Hoogovens hebben tenminste 600 huizen in gemeente Heemskerk nodig Stroom van felicitaties en geschenken voor de heer C. Weenink kj Visserij -vara Agenda voor Velsen Alvast plannen voor 110 woningen op onteigende grond gereedgemaakt Beverwijk „Er is te weinig aandacht aan de mens in de IJmond-ontwikkeling geschonken" Old Clothes New Filmliga toonde verrukkelijke humor Genevieveals hoofdschotel van een croquant programma Goed feest-programma van jarig „Kennemerland" „Bellamy" richtte ernstig woord tot de jeugd Gemeente wil van woning telling gebruik maken De heer H. de Boer persoonlijk Chauvinisme opzij ten bate van de nationale visie Receptie in „Duin en Kruidberg" bewees veler waardering voor gouden jubilaris Minister Suurhoff komt spreken Scheepvaart DRY CLEANING ONLY Agenda voor Beverwijk WUENSDAG 11 APRIL 1956 9 B. en W. van Heemskerk delen de gemeenteraad mede dat, om spoedige verwezen lijking van de bouwplannen mogelijk te maken onteigening van de benodigde eigen dommen ingevolge de wederopbouwwet noodzakelijk zal zijn. Ingevolge de Weder- opbouwwet heeft voor een ieder ter inzage gelegen een plan van onteigening voor het plan „Zaalberglaan" en gedeelte „Poelenburg". Tijdens de voormelde termijn van de ter inzagelegging zijn geen bezwaren tegen de onteigening ingediend. Met het oog op de noodzaak de gronden, die gelegen zijn in het onteigeningsplan, tevoren bouwrijp te maken door het aanleggen van wegen, riolering en andere noodzakelijke openbare werken, is een spoedig in bezit verkrijgen van deze gronden dringend nood zakelijk. De gronden zijn gelegen in het gebied, dat in overleg met andere overheids organen in eerste instantie voor bebouwing in aanmerking komt om de uitvoering van de bouwplannen ten behoeve van de industrie (Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken en aanverwante bedrijven) mogelijk te maken. Op grond van vorenstaande stellen B. en W. voor tot de voorgestelde onteige ning te besluiten, overeenkomstig de ter inzage gelegde stukken. Overeenkomstig artikel 10, lid 8 der We deropbouwwet wordt dit raadsbesluit na openbare bekendmaking nog gedurende 1 week ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd en vervolgens met de diverse bijlagen toegezonden aan Ge deputeerde Staten van Noordholland, die binnen 2 maanden verslag doen aan de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting. Daar het uitbreidingsplan „Poelenburg" nog niet door Gedeputeerde Staten is goed gekeurd, zal in het raadsbesluit een be paling worden opgenomen, dat geen dag vaarding zal worden uitgebracht, voor dat dit uitbreidingsplan rechtskracht heeft ver kregen. Grond wordt schaars De in het uitbreidingsplan Poelenburg" vastgesteld door de raad der gemeente bij besluit van 20 juli 1955, gelegen gronden zijn vrijwel geheel bij minnelijk overleg met de betrokken eigenaren aangekocht. Teneinde dit plan geheel te kunnen ver wezenlijken dient de gemeente nog over enkele perceeltjes grond, ter gezamenlijke grootte van 0.30.07 ha, de volle eigendom te verkrijgen. Nu door de grote industriële ontwikke ling van de IJmond-Noord het plan „Poe lenburg" reeds geheel bezet gaat worden, is de hoeveelheid beschikbare bouwgrond zeer gering geworden. Minstens 600 woningen voor Hoogovens Door de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken en aanverwante bedrijven te IJmuiden (gemeente Velsen) wordt voor 1957 een beroep op de gemeen te gedaan om gronden beschikbaar te stel len voor de bouw van tenminste 600 wo ningen voor de vestiging van hun perso neel. Dit, gevoegd bij de in de gemeente reeds heersende woningnood, maakt het nood- De humor heeft gisteravond in het Rex- t.hea.ter, waar de filmliga Velsen haar vijf de voorstelling gaf - de op één na laatste van dit winterseizoen, want met „Dreigros- chenoper" komt er een eind aan tot het najaar - hoogtij gevierd. Als overkoepelen de titel voor het luchtige programma van deze avond had men terecht gekozen „De humor in de film", want zowel de hoofd schotel „Geneviève" als de voorgerechten „VHomme" en „Teil me, if it hurts" had den dat croquante smaakje, waarmee ook de verivende gastronoom tevreden kan zijn. De inleider van deze avond - waarom moeten de inleidingen altijd zo lang du ren? - de heer J. de Vaal, directeur van het Filmmuseum, heeft allereerst de ver plichting van de jonge filmliga gesteund, om ook wel eens minder verteerbare films