Obstructie van groep middenstanders zou liquidatie IJmond-zegelactie veroorzaken Velsens Cultureel leven in de komende week Visserij-varia Havenberichten Agenda voor Velsen Damkampioen Wim de Jong verloor vier partijen bij DCIJ Laatste uitkeringen tegen inlevering van ontvangstbewijzen 11 „Redelijke oplossing; geen reden tot juichen" IJmuiden ontvangt zaterdag S.M.N. Medische verzorging f'i<4<=»ris het weekeinde Feestavond van zilveren K.M.C. Vele gladiolen komen ziek uit de natte grond Halve maand eerder rooien dan normaal VOOR DE BETERE EXCLUSIEVE WOLSOORTEN „Menselijke verhoudingen recht trekken en houden" Jo Enkelaar deed de leerlingen schateren l Moderne klokken Fa. R. de Boer Charlotte Kohier treedt op voor „De keerkring" Examens VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1956 DE IJMOND-ZEGELACTIE is niet meer. De duizenden gezinnen in Velsen, die ge durende anderhalf jaar trouw de zegeltjes verkrijgbaar bij tweehonderd midden standers in Velsen bij een besteed bedrag van f 0.50 hebben geplakt en tenslotte alle vellen moesten inleveren na een veldslag bij het kantoor aan het Oosterduinplein op vijf zaterdagmiddagen, zullen ongetwijfeld met enig misnoegen vernemen, dat tot liquidatie van de IJmond-zegelactie is overgegaan. Dit hebben de besturen van de Handelsvereniging Groot IJmuiden, een afdeling van de Kon, Nederlandse Midden standsbond, de afdeling Velsen van de R.K. Middenstandsbond en de afdeling Sant poort van de Kon. Ned. Middenstandsbond ons gistermiddag moeten meedelen. De „obstructie", die veertien Velsense middenstanders gezamenlijk tegen de reclame commissie hebben gevoerd, heeft uiteindelijk deze liquidatie tot resultaat gehad. Door de besturen is thans een bedrag van f 11.000 bijeengebracht en hieruit zal een laatste uitkering aan het Velsense publiek, dat zegeltjes heeft ingeleverd en hiervoor een ontvangstbewijs in bezit heeft, worden gedaan. De IJmond-reclame-actie heeft in Vel- sen-IJmuiden ruim anderhalf jaar gedraaid en kwam toen voor het Velsense publiek onverwacht op één oor te liggen. Er ver schenen advententies, dat de zegels moes ten worden ingeleverd. Dat de ene zater dagmiddag, die voor de inlevering van de vellen was bestemd, moest worden uitge breid met nog vier middagen, was een be wijs, dat deze actie in Velsen leefde en on danks alles vele aantrekkelijkheden voor de deelnemers had. Door het uitgeven van de zegels ontstond een band tussen de win kelier en de klant en node zullen de goed willende middenstanders deze gaan missen. Uiteraard deden de tweehonderd zaken mensen die deelnamen aan de actie, dit om zakelijke motieven. Men wilde het Vel sense publiek aan eigen plaats binden en de trek naar Haarlem en Beverwijk ver minderen. De zegels kostten niets, men plakte ze op en leverde de vellen in en binnen enige dagen wist men of er een prijs op het aan tal ingeleverde zegels was gevallen. De actie was niet volmaakt, daarvan was ook de reclamecommissie overtuigd. Er konden verbeteringen worden aangebracht maar de actie behield haar aantrekkingskracht. Minder deelnemers Maar een reclame-actie staat of valt met het aantal deelnemers en hun aandeel in de actie. De moeilijkheden ontstonden, toen een groep van veertien middenstanders, waarbij enige met grote zaken, hun deel neming gezamenlijk opzegden. Het was naar de mening van de re clame-commissie beter geweest wan neer ook deze middenstanders de schou ders hadden gezet onder de actie en had den meegeholpen nog gewenste verbete ringen aan te brengen en uit te voeren. Er was met deze veertien man echter geen praten en de reclamecommissie en tenslotte de besturen van de