Verbanning van Makarios zal de tragedie niet oplossen Aartsbisschop was de enige met wie te praten viel Mollet vond welwillend gehoor bij zijn bezoek aan Eden Tegenstrijdigheden in de kwestie-Cyprus Gekostumeerd zwemmen in het „Velserbad" Frankrijk zal zich niet aansluiten bij het neutralistische kamp Beverwijk Wijk aan Zee Heemskerk 8 Misleidend U itverkoren Jeugdmiddag met figuur- zwemmen en verkleedpartij Slecht beloond Scherven in Moskou Wederom een duinbrand Modeshow van H uisvrouwenvereniging „Vriendenkring" verloor van „Centrum B" Paas- klaverjasdrive van de K.A.B. Beverwijkse krachtsport vereniging DOK 40 jaar „Weenink" leed grote neder laag tegen „Santpoort" 2 „Flat te huur" bij „Havenkwartier" „Zwerftocht door Italië" Ontspanning voor bejaarden en zieken Bridgers speelden om het kampioenschap Stille Omgang op 17 maart Land- en Tuinbouwbank zette bijna 20 miljoen om Bridgeclub „De Oranjeboom" Visserij op mosselzaad T af eltennistoernooi in Wijk aan Zee Scheepvaart DINSDAG 13 MAART 1956 (Van onze reisredacteur) De kleine kamer, in het wat bouwvallige blauw-witte huis in Nicosia, dat plechtig het aartsbisschoppelijk paleis wordt genoemd, is nu leeg. De glimlachende, ge baarde priester die er achter het bureau placht te zitten, is onderweg naar een der 92 Seychelleneilanden. Aartsbisschop Makarios van Cyprus is verbannen. Tweemaal in het afgelopen jaar heb ik in die kamer een gesprek met de voor man van „Enosis" gehad. De eerste keer het was vóór dat EOKA zijn terreur- campagne begon moest ik zelf lachen om mijn vraag: „Monseigneur, waarom gebruikt u geen dynamiet!" De tweede keer viel er minder te lachen. Het was bittere ernst geworden. Nu is de gesprekspartner helemaal verdwenen. Niet alleen de journalisten zullen zijn in zorgvuldig Grieks geformuleerde betogen niet meer horen, de Britse onderhandelaars zullen eveneens een leegte tegenover zich vinden. Makarios was geen gemakkelijk man. Hij zweepte in hartstochtelijke preken de bran dende begeerte der Cyprioten naar Enosis nog verder op. Zijn intelligentie en vastbe radenheid maakten hem in het politieke schaakspel tot een geduchte tegenpartij. Zo geducht dat de Britten Makarios' remise aanbod hebben verworpen en, ziende dat zij niet konden winnen, thans balorig de stuk ken van het bord hebben geslagen. De Britten hebben Makarios een merk waardige verzameling verwijten naar het hoofd! gegooid. Zij willen hem als gespreks partner niet langer aanvaarden, omdat hij van begin af aan de terroristische EOKA zou hebben georganiseerd en gesteund1. Welaan, natuurlijk heeft Makarios contact gehad met de terroristen. Dat brengt de aard van het leidersschap van een onafhan kelijkheidsbeweging met zich. Daarom heb ben de Britten dan ook met hem onderhan deld. De prijs voor een politieke regeling zou uiteraard het einde van het gewapend verzet moeten zijn. Het zou geen zin heb ben te praten met iemand die géén gezag over de terroristen zou hebben gehad. Dat Makarios werkelijk aan terroristische acti viteit zou hebben deelgenomen, lijkt min der waarschijnlijk. En wat „het pistool in de soutane" betreft dat bij een huiszoeking zou zijn gevonden, welnu men moet toch wel bijzonder hard op het achterhoofd ge vallen zijn om aan te nemen dat de slimme Makarios zijn delicate positie in gevaar zou brengen door er een privé-arsenaal op na te houden. Arrestaties van, of huiszoeking bij, de dienaren van de Grieks-orthodoxe kerk van Cyprus zijn namelijk al eerder voorgekomen. Men heeft met Makarios onderhandeld, omdat men terecht in hem de vertegen woordiger van de Griekse Cyprioten en de leider van de Enosis-beweging zag. Deze overweging heeft overigens dezelfde Britse diplomaten, die hem nu van het EOKA- leidersschap beschuldigen, er vijf weken geleden niet van weerhouden zich in het