Toch nog 10.000 nieuwe gevallen van tuberculose Hoogovens met ongevallencijfer beneden landelijk gemiddelde Visserij-varia Havenberichten Pfaff naaimachines Agenda voor Velsen Behartiging der belangen van deze patiënten is sociale noodzaak Niettemin enorme inspanning om risico te drukken 9 Gezellig „IJmond"- cabaret voor K.I.V.O. Mej. N. G. Zalm nam afscheid van openbare kleuterschool Adjudant A. J. Reekers verliet Beverwijkse politie „Schulpe»" en „de Meer- weiden" beginnen het winterwerk Hockey in Kennemerland Eechtrop speelde gelijk tegen Zandvoort A. v. Vliet werd koning bij de hengelaars Duiven verdienden potten en pannen voor de baas 1 EEGiAlYKCr Agenda voor Beverwijk MAANDAG 1 OKTOBER 1956 Met het houden van een cabaret-avond heeft de „Vereniging tot behartiging der belangen van TBC-patiëntèn in Nederland" zaterdagavond weer een van haar doel stellingen bereikt, namelijk het onder de aandacht van velen brengen, dat het nodig is, deze belangen te behartigen. De heer C. A. Bergh, secretaris-penningmeester van het hoofdbestuur in Amsterdam zei hierover in zijn tussentijdse redevoering, dat er bijvoorbeeld vorig jaar nog circa 10.000 nieuwe TBC-gevallen waren geregistreerd, en dat, terwijl men meent, dat de TBC zo goed als bedwongen is. Dat een aantal kleinere sanatoria is opgeheven, was, volgens spreker niet :e danken aan het feit, dat er zo veel minder gevallen van TBC zouden zijn, maar omdat het economisch onverantwoord zou zijn, deze kleinere sanatoria te handhaven. Uir oogpunt van exploitatie bleek het namelijk niet mogelijk om aan elk van deze inrich tingen een röntgenapparaat te verbinden, dat meer dan 50.000 gulden kostte. Speciaal de nazorg bracht de heer Bergh onder de aandacht, want dit is een der be langrijkste onderdelen van de genezing van een TBC-patiënt. Het verschijnsel tuber culose is volgens spreker niet alleen een lichamelijke ziekte, maar eveneens een geestelijke afwijking, die in staat was om chelaar, zou zijn aangekondigd met de su perlatieven „lachen, gieren, brullen", zou iedereen enigszins sarcastisch in zijn op merkingen zijn geweest, nu er echter alleen maar „Geraldini" stond en deze man over zoveel talenten bleek te beschikken, moest iedereen erkennen, dat Geraldini een fe nomeen in het brengen van zijn stunts is. Succes had hij met zijn elektriseer-scène. Met een liedje, een praatje en een schetsje Het Katholiek Instituut voor Volksont wikkeling, afdeling Velsen-Noord, opende zondagavond in het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat de serie van haar winter- bij eenkomsten met de eerste uitvoering van het „IJmand"-cabaret onder leiding van Nico Out en met medewerking van Joke Rutte, zang; André Joosten, accor deon; Piet de Reuver, piano en Cees Eij- king als slagwerker in de revue „Alleen voor u, 'n pret-menu". Nadat de heer F. A. Kuypers, voorzitter pastoor A. G. de Boer en een flink aantal belangstellenden had verwelkomd, waarbij hij opmerkte, dat er een serie van dertien bijeenkomsten op het programma staat, stelde leider Out zijn medewerkers op gees tige wijze aan het publiek voor. Al direct werden de bezoekers' in het programma betrokken met een gezellige „Jordaan"-potpourri, waarin Joke Rutte de Westertoren bezong. Nico Out lijmde met veelal bekende moppen, de stukjes aan el kaar, waarna enkele ook al bekende schet sen werden opgevoerd. Cees Eijking had als Westfriese boer de lachers volledig op zijn hand en Joke Rutte vertolkte voorts, meer voorgedragen dan gezongen „Wie schön oes Limburg ist". Piet de Reuver ontpopte zich met een fantasierijke Lie- zorgde Nick Akkerman ervoor, dat het ^estraum van Liszt en de Mondscheinsonate hele programma netjes achter elkaar ver liep, waarin zelfs de van goede en