is iemand jarig in de familie. „Die zit goed bij de warme kachel naar de vogels". Het wagentje maakt rechtsomkeerd en gaat de sluisweg over, naar de andere kant, waar bij de spoorbrug en het kolenpark van Hoogovens een ongedachte horde wa tervogels ronddrijft, die kwetterend uit eenstuift, als de autolampen over het kille water scheren. Kijk twee zwanen! Er zijn er zes in de omgeving, maar vier hebben het warme lozingswater bij de Plaatwellerjj opge zocht. Deze twee vallen met hun snavel in de boter, want de hele zak brood gaat het kanaal in. En als drijvende blaadjes op de wind zeilen de zwarte vogels de reddende brok ken brood tegemoet met tussen zich in de beide zwanen, die de hals verlekkerd rek ken naar het voedsel. Een wanhopig ritse len in het ijs aan de kant verraadt, dat daar een eend vastgevroren is. Onder het prik keldraad door: los proberen te krijgen. De eend ziet in de twee mannen evenzovele belagers en rukt zich met een laatste krijs uit het ijs los. Er blijft een stuk zwem vlies achter, maar het beest houdt nog koers en doet zich al tegoed temidden van zijn schrokkende kameraden. „Het vriest alweer twaalf graden," zegt de ene strooier. „We gaan morgennacht weer", zei de ander. Op onze postgirorekening binnen geko men: W. P. te Santpoort 5,J. G. D. Sr. te Santpoort 1,Fa. B. M. Wisker te IJmuiden 25, Van de visaf slagen rondom het IJselmeer had Urk in 1955 de grootste omzet. Er wa ren twee visafslagen d'ie meer dan een miljoen gulden hadden verhandeld name lijk Urk en Volendam. De IJselmeervereniiging Maas (Macht als alles samenwerkt) kwam onder leiding van de voorzitter, de heer L. Post, in het ver enigingsgebouw der Christelijk gerefor meerde kerk bijeen tot het houden van de jaarvergadering. Secretaris J. Keuter bracht verslag uit van het vele werk, door de vereniging verricht. Het aantal betalen de leden is thans 'gestegen tot 65. Uit het jaarverslag van de penningemester, de schipper van de UK 128, de heer L. Hak- voort, bleek dat, mèt de reserve-kas, meer dan 5000 in kas was. Hiervan kregen de vissers die na 13 juni nest gelost hadden, een reductie betaald van 2475. Bij de rondvraag werd gesproken over dfe aanstaande nestverkoop en de aanstaande afvloeiing. De heer J. Bakker sloot met dankzegging. Onder de gasten was aanwe zig de heer P. Keuter, directeur van de visafslag, die ook de burgemeester verte genwoordigde. De heer Keuter drong aan op samenwerking in deze tijd. Voorts wa ren er vertegenwoordigers van Kampen en Vollenhove. Opdat gij allen alvast uw zakboeken opslaat op dinsdag 6 maart, kondig ik u hierbij de vierde voorstelling van de filmliga „Velsen" aan, de fa briek, die zoveel goede films door haar celluloid doet. Het wordt in het Rex-theater de Zweedse ontroering „Himla- spelet", die u bepaald niet moogt missen naar mijn be scheiden opvatting. En niet al leen om de hoofdfilm is dit programma weer belangrijk, want vooraf worden gedraaid „Houen zo", de documentaire, die de Amsterdammers altijd een tikkeltje onrustig maakt, omdat Bert Haanstra er de Rotterdamse werkzaamheid zo fel mee onder de schijnwerper zet. Dan vertoont de liga „Strijd zonder einde", Bert Haanstra's knappe kleuren film, die de strijd tegen de sprinkhanen in Centraal Afri ka toont. En die eigenlijk een reclamefilm is, maar zo heer lijk zonder de dik-opgelegde bedoeling om lawaai te maken voor de enige-dit-en-dat-ter- wereld, dat het u zonder twij fel verbazen gaat. Vrijhouden, die dinsdag