Daling van scholstand in Noordzee aangetoond Verenigi n ria vanmorgen in de v1shal en op zee Havenberichten Nederlaag voor Zeemeeuwen tegen „Gruga" uit Essen Jac. M. W. Hout-wisselbeker voor Stormvogeltjes uit de IJmond Damesvoetbal op „Schoonenberg" Kinheim-jeugdtoernooi lü Kinheim verloor oefen wedstrijd van Egmondia Hotac sukkelt met te weinig speelruimte De Pion speelt Keyzer- systeem Motorrijders gezellig bijeen Jubileumrit KMC start in Castricum WIJ versloeg Robaver met nul-drie ADO en USVU speelden voor de missie Groot aantal deelnemers aan sportdag van „De Kennemers" IEV versloeg Haarlem 5 met ruim verschil Hoofdprijzen Staatsloterij Gunstige exploitatie van regeringsschepen Nederland uitgenodigd tot conferentie over Tanger Kerkelijk Nieuws Scheepvaart MAANDAG 10 SEPTEMBER 1956 HET UITGEBREIDE ONDERZOEK door het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek naar het verloop van de scholpopulatie in het Nederlandse kustgebied, dat sinds 1945 wordt uitgevoerd en dat zich nu dus al over tien jaar uitstrekt, zal binnenkort het resultaat van deze onderzoekingen van belang voor de visserij, daar men wil aan geven op welke wijze de zee bevist moet worden om een zo groot mogelijke opbrengst te verzekeren geheel kunnen bekend maken. Zaterdagmiddag reeds heeft de heer L. K. Boercma, die het scholondcrzoek leidt, naar aanleiding van de uitkomsten van het onderzoek in een van de drie onderzochte gebieden bij de Nederlandse kust kunnen meedelen, dat een daling van de scholstand, vooral in het diepere water, dui delijk is aangetoond. Dicht onder de kust is de overbevissing niet zo hevig, maar ook daar is er onder de oude schol een tred naar beneden. De heer Boererna deed deze mededelingen voor een veertigtal leden van de Neder landse Dierkundige Vereniging, die eind vorige week een excursie naar IJmuiden maakten en die zaterdag ondermeer een zestal voordrachten van medewerkers aan het Rijksinstituut mochten aanhoren. Terwijl Engeland zich vele jaren heeft bezig gehouden met de eiproduktie van de schol, gingen de Nederlandse biologen na, Dit zijn leden van de Franse lucht macht, gefotografeerd op het strand van Famagusta op het eiland Cyprus, kort nadat zij daar als voorhoede van zeven duizend man Franse troepen waren aangekomen. De manschappen vertrokken later naar hun kamp bij Tymbou, dat plaats biedt aan ongeveer drieduizend man. Het bezoek van Kinheim aan Egmondia voor de oefenwedstrijd voor de komende competitie heeft een prettige, sportieve strijd op het Egmondse terrein te zien gegeven; een strijd die in de eerste speelhelft aan bei de zijden gelijk opging. Toch had Kinheim, waarvan de voorhoede opnieuw niet bij machte was om na aardig opgebouwde aan vallen schoten op doel af te geven, geluk in deze periode. Eerst schoot de Egmondia- linksbinnen hard tegen de paal en daarna, toen Keirsgieter bij een aanval zijn doel had verlaten, was het de Kinheim-rechts- achter L. v. Hesselingen die de bal terug speelde tegen de paal. Direct na de hervatting zette Egmondia gevaarlijke aanvallen in. In de tweede mi nuut al 'had de linksbinnen met een prachtig onhoudbaar schot succes (10)Van de aftrap af nam Kinheim de bal mee; een pass van v. d. Griend stelde Eyke in staat om even zeer hard te doelpunten (11). Egmondia werd iets sterker en Keirsgieter kon ver schillende schoten goed wegwerken. Een prachtige voorzet van rechts benutte de Eg- mondia-linksbuiten met een even fraaie kop bal (21) na een half uur. Na 38 minuten werd het Kinheim-doel opnieuw gepasseerd door een schot uit een kluwen van spelers (3i), maar twee minuten later schoot Slui ter hard in op het doel van de gastheren. De doelman stopte de bal wel, doch niet klem- vast, waarvan de toegelopen Eijke profi teerde (3—2). De Kinheim-aanvallen bleven ongevaarlijk wegens het gemis aan schut ters. Voor het doel was men het hoofd kwijt ondanks mooi opgezette aanvallen. Eijke scoorde nog eens, welk doelpunt terecht wegens buitenspel werd afgekeurd, zodat Egmondia, iets sterker, verdiend met 3—2 had gewonnen. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: C. J. Hambro van Las Pe- dras, Norden van Philadelphia, Balder van Lulea, Marlwood van Goole, Ivoorkust van Antwerpen, Saxon Queen van Swansea, Bab T van Koskar, Noorderlicht van Karlstradt, Wibold Böhmer van Rotterdam, Eemstroom van Grangemouth. Karina van Archangel, Oranjeborg van Oran, Bea van Swansea, Thor van Londen, Flamingo van Londen, Esma B van Liverpool, Hydra van Swansea, Cobri van Londen, Stratidore van Celebes, Anke Henrici van Tygnemouth, Philetas van Hamburg, Kuutsalo van Rotterdam, Grethe Bucker van Rotterdam, Madjoe van Kristina- ham, Prosyon van Otterbacken, Lingestroom van Fowey, Rien Teekman van Kristinaham, Casablanca van Antwerpen, Saxen van Ot terbacken, Pregel van Hamina, Spaarne- stroom van Fowey, Amstelstroom van Lon den, Eos van Lissabon, Karl Schreuder van Antwerpen, Pineriedge van Galveston, Fal con van Londen, Siln van Karlstadt, Inga Dann van Uksport, Polydorus van Bremen, Norinda van Rotterdam, Ivan Kondrup van Venspils, IJstroom van Hull, Tiba van New port, Gerd van Londen, Scholar van Rotter dam, Ameintas van Hamburg, Atlas van Aar- hus, Corso van Otterbacken, British Scou' van Duinkerken, Netherlands Coast van Rot terdam. Dionee van Caen, Steady van Vester- vick, Spirit van Falkenberg, Geert Bodewes van Otterbacken, Trito van Dublin, Monk- tonconbe van Goole, Rigel van Kotka, Con- fiance van Geffle, Ariadne van Rotterdam, Heriot van Grangemouth. Vertrokken zijn: Heemskerk naar Las Pal- mas. Midas naar Fivel, Fantoft naar Londen, Alcetas naar Kopenhagen, Phidias naar Rot terdam, Wallonia naar Rouen, IJsselborg naar Sharpsborg, Liberty naar Emden, Pa cific Express naar Trinidad. Temnaren naar Hamburg, Miss Rose naar Rotterdam, Rondo naar Hamburg, Bullfinch naar Londen. Die ter Waltrand naar Bremen, Maria Louise naar Londen. Westerkolk naar Londen. .Tuno naar Helsinfors, Dido naar Hamburg, Marl- wood naar Goole, Aegis naar Stockholm. Normandia naar Gothenburg, Zaanstroom naar Leith, Ceres naar Gdynia, Esnabe naar Kotka, Hecuba paar Curagao, June naar Huil. Draco naar Caen. Cadore naar La Coruna, Oranjeborg naar Esbjerg, Vinking naar Lon den. Rijnstroom naar Londen, Flamingo naar Stockholm, Algeneb naar Bremen, Eybert S naar TJmea, Ladonia naar Lulea. Beresina naar Hampton Roads, Christian Sheid naar Moermansk, Cora naar Emden, Captain Ioan- nis naar Hampton Roads, Loosdrecht naar Rotterdam, Elle Le Verdon naar Marseille. Onder voorzitterschap van de heer J. Wee- nink werd in het Statenhuis de jaarvergade ring gehouden van de tafeltennisvereniging Hotac. De secretaresse, mejuffrouw M. Blom, deelde in haar jaarverslag mede dat de ver eniging nog altijd op zoek is naar een ge schikte speelruimte, daar de zaal waar nu wordt gespeeld veel te kein is. Het bestuur zal echter blijven zoeken naar een oplossing. Hotac heeft in het afgelopen jaar één kam pioensteam voortgebracht en wel het dames drietal dat naar de derde klasse promoveerde. Het eerste heren-team, bestaande uit J. Weenink, F. de Loor en P. Moddemeyer, vecht al jaren voor een plaats in de over gangsklasse maar telkenmale is er een strui kelblok, ditmaal in de vorm van „Togido". In het komende seizoen zal de vereniging aan de competitie deelnemen met vier he renteams (in alle klassen) en een damesteam. De aftredende bestuursleden werden her kozen met dien verstande dat de heer F. de Loor het penningmeesterschap zal overdra gen aan de heer H. Huisman. De heer De Loor neemt een gedeelte van het wedstrijd secretariaat van deze over. De Castricumse schaakclub De Pion is vrij dagavond in hotel Emmelot het nieuwe win terseizoen begonnen met de jaarvergadering tijdens welke is besloten in de komende com petitie het zogenaamde Keyzer-systeem toe te passen. Vervolgens reikte de voorzitter, de heer S. van Weeren, aan de kampioenen van de com petitie 1955'56, de heren Walter Uhl, J. Schmidt en C Menkè, respectievelijk van het eerste, tweede en derde tiental, de medailles uit. Men is van plan door een ledenwerfactie het ledental, dat thans 32 bedraagt, op te voeren. Dit memoreerde de secretaris, de heer C. Menke in zijn jaarverslag. Dat van pen ningmeester L. J. Born gaf een batig saldo weer. De leden van de Castricumse Motor Club hebben het afgelopen weekend in hotel De Harmonie een contactavond gehouden. Men besprak uitvoerig de toerrit naar Maduro- dam en het Planetarium Mesdag, welke zon dag 23 september plaats vindt. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met bil jarten, klaverjassen en wat dies meer zij. Opbrengst collecte In de katholieke kerk in Castricum is een collecte gehouden ten bate van de Gezins verzorging. De opbrengst bedroeg f 827. Winterprogramma van katholieke vrouwenbond De afdeling Castricum van de Nederlandse Katholieke Vrouwenbond heeft een uitste kend winterprogramma samengesteld, dat woensdag 17 oktober wordt geopend met een toneelavond in hotel De Harmonie. Dan zal de bekende Amsterdamse toneelvereniging „De Schijnwerper" het toneelspel „De terug keer van Suuske Perdeams" voor het voet licht brengen. Woensdag 24 oktober is de tweede bijeen komst waarop het onderwerp „Gezinsbegro ting" zal worden besproken. Ook deze avond is in hotel De Harmonie, evenals de derde welke donderdag 20 december plaats vindt en tijdens welke pater Van Wezenbeek zal komen spreken over „Huwelijk en opvoe ding". De jaarlijkse feestavonden zijn op 22 en 23 januari 1957 en op 18 februari 1957 komt pater Payens spreken over het missiewerk. In verband met haar vijfde lustrum orga niseert de Kennemer Motor Club, uit Bever wijk, zondag 30 september een jubileumrit, welke rit tevens geldt als districtsrit. Daar men voor deze rit in Beverwijk geen start vergunning kreeg zullen de start en de finish in Castricum bij hotel De Harmonie plaats vinden. Renners in de onderlinge competitie De rennersclub „Kennemerland" heeft zon dagmorgen in de Wijkermeerpolder een on derlinge wedstrijd gehouden, welke in de volgende uitslag eindigde. B-klasse, 44 km: 1. F. Klardie 1 uur 9 min. en 5 sec.; 2. C. Lute; 3. H. v. Duin; 4. A. v. d Bos; 5. P. Koning; 6. P. Scheringa. C-klasse: 1. P. de Heer 58 min. en 10 sec 2. .1. Timmer; 3. Jachtenberg; 4. Hermans; 5. Winkelaar. Junioren: 1. M. Put; 2. Krijger; 3. P. v. d. Bos; 4. Brakenhof. „Vriendenkring" telde de slagen De uitslagen in de onderlinge competitie van de Beverwijkse klaverjasclub „Vrienden kring" waren: 1. M. Huider 4871 pnt.; 2. mevr. v. d. Ham 4704 pnt.; 3. J. v. d. Ham 4602 pnt.; 4. J. Mosk 4527 pnt.; 5. P. Appeldoorn 4412 pnt.; 6. mevr. Daemen 4327 pnt.; 7. D. v. Duin 4349 pnt.; 8. H. Daemen 4281 pnt.; 9. mevr. Wooning 4255 pnt.; 10. W. Deugd 4243 pnt.; 11. B. v. d. Mey 4213 pnt.; 12. Mevr. Groene- veld 3892 pnt.; 13. Mevr. Alders 3836 pnt; 14. E. Boontjes 3659 pnt.; 15. mevr. Maenhout 3571 pnt.; 16. mevr. Huider 3489 pnt.; 17. mevr. Mosk 3400 pnt.; 18. R. v. d. Kooy 3383 pnt.; hoeveel vis er tot de ouderdom van vijf jaar overblijft. Het onderzoek werd met twee man op de VO I „Antonde van Leeu wenhoek" gestart en gedurende al die ja ren heeft de kotter langs drie lijnen, die van de Nederlandse kust naar dieper water liepen, vier maal in een jaar gevist. Deze „raaien" liepen ongeveer van Den Helder, van IJmuiden en van Zeeland af in zee. De leeftijd van de gevangen schol werd bepaald, de aantallen en de lengte en eind vorige week is men dan gereed gekomen met de uitkomst der middelste drie raaien: de IJmuiden-raai. Bij voorlopige beoorde ling van het materiaal der andere raaien bleek, dat de totale uitkomst niet veel zal afwijken van die der IJmuiden-raai. De daling van de scholstand is geconsta teerd en ook uit de Engelse cijfers blijkt dit. De eiproduktie is achteruitgegaan en ondervindt een bijzonder sterke daling door het wegvissen van de oudere schol. De gegevens vormen tegens een argu ment, dat er verband bestaat tussen de ei produktie van de schol en de nakomeling schap. Met een alleszins verdiende overwinning op Robaver zette „IJmuiden" de competitie goed in. Over het algemeen viel de wedstrijd iets tegen en vooral Robaver kon moeilijk op gang komen. Reeds na drie minuten opende T. v. d. Plas de score. Hoewel Ro- 19. G. v. Meurs 2961 pnt.; 20. J. Maenhout baver trachtte deze kleine achterstand weg 2929 pnt. Orgelconcert De bekende organist, de heer