openbaar af te vragen of het wel zin zou hebben met Makarios tot een akkoord te komen omdat men zijn gezag over de EOKA in twijfel trok! Hoewel men het feit dat hij inderdaad het Cypriotische volk vertegenwoordigt in de onderhandelingen metterdaad erkende, verkondigt gouver neur Sir John Harding thans dat de meer derheid der Cyprioten pro-Brits zou zijn. Er moet dan, sinds ik Cyprys vier weken geleden verliet, heel wat veranderd zijn! Het Britse argument dat Makarios de on derhandelingen zou hebben gesaboteerd door steeds met nieuwe eisen te komen is nogal misleidend. Makarios is integendeel met zijn concessies tot het uiterste gegaan. Hij liet de eis tot een onmiddellijk referen dum, dat zeker tot unie met Griekenland zou hebben geleid, vallen, stemde toe in een overgangsperiode met lokaal zelfbestuur en bleek tot vele compromissen bereid. Als hij nog verder was gegaan, zou hij niet meer voor de Cyprioten hebben gesproken. Niet Makarios maar de Britten zijn met nieuwe elementen in de discussie gekomen. Zij wilden de beloofde binnenlandse autonomie steeds verder beperken, weigerden de toe komstige Cypriotische regering gezag over de politie te geven en probeerden de ver tegenwoordiging in het parlement zo te hanteren dat de Griekse meerderheid (tachtig percent) tegenover de Turkse min derheid onvoldoende tot gelding zou komen. Men moet dus vaststellen dat het niet de aangehaalde beschuldigingen zijn geweest, die de regering-Eden tot toeslaan hebben Zondagmiddag wordt in het Velserbad een traditie in ere hersteld: van het af zwemmen wordt voor het eerst sinds lange tijd weer een gekostumeerd feest gemaakt voor de kinderen, die deze dag hun diploma halen. Die middag begint om half drie het diplomazwemmen voor het diploma A en daarop volgt een demonstratie figuurzwem- men door de „Watervrienden" leden van de N.C.S. Vervolgens komen de meisjes en jongens voor het diploma B aan de beurt en daarna volgt het hoogtepunt van deze jeugdmiddag: het gekostumeerd zwemmen. Er moet gekleed worden gezwommen voor het diploma B 2, maar men gaat nu in zo verre afwijken van het systeem der laatste jaren, dat er een mogelijkheid wordt open gesteld er een verkleedpartij van te maken. Voor deze gekostumeerde afzwemmerij zijn drie prijzen beschikbaar in de groepen „het meest originele kostuum" en „het aardigste kostuum." Tot slot van deze zondagmiddag volgen er enige wedstrijdjes ook om prijzen voor de jeugd, namelijk 25 meter vrije slag voor jongens en meisjes en 50 meter vrije slag, eveneens voor de dan gediplomeerde kinderen van beide kunne. Tussen al deze bedrijven door is men van plan nog een demonstratieve vaardig- heidszwemmen in te lassen. genoopt. Veeleer ligt de reden daarvoor in het dreigend verlies van Jordanië als voor laatste Britse steunpunt in het Midden- Oosten. Men heeft Cyprus uitverkoren om zijn tanden te laten zien. Bijna zou zich de veronderstelling opdringen, dat het weg zenden van Makarios als provocatie be doeld is. Men heeft de kleine, goed-georga- niseerde EOKA, die gesteund werd door geweldloze betogingen, niet klein gekregen. Wanneer de Cyprioten thans het hoofd ver liezen, waar alle kans op is, en tot woede- uitbarstingen op grote schaal komen, dan kunnen de Britse troepen de handschoenen uittrekken. Men zou nochtans de Griekse mentaliteit onderschatten, wanneer men zou geloven dat men de Cyprioten daarmee blijvend op de knieën krijgt of dat Athene lijdelijk zou blijven toezien. De meerderheid van het Griekse electoraat, die hij de jongste ver kiezingen, ondanks de kwestie-Cyprus, voor het Westen koos, zal zijn trouw slecht be loond achten. Publie.ke druk op de rege- ring-Karamanlis om Griekenlands lidmaat schap van de Noordatlantische Verdrags organisatie op te schorten, zou wel eens on weerstaanbaar kunnen worden. Dan