avond! Zwarte pluim De kolenman is in deze witte wereld een even opvallende als geliefkoosde figuur, want waar hij binnenkomt juicht heel het huisgezin. Dat deze kolen sjouwers evenwel een arbeid verrichten, waar u en ik niet graag mee zouden willen rui len, zal ons duidelijk worden, wanneer wij deze lieden te werk zien gaan bij de opslag plaatsen èn op de plek des be- zorgens. Die opslagplaatsen zijn na melijk bar-koude plaatsen en daar kampt men eindeloos met bevroren zakken, bevroren ko len en bevroren neuzen. Is dan het zwarte goud op automobie len door de sneeuw gesleurd1, waarbij slippers niet tot de zeldzaamheden behoren, dan dient de brandstof nog naar de meest onherbergzame plekken van onze nieuwbouw te wor den gebracht: zoals daar zijn achterommetjes langs be sneeuwde tuinpaadjes met een half mud op de nek of balkon netjes, waar men zich de kost bare nek zonder veel moeite kan breken. Kijk en dan wordt er toch nog weer van harte gekankerd op de kolenboer, die weer veel te laat is en dan vergeet men maar rustig, hoe moeilijk het is deze dienst in gang te houden en hoe gemakkelijk het mop peren valt achter een nóg brandende kachel met een lange onderbroek om de spitse knieën. Gaat er echter maar eens aanstaan. Zij, die het zwarte goud del ven hebben het niet gemakke lijk ik weet dat uit aan schouwing, maar zij, die het de gladde wereld over torsen, mo gen eveneens aanspraak maken op ons aller sympathie. En op ons aller kopje koffie-met-een rokertje. Koen gered Bij de Haarlemse groente veiling aan het aloude Spaarne haalde zaterdag Paultje Kap- teyn, twee jaren oud en drie turven hoog, een zeer nat pak en de schrik van zijn prille leventje. Hij zakte daar namelijk door het onbetrouwbare ijs. maar de heer P. Oepkes uit IJmuiden bleek ook voor dit kleintje niet vervaard te zijn, want hij hoorde nog maar net de angstkreten van de oogge tuigen, of hij galoppeerde er al heen, legde de dertig meter, die hem van de hulpeloze kleine man scheidden in Blan- kers-Koen-tempo af, sprong hem na, ging kopje onder, maar had Paultje dan toch maar in de kleine kraag. IJsbrekend heeft hij de wal weten te bereiken, waar meer dan één hand een handje hielp. Ze zijn beiden de schrik al weer te boven. Paultje en meneer Oepkes, maar voor deze laatste, die in de En- schedéstraat woont op nom- mer vier, mag ik toch wel even namens u allen heel diep mijn oorkleppen afne men. Sneeuwtipjes Thans volgen een paar be langrijke edoch geheel gratis tips voor degenen, die zich door of over de sneeuw be wegen en daarbij allerlei on gekende risicos lopen of rijden. Tip één: sneeuw onder de spatborden van automobielen kan onbestuurbaarheid ver oorzaken. Geen alcohol of sneeuw bij snelverkeer en elke dag krabben, bikken of ont dooien. Tip twee: Voetgangers, die zich door de moeilijk-begaan- bare voetpaden op de rijweg moeten ophouden wordt drin gend en in hun eigen belang aangeraden, links te houden. Vooral in de avonduren. Tip drie: Er zijn van die mooie stukjes licht-weerkaat- send materiaal in de handel. Wanneer gij wijs zijt en dat zijt gij zonder twijfel dan laat gij moeder de vrouw een stukje van dit reflecte rend spul in de ceintuur van uw jas bevestigen, opdat alle achteropkomende autolampen u onmiddellijk licht doen ge ven en de daarbij behorende chauffeurs u niet van de wan kele sokken rijden. Tip vier: (speciaal voor sneeuwruimers op fietspaden) Er mag meer dan twintig me ter per middag geruimd wor den. Voor