„De Christenheid in de wereld is dood; er is nog veel werk" Rokken I Kanaalvissers vinden in Dieppe weer een rustig trefpunt r Het SCHOENENPALEIS schoenen voor Maatregelen tegen onhygiënisch opslaan van visafvallen Havenberichten loLCo Huishoudelijke geschenken WINTERS P. Kemp. Exclusief Het Japonnenhuis dames heren en kinderen Nieuw gebouw kwam door brede oecumenische samenwerking tot stand heeft de grootste keus DINSDAG 23 OKTOBER 1956 9 Driedaags „contact" Jehova's getuigen Limburgse revue op Concordia's planken Oud-katholieke jeugdbond kreeg in IJmuiden nieuwe bestuurders Om de Lamersbeker ONTWERP DESTRUCTIEWET Geen antwoord op vraag, wanne er afval gevaarlijk wordt Wij houden de zon voor U vast IfelL Coupe „Romance" C. VERHOEF Nieuwe stationschef te Santpoort rigTraGTTTTTt Warme en doelmatige kleding voor dames, heren en kinderen Kledingmagazijn Eeuwfeest r.-k. kapel met luister gevierd De driedaagse contactbijeenkomst van de Jehova's Getuigen uit Noordholland, die gedurende het weekeinde in het Kennemer Theater werd gehouden, vond zondag haar hoogtepunt in de openbare vergadering, waar de heer R. Engelkamp, districts opziener van Nederland, voor 1200 per sonen een redevoering hield over het on derwerp „Wat zal Armageddon voor u be tekenen?" In zijn rede zei hij onder meer, dat de Jehova's Getuigen de hun verstrekte op dracht zonder compromis aanvaarden en dat zij daarbij vasthouden aan de vrijheid van spreken. Hij waarschuwde de aan wezigen alle vermeende luxe niet te aan vaarden, als dit aanleiding zou kunnen geven tot afdrijving van God's zaak. In zijn latere rede, die over „Mannen en vrouwen in de Nieuwe-Wereld-Maatschap- pij" handelde, zei spreker, dat, ondanks tegenwerking van andersdenkenden, het geloof niet verloren mocht gaan, want dat men „Gode meer moest gehoorzamen dan de mensen". Om elkaar te kunnen helpen in zowel lichamelijk als geestelijk opzicht, was het noodzakelijk te studeren, omdat men de Bijbel eerst als eigendom zou kun nen zien, wanneer men „Jehova's gedach ten" in die Bijbel zou trachten te door gronden. Hij zei, dat de Christenheid in de wereld „zo dood als een pier" was en dat juist daarom er ook in Beverwijk, veel werk was. In de foyer stonden grote aantallen kof- ADVERTENT1E 9 9 9 Wij brengen een fantastische collectie w.o. de bekende merken: Gor-ray, Pamina, Windmill. Tevens een collectie BLOUSES, waaruit u zeer beslist uw keuze kunt maken. gj Komt u eens kijken bij SPECIAALZAAK DAMESKLEDING Breestraat 30 Beverwijk Tel. 3748 Ziet de étalages De goede naam, die het cabaret- en re vuegezelschap van de personeelsvereniging van de N.V. De Plaatwellerij te Hoens- broek zich vorig jaar bij zijn eerste optre den voor het Velsense personeel van dit bedrijf vestigde was ongetwijfeld oorzaak dat de zaal van gebouw „Concordia" op nieuw geheel bezet was bij de uitvoering van de revue „Met Helios op reis", waarin echt Limburgse jolijt en vrolijkheid op de planken werd gebracht. De heer C. Luttik, voorzitter van de Velsense personeelsvereniging was dank baar voor de eerste seizoenavond het Lim burgse gezelschap direct bereid te hebben gevonden opnieuw naar Velsen te komen, waaraan de Velsense directie, die mede aanwezig was, evenzeer als de Hoensbroek- se bedrijfsleider, de heer J. de Kan, hun steun hadden gegeven. Dat de leden van het gezelschap welkome gasten waren liet de „overtekening" van de emis1 :e op het verlenen van onderdak wel zien.... Onmiddellijk brachten de Limburgers vaart in hun revue, waarvoor de teksten waren geschreven door mevr. A. Jüttner Roelofs, die tevens de produktie in handen had, plus een