VAN NELLE Geert Ruygers sprak voor P.v.d.A.-afdeling FIVOY-jeugdwandeldag een succes Een ereplaat je in de krant voor... zware shag „De katholiek in de partij" als onderwerp 17 De „Rooswijk"-honk- en softbalcompetitie draait Kunstzwem-show in het Velserbad IEV won nu van DSK (4-2) Kok van „ADA" liep hersenschudding op Verkeersopvoeding een waardevol bestanddeel Kennemerstaten-kermis op „Watervliet" Extra spinazieveiling leverde veel rabarber op De elftallen van „Noord" „Eerste" steen voor Docter in Zaltbommel Hele Beverwijkse personeel present Scheepvaart Lutheranen uit provincie in Beverwijk bijeen VRIJDAG 11 MEI 1956 De naderende verkiezingen van 13 juni voor de Tweede Kamer der Staten Gene raal en de daarop gerichte verkiezings propaganda bracht de afdeling Velsen- Noord van de Partij van de Arbeid woens dagavond in het gemeentelijk ontspannings lokaal tot een openbare vergadering, waar als spreker optrad de heer G. Ruygers, lid van de Tweede Kamer voor de P. v. d. A. en bestuurder van de Katholieke Werk gemeenschap in deze partij met het onder werp: „De Katholiek in de P. v. d. A.". Hij werd ingeleid door de heer E. San ders, voorzitter, die herinnerde aan de kwalijke methoden, welke nu vooj de ver kiezingen worden gebezigd van KVP-zijde om met „modder te spuiten"., onder andere door de O 56-krant, maar waarboven de P. v. d. A. zich naar zijn zeggen verheven acht. Wijzende op de oprichting van de P. v. d. A. en het daaruit voortvloeiende regeringsbeleid, moest de voorzitter van het hart dat nu de welvaart toeneemt, men vanconservatieve confessionele zijde de P. v. d. A. gaat betwisten op het stuk van het gevoerde regeringsbeleid, dat dan toch maar tot grote verbeteringen op sociaal-, economisch- en financieel gebied heeft ge leid, aldus spreker. De heer Ruygers begon zijn beschou wingen met te wijzen op het oordeel, dat het Nederlandse volk in juni zal moeten uitspreken over de politieke situatie van ons land, gezien naar de verkiezingsuitslag, van 1952, die voor ons land een heel bij zondere was. Wegens het behoudende ele ment in ons kiesstelsel zijn verschuivingen zeer moeilijk, meende het kamerlid. Nu doet ,zich de vraag voor: zal de P. v. d. A. de sterkste blijven of de KVP weer sterker worden? Spreker merkte op, dat. het nu om concrete politieke zaken gaat in de komende jaren, waarop de vraag werd gesteld hoe de P. v. d. A. of de KVP zullen denken over woningbouw, geleide loonpolitiek en sociale verbeteringen. Bovendien stelde de heer Ruygers, dat het vraagstuk van het partijtype, dat men zal willen, de partijvorming dus één van de belangrijkste zaken zal zijn. Doorbraak geen theorie De doorbraakgedachte wordt door alle overige partijen bestreden, maar deze is niet gebouwd op theoretische constructie, doch ontstaan uit diep geschokte gevoelens jegens de vooroorlogse politiek. Hij her innerde hierbij aan de voorloorlogse werk loosheid, die, de toenmalige rechtse coalitie niet in staat was op te lossen, omdat de bezittende klasse hiermede niet was ge diend. Dit standpunt werd toen als een stuk „christelijke politiek" op tafel gelegd. Doch het toenmalige Plan van de Arbeid had de werkloosheid tot oplossing kunnen brengen, meende hij. Hierop terugziende zei de heer Ruygers, dat, gezien uit het christelijk beginsel het gelijk niet was aan de kant van de rechtse coalitie maar bij de vroegere SDAP. De confessionele partijen worden echter niet graag aan de dertiger jaren herinnerd toen prof. Romme de leuze, die hij nog bezigt, liet gelden: „die geen bezit heeft, is bezit", waarmede typerend wordt vast gesteld,'dat deze politiek in de huidige tijd vijftig jaar ten achter is. In 1938, toen prof Romme minister van Sociale Zaken was, konden de ouden van dagen en werkloze arbeiders die een huisje of ander bezit met moeite hadden overgespaard dit eerst „op eten" alvorens sociaal te worden gesteund, maar dank zij de belangrijke, vooruit strevende politiek van de P. v. d. A. is veel zijdig sociaal werk na de