RADIO-KOOI TELEVISIE „INDRAPOERA'' na dertig LLOYD- jaren naar Italië verkocht Kennemerland haalde twee zijner neomisten plechtig in A. DONKER Fa. E. DE GRAAFF Tal van verbouwingen en een grote brand markeerden zijn levensloop DE ROMAN VAN EEN 10.000 tonner „VIOS" gaf openlucht uitvoering Wella en Indola permanent geheel compleet ƒ6.- MAISON ANNY Harddraverij op donderdag 2 augustus Boogschutters demonstreren de dag daarna Groep Vlamingen brengt studiebezoek aan Velsen Kinderfeest op kampeer terrein uitgesteld Forensen gaan toneelspelen Muziektent met geslaagd concert in gebruik genomen Twee IJmuidense corpsen te gast in Castricum Rooswijk I-softbaldames bijna kampioen Hond viel baas aan Nog 5000 manden op aardbeienveiling van zaterdag Uw „BATAVUS" staat gereed bij CASTRICUM Vitesse '22 voor KNVB- beker binnen de lijnen 1 WIJK AAN ZEE Openluchtfeest werd groot succes Examens Hoofdakte HEEMSKERK Tentoonstelling in meisjes school Agenda voor Beverwijk MAANDAG 23 JULI 1956 0 NA RUIM DERTIG JAREN trouwe dienst is het ongeveer 10.000 ton metende motor schip „Indrapoera" van de Koninklijke Rotterdamsche Llyod, indertijd op de werf van de Koninklijke Mij „De Schelde" te Vlissingen gebouwd, zaterdag verkocht aan een Italiaanse koper. Deze week zal het schip, waaraan vele duizenden passagiers prettige of weemoedige herinneringen hebben, voor de laatste maal in haar veelbe wogen leven van de Lloydtkade vertrekken, om onder een andere naam elders in de wereld een nieuwe thuishaven te vinden. Toen de „Indrapoera", 155 meter lang, ruim 18 meter breed, bijna 12 meter hoog en met een waterverplaatsing van 16.742 ton, op 10 februari 1926 van Rotterdam vertrok voor haar eerste reis naar het toenr malige Batavia, verwekte zij in binnen- en buitenland een niet geringe sensatie, want zij was het eerste Nederlandse motorschip in de passagiersvaart en zij bood een voor die tijd luxueuze accommodatie voor niet minder dan 465 passagiers. Bovendien had het schip een dienstsnelheid van 15 mijl (28 kilometer), hetgeen voor een zeeschip in die dagen een welhaast duivelse snelheid was. Maar daarom droeg het ook de naam van een op Sumatra gelegen vulkaan. Nauwelijks vijf jaren later was diezelf de „Indrapoera" alweer verouderd, want de technische ontwikkeling ging in die tijd met reuzeschreden vooruit. In 1931 werd besloten het schip uit te rusten met nieuwe, door Sulzer in Zwitserland te leveren mo toren, waarmee het toendertijd kapitale bedrag van IV2 miljoen gulden bijna een kwart van de totale bouwkosten van het schip was gemoeid en waardoor de ge middelde snelheid kon worden opgevoerd tot ruim 17 mijl (32 km) per uur. Boven dien werd, om scheepstechnische redenen, het voorschip verlengd, waartoe op de werf van „De Schelde", na sloping van de oorspronkelijke voorpiek een nieuw voor schip aan de oude romp werd „aangebreid": toen een technische prestatie, die ook in het buitenland veel belangstelling trok. Daar echter in de praktijk bleek, dat nu de snelheid wel was opgevoerd, maar dat hierbij het uiterste van het machinevermo gen werd gevergd, ging men in 1933, na uitgebreide proefnemingen in het Scheeps bouwkundig Proefstation te Wageningen, opnieuw tot verbouwing over. Het schip zou nu nieuwe stroomlijnen onder water een merkwaardige langsscheepse insnoe ring van de scheepswand krijgen, waar door met behoud van dezelfde snelheid een belangrijke besparing op het maehinever- mogen kon worden bereikt. Brand aan boord Alvorens echter tot uitvoering van deze plannen kon worden overgegaan, kwam er