„Tuinbouw onder water" opende in Yerseke met grootse vlootparade LEDEREN KLEDING REGENKLEDING COROLY Willem Corneliszoon kreeg eerste oesters van een nieuw er de seizoen iti^JranW Wekkers Rita B.H. ging met hoofdprijs strijken Havenberichten OUDE VISSERIJ VIERDE NIEUW FEEST 11 Hard werken Doodsteek dreigt De Schelde tegemoet Medische verzorging tijdens het weekeinde Jonge Willem Bakker in vorm tegen Diederiks Om nooit ta vergeten Gedistilleerd - Wijn - Bier DE BOER Zevenkampen van VVB volgende week Druk bezochte harddraverij in Heemskerk Tegen veler verwachting in verloor de favoriete O. Marijke „Pat-Mat" gaat twee club avonden houden DCIJ hield jaarvergadering Huldiging J. v. Straten als clubkampioen Grote belangstelling voor strijd tegen damkampioenen Burgerlijke Stand van Beverwijk Uitspraken rechtbank WEEKABONNEMENTEN VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1956 NIET DE BINNENCOMSTE VAN de kastelein uit de herberg „De drie Haringen" noch de vlaggen boven het oesterdorp Yerseke zelfs niet de glorieuze vlootparade op de Oosterschelde onder een wisselende: herfstlucht vormden het hoogtepunt van de dag der Zeeuwse visserij, die dit plaatsje gisteren tot diep in de nacht in een haast Vlaamse fleur zette nee, het was dat plechtige moment, waarop de oesterteelt 1956 werkelijk begon op perceel nummer 338. Daar heeft schipper Adriaan Paauwe de oesterkor laten vie ren naar de bodem van de Schelde onder het oog van velen rondom zijn kottertje, meegevaren op de kleine honderd sche pen, waarmee deze vlootrevue een feest vol vlaggen en wap- perende kleuren werd. En daar heeft hij het even later weer laten hieuwen, volgepakt met de donkergrijze oesterschel pen, dichtbezet met pokken aan de buitenkant, maar aan de binnenzijde het blanke vlees verbergend van deze Zeeuwse delicatesse bij uitstek. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, niet alleen Commissaris der Koningin maar ook een vasthoudend vechter voor de visserij, heeft als eerste een oester vier nullen, dus vier jaar oud en dus op zijn best opengebro ken om behaaglijk de inhoud op te slurpen en naar waarheid te kunnen zeggen, dat dit Zeelands roem in zijn meest verse toestand was. Yerseke is maar een bijeengeveegd troepje huizen langs de dijk van Zuid-Beve- land, verdwijnend in de oneindigheid, die achter Kruiningen en Rilland begint, maar Yerseke heeft gedurende deze donderdag laten zien, dat zij met Tholen en Bruinisse meetelt in de reeks der Zeeuwse visserijplaatsen en bovendien, dat de Zeeuwen van feestvieren weten. Want de zwaar-op-de-handse bevolking langs de zeedijken van een vaak besprongen land kent desondanks de bevrijding van de echte vreugde dat hebben de Vlamingen er misschien wel ingebracht, die tenslotte de meest welkome gasten zijn in Yerseke, omdat er elk jaar ten bate van pannenboeren, kwekers en exporteurs, achttien miljoen stuks oesters en 436.000 ton mosselen naar België ver dwijnen. Of misschien is het een stukje volksaard van deze hardwerkende bevolking. Dat er hard gewerkt wordt voor vaak lage lonen in dit Yerseke hebben al dege nen, die de opening van het nieuwe sei zoen mochten bijwonen, van dichtbij kun nen zien, want weinig takken der visserij zijn zo arbeidsintensief als de oesterteelt, die in feite een tuinbouw onder water is: het voorzichtig opkweken van oesterlar ven tot vier- of vijfdejaars dieren, het zoe ken naar de goede percelen in de Ooster schelde, die dan ook vol boomtakken staat onder Yerseke's kustlijn, ter bepaling van ieders gerechtigheid. En van dat alles mocht wel eens wat ge zegd worden, had een commissie in het dorp gemeend, daarbij natuurlijk niet uit het oog