Chemische fabriek N.V. Algemene Handels Centrale verlaat IJmuiden „Arend Reijm" Kerkdiensten Overplaatsing naar Amersfoort door gebrek aan uitbreidingsmogelijkheid Visserij-varia Grote groenteaanvoer ging vlot en tegen hoge prijzen van de hand P. DE GROOT Geur van omliggende bedrijven gaf doorslag Fotoboek van Nico Jesse Een Pfaff_ is af! j^rieven aan redactie ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1956 8 VELSEN HAD GEEN GESCHIKT NIEUW TERREIN Groenteveiling van vrij'dag voor alle rijbewijzen: Burgerlijke Stand van Beverwijk Agenda voor Beverwijk In Alkmaar grote winst van DCIJ Trouwboekje met vijftig centen verloren In houtpark 25.000 stuks gevonden Tweede pluk-aardbeien PSV-voetballers doen weer mee Ernstige aanrijding Zondagsscholen EEN VAN DE GROOTSTE BEDRIJVEN op het industrieterrein rond de Vissers- en Haringhaven van IJmuiden zal de gemeente Velsen verlaten. Na een vestiging van ruim drieëndertig jaar in IJmuiden zal, zo vernemen wij, de Chemische fabriek n.v. Algemene Handels Centrale worden overgeplaatst naar een nieuw te bouwen fabriek op het industrieterrein te Amersfoort. De n.v., die gevestigd is aan de Loggerstraat, Rederstraat, Middenhavenstraat en Industriestraat, staat in IJmuiden beter bekend als de „eau-de-cologne-fabriek". Het bedryf, dat onder directie staat van de heer H. Rutgers uit Velsen, kent een cosmetische en een farmaceutische afdeling, waarin in totaal vjjftig man werkzaam zijn. Onderhandelingen in begin 1955 over de vestiging van dit bedrijf <>P een andere plek in Velsen liepen op niets uit. Dat de gemeente Velsen zich toendertijd veel inspanning heeft getroost om het bedrijf voor IJmuiden te behouden, kan maar moeilijk worden aangenomen. Het waren twee feiten, die de directie van de N.V. Algemene Handels Centrale begin 1955 deden omzien naar een bouw terrein, waarop een nieuwe fabriek, ruim van opzet, kon worden gesticht. Op de plaats, waar de fabriek thans al sinds 1923 staat, was onvoldoende ruimte beschikbaar om tot uitbreiding van het gebouwencom plex over te gaan. Een andere belangrijke factor bij het zoeken naar een nieuw ter rein, was voor de directie de nabijheid van enige stankverwekkcnde bedrijven, zoals de vismeclfabriek en de opslagplaats van deze fabriek. Op de vervaardigde parfumerieën heeft deze stank tot nu toe geen nadelige invloed gehad, maar wel mag worden beweerd, dat er een bepaalde hinderlijke invloed was. In de eerste plaats heeft de directie over- wogen het bedrijf in IJmuiden te houden. Het industrieterrein van het Staatsvissers- havenbedrijf bleek hiervoor ongeschikt te zijn. Men zou met de fabriek onmiddellijk weer temidden van rokerijen, conservenfa- 'Tieken en de vismeelfabriek terecht ko men. Geen geschikt terrein Met de toenmalige wethouder van Open bare Werken, de heer W. Visser en de di recteur van Openbare Werken werden ver volgens besprekingen begonnen over de stichting van het nieuwe fabriekscomplex op het gemeentelijk industrieterrein in Oud IJmuiden. ADVERTENTIE Ook dit terrein moest echter ongeschikt worden verklaard voor de N.V. Algemene Handels Centrale en daar men ook geen toezegging kon krijgen, dat in de nabijheid van het nieuwe industrieterrein van de ge meente ten zuiden van de aan te leggen Haringhaven, geen stankverwekkende be drijven zouden worden gesticht, heeft men tenslotte met tegenzin moeten omzien naar een terrein elders. Aanvankelijk heeft men oog gehad op een terrein te Haarlem in de nabijheid van de spoorlijn en de Kerko-fabriek, maar tenslotte is het Amers foort geworden, waar een terrein van 8 x 100 meter werd aangekocht. Naar Amersfoort Wellicht reeds volgende maand zal hier de bouw beginnen van de 66 meter lange en 20 meter diepe fabriek, waarin de cos metische afdeling zal worden onderge bracht. De fabriek, die onder architectuur