oorslog tot stand kunnen komen, waaronder de ouderdoms voorziening, ziekte- en werkloosheidsver zekering en zoveel meer. „Drie volken" Voor 1940 leek het of er drie volken in ons land leefden; de oorlog bevorderde het wegvallen van de scheidingslijnen. De heer Ruygers vroeg zich af, waarom ook nu niet de politieke vrede in ons land kan worden opgebouwd door binding. Het gaat nu als in 1946 om samenbundeling van politiek vooruitstrevenden van verschillen de le vensovertuiging, om de belangrijke sociale vraagstukken voor de toekomst te ver zekeren. Bijna is men in ons land politiek Na het grote softbaltoernooi van de „Rooswijk"-dames, waarin het damesteam in de zeer sterke eerste klasse-poule de fraaie tweede plaats veroverde, wordt nu weer alle aandacht geconcentreerd op de competitiewedstrijden. Reeds hedenavond zal „Rooswijk" de eerste wedstrijden spelen. Voor de softbalcompetitie (dames) is thans de indeling ook bekend. De Rooswijk I-dames zullen spelen tegen ABC I, Cat chers I, HCK 2, RCH I, S. C. Haarlem 2 en Schoten 2. EDO 3, HCK 4. HHC 3, RCH 2 en Scho ten 3 zullen de tegenstanders zijn van de Rooswijk 2-dames. Het Rooswijk-negental (dames), dat van avond het team van ABC I ontvangt, moet, gezien het fraaie resultaat van vorige week zondag in staat worden geacht om een overwinning te behalen. In de dameswedstrijd Rooswijk 2—RCH 2 kan een Rooswijkzege tegemoet woruen gezien. Voor zaterdagmiddag is voor Rooswijk 2 (heren) de ontmoeting tegen RCH 3 vast gesteld op „Watervliet" en dat Rooswijk 3 (heren) bij Kennemerland 3 op bezoek gaan. Hoe van deze beide wedstrijden de uitslag zal worden, is moeilijk te voorspel len, temeer daar de Rooswijk-teams ver moedelijk reserves in het veld moeten brengen. Rooswijk I zal zondag de strijd tegen Amsterdam aanbinden, een ontmoeting, die waarschijnlijk het voordeel aan de thuis club geeft. In Haarlem speelt Rooswijk 4 (heren) tegen DIO 2. De opstellingen zijn: Dames (Rooswijk I): werpster: D. Marckelbach: vangster: M. Klesser; le honk: G. v. Embden; 2e honk: A. Wolters; korte stop: J. Wedemeyer; 3e honk: J. Kluft; linksvelder: J. Six; middenvelder: G. de Jong; rechtsvelder: A. de Groot. Heren (Rooswijk I): werper E. Sauer; vanger C. Klesser; le honk G. Plooy; 2e honk F. Kooymans; korte stop A. Wede meyer; 3e honk C. Honig: l.velder J. de Brie; m.velder H. Ratsma; r.velder K. Klesser. tot vóór 1940 teruggekeerd stelde hij, „maar voor allen van welke geloofsover tuiging ook levensbeschouwing ook staat de P. v. d. A. open om dat te bereiken, waardoor het leven en het werken aan genaam wordt". In ons politiek zozeer gemengde land moet de democratie levendig blijven, meen de de heer Ruygers. Rekening houdende met de belangen van alle groepen en alles in volkomen geestelijke vrijheid. Als katholiek voelde de heer Ruygers zich daarom mede verantwoord voor het welzijn van allen'. Daarom voelde spreker het als taak en verantwoording om voor de doorbraakgedachte op de bres te staan, omdat het als in 1946 zal gaan om een radicale aanpak van de sociale vraagstuk- deling van het nationaal inkomen, de wo ken, maar tevens om de rechtvaardige ver- ningbouw- en loonpolitiek. In dit verband wees de heer Ruygers hoe dezer dagen ongeveer f 12 miljoen winst van een oliemaatschappij te verdelen was onder ongeveer veertien begunstigden. Voorts zal het vraagstuk van gelijke kan seri voor allen in de komende vier jaren een belangrijke rol gaan spelen; een rol, waarin de P. v. d. A. nu nog alleen staat. Vijfdaagse werkweek Bovendien zal het vraagstuk van de vijf daagse werkweek in de belangstelling ko nen, alsmede de daarmede gekoppelde vrije tijdsbesteding, die tot verrijking van het gt".ns- en culturele leven onder de ogen zal moeten worden gezien. Het sociale vraagstuk- noemde de heer Ruygers dan ook het hoofdthema voor de komende tijd. Hij behandelde vervolgens het vraagstuk van de automatisering en mechanisering van de industrie wegens de atoomproeven op velerlei gebied. In Amerika