ONGELOOFLIJK LAGE PRIJZEN r Bergisch-Gladbach ontving zijn gasten met grote hartelijkheid THALIA Havenberichten Conferentie in Londen over de sociale status van zeelieden In oorlog gekochte grond werd maar niet met huizen bebouwd HET WOORD „BEURS Velsen sloot Europese vriendschappen 26 109 Velsens college stelt nu de raad voor niet langer lankmoedig te zijn waar komt het vandaan Mantel-hond OM NETJES NA TE TEKENEN 4 „EéN NUL VOOR DE JEUGD" iets beschadigd ZWANENBURG's Kinder-Theater weer in Beverwijk Zilveren bestaansfeest van R.-K. Bond voor het Gezin Juliana- en Emmaschool krijgen hun vloerbedekking Drie nieuwe huizen aan de Grote Beerstraat Zondagsdiensten worden in Santpoort gehouden SIHI besprak het winterwerk Burgerlijke Stand Velsen DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1956 (Speciale correspondentie) Burgemeester Weig, de eerste burger van het jarige Duitse stadje Bergisch Glad- bach op ongeveer twintig kilometer van Keulen, dat op het ogenblik de jeugd uit verschillende Europese landen binnen zijn wallen heeft ter gelegenheid van een jeugdweek Velsen is vertegenwoordigd met zestien jongelui, die tot en met het slotfestijn van zaterdag blijven heeft in zijn begroetingsrede gezegd, dat „de Ju- gendring Bergisch Gladbach met deze internationale jeugdweek een goed doelpunt heeft gescoord.... één nul voor de jeugd". Inderdaad: de stemming in het stadje is opperbest en de heenreis alleen al werd voor de Velsense delegatie een belevenis, die men niet licht zal vergeten. Na het vertrek van Velsen-IJmuiden- Oost heeft de groep, die samengesteld was uit alle jeugdorganisaties van de Velser Jeugdcentrale zich op innemende wijze on ledig gehouden met het zingen van beken de liedjes, die de medepassagiers algauw tot meedoen verleidden. Tegen twaalven arriveerde het gezelschap in Keulen, waar de tweede praeses van de Jugendring Ber gisch Gladbach, de heer Gerd Broich, die ook in Velsen is geweest, de Velsenaren opving en hen met de tram naar Bergisch bracht. Daar bleek het weer heel wat beter te zijn, dan men in het vaderland gewend is, want de koffers moesten door een ware hittegolf naar de verschillende onderko mens voor deze week worden gesjouwd, maar de gastvrijheid maakte veel goed. De voorzitter van de Jugendring, Dieter Bor- chers heeft de jongelui welkom geheten de hoop uitsprekende, dat deze week een blijvende indruk zal achterlaten in de har ten van hen, die als jongeren van Velsen dit alles zouden meemaken. Gerd Broich vertelde nog het een en ander over de ko mende dagen en stelde de gasten voor aan de verschillende gastvrouwen en -heren. Kerkelijke inleiding De zondagmorgen werd beheerst door de officiële opening van de jeugdweek de Belgen en de Engelsen kwamen weliswaar even te laat om de ochtend mee te maken maar de Velsenaren zijn getuige geweest van een speciale dienst in zowel de katho lieke als de evangelische kerken der stad en daarna zijn de deputaties ontvangen in het raadhuis, waar de vaandels van alle groeperingen, die in de stad bjjeen waren gekomen, zich om de stadsvlag van Ber gisch Gladbach hebben geschaard. Jongeren uit de Ring Bergisch Glad bach hebben het ceremonieel geopend met muziek van Haydn, waarna de voorzitter Dieter Borchers de autoriteiten welkom heeft geheten en uiteraard de buitenlandse gasten een extra woordje meegaf. Dit ge' beurde in drie talen. Vervolgens heeft een medewerker van de Landes Jugendring Nord Rhein Westfalen een inleiding ge houden over de