van ir. J. Roodenburgh, architect BNA te Amster dam verrijst, krijgt drie verdiepingen op de plaats, waar de kantoren zijn gevestigd en verderop twee verdiepingen. De phar- maceutische afdeling zal in een apart ge bouw worden ondergebracht. Men hoopt de panden begin 1958 te openen. Ook „Norit" weg Dan zal ook de N.V. Algemene Handels Centrale verdwenen zijn en zullen enige gebouwen in het industriegebied aan de haven vrij komen. Het kantoor van de N.V. is thans gevestigd aan de Loggerstraat; de fabriek op de hoek van de Rederstraat en aan de Middenhavenstraat en een afde ling met het magazijn aan de Industrie straat 63. In de fabriek wordt ondermeer „Medici naal NORIT" vervaardigd. De N.V. Alge mene Handels Centrale heeft namelijk een bepaalde belangengemeenschap met de N.V. Algemene Norit Maatschappij. Te IJmuiden wordt de kool tot tabletten Norit verwerkt, verpakt en verzonden. Prijzen van vrijdag. Heilbot 3,10; gr. tong 5,504,70; grm. tong 4,203,70; kim. tong 3,903,60; kl. tong I 3,603,20; kl. tong II 3,00—2,50; tarbot I 3,00—2,50; zalm 7. per kg. Tarbot IV 7047; tongschar 88; kl. tong schar 46; gr. schol 5550; grm. schol 5550; kim. schol 5446; kl. schol I 46—40; kl. schol II 45—16; schar 43—16; bot 25—8; v. haring 3224; makreel 3427; gr. schelvis 3627; grm. schelvis 3418; kim. schelvis 3018; kl. schelvis I 2813; kl. schelvis II 2010; wijting 2210; gr. gul 38; midd gul 3026; kl. gul 1510, per 50 kg. Gr. kabeljauw 180108; gr. koolvis zw. 68. Aanvoer van vrijdag. 95 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 3 kisten tongschar en schartong, 540 kisten schol, 45 kisten schar, 45 kisten bot, 560 kisten haring, 170 kisten makreel, 445 kisten schelvis, 215 kisten wij ting, 80 kisten kabeljauw en gul, 16 kisten koolvis. 15 kisten diversen. Totaal 2230 kisten.. Besommingen van vrijdag. IJM 72 Beatrice f15.440'; KW 26 f5330; KW 159 f4130; HD 79 f4120; IJM 204 f 2460; KW 70 f 1320; WR 49 f 3640; KW 88 f 2680; KW 160 f 3250; KW 36 f 2980; AM 18 f 2480. Voor de door hen aangevoerde groenten kregen de Keninemer tuinders in Castri- cum vrijdag de volgende prijzen: Fijne trosbonen 130, stokprinsessebonen 114130, komkommers 9,5—25, sperciebo- nen 64112, bospeen 3940, bloemkool 1222, kassnijbonen 131, pronkbonen 41 74, snijbonen 91120, soepgroenten per kistje 3033, peterselie per kistje 3659, andijvie 2129, sla 312,5, waspeen 27 28,5, groene kool 30.5-33, rode kool 30, boskroten 9, stoofsla 1618, spruiten 72, tomaten 5682. BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gediplom. Auto- en Motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. K2560-8930 GEBOREN: Anna E. C., d. van J. J. Schel vis en van A. C. Niesten; Wilhelm, z. van H. van der Weide en van T. Kuijer; Janne tje C., d. van G. Pauw en van A. Polman; Paulina, d. van R. Hummel en van W. Steen bakker; Paulus N. M., z. van T. J. van der Zee en van C. A. C. van Haren; Johannes B. G., z. van J. J. Koop en van J. A. M. C. Sandmann; Maudy E. J., d. van P. D. Reij- neke en van A. H. Boninbie; Els, d. van N. Ledder en van M. P. Anemaet; Elisabeth, d. van R. M. Veldman en van M. Boons; Nico- laas, z. van C. Basjes en van J. Kroon; Jo hanna B. M., d. van H. W. Duiker en E. A. Snijders. ONDERTROUWD: M. W. Dijcks en G. W. Bol; A. Rauh en H. M. Burger; W. G. Bruin en M. W. Kanne; R. Pletting en M. Sluiter; G. C. H. Verhoef en A. C. Heijnen; J. J. van der Meij en M. F. Kochx. GETROUWD: W. J. Rumping en M. C. Doodeman; J. Dekker en D. Mak. OVERLEDEN: C. P. Franke, 81 j., gehuwd met D. Woutersen; J. Hagenaar, 86 j., weduw naar van H. Tiel. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Rock Around the Clock". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Duivels spel". W.B. Theater, 20 uur: „Rob Roy", 't Centrum, 20 uur: Beverwijkse Accordeon Vereniging. Watervlietschool, Wijkerstraatweg, 14 uur: tentoonstelling kinderplanten. Openbare Leeszaal, geopend van 1012 en 1517 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, ge opend van 14.3016 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1013 en 1417 uur; lees- en studieclub van 10—13 en 14—17.30 uur. Wijk a. Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulf- straat 12, geopend dagelijks van 1011 en 17—18 uur. ZONDAG 16 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Rock Around the Clock". Luxor Theater 14.30 uur: „Het leven is geen lolletje"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Duivels spel". W.B. Theater, 14.30 uur: „Ik vecht niet voor geld"; 16.30 en 20 uur: „De ranch der ver doemden". MAANDAG 17 SEPTEMBER Kennemer Theater, als zaterdag. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Love me or leave me". W.B. Theater, 20 uur: „De ranch der ver doemden". Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, ge opend van 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1518 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 19 21.30 uur. 99 99 HET „zoveel"-jarig bestaan van een bedrijf, wat op zichzelf een verheugend en gedenkwaardig feit is, krijgt vaak door een al te conventionele viering niet het accent dat het verdient. Feest vieren is ook een kunst. En dat het inderdaad kunstzinnig kan gebeuren bewijst de textielindustrie N. J. Menko n.v. te Enschedé, die heer eeuwfeest accentueerde met in een fraai uit gevoerd boekwerk aandacht te schenken aan de menselijke ver houdingen in haar bedrijf. In woord en beeld hebben Martie Verdenius en Nico Jesse het resultaat neergelegd van hun ob servaties in de fabriek, van hun blik op de werkende mensen van allerlei slag en leeftijd, die bij arbeid en ontspanning te zamen een patroon weven van interessante menselijke aspecten. Het keurig verzorgde boek is een, voorbeeld van moderne zake lijke gezondheid, die de menselijke waardigheid als een. der belangrijkste factoren in, de werkende maatschappij ziet. Nico Jesse de bekende „fotograferende arts" heeft in een groot aantal foto's zijn visie gegeven op de mensengemeen schap in het bedrijf, de directie, de technische staf en de arbei ders en arbeidsters bij het werk en in hun gezinnnen, bij sport, spel en verpozing, in lief en leed. Het geheel is een fotografisch document humain, dat weliswaar duidelijk op het voorbeeld van de tentoonstelling „Wij mensen" geïnspireerd is, maar dat toch een frisse geest ademt. De eenvoudige, prettig leesbare tekst van Martie Verdenius sluit zich hier goed bij aan. Een voorbeeld ter navolging. Proeve van illustratie uit het Menko-gedenkboek. Nico Jesse fotografeerde het gezin van een textielarbeider bij het gebed voor de maaltijd. Om de provinciale damtitel De EERSTE UITWEDSTRIJD voor het nieuwe damseizoen 1956-'57 om de provin ciale clubtitel is door het DCIJ-tiental met grote cijfers (17-3) gewonnen. Merkwaar dig was het overwicht, dat de IJmuide- naren op de spelers van Den Helder be reikten. Zeven partijen leverden winst op voor DCIJ, drie partijen eindigden in remise. Maar ook deze remise-partijen waren nog in het voordeel van de IJmuider-dam- mers, zodat er werkelijk een klasse ver schil viel op te merken tussen deze twee clubs in de hoofdklasse. De uitslag is als volgt: DCIJ-Den Helder: 1. P. Roozenburg- J. de Vries 2-0; 2. B. Dukel-P. v. d. Berg 2-0; 3. Yme de Jong-J. v. d. Molen 2-0; 4. T. Postma-B. Hooenger 2-0; 5. P. v. d. Berg-J. Stoll 1-1; 6. J. van Straten-C. Leibrandt 1-1; 7. L. Vooys-J. Beeringen 2-0; 8. A. W. K. Beukema-J. Zijdeveld 1-1; 9. Ir. M. Krijgsman-A. Ouwens 2-0; 10. C. Lodder- D. Dissel 2-0. Totaal 17-3. Tevens werd in dezelfde zaal de wed strijd Damlust-CDA gespeeld, welke laatst genoemde club met 5-15 wist te winnen. Komt DCIJ in de landelijke