middenstandsorganisa ties bleven met de brakken zitten. Brokken, want aldus de commissie de activa waren niet toereikend om tot li quidatie te besluiten. De besturen tracht ten de IJmond-zegelactie op andere basis' voort te zetten, maar ook dit mocht niet gelukken. De reclamecommissie gaf ten slotte haar opdracht aan de drie besturen terug en tot liquidatie moest aldus worden besloten. Er was een eind gekomen aan een actie, die anderhalf jaar duurde en die in al die tijd al „obstructie" van een kleine groep van middenstanders te verduren had ge had. Voortijdig torpedeerden zij de actie, toen zij zich niet aan een met meerderheid van stemmen aanvaard voorstel om de actie nog een jaar voort te zetten hielden, zo zegt de commissie. Zij bedankten geza menlijk, terwijl de overige leden en de commissie er van overtuigd waren, dat de actie beslist niet beëindigd kon worden op dat moment. Het geschikte tijdstip moest met het oog op de activa worden afge wacht, maar niets mocht meer helpen. De som gelds in de kas van de zegelactie slonk bij de week en de 5000 aan prijzen ADVERTENTIE Na de verdienstelijke 3—0 overwinning op Kobaver vorige week, ontvangt zaterdag WIJ het voetbalelftal van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland". Dit ./ordt de eerste thuiswedstrijd, tegen een g heel nieuwe tegenstander. Theoretisch ml „IJmuiden" kunnen winnen, gezien de vorige week door SMN geleden nederlaag. Maar zij zullen wel alles in het werk stellen hun eerste indruk uit te wissen. IJmuiden 2 en Urm Jen 3 openen het seizoen met een wedstrijd tegen elkaar en het zal wel een overwinning worden voor het tweede elftal, al zullen de „oudjes" hun huid wel duur verkopen. Het programma is: IJmuiden 1—SMN (3 uur); IJmuiden 2— IJmuiden 3 (2.45 u.); IJmuiden 4—S.IZO 3. Junioren: Jong Hercules aIJmuiden a. Aspiranten: Kinheim aIJmuiden b; VSV dIJmuiden c. was al enige tijd tot 2000 teruggebracht, daar dezelfde kleine groep van middenstan ders er een besluit had doorgedrukt om de bijdrage in de actie van een percent van de omzet terug te brengen tot een half percent. Leden van de reclamecommissie werden door hun collegae middenstanders uit de kring van veertien beschuldigd van minderwaardige praktijken en meer van dien aard. Onderzoekingen die in feite niet nodig waren, brachten niets aan het licht. En de bewering van de veertien midden standers als zou het Velsense publiek geen interesse meer voor de actie hebben, kon door de commissie worden bestreden. Vooral bestreden, toen het in feite te laat was en men kon wijzen naar de rijen van duizenden mensen, die hun vellen zegels kwamen inleveren. Extra bijdrage De liquidatie vormde tenslotte de laatste en belangrijkste factor in de afwikkeling. Het publiek van Velsen mocht niet de dupe worden van dit abrupte einde der actie en men trachtte tot een oplossing te komen, die redelijk is voor het publiek. Met het bekend maken van die oplossing heeft men lang moeten wachten, want de besturen der organisaties wisten de oplos sing wel, maar het geld ontbrak. Op inge zonden stukken in dagbladen kon men niet afdoende reageren. Men gaf de inzenders en inzendsters echter volkomen gelijk. De besturen hebben ten einde raad een beroep gedaan op de deelnemers aan de IJmond-zegelactie, om door een extra bij drage de activa der actie te vergroten, op dat een laatste verhoogde uitkering aan het publiek kon worden gedaan. Bij alle teleurstelling over het verloop der actie, had men nu tenminste nog de vreugde, dat tientallen winkeliers een belangrijk bedrag bij elkaar brachten. Van de veertien mid denstanders kwam geen cent binnen. „Begrip" gevraagd Dat het publiek geen