„Santhaezen" en VSV-ers puzzelden per automobiel DOUWE EGBERTS ORCAM Kerst de Jong door velen uit IJmuiden gecomplimenteerd de pittige zware shag! Agenda voor Velsen Niet alleen een zakelijkmaar ook zuiver menselijk jubileum MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 9 Burgerlijke Stand Velsen Watervliet 1 verloor na voorsprong in Utrecht VSV 2 won van Waterloo Jongens misdragen zich op „Schoonenberg" VSVVolewijckers voor KNVB-beker Rond twintigduizend BIM1J IV weer een succes VIER JUBILEA IN EEN PERSOON Neomist ingehaald Speciale exportveilingen voor tomaten Nieuw sportveld voor de Speeltuincentrale „Beverwijk een voorbeeld van samenwerking" Jeugd van DEM hield zeskamp EEÖATYKCr Feestavond van „Het Havenkwartier" Agenda voor Beverwijk Het is het weekeinde der gefronste wenkbrauwen en bijbehorende zweetdroppels geweest voor vele Velsense automobilisten, die zich hadden laten noteren voor de puzzelritten, door Santpoorts Bloei en V.Z.V. tijdens het afgelopen weekeinde georga niseerd: zaterdag de Santpoorters en zondag de IJmuidenaren. Voor de „Santhaes"-rit, die als gezellig- heidsrit was geannonceerd maar menige ervaren rijder voor bedenkelijke proble men stelde, stonden zaterdagmiddag een kleine veertig auto's aan de start en daar was het direct bij het begin al raak: de Westindische buurt van Santpoort had de uitstippelaars dezer 45 kilometer lange zoekplaat" een paar spitse ideetjes aan de hand gedaan. Maar na „bakker, kapper en leverworst" werd het in IJmuiden echt puzze len, want velen hebben daar de tijdcon- trole gemist, kwamen van de verkeerde kant een controle binnenstuiven of be vonden zich met hun eigen handen en die der kaartlezers in het haar op moeilijke punten, waar „een juffrouw zonder armen plus een kastelein" in de routebeschrijving voorkwamen. De slimsten hadden na enig denken door, dat de opstellers van het hier en daar lang niet makkelijke traject de firma Venus en De Waard hiermede voor hadden, en zo is er ook bij de „herinne ring aan Antwerpen" vaak krachtige taal gesproken door deelnemers, die de inge metselde steen „Souvenir d'Anvers" niet in een gevel aan de Zuid-zij hadden opge merkt. Via rode brievenbussen en genummerde lantaarnpalen klassieke gemenigheid- jes van alle puzzelritontwerpers -- leidde de route terug naar „Velserend", waar de finish was. En waar verhitte chauffeurs hun erva ringen vaak snikkend van het lachen uit wisselden en vele „maar natüürlijk's" el kaar opvolgden, want als zoiets dan een maal voorbij is, lijkt het doodeenvoudig. Hulde voor de organisatie, al was de routebeschrijving op twee punten aan vechtbaar: het was haast geen gezellig- heidsrit meer, maar vaak een echte kleine rallye. De heer P. Minderhout haalde met 23 strafpunten de eerste prijs; nummer twee werd de heer A. Ohm met 30 strafpunten en de poedelprijs ging naar de laatstbin- nenkomende, die pas om zeven uur bij Velserend zijn laatste stempeltje kwam halen en toen moest merken, dat hij de meeste controles had gemist. In „De Weij- man" is nog een poosje gezellig nage- boomd over de rit, die menig auto-enthou siast een plezierige onderbreking van het alleen-maar-voor-zaken-rijden heeft ge schonken. Puzzelrit nummer twee was die van VZV. Vijftig teams in evenveel auto's na men er zondagmiddag aan deel en zochten, na zich te hebben verzameld