zwaar ami WERF ZONDER Binnenvaartschippers eisen betere drinkwatervoorziening te IJmuiden Wijk aan Zee door nederlaag tegen TOG uitgeschakeld voor promotie Half „Fotokring Velsen" op tweede plaats groep D nationale Bondsfotowedstrijd Visserij-varia SIMPLEX- rijwielen A. v. d. Bogaard bijzonder lekker! Ook ten aanzien van meergelegenheid achtergesteld bij woonwagenbewoners" DOUWE EGBERTS Beverwijkse A.F.V. veertiende in groep C van der SSfVSPLEX-rijwielen naar JAC. STET Op het kantje af Tal van activiteiten bij SSH-gymnastiek „Watervliet" tweede bij Aurora-series Openbare lessen van de Volksmuziekschool Velsen „Da Costa"-kinderen vierden feest Sir William Garthwaite in New York overleden Aardbeien bleven ook zaterdag duur Agenda voor Beverwijk Hoe de duiven in dit weekeinde vliegen Suomi-dames in voorwed strijden om P. J.-beker Aanleggen van riolering te Santpoort aanbesteed Derde zomeravondconcert tin Grote kerk Beverwijk VOOR Geslaagd voor eindexamen Gymnasium „Felisenum" MAANDAG 25 JUNI 1956 t FELLE PROTESTEN over de slechte of niet bestaande drinkwater-voorziening voor de binnenscheepvaart in Nederland en in het bijzonder in IJmuiden heeft de secretaris van de afdeling IJmuiden der Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer" vrijdag avond tijdens de algemene ledenvergadering kunnen optekenen, toen een aantal schippers dit probleem aansneed. Zü waren van mening, dat het in het belang van de volksgezondheid is, wanneer ook de binnenvaart evenals vrijwel iedere aan de wal wonende Nederlander, de kraan kan opendraaien al is dat dan op de aanleg plaatsen voor de binnenschepen dat het de taak van de overheid is hiervoor te zorgen. Zij kwamen algemeen tot de conclusie dat de drinkwater-voorziening voor de binnenscheepvaart landelijk dient te worden aangepakt. „Ieder woonwagenkamp heeft een waterkraan", aldus een der schippers. „En wij zijn in IJmuiden afhan kelijk van een particuliere waterboot, die f 1,50 per ton water moet rekenen om de exploitatiekosten te dekken. En dan werkt deze waterboot nog met verlies; een verlies dat alleen te dekken is door leverantie van drinkwater aan grote zeeschepen." Het probleem van de drinkwatervoor ziening van de binnenscheepvaart vraagt te IJmuiden al een tiental jaren om een oplossing, maar noch van Rijkswater staats- noch van gemeentezijde heeft men een stap gedaan om verbetering te krijgen, aldus een der leden van Schuttevaer. Het is een rijkshaven, waar geen liggeld be taald behoeft te worden, zodat van ge- meentezijde weinig te verwachten is om tot een betere drinkwatervoorziening te geraken. Drie maal per week wordt door de heer J. Overvliet met zijn watertanker de rond te gedaan door de IJmuidense havens om de binnenscheepvaart van drinkwater te voorzien. Een ton water kost f 1,50, terwijl daarna f 0,15 per 100 liter wordt berekend. Wanneer de drinkwaterdienst het alleen van de binnenvaart zou moeten hebben, was de zaak al geruime tijd failliet ge weest. Thans is het de heer Overvliet nog mogelijk het gat in de exploitatie van de drinkwatervoorziening voor de binnen scheepvaart enigszins te dichten met in komsten uit de leverantie aan de grote scheepvaart. „Het vraagstuk van de watervoorziening wordt in IJmuiden steeds urgenter", meende een andere schipper. „Het vraagt om een radicale oplossing". Hij stelde