hedendaagse arbeid in de Jeugdbeweging en alles wat daar mee samenhangt. In hoofdzaak kwamen daarin de moeilijkheden tot uiting, die het Hitier- regime veroorzaakte voor en in het jeugd werk terwijl hij tevens de industrialisatie aanstipte. Scherp werd de spreker, toen hij de nazi-tijd onder de loupe nam en la ter bleek uit verschillende gesprekken, dat vele jonge Duitsers „nimmer hebben ge weten", dat er zulk een ontzaglijk leed werd geleden in de Duitse concentratie kampen: men durfde er in die tijd een voudig niet over te reppen, ook al omdat de Duitsers elkaar niet konden vertrouwen. De waanzin van deze jaren wordt nu wel duidelijk onderkend, maar nog steeds wer ken de naweeën door. ADVERTENTIE Grote ontbijtkoek Gebraden gehakt 150 gr. 39 1 fl. Slaolie voor Brusselse kermis 250 gr. 26 200 gr. Rumbonen Deze extra lage prijzen alleen vrijdag en zaterdag ZELFBEDIENING LANGE NIEUWSTRAAT 509 IJMUIDEN UW hoek Velserduinweg Het was al de vierde maal in betrekke lijk korte tijd, dat het Leids Kindercircus in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk een groot aantal kinderen wist bezig te hou den: de zeven personen, die met elkaar het circus Tijl Uilenspiegel vormen hebben hun best gedaan en het is moeilijk uit te maken wat bij de jeugd het meest in de smaak viel. Vast staat, dat het een zware taak is, kinderen van verschillende leeftijden te boeien en men moet wel op en top een kin dervriend zijn, om steeds weer iets nieuws te bedenken, dat inslaat bij het jonge goedje. Was het deze keer Cinderella met de vliegende plank, waar ze het meeste voor voelden, of misschien Maika de beer en Chita de aap? Veel belangstelling toonde de jeugd ook voor De Carlita's op hun twee kogels en zij hadden de kinderen da delijk te pakken, toen ze hen mee lieten spelen. Grappig waren de beide clowns, die tussen de bedrijven door een nummer tje muziek weggaven op de zotste instru menten. De Velsense groep liet zich vertegen woordigen door Cor van Delft, CJMV- leider uit IJmuiden, die de groep toesprak, waarna burgemeester Weig Dieter Bor chers een pluim op de muts stak voor de uitstekende organisatie van deze feestweek. De middag is besteed aan sport en spel en tenslotte is de dag afgerond door een volksdansdemonstratie door een groep uit Bergisch zelf, waarbij de buitenlandse gas ten alras betrokken werden, 's Avonds was er in zaal Am Bock een bijzonder gezellige avond, die door de katholieke jeugd werd geoffreerd onder het motto „Moderne ge zelligheid". Zwerftocht Nadat de Velsenaren de maandagmorgen hebben besteed aan een wandeling naar Alterberg, die bijna een dwaaltocht is ge worden, de witte sokjes van de meisjes geen goed heeft gedaan en het tijdschema aardig in de war stuurde, heeft men des avonds een samenkomst gewijd aan zang. Een koor van het stedelijk gymnasium ver leende medewerking en de Velsenaren heb ben zich doen gelden met enige vlotte wijsjes de leiders der gasten zijn ten slotte nog even bijeen geweest om het pro gramma voor de volgende dag vast te stellen. Het doel van deze week om de contacten tussen de verschillende nationaliteiten te verstevigen is in alle opzichten bereikt: reeds op de helft van de week was er een geanimeerde uitwisseling van plannen zo wel als gedachten en de Engelsen zijn sa men met de Hollanders al op stap geweest naar Düsseldorf. De Velsenaren zullen ver der nog naar Keulen en Bonn zwerven. Gistermiddag is de grootste papierfabriek van Bergisch Gladbach bezocht nadat er een officiële