wordt nu een machine ontworpen, die bij de auto industrie 1500 a 2000 arbeiders kan ver vangen. West-Europa en dus Nederland ook zul len ook hiermede te'maken krijgen om niet achter te blijven en in dit verband vroeg spreker zich af welke partij voor de kie zers thans aangewezen is om de sociale vraagstukken aan te pakken; ook als wereldvraagstuk. Sprekende over de tegenstelling rijkdom en armoede tussen 1850 en 1950, moest de heer Ruygers vaststellen, dat wij het te dien opzichte in ons land ver hebben ge bracht naar opheffing van de tegenstelling. Armoede komt in ons land, als in 1850, nauwelijks meer voor. Maar er zijn landen, waar de armoede inplaats van af- toe neemt. Hij vertelde, dat er 900 miljoen kinderen in de wereld leven, van wie er 600 miljoen honger lijden en waarschuwde dat de vrede in de wereld zal moeten wor den verdedigd tegen communistische ag- gressie, die niet zal vallen op het militaire front maar op het sociale front. De arme landen moeten geholpen wor den in de keuze van communisme of demo cratie. Bij 'de problematiek van 1956 zullen, vol gens de heer Ruygers, de katholieken een keuze moeten maken en dan zullen zij moeten kiezen voor Örees, niet om de per soonlijke tegenstelling toe te spitsen, doch omdat het gaat om het grote sociale vraag stuk op de weg; die .de P. v. d. A. tien jaar is gegaan. De enige vraag is nu of de P. v. d. A. als de sterkste naar voren zal komen, want dan gaat de KVP mee; anders vervalt Nederland weer in een conserva tieve politiek. Met verwijzing naar het los laten van de progressiviteit door de KVP wegens de fusie met de Welter-groep. die gezegd heeft, dat de KVP conservatief zal zijn of niet zijn, waardoor de aanvankelijke KVP-politiek van 1946 volkomen ver anderd zal worden, stimuleerde de heer Ruygers toe te treden tot de P. v. d. A., de stem uit te brengen op Drees en zo de pro gressiviteit te dienen door een verkiezings overwinning. Van de gelegenheid tot vragen en debat werd door enige personen gebruik ge maakt; de heer Ruygers kon de debatters zijn zienswijze inzake het P. v. d. A.-begin selprogramma duidelijk illustreren. Voor de muzikale omlijsting zorgde de zang- en muziekgroep „De Gong" van het IVAO uit Haarlem, die voor haar mede werking veel waardering kreeg. Het programma Zoals wij reeds bericht hebben heeft zaterdagavond als slotstuk van het winter seizoen een kunstzwemshow plaats in het Velserbad, uit te voeren door de ZAR uit Amsterdam onder leiding van mevrouw Armbrust. Het programma is als volgt samengesteld: 1. „Gaviotta": een dansje in het water door vier meisjes. 2. „Teddy Bears Picknick": hier komen enige kleinere meisjes in het water die een picknick van teddy beertjes uitvoeren. 3. „Padam Padam": o- halkse wijze paraderen in Parijse sfee. r van de be kende midinettes met elegance gekleed en voorzien van parasol en strohartjes. 4. „Rhapsodie in Blue": op de muziek van Gershwin zullen een tweetal meisjes deze rhapsodie uitvoeren. 5. „Draaiorgelpoppen": bewegingen en muziek zijn geïnspireerd op de bekende poppen, die wij kennen van de draaiorgels en die met hoekige bewegingen de maat slaan. 6. „La Forza del Destino": op de muziek van Verdi wordt uitgebeeld hoe onschul dige personen (wit gekleed) in de macht van het noodlot (de duivel in rood gekleed) geraken. Het machteloos verzet tegen de verleidingen van satan wordt hier te zien gegeven. 7. „Ballet" uit de opera „De Profeet" van Meyerbeer. Een compleet ballet te water met een duur van achttien minuten, waar bij de deelnemende meisjes in balletcos- tuum te water en op de kant zijn. Dit is, met „La Forza del Destino" wel een van de mooiste nummers. De delen zijn: a. Entree, b. Valse, c. Pas de deux, d. Quadrille en e. Galoppe. 