Cor Kee, uit Zaandam, zal dinsdagavond in de nieuwe Gereformeerde kerk aan de Prin ses Beatrixstraat te Castricum een concert geven. Dit concert is bedoeld ter inwijding van het nieuwe elektropneumatisch pijp orgel dat de kerkelijke gemeente zich heeft te werken bleek de stootkracht der voor hoede niet voldoende om het de IJmuide- naren te lastig te maken. Na rust zijn de VVIJ'ers steeds in de aanval geweest en door te ver doorgevoerd samenspel bleef het in deze periode maar beperkt tot 2 doel punten van T. v. d. Plas en A. v. d. Steen. Het tweede elftal versloeg Tweede Jeugd in de eerste ronde van de Kennemerland- beker met dertien-twee. Het duel tussen IJmuiden 4 en IJmuiden 5 eindigde in een gelijkspel 7-7. De IJmuider Zecmceuwtjes hebben za terdag op „Schoonenberg" van haar sport- zusteren van de voetbalvereniging „Gruga" uit Essen (Duitsland) een lesje gehad, dat haar heugen zal: Met niet minder dan vijféén werden zij verslagen. De overwinning kwam de Duitse meisjes ongetwijfeld toe. Zij toonden een betere balbehandeling, beter spelinzicht en had den in haar linksbuiten een kracht, die waarlijk onder haar mannelijke sportcol- lega's geen slecht figuur zou slaan. Met de bal als het ware aan haar schoen gekleefd, rende zij haar Zeemeeuwen tegenstandsters voorbij, alsof dezen niet bestonden en zij beschikte over een schot, dat „keihard" genoemd mocht worden. Zij nam niet minder dan drie doelpunten voor haar rekening en had in de twee overige verreweg het grootste aandeel. De aanval van de IJmuider meisjes was zwak. Alleen de rechtsbuiten kwam boven het middelmatige uit en zij was het dan ook, die het genoegen smaakte de IJmui der eer te redden (vijféén). Mannelijk overwicht De mannelijke scheidsrechter Van Duyvenbode bewoog zich met opvallend gemak tussen de 22 dames. Opvallend was, dat de meisjes nimmer tegen zijn beslis singen protesteerden. Aanvoer van maandag Vanmorgen stond in de hal de vangst van vier trawlers, 25 loggers en 26 kotters. De „Dirkje" voerde aan 1100 kisten haring en 75 diversen; de „Polderman" 850 kisten haring en 50 wijting, de Postboy 1100 ha ring, 50 koolvis en 40 diversen; de „Her man" 1280 kisten, waarbij 580 schelvis, 440 makreèl, 60 kabeljauw en gul, 110 haring, 80 wijting, 10 diversen, 45 stuks stijve ka beljauwen en de KW81 850 haring en 100 diversen. De logger- en kottervloot was binnen met 200 kisten schelvis, 20 koolvis, 12,0 wij ting, 600 makreel, 80 gul en kabeljauw, 1300 schol, 800 stuks stijve, kabeljauwen, 11.000 kg tongen en 200 diversen. Voor de export Regels grote kabeljauw deden vanmor gen f 92-f 126, kleine f 41 -f 51, kisten ka beljauw f 126-f 140 en kleine f 100-f 128. Grote schelvis maakte f 30-f 35, grootmid del f 30-f 35. Grote tong noteerde f 3,90- f 4,10, grootmiddel f 3,50, kleinmiddel f 3,50-f 3,70, tong I f 3,30-f 3,40 en tong 2 f 2,70-f 2,75. Binnenland in De haring bleef ook bij de aanvoer van vandaag duur; f 19-f 24. Makreel ging van de hand voor f 16-f 25. Kleinmiddel schel vis haalde f 30-f 35, pennen f 30-f 35 en braadschelvis f 25-f 30. Grote gul deed f 35-f 50, middel f 30-f 35 en torgullen f 20-f 32. Zwarte koolvis ging van de hand voor f 70-f 75 en witte koolvis voor f 86. Wijting maakte f 16-f 20 en leng f 80. Schol 2 leverde f 28 op en schol 3 f 18-f 24. De Duitse visserij De Duitse trawlers, die ter visserij op verse vis varen, melden thans goede vang sten, die in hoofdzaak uit kabeljauw en roodbaars bestaan. Vooral van roodbaars wordt uit de verre wateren thans zeer veel aangevoerd, hetgeen in de prijs tot uit drukking komt. Van schelvis wordt weinig aangevoerd; de prijs ligt hoog. De haringvisserij wil ook voor de Duitse schepen in de Noordzee niet beter worden. De dagvangsten zijn zelden groter dan 200 manden per dag. De vraag naar verse ha ring is groot en de prijs is er dan ook mee in overeenstemming. Voor dinsdag Voor de dinsdag zijn blijven liggen: „Wi- ron 2" (van 30 augustus) met 750 kisten vis, waarvan 575 schelvis en piepers, 60 zwarte koolvis, 40 haring, 5 diversen en 200 stuks stijve kabeljauwen; „Thorina" (van 30 augustus) met 1000 kisten vis, waarvan 