een zwarte bladzijde in het levensboek van de „Indrapoera". Nadat het schip op 27 november 1933 aan de Lloydkade te Rot terdam was aangekomen, brak er twee da gen later een grote brand aan boord uit, waardoor vrijwel het gehele middenschip, brug en kaartenkamer incluis, werd ver woest. Tot op de huidige dag tast men ten aanzien van de oorzaak van deze brand, die tot de grootste scheepsbranden in de geschiedenis van de Rotterdamse haven behoort, in het duister. Het uitgebrande schip bood echter een prachtige gelegenheid, promenade- en sloependek geheel te vernieuwen, de grote hall en de rooksaloh te moderniseren en de gehele technische installatie aan de nieuw ste eisen aan, te passen. Toen al deze werk zaamheden, tezamen met de reeds voorge nomen nieuwe onder-water-stroomlijn, wa ren uitgevoerd, kon terecht worden ge zegd, dat de „Indrapoera" als een phoenix uit haar as was herrezen! De oorlogsjaren Bij het uitbreken van de oorlog in 1940 bevond de „Indrapoera" zich buiten Ne derland, zodat het schip gedurende de ge hele oorlog dienst kon doen als troepen- transportschip, waartoe het, door sloping De Castricumse katholieke gymnastiek vereniging VIOS heeeft zaterdagavond op het terrein nabij het theehuis Johanna's Hof aan de Zeeweg een openluchtuitvoe ring gegeven. Vooral van de zijde van de eigenaars van een zomerhuisje op het kam peerterrein trok deze uitvoering grote be langstelling. Jeugdige tippelaars op tocht naar Heiloo Een groot aantal kinderen van leden van de Katholieke Arbeiders Beweging afde ling Castricum hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan een wandeltocht van 15 kilometer onder leiding van mevrouw Zandbergen. Zij verzamelden zich om kwart voor twee voor de katholieke jon gensschool aan de Dorpsstraat en via Lim- men ging het vervolgens op Heiloo aan, waar in de kapel van Onze Lieve Vrouw Ter Nood het lof werd bijgewoond. Ver volgens werd de terugtocht weer aanvaard. Alle kinderen liepen ihet traject geheel uit, en sleepten daardoor een fraaie herinne ringsmedaille in de wacht. ADVERTENTIE DAMES- EN HERENKAPSALON LANGE NIEUWSTRAAT 381 - 385 hoek Marktplein - Telefoon 5672 Santpoorts feestweek Op de laatste dag van deze maand dinsdag 31 juli begint voor Santpoort de traditionele jaarlijkse feestweek. Ook dit jaar zal weer op de weide aan de Hoofdstraat een Lunapark worden opge bouwd, maar aangezien een andere traditie wil, dat het paard en de paardesport de hoofdtoon voeren in het programma, con centreert dit zich wederom rond de korte- baandraverjj aan de Westlaan, waarvoor nu al 31 dravers ingeschreven staan. De eerste dag, dinsdag 31 juli dus, is de dag van de ringrijderij, 's morgens voor de dorpsjeugd op de fiets en op het losse paard, in de middaguren met de tilburies en dogcarts, die voor deze sfeervolle ge beurtenis altijd van heinde en verre en uit alle delen van de provincie onder de „schaats" voor café „de Weijman" ver schijnen. De woensdag wordt ingenomen door de ronde van Santpoort op het bekende par cours bij de Terrasweg en de Burgemeester Enschedélaan. Op donderdag volgt dan de- draverij en des vrijdagsavonds komt een programmanummer terug dat zo langza merhand ook al traditie begint te worden: een draverij op boerepaarden eveneens op de baan aan de Westlaan. Een nieuw onderdeel van het feestpro gramma wordt gevormd door een boog- schietdemonstratie, vrijdag op het terrein van de School met de Bijbel aan de Frans Netscherlaan waaraan zowel de oude hand boogschuttersvereniging VZOZ uit Sant poort als de vereniging „Concordia" uit Amsterdam hun medewerking verlenen. De beste schutters van beide vereni gingen zullen de pees die middag spannen en de harddraverijvereniging, die het leeuwedeeil van de organisatie van de feest week voor haar r ekening heeft genomen, heeft voor deze demonstratieve wedstrijd enige prijzen beschikbaar gesteld. De feestelijkheden worden des zaterdagavonds besloten met een taptoe van de muziekver eniging „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria". van een groot gedeelte van de passagiers accommodatie, werd verbouwd en in welke hoedanigheid het ruim 58.000 militairen vervoerde. Ofschoon- herhaaldelijk uit de lucht aangevallen, zijn, daarbij nooit doden te betreuren geweest. Geheel zonder roer heeft het schip in 1944 op eigen kracht een gedenkwaardige reis van Algiers, naar Gi braltar gemaakt. Familieschip Na de bevrijding bleef de „Indrapoera" tot 1948 in dienst van de Nederlandse re gering varen als troepen-, evacuatie- en emigrantenschip. Daarna besloot de Lloyd, het schip opnieuw te doen onderwerpen aan een, grondige restauratie, een gedeel telijke vernieuwing en een niet onbelang rijke gedaantewisseling. Eén en ander werd, reaison van enkele miljoenen gul dens, in de loop van 344 dagen uitgevoerd op de werf van „De Schelde", waarna het schip op 13 augustus 1949 vernieuwd in de vaart kwam, nu als passagiers-vracht schip met een accommodatie voor onge veer 100 volwassenen in één klasse. Op de plaats van de vroegere tweede klasse was nu een nieuw groot laadruim gekomen,. Daar bij een geringer aantal passagiers de capaciteit der salons en de promenade-dek - ruimte gelijk gebleven waren en het schip ook verder van alle gemakken, o.a. een kinderkamer met apart dek, een uitgebrei de medische dienst e.d., was voorzien, werd de „Indrapoera" het ideale „familieschip". Als zodanig heeft zij sindsdien 20 reizen heen en weer naar Indonesië gemaakt en een paar korte cruises. Een groep Vlamingen, die deze week een cursus volgt aan de Volkshogeschool te Bergen, zal dinsdag een bezoek brengen aan de gemeente Velsen. 's Morgens om tien uur komt men bijeen om een inleiding van de heer J. Os van den Abeelen over de Velser Gemeenschap en het Volksontwikkelingswerk in Velsen te horen. Om elf uur in de ochtend volgt een rondrit met bezichtiging van enige objecten en tussen de middag wordt de lunch gebruikt, 's Middags om twee uur worden kleine groepjes gevormd, die in leidingen krijgen te horen over Kennemer- staten, de afdeling training en vorming van Hoogovens, de Hervormde Gemeente IJmond, het R.K. Ontwikkelingswerk, de Velser Gemeenschap en jeugdvorming. Omstreeks vijf uur reist de groep terug naar Bergen. In verband met de heersende kinderver lamming heeft het bestuur van de Kam peer Vereniging Bakkum het traditionele kinderfeest, waaraan circa 1500 kinderen ieder jaar meedoen, uitgesteld tot een nader te bepalen datum. De ontspanningsavonden in het openluchttheater De Pan van het kampeerterrein aan de Zeeweg vinden om dezelfde reden geen doorgang. De toneelgroep van de Nederlandse Ver eniging van Forensen te Castricum heeft in studie genomen het bekende blijspel „Per Luchtpost". Men hoopt dit stuk onder leiding van de heer J. Duin in november voor het voetlicht te brengen. Muziekminnend Castricum en velen uit het onder deze gemeente ressorterende Bakkum begaven zich zaterdagavond naar De Brink, daartoe opgewekt door de drum band van de Uitgeester Verkenners, die van de Hoogoven Harmonie en de IJmuider Harmonie, die van verschillende punten in het dorp om