te tonen, om vervolgens de drie rolprenten van dit april programma te bespreken. Veel toe lichting had het overi gens niet van node, want zowel „l'Homme", het lichtelijk vernederde, maar bijzonder geslaagde persiflage'tje op de mens en zijn hebbelijkheden was evenals de kostelijke prik in de richting der tandheelkunde „Teil me if it hurst" een duidelijke manifestatie van zelfspot en oprechte geestigheid. Anders van toon. luchtiger en vooral ook milder was de hoofdfilm, het heerlijke verhaal van de race der auto - veteranen tussen Londen en Brighton. Na de race, die al vol ongemakken zit, volgt de parti- culieré wedstrijd tussen de bejaarde Dar- racq van een jong echtpaar en de evenzeer vermoeide Spijker van een aardige Don Juan, die als zijn passagiere een manne quin zonder al te veel sportieve gevoelens maar met temeer charmés heeft uitver koren. Is de race zelf al een kostelijke belevenis, vooral als het echtpaar in een wankel hotelletje in de buurt van een luide kerkklok terecht komt en op de party na de rally maar ternauwernood aan een hevige ruzie ontsnapt. De poppen raken pas goed aan de dans als de beide bestuurders een weddenschap op de terugtocht afslui ten en de proestende Darracq daar tegen het einde zelfs de inzet van wordt. Dank zij onvoorstelbare maar bijzonder raak verfilmde toevallen - regisseur Henny Cornelius maakte handig gebruik van de zotte onmogelijkheden in het scenario - wint Geneviève met de uiteengereten bin nenbanden maar nét over de sloot en al les is weer pais en vrée tussen de aanvan kelijk van animositeit vervulde bestuur ders en hunne gezellinnen. De manier, waarop deze film gebruik maakt van de Engelse karaktereigenschap pen, die telkens weer de overwinning aan weerszijden in gevaar brengen, is verruk kelijk en de leverschudding, die het ge heel de liga-leden heeft bezorgd mocht er zowel kwantitatief als naar kwaliteit zijn. De belangstelling voor de liga is nog steeds verheugend groot. Er zou wellicht een nog bredere kring liefhebbers bereikt kunnen worden, indien in de komende zo mermaanden enige programma's gedraaid zouden worden, die ook voor de jeugd ge schikt zijn, waarmee dan tevens de op voedende tendenz van deze overigens ge slaagde vereniging versterkt zou worden. J. F. zakelijk, dat bijzondere maatregelen wor den genomen om zo mogelijk nog tijdig be schikking te verkrijgen over de nodige bouwterreinen. Hiervoor komen in de eerste plaats in aanmerking de gronden, welke in de kom der gemeente zijn gelegen. Het plan nabij de G. van Assendelft- straat biedt plaats voor ongeveer 86 wo ningen. In het nu voorgestelde onteigeningsplan „Zaalberglaan", dat hierop aansluit zullen ongeveer 100 eengezinswoningen kunnen worden gebouwd. Voor de verder te bouwen woningen worden met grote spoed plannen in ge reedheid gebracht. Voor bouwrijp maken van de in het ont eigeningsplan gelegen gronden worden reeds voorbereidende maatregelen geno men. ULO-school In plan Zaalberglaan In het plan „Zaalberglaan" zal buiten de normale openbare werken een persleiding worden geprojecteerd, die voor doorvoer van het afvalwater ook van de overige bebouwde delen van de gemeente naar de rioolwaterzuivering van de gemeente Beverwijk zal zorgdragen. Behalve de stedebouwkundige functie van de geprojecteerde afwateringsbeek aan de Zaalberglaan doet deze ook dienst voor ontwatering van de terreinen, voor doorvoer van het hemelwater van hoger gelegen gronden en voor waterreservoir in tijden van nood ten dienste van de Be scherming Bevolking (BB). In het bebouwingsplan is tevens opgeno men de bouw van een school voor uitge breid lager onderwijs. De in het onteigeningsplan gelegen gron den met inbegrip van de daarbij behorende gebouwde eigendommen hebben een to tale oppervlakte van ongeveer 5.51.38 ha, bestaande uit 2.69.29 ha tuingronden, 2.61.28 ha weiland en 0.20.81 ha overige gronden (gebouwen, erven). Dit weiland is momenteel grotendeels in gebruik als sportterrein, doch daar in middels een ander terrein tot stand is ge komen, zal dit per 1 mei 1956 vrij komen. Droevig slot van eerste avond Dinsdagavond is de eerste van een vier tal feestavonden gegeven, die de Coöp. tuinders vereniging „Kennemerland" haar leden ter gelegenheid van het 50-jarig be staan aanbiedt. Men maakte deze avond kennis met de Rotterdamse conférencier Henk Buckman en deze verzorgde op vaardige wijze de conference en speelde