760 haring, 150 makreel, 30 schelvis en pie pers, 30 wijting, 30 kabeljauw en koolvis en 100 stuks stijve kabeljauwen; „Soera- baya" (van 31 augustus) met 900 kisten vis, waarvan 875 haring en 25 diversen en de „Excelsior 3" (van 30 augustus) met 310 kisten vis, waarvan 225 schelvis en piepers, 15 makreel, 15 wijting, 10 kabeljauw en gul en 45 radio. Voor woensdag Voor de woensdag komt de „Maria van Hattem" (van 1 september) met 920 kisten vis, waarvan 320 dichte makreel, 230 ge stripte makreel, 85 blanke koolvis en gul, 175 schelvis en piepers, 15 wijting, 35 ha ring, 60 diversen en 25 stuks stijve kabel jauwen. Oudste boten Beatrice, Albertha, Hendrika, Cornelia Maria (van 29 augustus); Elie (van 31 augustus); Abraham, Maria van Hattem, Emma, Wilhelmina, Onderneming 4, On derneming 2 (van 1 september); Klaas Wij- ker, Tzonne, Burgemeester Heusdens, Arie Ouwehand, Annie (van 3 september); Haar lem, Medan en Wiron 4.(van 4 september); Curacao, Bergen, Amsterdam, Cornelis Vrolijk (van 5 september); Drie Gebroeders en de Pietertje (van 6 september); Norma Marie, Caroline, Allan Water, Eveline en de Wiron 3 (van 7 september). Binnengekomen schepen IJM. 2 Herman, 20 Johannes Polderman, 33 Thorina, 45 Hoop, 208 Wiron 5, 204 Ver wachting, 211 Wiron 2, 79 Soerabaya, 59, 22, 272, 40. KW. 47 Noordzee, 107 Jacoba, 166 Gebroeders, 162 Vier Gezusters, 169 Aleida, 24 Cornelis, 28, Verwachting, 114 Avontuur, 64 Elizabeth, 32 Sakina, 69 Sa- turnus, 163 Janna, 165 Willy Alida, 15 Rijn mond 4, 43 Rijnmond 2, 40 Everhard Chris tina, 29 Margarietha Maria, 80 Dirk-Marie, 75 Doggersbank, 18 Hollandia, 161 Kat wijk 3, 68, 62, 160, 88, 27, 98, 36, 34, 72, 96, 58, 79, 210, RD. 53 Dirkje. AM. 18, 17. WR. 50. Z. 544. Vertrokken schepen KW. 22 Orion, 127 Borneo, SCH. 126, 18. TX. 17, 8. UK. 86, 67, 1, 61, 31,24, 35, 123, 14, 202, 184, 41, 38. Geringe vangsten De loggers van Katwijkse hadden van nacht de volgende vangsten: KW. 16-7, 14-7, 2-19, 138-30. Alle andere schepen hadden geen vangst. Trekkers: KW. 80-100 k., 48-45 k., 37- 50 k. Vrijdag op zee Westkust: De haringvisserij op de west kust was vrijdag schraal. Er waren sche pen, die dagvangsten hadden van slechts 50 manden. Enige haringtrawlloggers meld den vangsten van 20 tot 40 kantjes. 't Zand: De loggers op 't Zand waren vrijdag aan thuisstomen toe en meldden weekvangsten van 100 tot 200 manden makreel. Ten oosten van 't Zand werd meer gevangen: trekken van 20 tot 30 manden makreel. Om de Noord: Op de Vikingbank was de visserij schraal: ongeveer 150 manden per etmaal. Overgestapt De Katwijkse logger KW 173, die van het begin van de haringvangst af van Scheve- ningen uit de haringvisserij heeft uitge oefend, is voorlopig opgelegd in verband met moeilijkheden aan de motor. De Sche- veningse bemanning' van het schip is over gestapt op de SCH 77 van de rederij Jac. den Duik en Zonen, welke wegens een tekort aan opvarenden niet meer aan de visserij deelnam. Ten bate van de missie werd de voetbal wedstrijd ADO-USVU gespeeld. Er was een netto bedrag van f 344 dat bestemd werd voor kapelaan Beentjes en broeder Heesterbeem. Het is een aardig partijtje voetbal ge worden waarbij ADO wel iets sterker was, maar met een gelijkspel genoegen moest nemen. De bezoekers namen na ruim twintig mi nuten spelen de leiding via een strafschop veroorzaakt wegens hands door Dam. In de tweede helft vergrote USVU haar voorsprong. Door een (nisverstand in de ADO-achterhoede kon Zonneveld de stand op nul-twee brengen. ADO kwam hierna meer in de aanval, waarbij het lukte door Ton Dam en Martens de stand gelijk te maken (twee-twee). Vijf minuten voor het eindsignaal ont ging de thuisclub de overwinning, een doelpunt gemaakt door De Wit werd ten onrechte wegens buitenspel afgekeurd. De voetbalvereniging „De Kennemers' heeft zondag op één van de velden van het sportcomplex aan de St. Aagtendijk de jaar lijkse jeugdsportdag gehouden, welke be gunstigd door prachtig weer, alleszins ge slaagd is. De voorzitter van de jeugdcom missie, de heer M. Metselaar, verheugde zich er over, dat er een belangrijk groter aantal deelnemers (96) was