zullen de andere NAVO-partners moeten overwe gen of het handhaven van de basis Cyprus, die in de eerste plaat Britse belangen dient, opweegt tegen het verlies van de bondge noot Griekenland. Men zal het wel eens moeten zijn met de toch bepaald niet wild-extreme Manchester Guardian, die het verbannen van Makarios „een blunder" noemt. Een blunder omdat het de Westelijke eenheid in gevaar brengt, omdat een gerede kans op een wezenlijke oplossing, die zo dichtbij scheen, is ver gooid, omdat de recente historie heeft ge lieerd, dat politieke ballingen de gewoonte hebben in groter glorie terug te keren. Marokko's sultan is de laatste van een lange lijst. Engelands enige gesprekspartner is nu van het tapijt. In de ontstane leegte kan men slechts militair opereren, hetgeen wei nig zal baten. Tenzij men bereid zou zijn die vierhonderdduizend Griekse Cyprioten uit te roeien hetgeen niet waarschijnlijk is zal de kreet Enosis op alle huizen en in alle harten blijven staan. (Van onze correspondent in Londen Sir Anthony Eden en de Franse minister president Mollet hebben gisteren de gehe le dag op het landgoed Chequers geconfe reerd. Premier Eden ontving 's morgens op London Airport het Franse gezelschap, waarvan Massigli, de vroegere populaire Franse ambassadeur in Londen, die hoofd is van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken, deel uitmaakte. Mollet sprak bij aankomst zijn dankbaarheid uit jegens de Britse ambassadeur in Parijs Sir Glad- wyn Jebb, die Frankrijk de verzekering had gegeven, dat Londen begrip toonde voor de Franse crisis in Noord-Afrika. Sir Gladwyn was ook meegekomen. Eden en Mollet hebben urenlang zonder adviseurs besprekingen gevoerd. Mollet bleef op Chequers overnachten en is vandaag terug gereisd. Overeenstemming In een gezamenlijk communiqué dat vandaag is uitgegeven, verklaren de beide premiers, dat zij in ruime mate overeen stemming hebben bereikt over de betrek kingen tussen de Westelijke wereld en het Sovjetblok, de ontwapening, Afrika en het Midden-Oosten. Beide staatslieden hebben tijdens hun besprekingen de nadruk ge legd op hun „gemeenschappelijk verlan gen" om vorderingen te maken met alge mene en gecontroleerde ontwapening. Zij verwelkomen de gang van zaken bij de onderhandelingen over de toekomst van de Franse Noordafrikaanse gebieden Marok ko en Tunesië. Aangaande het Midden- Oosten bevestigen zij hun verlangen naar beëindiging van het Israelisch-Arabische conflict en de vestiging van een duurzame vrede. De premiers legden de nadruk op de noodzaak van grotere economische activi teit in het Verre Oosten, het Midden-Oos ten en Afrika. Meer steun Eden had Mollet uitgenodigd omdat de Britse regering gealarmeerd was over een toespraak van de Franse minister van Bui tenlandse Zaken Pineau, die scherpe cri- tiek uitoefende op de Westerse politiek. Mollet heeft Eden echter de verzekering gegeven dat er geen sprake van is dat Frankrijk in het neutralistische kamp zou zijn verzeild geraakt en dat het nog altijd sterk gelooft in het Atlantische bondge nootschap. De Franse opvatting dat de ge allieerde politiek vaak te veel nadruk legt op militaire overwegingen vindt overigens weerklank in Londen. Frankrijk wenst overigens, meer dan tot nu toe, Britse en Amerikaanse steun voor zijn politiek in Noord-Afrika. Hier vond Mollet over het algemeen een welwillend gehoor, omdat de moeilijkheden in Algerije veel overeen- eenkomst vertonen met de Britse proble men in Kenya. Men heeft zich er, zowel in Londen als in Washington, blijkbaar bij neergelegd dat het Franse leger op het ogenblik in de Franse koloniën nodig is, hetgeen belang rijke gevolgen heeft voor de Britse en Amerikaanse strategie in Europa. Op Che- oners was de Britse minister van Defensie Sb Walter Monckton aanwezig. Er zou echter geen