hoofdklasse? Het is wel overduidelijk gebleken dat het DCIJ-tiental zelfs met vier invallers uitkomend tegenover verschillende hoofd klasse clubs in Noordholland een klasse sterker is. Het was dan ook een goed besluit van de jaarvergadering van de Koninklijke Neder landse Dambond in juni 1956 om een lande lijke hoofdklasse competitie in te stellen. Van de Noordhollandse dambond komen de kampioen 1956-'57 in aanmerking met de tweede aankomende. Van de zestien hoofdklasse tientallen, verdeeld in twee groepen komen van elke groep de twee bovensten in de finale om de provinciale damtitel terecht. Van deze interessante vier clubtientallen-finale zul len de no's een en twee dus overgaan naar de landelijke hoofdklasse competitie. DCIJ zal opnieuw een uitstekende kans maken om deze provinciale finale van vier tientallen te bereiken, evenals de Amster damse tientallen Joseph Blankenaar en Ge zellig Samenzijn. Voor de vierde plaats komen in aan merking de Haarlemse damclub en het Amsterdams Christelijk Damgenootschap. ADVERTENTIE PRACHT COLLECTIE Tevens schitterende sortering VERLOVINGS- en FANTASIERINGEN Juwelier - Horloger Kennemerlaan 30 Telefoon 4127 Er was deze week wel een heel grote aan voer op de Beverwijkse groentemarkt, maar dit was voor niemand een bezwaar, want er werden toch weer hoge prijzen betaald. Er waren zelfs heel wat bonen, waarvoor ook de fabriek veel belangstelling toonde en dus werden voor de snijbonen prijzen rond de gulden per kilo betaald. Het binnenland gaf tot f 1.38 per kilo. Speciebonen gingen voor dik geld weg, „stok dik" noteerde nog tot f 1.45 per kilo. Pronkbonen liepen iets in prijs terug, maar er werd toch nog voor een goede kist bonen tot f 0.75 per kilo gegeven. Spinazie is erg duur; hiervoor ontving de kweker tot f 0.75 per kilo en de andijvie varieerde van f 0.28 tot f 0.45 per kilo. Sla ging weer voor export weg, waardoor de prijs opliep tot f 0.20 per krop. Bos- en waspeen haalden tot g 0.45 per bos en per kilo en de postelein draaide rond de f 0.35 per kilo. Er komt al een behoorlijk aanbod van prei, dit drukte de prijs wel even en er werd nu rond de f 0.25 per kilo be taald. Tomaten varieerden voor de binnen landse markt van f 0.23 tot f 0.77 per kilo, komkommers kwamen tot f 0.33 per stuk. De aanvoer van bloemkool wordt iedere dag groter, de prijzen varieerden van f 0.23 tot f 0.68 per stuk en de groene kool daalde in prijs tot rond de f 0.35 per kilo. De aanvoer van druiven neemt iets toe en men betaalde rond de gulden per kilo. Ook meer bloemen Op de bloemenveiling begint de aanvoer nu ook groter te worden, de gladiolen min deren snel in aanvoer, maar er komen nu heel wat chrysanten bij. De bloemen brengen veel geld op, hetgeen voor de kwekers nog een kleine meevaller is, nu de oogst lang niet zoals andere jaren De volgende gevonden voorwerpen zijn van 7 september tot 14 september in IJ muiden binnengebracht. Inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie Tiberiusplein no. 1, kamer 4, uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzondering van zater dagmiddag. Handschoen, schoolmelkkaart, kist met aardappelen, capuchon, portefeuille, twee waardebonnen voor kousen, sjaal, f 9,95, zaag, doktersrecept, regenhoedje, sleutel, fietsje, pakje gehakt, schroevendraaier, kussen, kinderjasje, trouwboekje Taag, autoped, hoepel, jongens jack, padvinders- riem, kinderbezem, damespolshorloge, clips parapluhoes, vulpen, vulpotlood, sleutel bos, kinderboodschappentas, staaf ijzer, 50 centen, herenrijwiel, regenjas, portemon- naie (bonnetjes met naam Kolk), reserve wiel, handdoek, ceintuur, portemonnaie, kinderschoen, kinderbril, hoes met Ned. vlag, bril, couponboekje (ziekenfonds), he renpolshorloge, aktentas, rijwielslot, muts, sandalen. is. Maar voor de handel zit er een nadelige kant aan, n.l. dat