8. „Het meisje in het betoverde bos". Dit is een waterspel naar een origineel ge geven. De korte inhoud is als volgt; een meisje „in vrijheid gedresseerd" kan niet aan de kostschool wennen en gaat het bos in. Zij ontmoet daar achtereenvolgens bos- feeën, amazones, paarden, zwanen,, bos geesten, warrelende bladeren (zich uitend in een bladerdans) en komt tot slot weer in het gareel terug. Dit is een programma van allure, waar van het effect wordt verhoogd door onder waterverlichting en schijnwerpers. Op Rooswijk heeft IEV donderdagmid dag opnieuw gewonnen. DSK werd met 42 verslagen na een goede wedstrijd. Hoewel DSK aanvankelijk aanvallend wat sterker was, nam IEV het heft spoedig in handen. Reeds na vijf minuten was het J. de Reus, die de score opende (10). IEV werd gaandeweg sterker, doch de ach terhoede van DSK kon door stug verde digen de IEV-aanvallen afslaan. De schaarse uitvallen van de bezoekers gaven IEV niet veel moeite. Na 20 minuten was het opnieuw J. de Reus, die uit een voorzet kon doelpunten (20) en de druk op het DSK-doel werd nu heel groot. Vaak met geluk kon een doelpunt wor den voorkomen, totdat H. de Reus plotse ling enige tegenstanders passeerde en na veertig minuten het derde IEV-doelpunt maakte (30). Na de hervatting herhaalde zich het spel- beeld, maar DSK probeerde met alle macht de achterstand in te lopen, terwijl de IEV- aanvallers weliswaar fraai combineerden, doch dit te ver doorvoerden. DSK had pas na 38 minuten resultaat toen Alkemade de bal uit een hoekschop in eigen doel sloeg (31). De DSK-voorhoede bleek te zwak om succes te behalen. Na 40 minuten scoorde Buur met een verrassend schot op nieuw voor IEV (41). Twee minuten voor het einde werd het 42. De Vlaardingse motorlogger VL 7 „Ada," die woensdagmiddag uit IJmuiden naar zee ging, liep 's avonds omstreeks kwart over zes weer binnen. De kok was steil achterover over het merkel van een deur gevallen en had daarbij een wond aan het hoofd en een hersenschudding opgelopen, zodat hij met de ziekenauto naar het Roode Kruisziekenhuis in Den Haag moest wor den overgebracht. De „Ada" is tegen zeven uur weer naar zee vertrokken. Ruim tweehonderd jeugdleden van de buurthuizen van Fivoy (Federatie van Indu strie-Volkshuis Organisaties in de IJmond) hebben donderdag met veel genoegen deelgenomen aan de Fivoy-jeugdwandeltochten die dit jaar werden voortgezet en zo langzamerhand plezierige traditie gaan worden. Deze derde wandeling, die georganiseerd werd door de Fivoy-jeugdleiding van Vel- sen-Noord begon 's morgens om tien uur met de start van de 10 km tocht voor deelnemers(sters) van tien tot twaalf jaar, waarna achtereenvolgens de jonge tippe laarsisters) van twaalf tot veertien jaar voor de 15 km op weg gingen en daarna de groepen tot 20 jaar, die 20 en 25 km moes ten afleggen. Het parcours over de verschillende af standen liep van het buurthuis aan de Noorderlaan over Tussenwijk, Wijk aan Zee, via het rustpunt in het buurthuis naar Velserbeek en Santpoort om met het veer bij de Velserbrug naar het punt van uit gang terug te keren. Onderweg moesten summiere intelligentieproeven worden af gelegd, die een verkenning van de omge ving inhielden en schriftelijk aan de leiders moesten worden ingeleverd. Om twee uur kwamen de eerste groepen van de 10 km-tocht binnen en tegen half vijf arriveerden de wandelaars van de 25 km. Tijdens de rust werden allen .voorzien van verversingen. Toen allen binnen wa ren, nadat een flink aantal van opgelopen blaren was afgeholpen, werden de diplo ma's uitgereikt door mej. K. Brits en de heer H. van Wijnen, die de algehele leiding hadden. Het prettige voor de jeugdige deelnemers was hierbij, dat zij, die reeds twee diploma's hadden, thans in aanmer king kwamen voor een mooie Fivoy-me- daille. Bovendien hadden de deelnemers reke ning te houden met eventuele verkeers overtredingen én goede orde onder de groe pen van zes tot negen meisjes en/of jon gens. Hiervoor werden prijzen in de vorm van vanen uitgereikt, die ten deel vielen voor de 10 km-tocht aan: 1. Buurthuis ,,'t Groene Huis" te Beverwijk en 2. Buurt huis Koog Zaandijk. Voor de 15 km vielen Evenals vorig jaar hebben de bij „Ken nemerstaten" aangesloten verenigingen de handen ineengeslagen om ten