sprake zijn van een interna tionalisering van de strijd in Algerije. Minder tegenwerking Londen verwacht van Parijs dat dit op houdt het Bagdadpact tegen te werken. Ook in Londen wordt de behoefte gevoeld aan beter overleg tussen de grote drie, niet alleen met het oog op de Noordatlantische Verdragsorganisatie, maar vooral gezien de spanningen in de Arabische wereld. Frankrijk, Groot-Brittannië en de Ver enigde Staten zijn de ondertekenaars van de driemogendhedenverklaring van 1950, die beoogt aggressie tussen Israel en de tussen Vriendenkring en Centrum B. De Arabische staten te voorkomen. organiserende vereniging behaalde 24382 Mollets bezoek is verder van belang met en io marsen. De tegenpartij 25891 en 7 het oog op zijn voorgenomen reis, samen marsen, met Pineau, naar Moskou en het komende bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev aan Londen. Het Westen kan slechts de druk uit het Oosten weerstaan, wanneer de Westelijke politiek zoveel mogelijk gelijk loopt. Er is ook gesproken over de voorgestel de Europese samenwerking op atoomge bied, waarvan de Fransen grote voorstan ders zijn omdat hier een kans ligt West- Duitsland in het gareel te houden. De Brit se regering, die altijd huiverig is zich aan het vaste land te binden, geeft de voor keur aan een lossere samenwerking in de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking. Opgemerkt wordt nog dat hoewel er verschillen bestaan tussen de Franse en Britse politiek, de mening van sommige waarnemers, dat er in Frankrijk een ver beten anti-Britse en anti-Amerikaanse stemming zou heersen, sterk overdreven is. MOSKOU (Reuter). Ter gelegenheid van het bezoek dat premier Hansen van Dene marken aan Moskou brengt, is op de Deen se ambassade daar een receptie gehouden, waarop o.m. de Russische premier Boelga nin en minister van Buitenlandse Zaken Molotov aanwezig waren. Partijleider Kroesjtsjev was door ziekte verhinderd. Het ging er zeer vrolijk toe en er werden talrijke dronken uitgebracht. Bij het drin ken van martini-cocktails zei Boelganin, dat de „martini-weg" van vrede en vriendschap vorige zomer te Genève door Eisenhower geopend is. „Dat waren onver getelijke momenten", zei hij. „Er is een tijd geweest", aldus de Russi sche premier, „dat we elkaar in Europa graag mochten en handel dreven omdat dit voordeel opleverde. U, meneer Hansen, behoort tot die stoutmoedige mensen die de weg naar dat doel kunnen vrijmaken". Toen Boelganin en Hansen stonden te beraadslagen, waar ze nu eens op zouden toasten, zei de Rus: „Wat denkt u van een dronk op de ontbinding van de NAVO en het Pact van Warschau?" Zover kwam het echter niet. Boelganin sprak vaak met Westerse journalisten en wilde weten wat ze schre ven. Na een heildronk wierp Hansen naar Scandinavische gewoonte zijn glas over zijn schouder weg. Boelganin, niet te overtroe ven, volgde zijn voorbeeld. Het glas ging tegen de muur, rakelings langs het hoofd van een verslaggever, die van schrik zijn eigen glas liet vallen. Maandagavond snelden twee brandweer auto's in de richting Wijk aan Zee. Ten noorden van de Zeestraat, even voorbij het Zandgat stond een stuk helm en op gaand struikgewas in brand. De vuurhaard lag ver van de weg, zodat de brandweer hier met water niet naar toe kon. Men wist evenwel het vuur toch te bedwingen. Er brandden enige honder den meters helm en rijshout af. In samenwerking met de commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting houdt de Beverwijkse afdeling van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen op donderdag 15 maart in ,,'t Centrum" een show van dames-, heren- en kinderkle ding. Deze artikelen zullen door manne quins worden getoond. In het jubileumtoernooi georganiseerd door de Beverwijkse klaverjasclub „Vrien denkring" werd een wedstrijd gespeeld De