bij café Kraak op het Marktplein een weg door Noord-hol land, want deze reis bleef niet binnen de gemeentegrenzen. Hier betrof het ditmaal een kaartenlees- rit, die volgens een fotocopie van een ANWB-kaart van Noord-holland moest worden verreden met een gemiddelde snel heid van 30 kilometer per uur. De route leidde van IJmuiden via Beverwijk over Assendelft en Akersloot naar Uitgeest, Limmen, Heilo, Egmond, Bakku-m, Castri- cum, Uitgeest en weer naar IJmuiden. Het traject was ongeveer 2.20 uur lang en in die tijd diende men achterop de kaart niet minder dan zestien stempels van ponten te hebben verzameld, die uiteindelijk ver telden: „Wordt VZV-lid, prima". Er waren voorts zeven tijdcontroles en acht valse controles. Ten opzichte van kleine onderdelen der GEBOREN: M. C. van Voorst-Aland, d., Koningin Wilhelminakade 18, IJmuiden. A. C. Burghout-Van Leeuwen, d., Lijsterstraat 22, Haarlem. E. Mandemaker-Rolink, d., Woonwagenkamp, Velsen. N. Smit-De Graaf, d., Laurierstraat 50, Haarlem. A. H. Schoorl- Duineveld, d., Hagelingerweg 13, Santpoort. W. H. Brachter-armsen, d., Tussenbeeksweg 29, IJmuid-Oost. D. A. van de Pieterman-De Winter, d., Groeneweg 16, IJmuiden-Oost. M. Th. Entius-Melten, d., Ger. Doustraat 15, IJmuiden-Oost. J. M. Noordzij-Van der Kruijt, z., Gjertsenstraat 3, IJmuiden-Oost. V. A. Tromp-Tromp, z., IJrnuiderstraatweg 15a, IJmuiden-Oost. E. J. Boontjes-Schadé, d., Schulpweg 93, Velsen-Noord. J.. Stevens- Buttcr, d.. Engelmundusstraat 26, IJmuiden- Oost. C. de Lange-Van der Voorn, d„ Drie- huizerkerkweg 93, Driehuis. T. Vogel-Borsje, d., Lange Nieuwstraat 390, IJmuiden. J. G. ^alhuijsen-Graper, d., Hagelingerweg 343, "'riehuis. A. E. M. Posthuma-Peereboom, z., Rijnstraat 42, IJmuiden. J. de Waal-Bal, d., "^'ezestraat 18. IJmuiden. A. D. Hans-Meu- 'ng, z„ IJrnuiderstraatweg 67, IJmuiden- °ost. ONDERTROUWD: Chr. A. van der Zee, Koningin Emmastraat 23, Gorinchem en IJ. Mosk,Napierstraat 11, IJmuiden; M. Barn- hoorn, Kompasstraat 40, IJmuiden en J. Ho- gewoning, Bilderdijklaan 41, Baarn, t.a. Kompasstraat 40, IJmuiden; L. Tijms, Rijks- Straatweg 40, Heemskerk en H. Brouwer, IJrnuiderstraatweg 23, IJmuiden-Oost, t.a. Rijksstraatweg 45, Heemskerk; A. Lagendijk, Dr. Schaepmanstraat 221, Haarlem en H. Ch. F. Emeis, St. Martinstraat 14, Santpoort: M. Rol, Beukenstraat 4, IJmuiden-Oost en T. W. 't Hart, Julianakade 88, IJmuiden; E. J. Vol lers, Koninginneweg 39, Amsterdam en J. H C Schortemeijer, Rijksweg 313, Sant poort; C. L. van Dijk, Groeneweg 69, IJmui den-Oost en K. W. Janson, Tussenbeeksweg 47 IJmuiden-Oost, t.a. Abelenstraat 12, IJmuiden-Oost; J. F. Meinema, Willebrord- straat 8, IJmuiden-Oost en L. M. Schilling, Willebrordstraat 8, IJmuiden-Oost, t.a. van der Zwaagstraat 13, IJmuiden-Oost; J. G. Buis, Bakkerstraat 29, IJmuiden en C. A. Koch Burgemeester Rambonnetlaan 57, IJmuiden t.a. Burgemeester Rambannetlaan 61 IJmuiden; H. Peereboom, Zeeweg 182, IJmuiden---ost en A. A. van Duijn, Rijn straat 42, IJmuiden; J. de Veen. Alkmaarse- weg 90 Beverwijk en J. Sandman, Wester Paralleistraat 12, Velsen-Noord: J A. Dijk man Ladderbeekstraat 31, Velsen-Noord en A M van Schooten, Slaperdijk 38, Santpoort, t a Wiikeroogstraat 68, Velsen-Noord; Th. J. van der Bijl, Middenweg 24, Halfweg en A. Zwanenburg, Wulverderlaan 16 Santpoort, t.a. Middenweg 24, Half -g; P. M. Pannevis, Acaciastraat 25, IJmuiden-Oost en G. Schrie- ver, Acaciastraat 25, IJmuiden-Oost, t.a. Acaciastraat 25. GEHUWD' H. C. Koelemeij-A. Pieters, Schulpweg 92, Velsen-Noord. H. Groene nd A H Oldendorp, Vlierstraat 3, IJmui- en-Oost G. Stuut Jimmink- H. C. Gleij- •teen Schoonoortstraat 5, Velsen-Noord. J. van der Wal-I. Huijgens, Dennenstraat 23, IJmuiden-Oost. G Hendrickx-M. J. Veer, Parallelstraat 4, Velsen-Noord. OVERLEDEN: A. H. B. J. Westerwal, 75 J, echtgenote van J. van Voorst, de Genestet- Lan 38 Driehuis. M. C. van der Waarden, 97 l echtgenoot van J. W. M. Brune, Brede- roodseweg 81, Santpoort. rit hebben vele deelnemers fouten gemaakt. De route voerde veelal over de oude wegen in Noordholland en het strafpuntenmate- riaal werd bij de meeste deelnemers aan zienlijk. verhoogd door fouten bij drie- hoekswegen. Zo werd door negentig per cent van het aantal deelnemers na het ne men van de sluisweg en het passeren van de baileyburg de fout gemaakt om recht door te rijden in plaats van links af te slaan na deze brug en de weg langs de bootsteiger te volgen. In de zaal van Café Kraak zijn tenslotte de prijzen uitgedeeld, waarbij dé heer Dé Kort uit Halfweg eerste werd; de heer Boersma uit IJmuiden tweede, de heer Wulfers derde; de heer Bruinsma vierde en de heer Hordijk vijfde. VZV overweegt om in november van dit jaar nog een puz zelrit te organiseren, wellicht dan in de avonduren. De eerste korfbalcompetitiedag heeft voor de senioren der Velsense club „Wa tervliet" drie nederlagen opgeleverd, waar van twee tegen Samos in Utrecht. Bij de eerste wedstrijd in de 2de klasse K.N.K.B. van de gepromoveerde Watervlieters had den zij direct al te maken met de sterke tegenstander Samos I, welke ploeg jaren lang in de bovenste regionen der tweede klasse meetelt. In het vorige seizoen had deze ploeg slechts één punt achterstand op de kampioenen. De gastploeg meende aan vankelijk in Watervliet I een gemakkelijke prooi te hebben, want Samos begon de strijd traag. Wel nam de thuisclub de lei ding (10), maar de Velsenaren deden in het veld zeker niet voor hen onder. De Watervliet-verdediging was in goede vorm. Na een kwartier bracht De Boer vlak bij de paal de partijen op gelijke voet (11). De vakverwisseling was voor de gasten niet nadelig; de Utrechtenaren misten vaker met schieten. Toch kwam Samos weer voor (21), doch nu was het Berg huis, die een vrije kans inschoot (22) na een half uur spelen. De Velsenaren bleven actief aanvallen en Vos liet Watervliet nog voor de rust de voorsprong (23). Direct na de rust was het opnieuw Vos die de voorsprong vergrootte (42), doch toen ging Samos het tempo opvoeren. Geen enkele maal lieten zij de Velsenaren vrij spel; zij zetten alles op alles. Watervliet werd oversp^ld en moest de overwinning met 64 aan Samos I laten. Watervliet 2 was in het Utrechtse kamp tegen Samos 2 wat onwennig. Er werd niet al te goed geplaatst, zodat Samos 2 met de rust een verdiende 31 voorsprong had, met een tegenpunt van Aart Verkerk. Na de hervatting zochten de Watervliet-reser- ves het in veel sterker spel en waren zij steeds in de aanval. De mooiste kansen werden echter gemist, waaronder twee strafworperi. Met een kleine opleving van de Utrechtenaren was het 51, waarna tenslotte Gijs v. d. Brink de eindstand op 52 voor Samos 2 bracht. De volgende week