Rotterdamse coaster sleepte zijn rederijgenoot zesduizend mijl naar huis Unieke sleeptocht van de Conception, die Meres-N uit Zuid-Amerika haalde Onafscheidelijke HAPAG-tweeling werd in de oorlog wreed uiteengerukt Havenberïchten Visserij -varia Porcellana Eén keer is meer dan genoeg Castricum Beverwijk Bridgeclub De Kennemers leed onder kou en griep Toch rolde de voetbal LANGS SLUIZEN EN HAVENS Als „Sovetsky So jus" vaart een voormalig wrak onder Russische vlag - de Hansauit 1923 P.v.d.A.-afdeling besprak de komende verkiezing Ned. Vrouwen Beweging houdt filmavond Donderdagavond in Thalia De onderlinge strijd bij De Pion Boekenweek-avond in Beverwijk Voorlichtingsavond over geestelijke Volksgezondheid Paas-jeugdtoernooi van B.L.T.G. „Weenink" maakt goede kans op kampioenstitel Para-psycholoog Dijkstroom in het KSA-gebouw Voorlichting voor huisvrouwen wordt doeltreffender WOENSDAG 22 FEBRUARI 1956 6000 mijl door goed en slecht weer, van het ene halfrond naar het andere. Deze unieke sleeptocht van 54 dagen kwam dezer dagen tot een goed eind. In de Lekhaven te Rotterdam meerden de slepende kustvaarder Conception en zijn sleepje, de „Meres-N", beiden van Van Nievelt, Goudriaan en Co., verwelkomd door tientallen familieleden en vertegenwoordigers van de rederij. En de heer Anton W. Goudriaan heeft het in een welkomstwoord gezegd: „Gij hebt niet alleen de maatschappij een goede dienst bewezen, maar ook het Nederlandse zeewezen. Het was op 22 December van het vorige jaar dat de 499 bruto registerton metende kustvaarder Meres-N, net drie uur op weg van Porto Allegre naar Rio de Janeiro met een voor Rotterdam bestemde lading tabak, - op het meer, dat het schip nog van de zee scheidde, het ongeluk ontmoette. Enkele zware stoten en de motor liet het afweten, krukas gebroken - een weinig voorkomend euvel. Maar het schip was lamgeslagen. Het ging voor anker en kapitein A. Bot zette de telefonie-zender aan het werk. Daar in Zuid-Amerika is het anders dan hier in het westen van Europa. Geen radarstations in de buurt of het zou Buenos-Aires moeten zijn en dat luisterde niet naar de oproepen van de Meres-N. Anderhalve dag heeft het geduurd, voordat de Nederlandse tanker Keizerswaard voorbij kwam en met een radio-telegram de wereld en vooral de rederij kon laten weten wat er met de Meres-N aan de hand was. Toen kon de hulpverlening worden georganiseerd. In Rotterdam redeneerde men: „Hier een nieuwe krukas laten maken, opzenden naar Zuid-Amerika en daar monteren kost minstens drie maanden. De Meres-N hierheen slepen en in die tussentijd hier in Holland een krukas laten maken is veel voordeliger". En de Concepcion, een andere kustvaar der van Van Nievelt, Goudriaan en Co., die in de buurt was kreeg opdracht de Meses-N op te zoeken en een sleeptros over te bren gen. Slepen naar Rotterdam was de opdracht. Zij hebben het gedaan, de kerels van de Conception met kapitein H. J. Blaauw uit Loppersum aan het hoofd. In 54 dagen brachten zij de Meres-N bij het lichtschip Goeree, waar de sleepboot Maas, in ver band met het slechte weer, het schip over nam en naar Rotterdam bracht, achter de zegevierend-binnenlopende Conception. Op weg Kapitein Bot en kapitein Blaauw hebben het verhaal van deze uitzonderlijk geslaag de sleepreis verteld