verliezend, dat het dreigende Del taplan zowel de oester- als de mosselcul tuur de doodsteek kan toebrengen. Dus hoe meer leven nu in de brouwerij, hoe beter. Het is een plezierig „leven" geworden in dat vijfduizend zielen sterke stadje van de mislukte feestrede van de loco-bur gemeester tot de inkomst van Willem Cor- nelisz., wiens toespraak bepaald beter uit viel. Het comité „Zeeland presenteert'' had het met de zon kennelijk op een akkoordje gegooid. Zij liet zich vermurwen en ver leende het begin van de dag al vast de luister, zonder welke het moeilijk had kunnen slagen: de ganse jeugd van Yerse ke en dat had men héél ruim genomen, zodat baardige jongelingen ook zonder de minste schaamte van de partij waren had ballonnen gekregen, die boven de ha ven en het miniatuurgasfabriekje losgela ten werden, Daarna is de Mechelse poli- tiekapel als eregast wel drie keer het hele dorp rondgeweest, om het hardst blazend tegen die van Bruinisse, het befaamde korps „Nu met Hope". Naarmate de mid dag naderde en het weer zich steeds vrien delijker liet aanzien, kwam het feest beter op gang, al draaide het tijdschema wat stroef af en toe. De kleine honderd oester- en mossel- kotters van Yerseke hebben tegen tweeën de brede Oosterschelde opgezocht, vlaggen in top en nieuw in de verf, om een vloot revue weg te geven, waar Scheveningen een onmondige knaap bij mag heten. Het is een jubel van kleur en sfeer ge worden in dat waaigat van de brede rivier mond, die de mooiste oesterbanken ter wereld oplevert, als men de Yersekenaren mag geloven: een tros gepavoiseerde sche pen, samen met de Rijks vaartuigen, die gezessen een wakend oog houden op kwa liteit en verzorging der geoogste oesters en mossels, is witbesnord en met de hele be volking van het plaatsje op de dekken uit gegaan de kant van de Bruinisser vuur toren uit. Halverwege stopte schipper Paauw zijn UMUIDEN Dokters De artsen J. MacDaniël, De Genestetlaan 4, tel. 4203 en P. J. W. van der Toorn, Naereboutstraat 70, tel. 4084. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheker Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3. tel 5259. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: J. H. M. RoUnk, Dumvliet- straat 8, Velsen (N.), tel. 374a. Van zon dagmorgen tot 's avond 12 uur: J G. Lange, Wijk aan Duinerweg 3 tel. 4234. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. IEEMSKERK Artsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. Jc10D,ikkenberg' Rljks' straatweg 16, tel. 02512-240. santpoort d0kters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W Daniëlslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341Terveen, tel. K 2500-16760 en Sant- ooortse Apotheek, Bloemendaalsestraat- weg 145, tel. K 2560-8249. 'LSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden West, Oost, Velsen-dorp en Noord: zuster Kuiper, J. P^ Coenstraat 145. Voor Santpoort en Driehuis: zuster De Jong, Brederoodsewe_ 45, tel. K 2o60- 8756. YE 60 en ging de kor te water om de eer ste oesters van dit jaar van de bodem te schrappen. En met al die schepen om de eerste visser heen, is de primeur van het jaar boven water gekomen een verbou wereerde krab en een stille, zeester er tus sen, maar voor de rest alles „juweel". Haastige handen hebben de oesters open- gekorven om het doorschijnende vlees bloot te leggen en rappe monden hebben genietend geproefd. Zonder snuifje péper of een glas droge witte wijn, zoals het eigenlijk compleet moet zijn, maar de vers heid vergoedde alles en zowel de directeur van het Bedrijfschap voor Visserijproduk- ten als de commissaris der Koningin en al die andere genodigden hebben de eerste oesters keurend