gaat Watervliet I naar Hilversum voor de strijd tegen Excelsior; Watervliet 2 wordt dan gast van Olympia 2 in Bussum. In hun vriendschappelijke wedstrijd hebben VSV 2 en Waterloo aardig voetbal te zien gegeven. VSV wist het eest tot een drieeen voorsprong te brengen, verslapte toen wat, waardoor Waterloo de achter stand kon inlopen (driedrie). Nu kwam VSV pas goed los. Met werke lijk snel, open aanvalsspel werd de verde diging van Waterloo overrompeld. Drie maal moest Kok na prachtige schoten de bal nog uit het net halen, zodat VSV met zesdrie won. ADVERTENTIE Er is een tijd geweest, dat de bezoekers van de jongenstribune op „Schoonenberg" bij het aankondigen van de rust door de scheidsrechter bij tientallen over de hek ken klommen, het veld overstroomden en dan achter de bal aanholden, aldus de sup poosten tot wanhoop brengend. Daaraan is nu een eind gekomen, doordat de spelers of de scheidsrechter direct na het rustsignaal zich over het bruine monster ontfermen. Thans heeft de jeugd een ander spelletje bedacht. Zodra zondag rusten geblazen was, ondernamen de jongens een stormloop op de overdekte tribune. Toen de eerste aan vallen werden afgeslagen, trokken zij schijnbaar af, om daarna in verspreide slagorde terug te keren. Dit leidde tot het gewenste doel. Hoewel het publiek op de tribune over het geheel een en ander mogelijk een niet onaardige afwisseling vond, komt het ons toch voor, dat men terwille van de orde in ons sportpark dit spelletje zo spoedig moge lijk de kop moet indrukken. Een aantal politie-agenten bij het aan kondigen van de rust vóór het hek voor de tribune gepiaatst, zal preventief werken en zou zelfs dit niet tot gevolg hebben, dat de jongens het veld niet meer overstromen, dan zou men moeten overwegen enige tijd geen jongenskaarten meer beschikbaar te stellen. Zondag speelt VSV in het gemeentelijke sportpark „Schoonenberg" voor de KNVB- beker tegen De Volewijckers. XXXXXXXXXJOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO" g Met de rond twintigduizend bezoe kers, ifie de vierde BIMIJ in de afgelo pen week ontving hebben de organisa- toren een niet te vermaden succes ge- boekt, wanneer men bedenkt, dat er in Delft al van een geslaagde beurs werd g gesproken, toen de zesduizend bezoekers 8 volgemaakt waren. Zaterdagavond te middernacht heb- ben de beide tenten het zeil definitief gesloten tot volgend jaar, als men wil 8 proberen te komen tot drie grote chapiteau's aan het Marktplein in i g IJmuiden. De laatste avond is een drukke ge- 8 worden en zowel organisatoren als standhouders hebben de indruk meege nomen, dat deze BIMIJ haar plaats in de IJmond en zelfs al ver daarbuiten ten volle waard is geworden zodat de 8 fundering voor de voortzetting steeds j steviger wordt. ^jèc>00000000000<X)000000000<X)00000<X)00000000000000000000! VEERTIG JAAR in het opticiensvak, dertig jaar met de zaak in IJmuiden, vijfen twintig jaar voorzitter van DCIJ en zelfs nog vijf jaar bestuurslid van „Stormvogels" vormden zaterdagmiddag het viervoudig jubileum, waartoe de heer Kerst de Jong een druk bezochte receptie hield in de bovenzaal van hotel Kennemerhof aan de Kennemerlaan. Uit kringen van de voetballers, de dammers, de biljartvereniging en van de plaatselijke middenstand mocht hij vele gelukwensen ontvangen, terwijl hem die inmiddels schriftelijk waren