na binnenkomst. Ka pitein Bot was er trots op, dat de hele reis eigenlijk maar 5 dagen langer heeft ge duurd dan normaal. Want met 100 dagen was hij maar 5 dagen boven de normale reisduur. Dat had hij echter te danken aan de uiterst vlugge uitreis, welke hij had ge maakt. Op 29 December begon de sleepreis, vertelde kapitein Bot. De Concepcion sleepte ons eerst op een korte tros door een nauw kanaaltje en eenmaal in Monte video werd een levensgrote sleeptros aan geschaft, twee maal 120 vadem manilla van 10 duim 120 meter vier en een half duims staaldraad. We maakten de tros vast op onze ankerketting en vierden deze De wel zeer slechte weersgesteldheid benevens een groot aantal zieken was oor zaak dat weinig leden van de bridgeclub „De Kennemers" op de clubavond aanwezig waren. Er werd nu in twee groepen een „Scheveningse" wedstrijd gespeeld met het volgende resultaat: Noord-Zuid lijn: 1. heren Mulder en Kruisman 70 1/2 m.p.; 2. heren Kuys en Paats 68; 3. heren Witmond en Breedijk 65; 4. heer en mevrouw Soomers 641/2; 5 en 6. heren Kost en Bodewes 60, heren Seegers en v. Munster 60; 7. heren Schild wacht en Andela 53. Oost-West lijn: 1. heren Kleefstra en Steinberg 82 1/2 m.p.; 2. dames Seegers en v. Munster 76 1/2; 3. heer en mevrouw Es- tié 64 1/4; 4. heer en mevrouw Vader 58; 5. dames Schildwacht en Breedijk 57 1/2; 6. dames Nieuwenhoff en v. Sprang 57; 7. heren Muller Gerritsen 45. De volgende gevonden voorwerpen zijn van 10 tot 17 februari op het Velsense hoofdbureau van politie binnengebracht. Inlichtingen te verkrijgen aan het hoofd bureau, Tiberiusplein no. 1, kamer 4, uit sluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzondering van zaterdagmiddag. Telefonisch geen in lichtingen: mutsje, jongenspet, want, heren polshorloge, paar gymschoenen, slede, paar wanten en kindertasje, vest, portemonnaie, das, paar handschoenen, autoped, hoofd doek, voetbal, fietstas, tas met schaatsen en schoenen, hond, damesrijwiel, sleutel bos, handschoen, meter (opvouwbaar), ge wicht, biljet van een gulden, ventilator- riem, schooltas, vulpen (Matador), Ned. paspoort, sjaal, netje met slofjes, kolen- zakken, damespolshorloge, vulpotlood, zak met gips, armband, diploma typen C. De- faris. uit als bij slecht weer meer vering in de tros moest worden gebracht om breken te voorkomen. Na drie dagen liepen we al in een stuk slecht weer. We hebben het toen wel eens gehad, dat we in 4 uur slechts één mijl vorderden. Maar alles ging goed. Het weer werd beter tot we korte tijd later bij kaap Frio, dat is 70 mijl ten oosten van Rio de Janeiro, weer met storm te kampen kregen. Ook daar kwamen we zonder kleerscheuren uit. Het is toen een poosje goed gegaan. Bij gunstig weer konden we 6 mijl per uur maken. De Concepcion loopt normaal 11 mijl, zodat de vooruitgang gunstig was. De lange duur van de reis maakte echter dat we aan voedseltekort raakten. Dat werd weer voor ons georga niseerd. De „Altair", een passagiersboot van onze rederij, liep ons achterop en had in Rio extra levensmiddelen ingeslagen. Met de werkboot hebben we die overge haald. Onderweg viel ook onze radiotele fonie in diggelen. Maar die is later gerepa reerd door de marconist van de Alnati, toen we die tegenkwamen. Om de harde noord-oostpassaat wat mis te