bate van het algemeen jeugdwerk voor deze vereniging een zogenaamde zomerkermis te houden, waarvoor opnieuw een standplaats werd gevonden op het Sportpark „Watervliet" bij het Buurthuis aan de Noorderlaan. waar de kermis donderdagmiddag geopend werd. Met de medewerking van een aantal en thousiaste helpers en helpsters kon op het terrein een haast „echte" kermis worden opgebouwd met een groot aantal attracties en tentjes van verscheidene soort en bedoe ling, waarbij men, overigens tegen zeer schappelijke prijs, zijn geluk kon beproe ven. In tegenstelling tot de zogenaamde gok-attracties zijn op deze kermis nogal wat originele vondsten gedemonstreerd, die evenzeer geld in het laad je brengen. Voor jong, maar vooral ook voor oud, is er ruim gelegenheid om met sjoelen, schie ten, ringwerpen, ballen gooien, een verlo tingstent en vele andere attracties prijzen te bemachtigen en zo mee te helpen het Kennemerstaten jeugdwerk financieel te steunen. Bovendien is er een echte zweefmolen, die met de draaiorgelmuziek voor het nodi ge vertier zorgt. Jammer was het, dat de regen gistermiddag het feest minder gun stig beïnvloedde, maar niettemin liet de jeugd zich hierdoor niet afschrikken, ook de jeugdige standhouders niet. De avonduren brachten echter tijdens het nu droge en stille weer wat meer drukte, die ook vanavond van zeven tot tien uur en zaterdagmiddag van twee uur af op nieuw wordt verwacht. De sluiting is vast gesteld op zaterdagavond tien uur. „Sans Atout" huldigde de kampioenen Op de laatste clubavond van dit seizoen van de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout", die woensdag plaats vond, werden de kampioenen gehuldigd van de gehouden wintercompetitie. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter de heer Ph. van Groningen de prijzen aan ae winnaars uit. Hij verheugde zich hierbij over het feit dat er zo sportief is gespeeld. De wisselbeker was voor het koppel J. BlomJ. Nijman. De kampioenen van de afdelingen B, C en D. resp. J. BosJ. Bloemend-aal, de heer en mevrouw Zwaneveld en mevrouw Ta bakD. Biben ontvingen een boekenbom Hiern-a werd nog een sluitings-drive ge houden die als volgt eindigde. Groep A: 1. C. HoogeboomA. Tabak 37 m.p.; 2. A. v. BalenT. Tervoort 36 m.p; 3. J. BlomJ. Nij-man 35 m.p.; 4. G.Zoon tjesJ. Boom 34 m.p.; 5. C. HartJ. dé Jong 29% m.p.; 6. W. en G. de Boer 29 y2 m.p.; 7. K. WegmanA. Worst 26 m.p.; 8. G. TabakB. Hoogeboom 25 m.p. Groep B: 1. J. BosJ. Bloemendaal 25% m.p.; 2. J. Krab—G. C. Tabak 22y2 m.p.; 3. heer e-n mevr. Vollaerts 21 m.p.; 4. C. LuttïkD. Hoogeboom 20y2 m.p.; 5. K. v. d. WalPh. v. Groningen 16% m.p.; 6. J. HamersG. Plooy 14 m.p. Groep C: 1. C. SpruitTh. Bakker 41 m.p.; 2. N. Hendrik'J. Koopmanschap 39% m.p.; 3. heer en mevr. Zwaneveld 36% m.p.; 4. J. StalsJ. de Lalijne 35y2 m.p.; 5. heer en mevr. Tand 28y2 m.p.; 6. heer en mevr. Luyendijk 24yz m.p.; 7. dames Bel termanTabak 24 m.p.; 8. K. v. d. Zon B. Groot 221/2 m.p. Groep D: 1. mevr. v. EsserJ. Kuys 41 m.p.; 2. H. Oosterveen-A. v. Groningen 38 m.p.; 3. L. KleijnC. Gelderma-ns 37 m.p.; 4. R. HoenJ. Kerkhof 35y2 ip.p.; 5. heer en mevr. v. Aalst 30 m.p.; 6. dames ReymersKleijn 25 m.p.; 7. mevr. Ta-bak D. Biben 25 m.p.; 8. da-mes Kok—Tabak 22i/z m.p. Voor dé op Hemelvaartsdag te Beverwijk gehouden groentemarkt bestond zoals steeds op extra veilingdagen een grote be langstelling zowel van koperszijde als van de kant der tuinders. De aanvoer van spinazie viel eigenlijk wel wat tegen, te meer omdat deze extra-markt hoofdzake lijk had ingesteld voor de spinazietelers. Wel was er een grote aanvoer van rabar ber, iets waar men nu weer niet direct op gerekend had, want dit produkt kan wel enige dagen langer „staan." De spinazie-aanvoer zal zo rond de 5000 kisten hebben bedragen en dat was te wei nig voor de vraag, wat ook wel uit het prijsverloop bleek: er werd begonnen met 12 tot 14 cent per kilo, een prijs, die al hoger lag dan de voorgaande marktdagen. Maar later liep de koers op tot 14—17 cent per kilo. De prijs der rabarber was, mede d-oor het koude weer, matig: de beste kwa liteit ging tot 23 cent per bos, maar het overgrote deel bracht van 11 tot 16 cent per bos op. Verder zag men nog wat witlof, sla en radijs, waarvoor dezelfde prijzen werden besteed als vorige week. Dit jaar nog draaien ADVERTENTIE de prijzen ten deel aan: 1. Kennemerstaten; 2. 