vele prij zen voorziene tombola, niet vergeten werd. De winkeliers uit IJmuiden, die deze tombola hadden verzorgd, konden met recht trots zijn op dit resultaat, dat trou- lichamelijk herstelde patiënten in enige wens aan de kooplust duidelijk merkbaar maanden tijds weer hetzelfde oude ziekte beeld te doen bezorgen. Uit bestaande cij fers bleek de juistheid van deze bewering want ca. 3035 vielen weer terug. Spre ker riep de medewerking van vooral de werkgevers in, die vaak uit angst voor be smetting oud-patiënten uit hun bedrijven weerden. Met de boodschap „komt u over twee jaar maar eens terug" worden deze mensen dan bij hun sollicitatie weer terug gezonden, waarbij geen rekening wordt ge houden met het feit, dat zij gedurende deze „twee jaar" moeten eten en een terugval in hun oude kwaal voor de hand ligt. Omscholing Het doel van de vereniging bestond ooi; hierin, dat patiënten die thuis „kuren" in de gelegenheid werden gesteld een omscho lingscursus mee te maken, want het Rijk vergoedde nog steeds deze kosten niet, ter wijl het wel de kosten voor die patiënten, die nog in sanatoria aanwezig waren voor zijn rekening nam. Spreker noemde dit een onbillijkheid, waaraan hard werd gewerkt De heer Bergh hoopte, dat velen zich als contribuant zouden opgeven, waardoor een, thans te optimistisch geluid, als zou Neder land binnen 25 jaar TBC-vrij zijn, zou kun nen worden verwezenlijkt. Gabaret Het eigenlijke cabaret-programma, dat de hoofdschotel van deze avond vormde, werd verzorgd door „De witte kraaien" onder leiding van Hansy Pallieter. De show en dansmuziek die „De witte kraaien" brengen zijn in deze streek zeer bekend, zo dat volstaan kan worden met het nog maals prijzen van hun optreden in de „Wieo bleibt Wien"-scène, waarin met enige een voudige decors een typische Weense sfeer werd geschapen. De echte Kees Stet was met zijn droge Westfriese humor eveneens van de partij, alhoewel de baarden in het Westfriese land blijkbaar erg lang groeien. „Neerlands jongste acrobate1', Betty Vi- sero, toonde haar elastische toeren met en zonder hulpstukken en oogstte zeer veel succes. Als „Geraldini", de zakkenrollende goo- van Beethoven op de waarlijk klankvolle piano als een zeer vaardige, muzikaal tech nische pianist. Hij kreeg daarvoor een wel verdiend applaus, evenzeer als André Joos ten, die een geoefende accordeonsolist bleek te zijn. Al met al teen gezellige avond, waar veel goeds werd genoten. Wegens verandering van betrekking heeft mej. N. G. Zalm, leidster aan de openbare „Watervlief'-kleuterschool aan de Van Diepenstraat, na ruim viereneenhalf jaar haar beste krachten aan het kleuteronder wijs te hebben gegeven, het afgelopen weekeinde afscheid van haar school en van de haar vertrouwde kinderen genomen. Dat met deze leidster bij de opening van de toenmalige neutrale kleuter school door het schoolcomité een goede keus was gedaan naast het vroegere hoofd mevr. N. Menist-Borst en het tegenwoor dige hoofd van de Moerbergkleutersrhool in IJmuiden. mei. Cuperus, is bij dit af scheid overduidelijk in vele waarderende woorden tot uiting gekomen, temeer ook aangezien mej. Zalm er nog in slaagde kortgeleden de hoofdakte te behalen. „De school verliest in u een uitnemende leidster", zei mevr. Mantje, voorzitster van de óudercommissie, „die wij erg node zullen missen, omdat u zo bijzonder ver trouwd is met de kleuters, die u allen evenzeer met lede ogen zien gaan. Ook de ouder* van de kinderen zijn aan u gehecht geworden, maar niettemin wensen wij u, nu uw besluit is gevallen, alle goeds op uw verder levenspad. Als bewijs van hartelijke waardering en dank voor 'het prachtige werk in de school en tevens als herinnering aan de arbeid in Velsen-Noord. werd mej. Zalm een lang