lopen hebben we sterk om de oost gehouden, zodat we daar niet meer last van kregen dan strikt nodig was. Zo kwamen we na 33 dagen in Las Palmas aan. Tros vastgelopen Bij het binnenlopen daar hebben we nogal wat moeite gehad met de tros. Je loopt zo maar geen haven binnen met een sleep. De tros bleef echter achter een ko raalrots haken en het heeft nogal wat tijd gevergd om dit te klaren. Vlak daarop liep de staaldraad voor de tweede keer vast. Het heeft ons nog een dag gekost om alles in orde en binnen boord te krijgen. In Ma deira hebben we een nieuwe tros, die ze van Rotterdam hadden gezonden, aan boord gekregen en die gereed gemaakt. Toen begonnen we aan het laatste traject. Tussen Madeira en Finisterre hebben we nog een paar blaasjes harde wind gehad. Maar de tros hield het uit en trouwens op de gehele reis. In Biskaje hebben we veel geluk gehad. Het vorstweer m Europa maakte, dat de wind ook daar uit het oos ten woei en dat is minder onaangenaam dan bij wind uit het westen. De laatste vier dagen in het Engelse Kanaal en op de Noordzee zijn niet plezierig geweest. Sneeuwstormen waren schering en inslag en het kwam meermalen voor dat we de Concepcion niet konden zien Het was las tig met sturen. Bij goed zicht stuur je maar op het slepende schip en dan gaat het goed. We moesten een mannetje op het voor schip zetten, die uitkeek hoe de anker ketting stond en daaruit konden we op maken of we meer stuurboord of bakboord moesten houden. Was het weer niet onbetrouwbaar ge weest, merkte kapitein Blaauw nog op, dan hadden we de Meres-N zelf binnen ge sleept. Nu kon de Maas het beter doen. We hebben succes gehad maar één keer is meer dan genoeg. Gelukwensen In de ontvangruimte voor passagiers op het terrein van Thomsen's havenbedrijf aan de Lekhaven heeft namens de rederij de heer A. W. Goudriaan de mannen van Concepcion en Meses-N geluk gewenst met het behaalde succes. Men sprak in het be gin van een stunt, aldus de heer Gou driaan, maar mensen die stunten, moeten we voor dit werk niet hebben. We wisten dat op beide schepen mensen met goede eigenschappen voor zulk sleepwerk zaten, mensen die overleg paren aan doorzet tingsvermogen en voorzichtigheid. Er mocht niet al te veel worden gewaagd en aan de andere kant moesten zij een rede lijk risico nemen. De reis mag voor een sleepbootkapitein niet veel betekenen, voor een kustvaarder is dat wat anders. Hij bracht allen, die aan dit slepen had den meegewerkt dank. SCHEPEN VAN DE HamburgAmerika Lijn passeren regelmatig IJmuiden naar en van Amsterdam: fraaie na-oorlogse vaartuigen. Deze grote Duitse maatschappij heeft een vloot van circa 30 eenheden. Dit aantal werd bereikt doordat het vorig jaar de „Hannover", de „Tubingen", de „Gottingen", de „Solingen" en de „Rem- scheid" door Duitse werven werden afgeleverd. Vergeleken met voor de oorlog missen we nog de grote passagiersschepen, waarvan er enkele voor de oorlog ge bruik maakten van de IJmuidense toeristensteiger, zoals de „Orinoco" en de „Ca- ribia". Tegenwoordig dragen de schepen van de HAPAG namen van Duitse steden. Deze week zullen we iets vertellen van enige passagiersschepen van de Hapag van-voor-de-oorlog en de keus is gevallen op het stoomschip „Hansa", dat hier op de foto Cuxhaven passeert op weg naar