culturele dienst van de Beverwijkse KAB organiseert op maandag 19 maart in het KS A-gebouw een klaver jasdrive voor haar leden. De prijzen hiervoor »"llen be staan uit (Paas)eieren. Feestelijke jaarvergadering Tijdens de maandagavond gehouden jaarvergadering heeft de Beverwijkse Krachtsportvereniging D.O.K. op beschei den wijze haar 40-jarig bestaan gevierd. De voorzitter de heer C. G. Tabak, heeft in zijn openingswoord een korte terugblik geworpen op 40 jaar krachtsport in Be verwijk. D.O.K. heeft heel wat Neder landse kampioenen afgeleverd; in 1932 had D.O.K. zes leden die Provinciaal kampioen waren. Het verheugde de voorzitter te kunnen mededelen, dat na een lange reeks van onderbrekingen D.O.K. dit jaar weer een Nederlands kampioen had. Het was de zoon van de voorzitter de heer J. Tabak, die het kampioenschap tweede klasse mid dengewicht gewichtheffen behaalde. De heer Tabak bracht naar voren dat hij zelf sinds 1935 Nederlands kampioen tweehandig trekken is, hij zou er hoge prijs op stellen indien zijn zoon dit Neder lands record van zijn vader verbeterde, zodat dit een erfstuk zou worden, niet al leen voor de familie Tabak, maar ook voor D.O.K. Nadat de ere-voorzitter de heer P. J. Schelvis, nog enkele woorden had gespro ken, werden de huishoudelijke zaken afge handeld. Uit de jaarverslagen bleek, dat D.O.K. momenteel over een jonge ener gieke ploeg beschikt die mogelijkheden voor de toekomst biedt. In het bestuur kwamen enige wijzigin gen wegens vertrek van twee bestuurs leden. Tot nieuwe bestuursleden koos men de heren 6. Boekei en M. v. d. Bos. Na het officiële gedeelte bleef men nog enige uren gezellig bijeen, waarbij diverse gezelschapsspelen werden beoefend. VEILIN GBERICHT 12 maart Waspeen 1023: witlof 4178; rabarber 23108; spruiten 32103: prei 16—59; knol len 14—47; rode kool 723; gele kool 1224; witte kool 1223; groene kool 1743; boe renkool 1239; uien 1853; peen 512; sja lotten 2341. Het derde tiental van de schaakclub „Weenink" speelde een bondswedstrijd tegen „Santpoort 2", welke in een 7 1/2 2 1/2 nederlaag voor de Beverwijkers ein digde. De gedetailleerde uitslag was: Brug man (S.)Meyer (W.) 10; Pietersede Vries 10; Oosterlingv. Leeuwen 10; HaanappelBelterman 10; Winters Beekhoven 10; SchweitserVerduit 01; RietveldDuin 10; VosLimmen 1/2 1/2; v. DuinR. Meyer 10; Baljetv. Nimwegen 01. Voor haar laatste uitvoering in dit sei zoen heeft de Beverwijkse toneelvereniging „Havenkwartier" in studie genomen het toneelspel van Frank Yosper bewerkt door Ab van der Linden „Flat te huur". De Beverwijkse afdeling van de KAV houdt vanavond (dinsdag) een bijeenkomst in het KSA-gebouw. De heer J. Dominicus uit Alkmaar zal een lezing met lichtbeel den houden over het onderwerp: Een zwerftocht door Italië. Tevens zal de penningmeesteresse op deze avond haar jaarverslag uitbrengen. Voor de in het Wijk aan Zeese bondshotel verpleegde bejaarden en zieken, heeft het Beverwijkse zangkoor „Animo" en het cabaretgezelschap „De Vuurpijl" een avond vol ontspanning en vrolijkheid gebracht. Onder leiding van de heer B. J. Beyle- veldt bracht het koor enige mooie liederen, die zeer in de smaak vielen. Het cabaretgezelschap zorgde hierna voor de leut en bracht met veel vaart een goed vérzorgd pro.gra.mma, dat zeer afwisselend was samengesteld. Het dankwoord van de geneesheer-direc teur, dr. W. van Haselen, aan het slot van de avond gesproken, vertolkte aller ge voelens. Kleurensymfonie dank zij slordigheid De volgende gevonden voorwerpen wer den aangebracht bij de Wijk aan Zeese politiepost: groene want, kinderwant, rode want, groen kinderwantje en een blauwe overall. De bridgeclub „Wijk aan Zee" heeft een drive gehouden welke in de volgende uit slag eindigde: Groep A: 1. Dikkenbergv. d. Geer 39 1/2 mp.; 2. heer en mevr. v. d. Aar 36 1/2 