speelplaat van Tsjaikowksky's Notenkra kerssuite aangeboden, alsmede 'n fleurige boeket bloemen. De voorzitter van het neutrale kleuter schoolcomité. de heer M J Marcus, herin nerde vervolpens aan de benoeming van mej Zalm tot eerste helpster, waarmede een goede keus was gedaan, hetgeen ten slotte bleek uit de kortgeleden behaalde hoofdakte voor het kleuteronderwijs, waar mede hij haar alsnog gelukwenste. Met herinneringen aan de eerste moeilijke tijd in het houten noodgebouw, dat pas vorig jaar een nieuw lokaal kreeg toegevoegd, waarin mei. Zalm de „meesteres" werd. dankte de heer Marcus haar voor de altnd prettige omgang, zowel met collegae en ouders als met het comité en overhandig de een vulpen. Mevr Lingen-Marks, hoofd der school, bleef niet achter bij de loftuitingen van de vorige sprekers. Hoewel zij nog maar be trekkelijk kort de goede hoedanigheden van haar vertrouwde collega had leren kennen was zij dankbaar voor de wijze, waarop' de scheidende leidster haar taak met veel liefde en toewi.idmg heeft ver vuld en vooral wegens de zeer prettige sfeer, die mei. Zalm steeds heeft weten te scheppen en te bewaren. De scheidende leidster beperkte zich m haar dankwoorden met een verwijzing naar de uitstekende samenwerking m de afgelopen jaren met collegae en ouder commissies. Zij was verheugd met de ge schenken en wenste de openbare kleuter school in „Noord" een rijke toekomst. deelden de kleuters in dit af- Dr. J. A. C. Schepel heeft aan het einde van de jaarvergadering van het „Oranje Kruis" te Beverwijk zaterdagmiddag, iets verteld over de ongevallenbehandeling op het Hoogoventerrein, die in twee groepen uiteenvalt, nl. in ongelukken in het metaal bedrijf en in de chemische fabrieken. Hoogovens heeft, zo kon de bedrijfschirurg vaststellen, inmiddels een gunstig ongevallencijfer; met 0.7 ligt het lager dan het landelijk gemiddelde (1 per 100 arbeiders), en van de MEKOG is het cijfer eveneens zeer gunstig dank zij de indringende veiligheidspropagamda. Natuurlijk is het niet mogelijk geheel zonder ongevallen te werken en dit jaar heeft bijvoorbeeld een vrij groot aantal dodelijke ongevallen (9) opgeleverd. Echter niet alleen in het bedrijf, maar ook daarbuiten, veelal door het „rampzalige vervoer middel" de bromfiets. Dr. Schepel zou hierin dan ook graag op de een of andere wijze orde gebracht zien, maar keerde vervolgens terug naar de ongevallendienst, die met zijn vier bedrijfsartsen en het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk op een perfecte organisatie kan bogen. Bij de erkend-geneeskundige dienst van Hoogovens vallen be handeling en controle samen, en in dit opzicht meende dr. Schepel, dat de werk willigheid van de Nederlandse arbeider buiten kijf staat: de behandelend bedrijfs arts kan dit later als controlerend arts bijna altijd weer constateren. Per jaar gebeuren er 25.000 ongevallen met de opmerking, dat het ongevallenrisi- op de Hoogovens, maar daar is alles onder gerekend - negen van de tien komen nooit verder dan de verbandmeester. In totaal komen er 2500 onder behandeling van een arts; 5 percent brengt het tot een arbeids verzuim en dan is,het totaal dus al minder dreigend. Perfecte alarmering en outillage Hoogovens houden een .eer nauwkeuri ge classificatie van de ongevallen bij; ook om te kunnen voorkomen. Menselijke fou ten kunnen echter nimmer worden voorko men; door allerlei invloeden als gebrek aan aanpassing e.d. vallen er soms brokken. Het alarmsysteem werkt overigens per fect; het transport van gewonden levert al lerlei specifieke problemen op door de vaak grote hoogte of hoge temperaturen, waarbij gewerkt moet worden en dan blijkt, hoeze.er het teamwork en de outil lage er op aan komen. Vaak door te grote ijver