ontvangst ten raadhuize is af gewerkt. Met het respectabele aantal van drie honderdvijftig leden gaat de afdeling Vel- sen-Noord van de r.k. Bond voor het Gezin het komende weekeinde haar zilveren be staansfeest vieren met een receptie en feestelijke bijeenkomsten voor de leden en hun kinderen. Het waren de heren G. Brakenhoff, H. P. van Roozendael en J. Zuurbier, die in na volging van andere plaatsen het initiatief namen om op 16 september 1931 in de toen malige r.k. Volksbond aan de Wijkerstraat een afdeling van de „r.k. Bond veor' grote gezinnen" in het leven te roepen. Dit stre ven vond bijval en de nieuwe afdeling be gon met zevenenveertig leden, uit wie het eerste dagelijks bestuur werd gevormd door de initiatiefnemers, aangevuld met de heren W. J. F. Laurent en H. H. Meyer als commissarissen. De heer Laurent die per manent zitting in het afdelingsbestuur heeft gehad en nu al een lange reeks van jaren als penningmeester fungeert, zal dus mee jubileren. Bovendien ook de heer G. Duin, de eerste drie jaren contributieloper en sinds bijna tweeëntwintig jaar de zeer actieve secretaris. De jubilerende afdeling heeft zich sedert 1947 ook toegelegd op de kindervakantie- uitzending naar het Wijk aan Zeeër-strand, waarbij de heer Laurent ongetwijfeld de laatste jaren de grote „man" is. Tot 1952 gebeurde deze uitzending in samenwerking met de afdeling Beverwijk, maar de toe nemende belangstelling voor dit werk maakte het mogelijk om de uitzendingen van 1952 af afzonderlijk te regelen voor de beide afdelingen. Voor de gezinnen kan nog altijd een aar dig steentje worden bijgedragen, als zich uitbreidingen voordoen. De viering van het zilveren bestaansfeest wordt zaterdagmiddag geopend met een receptie in het St. Josephhuis van half vijf tot zes uur. Zondagmorgen is er een plech tige kerkdienst in de St. Josephparochie- kerk en 's middags zijn er twee cabaret voorstellingen voor kinderen, verzorgd door het Alkmaarse gezelschap Herman Caarls. De leden krijgen hun deel van het feest voorts ook met twee cabaretavonden op zondag en maandag in het St. Joseph huis aan de Banjaertstraat. In de raad van 21 augustus 1956 werd in handen van B. en W. om advies gesteld een verzoek van de vereniging voor christelijk volksonderwijs, afdeling IJmuiden-Oost, om medewerking voor het aanschaffen van linoleum vloerbedekking in de leslokalen van de Juliana- en Emmaschool. Uit een van B. en W. ingesteld onder zoek is gebleken, dat het gevraagde uit een hygiënisch oogpunt inderdaad noodzakelijk is. De aanvrage voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de raad voorstellen de gevraagde medewerking te verlenen. De heer P. Zwart te IJmuiden heeft ver zocht aan hem te verkopen ten behoeve van de bouw van drie woningen de twee per celen grond ter gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 675 vierk. m. aan de Grote Beerstraat te IJmuiden. De prijs voor deze grond is bepaald op f 11.50 per vierk. m Verzoeker heeft met deze prijs ingestemd. Ledenvergadering van NCVB Het bestuur van de afdeling Velsen van de Ned. Christen Vrouwenbond heeft zijn leden uitgenodigd voor een vergadering, welke maandagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat wordt gehouden. Spreekster is mevr. G. R. GilhuisSmits kamp uit Amsterdam over het onderwerp: „Het zaad der herinnering" (invloed van onze jeugdherinneringen op de karakter vorming) ADVERTENTIE het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur Humphrey Bogart - Fredric