augustus moet eigenlijk de Lange Nieuw- straat af. HEER THIALF, bars en onbarmhartig voogd over het koude Europa, had gistermiddag uit zijn veelzijdige voorraad een mooi winterweertje uitgezocht, om het Velsense gemeentepersoneel te gerieven, dat op de tankval van Driehuis om het hardst op de schaatsen ging rijden. Een vorstje van een graad of wat is in onze winterse ogen al „lekker zacht weer" en een stralend zon netje, drie klapperende vlaggen bij de start en een net, geveegd baantje van 150 meter lang maakten er in dat duin van mevrouw v. Hoorn een ijsfestijn van, dat de rozigheid op de wangen en de tinteling in de voeten joeg. Héél gezond voor die ambtenaren, die een groot deel van hun leven achter bureaus en loketten tro nen: alleen jammer, dat ze er niet allemaal konden zijn, deze zonnige dinsdagmiddag in het duin. Het zijn overigens bepaald geen pennelikkers, onze amb tenaren. Ze kunnen als het moet overweg met de gladde ijzers ook. Na een aanvankelijk gemop per over het feit, dat de secre tarie niet voltalliger present was omdat op het laatste mo ment een aantal strepen door namen van gegadigden waren gehaald door Bevoegde Pen nen, zodat deze gegadigden nasnikkend hunne penhou ders hebben zitten bekluiven, is de wedstrijd om de snelste tijd van Velsens ambtenaren korps ontbrand. Gevoed door de aanmoedi gingen der supporterschaar langs het lijntje, vlogen de dienaren der verschillende openbare diensten in fraaie klederen over het zorgvuldig „ontscheurde" ijs, dat daartoe door nijvere nachtwerkers met keteltjes heet water was voor bewerkt. Keer op Keer, tot de aller- snelsten zich in de finale plaatsten en er tegen vijven, toen de vlaggen gesneefd wa ren op de wind, een eindstrijd van kwam. De allerrapste was de raad huisknaap W. J. Harting, die 20.8 seconden nodig had voor de 150 meter; A. Bannink (22.1, sociale zaken) en G. A. Hees (22.8, openbare werken) werden zijn vlugge opvolgers. Dat was dan de groep tot 29 jaar. De al-wat-ouderen, die tussen de drie en de vier kruisjes, moesten de eer en de eerste prijs gunnen aan H. Slings (21.2) van de politie; de politiemannen H. v. d. Tuuk (21.3) en C. C. Dekker (21.6) werden twee en drie. En de „oudjes" deden het nog prima: in de groep boven de veertig gingen de prijzen naar J. Haf- ma (22.6); J. Alberda (22.7) en N. v. d. Bos (24) ook weer ordebewaarders van het Tibe- riusplein en tenslotte won van de „zwakke zusteren", zoals wij mannen wel eens ten on rechte menen Dinie Merkel- bach de eerste prijs (25.1), zijnde de krullebol, die de po litiële telefoon bedient. De dames A. Grootveld (25.4 raadhuis) en M. Visser (25,5, Brederodeschool) lieten zich door haar de ski-broek opbin den. In de kelder-cantine van het politiebureel heeft commissa- 00000000c0000c<x>0c0000c<x>00000000000000< g 5 Schuiven voor de kinders Opdat de kinderen mooiere: schuivers kunnen maken hebben de gepatenteerde- sneeuwschuivers van de po- 9 litie in twee uur tijd een - pracht van een baantje uit ij de sneeuw getoverd op de tankval bij Driehuis, waar gistermiddag ook de ge-1 meentelijke dienaren elkan- 8 i ders krachten op de smalle j ijzers hebben gemeten. In'S s twee uur tijd zeg ik u eng hieruit volgt, dat de speciale houten sneeuwschuivers, die ik u reeds zaterdag annon- c ceerde, berustende op een 8 .paar uur hersenwerk van: j twee snuggere inwoners van het agentarium, een prima 8 instrument is, waarvan we<^ zeker tot mei nog een hoop 0 plezier kunnen hebben als het dóór blijft sneeuwen. 