aangeboden door het gemeentebestuur van Velsen, IJmuidens Bloei en de NAVO, ofwel de Nederlandse Algemene Vereniging van Opti ciens. De heer W. Chr. Suwerink heeft voor „Stormvogels" als eerste de heer De Jong omstreeks vijf uur toegesproken. Het zwaartepunt van deze jubileumdag lag naar zijn mening wel terdege in het zake lijke vlak, maar de vijf jaar, die de jubi laris nu bestuurslid is van „Stormvogels" mochten toch evenmin worden vergeten. De heer Suwerink verheugde zich vooral in het succes, dat de heer De Jong in het leven heeft en hij had daarbij grote waar dering voor diens optimisme. Er is van de zijde van de heer De Jong wel eens een afwijkende mening, maar uiteindelijk ko men de voorstellen er toch door. Hij vond het merkwaardig, dat de heer De Jong niet in Velsens bevolkingsregister voorkomt, terwijl hij toch na verwant is aan IJmui den. Met het oog op die verbintenis met de stad overhandigde de heer Suwerink de jubilaris een ets van de kop van de haven met het vissersmonument. De dammers Nadat de heer De Jong voor deze woor den had dank gezegd en verklaard had, dat IJmuiden een grote plaats in zijn hard inneemt, sprak de heer J. Dijkslag, twee de voorzitter van de Provinciale Dambond Noordholland zijn waardering uit over het succes van de heer De Jong in dammers kringen. DCIJ is en blijft een van de hoek stenen van de bond. Na een bloemstuk te hebben ontvangen, merkte de heer De Jong op. dat hij nooit spijt had gehad in dertijd lid te zijn geworden van DCIJ. Voor DCIJ kwam de heer B. Dukel ge tuigen van de grote dankbaarheid der dammersschare voor het organisatietalent van de heer De Jong. Dat DCIJ een hoek steen is van de bond, achtte ook de heer Dukel een compliment, maar dat het een dergelijke steen is geworden, mag naar de mening van deze DCIJ'er voor het grootste deel te danken zijn aan de heer De Jong. De heer Dukel bood een klok aan en over handigde onder couvert het overgeschoten bedrag. Met dit couvert wist de heer De Jong wel raad. Hij bestemde het bedrag als een eer ste bijdrage voor het propagandafonds van DCIJ. In een van de volgende jaren wil men te IJmuiden een groot internationaal tournooi houden. De heer De Jong zegde DCIJ toe te zullen blijven streven naar het behouden van de plaats die DCIJ waard is. En de zaak Vervolgens is nog het woord gevoerd door de heer A. C. de Vilder van de sinds ruim een jaar bestaande Biljartvereniging Kennemerhof toen de vereniging start te was De Jong de eerste donateur door de heer W. Kramer van de suppor- Met feestelijk vertoon is in Yerseke het seizoen der Zeeuwse 'oesters en mosselen geopend. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, vele andere autoriteiten en (ook buitenlandse) handelsrelaties waren daarbij aanwezig. Hoogtepunt van deze Zeeuwse vlaggetjesdag was een spelevaart van ongeveer honderd vissersvaartuigen op de Oosterschelde. De foto geeft een indruk van de gezelligheid langs de havenkant, waar het Zuid- bevelands Dameskoor, in fleurige klederdracht, natir hartelust zong bij de vrolijk gepavoiseerde vaartuigen. Voor de derde maal in enige maanden tijds is zondag wederom een pas gewijd priesterzoon uit de Beverwijkse parochie van de H. Agatha aan de Breestraat pater Nico Tromp M.S.C. plechtig ingehaald. Pater Tromp is de zoon van het onlangs gepensioneerde hoofd van de