geproefd en zijn het er over eens geworden, dat het een puik oesterjaar was. Over de teelt zelf is in het raadhuis het een en ander verteld door drie deskundi gen: dr. Korringa van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek, drs. Van Dijk van het Bedrijfschap en drs. Grijns, de bioloog, die de mensheid helpt beschermen tegen ziektekiemen in oesters en mosselen nadat er eens in een ver verleden tijd narigheid in Engeland van was gekomen, omdat er oesters gegeten waren uit water, waarop riolen mondden. Dat gevaar kent de Zeeuwse oester beslist niet, want het water boven de percelen van de Ooster schelde is zo helder, dat bij stil weer de bodem haast'te zien'is,»' Was het hoogtepunt hiermee voorbij, het feest ging voort. Want aan de kant was het- volk van Yerseke na de vlootrevue te hoop gelopen bij het haventje, dat maar nauwe lijks de schepen kan bergen en, als het bij laag tij droogvalt een wonderlijke aanblik van tegen elkaar gezakte en vleugellamme schepen oplevert. Daar is namelijk de his torische kastelein met zijn gade en een po tig gezelschap stamgasten binnengehaald. Willem Cornelisz uit de zestiende eeuw, die in Yerseke een vermaard oester- en mosselkenner moet zijn geweest. In een puntige toespraak heeft de goede man het zijne gezegd over vroeger en nu, maar het nu was hem blijkbaar wel zo lief, vooral toen hij van de verschillende schepen een schaal oesters, stemmig in groen en rood gebed, kreeg aangeboden, door meidjes en vissersjongens in klederdracht. Jhr. de Casembroot heeft daar nogmaals een oester uitgezocht en hem naar binnenge werkt, om vervolgens de waard uit „De drie haringen" zo spits van repliek te die nen, dat het verzamelde koor der luiste raars keer op keer in een gulle lach schoot. En het lot had gewild, dat een paar da gen terug een kleine Willem Cornelisz. (Huisen) het levenslicht in Yerseke had aanschouwd, welk verheugend feit voor het comité aanleiding was de boreling een zilveren rammelaar aan te bieden en van de commissaris en zijn vrouw kreeg de jonge Willem een paplepel. Toen vader bleek mee te blazen in de plaatselijke har monie, kwamen er van de kant van de Commissaris nog een paar gevatte opmer kingen los, zodat iedereen bijzonder tevre den huiswaarts is gegaan. Draaiorgelmuziek, een bal en een dave rend vuurwerk hebben het einde van deze „vlaggetjesdag" gebracht, een dag, die volgend jaar beslist weer gevierd zal wor den, Men gaat dan Kaat Mossel binnen halen, om in stijl te blijven. De onderlinge strijd bij BDC In het Statenhuis heeft de Beverwijkse damclub haar wedstrijden voor de onder linge competitie voortgezet. In afdeling A heeft Chr. Bakker het de clubkampioen H. Diederiks niet gemakke lijk gemaakt. Doordat Bakker in een aan vankelijk gelijk opgaande strijd in het middenspel een schijf voordeel wist te be halen kreeg Diederiks geen kans meer en hij moest zijn eerste nederlaag in de nieu we competitie incasseren. Voor H. Nijman was het jammer, dat hij in een vrijwel ge wonnen stand tegen A. Peekei de goede voortzetting over het hoofd zag; hierdoor ontging hem de winst en moest hij met remise genoegen nemen. De verdere uitslagen waren in deze af deling: N. Adelaar-C. Nijman 1-1; D. van As-W. H. de Graaf 0-2; P. J. Smit-E. Rein- hout 2-0; H. L. Nijman-Andr. Peekei 1-1; J. G. H. Hagenaar-L. Haver 2-0; Chr. Bak- ker-H. Diederiks 2-0; W. Hoogenboom-S. D. Hoogvorst (afgebr.); J. Kabel-K. Kikke 0-2. In afdeling B heeft E. Stam na twee nederlagen, thans in een goed gespeelde partij tegen Ph. Geerling de eerste punten op zijn naam gebracht, in een goed ge speelde opening behaalde Stam enig voor deel hetwelk voldoende was om zijn partij in winst om te zetten. De uitslagen waren hier: E. Andrea-R. Schutter 2-0; A. Albers-A. van Son 2-0; L. Klein-Chr. Dijcks 0-2; J. P. Komen-J. Verhaar 0-2; G, Bakker-A. J. Diemeer 1-1; E. Stam-Ph. N. Geerling 2-0; J. W. van Zutphen-D. Willems 2-0; C. J. Ploe- ger-J. Broersma 0-2; A. Roemeling-G. Bijster 2-0. ADVERTENTIE zegt de loodgieter j Centrum Galerij - Lange Nieuwstraat 447 Telefoon 6479 ADVERTENTIE JUNGHANS - KIENZLE - PETER enz. Prijzen reeds v.a. 8.30 CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 413 - Telef. 