gebeuren wel eens verschrikkelijke ongevallen en dr. Schepel noemde enige sprekende voorbeelden, waarbij bliksem snel vervoer levens kan redden, zoals al meermalen gebleken is. De revalidatie-af- deling komt na het ongeluk vaak nog in het geweer, en een recent geval heeft be wezen, dat een verminkt mens nog tot een nuttig maatschappijlid kan worden omge vormd. Preventie De persoonlijke veiligheidsuitrusting is inmiddels uitermate goed verzorgd, al hou den de arbeiders zich niet altijd aan de verplichte veiligheidskledij, met alle risi co's van dien. Dr. Schepel rooesit zich beperken we gens tijdnood, maar liet zijn gehoor gaan sc£™tdtractatie en eèn'feestprogram- Sitbrttdfn^8"! ma met filmvertoning. Het Beverwijkse politiecorps heeft Za terdagmiddag afscheid genomen van de adjudant A. J. Reekers, die na bijna 35 dienstjaren van een welverdiende rust gaat genieten. Burgemeester mr. H, J. J. Scholtens was de eerste die de heer Reekers toesprak en er op wees, dat hier een van de oudere politiemannen de dienst met pensioen gaat verlaten. Reekers kende de tijd nog dat het Beverwijkse corps nog geen tien man tel de; inmiddels is het uitgegroeid tot ruim 40 manschappen. De burgemeester over handigde de scheidende de gebruikelijke gratificatie onder couvert. Voor de bond van het r.k. politiepersoneel St. Michael sprak de heer G. van Weel, waarna de hee<- G. de Ridder uit naam van de christelijke bond van politiepersoneel sprak. De korps chef, hoofdinspecteur L. H. Molenaar sprak namens het gehele corps en over de grote plichtsbetrachting die de heer Reekers karakteriseerde. Allen lieten hun woor den van een blijvend aandenken vergezeld gaan. De heer Reekers gaat Beverwijk ver laten en gaat zich vestigen in zijn geboorte plaats Denekamp. Door het vertrek van de adjudant, de heer Reekers, vonden er enige promoties in het politiekorps plaats. De chef van dienst, brigadier W. Cuperus is bevorderd tot chef van dienst in de rang van adju dant. Tot chef van dienst in de rang van brigadier is benoemd de heer C. Kulk tot nu toe brigadier bij de recherche in de afdeling bijzonder wetten. Vergunning voor Breedband Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben bij hun besluit van 12 september 1956, ingevolge de hinderwet vergunning verleend aan de Breedband N.V. te IJmuiden tot het uitbreiden van de breedbandwalserijen op l het Hoogoventerrein te IJmuiden. co in zulk een groot bedrijf nooit geheel weg tie nemen is. De vergadering heeft na afloop een be zoek gebracht aan de Hoogovens, die haar een lunch offreerde in het restaurant van Walserjj7P1o^_iU.j, f De besturen van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen" en „de Meerweiden" maken zich weer op om, nu de speeltuinen de winterperiode tegemoet gaan, het winterwerk te beginnen. Het nieuwe seizoen wordt geopend met een filmmiddag voor de kinderen met twee voorstellingen in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat op zaterdag 6 oktober. Ook de handwerkclubs gaan weer be ginnen onder leiding van de dames Van Hof en Hoogeweg, terwijl tevens wordt uit gezien naar de mogelijkheid om bij vol doende belangstelling een modelbouwclub in het leven te roepen. Er zijn voorts plan nen voor een operette-club onder leiding van mevrouw Veltkamp. Het clubwerk zal voortaan niet meer in het clubhuis van de „Meerweiden"-speel- tuin gebeuren, maar in het binnenkort in gebruik te nemen jeugdhuis „De Pan" in de voormalige drukkerij Schmitz, Wijker- straatweg 79, welk pand voor het jeugd werk door het gemeentebestuur van Velsen is afgestaan. De beide speeltuinen en de NW-jeugdorganisatie „Jonge Strijd" zul len op de bovenverdieping van dit pand hun jeugdwerk kunnen uitoefenen. Gelijk vloers wordt een onderkomen in gereed heid gebracht voor het r.