March in een William Wyler productie, ver filmd met hetzelfde meesterschap als „De beste jaren van ons leven" en „Roman Holiday" BEKLEMMENDE UREN (The desperate hours) Een groots filmwerk vol schokkende emoties!18 jaar. MAANDAG, DINSDAG en WOENS DAG 8 uur Dorothy Lamour - Barry Sullivan in BIJ ONS OP HAWAII in technicolor! Dwaze avonturen onder de tropenzon van de Zuidzee!14 jaar ZONDAGMIDDAG 3 u.: Gene Autry in PUIVELSGEBROEP DONDERDAG 20 sept 8 uur in een speciale voorstelling DE ONSTERFELIJKE WALS Het onvergetelijke muziekschouwspel! HEDENAVOND 8 uur: Een fel-realistisch drama DE WERELD VEROORDEELDE HAAR met Alida Valli - Amadeo Nazzari. Toegang boven 18 j. Chr. Ger. gemeente Als aanvulling op het bericht in ons blad van gisteren omtrent de twee zondagsdien sten van de christelijk-gereformeerde ge meente van Haarlem-Noord vermelden wij volledigheidshalve, dat deze diensten in de kapel aan de Pastorieweg in Santpoort zul len worden gehouden. Houtaanvoer voor Van Gelder Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is woensdagmorgen aangekomen het Finse s.s. „IJrsa" met een lading van 1478 vadem papierhout ui4 de Finse haven Yxpila. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Barcorola van Barrow. Irsa van Expyla. Niobe van Rotterdam. Hildegard van Ham burg. Boreas van Rotterdam. Wiril van Stockholm. Bomma van Rotterdam. Egaa v. Antwerpen. Hilde Rebecca van Wismar. Maidstone van Portsmouth. Dido van Ham burg. Vinga van Oxelosund. Maasland van Las Palrnas. Croonborgh van Sandvick. Edystone van Hull. Briviba van Riga, Drie Gebroeders van Londen. Sigborg van Lon den. Hampshire Coast van Londen. Rijnkerk van Rotterdam. Lilly van Otterbacken. Ber- kelstroom van Londen, Marie Louise van Londen. Comelis van Gent. Vertrokken zijn: Balder naar Kirkeness. Alberto Dodero naar Buenos Aires. Sigvard naar Kingsline. Hilde Rebecca naar Kings- lime. Gerd naar Londen. Michael M naar Rotterdam. Ahoy naar Skutskar. Kuutsalo naar Abö. C. J. Hambro naar Laspidias. Ivoorkust naar Lagos. Lireco nuaar Skutskar. Borkum naar Hamburg. Iberia naar Randers. Trito naar Rotterdam. Glennufer naar Lon den. Ariadne naar Rotterdam. Anna naar Randers. Philetas naar Rotterdam. Jan naar Hamburg: Vtiestroom naai- Fowey. Vesta naar Malmö. De algemene ledenvergadering van de personeelsvereniging „SIHI" van de firma Maters werd gisteren gehouden in het Centrum te Beverwijk. Voorzitter F. Bouw huis heette daar de leden hartelijk wel kom en bracht in herinnering, dat het dit jaar 10 jaar geleden zal zijn, dat de personeelsvereniging werd opgericht. In verband hiermede zou hij het op prijs stel len, indien uit de leden een commissie zou worden gevormd, die zich bezig hield met de komende feestelijkheden. Nadat nog enkele huishoudelijke punten waren besproken en de voorzitter bij ac clamatie was herkozen, kondigde hij het winterprogramma aan. Op 18 oktober opent het nieuwe verendgingsjaar met een lezing door Kees Hana, die een keus zal maken uit diverse reizen in Frankrijk. Op 1 december heeft de gebruikelijke St. Nicolaasviering plaats, 's middags voor de kinderen van de personeelsleden en des avonds voor de leden zelf. Op 23 februari volgt een bonte feest avond, die elk jaar aan de leden wordt aangeboden, waarna het seizoen op 21 maart wordt gesloten met een filmavond, te verzorgen door de Stoomvaart Mij „Ne derland" met de film „Waar palmen wui ven", die dan net klaar zal zijn. In een speeltuin te West-Berlijn heeft men van stalen buizen een