6321 De voetbalvereniging „Breesaap", die aanvankelijk zaterdag en zondag haar ze venkampen zou houden, heeft deze uit gesteld tot volgende week. Dan zullen de zevenkampen voor aspiranten en welpen zaterdagmiddag 15 september worden ge houden en die voor junioren, de gewone leden en senioren op zondag 16 september. Op dezelfde zondag zijn er vierkampen voor dames A en B. De prijsuitreiking van deze onderlinge VVB-wedstrijden is vastgesteld op 23 sep tember. Het jaarlijkse hippische feest in Heemskerk, de kortebaandraverij, die bijna rekenen kan op mooi weer, is ook nu weer onder de buien doorgekropen. Een ogenblik leek het of de weergoden er de brui aan zouden geven, maar al heel spoedig kwam het publiek terug op de baan. De draverijen gaven een maximum aan, afwisseling. Sommige ritten waren spannend, doch er waren er ook bij, waarin de pikeurs er kennelijk maar wat van maakten, wat zelfs de starter, de heer J. G. A. van Driel een satirische opmerking ontlokte. Tegen het einde vfes de houding vén enige pikeurs bepaald hinderlijk, ook in ^e ogen vans de heer Van Driel, ..•.die», na herhaalde aanmaning om toch naar de startplaats te komen, de pikeurs opriep op straffe van een hoge geldboete. Een maatregel die aller instemming ontlokte op die van de rijders na dan altijd. Anderzijds waren er weer spannende momenten, waarbij de rechter van aankomst, de heer C. F. Ockhorst niet te benijden was. Tenslotte heeft Rita B.H., gereden door Haan, de eerste prijs uit het vuur der beslissende omloop gesleept. Vooral in de derde en ook in de beslis sende omloop kwamen ritten voor, waar bij de afstand van 32,0 meter werd afge legd in 22 seconden, met een snelheid dus van 60 kilometer per uur. Daar er nogal eens een dead heat voor kwam, heeft de kamprechter in het eind stuk meermalen het sein gegeven, dat de rit overgereden moest worden. Het is na tuurlijk moeilijk te zeggen, of dit „over rijden" tot gevolg heeft gehad dat Rita B.H., die vóór deze ritten nogal rust had gehad, het heeft gewonnen van O Marijke, die door een overgrote meerderheid van de aanwezigen reeds was gedoodverfd als de winnares, doch die zich daarvoor enkele malen volledig moest geven om er niet uit gelopen te worden. Eigenlijk was het maar goed, dat Rita B.H. besliste, daar anders nog twee ritten hadden moeten volgen en het reeds tijd was dat de Marquettelaan vrij moest ko men voor het verkeer. In de eerste ronde moest Opveger van de heer C. Swart het opgeven tegen de veel pittiger Ria Kitty, eigenaar en berijder de heer J. Wagenaar. Ook Sorella Frances, van gebr. Knijnenburg werd de broek op gebonden door de twee jaar oudere Queen Belwin van de heer P. Koster. Rita B.H., die later zou blijken met de eerste prijs weg te gaan, won ook toen al overtuigend van Oviedo A. en Thea Cornelia bleek verre de meerdere te zijn van Alkestis, Partout van Tarzan Hollandia, Sonja Henie van Promotor O, Ronny Zora van Quelle Veine, Rudi Trothan van Roi de Cino Mille, Surprise G van Ureka, Torero van Reine LVJ Rond al de vreugde over de andere kunnen komen, einde moet nog komen en dat het gespuis voornoemd wel heel