't Groene Huis, Beverwijk; 20 km: beide prijzen aan Kennemerstaten en 25 km: 1. Buurthuis Koog Zaandijk en 2. Kennemer staten. Het Buurthuis Wormerveer viel buiten de prijzen. De wisselbeker, die reeds twee maal door de groep van de gymnastiekver eniging SSH was veroverd, kwam nu we gens de zeer goede resultaten definitief in haar bezit. Al met al een geslaagde wandeling, die alleen voor de oudste deelnemers op het laatste gedeelte van de tocht door een re genbui werd verstoord. Vitesse-Kinheim (te Castricum 14.30 u.): Kin-heim: H. Keirsgieter, L. v. Hesselingen en S. de Vries; J. v. d. Griend, W. Mol en J. v. Hesselingen; G. Sluiter, W. Boeren, W. Groeneveld, A. Eijke en A. van Dijk. IEVGeel Wit (op Rooswijk 14.30 uur): IEV: H. Alkemade; G. Bos en P. Persijn; J. Dekker, G. v. Barneveld en C. Schoot; H. Duin W. Buur, J. Duin, H. de Reus en J. de Reus. ACHT STAPELBARE KLEUTERSETS Door het R.K. kerk- en schoolbestuur Parochie „St. Gregorius van Utrecht" te IJmuiden is de medewerking, ingevolge artikel 50 van de Kleuteronderwijswet, aan de gemeente verzocht voor de aanschaf fing van acht stapelbare kleutersets, ten behoeve van de onder zijn bestuur staande kleuterschool, in verband met de toeneming van het aantal leerlingen. De aanvrage voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. voorstellen, de ge vraagde medewerking te verlengn. Het gehele personeel van N.V. Doctcr's conservenfabrieken is uit Beverwijk naar Zaltbommel gereisd om de eerste steenleg ging van de nieuwe fabriek daar bij te wonen, die geschiedde door de jongste telg der familie Docter, Jan Tieke (2 jaar). Het was een louter symbolische hande ling, want de grote fabriekscomplex is reeds zover gevorderd, dat men het nog dit jaar in gebruik hoopt te nemen. De eerste steenlegging werd behalve door de directie der fabriek en het perso neel bijgewoond door een aantal belang stellenden uit Zaltbommel. Na de plechtig heid heeft een deel van het personeel uit Beverwijk de nieuwe woningen in ogen schouw genomen, waarin het straks komt te wonen; een deel van het Beverwijkse personeel „emigreert" mee naar Zalt bommel. FUNCTIES BIJ DE VEILING „KENNEMERLAND." In een gehouden bestuursvergadering der veiling Kennemerland heeft men de onder linge functies onder de nieuw-gekozenen verdeeld, die vacant zijn gekomen door het aftreden van enige bestuursleden. Tot vice- voorzitter werd benoemd de heer G. Broeze, die na een ziekte van anderhalf jaar speciaal door voorzitter A. N. Aardenburg welkom werd geheten. De functie van secretaris zal waargenomen worden door de heer Jac. Meyland. Almkerk, 8 te Rotterdam. Alphard, 8 v. Montevideo n. Santos. Amor, 8 v. Volos n. Bremen. Arnedijk, 8 v. Boston n. Philadelphia. Askot, pass. 8 Kp. Race n. Montreal. Ameiand (t.) 9 te Rotterdam Abbedijk. 9 v. Panamakanaal n. Los Angeles. Alblasserdijk, lOte Brownsville. Aldabi, 9 v. Las Palmas n. Recife. Alderamin, pass. 10 Gibraltar rt. Marseille. Alhena. 9 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amstelveen, 10 v. Mormugao n. Singapore. Antonia, 9 v. Tjilatjap n. Pladju. Artemis, 9 te Amsterdam. Axeldijk, 9 te Boston. Alamak, 9 in de Bittermeren. Artemis', pass. 9 Vlissingen n Amsterdam. Adrian, 8 te Amsterdam. Alioth, 8 te Rio Grande do Sul. Britsum, 8 v. Hamburg n. Casablanca. Bloemendaal 9 te Amsterdam Bussum (t. p. 9 Malta n. Perz. Golf. Baarn, pass. 10 Beachyhead n. Curasao. Beninkust, 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Blijdendijk, 9 te Rotterdam. Bonaire, 9 v. Georgetown, 10 te Paramaribo. Borneo, pass. 9 Perim n. Kidjang. Boskoop, 9 v. Callao n. Matarani. Breda, 10 te Buena Ventura. Breda, 9 v. Balbao n. Buena Ventura. Bloemfontein, 8'v. Southambpton n. Las Palmas. Billiton, 8 v. Suez n. Aden. Castor, 9 v. Puerto Plata n. Ants. Coryda, 9 te Curasao. Crania, 8 v. Curasao n. Shellhaven en R'dam. Caltex Utrecht, 10 te Djibouti. Cinulia. 