circa half acht voor een „drum-rondgang" waren vertrokken. Op deze wijze werd luister bijgezet aan de officiële ingebruikneming van de gloed nieuwe verplaatsbare muziektent, welke Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets, na een geslaagde taptoe van de drumband en een korte speech aan het Castricumse Fanfarekorps overdroeg. De oude muziektent, welke jarenlang in het centrum van Castricum stond, moest in !9-47rip,l{a,gts, maken voor de uitbreiding en sindsdien was Het voor de plaatselijke fan farekorpsen in dit opzicht maar behelpen. Verleden jaar besloot de gemeenteraad tot het aanschaffen van een nieuwe verplaats bare tent, waarvan de fabricage door aller lei omstandigheden op zich liet wachten. Het was daarom geen wonder, dat burge meester C. F. Smeets zijn vreugde over de nieuwe aanwinst uitsprak, hetgeen door de voorzitter van het Castricums Fanfarekorps de heer Q. de Ruiter, in zijn dankwoord nog eens werd onderstreept. Het Castricums Fanfarekorps speelde vervolgens onder leiding van de heer D. Last uit Amsterdam het Wilhelmus, ge volgd door de Triomfmars uit Aïda en The Phantom Brigade. Het groot aantal muziekliefhebbers be loonde ieder nummer met een hartelijk ap plaus, dat evenwel, toen daarna de IJmui der Harmonie onder leiding van de heer Jan Groot optrad, aangroeide tot een ovatie, vooral de ouverture Egmont van v. Beet hoven en Beelden uit de Vogezen van Meindert Boekei hielden de aandacht van de aanwezigen gespannen, al was de jeugd soms wat al te rumoerig. Pas om tien voor tien was het concert geëindigd. Het ligt in de bedoeling dat de boerenkapel De Rogge- bouwers zaterdag 4 augustus een concert in de muziektent zal geven op het nieuwe parkeerterrein te Bakkum. Nog één punt uit twee te spelen wed strijden is voor de Rooswijk I-softbaldames- ploeg nodig, om na de uiterst vlot gespeel de wedstrijd op „Watervliet" tegen het Amsterdamse damesteam The Catchers I het kampioenschap van de tweede klasse te behalen; een kampioenschap, dat van avond misschien al tegen Schoten 2 in Haarlem kan worden bereikt. Voor de Amsterdamse dames was het een weinig actievolle strijd op de prachtige grasmat van „Watervliet". Hieraan was werpster Wil van Manen debet met razend snelle ballen, die de gerencanmeerdde slag- ploeg van de hoofdstedelijke gasten vol komen lam legde, waardoor zij niet verder dan het binnenveld kwamen. Het enthou siast spelende Roosrwijk-veld hielp haar voortreffelijk met elf vangballen en het werkte bijna foutloos, zeker een klasse beter dan The Catchers. De vier winst punten van Rooswijk waren het gevolg van enige keren vierwijd, enkele fouten en goed honklopen, want aan slag konden de Rooswij k-dames overigens maar weinig presteren. Alleen Jeniny Kluft kwam tot een goede honkslag. Het resultaat was: Rooswijk 201010 4. The Catchers 0000000 0. Rooswijk 11 vangballen, 1 fout. The Catchers 4 vangballen, 5 fouten. W. van Maanen 4 maal drieslag, 3 maal vierwijd, 0 honkslagen. D. Hartison 5 maal drieslag, 5 maal vier wijd, 2 honkslagen tegen. Na een aanvankelijk goed begin van de eerste Rooswij k-herennegen tegen Scho ten 2 met een 30 voorsprong, bleek deze toch niet voldoende om na de eerste slag beurt de gasten voor een verrassing te plaatsen. Wegens het uitbuiten van enige Rooswij k-fouten zagen de Schoten-honk- ballers kans in de zesde innings een 53 voorsprong te verkrijgen, die verder hard nekkig werd verdedigd. Technisch was Rooswijk zeker niet de mindere van Schoten 2, hetgeen de cijfers illustreren, doch de Schoten-ploeg speelde feller