8 xxxxx>ooooooooooooooooooooooooooooooooc>c> Arabische groet Naar ik u enige maanden terug meen te hebben meege deeld, moest ik de musyckman van dit goede dagblad, de heer A. J. van der Weijden missen, voor een dienstreis naar Ara bieren en andere Oosterlingen. Thans ontvang ik van hem een kleen papier, waarop de vol gende onbegrijpelijke letters zijn gegrift, waaruit dan maar weer blijkt, hoe gauw iemand onder de invloed van burnous en minaret kan geraken, als je hem niet voortdurend in de gaten houdt: eveil reew re neb ki 6591-2-12" „Namkcysum ed, retseem Mijn Arabisch is altoos zwak geweest, en de fraaie, gewelfde lettertekenen, die er boven stonden, kon ik dus evenmin ontcijferen, zodat ik mij wend de tot een beëdigd Arabier, de welke dit zinnetje onder de on bekende dialekten van een zij straat in Bagdad rangschikte. Maar de werkster heeft mij er weer uitgeholpen, want die las het even gauw achterstevoren- En nu wéét ik het ook. ris J. P. Weijburg, die zelf ook nog een forse streek meereed en de enige gemeentelijke ver tegenwoordiger op de baan was, de prijzen in waardebon nen, rook- en snoepwaar uit gedeeld, zeggende dat het ijs tussen de verschillende Vel sense diensten kennelijk niet meer gebroken hoeft te wor den en dat velen zich, gelijk de verificateur, op glad ijs hebben gewaagd, van wie zulks normaliter niet verwacht mag worden figuurlijk dan. Het is dank zij de commissie voor de sport onder de ge meente-ambtenaren, de baan vegers en de politie-geluids- auto een plezante namiddag geworden. Burgemeester en wethouders hoeven er geen berouw van te hebben, dat zij hun discipelen er vrij voor gaven. Méér doen zoiets. LAMPENIER Georganiseerd door de Beverwijkse afde ling van het Nederlands Toeristenverbond „Natura" vindt heden (woensdag) in 't Cen- rum een filmavond plaats. Als hoofdfilm zal worden vertoond: „De gouden Edelweisz". Bridgen in „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heems- kerkse bridgeclub van dezen naam een drive gehouden die als volgt eindigde: Groep A. 1. Koopman-v.d. Lee 21% pnt. 2. dames Spij- ker-Flentge 37 pn.t.; 3. heren Spijker-Flentge 33 pnt.; 4. de heer en mevrouw v. d. Jagt 30K pnt.; 5 en 6. v. d. Wel jr.-Muyen jr. en Koopman-de Vries 30 pnt.; 7. de heer en me vrouw Koopman 2T/, pnt.; 8. Kerklaan-Wen- tink 26 pnt. Groep B. 1. de heer en mevrouw v. de ca- pelle 41 pnt.; 2. Groot-Adrichem 35 pnt.; 3. dames Blijendaal 34 pnt.; 4. v. d. Wel Sr.- Muyen Sr. 31 pnt.; 5. dames Modoo— v. d. Wel 30 pnt.; 6 de heer en mevrouw Henne- man 29 pnt.; 7. Beentjes-Belleman, 26Y, pnt. 8. Henneman-Cornelisse 25'A pnt. De Strandmeeuwen klaverjasten De Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" hield deze week, ondanks de kou een klaverjasdrive, waarvan de uit slagen waren: 1. J. Schellevis 4830 p.; 2. P. de Boer 4647 p.; 3. mej. G. v. d. Mey 4645 p.; 4. mej. M. Paap 4636 p.; 5. mevr. v. d. Mey 4565 p.; 6. B. Zuiderduin 4537 p.; 7. J. Paap 4500 p.; 8. L. Schelvis 4465 p.; 9. N. v. d. Mey 4332 p.; 10. A. de Blok 4241 p.; 11. G. Postma 4216 p.; 12. J. v. d. Mey 3883 p.; 13. mevr. Bol 3829 p.; 14. mevr. Seysener 3735 p.; 15. mej. L. Paap 3598 p.; 16. mevr. De Boer 3435 p.; 17. B. Groosjohan 3419 p. Vele misstanden vragen om een oplossing De afdeling Haarlem van de N.A.B.S. had dinsdagavond in „De Groentenbeurs" te Beverwijk een vergadering belegd en daar voor aan 150 belanghebbenden in de tabaks branche een uitnodiging gezonden. De