reden tot gejuich met deze oplossing heeft, zijn ook de be sturen van de organisaties van mening, maar zij hopen dat Velsens bevolking be grip zal kunnen opbrengen voor de moei lijkheden, waarin deze besturen zijn komen te verkeren. Het publiek, aldus de gezamenlijke be sturen, zal niet dienen te generaliseren. Namen van hen, die in de groep van veer tien zaten, obstructie voerden en de actie tenslotte op deze wijze tot een einde brach ten, zullen niet bekend worden gemaakt. De inleveringsbewijzen, die het Velsense publiek in bezit heeft, zullen bij alle win kels, die in de laatste dagen aan de actie deelnamen, kunnen worden ingeruild tegen geld of goederen. De besturen van de or ganisaties hebben in totaal vierduizend be wijzen in handen. Voor een aantal van 1 tot 1000 zegels zal bijvoorbeeld 1.wor den uitgekeerd, voor 5001 tot 6000 zegels 6.en voor meer dan 10.000 zegels 50. De alternerende simultaanseance, die door wereldkampioen Piet Roozenburg gelijk tijdig met de Nederlandse kampioen Wim de Jong bij D.C.IJ. zou worden gehouden, kon wegens verhindering van Roozenburg niet doorgaan. Geen bezwaar, want de Haarlemse dammeester Wim de Jong kon het alleen wel af, al moest het aantal deel nemers worden beperkt. Met een felle start aan 25 borden toonde de simultaanspeler zijn bijzondere gave voor het honderd ruiten spel. Op bijna alle aangeboden spelprincipes ging De Jong in en de zaal werd geboeid door het prachtige spel van De Jong. Des avonds half elf was het resultaat be kend. Van één lid van de schaakclub „Kijk Uit" verloor de Nederlandse kampioen, het enige niet-lid van een damclub. Bovendien verloor De Jong van de DCIJ-leden P. v. d. Berg/ T. Tielrooy en clubkampioen J. van Straten. Eén partij speelde hij remise en wel tegen A. W. Beukema.'Ir) totaal wist De Jong twintig partijen te winnen. Voor de aanvang van de seance werd de 32-jarige Haarlemmer Wim de Jong, die op zulk een fraaie wijze de Nederlandse titel behaalde, hartelijk door voorzitter K. de Jong gehuldigd en in de bloemen gezet. DCIJ kon op een geslaagde propa- ganda-avond terugzien. Slot verloor van Dukel De reeds gespeelde partij tussen de Ken- nemer-damkampioen Frans Slot en de DCIJ-er Dukel is na 45 zetten door Dukel gewonnen. In een zeer onregelmatige opening drong Slot reeds met de zevende zet met wit op veld 23 door. Dukel moest de voorpost verwijderen om de complicaties te hand haven en er ontstond een interessante korte-vleugel-opsluit-partij. Deels doordat hij keurig de sterkste zetten verhinderde, deels door tijdnood kwam Slot in een tien IJMUIDEN Dokters De artsen J. de Vries, Kon. Wilhelmina- kade 78, tel. 4954 en P H. J. de Weerdt jr. de Noostraat 4, tel. 6158. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. V erloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur- mej J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: mej. F. J. G. Swaab, Kue- nenplein 48, tel. 4169. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. K. Fierstra, Wiikerstraatweg 49, Velsen (N.) tel. 02510 '4987. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Donker, Bree- straat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts D. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken Bloemendaal Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden Oost, West: zr. Gomes, Leeuweriklaan 39; voor IJmuiden Oost, Velsen Noord en dorp: zr. Nap Rembrandt- laan 5, tel 6195; voor IJmuiden Oost, Drie huis ei Santpoort: zr. De Beurs, Lijster laan 21, tel. 4378. HEEMSKERK Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: D. C. Smelik, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513 215. PW-BOYS. STARTEN MET HET NIEUWE SEIZOEN De klaverjasclub de P. W. Boys heeft weer een begin gemaakt met de onderlinge com petitie. De uitslagen van de eerste avond waren (in mp.): G. Mooy 4790; J. Molenaar 4759; J. Dragstra 4703; A. Broek 4671; P. Druyven 4641; J. Steenbeek 4197; C. v. Beek 4195; G. Rosmalen 4182; A. Rosmussen 4156: A. v. d. Steeg 4155; M. v. Duin 4129; P. F Dek ker 4091. om tien stand verloren te staan. lp deze stand gaf de kampioen zich gewonnen. Na twee partijen heeft Dukel nu twee en Slot één punt. De uitslagen van de eerste ronde luidden: Dukel-Den Doop 0-2. Slot-Berk 1-1. Be- lien-Zijpe 1-1. v. d. Sluis-Visscher 2-0. Beeke-Grooteman 1-1. Ansems-Huisman 1-1. v. Heerde-Stahlberg 1-1. Zaterdag wordt de wedstrijd in het Am sterdams schaakhuis voortgezet. In de maand oktober zal het bedrijven- kwartettoernooi bij DCIJ aanvangen. De volgende kwartetten spelen mee: Politie, WIJ, Visfileerders, „Snelvlieger", Mili tairen, Ouden van dagen, Hoogovens en VZV. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt er in een heel wat rustiger tempo gespeeld. Er wordt op woensdagavonden in het clublokaal van DCIJ gedamd. Ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig bestaan van de Kennemer Motorclub vindt op zaterdag 29 september een feest avond plaats in het Kennemer Theater. Opgevoerd zal worden ,de revue „Hu mor is troef" met o.a. Peter Piekos, Ton- ny Bakkenes en het Kalmar Trio. Niet alle Britten zijn het eens met de houding die de regering-Eden inneemt tegenover president Nasser van Egyp te, nadat deze het Suezkanaal heeft genationaliseerd. Toen Sir Anthony gisteren op een buitengewone zitting van het Lagerhuis verdere Brits- Franse maatregelen aankondigde de monstreerden buiten de parlements gebouwen in Westminster duizenden Britten, die door middel van leuzen op spandoeken en plakkaten uiting gaven aan hun bezorgdheid en hun afkeer van geweld. Onder het wakend oog van de „bobbies" verliep de betoging in alle orde en rust. Blijkens een opiniepeiling is de helft van de Britse bevolking tegen gebruik van geweld en keurt slechts 34 percent het gebruik van geweld goed. Volgens een ander opinie-onderzoek steunt 41 percent der bevolking de manier waarop de rege ring de zaak behandelt. De betoging ging uit van „Het Britse vredescomité". Drie vertegenwoordigers van de hon derdduizend mijnwerkers van Zuid- Wales hebben hun Lagerhuisleden la ten weten, dat de mijnwerkers geen steun zullen verlenen aan het gebruik van geweld. „Wij verkiezen tien jaar onderhandelingen boven een jaar oorlog", aldus de delegatie. Op vele Kennemertuinders percelen is men al begonnen met het rooien der gla diolen. Dit is in feite veel te vroeg want de gla diolen worden normaal pas in de tweede helft van september uit de grond gehaald. Maar de gladiolenkwekers willen geen verdere risico's meer nemen; laat men de bollen te lang in de natte grond, dan wor den ze ziek. Nu al zijn kwetsbare partijen ziek uit de grond gehaald. Men zal dit jaar tevreden moeten zijn met een matig gewas, de gladiool is een zomerplant en groeit bij voorkeur bij warm weer, warmte is er nu in het geheel niet geweest en het gladiolengewas bleef dan ook maar matig. Een ander moeilijk probleem is dat van het snel drogen der gladiolen want de bollen moeten gedroogd worden om ze gezond te houden. „Sans Atput" zag terug op een goed jaar In het clublokaal heeft de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" de jaarvergade ring gehouden. Na het openingswoord van de voorzitter de heer Ph. van Groningen kwam de be handeling der jaarverslagen aan de orde. Dat van de penningmeester de heer R. Hoen gaf een batig saldo