voor de zaak landelijk aan te pakken, daar het in meer havens treurig is gesteld met deze voorziening. Hij noemde in dit verband de haven van Terneuzen. „Waarom hebben de walbewoners wel een door de overheid ge leverde kraan en waarom kan de binnen scheepvaart in dit land, waar zoveel over volksgezondheid wordt gesproken, geen waterkraan op de aanlegplaatsen krijgen", zo stelde deze spreker verdergaand. Er zal thans door de afdeling IJmuiden een voorstel bij het hoofdbestuur voor Schuttevaer worden ingediend om bij de overheid aan te dringen landelijk verbete ring te brengen in deze drinkwatervoor ziening. Meergelegenheid slecht Ook de slechte meergelegenheid in de IJmuidense havens is door de schippers op deze vergadering ter sprake gebracht. Zij waren uitermate dankbaar voor het pas aangelegde tegelpad aan de binnenzijde oocooooooooooooooooooooocxxtoooooooocoooooooooooooooooco i Drie IJmuidenaartjes, die gistermiddag aan de kanaaloever een poging waag- den wat vis te verschalken, hoorden plotseling een klein geluidje uit het wa ter komen een angstig, hoog ge- miauw. Toen zij beter keken, bleek op enige meters afstand een katje te zwemmen van ongeveer zeven weken oud, die moeizaam op het kantje af kwam. Daar hielpen de jongens het j jonge dier op het droge en toen pas g bleek, hoe erg poes er aan toe was: het diertje had een steen om de nek ge bonden gekregen met het doel het wat de snode eigenaar wellicht noemt „pijn loos af te maken". De jongens hebben de hummel behoedzaam naar het Ker- 8 bert-asyl gebracht, waar de asylhouder 8 het katje met de beste zorgen heeft om- 8 ringd. Hopelijk haalt hij het. J XXX300000000O0CQ000O0000CXDCO00000000000000000000000000O0 De gymnastiekvereniging „SSH", leider de heer H. van Wijnen, zal in de komende week en nog voor de grote vakantie ver schillende activiteiten ontwikkelen, waar bij morgen onder andere wordt deelgeno men aan de Olympische Dag in Amster dam. De meisjesafdeling van twaalf tot vijftien jaar zal in het Stadion deel uitma ken van een uit te voeren ritmische knots oefening. Teneinde het turnseizoen in het najaar niet over te belasten heeft het SSH-be- stuur besloten de onderlinge wedstrijden, die gewoonlijk in november-december werden gehouden, voor de meisjes- en jon gensafdelingen te vervroegen. Voor de meisjes en jongens van twaalf tot vijftien jaar worden deze wedstrijden op donder dag 28 juni in het gymnastieklokaal van de Watervlietschool gehouden. De bezitter van de „Hoogovenstaten"-wisselbeker Cor Holleman zal zijn uiterste best moeten doen om de titel opnieuw te veroveren. Op dinsdag 3 juli zijn er de onderlinge wed strijden voor de meisjesgroepen 89 jaar, 1011 jaar en de jongensafdeling van 8 11 jaar. Van deze categorie wedstrijddeel- nemers(sters) is de 11-jarige Hannie Ha ver de kampioene en houdster van de SSH-jeugdwisselbeker. Zij kan wegens overgang naar de oudere afdeling de wis- selprijs niet verdedigen, doch maakt een heel goede kans nu in het bezit te komen van de „Hoogovenstaten"-beker als rivale van C. Holleman. Ter gelegenheid van Anjerdag wordt op vrijdagavond 29 juni in het Sportpark „Sehoonenberg" een gymnastiekuitvoering gegeven met bijna alle gymnastiekvereni gingen uit Velsen, waarbij elke vereniging twee nummers en een springnummer krijgt te verwerken. Voor SSH neemt de