belangrijk aandeel in de uit voering en door de heer W. Roelofs, die werd bijgestaan door de muzikale 16-jarige pianist F. v. Grunsven met zijn uitstekende band en uiteraard de regisseur, de heer J. Morlang. De entree was geestig gevonden: een kennismaking met het reisbureau „Helios", waarbij het Limburgse dialect tot de vro lijke stemming bijdroeg. Afgewisseld door bijzonder geestige schetsen, waarin vooral de heer H. Staring als komiek uitblonk werden de bezoekers achtereenvolgens ge leid naar Parijs met een kostelijke Seine- scène, waarin Ans Jüttner een geslaagde copie van een r>arisienne onder de lan taarn op de planken zette. Amsterdam kon niet onder een ode op de „Wester" uit en Italië was present met gondeliers en hun schonen. Zo is de wereldreis voortgezet. New York overtrof qua decor, kleding en spel al het vorige, vooral wegens de uitste kende zang van Henk Kalsbeek, die onder intense stilte werd beluisterd. Zowel het solistisch optreden van Ans Jüttner als zan geres als in combinatie met El Laumen, Boukje v. d. Meulen, Jack Marlong en Henk Halsbeek werd een groot succes. Een be roepsartieste had het vermoedelijk niet kunnen verbeteren. Ten slotte waren daar nog de virtuoze accordeonsolist alsmede de begeleidende muziek, die deze revue tot een feestelijke aaneenschakeling van klank en acteurs talent maakten. Uiteraard was de her Luttik voor dit alles namens allen zeer dankbaar en hij schonk alle medewerkenden een aardige attentie. Hij wekte nog op de St. Nicolaasactie voor het kindertehuis „Oosterweide" in Zaandam te steunen, waarna de heer Sta ring namens het gezelschap dankte voor de grootse ontvangst en het uitbundig succes. Een geanimeerd bal hield de gasten nog lang bijeen. fers gistermiddag te wachten op de ver gaderenden, die in de grote zaal en de naast het Theater opgebouwde tent een onderdak vonden. In de zaal heerste een vrolijke, ingetogen stemming, die op een saamhorigheid wees, die in de ochtend uren extra werd verstevigd toen zich 45 nieuwe dopelingen meldden. In een optocht van 21 auto's werden zij naar het Velserbad gereden om daar de onderdompeling te ondergaan. De slottoespraken van gisteren, de laat ste districts-congresdag, waren gewijd aan de jeugd en de mannen en de vrouwen in de Nieuwe Wereldmaatschappij. Voor het maken van een nieuwe film werd een bedrag van f 200,namens de vergadering beschikbaar gesteld en het tekort aan financiële middelen, dat door dit veeleisende congres was ontstaan, werd spontaan door de gehele zaal gedragen. Voor de jaarlijkse vergadering van de Bond van Jonge Oud-Katholieken in Ne derland, die zondagmiddag onder auspiciën van de plaatselijke jeugdvereniging D.G.S. in het oud-katholiek verenigingsgebouw werd gehouden bestond uit bijna alle aan gesloten afdelingen uit den lande een grote belangstelling, waarbij de Oud-Ka tholieke Vrouwenbond en het hoofdbestuur der Vereniging „Oud-Katholiek Ondersteu ningsfonds" vertegenwoordigd waren door respectievelijk mevr. M. Mulder-Vis uit Utrecht en de heer W. D. Wiljouw uit Velsen-Noord. Ook de Studentenvereniging „Batavia" (Amersfoort) was vertegen woordigd. Pastoor T. Horstman (Gouda) bondsvoorzitter opende deze bijeenkomst en vroeg daarbij meer activitei' van de twintig aangesloten verenigingen, van welke er enige wegens een te gering le dental op non-actief zijn, doch van wie toch weer gunstige ontwikkeling mag wor den verwacht. Hij deelde mede, dat er verschillende districtsbijeenkomsten in voorbereiding zijn, waarvan de vaste plannen nog niet zijn uitgewerkt. Het uit- stekend-vorzorgde jaarverslag van de se cretaresse, mej. H. Stokvis