dan vorig jaar. De winnaar van het vorig jaar P. Tegel kon het deze keer niet bolwerken tegen de concurrentie en eindigde op de zevende plaats. Eerste prijswinnaar en clubkampioen werd P. Noorderman met 3700 pnt. De twee de en derde prijs waren voor D. P. v. d. Ou- tenaar en J. Aeda met 3400 pnt. 5 en 6 wer den J. Broek en A. Heidoorn met 3300 pnt. Na afloop bracht de voorzitter dank aan de vele leden die het mogelijk gemaakt hebben om deze dag te doen slagen en dankte ver volgens de supportersvereniging „Róód- Zwart" voor het schenken van de beker en de medailles. De IEV'ers hebben de nieuwe competitie goed ingezet door in de uitwedstrijd tegen Haarlem 5 met 1-4 te winnen; een uitslag, die na het spelbeeld in de eerste helft zeker niet was verwacht, maar de beslissing kreeg in de laatste minuten. De Haarlem mers namen het initiatief met doortastende aanvallen, waarbij vooral de linksbinnen de gevaarlijkste speler bleek. Het duurde geruime tijd voordat IEV zich kon los werken en het spel ging verplaatsen. De IEV-voorhoede hield het spel echter te kort om succes te boeken. De Haarlem-verdedi ging kon dan ook steeds tijdig ingrijpen. Weliswaar probeerden H. de Reus en J. de Reus het met enige harde, gevaarlijke schoten, maar het houtwerk voorkwam re sultaat. De weinige Haarlem-aanvallen, overigens voldoende gevaarlijk, kon de IEV-spil v. Berneveld c. s. goed onder breken. Na de hervatting paste IEV de taktiek van open aanvallen toe; na 9 minuten be nutte Buur een goede voorzet van Boot met een fraaie kopbal (0-1). In de twaalfde minuut scoorde J. Duin na goed doorzetten het tweede IEV-doelpunt. Nu kwamen de Haarlemmers fel terug en nadat de Vél- sense verdediging veel onheil voorkwam, was het de midvoor, die Alkemade uit een vrije trap passeerde (1-2). IEV zocht even naar de oude vorm en moest alles in het werk stellen om doelpunten te voorkomen. Langzaam konden de gasten het spel ver plaatsen met gevaarlijke passes, waaruit drie minuten voor het einde Boot met een keurig schot de stand op 1-3 bracht. Nog geen minuut later passeerde J. de Reus handig de Haarlemse verdediging en na een rustig afgeven van de bal was het J. Duin, die de score op 1-4 voor IEV bracht. ƒ10.000: 2.000: 1.500: 1.000: 400: 200: 4e klasse 13e lijst 6712 4580 21162 9966 21031 4968 9864 13365 14755 15649 19756 21440 5102 13104 13584 13920 15210 17325 19178 1P"98 20354 21995 1732 2485 2814 3430 5515 5542 6620 7016 7148 7507 8952 9197 9691 10588 10678 11079 12485 12501 12547 13839 14475 15357 16518 16925 17135 17142 18230 20879 21027 22119 21699 21924 De emigrantenischepen van de regering, varende op Australië en Nieuw Zeeland, moesten in de jaren 1954 en 1955 in toe nemende mate ook voor het traject Neder landIndonesië worden gebruikt. De las ten op de exploitatie zijn daardoor aanzien lijk gestegen, waartegenover echter wel staat, dat ook de inkomsten zijn gestegen, zodat een aanzienlijk voordelig resultaat is ontstaan. Dit maakt het mogelijk een extra bedrag af te schrijven op de schepen in regerings eigendom. Voor 1954 wordt in een wets ontwerp tot wijziging van de begroting van het scheepvaartfonds voor het dienst jaar 1954 een extra-afschrijving voorgesteld van 1.256.000, voor 1955 wordt een extra afschrijving van 1.650.000 voorgesteld. RABAT (AFP) De sultan van Marok ko hoopt op 8 oktober te Fedala een con ferentie te openen waaraan de acht onder tekenaars van het statuut van Tanger zul len deelnemen. De conferentie zal gewijd zijn aan de inlijving van de internationale zone bij het Cherifijnse rijk. Ook zal ge sproken worden over een speciaal econo misch en financieel statuut voor Tanger. Er zijn uitnodigingen verzonden naar België, Groot-Brittannië, Frankrijk, Italië, Nederland, Portugal, Spanje en de Ver enigde Staten. In het zondag door de jeugdcommissie van de voetbalvereniging „Kinheim" ge houden jeugdtoernooi voor aspiranten en junioren, dat met prachtig weer en onder grote publieke belangstelling óp het Van Gelder Sportpark „Tussenwijk" werd gespeeld, heeft het aan spanning niet ontbroken. In de beide afdelingen voor adspiranten en junioren, van wie