vliegtuig nagebootst, aldus de jeugd de illusie gevend over een eigen luchthaven te be schikken. Een startbaan heeft men niet, een roetsjbaan wel. In het Church House te Londen zal vol gende week, onder auspiciën van de Inter nationale Arbeidersorganisatie (ILO), een conferentie worden gehouden over de so ciale status van zeelieden, waaraan re- gerings-, werkgevers- en werknemers afgevaardigden uit twintig zeevarende lan den deelnemen. Het gaat voornamelijk over de sociale zekerheid en de arbeidsvoor waarden voor zeevarenden. Hoewel, dank zij de internationale arbeidsorganisatie, tal van verdragen zijn gesloten, die de positie van schepelingen regelen, is hun sociale status nog niet ideaal. De voornaamste taak van de conferentie is het opstellen van ontwerp-conventies, aanbevelingen en verdragen, die in 1958 zullen wordén voorgelegd aan een confe rentie over maritieme problemen van de Internationale Arbeidsorganisatie. De agen da voor de conferentie, die van 19 septem ber tot 2 oktober zal duren, vermeldt de volgende punten: 1) Aanmonstering van zeelieden door er kende arbeidsbureaus. Het ontwerp-ver- drag heeft alleen betrekking op zeelieden van schepen, die onder vreemde vlag va ren. De aanmonstering op schepen van de zelfde nationaliteit is reeds geregeld. 2) Handhaving van sociale voorwaarden en veiligheidsvoorschriften bij vlagover- dracht, omdat reders de voorschriften door middel van overdracht onder andere vlag kunnen ontduiken. 3) Medische voorzieningen aan boord van de zeeschepen. In een rapport van een spe ciale commissie is een lijst opgenomen van medicamenten, die op ieder schip aanwezig moeten zijn en worden radiodiensten voor gesteld om dag en nacht medische advie zen aan schepen op volle zee te kunnen geven. 4) Herziening van het reeds bestaande verdrag nopens lonen, arbeidsduur en be- 'manhingsfetefkté op zee. 5) Bevoegdheden ten aanzien van de tij delijke intrekking van diploma's van scheepsofficieren. Een ontwerp-resolutie beoogt conflicten hierover te voorkomen. 6) Wederzijdse erkenning van de natio nale identiteitsbewijzen van zeelieden uit de landen, die bij de Internationale Ar beidsorganisatie zijn aangesloten. Van Nederlandse zijde zullen aan deze conferentie deelnemen: mr. P. H. Valent- goed, directeur-generaal van de Arbeid (regering), de heer W. N. H. van der Vorm, directeur van de Holland-Amerika lijn (werkgevers) en de heer P. de Vries, voor zitter van de centrale van zeevarenden ter koopvaardij en visserij te Rotterdam (werknemers). TWEE MAAL DIENST VAN CHR. GEREF. KERK In de Christelijk Gereformeerde kerk te Santpoort-dorp zal voortaan, te beginnen op zondag 16 september, twee maal dienst worden gehouden en wel 's morgens om 10 uur en 's middags om 4 uur. Gedurende twee jaar werd er eenmaal dienst gehou den, maar nu de voormalige Hervormde Kapel overgegaan is in handen van de Chr. Geref. Kerk te Haarlem-Noord is besloten om de diensten te verdubbelen. MARKTBERICHT 12 september Andijvie f0,32—f 0,45; sla f 0,7f 0,18; bloemkool f 0,22f 0,69; bospeen f 0,32 f0,47; waspeen f 0,23f 0,45; spinazie f 0,33 f 0,74; postelein f 0,28f0,43; tomaten f 0,43f 0,80; komkommers f 0,12f 0,33; sperciebonen f 0,65f 1,35; snijbonen f0,55 f 1,38; pronkbonen f 0,56f 0,89; groene kool f 0,38f 0,48; rode kool f14—f0,25. Bij besluit van 24 april 1942 van de toen malige burgemeester, waarnemende de taak van de gemeentraad, zijn destijds twee aan de Dr. Kuijperlaan te Velsen ge legen stukken bouwterrein