9 v. Rotterdam n. Curasao. Cistula,' 10 v. Cochin n. Calcutta. Congokust, 9 te Dakar. Corilla, 11 te Singapore. Cottica, 9 v. Madeira n. Barbados. Charis, 9 te Carupano. Cradle of Liberty, 8 ten anker Pta. Cardon. Delft 9 te Rotterdam Dalerdijk, 9 v. Rotterdam n. Londen. Delfshaven, 9 te Narvik. Dorestad, 8 480 m. n.n.w. Fort Aleza n. B. Aires. Eemdijk, pass. 8 Bermudas n. Le Havre. Esso Nederland, 10 v. Fawley n. Banias. Esso Rotterdam, pass. 9 Runsaljebel n. Antw. Eendracht, 10 v. Cardiff n. Bremen. Farmsum, pass. 8 Key West n. Houston. Fairsea, 4 te Hamburg. Gaasterkerk, 8 te Aden. Gabonkust, 10 te Antwerpen. Gadila, 11 te Yokohama. Gouwe, 9 v. Monrovia n. Dakar en Rotterdam. Groote Beer, 9 v. Quebec n. Southampton. Ganymedes, 9 te Bremen. Graveland, 9 te Bania. Guineekust, 8 te Bremen v. Amsterdam. Helena, 10 te New York. Hoogkerk, 10 te Manilla. Haarlem, 9 te Tela Hathor, 9 te Emden. Helicon, 9 te Trinidad. Hydra, 10 te Guanta verw. Hector, 9 60 m. w.n.w. Kp. Bon n. Antwerpen. Isis, 7 v. Cartagena n. Barranquilla. Indrapoera. 11 te Makassar. Japara, 10 v. Hamburg te Bremen. Jason, 9 v. Port Arthur n. Houston. Java, 9 v. Balik Papan n. Makassar. Johan van Oldenbarneveldt, 8 te Fremantle van Melbourne. Kinderdijk, 9 te New York. Kabylia, pass. 9 Malta n. Harburg. Kalydon, 9 v. Gotenburg n. Rotterdam. Karimata, 11 te Colombo. Katelysia, 9 te Rotterdam. Kenia, 10 te Rotterdam. Korenia, 9 v. Stockholm n. Rotterdam. Korovina, 10 v. Rotterdam n. Stonehaven. Kota Gede, pass. 10 Finisterre n. Rotterdam. Kryptos, 10 te Mena A1 Ahmadi. Kieldrecht, 9 te Kozhikode. Limburg, 9 te Singapore. Laagkerk, 10 te Port Said. Laertes, l'O v. Liverpool n. Avonmouth. Langkoeas, 10 te Singapore. Lekkerkerk, pass. 10 Ouessant n. Hamburg. Lemsterkerk, 9 v. Bahrein n. Kuweit. Leuvekerk, 9 te Hamburg. Liberty Bell. 8 v. Curaqao n. Pta. Cardon. Linge, 8 v. Dakar n. Freetown. Loosdrecht, pass. 9 Kp. Bougaroni n. Pt. Said. Maureen (t.9 te Rotterdam Moordrecht (t.) p. 9 Suez n. Ras Tanura. Maas, 10 te Istanbul. Maasdam, 10 te Rotterdam. Maaskerk, 10 te Antwerpen. Manoeran, 10 te Singapore. Mirza, 10 te Pladju. Marisa, 9 v. d. rede te Ardrossan. Mentor, 9 60 m. w. Haiti n. Maracaibo. Meerkerk, pass. 9 Vlissingen n. Rotterdam. Mapia, 9 te Sungeigerong. Nieuw Amsterdam, 10 v. South.ton n. N. York. Nigerstroom, 8 v. Hamburg n. Amsterdam. Notos, 8 100 m. w.n.w. Kp. Bon n. Algiers. Oranje, 10 te Tj. Priok. Oranjefontein. 10 te Antwerpen. Oranjestad, 9 'v. Grenada n. Trinidad. Overijsel, 9 te Casablanca. Polydorus, 7 v. New York n. Alexandrië. Poseidon 9 te Curagao. Pieter S. 8 v. Amsterdam n. Swansea Peperkust. 11 te Douala. Poelau Laut. 10 te Antwerpen. Pr. Philips Will., 9 Las Palmas gep. n. Bordeaux. Prins Willem 5, 10 te Rotterdam. Prins Willem 4, 8 v. Montreal n. Chicago. Prins Willem 2, 8 te Toronto. Raki, 10 te Belawan. Rempang, 12 te Kaapstad verw. Roepat, 10 v. Penang, 11 te Singapore. Roggeveen, 10 v. Dar Es Salaam n. Beira. Sarpedon, 8 v. Moengo n. Dordrecht. Straat Makassar, 8 v. Buenos Aires n. Santos. Sumatra, 8 v. Bahrein n. Karachi. Stad Dordrecht 9 v. R'dam n. Cagliari. Schelpwijk. 10 te Miri. Schie, 9 v. Rotterdam, 10 t, Hamburg. Sirrah, 9 te Melbourne. Stad Vlaardingen, pass. 10 Lizard n. Wabana. De Beverwijkse Lutherse gemeente is op Hemelvaartsdag de gastvrouwe geweest uit de rest der provincie. Er werd 's morgen in het kerkgebouw aan de Koningstraat een kerkdienst ge houden, waarin de predikant voor Bever wijk en Velsen, ds. Roskam, voorging. Na gezamenlijk de lunch te hebben ge bruikt, ging men 's middags weer naar de kerk, waar ds. Hamel uit Monnikendam een film vertoonde en een causerie hield over zijn verblijf aan de Rivièra. Met grote aandacht werd naar deze cau serie geluisterd, terwijl men met belang stelling naar de prachtig opgenomen film keek. De aanwezigen hebben tot slot van deze dag een wandeling door Beverwijk ge maakt. De Kennemers naar Zaandijk In verband met de uitwedstrijd van De Kennemers organiseert de supportersvere niging „Rood-Zwart" zondag een autobus tocht naar Zaandijk. Straat Banka, 11 te Belawan. Senegalkust, 9 te Abidjan. Soestdijk, 8 100 m. n.w. Cumana n. Pt. Arthur, Stentor, 10 te Paramaribo verw. Sibajak, 9 180 m. w. Sabang n. Aden, Sta£ Leiden. 