vlug ter been moet zijn, wil het nóg sneller alwéér een geslaagde beurs hangt wel eens de droef heid van de kleine inciden ten. En helaas moet weer van wiek komen, gezegd worden, dat de jeugd van IJmuiden een deel dezer narigheden ver- Er is nog een kleinig- oorzaakt door haar voor- heidje: een boekje zoek van keur, om de tenten aan het de stand van de Visserij- de laatste loodjes van van avond en morgen vooral konden wel eens de zwaar ste worden, zodat de 20.000 er zeker in zit. Marktplein binnen te drin gen en zelfs, als er geen standhouders tussen ge- school. De dader weet wel, welk boekje wij bedoelen de naam van de heer Wij kunnen ons voorstel len, dat er standhouders en bestuurders zijn, die met alle waardering voor het goede werk, dat de ter beurze vertegenwoordigde liefdadigheidsinstellingen verzetten, het wel eens las tig vinden, dat er zo fel met verlotingen en de verkoop der daarbij behorende loten wordt gewerkt. Dat kan irriteren, lijkt ons en wij t Het bezoek is nu al meer zouden degenen, die dit dan verleden jaar om deze aangaat dan ook met alle Om nachtelijk gespuis uit klok. Vorig jaar sloot de vriendelijkheid van het de stands te weren, lopen donderdag af met 12.300 en welmenend hart willen er elke nacht vier potige gisteren boekte men het aanraden Je zaken iets te sprongen waren, een der Stam staat er voorin en hij bestuurderen te lijf te gaan, krijgt de kans het van toen deze zulk een jonge- avond even ongemerkt man gelastte de tent te terug te geven, dan praten verlaten. Toen hij later een wij er echt niet meer over. grote mond tegen de politie Anders gaat er rumoer van produceerde, was hij on- komen, lijkt ons. middellijk aan het goede adres wak- ond. die niet voor een je vervaard lijken te zijn en bovendien zó totaal generaal van 13.777 matigen, opdat er straks bezoekers. geen verwijten komen, die De dag was dan wel niet voorkomen hadden kunnen gauw van de ene hoek naar de drukste, maar het week- worden. BEURSBENGEL du Maire en O Marijke van Oscar. De 23ste deelnemer was de bruine ruin Royal Brooklyn, die een stilstaande rit maakte en bovenaan kwam te staan in de tweede ronde, waar hij slechts met een klein ver schil won van Torero, de 4-jarige bruine ruin van de heer Jb. de Jong onder pikeur F. de Févre. Rita B.H. de 6-jarige vosmerrie van de heer Jb. Haan wist tweemaal met een klein verschil te winnen van de 6-jarige vosruin Rudi Trothan van de heer C. K. Hart en de eerste rit tussen de 9-jarige vosmerrie O Marijke en de 5-jarige bruine merrie Sonja Henie van de heer D. Suij- kerbuik eindigde met een miniem verschil, de tweede rit was zelfs zeer spannend, doch beide liepen in het voordeel van O Marijke af. Een grote tegenstelling was de kamp tussen Thea Cornelia de 4-jarige bruine schimmelmerrie van de gebr. Knijnenburg en de 4-jarige schimmelmerrie Queen Bel win van de heer P. Koster, zodat zelfs de starter hierover zijn mening moest zeggen. Voor de eerste geen mooie overwinning. Surprise G. de donkerbruine ruin van de stal Aretie, had weinig moeite met zijn tegenstander, de 8-jarige bruine ruin Par tout van mevrouw G. J. Post-Pronk. Het zelfde kan ook worden gezegd van de 6- jarige donkerbruine merrie Ronny Zora, die de 6-jarige bruine merrie Ria Kitty van de heer J. Wagenaar achter zich liet. In de derde omloop werd het spannender. Evenals in de tweede omloop had de pikeur J. van Leeuwen Jr. moeilijkheden met het starten van Royal Brooklyn, zo dat het tot driemaal toe over moest. Dit paard kwam deze keer tegen Thea Cor nelia uit en moest hierin zijn meerdere erkennen. De ritten tussen Surprise G en O Marijke waren voor eerstgenoemde, hoe wel spannend, toch