tezamen met Jan van Oost en Anny Meyer mee in een paar originele schetsjes, waarvan speciaal „Sol- datenliefde" genoemd moet worden. Maar ook sloeg men munt uit de woningnood door dit probleem in een spits samenspel letje ten tonele te brengen. The Cavelli's, de twee bekende accor deonisten zijn wel eens beter geweest en ongetwijfeld kunnen zij meer, dan wat men nu te horen kreeg. Een hoogtepunt van de avond vormde het optreden van de Broytons, die met hun hogeschool acrobatiek iets ongelooflijks lieten zien. Hun tweede optreden was in een komisch schetsje, maar ook daar wa- j ren zij ten zeerste bedreven in. De vier i „Dutch rolling stars" kwamen met hun rolschaatsen op de metalen tafel, waarbij durf en techniek hoogtij vierden. De Fles- mi's waren handig met kaarten en ge kleurde doekjes en hun optreden met fluo rescerend licht was sprookjesachtig. Deze eerste feestavond had echter een droevig slot. Na afloop van het variété programma tijdens het gezellig samenzijn, werd één der aanwezigen, de 64-jarige heer G. A. Aardenburg uit Heemskerk onwel en overleed tér plaatse. De feestelijkheden werden terstond gestaakt. De afdeling Kennemerland der Interna tionale Vereniging „Bellamy" heeft dins dagavond in 't Centrum haar jaarvergade ring gehouden, waarin de heer W. Steijger, lid van de Pers- en Propagandacommissie, een causerie hield over het jeugdprobleem in de huidige samenleving. Nadat hij als zijn mening had verkondigd dat de jeugd geen belangstelling meer heeft voor welke vereniging dan ook, buiten de sport, gaf hij als zijn mening, dat vele jeugdleiders de hedendaagse jeugd niet meer kunnen berei ken. Ze is niet vatbaar voor een gedachte aan de toekomst, in welk opzicht dan ook en het was de stellige mening van de heer Steijger, dat de jeugd niet beseft dat zi] straks het bestuur van deze maatschappij moeten overnemen. Sport wil men wel, doch komen er economische onderwerpen ter sprake, hoe eenvoudig ook, dan toont men niet de minste interesse, zo ging hij voort. De oorzaak van een en ander zou volgens de spreker mee moeten liggen in het feit dat tegenwoordig alles veel ge makkelijker wordt gemaakt dan vroeger. Er zijn nu geen toestanden meer zoals een vijftig jaar terug, nu wordt bijna alles voor het jonge geslacht geregeld, zo ging de heer Steijger voort/ Het was echter zijn stellige overtuiging, dat het de plicht is van de ouderen, te proberen, ondanks de zorge loosheid van de jongeren, hen de verant woordelijkheid voor hun toekomst voor ogen te houden. Zij moeten, evenals de ouderen, een ideaal hebben en het was zijn wens, dat de Bellamy-gedacht deze maat schappij zal doorbreken, tot heil van de ganse mensheid. Vooraf werden de jaarverslagen behan deld. Deze gaven geen stof tot bemerkin gen en ook de bestuursverkiezing verliep vlot. daar de aftredenden werden herkozen. 's Woendags geen veiling in Gastricum Vanwege de geringe aanvoer op de groenteveiling, heeft de Tuinbouwver. „Ons Belang" besloten voorlopig op woens dag geen veiling meer te houden. Maandag kwam er nog een kistje spruiten, sjalotten en wat prei, waarvan alleen het laatste.nog enige waarde had. De prijzen hiervoor va rieerden van 1146 cent per kg. B. en W. van Heemskerk herinneren de gemeenteraad eraan dat vóór 1 juli 1956 in alle gemeenten een woningtelling wordt gehouden. Tevens worden gegevens verzameld om trent de bezetting der woningen met huis houdens en alleenwonenden om op grond daarvan te kunnen komen tot bereke ningen omtrent de omvang van het wo ningtekort voor de provincies en het rijk, doch in de eerste plaats voor de afzonder lijke gemeenten. Aan deze algemene woningtelling kan de instelling van een woningkartotheek wor den vastgekoppeld, met de algemene wo ningtelling als basis. Onder een gemeentelijke woningkarto theek wordt verstaan een register, dat voor elke woning in de gemeente een kaart of adresplaatje bevat, waarop een aantal ad ministratieve en technische gegevens zijn vastgelegd over de desbetreffende woning en over het perceel waarin deze is gelegen. Gegevens omtrent gebruik en bezetting der woningen komen dus niet in deze wo ningkartotheek voor. Ook voor deze gemeente dient dus de algemene woningtelling plaats te vinden. In verband hiermede is door het college in principe besloten thans ook over te gaan tot instelling van een woningkartotheek. De behoefte hieraan doet zich reeds ge ruime tijd voelen