8 te Port Elisabeth. Sumatra, 8 v. Bahrein n. Karachi. Straat Mozambique, 9 te Shanghai. Stanvac Benakat, 10 te Sungeigerong verw. Stanvac Selo, 9 te Palembang. Tero, 9 te Santos. Tiba 9 v. Rotterdam n. Rio Janeiro. Tara, 9 v. Hamburg n. Montreal. Tawali, 10 v. Port Sudan n. Suez. Tegelberg, 10 te Montevideo. Teiresias, 11 te Penang. Tiberius, 8 400 m. z.w. Flores n. Nederland. Tjiwangi, 9 te Tj. Priok. Trajanus, 8 te Corinto. Tarakan, 9 v. Genua n. Marseille. Utrecht, pass. 10 Gibraltar n. Halifax. Van No'ort, 9 v. Labuan n. Saigon. Weltevreden p. 9 Gibraltar n. Pt. Said. Westertoren, 9 200 m. z.w. Cocos eil. n. Geelong. Waal, 10 te Alexandrië. Wonosobo, 9 nog rede Bahrein. IJssel, 9 v. Rotterdam n. Malta. Zuiderzee, 8 120 m. z.z.o. Kp. San Lucas n. San Pedro. Zijpenberg, 9 v. Londen n. Almeria. KLEINE VAART Aco, 11 v. Basseindre te Kopenhagen verw. Audacia, 9 v. Bordeaux n. Fedalah. Adine, 9 v. Dover n. Antwerpen. Appingedam, 9 v. Rotterdam te Antwerpen. Brouwersgracht, 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Bierum, 9 te Partington. Badzo, 9 v. Londen n. Rotterdam. Bierum, 9 v. Mostyn te Partington. Borelly, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Concepcion, 8 te Vitoria. Coolhaven, 10 v. Halmstad te Dordt verw. Cornelia B. 9 v. Dakar te Bordeaux. Da Capo, 9 v. Antwérpen te Rotterdam. Daniel, 9 v. Amsterdam n. Antwerpen. Diligentia, 9 v. Duinkerken te Gent. Driebergen, 9 v. Aberdeen te Arbroath, Duurt, 10 v. Newport te Rotterdam verw. Edda, 9 v. Berwick n. Grangemouth. Eljo, 9 v. Par te Amsterdam. Erkalin, 9 v. Stettin te Maldon. Ellewoutsdijk, 9 v. Goole n. Rotterdam. Flevoland, 9 v. Kingsiynn n. Rotterdam. Eljo, 9 verm. te Amsterdam. Frans van Seumeren, 9 v. Goole te Rotterdam. Elisabeth Rooda, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Energie, pass. 9 Vlissingen n. Gent. Hoe Vinces, 9 v. Rotterdaf n. Grimsby. Hoogland, 8 v. Londen te Dover. Hydra, 6 'v. Antwerpen te Londen. Haaksbergen, 9 v. Tanger n. Huelva. Harm, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Harold, 9 v. Antwerpen te Helsinki verw. Heemraadsingel, 9 v. Dublin te Cork. Helvetia, 11 v. Grangemouth te Antw. verw. Jan Kreumer, 9 v. Rotterdam n. Londen. Kiking, 9 v. Par te Terneuzen. Kortenaer, 9 v. Antwerpen te Huil. Leuvehaven, 9 v. Kopenh. te Gothenburg verw. Lies, 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Marcella, 9 v. Duinkerken te Rotterdam. Martha, 8 v. New Ross n. Port Talbot. Marietje Böhmer, 9 v. Oran n. Sunderland. Matthew, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Muphrid N, 10 v. Pt. Talbot te Antwerpen verw. Nassauhaven, 11 v. Varberg te Dordt verw. Neerlandia, pass. 9 Vlissingen n. Boston. Nieuwehaven, 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Ransel, 9 v. Pt. Talbot te Schwarzenhutte. President Roosevelt, pass. 9 Vlissingen n. Surte. Ruby, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Swift, 9 v. Rouaan te Rotterdam. Spurt, 10 v. Methyl te Amsterdam verw. Spes. 9 v. Antwerpen te Kalmar. Startpoint, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Tilly, 9 v. Lowestoft te Rotterdam. Taormina, 9 v. Vlissingen n. Garston. Walenburgh, 9 v. La Palice te Rotterdam. Wolanda, 9 v. Goole te Rotterdam* Wexford, 8 te Ahus. Wubbina, 9 verm. te Ballina. Westerhorn, 8 v. Rotterdam te Liverpool Westerdok, 8 v. Londen n. Amsterdam. Wubbina, 9 v. Zaandam te Ballina.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 19