Ham burg. Dit 21.131 reg. ton metende schip kwam in 1923 gereed bij Blohm Voss te Hamburg, is 196,78 m lang, 21,99 m breed en 12,73 m diep. Het zusterschip, de „Deutschland" werd een jaar later over gedragen. „Hansa" en „Deutschland" zijn namen, die al eerder bij de Hapag waren voorgekomen, maar niet op twee schepen. Vierpijper Deze geschiedenis begint in 1900 toen de Hapag de 16.703 ton metende „Deutsch land" in de vaart bracht. De eerste reis ving aan op 4 juli 1900 van Hamburg via Plymouth naar New York. Deze „Deutsch land" was in Stettin gebouwd en had vier schoorstenen. Het schip snoepte in 1900 de Blauwe Wimpel af van de „Kaiser Wilhelm der Grosse" van de Norddeutscher Lloyd. De naam „Deutschland" werd in 1911 ver anderd in „Victoria Luise" om in 1922 nog eens verdoopt te worden in „Hansa" (onder welke naam het schip met twee schoor stenen minder heeft gevaren). De lang ste tijd zat er echter op, want op zekere dag werd deze eerste „Hansa" uit de vaart In de veilinghallen in Bovenkarspel is het nu lente. Op een oppervlakte van acht duizend vierkante meter bloeien daar tulpen, narcissen, hyacinten en krokussen. Dinsdagmiddag is deze jaarlijkse expositie „West-Friese Flora" geopend. Tijdens de dinsdagavond in het gemeente lijk ontspannimgslokaal aan de Van Diepen straat van de afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid gehouden vergadering, waarbij de voorziter, de heer E Sanders in zijn openingswoord de ouderen, voor wat de belangstelling betrof, ten voorbeeld stel de aan de jongeren, waren de besprekingen afgestemd op de komende Kamer-verkie zingen. Met enkele gevoelvolle woorden en met enige ogenblikken stilte werden de ver scheiden partijgenoten, mr. L. A. Donker, minister van Justitie en Disselkoen, wethou der van Heemstede, herdacht. Medegedeeld werd dat de heer W. Tho massen, burgemeester van Zaandam, bereid is gevonden als spreker op te treden voor de 1-meiviering van de afdeling. In „De Ban- jaert" te Wijk aan Zee zal op 24 en 25 maart uitgaande van het gewestelijk partijbestuur een gewestelijke week-end bijeenkomst wor den gehouden, die op zaterdagmiddag begint met een aantal sprekers en op zondagmid dag sluit met een rede van de heer E. Ver meer over de politieke situatie. Bij de behandeling van het referendum inzake de kandidaten groslijst.van de Partij, bleek dat dr. W. Drees in alle veertien dis tricten in het land lijstaanvoerder is. De verkiezingscampagne in Velsen gaat uit van de Federatie van de afdelingen, die de gemeente in drie districten heeft verdeeld, waarbij ook voor Velsen-Noord een afzon derlijke verkiezingscommissie is samenge steld.' Na ampele behandeling ging de vergade ring akkoord met het ontwerp-verkiezings- program 1956. Wegens de getadige groei van het ledental in de afdeling, die thans 342 leden telt, onderging het afdelingsbestuur een uitbreiding van zeven tot negen leden. De kandidaten, de heren C. Weller en J. W. Meijer, door het bestuur voorgesteld, zagen zich bij acclamatie gekozen. De Nederlandse Vrouwen Beweging, af deling IJmuiden, houdt op donderdag 23 februari in de grote zaal van het gemeente lijk vergaderlokaal aan de Abeelenstraat een filmavond. Vertoond wordt dan „Maximka", een ontroerende film over de belevenissen van een kleine