de bloemen van niet al te beste kwaliteit zijn door de vele regen. Voor de chrysanten werd tot ruim een gulden per bos betaald, de geplozenen draaiden rond de 25 cent per stuk. Gladiolen draaiden rond de 40 cent per bos, met hogere prijzen voor nog een bos van goede kwaliteit Er komen nu ook heliantussen aan de markt, de gele zonnebloem, deze gingen maar liefst tot f 1.15 per bos. Asters van enigszins goede kwaliteit varieerden van f 0.25 tot f 0.60 per bos. Dahlia's gingen vlot weg tot f 0.70 per bos. Voorts ziet men nog wat zomerbloemen. Eikenblad en de phisalis, de oranje ballon netjes, wijzen er op dat het tegen de herfst loopt. Bij de potplanten gingen de cyclames tot f 2 per stuk. Er was ook hier een vlotte handel. ADVERTENTIE Sigarettensmokkelarij ontdekt De douane van IJmuiden heeft donder dagmiddag een grootscheepse sigaretten- smokkelarij ontdekt. In een der houtparken van Van Gelder, gelegen tussen de Cor- verslaan en de Wijkerstraatweg werd een grote partij Amerikaanse sigaretten aan getroffen, die daar kennelijk met het doel verstopt waren, om ze van de voorlopige schuilplaats tussen de houtstapels te ge legener tijd naar de „klanten" te ver voeren. Naar wij vernemen was het de douane beambten, die deze zaak behandelden, niet bekend van welk schip deze sigaretten af komstig waren, evenmin welke personen hierin de hand hebben gehad. Wel staat vast, dat een tweetal douaniers de vondst in grote jutezakken, die naar werd medegedeeld ongeveer 25.000 sigaret ten bevatten, naar het douanekantoor heb ben overgebracht als in beslag genomen goederen. Er zjjn weer aardbeien: Vrijdag werden op de Beverwijkse veilingen de eerste doosjes van de tweede pluk aangevoerd, die f 0,55 per stuk opbrachten. Het voetbalteam van de Politie Sport Vereniging, dat het vorige seizoen uit de competitie moest worden teruggetrokken, zal het komende seizoen weer aan de com petitie van de Nederlandse Politie Sport bond deelnemen. Voor de bekercompetitie zal echter niet worden ingeschreven. Op de hoek Burg. Mooystraat en Sta tionsweg te Castricum heeft zich vrijdag middag een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij de heer S. uit Beverwijk, die een bromfiets bereed, ernstig werd gewond. Vermoedelijk is de aanrijding te wijten aan het feit dat de heer S. geen voorrang verleende aan een motorrijder, welke ko mende uit de richting Beverwijk de Miemt op wilde rijden. Door dr. Wieringa werd eerste hulp ver leend, waarna op diens advies S. naar het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk werd vervoerd. ADVERTENTIE CHR. VISMAN, Marktplein 22, telefoon 4619 (Verkort weergegeven) BIMIJ-organisatie. Gaarne kom ik nog even terug op het antwoord van de organi satoren inzake mijn critiek. Wat betreft, „wie het eerst komt, die het eerst maalt", het volgende: Inderdaad konden wij tegen gereduceerde prijzen inschrijven, dit ge beurde in onze branche door onder andere de heer Wisker (Marktplein), Velo uit de Trompstraat en ondergetekende, dus vroeg tijdig genoeg, zonder waarschuwing. Deze uitdrukking is dus alleen van toepassing op onze plaatselijke middenstand, ondanks de bewering dat deze niet kwam opdagen. Wat betreft de twijfel die bij de heren heerst over de ontevredenheid van alle radiohandelaren (die reeds tijdens de beurs protesteerden) kan ik nog velen noemen. Na deze eerste reacties die mij bereikten, zullen er zeer zeker nog meer volgen. Zeker waren de andere middenstanders uit onze branche wel vertegenwoordigd en hebben goede zaken gedaan, maar tussen goede zaken doen en critiek leveren, is wel een hemelsbreed verschil. Dat er een actie werd gevoerd reeds voor de opening van de beurs was mij onbekend, hiermede leveren de organisatoren zelf het bewijs, dat er niet alleen door onderge tekende critiek wordt geleverd. Ook zijn wij