St. Bavo- school te Beverwijk. Aan de ingang van de kerk werd de neomist verwelkomd door deken B. G. Hosman, waarna te zijner ere een kort lof werd opgedragen. Tijdens de dienst hield de deken van Beverwijk een korte feestpredikatie en zondagmorgen droeg de nieuwe priester zijn eerste Mis op, daarbij geassisteerd door Deken Hos- man. Des middags had in het St. Josefrustoord een receptie plaats voor vrienden en ge nodigden, waar de neomist namens de pa rochie St. Agatha een enveloppe met in houd werd overhandigd en familieleden en vrienden hebben de jonge priester vele nuttige geschenken doen toekomen. Onder de velen die de jonge priester hierna de hand kwamen drukken bevond zich ook burgemeester mr. H. J. J. Scholtens. Na de receptie werd tot dank van deze plechtige feestdag een kort danklof door pater Tromp opgedragen. In verband met de grote vraag naar ex port-tomaten gaat de veiling „Kennemer- land" vandaag speciale export-veilingen houden voor tomaten. De eerste begint om 12 uur tersvereniging Stormvogels, die van de heer De Jong op zijn speech gerepliceerd kreeg, dat de eenheid in de supporters wereld rond Stormvogels nu eindelijk eens dient terug te keren; door enige familie leden van de heer De Jong en tenslotte door de heer H. Homburg van de Han delsver. Groot IJmuiden. Hij herinnerde zich met de heer De Jong veel van het oude IJmuiden; veel is sindsdien veran derd en veelal ten goede. De heer Hom burg voegde er wat critiek jegens de mid denstand aan toe, daar men op verjaarda gen van het Koninklijk Huis vrijwel geen vlag uitsteekt, maar wel op dagen, waar op reclame dient te worden gemaakt. Na dat nog een familielid van de heer De Jong had gesproken en leden van het za kencentrum „Kennemerlaan" de heer De Jong de hand hadden gedrukt, is de fami lie De Jong in de avond per bus naar Am sterdam teruggereisd. De Beverwijkse speeltuincentrale heeft zaterdagmiddag met enig officieel vertoon haar nieuwe sportveld aan de Elik. Sterk- straat in gebruik genomen. De voorzitter, de heer N. J. Zuurbier, heeft daar dank gebracht aan het gemeente bestuur voor de medewerking, waarom de centrale nimmer vergeefs vraagt. De secretaresse mevrouw Van Oostveen mocht bloemen in ontvangst nemen voor haar Vele werk in het belang der speel tuin gedaan. Wethouder W. Alberda sprak voorts na mens het gemeentebestuur zijn voldoening uit over het werk der speeltuinorganisatie; het gemeentebestuur werkt op prettige wijze met deze bestuurders samen. Het hoofdbestuurslid der Nederlandse Speeltuinorganisatie, de heer J. Schuiten maker noemde de samenwerking tussen gemeentebestuur en speeltuinorganisatie een unicum in ons land en stelde Bever wijk ten voorbeeld. Wethouder Alberda deed hierna de aftrap voor een eerste voet balwedstrijd tussen elftallen van de speel- tuinjeugd. Zaterdagmiddag hebben de junioren en aspiranten van de voetbalvereniging DEM op „Adrichem" de traditionele zeskamp gehouden. De belangstelling was groter dan vorig jaar en er werd met veel elan gestre den om de punten. Bij de junioren bezette K. Bakker de eerste plaats met 4660 pnt. A. Spruyt eindigde bij de aspiranten met 4380 pnt als eerste. Na afloop heeft de heer v. Scwneren met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. De uitslagen bij de junioren waren: 80 m hardlopen: 1. P. Bakker 10.1 sec.; 2. K. Bakker 10.6 sec.; 3. F. Aardenburg llsec. 