en verkreeg hierdoor de winst. Rooswijk 300000000 3 Schoten 2 001022000 5 Werpersresultaten E. Sauer 11 X 3 slag; 2x4 wijd; 3 honk slagen tegen. P. Hartgers 12 X 3 slag; 0 X wijd; 7 honk slagen tegen. De overige uitslagen waren: Rooswijk 2HHC 3 112; Rooswijk 3 DSS 3 14—10; EHS 3Rooswijk 4 231 Programma voor de komende week: zaterdag 16 uur: Rooswijk 1UW 1; idem 15 uur: Schoten 3—Rooswijk 2; zondag 10 uur: Rooswijk 3Schoten 4; idem 12 uur: Rooswijk 4DSS 2. VW-fietstocht In het kader van haar zomerprogramma heeft de Castricumse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer voor dinsdag 31 juli een fietstocht op haar programma staan. De deelnemers(sters) zullen zich om haif acht in de avond verzamelen bij het nieu we veilinggebouw aan de Duinenboschweg. De tocht voert de deelnemers onder be kwame leiding door het duingebied. OPBRENGST COLLECTE DeV ccfllecfe inCastricum ten bate van Santos en Herwonnen Levenskracht heeft de som van 646,87 opgebracht. xxxx)0000c0000000cxx)0000000cxxxxx>0000cxxxxxxx)00000cx)0000 8 Zaterdagmorgen werd de „baas" van 8 een grote herdershond op het IJmui- dense plateau, vlak bij de Zuidpier Ij plotseling aangevallen door zijn vier- voetige begeleider. Het gevolg van dit g verwoede offensief was, dat de baas, de de IJmuidenaar K., deerlijk toegeta- keld en met enige diepe vleeswonden naar het Antoniusziekenhuis moest wor den gebracht. De hulp van de beheer der van het Kerbert-asyl werd inge roepen om de hond af te maken, maar voordien was ook de politie al gealar meerd, die de agressieve hond met enige o pistoolschoten naar vrediger gewesten 5 hielp. Het stoffelijk overschot werd aan 8 de asylhouder meegegeven, die in het 8 8 asyl de halsband van de hond haalde g fi en moest merken, dat er aan de binnen- 8 j kant gladgeschuurde scherpe pennen 8 8 zaten van een centimeter lang, die het - dier waarschijnlijk hevig en pijnlijk had- I den getergd. jj; CODOOOCOCCCOOOCXX>OOOOCOCXXX>COOCOCOOOOCCC>COOOCOOOOCOOCCO; Onder grote belangstelling werd zaterdagmiddag van het station IJmuiden-Oost ingehaald de neomist Dom. Gregorius van der Kleij O.S.B. Aan het station stond een harmoniekapel, samengesteld uit leden van St. Cecilia uit Velsen-Noord en Soli Deo Gloria uit Driehuis opgesteld, die „Aan U o Koning der Eeuwen" ter verwel koming van de pas gewijde priester speelde. Kapitein ter zee W. A. Montanus, commandant der maritieme middelen te Amsterdam, die door de Amster damse gemeenteraad benoemd is tot havenmeester van de hoofdstad. Voorafgegaan door een stoet kleine bruidjes, de Harmonie en afvaardigingen van diverse sport- en charitatieve vereni gingen trok de stoet naar de kerk van de H. Laurentius v. Brindisi aan de Willems- beekweg, waar een kort lof ter ere van de neomist werd opgedragen. Pater Dom Gregorius v. d. Kleij werd verleden week woensdag in de abdij der paters te Gelrode in België tot priester gewijd. Zondagmorgen is de neomist om 8 uur van huis afgehaald door bruidjes en naar de kerk geleid waar hij een plechtige H. Mis volgens de Grieks-Oosterse ritus op droeg, daarbij geassisteerd door de pastoor van de parochie pater drs. Victorianus O.F.M. cap. en de abt van het klooster in België. Des middags was er van 3 tot 4 uur receptie, waar namens de parochie aan Dom Gregorius een schrijfmachine werd aangeboden. Na afloop van de recep tie volgde wederom een plechtig lof waar onder Dom Gregorius een predikatie hield en hij zijn stads- en parochiegenoten dank te voor de grootse inhuldiging en de vele geschenken. Hij sloot zijn dankwoord