-k. jeugdwerk in Velsen-Noord. DERDE WEDSTRIJD BIJ U.T.D. De bridgeclub U.T.D. speelde deze week de derde onderlinge selectie-wedstrijd. De uitslag luidde: 1. KuipersNijssen 61.11 °/o 2. Ten BroekeHandgraaf 58.73 °/o; 3. Van der WalWegman 57.93 °/o; 4. Rob en echtg. 57.14 °/o; 5. Klinkenberg-Korver 56.34 °/o; 6. M. v. Klinkenbergv. Loon 53.96 7. Pieterse Westerop 53.17 °/o; 8. GrentziusMeyer 51.58 °/o; 9. Schoen—Koelemey 50.79 °/o; 10. Dms SchoenKoelemey 48.41 11. Muis en echtg. 48.41 °/i>; 12. Van BurkVisser 46.82 lo13. Snel en echtg. 44.44 °/o; 14. M. v. Pieterse Groot 39.68 °/o; 15. Böhmv. d. Berg 39.68 o, 16. GroenPonte 31.74 °/o. Prijzen van zaterdag. Heilbot 3.10; gr. tong 4.503.70; grm. tong 4.203.60; kim. tong 3.70—3.30; kl. tong I 3.00—2.70; kl. tong 11 2.402.28; tarbot I 2.301.80. Alles per 1 kg. Tarbot II 84—77; tarbot IV 67—47; gr. schol 70; grm. schol 65; kim. schol 6555; kl. schol I 5640; kl. schol II 36—15; schar 22—18; v. haring 2112; makreel 4936; gr. schelvis 42; grm. schelvis 56; kim. schelvis 4434; kl. schelvis I 4025; kl. schelvis II 3018; wij ting 2010; gr. gul 4036; mid. gul 34; kl. gul 208. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 28092; gr. koolvis zw. 80—73; gr. leng 83. Alles per 125 kg. Aanvoer van zaterdag. 409 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 615 k. schol, 30 k. schar, 5635 k. haring, 20 k. makreel, 200 k. schelvis, 385 k. wijting, 80 k. kabeljauw en gul, 5 k. leng, 15 k. koolvis, 25 k. diversen. Totaal 7420 kisten. Besommingen van zaterdag. RO 46 Claesje f 12.200; IJM 16 Bergen f 13.000; IJM 28 Amsterdam f 29.100; KW 8 Deining f 10.400; IJM 72 Beatrice f 10.700; KW 24 f 1290; KW 166 f 2050; KW 65 f 1880; KW 40 f 6200; KW 126 f 4300; IJM 283 f 2100; IJM 204 f 1860; IJM 54 f 4160; WR 63 f 2490; HD 125 f I960; IJM 11 f 22.30; IJM 31 f 2380; IJM 53 f 1570; IJM 27 f 2080. Het was in Kennemerland groot feest, want hoewel het clubhuis van Eechtrop reeds lang in gebruik was, werd zondag de officiële opening georganiseerd, waarvoor ook het gemeentebestuur van Beverwijk belangstelling toonde. De wethouder voor sportzaken in Bever wijk, de heer W. Alberda, opende het Eech- trop-clubhuis met een toepasselijk woord, waarna de wethouder het ere-insigne van de vereniging werd aangeboden. Ook de aanvoerder van het Zandvoort-herenelf- tai overhandigde met een toepasselijk woord een bloemstuk. Beide verenigingen speelden hierna hun competitiewedstrijd welke eindigde in een gelijkspel. Het dames-elftal van Eech trop behaalde een fraaie overwinning op Kraaien, doch de overige prestaties van de verenigingen uit Kennemerland vielen deze week tegen. De Strawberries-elftallen meosten met een nederlaag genoegen nemen, terwijl het damesteam van DEM eveneens niet verder kon komen dan een kleine nederlaag. Het herenteam deed het beter en klopte tegen stander Pinoké 2 overtuigend. EchtropZandvoort Deze voor beide elftallen zo belangrijke ontmoeting eindigde bijzonder sensationeel. De thuisclub had gedurende de gehele tweede helft een kleine 32 voorsprong weten te behouden en het zag er naar uit dat de overwinning behaald zou worden, dank zij een vrijwel voortdurende meerder heid in de tweede helft. Slechts een minuut voor het einde bracht Zandvoort het tot een gevaarlijke' tegen aanval, toen Lodder de bal op eigen helft oppikte, enige spelers voorbij ging en de bal keurig doorgaf aan de sehotvaardige Edgar Schmidt,, die nu niet faailde en de Eechtrop doelv^rdediger met een onhoud baar schot passeerde. Eechtrop had reeds, spoedig de leiding genomen door een misser van de invaller Zandvoort-doelverdediger, die het overigens niet slecht deed (10), welke voorsprong zelfs nog werd vergroot tot (20), alvo rens Lodder de achterstand kon verklei nen (2—1). Zandvoort slaagde er zelfs in door Vermaas de stand weer in evenwicht te brengen, doch deze vreugde was van korte duur, want nog voor de rust kon Eechtrop scoren en wederom een kleine voorsprong nemen (32). De tweede helft bracht een vrijwel voort durende meerderheid van de thuisclub, doch het reeds omschreven sensationele slot betekende een puntenverdeling (33), waarmede beide teams tevreden kunnen zijn. DEMPinoké 2 In een zeer tamme ontmoeting behaalde het DEM-team een grote en zeker overtui gende overwinning tegen het bijzonder zwak spelende elftal van Pinoké. Ook in deze ontmoeting bleek weer de grote pro- duktiviteit van H. Groen, die met drie doelpunten voor de hattrick zorgde, terwijl N. Braun voor het andere doelpunt zorgde, waardoor de Beverwijkers een verdiende en gemakkelijke 40 overwinning behaalden. Geen spreekuur De wethouder van de gemeente Velsen, meer in het bijzonder belast met Openbare Werken en Volkshuisvesting, de heer R Verbeek, heeft op donderdag 4 oktober geen spreekuur. RENNERS IN DE NAJAARSCOMPETITIE Zondagmorgen heeft de rennersclub „Ken nemerland in de Wijkermeerpolder de na jaarscompetitie voortgezet met een indivi duele wedstrijd. De uitslag was: A- en B-klasse 77 km: 1. C. Lute in 2 uur 4 min. en 37 sec.; 2. H. Hendriks; 3. A. v. d. Bos; 4. B. Bosman; 5. F. Scheringa.. C-klasse, 55 km: 1. Dullemans 1 uur 29 min. en 55 sec.; 2. Winkelaar; 3. De Heer; 4. Tim mer; 5. Komen. Junioren, 33 km: 1. M. Put; 2. F. Braken hof: 3. P. v. d. Bos; 4. A. Kooyman. Op een bijeenkomst van de „Grandes Conférences Catholiques" te Brussel, heeft de Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, een dringend beroep gedaan op de Europese landen te handelen inplaats van te praten om tot Europese eenheid te komen. De foto toont Adenauer tijdens zijn rede. Op de voorgrond applaudisseert de Franse politicus Robert Schuman. Achter de bondskanselier de Luxemburgse premier Joseph Bech. R. Bosnia wint Schilling-beker met 68 vissen Onder gunstige weersomstandigheden heeft de Hengelsportvereniging „Velsen" zondag morgen in het Noordzeekanaal de Konings wedstrijden gehouden. Deze wedstrijd gold tevens .tls inhaalwedstrijd voor de „Shilling"- beker competitie. De uitslag was: 1. A. v. Vliet, die met 31 vissen koning werd; 2. R. Bosma 23 stuks; 3. C. Meerhof 17 stuks; 4. C. Ooms 17 stuks; 5. S. Schenk 16 stuks; 6. L. Roth 12 stuks; 7. J. Schotman 8 stuks; 8. A. Blom 7 stuks; 9 K. Evenhuis sr 5 stuks; 10. D. Nap 5 stuks; 11. W. v. d. Does 4 stuks; 12. A. E. Jensen 4 stuks; 13. A. Zandwijk 3 stuks; 14. G. Schilling 2 stuks; 15. G. Vrijhoef 2 stuks; 16. P. Wennis 2 stuks; 17. J. Smid 0 stuks (poedelprijs). .De eindstand in de bekercompetitie werd' 1. R. Bosma 93 punten 68 vissen; 2. J. Schot man 79 pnt. 42 vissen; 3. C. Ooms 74 pnt. 38 vissen; 4. J. Smid 72 pnt.; 29 vissen; 5. C Meerhof 64 pnt. 41 vissen; 6. A. v. Vliet 62 pna. 20 vissen; 7. H. v. Deyk 60 pnt. 18 vis sen; 8. A. Jensen 58 pnt. 25 vissen; 9. S. Schenk 54 pnt. 13 vissen; 10. W. v. d. Does 48 pnt. 14 vissen; 11. K. Evenhuis sr. 42 pnt. 11 vissen; 12. L. Roth 34 pnt. 15 vissen; 13. A. Zandwijk 26 pnt. 15 vissen; 14. R. G Jochems 26 pnt. 6 vissen; 15. G. Schilling 22 pnt. 6 vissen; 16. W. M. L. Bleeker 20 pnt. 3 vissen; 17. A. Smoor 19 pnt. 2 vissen; 18. W. v. d. Wiele 16 pnt. 2 vissen; 19. W. Harm- sen 14 pnt. 6 vissen; 20. J. Augustein 14 pnt. 1 vis; H. Fvtnhuis jr. 14 pnt. 1 vis; B. Swib- ben 14 pnt. 1 vis; 21. A. Blom 12 pnt. 7 vissen- 22. D. Nao 10 pnt. 5 vissen; 23. P. Wennis 10 pnt. 3 vissen; 24. J. v. Ribbens 10 pnt. 1 vis; 25. G. Vrijhoef 5 pnt. 2 vissen; 26. P. Dekker 5 pnt. 1 vis. De heer R. Bosma is dit jaar dus beker winnaar geworden. Ter afsluiting''van' het' düivenseizöenhebt ben de verenigingen „De Reisduif" en „Ons Genoegen" te Beverwijk, „De Vredesduif" te Heemskerk en „De Atoom" te Velsen-Noord een gezamenlijke vlucht gehouden van Eind hoven, die bekend staat als: „De Potten- en Pannenvlucht". De uitslagen waren; R. Zoon tjes (Ons Genoegen 1; A. Cassee (Vredes duif) 2, 6 en 10; A. Durge (Vredesduif) 3 en 14; G. v. d. Winden (Reisduif) 4 en 36; H. Zillig (Reisduif) 5. 