80 m baldribbelen: 1. K. Bakker 17,5 sec.; 2. B. v. d. Mey 18 sec.; 3. J. Klons 18.3 sec. Balingooien: 1. M. Schelvis 21.10 mtr; 2. K. Bakker 20.20 m; 3. J. Pirovano 19.90 m. Doelschieten: 1. L. v. d. Aar 900 pnt; 2. A. Honout 750 pnt; 3. L. Schelvis 700 pnt Raak de paal: K. Bakker, J. Dijkman en P. Kuyl ieder 800 pnt. Penaltyschieten: 1. J. Noordermeer 1000 pnt; 2. H. Out 1000 pnt; 3. J. Hoogeboom 800 pnt. De eindstand werd: 1. K. Bakker 4660 pnt; 2. J. Noordermeer 4200 pnt; 3. B. v. d. Mey 4080 pnt; 4. J. Pirovano 4070 pnt; 5. F. Hulscher 4050 pnt. De aspiranten behaalden de volgende re sultaten: 60 m hardlopen: 1. Sj. Kleef 9,2 sec.; 2. B. Kokses 9,2 sec.; 3. K. Pijnen 9,6 sec. 60 m baldribbelen: 1. Sj. Kleef 14.7 sec.; 2. S. Kuys 15.3 sec.; 3. B. Geldermans 15.3 sec. Balingooien: 1. B. Kockse 18,20 mtr; 2. A. Spruit 17,30 mtr; 3. J. Hoogland 16.50 mtr. Doelschieten: 1. H. Lutgerink 860 pnt; 2. B. Geldermans 750 pnt; 3. R. de Jong 750 pnt. Raak de paal: 1. Sj. Kleef 1000 pnt; 2. P. v. d. Kamer 1000 pnt; 3. K. de Jong 800 pnt. Penaltyschieten: 1. E. Duyn 800 pnt; 2. A. Spruit 800 pnt; 3. S. Kleef 600 pnt. De totale uitslag was: 1. A. Spruit 4380 pnt; 2. Sj. Kleef 4300 pnt; 3. R. de Jong 4110 pnt; 4. B. Geldermans 3610 pnt; 5. C. Pirovano 3500 pnt. De schelvis heeft zich in de afgelopen week ongeveer hetzelfde gedragen als de week daarvoor: aanvankelijk te veel aan voer, daarna zakkend tot beneden peil met het gevolg, dat de koers opliep tot bijkans onbetaalbare waarden. Vrijdag, toen de grote aanvoeren van maandag en dinsdag dus al lang en breed vergeten waren, be taalde men graag voor een kist piepers f30 terwijl de grovere soorten rond de f 50 haalden. De kabelauw is in de middenweek ge peperd geweest en zaterdag werd er zelfs ook nog goed geld voor betaald: grove rijen en f 100 en kleine rond de f45 met een goede f 110 voor de kistenkabeljauw. Tekenen, die er op wijzen, dat er in het begin van deze week stevige prijzen wor den verwacht. De tong bleef, ondanks de toegenomen vangsten, stevig aan de prijs en er werd voor de slips een f 2,70 gegeven terwijl de enen f 3,50 golden en de lappen met een mooie f 4 per kilo gingen strijken. Wel een bewijs, dat er veel vraag naar dez fijnvis is, want de 40.000 kilo aanvoer gedurende de laatste drie dagen van de vorige week waren toch echt niet onder de maat. Dat er nog maar een kleine voorraad in de vrieszellen staat, is natuurlijk wel bepa lend voor deze „felle" markt. De Engelsen zijn goed geld blijven geven voor de gro vere scholsoorten. Vrijdag haalde de twee schol zelfs nog f 30 per kist en de grovere soorten lagen daar nog graag f 20 boven. Bij de zwaardere aanvoeren van zaterdag hielden deze prijzen zich nog goed, maar alleen de tweeën zakten wat af en kwamen bij een f28 terecht. Schol III bleef onder deze bedrijven door eveneens goed geno teerd en haalde blijmoedig zijn f 15 tot f 20. Met de makreel en de haring blijft het zeuren. De haring, die van de noordzee aan de afslag verschijnt blijft van een min derwaardige kwaliteit en werd dan ook echt maar alleen gekocht bij gebrek aan beter. Vrijdag werd, toen de mooie west kustharing aan de markt kwam, liefst tot f 30 per kist betaald. Zaterdag, toen er twee schepen met een voorraadje van 2300 kisten samen voor de hal lagen, liep de