met de belofte allen in zijn gebeden te zullen gedenken. Ook wijding in Beverwijk Zaterdagavond werd in Beverwijk een pas gewijd priesterzoon uit de parochie van de H. Agatha aan de Breestraat, pater Lucas v. d. Pal assumptionist, plechtig in gehaald. Aan de ingang van de kerk werd hij verwelkomd door deken B. G. Hosman, waarna te zijner ere een kort en plechtig lof werd opgedragen. Zondagmorgen droeg de nieuwe priester een gezongen H. Mis op, daarbij geassisteerd door deken Hosman en de paters Van Baar en Hogeboom. De feestpredicatie werd uitgesproken door pater Van Baar. 's Middags had in het K.S.A.-gebouw een receptie plaats, waar de nieuwe priester een enveloppe met inhoud namens de parochie werd aangeboden, benevens vele andere geschenken. Deken Hosman sprak hierbij enkele woorden, terwijl na mens de gemeente Beverwijk wethouder Vessies het woord voerde. Pater v. d. Pal dankte allen voor de vele blijken van belangstelling en voor de vele en goede raadgevingen hem verstrekt, opdat hij zijn werk in Australië met vrucht zou kunnen volbrengen. Onder de velen die de jonge priester hierna de hand kwamen drukken, bevond zich ook de burgemeester van Beverwijk mr. H. J. J. Scholtens. Na de receptie werd nog een kort lof gecelebreerd waaronder deken Hosman een feestpredikatie hield. Zaterdag waren er een 5000 manden aardbeien op de speciale aardbeienveiling in Beverwijk. Er bestond wederom veel vraag naar de Kennemer vruchten en de prijzen voor de eerste kwaliteit (met dop) bewogen zich tussen de 4.en 5.40 per mand. Aard beien zonder dop werden door de fabriek gekocht voor een prijs rond de 4.per mand. ADVERTENTIE MET VREDESTEIN BANDEN Voor BATAVUS-PI]WIELEN of BROMFIETSEN gaat u natuurlijk naar Engelmundusstraat 28 IJmuiden-Oost - Telef. 4282 Koninginneweg 48 - Haarlem - Tel. 13609 'N SERVICE ZONDER WEERGA CSV al uitgeschakeld door Purmersteijn Het Castricumse Vitesse '22 speelde zon dag voor de K.N.V.B.-beker tegen Pur- merend te Purmer en met een fikse één-zes overwinning keerden de Castricummers terug, ondanks het feit, dat het team met vier invallers in het veld kwam. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, de teams waren aan elkaar gewaagd en het publiek genoot van uitstekend spel. Daar kwam echter spoedig verandering in, door dat Vitesse '22 oppermachtig werd, hetgeen zich nog voor rust uitte in twee doelpun ten van rechtsbinnen A. v. d. Valk. Ook na de hervatting hadden de Castricummers het spel geheel in handen. Midvoor H. Borst bracht met drie doelpunten de stand op nul-vijf en invaller Fr. Glorie joeg nummer zes in de touwen. Enige minuten voor het einde slaagde de linksbuiten van Purmerend er in een tegenpunt te scoren. C.S.V. tegen Purmersteijn De andere Castricumse club, CSV, speel de zaterdagavond op haar terrein aan de Zeeweg eveneens voor de K.N.V.B.-beker. Zij nam de strijd op tegen Purmersteijn. Het eerste half uur was de strijd het aan schouwen volkomen waard, maar daarna werden de Castricummers ogenschijnlijk vermoeid. Hiervan profiteerde de midvoor van de gasten die er tien minuten voor rust in slaagde invaller doelman Meijer te passeren. De tweede helft was nog geen twee mi nuten oud toen dezelfde speler nogmaals het net wist te vinden en Purmersteijn had de thuisclub ongetwijfeld geheel over speeld, ware het niet, dat de Castricumse achterhoede uitstekend op dreef was. In de 27ste minuut slaagde linksbuiten H. Stolk er in het net van de bezoekers te vinden, doch toen had de Castricumse voorhoede ook alle kruit verschoten. De stand bleef één-twee in het voordeel van Purmersteijn, waardoor CSV voor de tweede ronde van de K.N.V.B.