de best geplaatste clubs in het totaal-klassement de uitgeloofde Jac. M. W. Hout-wisselbeker zouden ontvangen, bleef de score vaak be perkt tot een of twee doelpunten. Alleen de zwakste ploegen leden een flinke neder laag. De organisatie van het toernooi was uit stekend verzorgd en mede wegens het fraaie weer kon zelfs een half uur op het schema worden gewonnen. In de junioren-afdeling A behaalde Stormvogels met flink verschil de top en een beker. Kinheim als uitstekende tweede verwierf een lauwerkrans en Wijk aan Zee als derde een lauwertak. Bij de B-aspiranten was het Beverwijk, dat met een punt verschil eerste werd (beker), gevolgd door Stormvogels (lau werkrans) en Kinheim (medaille). Het totaal-klassement bezorgde Storm vogels met 17 punten en de fraaie wissel- beker de eerste plaats, gevolgd door Kin heim met 14 punten en Beverwijk met 11 punten. De uitslagen waren: A-junioren: Storm vogelsBeverwijk 10; KinheimWa terloo 10; TerrasvogelsWijk aan Zee 01; BeverwijkWaterloo 20; Storm vogelsTerrasvogels 30; Wij'k aan Zee Kinheim 01; WaterlooTerras vogels 10; KinheimStormvogels 01; Wijk aan ZeeBeverwijk 10; KinheimTer rasvogels 00; WaterlooStormvogels 08; BeverwijkKinheim 1—3; Wijk aan ZeeStormvogels 02; WaterlooWijk aan Zee 01; BeverwijkTerrasvogels 0—0. B-aspiranten: KinheimWaterloo 10; StormvogelsBeverwijk 01Terrasvogels Wijk aan Zee 10; BeverwijkWaterloo 20; Wijk aan ZeeKinheim 01; Storm vogelsTerrasvogels 22; Wijk aan Zee Beverwijk 02; Kinheim—-Stormvogels 01; WaterlooTerrasvogels 00; Be verwijkKinheim 01; WaterlooStorm vogels 04; KinheimTerras vogels 11; WaterlooWijk aan Zee 02; Beverwijk Terrasvogels 10; Wijk aan ZeeStorm vogels 05. A-junioren: 1. Stormvogels 10 p. (beker); 2. Kinheim 7 p. (lauwerkrans); 3. Wijk aan Zee 6 p. (lauwertak); 4. Beverwijk 3 p.; 5. Terrasvogels 2 p.; 6. Waterloo 2 pt. B-aspiranten: 1. Beverwijk 8 p (beker); 2. Stormvogels 7 p. (lauwerkrans); 3. Kin heim 7 p. (medaille); 4. Terrasvogels 5 p.; 5. Wijk aan Zee 2 p.; 6. Waterloo 1 pt. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Polsbroek-Vlist: C. Vos te Westbroek te Dreisehor: G. Duivendak, kand. te Utrecht te Sorong (Nieuw- Guinea): H. Bodendorp, vlootpredikant te Haarlem. Beroepen te Johannesburg (Z.-Afrika): J. A. Don te Piet Retief (Z.-Afrika), voor heen woonachtig te Middelburg. Benoemd tot gevangenispredikant te Am sterdam: R. D. J. Beerekamp te Dordrecht. Bedankt voor Lexmond: J. Smit te Groot-Ammers. Geref. Kerken ond. art. 31 K.O. Beroepen te Aldergrove (B.C.) (Can. Ref. Church): D. v. d. Boom te Alkmaar te Orangeville (Ont.) (Can. Ref. Church): J. P. v. d. Stoel te Amsterdam. Aangenomen naar Noordbergum: P. Kingma, kand. te Echtenerbrug, die be dankte voor Huizum, Twijzel, Oud-Loos- drecht en Musselkanaal. Vrije Ev. Gem. Beroepen te Meppel: M. Nijkerk, kand. te Utrecht. Bapt. Gemeenten Beroepen te Hoogezand (e maal): J. Ke telaar te Tweede Exloërmond. Totaal-klassement: 1. Stormvogels 17 p. (wisselbeker); 2. Kinheim 14 p.; 3. Bever wijk 11 p.; 4. Wijk aan Zee 8 p.; 5. Terras- voggLs 7 p.; 6. Waterloo 3 pt. Na afloop bracht de heer C. J. Berrevoets namens het Kinheimbestuur dank voor de vootreffelijke organisatie door de jeugd commissie en aan de N.V. Van Gelder Zo nen voor het welwillend ter beschikking stellen van het fraaie sportpark. Hij stelde vast, dat geen enkele wanklank' het toer nooi had verstoord en dat er op prettige en sportieve wijze om de hoogste inzet was gestreden. Tenslotte was het de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer S. Knorren, die met een enkel woord van aanmoediging de prijzen uitreikte. Visafslag Urk. Vrijdag werd door 70 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6026 pond kuilpaling, prijs f 0,93f 1,06; 513 pond lijn- aal, prijs f 1.12f 1,43; 352 pond snoekbaars, prijs f 0.88f 0.92; 464 pond rode baars, prijs f0,89f0,91; 261 pond voorn, prijs f0,04 per pond; 7 pond karper, prijs f 0,17 per pond en 6CJ bak nest, prijs f 2,45 per bak van 37*72 kg. Almdijk, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Aldabi, 7 v. Buenos Aires n. Villa Constitution. Almkerk, 8 te