en nu de betreffende ba sisgegevens in combinatie met de woning telling kunnen worden verkregen, dient van deze gelegenheid zeker gebruik ge maakt te worden. De kosten, die aan de algemene woning telling verbonden zijn, worden door het Rijk vergoed en wel op basis van f 0,95 per getelde woning, met een procentuele opslag van 20. Uitgaande van het aantal woningen per 1 oktober 1955 zal deze vergoeding f 1466,04 bedragen. Uit deze vergoeding zouden twee tellers bekostigd moeten worden, doch in verband met de opzet van genoemde woningkarto theek is een derde arbeidskracht noodza kelijk. Voor de drie maanden, die de telling zal duren, zal dan aan salaris f 2535,— uitbe taald moeten worden. Het verschil ad f 1068,96 wordt uiter aard veroorzaakt door de instelling van de woningkartotheek. In verband met vorenstaande verzoeken B. en. W. een krediet tot laatstgenoemd be drag beschikbaar te stellen. Voor een extra groot aantal leden en genodigden van de vrouwengroep van de PvdA te Velsen-Noord hield wethouder H. de Boer gisteravond in het ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een verhandeling over de ontwikkeling van de mens in de toekomstige IJmond. De heer De Boer deelde uitdrukkelijk mee, dat hij met zijn praatje geen partij-, gemeentelijke of wethoudersmening verkondigde, maar alleen zijn persoonlijke visie gaf. Door de haast en de geweldige techni sche ontwikkeling, die bij de stedenbou wers werd betracht, meende spreker, dat er veel te weinig aandacht aan „de mens in de IJmond" was besteed. Vooral de be woners van Velsen-Noord zouden er, door de vestiging van chemische industrieën, niet al te best af komen en hij zag voor deze wijk dan ook als de beste oplossing, om Velsen-Noord zo aantrekkelijk mogelijk te maken door het vestigen van een ge bouw, waarin volksgezondheid, onderwijs en culturele zaken werden behartigd. Hier door en door het stichten van goede woon wijken zou Velsen-Noord nog enigszins aantrekkelijk kunnen worden voor de be woners, zodra de woningschaarste (binnen circa acht jaar) achter de rug zou zijn en er weer woningkeus zou zijn. De tendens was namelijk volgens de heer De Boer aanwezig, om zich bezuiden het Noordzeekanaal te vestigen en de zware i industrieën werkten hier aan mee, door bijvoorbeeld in Velserbeek een aantal wo ningen te kopen. Spreker meende, dat het gemeentebestuur dit tegen moest gaan, omdat door het aanvaarden van het streek plan ook de consequenties mede aanvaard moesten worden, die inhouden, dat het woongebied zich meer naar het noorden en niet naar het zuiden zou gaan verplaat sen. Economie primair? Spreker betreurde het, dat bij de opzet van het „plan" alleen de economische zij de van de industrialisatie heeft voorgeze ten en er geen rekening gehouden is met de mens, die toch primair geacht moet worden. Eenzelfde houding was waar te nemen bij het sociaal-cultureel onderzoek, dat reeds begonnen is, om vast te stellen, EEN VAN DE MARKANTSTE FIGUREN uit de Nederlandse scheepvaart wereld, de heer C. Weenink, die in de loop der jaren een onnoemelijk aantal vrienden rond zich heeft weten te verzamelen, heeft tijdens een gulle receptie in „Duin en Kruidberg" een deel dezer vriendschap terug ontvangen. Het was dan in stoffelijke vorm een vracht bloemen, waarmee drie zalen van het restaurant volop getooid kon worden en een reeks Cadeaus, die twee tafels vulde maar de gevoelens, die achter al deze geschenken schuilgingen waren gemeend en har telijk. Als oudste directeur van de N.V. Vereenigde Scheepsagenturen van Halver hout, Zwart en Zurmühlen heeft de heer Weenink uit alle kringen, die dagelijks met zijn kantoor en zijn persoon te maken krijgen de waardering mogen ver nemen, die hem ten volle toekomt. Nimmer is de heer Weenink, die in de vijftig jaren dat hij aan „Halverhout en Zwart" verbonden was, iets te veel ge weest voor de medemens, of het nu een eenvoudige zeeman of een „dure" relatie was, en deze warme belangstelling voor de scheepvaart en de mensen dier scheep vaart is gistermiddag zo overduidelijk naar zijn vrouw en hem teruggestroomd, dat deze receptie meer werd dan een for maliteit. Niet alleen de scheepvaartautoriteiten uit alle gelederen der nautische samen leving waren naar Santpoort gekomen om de jubilaris te feliciteren het Loods wezen, de grote maatschappijen, de visserij en de marine waren met cadeaus en bloe men vertegenwoordigd maar ook