niet tegen een vrije concur rentie, mits die op een eerlijke manier door onze eigen middenstand wordt gevoerd. Dat er al voor de vijfde Beurs vierhon derd meter weg is, daar kunnen wij (mits het aan de IJmond-winkeliers is, wat niet wordt vermeld) alleen maar verheugd over zijn, mocht dit echter niet aan de IJmon- ders zijn, dan zie ik de toekomst voor de resterende meters zeer donker in en zal daarover nog wel het nodige gesproken worden, waarover een groot gedeelte van de IJmonddeelnemers het in principe reeds eens is. Wat de insunuatie betreft over het schenden van contractuele verplichtingen door ondergetekende, zou ik naar voren kunnen brengen, de verschillende beloften door de organisatoren aan verschillende deelnemers gedaan over plaats en bepaalde rechten, die echter geschonden werden door de organisatoren, ondanks de protes ten door de betreffende deelnemers tegen de beurs. Ik zal echter deze insinuatie beschouwen als een antwoord op de rest van de critiek die niet beantwoord werd, daar kan men dan zelf conclusies uittrekken. Men kan echter geen fouten rechtzetten, door insi nuaties. Onze middenstand is alleen gebaat bij een gezonde en eerlijke critiek, die door de betreffende personen erkend wordt en waaruit men lering kan trekken. MUZIEKHANDEL „NAT GONELLA" Trompstraat 121, ÏJmuiden-Oost Inmiddels ontvingen wij van de organi satoren van de BIMIJ de volgende reactie: De ingezonden mededeling van muziek handel „Nat Gonella" in de IJmuider Cou rant van 13 september j.l., noopt ons het één en ander recht te zetten. Zeer zeker betekent BIMIJ een Beurs voor Industrie en Middenstand ÏJmond, wat niet betekent, dat de Industrie en Mid denstand uitsluitend uit de IJmond afkom stig moet zijn, maar wel zagen wij het liefst, dat de gehele middenstand en indus trie uit de IJmond jaarlijks een manifes tatie gaven van hun kunnen. Als zij hierin eendrachtig samenwerken is het niet nodig om firma's en instellingen van buiten op de beurs toe te laten. Wij hopen en verwachten, dat op de vijf de beurs uitsluitend de IJmond vertegen woordigd is. Binnenkort verlenen wij weer prioriteitsrechten om tegen gereduceerde prijzen de middenstand en industrie ge legenheid te geven om in de schrijven. Wij vragen ons echter af, waarom de in zender zich zo gedupeerd gevoelt, want zo ver ons bekend, heeft hij uitsluitend een „Muziekhandel" en geen handel in radio's en televisietoestellen, een pracht gelegen heid voor hem om met een „Muziekhandel stand" uit te komen en om aan de bijna 20.000 bezoekers(sters) zijn artikelen te to nen en te verkopen, vooral daar er niet één stand in deze branche aanwezig was en er voor hem zeker geen reden bestond om een week voor de opening der Beurs zijn reeds getekend contract te annuleren. Van ontevredenheid bij de standhouders hebben wij niets gemerkt, wel enthousiaste geluiden over het grote bezoek en de goede organisatie, zodat wij en zeer vele stand houders met ons, niet inzien waarom wij de BIMIJ aan deskundiger organisatoren moeten overdragen, vooral ook daar dan de exploitatie veel duurder uit zal vallen, gezien wij de belangloze medewerking heb ben van een groot aantal personen en dus de m2 prijs hierdoor laag gehouden kan worden. DE ORGANISATOREN VAN DE BIMIJ Zondag 16 september IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Kanaal straat, 10 uur ds. C. van Wijngaarden; 17 uur ds. H. Huisman. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 8.45 en 10.30 uur: ds. J. v. d. Berg; Wijkge- bouw Bethlehemkerk, 10 uur: jongeren- dienst, voorganger de heer H. Remiens. Geref. Kerk, Ichtuskerk, 9 en 10.45 uur; ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, aanvang der diensten 8.30 en 16.30 uur. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 en 20 uur: Cultureel Gebouw, spreker de heer J. Jeninga; maandag 20 uur: bijbelbespreking. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat geen dienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur; Hoogmis; 19 uur: Vespers; woens dag, vrijdag en zaterdag (Quater Tem- perdagen) 9 uur: Heilige dienst; donder dag 19.30 uur: Vespers. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst; 16.30 uur: Jeugddienst; 20 uur: Openluchtsamenkomst; 21 uur; Verlos singssamenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur, ds. S. de Roest; 19 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: mej. ds. G. van Drimmelen van Hui zen. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: Jb. Kleijn Hane- veld, Bodegraven; 19.30: dezelfde; woens dag 19.45 uur; Jb. Kleijn Haneveld,Bode graven (Bijbelbespreking). Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, 10 uur, samenkomst. DRIEHUIS Evang. Luth. Gemeente, kapel Wester- veld, 17.15 uur: ds. J. J. F. Hermann van Alkmaar. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur, ds. L. Brink; 19 uur: ds. G. C. Tromp van Alkmaar (Jeugddienst). VELSEN-NOORD: Ned. Hen'. Kerk, Noorderkerk, 10 uur, ds. H. P. Huisman; 19 uur: ds. G. Snij ders van Haarlem (Jeugddienst). Geref. Kerk, geen opgave. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.lo- kaal, van Diepenstraat, 10 uur: de heer Polderman van den Haag; donderdag 20 uur, de heer Th. Dikkens van Leiden. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. P. J. Maekaay van Oegstgeest; 19 uur: Open Deur dienst ds. J. v. d. Blink, vlootpredikant. Irenekapel, 10 uur: Broeder Veenhof van Heemstede. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdskapel, Groene Huis, 10 uur: mevr. Olivierse. Geref. Kerk, Moensplein, 9.30 en 17 uurt ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. F. W. Boers van Hoorn. Maranatha, 10 uur: de heer J. Dammul- ler van Alkmaar. Evang. Luth. Gem., 10.30 uur: ds. J. A. Roskam. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenikomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. Naes- sens. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. De Roest van ÏJmuiden-Oost. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, gezkisdienst; 19 uur: ds. S. de Roest. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege, ge- zinsdienst. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. D. H. Bier- ma; 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Remonstrantse -Doopsfezinde Gemeenten Gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 75, 10.30: mevr. ds. A. van der Burg-Bos. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Battle of Britain Sunday, Evensong 7. 30 p.m. Holy Communion 8.30 p.m. IJMUIDEN-WEST: Herv. zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uux. Leger des Heils zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. zondagsschool, Insingerschool, 10.30 uur. Herv. zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Groen van Prinstererschool, 10.45 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. Geref. zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uur, Ossendorpschool, ingang Lemairestraat. DRIEHUIS-VELSEN DORP: Herv. zondagsschool, 10 uur, Marie Bo- reelkleuterschool, alle leeftijden. Herv. zondagsschool, 12 uur, Wijkge- bouw, Torenstraat, leeftijd 5 en 6 jaar. SANTPOORT: Herv. zondagsschool, 12 uur, Kapel aan de Pastorieweg, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedelaan, 8 t/n. 10 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, „School met de Bijbel" aan de Frans Netscherlaan, 11 t/m 12 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 12 uur, Kleuter school aan de Banjaertstraat, leeftijd 5 t.m. 8 jaar. Herv. Zondagsschool, 12 uur, C.V.O.- school aan de Langeveldstraat, leeftijd 8 t.m. 13 jhar.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10