blijkbaar te zwaar, wat ook het geval was met Ronny Zora, die in Rita B.H. haar meerdere erkende. Het resultaat van deze kamp was dat Royal Brooklyn, berijder J. van Leeuwen Jr., Surprise G, berijder A. G. Heskes en Ronny Zora, berijder J. Wagenaar Jr., resp. de 4e, 5e en 6e prijs behaalden. De laatste, beslissende ronde, werd on derbroken door vervelend-lange tussen pozen, maar de laatste ritten tussen O Ma rijke en Rita B.H. bleken nog wel aller belangstelling te kunnen wekken: in één rit kwamen de paarden gelijk aan de finish. Tenslotte zegevierde Rita B.H. berijder Jb. Haan en kregen O Marijke, berijder A. Th. Knijnenburg en Thea Cornelia, be rijder Konijnenburg Sr., de tweede en derde prijs. Bij de toto was tamelijk veel belangstel ling en deze haalde een omzet van f 6450. IEV naar Haarlem Voor de voetbalafdeling van de r.k. sportvereniging IEV gaat zondag de com petitie beginnen met wedstrijden voor alle seniorenelftallen. IEV I gaat op bezoek bij Haarlem 5 met de volgende opstelling: H. Alkemade; J. Dekker en P. Persijn; A. de Roos, J. v. Berneveld en C. Schoot; H. Boot, W. Buur, J. Duin, H. de Reus en J. de Reus. De Kennemer schaakclub „Pat Mat" zal in het komende seizoen twee clubavonden gaan houden. De andere is dan speciaal bestemd voor de leden die door continu dienst niet op woensdag kunnen spelen, dezen kunnen dan terecht op maandag avond. Tijdens de in het Statenhuis gehouden jaarvergadering constateerde de voorzitter de heer E. J. Strengers in zijn openings woord dat de vereniging een succesvol jaar heeft gehad. De promotie van het tweede en het vierde tiental en de geboekte leden winst doen de toekomst hoopvol tegemoet gaan. Het aardbeien toernooi dat plaats vond ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan is een groot succes geworden. De wedstrijdleider de heer C. J. Mulder deelde mede, dat er voor het nieuwe sei zoen drie groepen van drie en een groep van dertien spelers zullen worden gevormd. Wegens drukke werkzaamheden had de heer P. Wagenaar zich genoodzaakt gezien als bestuurslid te bedanken. De heer H. Metselaar legde zijn functie in het bestuur neer om gezondheidsredenen. De heren W. J. P. Bannenberg en H. Steeman traden op deze avond in hun plaats. Als nieuwe redacteur van het clubblad werd in de plaats van de heer J. Jansen benoemd de heer P. Hart. Men besloot ook de schakende jeugd niet te vergeten: er zal een jeugd-kersttoernooi worden gehouden en zo mogelijk een jeugd- middag in het Statenhuis onder deskundige leiding. Op deze avond werden de prijzen uitge reikt aan de kampioenen van de afgelopen competitie. Clubkampioen werd de heer J. Zoontjes, als eerste in de tweede groep eindigde de heer H. Mostertman. Het hoogtepunt op de 31ste jaarvergade ring van DCY was het moment, dat voor zitter K. de Jong de nieuwe clubkampioen J. van Straten als clubkampioen toespraak. De clubprijs is hem onder langdurig applaus uitgereikt, als beloning voor het produktieve spel dat de nieuwe kampioen in het achter ons liggende seizoen leverde. Uit de jaarlijkse verslagen bleek, dat DCIJ financieel aan de heer L. Vooys een uitmuntende penningmeester heeft en ook het werk van secretaris M. Krijgsman werd zeer gewaardeerd. Dank werd gebracht aan de technisch adviseur van DCIJ de heer P. Roozenburg, die het gehele seizoen dam- lessen verzorgde en met raad en daad allen leden bijstond. In de kascommissie werden benoemd de heren Gomes, Lodder, v. Bakkum en P. v. d. Berg. Besloten werd in twee klassen te spelen met dubbele competitie. De eerste onder linge competitie-avond is vastgesteld op woensdag 19 september. De indeling is als volgt: Hoofdklasse: Roozenburg, Dukel, T. Postma, J. van Straten, P. v. d. Berg, L. Vooys, ir. M. Krijgsman, K. de Jong, A. Beukema, G. Postma, T. Tielrooy en H. Swier. Eerste klasse: J. Waal, C. Kaan, J. Koppelman, W. v. Wort, Kok, D. Woord, Opa v. d. Bos, D. Ott, C. Lodder, Muller, C. Kramer, Meyer sr, v. Bakkum, Gomes. Uitreiking prijzen Voorts werd de IJmond kampioen P. v. d. Berg en C. Lodder hulde gebracht voor hun fraai succes in het voorjaar 1956. Ver der kregen J. Gomes, J. Waal, P. v. d. Berg, T. Tielrooy nog prijzen aangeboden door voorzitter K. de Jong. Er is besloten met twee tientallen aan de KNDB competitie deel te nemen. Met een opwekkend woord om DCY te versterken en trouw te blijven besloot voorzitter K. de Jong deze jaarver gadering. Damborden te kort bij DCIJ Woensdagavond zullen de damliefheb bers uit de IJmond een unieke damavond kunnen beleven. Dan komen Piet Roozen burg, wereldkampioen dammen en de Ne derlandse kampioen Wim de Jong 1956 een altenerende simultaanseance geven tegen alle liefhebbers van het honderdruitenspel. Deze avond organiseert de DCIJ de eer ste clubavond van het nieuwe damseizoen. Geheel kosteloos kunnen zowel clubdam mers als niet-clubleden als oplossers van de damrubrieken strijd tegen deze twee geduchte kampioenen leveren. De belangstelling voor deze avond is bij zonder groot en het DCIJ-bestuur heeft zorgen met een tekort aan damborden. Deelnemers, die dan ook zelf een bord met stukken meenemen, zijn verzekerd van een plaats in hotel Kennemerhof. Voor de winnaars van de simultaan seance zijn prijsjes in het vooruitzicht ge steld. De aanvang van de strijd begint om half acht des avonds. HOUTSTOFAANVOER Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is donderdagmorgen aangekomen het Zweedse s.s. „Wallonia" met een lading van 1150 ton houtstof uit Gothenburg. GEBOREN: Robert, z. van G. Kosman en N. J. Siebel; Willem, z. van M. Pool en S. A. van Zutphen; Henriëtte C., d. van C. de Vries en T. Koster; Hendrika F., d. van G. Gerritsen en G. H. F. van de Hhem; Casper J., z. van J. van Dijk en M. M. Nijman; Alexandra E., d. van W. Peter en B. E. Da vid; Hendrik H., z. van C. A. van Leeuwen en E. Boerkool; Wilhelmina I., d. van T E Bouwhuis en J. Visser; Jozef J. J„ z. van G. J. Harkema en J. M. H. Baltus; Johannes P. F., z. van N. Dekker en W. H. Thomas; Hendrik, z. van H. Mevissen en W. J. Piro- vano. ONDERTROUWD: J. van Tongeren en M. de Jong; J. Edel en E. M. Fenenga; H. van der Sluis en M. K. Koster: B. Schelkers en G. T. van Beek; G. L. J. Scheenaard en H. M. Portegies; J. C. Vosse en C. A. Warmen- hoven; C. A. Knaap en C. P. van de Wissel; H. J. Smolders en M. J. Plooij. GETROUWD: H. G. F. van Essen en H. de Vries; C. van Balen en M. H. Bethlem; C. H. Duin en C. C. Pel; W. J. Schipper en J. ven Hertzberg; J. F. Paap en A. W. Mol. OVERLEDEN: H. van der Zon, 86 jaar, weduwnaar van A. C. Pirovano; C. M. Rol ler, 48 jaar, gehuwd met J. Kruiswijk; C. C. Rol, 73 jaar, weduwe van J. Huijsman. ADVERTENTIE Wij brengen de grootste sortering Lange lederen jassen v.a. 139. Jekkers 117.50 Vesten v.a59. Korte damesjasjes in div. kleuren v.a. 85. Lederen laarzen v.a26.50 Ook in grote sortering. Regenbroeken - Regenpijpen Motoroveralls enz. enz. Grootste motor- en rijwielhuis van Noordholland BREESTRAAT 108 BEVERWIJK - Tel. 4627 Betatling ook te regelen. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Draco van Rotterdam, Zus van Swan sea, Alberto Dodero van Hamburg, Alpha van de Noordzee. Wallonia van Gothenburg, Kristen Smith van Geffle, Hecuba van Rot terdam, Lijnbaan van Lapalice, Ruhr van Geffle, Hildegaard van Hamburg, Dortmund van Indonesië, Temmare van Rotterdam, Westerdok van Londen, Bullfinch van Lon den, Rijnstroom van Londen, Zaanstroom van Huil, Viking van Parr, Laponia van Ot terbacken. Captain Ioannis van Norfolk, Berezina van Philadelphia Vertrokken zijn: Stina naar Klaipeda, Avontuur naar Zwijndrecht, Santa Marga rita naar Portsmouth, Vechtstroom naar Swansea, Niobe naar Rotterdam, Orion naar Port of Spain, Pavo naar Ostrand, Cyprian Coast naar Antwerpen, Emauele V Parodi naar Hampton Roads, Senator naar Hamp ton Roads, Hermann Littmeyer naar Emden, IJsel naar Rotterdam, Ameintas naar Ham burg. Aerdenburgh naar Stockholm, Lijn baan naar Gdynia, Berkelstroom naar I. n- den, Penhir naar Boulogne. De Haarlemse rechtbank heeft een drie ëntwintigjarige jongeman uit IJmuiden wegens diefstal van geld ten nadele van zijn pleegouders veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar en zes maan den, door te brengen in de gevangenis voor jongelieden te Zutphen. Twee bewoners uit Nieuw-Vennep waren door de kantonrechter te Haarlem veroor- deelfl tot een hechtenisstraf van een week wegens overtreding van de jachtwet. In de winter hadden zij op een haas gejaagd. Zij waren in beroep gegaan en de rechtbank heeft het tweetal veroordeeld tot een geld boete van f 100, subsidiair dertig dagen hechtenis. Een chauffeur uit Peursum is in hoger beroep door de Haarlemse rechtbank ver oordeeld tot een hechtenisstraf van een maand wegens overtreding van artikel 25 der wegenverkeerswet. Hij passeerde vorig jaar augustus op de weg tussen Aalsmeer en Hoofddorp met zijn achtwielige vracht auto een stilstaande vrachtauto en volgens de tenlastelegging had hij een motor, die in dezelfde richting reed, moeten laten passeren. De motor werd bestuurd door een Hilversummer en op de duo zaten zijn vrouw en een dochter. De motor en het drietal raakten in het water. Met gebroken benen zijn de leden van de Hilversumse familie naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd. Bridgeclub „Sans Atout" In de onderlinge competitie van de brid geclub „Sans-Atout" werden op de jongste clubavond de volgende resultaten behaald. N.Z.: 1. N. HendriksJ. Koopmanschap 56 m.p.; 2. T. Tervoort—J. de Jong 54i/2 m.p.; 3. R. HoenA. Tand 49 m.p.; 4. heer en mevr. Vollaerts 46y2 m.p.; 5. W. en G. de Boer 44 m.p. O.W.: 1. B. GrootK. v. d. Zon 55 m.p.; 2. A. Worst Jr.—A. Worst Sr. 54 m.p.; 3. J. BerleeC. Hoogeboom 53 m.p.; 4. J. Bos J. Bloemendaal 45 m.p.; 5. J. KrabG. C. Tabak 43 m.p. N.Z. 2: 1. C. GeldermansL. Kleyn 43% m.p.; 2. heer en mevr. Luyendijk 32 m.p.; 3. mevr. Tabak—D. Biben 29 m.p.; 4. dames Kok—Tabak 26 m.p.; 5. J. de Lalyne— mevr. Belterman 20 m.p. O.W. 2: J. HamersD. Hoogeboom 42 m.p.; 2. A. en Ph. v. Groningen 37 m.p.; 3. dames ReymersKleyn 36% m.p.; 4. W. DijkhofBreure 34% m.p. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Antonius C. M., z. van C. J. A. de Ruyter en E. Koper; Johanna M., d. van Th. J. Limmen en C. A. v. d. Kolk; Martinus H. N„ z. van H. M. Bleeker en M. H. Oort huis; Irene G., d. van H. Schenk en E. J. M. Wilhelm te Castricum; Maria G., d. van L. Minnebo en M. Rozing; Anna P. A. M.] d. van C. Molenaar en J. P. Boon; Afina, dl van C. Bakker en J. Wacht te Castricum* Johanna E L„ d. van B. M. Kooima en R. M. E. W. Knothe te Castricum; Johannes H. M., z. van M. Dekker en C. E. Bekker; Geer- truida M. A., d. van J. de Ruyter en W. Kuy- per; Peter Th., z. van Th. Nijman en B. C. Koper. GEHUWD: G. de Ruyter en A. Aarden burg; C. Butter en C. M. Beentjes; J. N. van Vlissingen te Beverwijk en A. M. Castricum. OVERLEDEN: H. Kist, echtgen. van E. J. van Santen, 64 j.; N. J. Hoogewerf, 55 j. dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13