de burgerlijke autoriteiten gaven in grote ge tale blijk van hun belangstelling, zoals burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen en vele anderen. Onder de cadeaus, die zich rondom het gestoelte der ere opstapelden, waren onder meer zilveren gebruiksvoorwerpen, twee schilderijen en vele kostbare kisten met sigaren, terwijl diverse telegrammen en brieven de afwezigen lieten spreken. Honderden hebben daarenboven van de gelegenheid gebruik gemaakt de heer Wee nink de hand te schudden en op deze plek nogmaals hun erkentelijkheid jegens deze oudste der Halverhout-directeuren onder woorden te brengen. hoe de verhoudingen tussen de drie IJmond-gemeenten zullen komen te liggen, óf om te constateren, hoe „de mens" rea geert op continudienst. Deze zelfde principiële fout herhaalde zich telkens: eerst het economische, dan het menselijke deel. Om nu weer niet in deze fout te verval len, zou de heer De Boer graag zien, dat er voor de toekomstige vestiging van rond 130.000 mensen voldoende maatregelen zouden worden getroffen, zodat het in de IJmond goed wonen zou zijn. Verantwoordelijkheid nu al Sprekend over de bestuursvorm van de IJmond, zei spreker, dat het enorm moei lijk was om vast te stellen, welke gemeente er momenteel reeds verantwoordelijk was voor het bouwen van scholen, de aanleg van straten, gebouwen, enzovoorts, omdat er nog geen vaste bestuursvorm is. Als voorbeeld noemde hij hierbij de wijken Oosterwijk en Meeresteyn, die op de grens van Heemskerk en Beverwijk zijn gepro jecteerd. Het aanstaande donderdag in de gemeenteraad ter sprake komende advies college voor de IJmond noemde de heer De Boer al een grote stap vooruit. Hij meende echter, dat alle chauvinistische ge voelens nu maar eens op zij gezet moesten worden, en men boven het plan moest gaan staan, waardoor een ruimere blik op de IJmond-plannen zou worden verkregen. Hij geloofde, dat wanneer ieder respect heeft voor de opvattingen van de ander, een unieke kans wordt geboden om de we reld te tonen, welk een prachtig stuk werk kan worden verricht. TJTS aanbevolen Over de vestiging van de nieuwe bewo ners zei spreker, dat het dus nodig was reeds thans voorbereidende maatregelen te nemen, zo ook bij de opbouw van scho len, die naar de smaak van de nieuwe be woners zullen moeten worden ingericht, terwijl ook culturele gebouwen en sport stichtingen of iets van die aard geheel op de ideeën van de toekomstige bewoners zullen moeten worden afgestemd. Een UTS (Uitgebreid Technische School) zag hij daarom graag gefundeerd, waarmee dan tevens de „wansmaak", die nog voor de huidige „ambachtsschool" soms heerst zou kunnen worden weggenomen. Dit was zeer noodzakelijk, omdat de voortschrijdende industrialisatie specialisatie van vaklieden vraagt. Het ging niet aan, zo meende hij, om die opleiding maar aan de grote be drijven over te laten, alhoewel menig ge meentebestuur zich bijvoorbeeld de Hoog ovenvakschool ten voorbeeld stelt. Even min moest het culturele leven in handen van de grote bedrijven komen, dit moest op zuiver particulier gebied blijven. Nationalisatie Hoogovens De welstand van de nieuwe woonwijken zou in zeer grote mate van de bedrijfsvoe ring van de grote industrie afhangen, zei de heer De Boer, en, omdat dit wel eens wisselvallig zou kunnen blijken te zijn, zou hij persoonlijk liever nationalisatie van het hoogovenbedrijf zien, omdat dan bij een eventuele terugslag in de con junctuur de stad IJmond geen débacle zou blijken te zijn. Na de thee beantwoordde de heer De Boer een groot aantal vragen, die echter geen wijziging brachten in zijn gehouden betoog. De voorzitster, mevrouw E. Goossens, dankte de spreker hartelijk voor zijn hel dere uiteenzetting en hoopte, dat de da mes (en heren) nu een duidelijker beeld van de IJmond-plannen hadden gekregen. Het speet haar alleen, dat alles nog zo lang moest duren. Eén-tnei in Beverwijk Ook dit jaar organiseert het 1 Mei- eomité van de Partij van de Arbeid en het N.V.V. in Beverwijk weer de viering van de feestdag van de arbeid. De dag, wordt doorgebracht in het na tuurvriendenhuis „De Banjaert" te Wijk aan Zee, waar het programma wordt ver zorgd door de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid en de A.J.C. De avondbijeenkomst vindt plaats in ,,'t Centrum", waar als spreker zal optreden de minister van Sociale Zaken, de heer J. G. Suurhoff. Voorts wordt medegewerkt door mejuf frouw S. A. Schoen, zang, en de A.J.C. met een programma onder de titel „Allemaal poppenkast." DAMNIEUWS ST. THOMAS De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de R.K. damclub St. Thomas, die in café Kramer gehouden werden, waren als volgt: Afdeling 1: P. de Ruiter—C. Reijnders 1—1. Afdeling 2: Th. GraasC. Juffermans 11; L. de RidderR. Stet 11. Afdeling 3: A. BakkerL. Valkering 2—0. Amor, 10 v .Malta n. Alexandria. Angolakust, 11 te Luanda. Annenkerk, pass. 10 Kp. Guardafui n. Mombasa. Argos, pass. 10 Malta n. Antwerpen. Averdijk, 10 te Brownsville. Aegis, 9 450 m. w.