-beker is uitgeschakeld. Het gedurende drie dagen gehouden openluchtfeest van de Ned. Hervormde ge meente te Wijk aan Zee is financieel een groot succes geworden. Viel het weer de eerste avond wat tegen, vrijdag en zater dagavond hield het zich uitstekend. Vooral op de laatste dag was het erg druk; niet alleen badgasten en inwoners bezochten het feest, maar ook van plaatsen uit de omtrek waren tallozen aanwezig. Veel aftrek vond de op het terrein aan wezige pottenbakker. Na het zien vervaar digen van de kunstvoorwerpen namen velen een produkt mee naar huis. Het centrum van het feest vormde de oude Dorpskerk, die voor deze gelegenheid geheel was verlicht. In de consistoriekamer was een expositie ingericht van historische platen van oud-Wijk aan Zee. Hier had de bekende kunstschilder J. van Fucht op steendruk een ets gemaakt, die na afdruk ten verkoop werd aangeboden. Zaterdagmiddag was ook voor de kinde ren een feest georganiseerd, waaraan diverse attracties waren verbonden. AKTE M O. LICHAMELIJKE OPVOEDING. Geslaagd voor het examen akte middelbaar onderwijs lichamelijke opvoeding: J. R. J. Tummers, Nijmegen; R. A. Verhagen, Sant poort; A. P. Zwager, Amsterdam; mejuf- fi :w J. E. Andriessen Heemstede; mejuf frouw W. A J. Arnold, Voorburg; mejuf frouw A. M. Beers. Den Burg (Texel); mejuffrouw M. D. Bresters, Oosterbeek; mejuffrouw N. I. Dresen. Maastricht; J. Bolt, Groningen; A. C. ten Berge, Klazinaveen; F. Braam, Emmen; W. Glass, Leeuwarden: H. Huveneers, Groningen; W. de Jonge, Oude Pekela; W. H. de Kok, Groningen; J. Kooi, Sneek; J. Luiken, Groningen; mejuffrouw E. A. Voerman, 's-Gravenhage: mejuffrouw M. van Weesel, Leiden; mejuffrouw H. G. van Zee, Nijmegen; J. F. Boelhouwer, 's-Gravenhage; E. de Boer, Dordrecht; C. assien, Dordrecht; J. van Duin, Rotterdam; A. van der El, Rotterdam; J. J. Grevink, Rotterdam; A. G. Hakkeling, Wassenaar; mejuffrouw W. Pereij, Venlo; mejuffrouw J. Savelsberg, Heerlen; m-juffrouw J. Schijns, Heerlen, mejuffrouw E. Visser. Weert; mej. L. Gitmans, Tegelen; M. Bakkers Waalwijk: H. de Bekker, Tilburg; L. Bos, Venlo; C. Culenaere, Biervliet; A. Duissen, Oosterhout. 's-CRAVENHAGE: Eerste gedeelte van het notarieel examen: mejuffrouw C. Hillebrand, Voorburg en W. G. Rinsma, Groningen. AMSTERDAM: Geslaagd or het examen h ndelswetenschappen MO.: J. J. M. Post, Heemstede. Voor de te Haarlem gehouden hoofdakte examens zijn geslaagd voor de gehele akte: mejuffrouw C. B. M. Grupping uit Amster dam en de heren A. D. Broekhuizen, uit Mussel; A. de Graaf, uit Hoofddorp; J. Hei- da, uit Wormer: P. A M. v. d. Hoven, uit Amsterdam; C. J. van Dijk, De Lier; B. F. Heetveld en C. J. M. Heetveld, uit Leiden en M. Kiel, uit Uitgeest. Voor gedeeltt B de dames A. M. Ooyevaar, uit Alkmaar; G. Th. M. Sernee, uit Hoorn; D. M. van der Tol, uit Leimuiden, en de heren F. J. Mahieu, uit Den Helder; L. B. A. M. Merkies en J. H. Mevius, beiden uit Am sterdam; H. A. Mol, uit Duivendrecht; C. Offers, uit Alphen a. d. Rijn; A. A. J. van Winden, uit Wervershoof en C. A. C. Noten boom, uit Amsterdam. Voor gedeelte A de heren G. Bosch, uit Broek in Waterland; P. W. ten Brink en R. D. Schouwvlieger, beiden uit Haarlem. TEN AANZIEN van menige besomming is de verse haring in de achter ons liggen de week als reddende engel opgetreden, want zonder deze „vastigheid" waren ver scheidene schepen met de kous op de boeg naar huis gekomen - zij, die dan ook geen haring hadden getrawld