9 en 31; B. Schoo (Reis duif) 7; J. Luntz (Reisduif) 8, 34 en 41: A. J. Bruin (Vredesduif) 11 en 23; J. Schoo (Reis duif) 12; P. Lotterman (Vredesduif) 13; C. Smit (Reisduif) 15, en 30: W. Schouten (Atoom) 16; R. Westrate (Reisduif) 17; H. Hubers (Reisduif) 18; J. Vink (Atoom) 19; G. Gravendaal (Reisduif) 20 en 37; G. Putker (Vredesduif) 21, 24 en 26: J. Asjes (Atoom) 22; P. Dekker (Reisduif) 25; D. Philippi (Reisduif) 27; J. Knapp (Vredesduif) 28 -en 32; J. Demmers (Reisduif) 29; H. Beentjes (Reisduif) 30; A. v. Sor (Ons Genoegen) 33; J. v. Stralen (Vredesduif) 35 en 38; J. Du- dink (Vredesduif) 30; H. Exalto (Ons Genoe gen) 42; G. de Graarf (Reisduif) 43. ^remier Nehroe van India heeft een officieel bezoek aan Saoedie-Arabië ge bracht. De foto toont Nehroe (rechts) in gesprek met kroonprins Emir Faisal, die in Saoedie-Arabië de posten van premier en minister van Buitenlandse Zaken bekleedt. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Oranje van Southampton, Marne van Rotterdam, Flandres van Ant werpen, Ton van Geffle, Travesteyn van Antwerpen, Hector van Oulu, Eemsborg van Methil, Saxen van Otterbacken, Strabo van Lissabon, Vliestroom van Fowey, Raja van Pacific Islands, British Rose van Grange mouth, Bolbec van Swansea, Ad S van Swan sea, Ingerois van Antwerpen, Irma Olden- dorff van Rotterdam, Sarpedon van Rotter dam, Troilus van Aden, Bloemfontein van Antwerpen, Paul Westers van Stettin, Vecht stroom van Swansea, Grabeland van Porto Allegro, Madoera van Marseille, Laurensborg van Grangemouth, Senior van Port Talbot, Anna Elisabeth van Dordrecht, Ponza van Geffle, Tamar van Londen, Cora van Oxelo- sund, Willem Mennen van Antwerpen, Bri tish Drummen van Svernes, Trianus van Antwerpen, Norwich Trader van Goole, He ron van Port Talbot, Plancius van Londen, Calvijn van Stockholm, Sylvian Coast van Newcastle, Bellatrix van Antwerpen, Linge- stroom van Hull, Vesta van Vesteras, Vinga van Otterbacken, Louga van Le Havre, Am- steistroom van Londen, Falcon van Londen, Alouette van Londen, Deo Favente van Gdy nia, Netherlands Coast van Newcastle, Vir ginia G van Norfolk, Gerd van Londen, Se- landia van Antwerpen, Odin van Narvik, George Russ van Garston, Heriot van Gran gemouth. l Vertrokken zijn: Grebbestroom naar Man chester, Ameintas naar Frederika, Aire naar Rotterdam, Bomma naar Hamburg, Taletas naar Gothenburg, Sancta Margaritha naar Liverpool, Sancta Rita naar Hampton Road's, Fivel naar Karlshamn, Fivelborg naar Hel- singborg, Waterland naar Buenos Aires, Pa- vo naar Gent, Wubbina naar Ballina, Schip- persgracht naar Rotterdam, Cannaregio naar Norfolk, Margaretha naar Gothenburg, Nim rod naar Kalmar, Medea naar Rotterdam, June naar Londen, Boreas naar Londen, Tha mes naar Bremen, Hornum naar Archangel, Nikolas naar Hampton Roads, Karl Julius naar Lulea, Bullfinch naar Londen, Th. Da- nielsen naar Farborg, Flamingo naar Stoch- holm, Marne naar Stockholm, Marie Louise naar Londen, Krautsand naar Hamburg, Nero naar Hamburg, Dieter Waltraud naar Hamburg, Posyon naar Otterbacken, Engha- no naar Port Said, Werrestein naar Casablan ca, Zaanstroom naar Hull, Gouthiot naar Saint Kid, Eemstroom naar Leith, Wester dok naar Londen, Leopoldskerk naar Mar seille, Rijnstroom naar Londen, Atlantic naar Rotterdam, Ton