mp.; 3. VoorenMinneboo 33 mp.; 4. mevr. Dob berv. d. Elzen 32 mp.; 5. DobberPiro- vano 31 mp.; 6. SchoosKleyn 30 1/2 mp.; 7. Schavemakerde Greef 26 1/2 mp.; 8. heer en mevr. v. Son 23 mp. Groep B: 1. heer en mevr. Geudeke 32 mp.; 2. v. KlaverenHandgraaf 31 1/2 mp.; 3. DuinmeyerGrapendaal 291/2 mp.; 4. dames SchaaperHandgraaf 29 mp.; 5. da mes Bolde Waard 26 mp.; 6. heer en mevr. Bekker 24 mp.; 7. mej. v. d. Putten v. d. Aar 18 mp. Schieten voor „Ons Genoegen" In hotel „Sonnevanck" heeft de Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoegen" haar wekelijkse oefenavond gehouden, die in de volgende uitslag eindigde: 1. C. War- menhoven 49 pnt.; 2. H. Schelvis 49 pnt.; 3. D. Dirks 49 pnt.; 4. H. Brasser 48 pnt.; 5. P. Schelvis 48 pnt. In de nacht van zaterdag 17 op zondag 18 maart zullen de leden van de afdeling Wijk aan Zee van het genootschap Stille Omgang deelnemen aan deze tocht. Dit deelde de voorzitter, de heer A. Sehellevis, mede tijdens de In hotel Sonne vanck gehouden jaarvergadering. In het openingswoord herdacht de voor zitter het overleden lid wijlen de heer W. Grapendaal. Deze is vanaf de oprichting lid geweest en nam ieder jaar deel aan de Stille Omgang. In het jaarverslag meldde de penningmeester een batig saldo van 68,— De voorzitter meende op deze avond in verband met zijn minder gunstige gezond heidstoestand zijn functie ter beschikking te moeten stellen, maar op aandringen van de aanwezigen gaf hij aan zijn voor nemen geen gevolg. De heren W. de Goede en Th. Bruinenberg werden als bestuurslid herkozen. In zaal Nijtman houdt de Cöop. Land- en Tuinbouwbank te Heemskerk op vrijdag 16 maart haar jaarvergadering. Onder an dere zal op deze avond een voorstel tot wijziging der statuten en van het huishou delijk reglement worden behandeld. De balans per 31 december 1955 was sluitend met een bedrag van 2.144.207,88. De verlies- en winstrekening sluit met een bedrag van 63.701,78 en er is een batig saldo van 5.858,21. De exploitatie-rekening vermeldt een totaal bedrag van 19.793.374,78, zodat een omzet van bijna 20 miljoen werd benaderd. Er werden bijna 17.000 dagboekposten genoteerd, een aantal dat nog nimmer werd bereikt. De spaarsaldi van de leden beliepen op 31 december 1955 een totaal bedrag van ruim twee miljoen gulden. Er werd een bedrag van 258.476,39 meer ingelegd dan terugbetaald. Het aantal leden van de bank is verleden jaar met 21 toegenomen en be draagt thans 437. De Heemskerkse bridgeclub „De Oranje boom" heeft een drive gehouden, die in de volgende uitslag eindigde: Groep A: 1. Koopmande Vries 38 1/2 p.; 2. gebr. Koopman 37 pnt.; 3. Spijker Flentge 36 pnt.; 4 en 5. de heer en mevr. Koopman en Zonneveld—Beentjes 311/2 p. Groep B: 1. de heer en mevr. v. d. Ca- peHe 39 pnt.; 2. dames Tabak—v. d. Wel 37 1/2 pnt.; 3. HennemanCornelisse 35 p.; 4. GrootAdrichem 33 pnt,; 5. v. d. Wel Sr. Muyen Sr. 32 1/2 pnt. De openstelling van de Waddenzee voor de visserij op mosselzaad zal tengevolge van de langdurige vorstperiode niet ge schieden op 10 april, zoals eerst in de be doeling lag, maar van 2 tot 18 mei (voor het Friese Wad) en van 18 mei tot enige weken daarna voor het Groninger Wad. Het zaad van het Groninger Wad zal in Zeeland mogen worden uitgezaaid, maar de termijn waarin mag worden gevist zal afhankelijk zijn van het al of niet voorkomen van grote hoeveelheden zaad, het optreden van nieu we zaadval en het voorkomen van „groen" in het water. In het KSA-gebouw heeft de r.k. tafel tennisvereniging te Heemskerk een toer nooi gehouden, waaraan door een aantal bekende spelers uit de omgeving werd deelgenomen. Na een aantal interessante wedstrijden was de uitslag als volgt: 1. B. Winder „Rapidity" (Beverwijk), 2. B. Bur ger „Heemskerk", 3. W. de Wit „Rapidity". Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Catharina J. M., d. van N. F. Pirovano en J. M. M. Schuyt; Wilhelmina A. M., d. van A. Rumpdng en A. H. Koopman; Anna M. C., d. van C. J. Schellekens en C. de Ruyter; Ronald M. Th., z. van N. van Ruiten en L. E. van der Voort te Beverwijk; Cornelia E. M., d. van J. W. Bleeker en C. C. Jukes; Robertus H. J., z. van J. Mooy en C. Mars te Beverwijk; Anna A. M., d. van J. L. Starmans en A. A. Groot te Beverwijk; Hen- drikus W., z. van N. A. Brandjes en A. Peij- pers te Beverwijk; Johannes H., z. van J. Vreeker en M. Stengs. Zoals bekend hebben duizenden Noord-Afrikanen eind vorige week in Parijs een grootscheepse demonstratie gehouden bij het gebouw van de Franse Nationale Vergadering. Bij deze demonstratie kwam het vele malen tot een treffen tussen de Parijse politie en de demonstranten en werden honderden Noord-Afrikanen gearresteerd. Deze foto laat zien hoe een afdeling zwaarbewapende Parijse politie een groep demonstranten nazette langs de zonnige oever van de Seine. Aalsdijk, 10 te Philadelphia Amstelvaart, pass. 11 Lands End n. Zeebrugge. Amstelvliet, 10 v. Aden n. Port Said. Appingedijk, 12 te Curagao. Averdijk, 11 te Rotterdam. Ariadne, 12 te Rotterdam. Alchiba, 12 pass. Plymouth n. Hamburg. Amerskerk, 13 te Singapore. Amsteldiep, pass. 12 Rasfartak n. Massawah. Arendskerk, 13 te Adelaide. Angolakust, 12 te Amsterdam. Albireo, 12 te Hamburg. Algenib, 12 te Tanga. Amerskerk, 11 te Port Swettenham. Amstelland, 13 te IJmuiden verwacht. Almkerk, 11 te Port Elizabeth. Annenkerk, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Bantam, 13 San Franicsco verwacht. Bonaire, 11 v. Paramaribo n. Plymouth. Blitar, 13 te Makassar verwacht. Bali, 13 te Cheribon. Bandjermasin, 12 te Tj. Pandan. Beninkust, 11 te Antwerpen. Barumun, 13 te Hollandia verw. Breda, 11 600 m. zo. Bermuda. Britsum, 11 280 m. w.zw. Flores. Basilea, 11 v. Buenos Aires n. Montevideo. Cottica, pass. 11 Lizard n. Barbados. Caltex Nederland, pass. 12 Bizerta n. Port Said. Charis, 12 v. Moengo n. Dordrecht. Cistula, 12 v. Davao n. Miri. Camerounkust, 11 te Hamburg. Castor, 11 te Aruba. Cradle of Liberty, 11 200 m. z.zw. horta. Camphuys, 12 210 m. no. Surabaja. Celebes, 12 60 m. w. Minikoy n. Suez. Cumulus, 13 te Rotterdam verwacht. Dordrecht, 12 te New York. Dorestad, 11 180 m. w. Runsal Jebel. Ena, 12 te Rio de Janeiro. Enggano, pass. 12 Gibraltar n. Amsterdam. Esso Nederland, 12 v. Rotterdam n. Sidon. Friesland (KRL), 12 te Djibouti. Ganymedes, 12 te Cristobal. Gaasterkerk, 12 te Port Said. Guineekust, 11 pass. Finisterre n. Dakar. Gadila, 13 te Singapore. Gooiland, 12 te Bahia. Gordias, 12 ten anker Kalyvia. Gaasterland, 11 v. Las Palmas n. Amsterdam. Gooiland, 11 v. Recife n. Bahia. Heelsum, 11 te Amsterdam. Heemskerk, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Houtman, 12 v. Nagoya n. Kobe. Hera, 11 450 m. w.zw. Ouessant n. Rotterdam. Hydra, 11 720 m. w.zw. Azoren. Hector. 12 90 m. zw. Ouessant n. Rotterdam. Ilos, 10 v. Amsterdam n. Gothenburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 11 Guardafui naar Suez. Jagersfontein, 12 v. Southampton n. Antw. Jason, 13 vroeg te Hamburg. Jagersfontein, 12 v. Southampton n. Antw. Hrebsia. 11 te Mamonal. Karimata. 13 te Tj. Priok. Kota Gede. 12 v. Surabaja n. Sungeigerong. Korenia, 12 v. Thameshaven n. Rotterdam. Lawak, 12 te New York. Lekhaven, pass. 12 Finisterre n. St. Vincent. Laurenskerk, 12 v. Bandarshapur n. Abadan. Loosdrecht, pass. 12 Finisterre n. Le Havre. Luna, 12 te Amsterdam verw. Laneleeclvde, 11 te Durban. Marisa, pass. 11 Trinidad n. Conakry. Maroessa. 11 Recife gep. n. Curagao. Maashaven, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Moordrecht. 