moesten lijdelijk toezien, hoe de onkosten er vaak niet eens uitkwamen. De trawlerschelvis blijft im mers maar goedkoop en voor de kleine koolvis, die daarbij gevangen wordt, is geen reis te maken. Dat de kolenboten op deze wijze steeds meer in de verdrukking raken, is geen wonder en dat de Gelria naar de sloper verkaste met de Flamingo in haar kielzog vormt op het geheel-ver dwijnen van deze te dure schepen het iet wat droevig preludium. Tenzij natuurlijk het haringseizoen zo daverend gaat wor den, dat zelfs de kolenstokers er gemak kelijk uit springen. De makreel is duidelijk gaan zakken sinds de conservenfabrieken naarstig op de haring overgingen. De meeste hebben daar nu hun gehele activiteit op gericht en het is nu eenmaal bezwaarlijk de ene dag haring en de volgende makreel te snij den. Er zijn bijzonder grote orders voor de haring en voorlopig kan men dus de aan voer wel kwijt. Makreel wordt er inmid dels ook nog wel wat voor het buitenland verkocht al kan de handel niet veel „uit leggen". Zo erg zelfs, dat er IJmuidense makreel in Noorse en Zweedse kisten naar het buitenland wordt verzonden en ver wonderde toekijken zich afvragen of dat de beste reclame is, die de Nederlandse vis voor zichzelf in den vreemde kan ma ken. De zomerhausse in de tong duurt voort. Zaterdag de slips als goedkoopste soort voor f 2.80 maar een goede f 4 voor de lappen en met de tong is ook de tarbot „in de running" gekomen dank zij de ge regelde afname uit België, Frankrijk en niet te vergeten Italië. De hele week heeft de tarbot dan ook rond de f 2.50 per kilo opgebracht. Engeland en België bleven trouw in de markt voor de grovere kwali teiten schol en Amerika valt in de markt zodra de tweeën tussen de f 24 en de f 22 schommelen. De geluiden aan Noord- en Zuidzij zijn aan het begin van een seizoen, dat wellicht dank zij de prijzen wat diffe rentiatie oplevert en een niet al te grote concentratie op de haring (hoewel het ver leidelijk kan worden) niet al te ongunstig. Al blijven er zorgen, zoals die rond het verdwijnen van de kolenboten, waarvoor dan maar weer nieuwe produktie-eenheden opgeschommeld moeten worden. In de Mariaschool aan de A. Verberent- straat te Heemskerk is een tentoonstelling gehouden van de werkstukken die in 'net afgelopen leerjaar door de leerlingen werden vervaardigd. x Zeer veel ouders en andere belangstel lenden hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om zich op de hoogte te stellen van de vorderingen van hun pu pillen. Vooral de expositie van door de meisjes gemaakte handwerken trok aller belang stelling. Ook aan de inwendige mens was ge dacht: versterking hiervan was mogelijk in het kooklokaal en vele lekkere hapjes werden door de bezoekers met smaak ver orberd. ADVERTENTIE OOOOOOOOOCOOOCOOCXXXXXXXXXX)C)COÖOOOC)OOOOOOC>OOOOOOOOOCOOOC ERKENDE SERVICE Philips - Erres Telefunken OOSTERDUINPLEIN 8 - TELEF. 4264 OOOCOOOCJOOOCOCXXXXXOCCOOOOOOOOOOOOOCOCHJUOOOOCOOOOCXXXXXJO MAANDAG 23 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Semi- ramis". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Lady en de vagebond". W. B. Theater, 20 uur: „Testament van Dr. Mabuse". Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur: jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 19-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19- 21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17- 18 uur. DINSDAG 24 JULI Bioscopen: als maandag. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19-21.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8