naar Raumö, Pratella naar Vhssingen, Bruisser naar Vlaardingen, Dit- marsum naar Gent, Heemskerk naar Rotter dam, Hector naar Bremen, Wim naar Midd- iesborough, Argos naar Rotterdam, Trajanus naar Pernis, Spurt naar Duinkerken, Hermes naa Stockholm, Vesta naar Parijs. Het waren de afgelopen week nu eens niet de haringtrawlers, die de beste be sommingen maakten, doch de trawlers op verse vis. De Hattum en de Elie besomden beide ruim f 26.000,een besomming, die zo hoog was, doordat de gevangen bijvis, als makreel, vleet, rog, ham e.d. hoog aan de prijs lagen. De schelvis, die deze sche pen aanvoerden bleef laag in prijs, en kon zeker niet de reis goedmaken. Een goede derde werd de Curagao, die met een schip mooie haring van de West kust kwam, en waarvoor, evenals zaterdag, een goede prijs werd gegeven (f 24.100, besomming). De haringvisserij van 't Zand bleef schraal, en alleen de Vios maakte met een korte reis f 20 300,Voor goede kwaliteit betaalt de handel anders toch nog altijd graag een f 18,— tot f 20,zaterdag werd er veel (slechte) haring aangevoerd, die na tuurlijk lager in prijs lag. Met de makreel-aanvoer wil het nog helemaal niet, vandaar dat de prijs hoog blijft, en de beide Marezaten-schepen die ieder een 4/500 kisten hadden, zulke mooie reizen konden maken. De Belg was rustig de afgelopen week, tegen het einde der week kwam er echter nogal vraag los en met de kleine aanvoer werden er prijzen betaald, die zelfs woens dag niet gegeven werden. Afgezien van de zachte trawler-schelvis was de aanvoer van goede kwaliteit aan de zuinige kant, en bleven de prijzen be hoorlijk, tegen het einde der week zelfs duur. Meerdere kotters, als de Coen Bot en de Swift, die anders op de schelvis za- teh'/'kivamè'n Hu'hiët Haring. maandag was er niet veel schol meer aan de markt, en met de storm van don derdag werden er veel kotters naar binnen gewaaid, met schrale schol-vangsten, dus hogere prijzen. Engeland kocht voor veel geld de grofste sorteringen, de grote en middel voor ruim f 50,tot f 60,zet- schol en kleine f 50,en schol 1 rond de f 45,Ook werd er weer schol 2 voor de overzijde gekocht, zaterdag werd er voor deze schol ruim f 30,betaald. De lappen zijn zo maar eens onder de f 4,— per kilo gegaan. Zaterdag tegen het einde der markt zakten de lappen tot ruim f 3,50, de grootmiddel ^ongen echter liepen van de f 3,60 naar de f 4,20 per kg, terwijl de halfpondjes rond de f 3,50 lagen, met een f 2,75 voor de tong 1 en f 2,40 voor de slips. ADVERTENTIE CHR. VISMAN, Marktplein 22, telefoon 4619 MAANDAG 1 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Oproer in cel 11". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Aquariumver. „Velsen", 20 uur: Cultu reel Gebouw, bijeenkomst. DINSDAG 2 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Oproer in cel 11". Rex, geen opgave. PieterVermeulenmuseum, als maandag. Clara Sternschool, 20 uur: ouderavond in Cultureel Gebouw. NVV Bestuurdersbond IJmuiden en Vrouwenbond NVV, 20 uur: Patronaats gebouw, cabaret. VELSEN Raadhuis, 19.30 uur: Openbare vergade ring raad Velsen. MAANDAG 1 OCTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Pete Kelly's Blues". Luxof Theater, 19 en 21.15 uur: „Die drei vort der Tankstelle". W.B. Theater, 20 uur: „De dokter van New Orleans". KSA„ Klaverjasclub KAB. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 u.; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. DINSDAG 2 OCTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Pete Kelly's Blues". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Angst". K.S.A., 20 uur: Katholieke gezinszorg. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 15-18 en 19-21.30 u.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7