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Amsteldiep, 10 te Le Havre verw. Aludra, 10 rede Bombay. Attis, verm. 10 v. Pto. Cabello n. Pta. Cardon. Bali, 9 te Colombo. Blitar, 8 v. Penang n. Singapore Bussum, 9 90 m. z. Kreta n. Landsend. Bloemfontein, 9 210 m. z.z.w. Ouessant naar Southampton Banka, 10 te Genua n. Bona. Bintang, 9 te Surabaja n. Oosthoek. Breda, 10 te Bremen. Congokust, pass. 8 Las Palmas n. Bordeaux. Cottica, 8 v. Paramaribo n. Plymouth. Charis, 8 te Amsterdam. Caltex The Hague, 10 Gibraltar geoass. n. Sidon. Caltex Delft, pass. 9 Wight n. Rotterdam. Caltex Pernis, 9 230 m. o. Fayal n. Curagao. Camitia, 9 480 m. z.w. Fayal n. Curagao. Corilla, 9 130 m. w.z.w. Kangeroe eil. n. Kwinana. Castor KNSM, 9 te Auxcayes. Caltex Leiden, pass. 10 Algiers n. Sidon. Cleodora, 11 te Singapore verw. Delfland, 8 te Hamburg. Daphnis, verm. 10 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Duivendrecht, .9 230 m. w. Flores Az. n. Houston. Doris, 10 300 m. o.n.o. Fayal n. Rotterdam. Esso Nederland, 10 v. Suez n. Kuweit. Enggano, 8 te Amsterdam Esso Den Haag. 8 rede Bevrouth. Elizabeth B, 9 1380 m. w. Madeira n. Casablanca. Eendracht, 10 210 m. w. Kp. Bon n. Gibraltar. Gaasterland, pass. 9 Madeira n. Recife. Groote Kerk, 8 te Amsterdam. Gooiland, 10 te Santos. Guineekust, 8 te Accra. Gadila, pass. 10 Timor n. Balikpapan. Hathor. 9 te Piraeus. Heemskerk, pass. 9 Gibraltar n. Marseille Hoogkerk, 11 te Port Said verw. Helder. 10 te Ponce. Hera, 9 700 m. z.w. A/.oren n. Curagao. Hermes, 10 té Pto. Limon. Hestia, 10 te Baltimore. Hilversum, 9 60 m. z.o. Rasfartak n. Ummsald. Haarlem, 9 480 m. n.o. 480 m. n.o. Flores Az. n. San Juan Pto. Rico. Hecuba, 9 te Hamburg. Heelsum, 9 680 m. w.z.w. Azoren n. Houston. Ivoorkust, pass. 8 Las Palmas n. Le Havre. Isis, 10 v. Bremen n. Hamburg. Indrapoera, 9 150 m. z.o. Kp. Guardafui n. Be- lawan. Japara KRL, 9 te Genua. Jason, 9 80 m. z.z.w. Landsend n. La Guaira. Kalydon, 8 v. Malmö n. Rotterdam. Kylix, 9 te Corpus Christi. Keizerswaard, pass. 10 Gibraltar n. Genua. Kota Inten, 11 te Padang. Kabylia, 9 110 m. w. Sharksbay n. Singapore Kaimana, 10 te Makassar. Kara, 10 te Sasebo (Japan). Korovina, 9 240 m. n.o. Fayal n. Curagao. Kaloekoe, 11 te Manokwari verw. Katelysia, 9 140 m. o.n.o. Aden n. Bandarmashur. Karimata, 5 te Makassar n. Semarang. Karimun, 11 te Manilla verw. Leuvehaven, pass. 9 Kp. St. Vincent n. R'dam. Lindekerk, 9 te Antwerpen. Laertes, 10 v. Penang n. Djibouti. Linge, 12 te Rotterdam verw. Lutterkerk, pass. 9 Pantellaria n. Antwerpen. Lemsterkerk, 9 200 m. n. Massawah n. Ummsaid. Liberty Bell, 9 135 m. n.w. Muscat n. Piladelphia. Linge, pass. 9 Ouessant n. Rotterdam. Macona, 8 dw. Madeira n. Casablanca. Maureen, pass. 8 Bermuda n. Beaufort. Muiderkerk, 9 v. Aden n. Suez. Mijdrecht, 9 te Buenos Aires. Maashaven, pass. 10 Kp. Finisterre n. Casablanca. Malea, 10 v. Singapore n. Hongkong. Marpessa, 10 v. Stanlow n. Rotterdam. Mataram, pass. 10 Ceylon n. Aden. Merwede, pass. 10 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Maasdam, 9 680 m. n.w. Fayal n. Cobh. Madoera, 9 200 m. n.o. Pt. Darwin n. Melbourne. Meliskerk, pass. 9 Kp. Elba Rode Zee n. Suez. Metula, 9 290 m. z.z.o. Saigon n. Yokohama. Modjokerto, pass. 10 Suez n. Djeddah. Nigerstroom, 8 v. Lagos n. Takoradi. Nias, 10 te Damman. Nieuw Holland, 9 v. Surabaja n. Tj. Priok. Oostkerk, 9 te Rotterdam. Oranjestad. 8 te Amsterdam. Oranjefontein, 7 te Durban. Ouwerkerk, 11 te Hongkong. Papendrecht. 8 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik, 9 te Quebec. Purfina Hellas, 9 v. Schiedam te Antwerpen. Polyphemus, 9 120 m. w.n.w. Minikoy n. Djibout.i Prins Casimir, pass. 10 Bremerhaven n. Hamb. Prins Willem 3, 10 w.z.w. Scillys n. Le Havre. Pygmalion, 10 740 m. w.z.w. Ouessant n. R'dam. Pendrecht, pass. 9 Daedalus n. Napels. Roggeveen. 