negerslaaf. Bridgen om het kampioenschap van Wijk aan Zee De uitslag van de zevende kampioenswed strijd van de bridgeclub „Wijk aan Zee" is: Groep A: 1. Dikkenberg-Minneboo 27V4; 2. Dobber-Pirovano 24; 3. heer en mevr. v. d. Aar 20; 4. mevr. Dobber v. d. Elzen 17 Vi; 5. de heer en mevr. v. Son 16V2. Groep B: 1. dames Schaaper-Handgraaf 27; 2. de heer en mevr. Gertenbach 25; 3. mej. v. d. Putten-v. d. Aar 21; 4. v. Klaveren- Handgraaf 20; 5. dames Bol-de Waard 19. De Nederlandse Emigratiedienst heeft enige scholingscentra ingericht waar aspirant emigranten op de hoogte worden gebracht met de omstandigheden in hun nieuwe vaderland. Lessen in Engels vormen een belangrijk deel van het lesrooster. Hier krijgen vier emigranten in spe Engelse les in het scholingscentrum te Midden-Beemster. genomen om tenslotte in 1925 definitief van de vloot te worden afgevoerd. Zoals gezegd kwam het nieuwe schip in 1923 gereed toen de eerste „Hansa" nog in bedrijf was. De oorspronkelijke naam is dan ook niet „Hansa" geweest maar „Al- bert Ballin". Op 5 juli 1923 aanvaardde het de eerste reis van Hamburg via Southamp ton naar New York. De „Deutschland" kwam op 27 maart 1924 in dienst op de zelfde route. Beide schepen zijn echter niet in de zelfde staat gebleven. Het waren zuster schepen en in vredestijd echte tweelingen. Werd het ene schip verbouwd, dan ge beurde dat prompt ook met het andere. Zowel de „Hansa" als de „Deutschland" kregen in 1929 een nieuwe machine-instal latie en later werden ze alle twee ver lengd en van een moderne voorsteven voorzien. De glorietijd was echter spoedig ten einde. Gedurende de tweede wereldoorlog heb ben de schepen nog wel „het hoofd" boven water kunnen houden, want het einde vol trok zich vlak voor het einde van de oor loog. Op 6 maart 1945 kwam de „Hansa" tot zinken na een mijnexplosie bij Warne- münde. De „Deutschland" verdween naar de bodem op 3 mei 1945 na een luchtaanval bij Neustadt. Voor laatstgenoemd schip be tekende dit het einde van een veelbewogen leven. De „Hansa" kreeg evenwel nog een kans. De bergingspogingen werden in 1949 beloond, want toen slaagde men er in het wrak, dat vier jaar onder water had ge legen, te lichten. De HamburgAmerika Lijn heeft haar bezit echter niet terug gekregen. Het inmiddels 26 jaar oude schip zag men toegewezen aan de Russen, die De trotse „Hansa" op weg naar Hamburg. het uiteraard een Russische naam gaven, namelijk „Sovetsky Sojus". ARIE VAN DER VEER Dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Bri tish Bugier van Thameshaven, Wibold Böh- mer van Hamburg, Alfred van Antwerpen, Amstelveen van Antwerpen, Gerd van Rot terdam, Siam van Rotterdam, Amyntas van Bordeaux, Herman Buisman van Rotterdam, Kandaw van Les Palmas, Beninpalm van Hamburg, Atlantic van Esbjerg, Birte van Oxelosund, Engarö van Hamburg, Novolist van Cuba, Solom van de Noordzee, Heriot van Grangemouth, Sporota van Rotterdam. Taconis van Rotterdam, Thalia van Rotter dam. Araton van Otterbacken. Vertrokken zijn: Aristée naar Rotterdam, ^ambre naar Duinkerken, Gabonkust naar Antwerpen, Reyka naar Rotterdam, Sprit naar Oslo, Solom naar de Noordzee voor proefvaart, Hunzeborg naar Sluiskil, Michael Svenden naar Antwerpen, Reggeborg naar Dublin, J. Duncan naar Blyth, Stad Haarlem naar