meisjesgroep 1215 jaar deel met een knotsoefening. De SSH-meisjes 1011 jaar zullen een vrije oefening uitvoeren en de dames- en herenafdelingen van SSH ver zorgen het tafelspringen. De jaarlijkse „Kennemerstaten"-sport- dag die vcor de jeugdleden van alle bij „Kennemerstaten" aangesloten verenigin gen op 7 juli zou worden gehouden, is, naar wij vernemen, wegens de gesteldheid van het sportpark „Watervliet" uitgesteld tot begin september. van de kleine Sluis, maar de wens naar het plaatsen van vloeipalen langs de wal blijft bestaan, opdat de schepen voortaan niet meer in de wal geraken en rustig afge meerd kunnen worden. Ook zou de bouw van enkele eenvoudige steigertjes voor de opvarenden van de binnenschepen een uit komst betekenen. Wanneer een ongeval aan boord plaats vindt of iemand ziek ligt, kan de arts bijna niet aan boord komen. De aanleg van een kademuur in het ka naal naar de Kleine- en Zuidersluis zou uiteraard de beste oplossing zijn. Voorts drongen de schippers er op aan, dat in de meergelegenheid in het spuikanaal ver betering komt. Door manshoge struiken moeten zij thans de weg trachten te berei ken; er is geen verlichting, geen trap en geen pad. Voor de korfbalvereniging „Watervliet", die zondag met drie combinaties aan de korfbalserie-wed'triiden van „Aurora" in Haarlem heeft deelgenomen, zag het er allerminst rooskleurig uit. toen werd vast gesteld, dat er niet minder dan zeven in valsters en invallers moesten worden op gesteld. Dit betekende voor twee combina ties een flinke verzwakking van krachten om althans met de eerste combinatie in de series voor tweede klas KNKB nog een goed figuur te kunnen slaan. De eerste wedstrijd van Watervliet I tegen Oosterkwartier I gaf echter het no dige zelfvertrouwen, want, met doelpunten van A. Verkerk, D. v. Ladesteijn, J. v. d. Berg en A. Redeker werd met 41 gewon nen. Nog beter resultaat leverde ZKV I- Watervliet I op met een 05 overwinning door doelpunten van mej. T. Waagmpester. D. v. Ladesteijn, J. v. d. Éerg en de dames L. Kloosterman en B. Hpssen. Eenzelfde resultaat bereikte Watervliet I tegen Hes- pa I (05) met doelpunten van D. v. Lade- steyn (2 maal), mevr. S. Meyer, mej. C. Kloosterman en J. de Boer. Alleen in de laatste wedstrijd tegen Aurora I kon Watervliet I het niet-verder- brengen dan een doelpunt van mevr.. Mever en wist Aurora, ,4térker aanvallend, drie maal te scoren (13). Hét eindresultaat in deze serie was voor de Velsense korfballers lang niet onbevre digend. Zij eindigden na Aurora I fraai op de tweede plaats. De verzwakking speelde de Watervliet 2-combinatie parten in de serie van de derde klas KNKB. Hoewel met doelpunten van G. v. d. Brink en J. v. d. Berg nog flinke tegenstand werd gegeven aan Aurora 2 (32) gingen de Velsense spelers (sters) tegen Hover (03) en KIOD (30) volledig ten onder. In de serie eerste klas Erkende Bonden wist de derde Watervliet-combinatie van De Houtsnipper met 01 te winnen door een doelpunt van C. Wassenaar, doch Van Oosthoek werd met 50 verloren. In de derde wedstrijd tegen De Spartaan zorgde J. Minnes voor een tegenpunt (12), doch ook hier viel Watervliet buiten de prijzen. Met het oog op de nadering van het nieuwe cursusjaar geeft de Volksmuziek school Velsen, die zich in een steeds toe nemende belangstelling mag verheugen, in de komende weken enige