10 v. Hongkong n. Singapore. Rotti, 11 te Colombo. Roepat, 9 v. Halifax n. Alexandrië, Rondo, 9 v. Genua n. Marseille. Rita. 9 v. Priok n. Pladju. Schiedijk, 9 te Baltimore. Singkep. 8 v. Philadelphia n. Europa. Sloterdijk, 10 te Halifax verw Straat Makassar, 3 v. Durban n. Pt. Elizabeth. Sommelsdijk. pass. 9 Vlissingen n. New York. Sarangan, pass. 10 Kp. Guardafui n. Suez. Sibajak, 10 v. Fremantle n. Melbourne. Statue of Liberty, pass. 10. Ras Fartak n. Mena Al Ahmadi. Samarinda, 9 v. Tanga n. Mombasa. Schelpwijk, 9 490 m. o.n.o. Aden n. Fao. Scnegalkust. 9 140 m. w. Kp. St. Vine, n. Dakar, Sirrah, pass. 9 Sukrabay n. Abadan. Stad Schiedam, 9 70 m. n.w. Oporto n, R'dam. Schouten, pass. 9 Tarakan n. Hongkong. Sheratan, 9 325 m. o. Zanzibar n. Mena Al Ah madi Siberoet. 12 te Makassar verw. Sigli, 9 320 m. z.o. Saigon n. Shanghai. Stad Alkmaar, 9 270 m. v. Dakar n. Kaapstad. Stad Amsterdam, 9 670 m. o. Newportnews. Stad Breda, 9 90 m. z. Las Palmas n. Monrovia. Stad Dordrecht, 9 v. Palermo n. Bougie. Stanvac Benakat. 10 te Bangkok. Stanvac Djirak, 9 180 m. w. Kp. Cambodja n. Sungeigerong. Stanvac Talang Akar, 10 te Saigon. Sunetta, 9 270 m. o. Madras n. Abadan. Straat Malakak, pass. 10 Torresstraaf n. Brisbane. Tabian, pass. 10 Straat Banka n. Pladju. Telamon. 10 te New York. Tjikampek, 10 v. Hongkong n. Tj. Priok. Tibia, 9 v. Bukom n. Pladju. Tomini, 9 150 m. o. Ceylon n. Belawan. Tankhaven 3. 11 te Belawan verw. Tjimenteng. pass. 9 n. Pt. Formosa n. Kobe. Talisse. 9 te Suez n. Port Said. Tiberius, 9 v. Paramaribo n., Demarara. Titus, 10 te Amsterdam n. Barbados. Trajanus. 9 560 m. w. Fayal n. Pto. Limon. Tabian, pass. 10 Strat Bnka n. Pldju. Tjisondari. 10 180 m. o. Adelaide n. Surabaja. Van Cloon, 9 750 m. o. Amsterd. eil. n„ Fremantle. Vasum, .9 110 m. z. Runsaljebel naai* Mena A1 Ahmadi. Van Cloon, 10 800 m. w.z.w. Fremantle. Westerdam, 9 te Rotterdam. Westland, 9 te Montevideo. W Alton Jones, 9 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Waterman, 11 te Southampton. Willem Barendsz, 10 175 m. w. Kp. St. Vincent. 14 te Vlaardingen verw. Wonorato, 10 v. Calcutta n. Belawan. Wieldrecht, pass. 9 Pantellaria n. Einswarden. Woensdrecht, 9 90 m. w. Kreta n. Sidon. Waterman, pass. 10 Kp. Finisterre n. Southampt. Westertoren, 9 100 m. w. Algiers n. Malta. Zeeland KRL, 9 rede Kuweit. Alcetas, 10 v. Roenne n. Kopenhagen. Attis, 10 v. Pt. Cabello 'n, Pt. Cardon. Alja, pass. 10 v. Vlissingen n. Cork. Anna B, verm. 10 v. Bayonne n. Rotterdam. Aco, verm. 10 v. Portsmouth n. Middelharnis. Arctic, verm. 11 v. Londen n. Rotterdam. Admiraal Nelson. 10 v. Londen te Rotterdam. Argus, 10 v. Gotenburg te Rotterdam. Arnoudspolder, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Breda, 9 v. Hamburg n. Bremen. Weekoverzicht visserij Urk. Wegens het koude weer kon de vorige week nog geen aanvang worden gemaakt met de lijn- of beugaalvisserij op het IJsselmeer. Het vorige jaar werd om deze tijd de eerste lijn- of beugaal aangevoerd. De aanvoer bestond nu alleen uit de vangst van één fuikvisser. Deze bracht aan de afslag fuik aal, spiering en nest aan. De prijs der fuik aal was f 1,16, spiering 24 ct. per pond en mest f 2,80 per bak vna 37% kg. Door een Noordzeevisser werd Noordzeevis aange voerd. De Noordzeevloot voor IJmuiden boekte besommingen tot f 1500 per vaar tuig. De kustvisserij was van weinig be tekenis. De vorige week (2 tot en met 7 april) werd aangevoerd: 73 pond fuikaal voor f 84,68. 164 pond spiering voor f 39,36, 9000 pond nest voor f 336,— en 200 pond Noordzeevis voor f 32,60. De totale aanvoer bedroeg f 492,64. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Bab T. 9 v. Requejada te Mostyn. Batavier 3, pass. 9 St. Vincent n. Casablanca. Birmingham, 9 v. Harlingen te Grangemouth. Barracuda, 10 v. Rotterdam te Middelharnis. Badzo, verm. 11 v. Londen n. Rotterdam. Batavier 1, 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Cobri, 10 v. Vlissingen n. Chatham. Conception, pass. 9 Kp. Sta. Martha Grande n. Rio Grande Do Sul. Crescendo, 9 v. Hamburg te Rotterdam. Daphnis, 10 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Daje Böhmer, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Deni, 10 v. Rotterdam te Londen verw. Diligentia, 10 v. Naestved te Sarpsborg verw. Elsenburgh, 10 v. Casablanca te Duinkerk, verw. Eibergen, 10 v. Barcelona te Hull. Erkalin, 10 v. Ipswich te IJmuiden. Evertsen, 10 v. Amsterdam n. Antwerpen. Ella, 9 v. Gotenburg te Rotterdam. Export 2, 9 v. Rotterdam n. Londen. Express 9 v. Rotterdam n. Aberdeen. Flevo, 8 te Oporto n. Leixoes. Ferocia, 10 v. Ipswich te Rotterdam. Fram, 10 v. Vlissingen n. Hull. Hannah Boege, 10 v. Cartagena n. Barranquilla Heinrich Lorenz, 10 v. Cd. Trujillo n. Santiago du Cuba. Heemraadsingel. 