verkocht aan L. de Jong in Velsen voor-f5500 en aan D, de Jong thans wonende te Wassenaar voor f 8700. In de voorlopige koopovereenkomsten komt de bepaling voor, dat de grond voor 1 juni 1943 moest zijn bebouwd volgens door burgemeester en wethouders in alle opzichten goedgekeurde plannen. Geduren de de oorlog was het de heren De Jong niet mogelijk tot bouwen over te gaan, zodat de termijn telkens met een jaar werd verlengd. Donderdag, 13 september 1956 Beste kinderen, DE HELE „ZOMER" AL nestelt er in onze garage een zwaluwpaar met een stuk of drie jongen. Het is alleraardigst om te zien hoe de ranke ouders door de open staande deur naar binnen zwenken om hun kinderen voer te brengen. We zijn allemaal erg gesteld op de vogels, want er gaat zelfs een praatje, dat zwaluwen geluk brengen en wie zou dat niet kunnen gebruiken? Het enige nadeel van'het nest in de nok van het schuurdak is, dat alles wat er toevallig recht onder staat wel eens wat vies wordt en dus moeten we een beetje uitkijken en desnoods eens een krantje spreiden over fiets of auto. De jonge zwaluwen eten voornamelijk insekten, zoals muggen, kleine vliegen en wat er meer aan klein gedierte door de lucht vliegt. Volgens de boeken moeten dat er wel ruim 36.000 per maand zijn!! Wie ze ge teld heeft, weet ik niet, maar dat het een behoorlijke portie is, staat wel vast. Met een is hiermee dan bewezen, dat de zwa luw een heel nuttige vogel is, want al die lastige en schadelijke insekten zijn we toch maar weer kwijt! Ik hoop van harte, dat de mooie vogel tjes elk jaar onze garage tot broedplaats kiezen, want voor het vrolijke gepiep en het mooie gezicht van de zwenkende ouders hebben wij wel een beetje moeite met kranten en andere anti-vuil-maat- regelen over! TANTE ELS KAMRAADSEL Op de rug van de kam komt de naam van een kunstmatige wereldtaal te staan als je alle tanden goed ingevuld hebt. 1. een langwerpige, ronde vorm 3. instrument om heel kleine voorwerpen mee op te pakken 5. oosterse titel 7. minerale olie 9. astronomisch instrument 99 Het woord „Beurs", voor de plaats waar handel gedreven wordt, is natuurlijk al van heel oude oorsprong. Volgens Guichardini, een Italiaanse geschiedschrijver, die in de tijd van Alva leefde, stond in Brugge aan een plein een groot huis, waarin de familie De la Bourse woonde. Het familiewapen, drie beurzen, was in de gevel gebeiteld. Op dit plein voor het huis kwamen de kooplieden altijd bij elkaar, om handel te drijven. Langzamerhand begonnen zij deze plaats „de beurzen" of kortweg „de beurs" te noemen. En zo komt het dat deze naam nog tot op heden bekend is. Hoe vinden jullie dit meelijwekkende honden-snuit? Dalecarlia My Lady Luck zo heet deze ras-bulldog, had het zo koud in de grote tentoonstellingshal, dat haar eige nares gauw de mantel uittrok en het waar devolle bibberende beest er lekker warm instopte. Dalecarlia heeft nog wel mede lijden met zich zelf, maar langzaam aan zal het wel beter worden en krjjgt het vrouwtje een dankbare blik. Het jasje staat haar beslist niet slecht, vinden jullie niet? ''I*)'.