openbare lessen, die ongeveer anderhalf uur zullen duren. De openbare lessen worden gegeven op donderdag 28 juni in het vergaderlokaal aan de Abelenstraat te IJmuiden-Oost; op maandagavond 2 juli in het Herv. Jeugd- gebouw aan de Enschedelaan te Santpoort; op dinsdagavond 3 juli in het vergader lokaal aan de van Diepenstraat te Velsen- Noord en op donderdagavond 5 juli in de Moerbergschool aan de Kerkstraat te IJmuiden-West. De lessen beginnen om half acht 's avonds. De lessen omvatten liederen en canons, trefoefeningen, rit mische oefeningen, improvisatie, hand zingen, toonladders, geheugenoefeningen, gehooroefeningen en oefeningen met slag instrumenten. Een groepje leerlingen van de Volksmuziekschool zal medewerking verlenen. Zaterdagmiddag was het voor de kin deren van de „Da Costa"-speeltuinvereni- ging feest ter gelegenheid van de Neder landse Speeltuindag. waarvoor ruim twee honderd kinderen in het buurthuis van „Kennemerstaten" aan de Noorderlaan bij eenkwamen. Het bestuur had wegens de onbetrouwbare weersgesteldheid het jaar lijkse buitenfeest afgelast, zoals de heer P. M. Langeveld, voorzitter, in zijn ope ningstoespraak mededeelde. Hij hoopte echter, mede omdat het buurthuis door ..Kennemerstaten" voor de feestmiddag welwillend was afgestaan, dat de kinderen toch veel pret zouden hebben met het te vertonen film-programma, waarvan de heer P. Borst van de „Velser Gemeen schap" de vertoning verzorgde. De heer Langeveld wees de kinderen vervolgens on het ontstaan van de Speel tuindag en de promotor hiervan, de heer U. Klaren, alsmede op het belang van het speeltuinwerk voor de jeugd, hetgeen spe ciaal tot de ouders was gericht. De kinderen hebben zich kostelijk met de vertoonde ..kolderfilms" van Mickey Mouse; De sterke man; Marmotje; Char ley in het park en andere doldwaze film prentjes vermaakt. NEW YORK (Reuter) Sir William Garthwaite, een Britse reder, die zijn leven lang een hartstocht had voor zeilschepen en die eigenaar was van het laatste Britse zeilschip, dat de Oceaan bevoer, is op 81- jarige leeftijd te New York overleden. Sir William was op weg van de Bahama-eilan- den naar Londen. In de eerste wereld oorlog stelde Garthwaite twee zijner sche pen voor de duur van de oorlog ter be schikking van de admiraliteit. Hij had ook deel in de bouw van de „Q"-schepen, die er als koopvaarders uitzagen, doch in wer kelijkheid onderzeebootjagers waren. De aardbeietiveiling te Beverwijk, die men zaterdagmorgen om elf uur heeft ge houden, was in enkele ogenblikken afge lopen. Het bleek dat de kwekers vrijdag alle rijpe aardbeien hadden geplukt, want er waren maar enkele tuinders met aard beien naar de markt gekomen. Deze zullen er geen spijt van gehad hebben, want ook nu waren de aardbeien flink aan de prijs. De prijzen voor de sloffen varieerden van 6,40 tot 8,20 per slof, de doosjes gingen tot 0.90 per stuk. OM DE HOLLAND I BEKER Vrijdagavond zijn voor het Holland 1 beker toernooi de volgende voetbalwedstrij den gespeeld: Centraal magazijnBouw 12; Labor 1Schuintrekkers 14; HKWHot- toppers 02. MAANDAG 25 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De klokkenluider van de Notre Dame". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Les nuits de Montmartre". W.B, Theater, 20 uur: „Opstand in Al legheny". Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal Zeestraat 26, van 19—20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Od'ulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 1718 uur. DINSDAG 26 JUNI Bioscopen: als maandag. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 1013, 1518 en 1921.30 uur. In Bern in Zwitserland is de vijfde internationale postbode-wandelcompetitie gehouden. Er werd door twaalf landen aan deze competitie deelgenomen. De P.T.T.'ers droegen hun uniform plus brieventas tijdens deze vijftien kilometer lange wandeling. De snelste postboden van Europa: v.l.n.r. Fernand Goldschmit (Luxemburg), de winnaar Ake Söderlund (Zweden), E. Debaisieux (België), Alois Schneider (Zwitserland) en Rudolf Morgenthaler (Zwitserland). WUk aan Zee heeft de strijd in de pro motiewedstrijden tegen TOG met eennul ADVERTENTIE Niet voor niets vragen tienduizenden rokers speciaal naar Douwe Egberts DRUM SHAG, de bijzondere combinatie van mild en pittig, van net niet te licht en net niet te zwaar! De duiven van „De IJmonden" zaterdag vliegers kwamen zaterdag van Orleans af gevlogen. Het is op een debacle uitgelopen, want bij het uitslaan der klokken waren er van de 67 ingekorfde duiven maar 7 op hun hokken terug. Gelost om 5.30 uur was de eerste om 16.13 uur terug op het hok van mevr. De Boer. Deze wint dus voor één jaar de wisselbeker van de gemeente Velsen. De uitslag is ver der: mevr. De Boer 1; Suurmond 2 en 4; Broekmeulen 3; Visser 5; Knapen 6; Mid delkoop 7. Ook te Londen kan men nu de weersverwachtingen per telefoon vernemen. De bekende film- en toneelster Belinda Lee vertelt nadat men het nummer Weather 2211 heeft gedraaid: „U spreekt met Belinda Lee. De weersverwachtingen voor de komende negen uur te Londen zijn...." Met de naam P. J.-beker afkorting van Prinses Julianabeker is in de atle- tiekwereld aangeduid het dames-vereni- gingsatletiekkampioenschap van Neder land; een wedstrijd die de sterkste vereni gingen bijeen brengt om op de hoogste ti tel beslag te kunnen leggen. Voor de atle tiekvereniging DEM te Beverwijk is het daarom een bijzondere eer deze sterkste damesverenigingen op haar sintelbaan te ontvangen, waar zondag de „grote" strijd gestreden wordt in de voorwedstrijden van de P. J.-beker om uit te maken welke clubs aan de kampioenschappen mogen deelnemen. Onder de elf deelnemende clubs uit alle hoeken van ons land bevindt zich, met de organiserende vereniging DEM, de damesploeg van de Kennemer staten Atletiekvereniging „Suomi". NA AFLOOP VAN de jaarvergadering van de Bond van Nederlandse Amateur fotografen Verenigingen in „Esplanade" te Utrecht, heeft de voorzitter, de heer G. A. W. Wagenaar uit Den Haag voor de pas een half jaar bestaande „Fotokring Velsen" een verheugende mededeling kunnen doen bij de uitslag en prijsuitreiking van de Bondsfotowedstrijden 1956. De „Fotokring Velsen", die na een eerst onder linge wedstrijd een collectie van vijf door de leden vervaardigde foto's samen stelde om deze in te zenden in de laagste groep, waarin aan de Bondswedstrijd kon worden deelgenomen, behaalde namelijk een tweede plaats met 595 punten. Eerste in groep D, waarvoor vier foto's van beginners en een foto van een gevorderde moest worden ingezonden, werd de „Amateur Fotografen Vereniging" te Alkmaar met 670 punten. In totaal namen tien verenigingen in groep D