Rotterdam, Elisabeth Roorda naar Rot terdam, Caland naar Antwerpen, Sevan naar Moermansk, Brage naar Rotterdam, Berkel- stroom naar Londen. Platidia naar Hamburg, Noorderlicht naar Cork, Maargriet L naar Londen, Zanzibar naar Rotterdam. Falcon naar Londen, Nobistor naar Rotterdam, An nie naar Londen, Oranje naar Djakarta. Benoeming bij P.E.N. Met ingang van 1 maart is op de afdeling personeelszaken van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noordholland als hoofd van de sociale af deling benoemd de heer W. H. van Paasschen, te Bloemendaal, thans hoofd van de afdeling Jeugdbemiddeling van het Gewestelijk Ar beidsbureau in Haarlem. Marktprijzen van dinsdag. Heilbot 3.00 2.20; gr. tong 2.722.64; grm. tong 2.442.30; kim. tong 2.702.44; kl. tong I 2.852.72; kl. tong II 2.50—2.34; tarbot I 2.50—2.15. Alles per 1 kg. Tarbot IV 3029; tongschar 76; schartong 3226; gr. schol 1815; grm. schol 2117; kim. schol 4641; kl. schol I 4642; kl. schol II 4224; schar 3025; bot 10; v. ha- 3625; grm. schelvis 3829; kim. schelvis 3922; kl. schelvis I 3923; kl. schelvis II 3018; wijting 2612; gr. gul 4740; mid. gul 37—38; kl. gul 33—30; kl. wolf 34; poontjes 2117; kl. koolvis zw. 2717. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 16061; gr. koolvis zw. 6555; gr. leng 59; gr. wolf 70. Alles per 125 kg. Aanvoer van dinsdag. 85 kisten tong en tarbot, 5 k. tongschar en schartong, 155 k. schol, 10 k. schar, 5 k. bot, 56 k. haring, 26 k. makreel, 480 k. schelvis, 340 k. wijting, 422 k. kabeljauw en gul, 12 k. leng, 5 k. wolf, 20 k. poon, 66 k. koolvis, 13 k. diversen. Totaal 1700 kisten. Besommingen van dinsdag. KW 178 f 4070; KW 58 f 3440; KW 29 f 3820; KW 7 f 11080; IJM 78 f 4270; IJM 209 f 6530; SCH 117 f 13.350; E 681 f 8630. prachtige reproducties etsen en schilderijen Tot eind februari GRATIS inlijsten wanneer u bij ons uw lijst koopt. Kunsthandel KENNEMERLAAN 55 In de speciale voorstelling van donder dagavond draait Thalia ditmaal „Een vrouw werd geschonden", een merkwaar dige film van Amerikaanse huize, waarin, soms openhartig, soms spelend met senti menten het verhaal van een ontredderd meisje uit de doeken wordt gedaan. Een meisje, dat onbezorgd leeft en een even onbezorgde toekomst tegemoet denkt te gaan tot op het moment, dat zij door een man wordt aangerand. Een gegeven dus, dat wel heel erg moei lijk op een delicate en aanvaardbare wijze uit te werken moet zijn. Dat deze rolprent niettemin aanvaardbaar werd, is een dubbel compliment waard, al vraagt men zich wel eens af, of alle Amerikanen zo sentimenteel zijn als de hoofdrolspelers zich in het verhaal voordoen. Dat senti ment wordt vooral dik op de huiselijke tafreeltjes gesmeerd en later nog eens, als het meisje steun zoekt bij een dominee als ze van huis is weggelopen. Het vreemde in deze film is, dat deze stoornissen niet zo erg opvallen, omdat er in „Een vrouw werd geschonden" zo veel eerlijke spanning is gelegd, dat de aandacht zich blijft bepalen bij het ver loop van de tragische geschiedenis. Dus tóch wel sterk. Mala Powers en Tod An drews nemen de hoofdrollen met veel ge voel voor hun rekening. J.F. De Castricumse schaakclub De Pion heeft in hotel Meijer de wedstrijden voor de onderlinge competitie voortgezet. In af deling a was de nederlaag van