* - X Mg Begin steeds met de grote vijf te tekenen en maak er steeds wat bij zoals op het voorbeeld is aangegeven. Beiden hebben in 1946 aan B. en W. van Velsen verzocht, óf de voorlopige koop overeenkomst te annuleren mits zij de reeds betaalde bedragen terug kregen, óf deze overeenkomst zodanig te wijzigen, dat zij gedurende de tijd dat het hun niet mo gelijk is te bouwen te ontheffen van de verplichting tot betaling van rente. Bij inwilliging van dit verzoek zou - zo zeggen B. en W. echter - in strijd worden gehandeld met de bepalingen van de voor lopige koopovereenkomst, terwijl boven dien eenzelfde gedragslijn zou moeten worden gevolgd ten aanzien van enige soortgelijke gevallen. Daarom is het verzoek afgewezen, waar na de termijn waarop met de bebouwing moest, zijn aangevangen opnieuw is ver lengd en wel tot 1 juni 1956. Inmiddels werd voor de bouw van 5 woningen het benodigde bouwvolume toegezegd, zodat de verwachting gewettigd was, dat voor 1 juni 1956 met de bouw zou zijn begon nen, maar dat was in april 1956 nog steeds niet gebeurd. B. en W. hebben per brief van april 1956 belanghebbenden gewaarschuwd, dat de termijn op 1 juni 1956 verliep. In zijn antwoord van 14 mei 1956 heeft D. de Jong als enige reden opgegeven, dat er moeilijkheden waren geweest in het afgelopen jaar, zodat gemaakte afspraken ten aanzien van de bouw waren afgespron gen en opnieuw met onderhandelingen moest worden begonnen. Voorts zouden er pogingen in het werk worden gesteld om een aantal gegadigden voor de te bouwen woningen te vinden, waaruit de hoop wordt geput, dat binnen niet al te lange tijd met de bebouwing kan worden begonnen. De tijd welke de heren De Jong echter gehad hebben om met de bebouwing te beginnen is naar de mening van B. en W. lang genoeg geweest, zodat het door D. de Jong gestelde voor B. en W. niet van vol doende gewicht werd' geacht om nogmaals uitstel te verlenen. Het college heeft dan ook bij schrijven van 1 juni 1956 aan D. de Jong bericht, dat de voorlopige koop overeenkomst ingaande 1 juni 1956 is ont bonden en dat het door hem gestorte ge deelte van de koopsom zal worden terug betaald. Op 9 juni 1956 heeft D. de Jong daarop in een uitvoerige brief verzocht op deze beslissing terug te komen en alsnog een termijn te stellen waarbinnen de bebou wing moet zijn begonnen. Aangezien hiermee geen nieuwe gezichts punten naar voren werden gebracht heb ben B. en W. De Jong bericht, dat zij niet bereid zijn op hun standpunt terug te ko- menen dat L. de Jong alsnog een verzoek tot aankoop van een stuk bouwterrein kan indienen. Een en ander is voor D. de Jong aanlei ding geweest zich thans tot de raad te richten met het verzoek alsnog een rede lijke termijn te verkrijgen, waarbinnen met de bebouwing van de bedoelde terrei nen moet zijn begonnen. De beoordeling van de vraag of verlen ging moet worden toegestaan is echter uit sluitend aan het college ter beoordeling overgelaten en dat stelt de raad dan ook voor het verzoekschrift voor kennisgeving aan te nemen. GEBOREN: A. M. de Vliegvan den Berg, z. Luciferstraat 6, Haarlem; G. Blokland van den Bos, d., Terrasweg 19, Santpoort; C. A. de GierLouw, d., Rijnstraat 28, IJmui den; S. van RijnHollaar, z„ Ladderbeek straat 38. Velsen-N.: J. C. BrantjesSmit, z., Corverslaan 83, Velsen-N.; J. M. Broeks —van der Does, z„ Vechtstraat 195, IJmuiden; A. Troostde Haan, d., Venusstraat 43, IJmuiden; A. SiewertsenBoogaard, d., Trompstraat 101, IJmuiden-O. OVERLEDEN: A. Melker, 87 j., weduwe van J. Weber, Willemsbeekweg 40, IJmuiden- Oost. Visafslag Urk. Dinsdag werd door 70 vaartuigen aangevoerd: 6430 pond kuilpaling, prijs f 0,88f 1,01; 650 pond lijnaal, prijs f 1,15fl,40; 613 pond snoekbaars, prijs f0,88f 0,91; 527 pond rode baars, prijs f 0,76; 1128 pond voorn, prijs f 0,08 per pond en 399 bak nest, prijs f 2,60f 2,65 per bak van 37>/2 kg.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6