deel en werden vijftig foto's ingezonden. verloren, hetgeen betekent dat de club uit de badplaats niet zal promoveren. Het pleit werd volledig beslist omdat JSV met viernul van KW won, zodat TOG en JSV de gelukkigen werden. Nochtans heeft Wijk aan Zee zich in Amsterdam tegen TOG kranig geweerd. Het moest met drie invallers spelen voor De Boer, Snijders en Winter, maar de club van de badplaats weerde zich desniettemin voortreffelijk. De bezoekers kregen even veel kansen als TOG en met een tikje meer geluk had Wijk aan Zee bij rust een voorsprong kunnen hebben. Nu werd met blanke stand gedraaid en in de tweede helft deed Wijk aan Zee evenmin voor TOG onder. De Amsterdammers waren iets gelukki ger en konden een kwartier voor het einde profiteren van een misverstand in de ach terhoede, éénnul. Wel vocht Wijk aan Zee hardnekkig verder, maar de bezoekers slaagden er niet in de verdiende gelijkma ker te scoren, De stand in de promotiecompetitie luidt: JSV 5—8 Wijk a. Zee 5—3 TOG 5—8 KW 5—1 Het gemeentebestuur van Velsen heeft vrijdag in het gebouw van Openbare Wer ken aanbesteed het aanleggen van riolerin gen en klinkerwegen ten westen van de Biallosterskilaan te Santpoort. Ingeleverd werden acht biljetten: 1. gebr. Bruisschaert, IJmuiden-Oost, 37.580,2. A. en F Bruisschaert, IJmuiden-Oost, 40.800, 3. Joh. Dienaar en zn„ IJmuiden, 41.760, 4. H. J. Vessies, Santpoort, 41.270,5 P. A. Heeremans, Santpoort, 44.500, 6. J. G. Nelis, Haarlem, 46.900,—; 7. G Ilulsebos, Bloemendaal, 47.500,8. G Verheul en Brouwer, Haarlem, 48.150, De gunning is aangehouden. Dinsdag zal in de Grote Kerk te Bever wijk het derde zomeravondconcert van dit seizoen plaats hebben. De organist Geert Jurjen Moed speelt in dit programma wer ken van Pachelbel, Porpora, M. Reger, Saint-Saëns en César Franck. Medewer king verlenen de mezzosopraan Aleida Gouw en de bas Henk Pijlman met vocale duetten van Leonardo Leo, Peter Cornelius gingen aan haar doel, verbetering van de In groep C zes foto's per vereniging, waarbij twee van gevorderden en drie van beginners werd de „Fotoclub Delft" eerste en de „KLM fotoclub Schiphol" tweede. In deze groep werd door -24 ver enigingen met 144 foto's deelgenomen, waaronder ook de Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging, die als veertiende eindigde met een puntentotaal van 593. De eerste haalde 742 punten en de tweede 711 punten. Twaalf verenigingen namen in groep B deel aan de bondswedstrijd. Hiertoe moes ten acht foto's worden ingezonden, waarbij een foto van een hoofdklassewerker, twee van gevorderden en drie van beginnende amateur-fotografen. Ingezonden werden in totaal 96 foto's. Eerste werd de Fotoclub Zaanland te Koog Zaandijk met 803 pun ten; tweede de fotoclub Decenter met 764 punten. In groep A kwamen negen verenigingen met 90 foto's uit. Ingezonden moesten wor den tien foto's, waarbij drie van hoofd klassewerkers, twee van gevorderden en twee van beginners. De „Amsterdamse Amateur Fotografen Vereniging" behaalde hier de eerste prijs met 895 punten, terwijl de Utrechtse Amateur Fotografen Vereni ging" op de tweede plaats eindigde met 866 punten. De zilveren bondsmedaille voor de kleurendia-wedstrijd ging naar de Haagse Amateur Fotografen Vereniging, die 104 punten op haar naam kreeg. Voldoen aan het doel Tijdens de jaarvergadering heeft de