C. Bennes tegen Werner Uhl de verrassing van de avond. De partij P. H. Beekman—L. J. Born werd afgebroken en P. Hoekstra ver loor van A. Holtes. J. Rozing moest zijn meerdere in J. K. de Liefde erkennen. Dokter A. P. W. A. M. de Jongh verloor in afdeling b van H. Schürmann, een der nieuwe spelers van De Pion, die er steeds beter in komt. J. Schmidt stelde niet teleur en zegevierde over W. Oudshoorn en J. Bos bond N. Kortekaas aan zijn zegekar. De partij A. de WitM. van Dijk werd een overwinning voor laatstgenoemde en P. J. Zwart behaalde in zijn ontmoeting tegen F. v. d. Bey twee kostbare punten. In afdeling c tenslotte was er voor J. Lute, die tegen B. Beentjes speelde, winst weggelegd, evenals voor C. Menke, welke J. v. d. Bos versloeg. Nieuws van de damclub St. Thomas De leden van de Castricumse katholieke damclub St. Thomas hebben maandag op nieuw onderling strijd geleverd. De uit slagen waren als volgt. Afdeling 1: G. Sprenkeling-C. v. d. Himst 1-1; A. Rietveld-B. Beentjes 2-0; Joh. van Velzen-P. Ruiter 2-0. Afdeling 2: S. Groentjes-C. Juffermans, afgebroken; N. Groen-A. Collet 1-1; P. v. d. Himst-C. Ory 2-0. Afdeling 3: F. Zonneveld-L. Valkering 2-0; B. Louman-J. van Lier 0-2. Als onderdeel van de Boekenweek orga niseert de Beverwijkse Boekhandel op don derdag 1 maart in ,,'t Centrum" een bijeen komst, waarop zullen spreken Clara Eggink over „Proza of poëzie" en Henri Knap over bet onderwerp „Schrijven over mensen". Georganiseerd door de vereniging „Het Witte Kruis" te Beverwijk vindt op don derdag 23 februari in ,,'t Centrum" een voorlichtingsavond plaats. Zuster F. Mey- boom zal hier spreken over het werk van de stichting voor Geestelijke Volksgezond heid in Noordholland. Het gesprokene zal worden geïllustreerd door de vertoning van een film. Ambtenaren op excursie De Beverwijkse afdeling van de Alge mene Bond van Ambtenaren organiseert op woensdag 14 maart een excursie naar de Papierfabrieken Van Gelder Zonen in Velsen. Van 4 tot 6 april organiseert de Bever wijkse Lawn Tennisclub een Paas-jeugd toernooi. Heirvoor zullen worden uitgeno digd jeugdige tennissers tot en met negen tien jaar uit het gehele land. Ook zullen in Beverwijk de dlistricts- kampioenschappen A-spelen van de KN LTB worden gespeeld. Tegelijkertijd zal een veteranentournooi in dubbelspelen wor den georganiseerd. Het eerste tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft de laatste competitiewedstrijd gespeeld, waarvan de inzet was het kampioenschap van de le klasse A. De Beverwijkers traden tegen MSC in Den Helder in het strijdperk en zouden zich bij een gelijk spel kampioen kunnen noemen. Er is fel om de punten gestreden en de voorlopige uitslag is 43 in het voordeel van „Weenink". Het is vrijwel zeker dat uit de laatste drie partijen één punt voor de Beverwijkers gescoord zal worden. Het aanbod van „Weenink" om de wedstrijd onbeslist te laten eindigen werd door MSC echter in beraad gehouden. Hierdoor heeft „Weenink" een vrijwel zekere kans om de kampioenstitel te behalen, hoewel arbitra ge de definitieve beslissing zal moeten brengen. Wordt de titel inderdaad behaald dan zullen de Beverwijkers met „Kijk Uit" uiit IJmuiden moeten strijden om een plaats in de overgangsklasse, de hoogste klasse in de NHSB. De gedetaileerde uitslagen luiden: 1. R. Roskam (M.)