12 te Philadelphia. Maas, 12 te Rostock. Meliskerk, 12 te Manilla. Mentor, 11 240 m. no. San Miguel. Mirza, 12 te Singapore. Murena, 13 te Yokohama verw. Myonia, 12 te Bangkok. Malea, 12 240 m. nw. Manilla. Maasland, 12 te Amsterdam. Nestor, 11 te Barbados. Notos, 10 te Mostaganem. Oranjestad, 11 v. Cristobal n, Aruba. Ouwerkerk, 12 v. Suez n. Djibouti. Orion, pass. 12 Ouessant n. Oran. Oranje, 13 te Priok. Orestes, pass. 12 Lizard Head n. Antwerpen. Oberon, 12 te Port of Spain. Prins W. George Fred., 12 te Hamburg verw. Peperkust, 11 v. Dakar n. Amsterdam. Prins Maurits, 12 te Kaolack. Rempang, 12 te Marseille. Riouw, 12 te Manilla. Roepat, 13 te Galveston. Rondo, 8 te Singapore. Rita, 11 v. Pladju n. Priok. Rijnkerk, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Vlaardingen, 10 v. Amsterdam n. Narvik. Saroena, 12 v. Bangkok n. Pladju. Singkep, 12 te Gibraltar. Stad Dordrecht, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Stad Haarlem, 12 te Narvik. Schouten, 12 te Mombasa. Siberoet, 12 te Surabaja. St.anvac Ogan, 12 te Tj. Uban. Stentor, 11 240 m. nw. Jamaica. Sabang, 13 te Rangoon verwacht, Sinabang, 12 v. Sydney n. Melbourne. Stad Breda, 13 Rotterdam verwacht. Straat Banka, 12 370 m. n.nw. Brisbane. Tomori, pass. 11 Ceylon n. Belawan. Tawali, 12 v. Aden n. Karachi. Teiresias, 12 te Port Said. Tiberius, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Titus, pass. 12 Gibraltar n. Antwerpen. Trajanus, 11 430 m. w.t.z. Finisterre. Taria, 12 450 m. o.t.z. Brisbane. Tomiri, 12 680 m. w. Sabang n. Belawan. Tomini, 12 v. Southampton n. Port Said. Van Noort, 10 v. Sampit n. Brisbane. Westertoren, 10 v. Buenos Aires n. Curagao. Westerdam, 12 te Rotterdam. Willemstad, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Waterman, 12 300 m. o.zo. Albany. Woensdrecht, 12 870 m. o.t.z. Guardafui. Zeeland (KRL), 13 te Mogadiscio. Zuiderkruis, 12 v. Tj. Priok n. Suez. KLEINE VAART Alcetas, 11 te Beyrouth n. Alexandrië. Bab T, 10 te Kingslynn. Beekbergen, 12 v. Requejada te Antw. verw. Crescendo, 12 v. Hamburg te Rotterdam. Concepcion, 12 v. Hamburg te Rotterdam. Castor, 8 v. Cork te Immingham. Draco, 11 te Rotterdam n. Lissabon. Diligentia, 12 v. Gent te Hamburg. Draco, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Duiveland, 12 v. Kopenhagen n. Stettin. Elizabeth Roorda, 13 v. Partington te Rotterdam verwacht. Fram, 11 v. Zwijndrecht n. Hamburg. Flevoland, 11 v. Rotterdam te Kingslynn. Haskerland, 12 v. Grangemouth te Rotterdam. Ida D, 11 v. Antwerpen te Cork. Ingeborg, 11 v. Sandefjord n. Hull. Joost, 10 te West Hartlepool. Kaap Falga, 10 v. Bordeaux n. de Mersey. Kaap St. Vincent, 10 te Londen. Leuvehaven, verm. 13 te Kopenhagen. Marne, 12 v. Rouaan n. Le Havre Marianne, 7 v. Rouaan n. Parjjs. Maria Theresia, 11 v. Newross te Port Talbot. Mariscal Lopez, 11 270 m. Lissabon n. Antw. Martha, 11 te Port Talbot. Mintaka, 12 te Nantes. Monica, 11 v. Waterford n. Workington. Muphrid N, 12 v. Rotterdam te Liverpool. Nassauhaven, verm. 12 te Gothenburg. Nieuwehaven, verm. 12 v. Antwerpen n. R'dar- Nautic, 11 v. Grimsby te Hamburg. Neeltje B, 12 te St. Servan. Oosterdok, 12 te Amsterdam. Oceaan, 12 v. Gothenburg te Rotterdam. Paloma, 12 te Wisbech verw. Stientje Mensinga, 11 v. Lissabon te Famagusta Strabo, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Spora, 12 v. Fowey te Rotterdam. Teunika, 1 lv. Londen te Amsterdam. Thaletas, 12 v. Kopenhagen te Amsterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 11 v. Middlesbro te Newcastle. Hudson, 11 180 m. w.t.z. Kreta met ponton. Humber, 11 350 m. o.t.n. Socotra. Loire, 11 Wight gep. n. Rotterdam. Noordholland, 11 640 m. w.zw. Ouessant met hopperzuiger. Rode Zee, 11 30 2m. o.no. Bermuda. Tyne, 11 720 m. o.t.z. Bermuda. Witte Zee, 10 100 m. w.t.n. Minikoy, Zwarte Zee, 11 te Falmouth. Poolzee, 11 te Ghios met ponton en sleepboot.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10