op komst was echter bedroevend, ondanks de vele misstanden in deze branche, die de bonafide verkoper een zee van narigheid opleveren en die dus het bespreken wel waard leken. Naar men ons mededeelde lopen er in Beverwijk en Velsen-Noord ongeveer 250 tabaksvergunningen, althans zaken of wo ningen, waar men tabaksproducten kan kopen. Daar zijn echter verkopers bij, waar het artikel „vloekt" met de andere artike len die men verkoopt. Onder deze groep personen zijn er, die „ten gerieve van het publiek" tabaksarti kelen verkopen en van deze voor hen vaak weinig plezierige handel gaarne afstand zouden willen doen, zodat zij het liefst zou den zien, dat deze verkoop bij de wet ver boden werd. Ook zijn er grossiers, die niet meer be reid zijn om op bepaalde adressen hun waren aan te bevelen en er zijn redenen genoeg om te beraadslagen wat men zou moeten doen om tot een oplossing te komen. De heren L. Braakman en C. Deutekom, voorzitter en secretaris van de afdeling Haarlem, hebben verschillende dingen ook terdege met de enkele belanghebbenden doorgenomen, doch tot positieve maatrege len, als oprichting van een afdeling kon men niet komen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Dit is het fleurig beeld van het ijs en de beoefenaren der schaatssport. Vlaggen markeren het startpunt. Het Velsens gemeentepersoneel gaat om het hardst op de schaatsen onder de toe juichingen van de supporters langs „het lijntje". WOENSDAG 22 FEBRUARI IJMUIDEN: Thaiia, 20 uur: „De bende van Marady". Rex, 20 uur: „Ontwakende begeerte". Cultureel Centrum, 20 uur: P. v. d. A., heer Kooy, uit Hilversum. Cultureel Centrum, 20 uur: Ned. Chr. Vrouwenbond. Zr. W. van Kuyk. IJMUIDEN-OOST: Herv. Jeugdgebouw, 20 uur Toonkunst, selectie-avond Jeugdmuziekconcours. VELSEN: Gymnasium, Volksuniversiteit, cursus Spaans, 19.4520.45 uur. Raadhuis, spreekuur wethouder C. P. J. Maas (Sociale Zaken) 1012 uur. DONDERDAG 23 FEBRUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Een vrouw werd ge schonden". Rex, 20 uur: „Ontwakende begeerte". Cultureel Centrum, Volksuniversiteit, 20 uur, cursus „spreken in het open baar". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur, toneel avond „Fryske Trou". VELSEN: Raadhuis, spreekuur wethouder R. Ver beek (openbare werken), 9.3012 uur WOENSDAG 22 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ciske de Rat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De baas in huis". Hotel „Parkzicht", 20 uur: K. M. C., leden vergadering. 't Centrum, 20 uur: Reisvereniging „Natu ra", filmavond. De Groentenbeurs, 20 uur: A.B.V.A.-film- avond. K. S. A., 20 uur: Noordholl. Philharmonisch Orkest. K. S. A., 20 uur: Kath. Vrouwen Gilde. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; jeugd van 15-16 uur. Het Groene Huis, Jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10-13; lees- en studiezaal van 10-13 en 15-18 u. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal geopend van 17-18 uur. DONDERDAG 23 FEBRUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De baas in huis". Kennemer Theater, 20 uur: Uitvoering Turnlust. K. S. A., 20 uur: Noordholl. Philharmonisch Orkest. K. S. A., 20 uur: Kath. Vrouwen Gilde. „Terpsichore", 20 uur: A.N.M.B. ledenver gadering. 't Centrum, 20 uur: „Stille omgang". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek en lees- en studiezaal van 10-13 uur. Voor de Algemene Bedrijfsgroepen-Cen trale, afdeling Velsen-Noord, wordt zater dag in het gemeentelijk ontspanmingslokaal aan de Van Diepenstraat een filmavond ge houden. Vertoond zullen worden de films „Circusarena" en „Emigranten". Spreker is de heer Penninkhof. „Pat-Mat" in onderlinge competitie De uitslagen van de in de onderlinge com petitie gespeelde partijen van de Kennemer Schaakclub „Pat-Mat" waren: Afd. II: J. SonneveldA. Janssen 0-1; ir. E. F. PeltzerE. Ekhart 0-1; J. OortE. Ekhart 0-1; J. A. RoodenbergJ. Sonneveld remise; S. S. OppenheimerL. Mostertman 0-1; B. de HeerJ. Oort 1-0. Afd. Ill: J SauerJ. v. Dijk 0-1; ir. E. de triesM. N. Pranger 1-0; J. v. DijkP. Wa genaar afg.; C. D. AffourtitM. Metselaar 0-1; T. JippsA. C. v. Lamoen 1-0; J. Sauer P. Wagenaar 1-0. Afd. IV: J. v. d. WijngaardJ. F. Dinger- dis 0-1; A. W. Luberting. J. J. Schroder remise; E. Toffoliing. A. W. Falter remise; J. v. d. StruysA. J. Bannenberg 0-1. Film voor KAB-leden Voor de Heemskerkse leden van de K.A.B. vindt op donderdag 23 februari in zaal Dam de vertoning plaats van de film „Het wonder van Milaan". Aalsdijk, 20 v. New York n. Philadelphia. Akkrumdijk, 20 v. Havana n. Antwerpen. Albireo, pass. 20 St Vincent n. Antwerpen. Aldabi, 20 v. Buenos Aires n. Rosario. Alhena, 20 te Rotterdam. Alwaki. 21 te Genua. Amerskerk, 20 v. Genua n. Port Said. Ampenan, 21 te Djibouti. Appingedijk, 20 te New York. Artemis, 20 v. Philadelphia n. New York. Amstelveen, 21 te Amsterdam. Annenkerk, pass. 21 Ouessant n. Le Havre. Averdijk, 22 te Le Havre verwacht. Aagtedijk, 21 Antwerpen. Alderamin, 22 Chalna. Alkaid, 21 te Rio de Janeiro. Altair, pass. 21 Madeira n. Las Palmas. Antonia, 22 Surabaja. Arkeldijk, 21 v. Antwerpen n. New Orleans. Arnedijk 21 v. Hamburg n. Bremen. Agamemnon, 21 te Jacmel. Blijdendijk, 20 v. Norfolk n. Philadelphia. Bussum, 20 v. Rastanura n. Augusta. Barito, 22 Biak verwacht. Baarn, 21 te Callao. Bontekoe, 21 te Menado. Britsum, pass. 20 Acapulco n. Cristobal. Coryda, 20 te Rotterdam. Caltex The Hague, 22 Rotterdam verwacht. Caltex Leiden, pass. 21 Casquets n. Rotterdam. Caltex Pernis, 22 Rotterdam verwacht. Camerounkust, 20 115 m. o.zo. Monrovia. Castor, pass. 20 oostpunt Cuba n. Tampa. Dorestad, pass. 20 Bone n. Piraeus. Eemdijk, 20 v. Le Havre n. Antwerpen. Etrema, 21 te Aalesund. Esso Den Haag, 22 Port Said. Elisabeth B, 22 te Rotterdam verwacht. Esso Rotterdam, 21 150 m. o. Gibraltar n. Sidon. Gaasterland, 21 te Santos. Groote Beer 20 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Groote Kerk, 20 v. Barcelona n. Antwerpen. Gabonkust, 21 v. Amsterdam n. Antwerpen. Haulerwijk, 20 v. Newport News n. Amsterdam Hestia, 21 te Morrisville. Hydra, 21 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hoogkerk, 21 te Casablanca. Hera, 21 te Trinidad. Hilversum, 21 te Isle of Grain. Joh. v Oldenbarnevëlt, pass. 21 Albany n. Su rabaja. Jagersfontein, 21 Kaapstad. Kota Inten, pass. 20 Perim n. Belawan Kylix, 20 v. Curasao n. Port Elizabeth. Karimata, 21 te Port Said. Krebsia, pass. 21 Azoren n. Thameshaven. Kaimana, 21 Tobelo verwacht. Kaloekoe, 21 Sorong. Karossa, 21 te Benkulen. Loppersum, 20 v. Almeria n. Port Talbot. Lekkerkerk, pass. 21 Aden n. Ummsaid. Lutterkerk, 21 te Koewait. Liberty Bell, 21 Augusta. Le Maire, 21 Kobe. Mijdrecht, 20 v. New York n. Aruba. Maasland, pass. 21 Lissabon n. Amsterdam. Maas, 21 v. Izmir n. Vathi. Mariekerk, pass. 21 Khorya Marya n. Aden. Murena, 23 Miri verwacht. Nieuw Amsterdam, 21 te New York. Nanusa, pass. 21 Key West n. Charleston. Notos, 20 rede Beyrouth. Pendrecht, pass. 20 Runsal Jebel n. Le Havre. Prins Fred. Willem, 20 te Rotterdam. Prins Willem II, 20 v. Oslo n. Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, 20 v. Plymouth naar Halifax. Prins Casimid 21 v. Malta n. Haifa. Polyphemus, 22 Penang verwacht. Prins Philips Willem 21 te Milfordhaven. Raki, 20 v. Baltimore n. Europa. Ruys, 21 te Mauritius. Rijndam, 20 v. Havana n. New York. Rotti, 21 nog te Damman. Slamat, 20 te Suez. Stad Vlaardingen, 20 v. Norfolk n. Nederland. Straat Soenda, 20 v. Penang n. Lor. Marquez. Sumatra, 21 te New York. Solon, 20 v. Amsterdam n. Noordzee proefvaren Schiedijk, 21 v. New York n. Antwerpen. Stad Dordrecht, pass. 21 Finisterre n. Messina. Schie, 21 Catania. Stanvac Benakat, 21 Bangkok. Stanvac Djirak, 23 Sungeigerong verwacht. Stad Maassluis, 21 60 m. no. Kp. Wrath. Sirrah, pass. 20 Gibraltar n. Antwerpen. Straat Bali, 22 te Colombo verwacht. Tamo, pass. 20 Madeira n. Antwerpen. Tiberius pass. 20 Flores n. Amsterdam. Teucer, pass. 21 Gibraltar n. Amsterdam. Tibia, 21 te Miri. Trompenberg, 21 v. Le Havre n. Amsterdam. Trajanus, 20 v. Grenada n. Georgetown. Triton, 21 te Maracaibo. Taria, 21 65 m. n.t.w. Townsville. Tomori, pass. 21 Malta n. Port Said. Tankhaven II, 21 Saigon. Titus, 21 Istanboel. Tjikampek, 21 te Surabaja. Tjisadane, 21 Hongkong. Van Linschoten, 21 Bordeaux. Van Noort, 21 Singapore. Van Riemsdijk, 21 Singapore. Willem Ruys, 21 v. Colombo n. Port Said. W. Alton Jones, nacht 22-23 te Suez verwacht. Zuiderkruis, 22 te Wellington verwacht. Zijpenberg, pass. 21 Ouessant n. Dagenham. Zeeland (KRL), 21 Artificial eil verw. KLEINE VAART Atlas, 19 v. Gibraltar n. Barcelona. Arctic, 21 v. Rotterdam n. Londen. Amyntas, 21 v. La Pallice te Amsterdam. Anna B, 21 v. Malta te Mutsuna. Bab T, 20 v. Requejada te Antwerpen. Boreas, 18 v. Rotterdam n. Lissabon. Bernard John, verm. 21 v. Haifa n. Rotterdam. Beekbergen, verm. 21 v. Requejada n. Terneuzen Cornelia B III, verm. 21 v. Dakar n. Bordeaux. Catharina W, 21 v. Londen te Rotterdam. Crescendo, 21 v. Wormerveer te Rotterdam. Condor, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Draco, 20 te Amsterdam. Daniel, 21 v. Lancaster te Rotterdam. Eminent, 21 v. Rouaan te Rotterdam. Goote, 21 v. Manchester te Rotterdam. Hydra, 19 te Antwerpen. Joost, 17 v. Bayonne n. Londen. Kenitra, 21 v. Valencia n. Casablanca. Kaap Falga, 17 v. Rotterdam n. New Ross. Kaap St. Vincent, 18 v. Garston te Swansea. Kemphaan, verm. 21 v. Dakar n. Bayonne. Konny M, 21 te Rotterdam. Lireco, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Larix, 20 v. Goole n. Gij on Musel. Lindesingel, 21 v. Southampton n. Rotterdam. Midas, 19 te Rotterdam. Matthew, 21 v. Thameshaven te Ipswich. Monica 21 v. Ardrossan te Belfast verwacht. Nero, 19 v. Esbjerg n. Rotterdam. Nautic, 22 v. Vlaardingen te Londonderry verw. Noorderlicht, verm. 21 v. Amsterdam n. Cork. Pavo, 19 v. Grimsby te Tees. Tyro pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Tilly, 20 v. Tees n. Nantes. Tine, verm. 22 v. Rotterdam n. Londen. Westereems, verm. 21 v. Vlaardingen n. Esbjerg. Wiebold Bohmer, 21 v. Cadiz te Amsterdam. Zeehaan, verm. 21 v. Concarneau n. Rouaan. SLEEPVAART Blankenburg, 20 v. Maassluis te Vlissingen. Ebro, pass. 20 Startpoint n. Liverpool met bak Hudson, 20 v. Hull n. Liverpool. Thames en Tyne, 20 240 m. w. Bermuda met Gannet. Zwarte Zee, 21 voor de Humber n. Huil.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10