9 v. Maassluis te Glouchester. Henrica B, 10 v. Boston n. Goole. Herman Buisman, 9 v. Rotterdam n. IJmuiden. Hoc Vinces, 10 v. Duinkerken te Rotterdam. Hoogland, 9 te Rotterdam. Ilias, 8 te Faro n. Lissabon. Ida D, 10 v. Rotterdam te Pasajes. Joost. 9 v. Goole te Gijon Mussel. Jan Kreuiner. verm. 11 v. Rotterdam n. Londen. Kaap Falga, 8 v. Harlingen te Glouchester. K Grammerstorf, 10 v. St. Vine. n. Pto. Cabello. Kemphaan, 10 v. Hamburg n. Hull. Kitty, 9 v. Rotterdam n. Queensborough. Leuvehahven, pass. 9 Kp. St. Vincent n. R'dam. Mentor, 8 te Paramaribo n. Demerara. Meidoornsingel, verm. 710 v. Newport n. R'dam. Merwehaven, 9 v. Tanger te Casablanca. Maymere, pass. 10 Vlissingen n. Londen. Monica, 10 v. Preston te Dublin. Morag, pass. 10 Vlissingen n. Terneuzen. Maasborg, 10 v. Vlissingen te Amsterdam. Matthew. 10 v. Ipswich te Newcastle verw. Marietje Böhmer, 11 v. Hamburg te R'dam verw. Marjan, 10 v. Breskens n. Swansea. Merak N, 10 v. Hamburg n. Antwerpen. Maartje. 10 v. Vlissingen n. Pt. Yarmouth. Nottingham,9 v. Rotterdam n. Harlingen. Nautic, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Nieuwehaven, 10 v. Gotenburg te Rotterdam. Nobistor, 10 v. Port Au Prince n. Sant. de Cuba. Nieuwland, 9 v. Rotterdam te Grangemouth. Nottingham, 10 v. Rotterdam te Harlingen. Nassauhaven,10 v. Rotterdam n. Malmö. Oosterburgh, 9 v. Oskarshamn n. Rotterdam. Phidias, 9 v. Barcelona n. Tarragona. Philetas, 9 v. Rotterdam n. Tunis. Ruby, 10 v. Vlissingen n. Londen. Rose Marie, pass. 10 Vlissingen n. Pt. Talbot. R L. Russ, 10 te Bremen n. Hamburg. Swallow, pass. 9 Holtenau n. Stockholm. Spes, 10 v. Rotterdam te Sarpsborg verw. Spora, 10 v. Hull te Goole. Spurt, 10 v. Terneuzen te Londen. Stella Prima, 10 te Tel Aviv. Tine, 10 v. Hull n. Middelharnis. Trio, pass. 10 Vlissingen n. zee. Tromp, 10 v. Amsterdam n. Middlesbro. Tempo, pass. 9 Holtenau n. Stockholm. Viking, 10 v. Brugge te Maassluis. Westpolder, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. KLEINE VAART Boreas, 8 v. Istanbul n. Bourgas. Dido, 9 v. Genua n. Sanfeliu. Julia Mary, 6 v. Belfast te Manchester. Phidias, 7 v. Cartagena te Barcelona. Procyon, 9 v. Amsterdam te Londen. Schippersgracht, pass. 9 Brunsbüttel n. Helsinki. Surte, 9 v. Amsterdam te Hull. WOENSDAG 11 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Vrouwenkooi". Rex, 20 uur: „De overloper". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Cultureel Centrum, 20 uur: O.K.-film- avorid. Jordaan cabaret, 20 uur: Patronaatsge bouw, „Bij ons in de Jordaan". VELSEN-NOORD Velser Kunstkring: „Voor Allen", 20 uwr, Herv. Wijkhuis, Dijckmanstraat, als dins dag. VELSEN Volksuniversiteit, gymnasium Velsen, 19.45-20.45 uur, cursus Spaans. Raadhuis, 10-12 uur: Spreekuur wethou der van Sociale Zaken. DONDERDAG 12 APRIL IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De twee straatjongens van Parijs". Rex, als woensdag. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. VELSEN Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, afd. Velsen, 20 uur, Theeschenkerij Vel serbeek, ledenvergadering. WOENSDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Sla ven van de Nijl". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Anna". „De Groentenbeurs", 9 uur: Bloembol lenvereniging. 't Centrum, 20 u.: Lezing Bijenhouders. K.S.A., 14 uur, Leids Kindertoneel. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering VVD. Openbare Leeszaal, geopend van 1518 en 1921 uur. Jeugd: 1517 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 15—18 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. Wijk aan Zee, filiaal, R.-K. Leeszaal, da gelijks van 1718 uur. DONDERDAG 12 APRIL Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Anna". Stadhuis, 19.45 uur: Gemeenteraadsver gadering. „De Groentenbeurs", 20 uur: Jaarverga dering Coöp. Boerenleenbank. KSA, 20 uur: „The Dio's". Kennemer Theater, 20 uur: Feestavond Coöp. Kennemerland.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7