prijs van de haring niet verder terug dan tot ruim f20 en daar in België en Duits land de haring ook al tegen de f 30 aanzit, omdat men daar met dezelfde kwaliteits problemen vecht, was het niet te verwon deren, dat er verscheidene wagons zee banket over de grens verdwenen. Maar de conservenfabrieken hebben daar niet veel aan en er moest ook deze week weer geld bij. Makreel is eveneens stevig geprijsd gebleven en de grove soorten overschreden enige malen de f 30 terwijl de kleinere kustmakreel, die voor een trawler buiten schot blijft, omdat deze visserij nauwelijks loont, ook nog altijd op een mooie f 20 per kist mag rekenen. De toneelvereniging „Het Havenkwar tier", bood haar leden en donateurs een feestavond aan ter viering van haar tien jarig bestaan. Tegen de gewoonte in werd er ditmaal geen toneeluitvoering gegeven, zoals de waarnemend voorzitter de heer C. G. Hoebe, de zeer goed gevulde zaal mededeelde. Men had voor deze feestavond het Zaans Kleinkunst Cabaret onder leiding van Wim Theewis gekozen. De heer Hoebe vroeg de medewerking van de leden en donateurs, om de verloting te doen slagen, daar de kosten van deze feestavond zeer hoog waren.. Hierna stelde het kleinkunst ensemble zich aan het publiek voor, waar bij Wim Theewis zich een vlot en geestig conférencier toonde. Minder geslaagd was het optreden van de cabaretière Corry Molenaar. Henny Borghuis, eerste prijswin naar van het Cabaret der Onbekenden van het City Theater te Amsterdam, bleek een prima accordeonist te zijn, die vooral bij de vertolking van een czardas, blijk gaf van bizondere kwaliteiten. Ook als bege leider gaf hij blijk een goede opvatting van de hem toegewezen taak te hebben. Mr. Tims bleek een goede goochelaar. Zijn op treden had zeer veel succes en bleek het onderwerp van het gesprek voor de ver dere avond. Tot slot trad Wim Theewis nog op als imitator. De heer Hoebe dankte na afloop het kleinkunst ensemble voor deze prettige avond. Er werd besloten met een bal, waarbij de dans-muziek verzorgd werd door „De Accorrelli's" onder leiding van Ger Kroon, die ook tijdens de pauze en voor de aanvang van de feestavond voor de muzikale intermezzi zorg droegen. MAANDAG 10 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Tussen twee vuren", Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. DINSDAG 11 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „Tussen twee vuren". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag. Velser Kunstkring Voor Allen, 20 uur, Rex, Hoofdstad-operette. MAANDAG 10 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Schip der verloren vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Moeder leed". W.B. Theater, 20 uur: „Begeerte en Plicht". Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 19-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15- 18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10-11 en 17-18 uur. DINSDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater en Luxor Theater, als maandag. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 14- 17 en 19-21 uur; lees- en studiezaal van 14-18 en 19-21.30 uur. „De Voorzorg", Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Ledenvergadering „Natuur vrienden". ,,'t Centrum", 20 uur: Ledenvergadering „Plan West".

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11