Algiers. Almkerk, 8 te Algiers v. Marseille. Amstelmeer, 8 te Boston v. R'dam n. Boston. Alphard, 9 te Bahia. Andijk, 8 te Galveston. Arendskerk, 9 te Brisbane v. Newcastle. Aalsum, 8 te Khorelami v. Bahrein. Bennekom, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Bonaire, 8 v. Plymouth te Rotterdam. Bengalen, 8 v. Priok n. Semarang. Barumun, 8 te Manokwari v. Biak. Beninkust, 8 te Lagos. Caltex Nederland, 7 te Rotterdam. Camitia, 7 v. Rotterdam n. Curagao. Camerounkust, 7 ap de rede v. Cape Coast. Castor, pass. 7 Ouessant n. Madeira. Cradle of Liberty, 7 v. Cadiz n. Port Said. Charis, 8 v. Curagao n. Oranjestad. Celebes, 8 rede Suez. Cinulia, 8 210 m. n. Auckland n. Curagao. Diemerdijk, 7 v. Londen n. Bremen. Delft, 8 te Cartagena. Eemland, pass. 7 Kaapverd. eil. n. Santos. Guineekust, 7 rede Acra. Gooiland, 8 te Salvador v. Recife. Grootkerk, 8 1010 m. z.o. Colombo n. Fremantle. Heemskerk, 7 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Holland, 9 te Durban verw. Hector, 8 20 m. n.w. Berlenga eil. n. Antwerpen. Hera, 7 150 m. n.n.w. Pto. Rico n. Morrisville. Hilversum, 7 200 m. n.o. Aden n. Teneriffe. Hydra, 7 950 m. n.o. Barbados n. Barbados. Ivoorkust, 8 te Amsterdam v. Antwerpen. Jason, 7 v. New York n. Port Au Prince. Kertosono, 8 te Suez v. Djibouti. Kabylia, pass. 8 Khorya Moria n. Mena A1 Ahm. Kinderdijk, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Lemsterkerk, 7 v. Marseille n. Antwerpen. Limburg, 7 v. Genua n. Port Said. Leopoldskerk, 8 te Rotterdam. Loosdrecht, 7 v. Londen te Amsterdam. Lutterkerk, 8 te Bushire. Lekhaven, 8 te Hamburg. Laagkerk, 8 te Khorramshar. Maas, 8 te Algiers. Myonia, 8 te Colombo. Mariekerk, 8 te Genua v. Port Said. Murena, 8 te Tokuyama. Maas, 8 te Algiers v. Catania. Maasland, 12 te Amsterdam verw. Mataram, 8 v. Balikpapan, 9 te Makassar. Moordrecht, 8 dw. Oporto n. Mena. Monia, 8 te Colombo v. Spore. Muiderkerk, 8 260 hi. w. Adelaide n. Aden. Notos, 7 v. Rotterdam n. Vigo. Nieuw Amsterdam, 11 te Southampton verw. Nigerstroom, pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Ootmarsum, 7 te Amsterdam. Oranjefontein, 7 880 m. n.w. Kaapst. n. Kaapstad. Oberon, 8 v. New Orleans n. Maracaibo. Pr. Johan Willem Friso, 7 v. Montreal n. Quebec. Prins Willem V, 7 te Rotterdam. Polydorus, -9 te Amsterdam verw. v. Bremen. Prins Frederik Hendrik, pass. 8 Vliss. n. Ontario. Poseidon, 8 v. Jacmel Auxcayes. Prins Willem III, 8 v. Bremen n. Hamburg. Rijnkerk, 8 te Rotterdam. Rijnland, 10 te Buenos Aires v. Sint Vincent. Riouw, 8 v. Paulsboro n. New York. Roebiah, 8 v. Cowichanboy n. San Francisco. Roepat, pass. 8 Key' West n. Philadelphia. Raki, 7 dw. Dover n. Algiers. Rempang, 8 in Str. Messina n. Port Said. Salatiga, 7 v. Bahrein n. Bombay. Sunetta, 7 v. Cochin n. Calcutta. Straat Banka, pass. 8 Flores n. Brisbane. Statue of Liberty, pass. 7 Beachyhead n, Mena A1 Ahmadi. Sirrah, pass. 8 Kp. York n. Auckland. Soestdijk, 7 v. Antwerpen n. Rotterdam. Straat Mozambique, 8 te Port Elizabeth. Theobaldius, 8 te Cabimas. Tomori, pass. 7 Azoren n. Beyrouth. Teucer, pass. 8 Ouessant n. Port Said. Trajanus, 7 500 m. n.o. Flores n. Antwerpen. Theobaldius, 8 te Cabimos. Tjikampek, 8 te Singapore. Tiba, 9 te IJmuiden. Titus, 8 v. Kingston n. Santiago de Cuba. Tomocyclus, 8 v. Punta Cardon n. Curagao. Teucer, pass. 8 Ouessant n. Port Said. Waal, 7 v. Malta n. Patras. W. Alton Jones, 7 80 m. z. Lizard n. Rotterdam. Willem Ruys, pass. 8 Ouessant n. Port Said. Wonosari, 8 t, Vizagapatam v. Calcutta. IJssel, 8 v. Rotterdam n. Gibraltar. KLEINE VAART Brouwersgracht, 8 te Mantyluoto. Lijnbaansgracht, 8 te Hamina. Lucas Bols II, 7 v. Kalajoki n. Amsterdam. Schippersgracht, 7 v. Antwerpen n. Helsingfors. Medea, 7 v. Kopenhagen n. Pateniemi. SLEEPVAART Cycloop, 7 285 m. z.w. St. Nazaire n. St. Nazaire. Gele Zee, 7 te Las Palmas v. Maracaibo. Oceaan, 7 150 m. n.o. Barbados n. Maracaibo. Oostzee, 7 210 m. z.w. Ouessant n. Falmouth. Thames, 7 70 m. n. Finisterre n. Liverpool. Zeeland, 7 300 m. n. Flores n. La Pallice. Zwarte Zee, 7 460 m. z. Kp. Race n. Hamburg.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 12