heer Wagenaar er op gewezen dat de Bond van Nederlandse Amateur Fotografen Vereni- en César Franck. W. Oosterom overleden Zaterdagmorgen is op 25-ja.rige leeftijd overleden de heer W. Oosterom te Bever wijk. Vorige week was de heer Oosterom in d'e garage aan de Velserweg bezig oud papier te verbranden, waarbij hij in vlam raakte en zwaar gewond overgebracht moest worden naar het Rode Kruis zieken huis. fotografie, gaat voldoen. De kwaliteit van het werk, vooral van de Bondswedstrijd, is zodanig geweest, dat het de grote nationale Kerstsalon en de Focussalon naar de kroon steekt. Bij de Bond, waarbij thans 135 ver enigingen met 5000 leden zijn aangesloten, bestaat grote voldoening over dit bereikte resultaat. Over enige tijd hoopt de Bond over te gaan tot de opening van een bureau, waar toe gelden zullen worden gereserveerd. Het werk is dermate uitgegroeid, dat het be stuur dit niet langer aan kan en een ge salarieerde kracht moet worden aange nomen voor het administratieve werk. De contributie per jaar en per lid werd daar toe van f 1,50 tot f 2,verhoogd. Negen en veertig verenigingen stemden voor dit voorstel, twaalf tegen. Prijzen van zaterdag: Heilbot 2,602,20; gr. tong 2,502,42; grm. tong 2,342,16; kim. tong 2,64—2,46; kl. tong I 2,80—2,70; kl. tong II 2,20—2,12; tarbot I 1,50—1,20, per kg. Tar bot II 72—64; tarbot III 66—52; tarbot IV 6632; kl. griet 27; tongschar 70; gr. schol 58; grm. schol 52; kim. schol 58—48; kl. schol I 42—32; kl. schol II 30—13; schar 24—17; bot 1311; v. haring 1611; makreel 1510: gr. schelvis 1815; grm. schelvis 1814: kim. schelvis 1811; kl. schelvis I 20—10; kl. schelvis II 1910; wijting 228; gr. gul 2517: midd. gul 1815; kl. gul 1512: kl. leng 18; kl haai 21; ham 9694; Poontjes 178; pieterman 53; kl. koolvis zw. 2214; muilen 6555; kl. rode poon II 14, per 50 kg. Gr. kabeljauw 12652; gr. koolvis 57—50: gr. koolvis wit 7058; gr. leng 5038; gr. wolf 61 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag. 365 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, 5 kisten griet, 5 kisten tongschar en schartong, 875 kisten schol, 75 kisten schar, 25 kisten bot, 570 kis ten haring, 1370 kisten makreel, 945 kisten schelvis, 425 kisten wijting, 450 kisten kabel jauw en gul, 45 kisten leng, 3 kisten haai, 5 kisten ham, 10 kisten wolf, 30 kisten poon, 444 kisten koolvis, 50 kisten diversen. Totaal 5700 kisten. Besommingen van zaterdag. IJM 16 Ber gen f 13.750; Caroline f 15.290; KW 40 f 3635; KW 28 f4480; KW 155 f2740; KW 52 f4200; KW 57 f3130; KW 39 f980 (haring); IJM 209 f5120; IJM 11 f 1320; IJM 4 f2930; IJM 7 f2400; KW 56 f1130; KW 92 f2290; KW 68 f2090; KW 27 f2460; KW 94 f 1780; KW 88 f940; HD 125 f 1880; I.JM 31 f 2490; WR 25 f3700; WR 49 f3230; WR 7 f 1460. ADVERTENTIE <00* RIJWIELSPECIAAI.ZAAK Kennemerlaan 19 Telefoon 6317 BETALING REGELBAAR BANK FORMULIER VELSERDUINWEG 330 - IJMUIDEN-OOST Telefoon 5191 Floresstraat 15 - Haarlem - Telefoon 16548 Bij het van 21 tot 23 juni gehouden eind examen aan het Gymnasium Felisenum te Velsen zijn geslaagd voor getuigschrift A: mej. M. M. Appelman, H, R. van Dongen, mej. E. L. Haselager, mej. W. van Maanen en mej. C. W. W. Roijaards, en voor getuig schrift B: mej. L. Kruger, J. W. Lotgering, A. Meijer en J. R. Möckel. Afgewezen; geen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3