weer. De gehou den aardbeiendrive leverde echter een gel delijk verlies voor de vereniging op. De aftredende bestuursleden mevrouw Tabak en de heer A. Hendriks werden her kozen. Ook de leden van de technische commissie de heren C. Spruit en G. Been tjes zagen zich weer benoemd. De aanwij zing van een redacteur voor het clubblad zal nog nader worden geregeld. Op deze bijeenkomst werd het winter- programma besproken en dit kon de instem ming der leden verwerven. De nestor van de vereniging de heer A. van Groningen sprak namens de leden een woord van dank aan het adres van het bestuur voor het goede beleid dat in het afgelopen jaar werd gevoerd. ADVERTENTIE oocxxxxxxxx)Goooooooooooooocxxxxxdoooooooooooooooooooooooc)ooooooocxxxxxxx50ooooc>ooocooooo xdoooooooooooooooooooocooc MAtKTPlflN 7 TEL. 4225 oooooooooooooc oöqcöqqoqoqqoooooooooooooooooooooooooooooooooocjoooooooooooooooooooooooooooooooooooooocooooooo GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 15 tot en met zaterdag 22 september. ZATERDAG 15 SEPTEMBER IJMUIDEN „Felison", 16 uur, opening tentoonstelling werken van Suze Robertson in de expo sitiezaal Heidestraat te IJmuiden-Oost. Toneelver. Advendo, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, cabaretavond. Stichting De Velser Gemeenschap, sec tie zang, 14.30 uur, Schapenweide, Van Ostadestraat, openluchtconcert door jeugd- en kinderkoren. Stichting De Velser Gemeenschap, sec tie muziek, 20 uur, Stationsplein IJmui den, taptoe door IJmuider Harmonie. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. ZONDAG 16 SEPTEMBER IJMUIDEN „Felison", 1417 uur, expositiezaal Hei destraat, expositie van schilderijen van Suze Robertson. MAANDAG 17 SEPTEMBER IJMUIDEN „Felison", 1921 uur, als zondag. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. DINSDAG 18 SEPTEMBER IJMUIDEN „Felison", 19—21 uur, als zondag. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Velser Kunstkring Voor Allen, 20 uur, Rex, Hoofdstad operette. WOENSDAG 19 SEPTEMBER IJMUIDEN „Steun wettig gezag", 20 uur, Schoonen- berg, concert met mars-show. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. „Felison", 1417 uur, als zondag. Toneelver. Advendo, als zaterdag. Chr. Vrouwenbond, NCVB, afdeling IJmuiden-West, Cultureel Gebouw, spre ker, ds. W. Diepersloot. DONDERDAG 20 SEPTEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. „Felison", 1921 uur, als zondag. VRIJDAG 21 SEPTEMBER IJMUIDEN Fotokring Velsen, 20 uur, Cultureel Ge bouw, cursusavond contact afdrukken en causerie. Felison, 1921 uur, als zondag. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. ZATERDAG 22 SEPTEMBER IJMUIDEN Toneelver. Advendo, als vorige week zaterdag. „Felison", 1417 uur, als zondag. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, „Beklemmende uren" zondag 15 uur, „Duivelsgebroed" maandag tot en met woensdag 20 uur, „Bij ons op Hawaii" donderdag 20 uur, „De onsterfelijke wals". Rex, geen opgaaf. Mater Amabilis aan nieuwe start Een stampvolle bovenzaal van het Cen trum te Beverwijk is gisteravond een in storting nabij geweest, toen mevrouw Jo EnkelaarKeessen, op bijzonder geestige wijze de lachspieren van de leerlingen van de Mater-Amabilisschool aan het werk zette. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe schooljaar had het bestuur van de M.A. deze avond georganiseerd, waarbij allereerst de voorzitter mr. J. F. M. Ho- mülle de meisjes toesprak. Het verheugde spreker, dat er voor de cursussen aan de M.A. zo'n grote belangstelling bestaat. Niet minder dan 96 nieuwe leerlingen hebben zich aangemeld, zo deelde spreker mede, maar ook de tweede en derde jaars hebben zich opnieuw gemeld, waardoor het nieuwe schooljaar met 230 leerlingen kan starten. De voorzitter besprak de verschillende vakken, die op de cursusavonden zullen worden gedoceerd en omschreef het doel van het werk aldus: de menselijke verhou dingen rechttrekken en waar deze recht zijn, recht houden. Spreker haalde in zijn rede het congres fn Nijmegen aan waar over de menselijke verhoudingen wordt gesproken. Zijn de menselijke verhoudingen goed, dan is het prettig samenwerken. En het is één van de taken van de M.A. om de meisjes iets mee te geven in de maatschappij. Indien-zij zich voor 100 percent inzetten, op deze vrijwil lig op zich genomen taak, dan zullen de docenten zich ook volledig geven en zal de cursus haar vruchten afwerpen. Hierna be sprak hij het ontspanniingsprogramma. In oktober vindt de viering van het 5-jarig bestaan plaats, dat door ziekte van een der docenten uitgesteld had moeten worden. In januari zullen de derde jaarsleerlingen Vondels „Gijsbrecht van Aemstel" in de schouwburg bezoeken en er zullen nog vele andere leerzame- en ontspanningsavonden volgen. Hierin kreeg mevrouw EnkelaarKees sen het toneel tot haar beschikking. Zij be gon met een fragment uit de Kleine Parade van Henriëtte van Eyck op zulk een charmante en overtuigende wijze, dat de zaal schaterde van het lachen. Vervolgens „Het telefoongesprek" van Annie M. G. Schmidt en een fragment uit „Kopstukken" van Godfried Bomans, om met een persi flage over het oude Babylon van Kees Stip te eindigen, waaraan enkele personen uit de zaal hun medewerking moesten ver lenen. Vooral dit laatste wekte orkanen van vrolijkheid op. Na de pauze droeg mevrouw Enkelaar nog enige fragmenten uit Boefje voor. Geen spreekuur De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, houdt maandag 17 september geen spreekuur. -'"I i 1 Op de laatste Antiekbeurs in Delft heeft het Frans Halsmuseum drie stuk ken aangekocht voor de zilververzame ling. Het zijn een hierbij afgebeelde tabakspot, Haarlems werk anno 1742 van de zilversmid A. Giljaart, een trekpotje, gemerkt Haarlem 1719 en een Louis XVI melkkan, eveneens Haarlems werk, door de zilversmid Adam Visser in 1788 gemaakt. De nieuwe aanwinsten zijn inmiddels aan de permanente e-cpasUbe toegevoegd. Prijzen van donderdag. Heilbot 3,40 3,0; gr. tong 5,404,40; grm. tong 4,103,70; kim. tong 3,903,40; kl. tong I 3,403,20; kl. tong II 2,75—2,60; tarbot I f3,40—2,90; zalm 9,50, per kg. Tongschar 88—84; kl. tongschar 5042; gr. schol 51; grm. schol 51; kim. schol 5149; kl. schol I 5045; kl. schol II 4523; schar 3424; v. haring 3422; gr. schelvis 3226; grm. schelvis 3017; kim. schelvis 3015; kl. schelvis I 2814; kl. schelvis II 2310; wijting 2914; gr. gul 42—32; midd. gul 3226; kl. gul 2313; poontjes 118; kl. koolvis zw. 2512,50, per 50 kg. Gr. kabeljauw 17285; gr. koolvis zw. 7060, per 125 kg. Aanvoer van donderdag. 170 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 10 kisten tongschar en schartong, 520 kisten schol, 35 kisten schar, 550 kisten haring, 135 kisten makreel, 1280 kistne schelvis, 210 kisten wijting, 265 kisten kabeljauw en gul, 15 kisten poon, 290 kisten koolvis, 29 kisten diversen. Totaal 3510 kisten. Besommingen van donderdag. KW 8 Deining f22.100; IJM 14 f7330; IJM 209 f 10.500; RO 2 f6210; KW 51 f5520; KW 17 f4410; KW 178 f6410; KW 94 f 1110; IJM 4 f 1550; SCH 44 f 730; WR 7 f 1340. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Wulp van Rotterdam. Imperial van Anwterpen. Marswood van Londen. British Buchler van Isle of Green. Lucas Bols II van Finland. Cornelis van de Noordzee. Westerdok van Londen. Cnosa van Norfolk. Bloemgracht van Hamina. Arthemis van Bremen. Rijn-troom van Londen. Netty van Swansea. Bullfincr van Londen. Eemstroom van Hull. Gabonkust van West Afrika. Cita del van Rotterdam. Arcturis van Rotterdam. Flevo van Hamburg. Aeneas van Rotterdam. Poel van Hamburg naar Mannheim. HMS Steenwijk van de Noordzee. Vertrokken zijn: Monte Combe naar de Noordzee. Madjoe naar Kastrup. Wibold Böhmer naar Rotterdam. Lingestroom naar Portsmouth. Norinda naar Trinidad. Vinga naar Emden. Dido naar Rotterdam. Hilde- gard naar Hamburg. Aruba naar Bremen. Reliable naar de Noordzee. Hydra mr Garfston. Rijnkerk naar Hamburg. Maria Blanca naar de V. S. Nan naar de Noordzee. Ootmarasum naar Bremen. Drie Gebroeders naar Sundsvall. Saxen naar Otterbacken. Heerengracht naar Antwerpen. Hermes naar Geffle. London naar Ipswich. Steady naar Sarpsborg. Monte Combe naar Londen. Mar- garetb" naar Gothenburg. Anke Hendrika naar Goole. Tibah naar Rotterdam. Prosyon naar Otterbacken. Inabu naar de Noordzee. Noorderlicht naar Kalmar. Mastwood naar Gent. Sonnenburg naar Hamburg. Frater n. Hamburg op sleeptouw. Draco naar Ham burg. Strabo naar Le Havre. Spaamestroom naar Liverpool. Berkelstroom naar Londen. Niobe naar Kotka. Pegly naar Rotterdam. Grebbestroom naar Manchester. Rien Teek man naar Sarpsborg. Luna naar Rotterdam. HMS Steenwijk naar de Noordzee. ADVERTENTIE voor het moderne interieur. KENNEMERLAAN 60—62 Ter opening van het winterseizoen houdt de r.k. vereniging „De Keerkring" te Be verwijk op dinsdag 25 september een bij eenkomst in het Kennemer theater. Charlotte Kohier zal voordragen „Het bal" van Irene Nemirowski. Dit betekent de première voor Nederland. Rood poesje en blauw regenhoedje samen op straat Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: plastic regenjas, windjack, sleutels aan touwtje, grijs poesje, plastic damestas, boodschappentas, pet met kleppen, plastic knipportemonnaie, blauw regenhoedje, wit hondje, nylonkous in zakje, rekenliniaal, jong poesje, een paar jongenskousen, regenmantel (in de zak aantal foto's), kinderbril in etui, zinken emmer, rol schilderslinnen, padvinders- riem, vulpen' in etui, linker gymschoen, kindertasje, etui inhoudende vulpen, vul potlood en ballpoint, zwarte jonge hond, rood poesje, Duits leerboek, kentekenbord, kettinkje met hangertje. Open-deur dienst in de Grote Kerk In de Ned. Hervormde kerk te Bever wijk vindt zondag 16 september 's avonds om zeven uur een open deurdienst plaats waarin zal voorgaan ds. J. v. d. Blink, vlootpredikant te Amsterdam. Het onder werp luidt: „Een ondeugdelijk meerder heidsrapport". Amsterdam. Geréeenie Universiteit. Be vorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld: „Over enige derivaten van tropaan en granataan" de heer J. H. Wissen, geboren te 'sHertogen- bosch en op proefschrift getiteld: „Toepas sing van condensatiemethoden voor de syn these van enige gesubstitueerde pyridinen en dipyridylen" de heer D. K. Kettens, -re- boren te Amsterdam. VRIJDAG, 14 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Beklemmende uren". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. ZATERDAG, 15 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21,15 uur: „Beklemmende uren". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. „Felison", expositiezaal Heidestraat, 16 uur, opening expositie van schilderijen van Suze Robertson. Advendo, 20 uur: Ned. Herv. Jeugdge bouw, cabaretavond. De Velser Gemeenschap, sectie zang, 14.30 uur, Schapenweide, Van Ostade straat, openluchtconcert door jeugd- en kinderkoren. De Velser Gemeenschap, sectie muziek, 20 uur: Stationsplein, taptoe door IJmui der Harmonie.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13