—Ph. Bakker (W.) afgebr.; 2. J. v. d. KuylH. Duisenberg 10; 3. Th. de HaanK. Slings afgebr.; 4. J. SmitD. van Vuuiren 01; 5. J. M. Ko ningh. v. 't Hoff 10; 6. J. Marsman— C. Koomen remise; 7. K. LengersR. Gi- gengack 01; 8. J. AHartA. Tervoort afgebr.; 9. P. StofbergJ. Muyen 01; 10. P. van DeykP. de Boer remise. Voor de tweede maal trad gisteravond in de bovenzaal van de KSA, ten bate van het Zonnebloem werk, de heer Dijkshoorn op. De heer Dijkshoorn werkt als „para-psy choloog" vaak samen met de recherche en heeft vele duistere zaken weten op te los sen. Volgens hem zelf is de wetenschap er nog steeds niet achter wat deze gaven in houden, doch zelfs geleerden van naam hechten veel waarde aan zijn prognoses en hij wordt dan ook veel geraadpleegd. Hel derzienden staan, wanneer zij in het open baar werken als de heer Dijkshoorn, voort durend onder zeer scherpe controle en moe ten zich regelmatig laten testen. De talrijke aanwezigen konden hem na deze korte in leiding met hun vragen en problemen raad plegen. Vaak kwam het voor dat het ant woord achterwege bleef, daar dit op het terrein van de politie trecht kwam, of dat van de geneeskunde. Naast paragnost is de heer Dijkshoorn ook nog magnetiseur, welk beroep nog steeds door de medische wereld hevig wordt omstreden. De Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting te Beverwijk ontvangt steeds meer verzoeken om inlichtingen. Men heeft nu maatregelen genomen om de aanvraagsters zo goed mogelijk te helpen. Eenvoudig is dit niet, daar er iemand be schikbaar moest zijn die vrijwel altijd thuis is, telefoon heeft en daarbij terdege de stof „onder de knie" heeft, om de vele aanvra gen ook werkelijk vakkundig te beant woorden. Naar men meent is er een goede oplossing gevonden in de persoon van me vrouw Van Weelderen, Hofgeestweg 6 te Santpoort, oud-presidente der afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen, die deze taak voorlopig op zich zal nemen. „Ziekenverpleging in huis" uitgesteld De lezing die zuster D. Slings op uitnodi ging van de Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting zal houden over „Zie kenverpleging" is wegens de slechte weers omstandigheden verschoven naar maandag 5 maart. De bijeenkomst vindt plaats in de gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool te Beverwijk. Bridgeclub „Never-Down" De stand na de tweede ronde in de winter competitie van de R.K. bridgeclub „Never Down" is: Groep A: 1. mevr. Beerman Eggermont 111.90; 2. W. Groen-Tervoort 110.32; 3. Duin- Poncin 109.52; 4. Schram-Kuijs 104.76; 5. mevr. Groen-J. Schaaper 97.62; 6. Fluitman-Beer- man 88.89: 7. Hoogland-Schuijt 88.89; 8. Maks- Poncin 88.89. Groen B: 1. dames Schaap-Srhaaper 110.32; 2. v. Kampen-Schuyt 103.18; 3. Hogerheide- Witlox 1,00.79; 4. Echtpaar Braun 100.00; 5. Gebr. Zwager 97.62: 6. H. Schmidt-Tesselaar 97.62; 7. Admiraal-Kramer 97.62; 8. mevr. Kramer-Korsman 92.06; 9. J. Huls-Hamers 88.89. Groep C: 1. Dr. Versélewel-Dr. Vos 115.47; t Timmer-Willems 114.88; 3. Korte-Gerritse 111.31; 4. G. Schaaper-Griensven 103.17; 5. P. Srhmit-Frankemölle 101.59; 6. Boerlage- Boerlage 91.67; 7. Mohr-Vendel 90.68; 8. heer en mevr. Bolliger 71.23.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7