en de rekening en verantwoording 1955 door mr. J. A. v. d. Ven, penningmeester, werden na eni ge bemerkingen goedgekeurd. Een over zicht van de verschillende commissies gaf een illustratie van de diverse activiteiten op velerlei gebied, waarbij de heer J. N. van Ditmarsch (Utrecht) een, beschouwing gaf over het Liga-werk en het bondsreis- bureau. De Liga zal volgend jaar augustus met gelijkgezinde katholiserende jeugd uit Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk, Zweden, en, zeis Canada en Australië naast Enge land op „Woudschoten" te Zeist worden gehouden. Ook zijn er onderhandelingen met de volkshogeschool Méridon nabij Pa rijs gaande. Hij vroeg voor de activiteiten, welke ook via televisie, radio en pers pu bliciteit krijgen een flinke staf van mede werkers. Wegens aftreden en niet herkiesbaar stellen van de heren mr. J. A. v. d. Ven en K. Giskes werd in de vacature voorzien door de verkiezing van de heren J. Smit (Hilversum) en G. Kok (Leiden), terwijl de voorzitter, pastoor Horstman bij accla matie werd herkozen. De beide aftredende bestuurders werd als blijk van erkentelijk heid een boekenbon aangeboden. Het Utrechtse voorstel om de besturen- vergaderingen met het oog op het seizoen in september te houden werd door het hoofdbestuur overgenomen en door de vergadering aangenomen. Een voorstel, evenzeer uit de domstad afkomstig, om bij het Episcopaat, de Sy node der geestelijken en de Synode tot uitdrukking te brengen de verlangens van de Oud-Katholieke jongeren door het in bespreking brengen van de medezeggen schap der jongeren in de kerkbesturen, vond ampele discussie, die verhelderend werkte. Het voorstel om het bondsbestuur dé opdracht te geven dit voorstel te onder zoeken, werd aangenomen. Met dien ver stande, dat ook de Oud-Katholieke Vrou wenbond hierin zal worden gekend. Met dank voor de vlotte besprekingen en aan de ontvangende vereniging D.G.S. voor de uitstekende verzorging van deze jaarlijkse vergaderingdag, sloot pastoor Horstman met enkele opwekkende woor den deze vergadering. ADVERTENTIE Pullovers - Jerseypakjes - Japonnen P. DE VRIES en ZN. Tijdelijk: KENNEMERLAAN 42 ADVERTENTIE Marktplein 13 In onze grote collectie treft u zeer zeker het door u gewenste model aan. ZIET ONZE ETALAGES In de biljartstrijd om de Lamersbeker speelde Excelsior tegen de Alkmaarse ver eniging „De Optimisten", welke in een 1010 gelijkspel eindigde. De persoonlijke uit slagen waren: J. Waterdrinker (E.)58 39 28 6 0 C. Koelemij (O.) 54 54 28 8 2 C. Ooyevaar sr74 67 33 10 0 J. Schouten 84 84 33 11 2 H. Duin 58 36 33 7 0 C. Koelemij 54 54 33 8 2 S. Oorthuijs 117 97 29 12 0 W. Haakman 150 150 29 22 2 J. v. d. Maat 119 119- 32 35 2 P. Sluijs 114 85 32 10 0 L. Timmer 93 93 34 11 0 C. Postkoke 128 115 34 11 2 R. de Haas 162 162 32 32 2 C. Postkoke 128 92 32 15 0 J. v. Urk 51 47 28 12 2 J. Schot 44 44 28 5 0 C. Grapendaal 76 76 26 9 2 R. Kooy 54 45 26 7 0 P. Appeldoorn 74 74 32 18 2 J. Kay 66 30 32 9 0 De ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening hebben de Tweede Kamer hun memorie van antwoord doen toekomen over het ontwerp van wet tot regeling van het „door verwerking tot nut tige producten onschadelijk maken van ondeugdelijk materiaal van dierlijke her komst" of korter de destructiewet. Het voorstel, vis, delen daarvan en visafvallen tot destructiemateriaal te verklaren indien zij door het bevoegd verklaarde gemeentelijke gezag zijn aangewezen als materiaal, dat uit een oogpunt van openbare gezondheid, gevaar, schade of hinder oplevert, beoogt geenszins de bestaande, met medewerking van het Bedrijfschap voor Visserijprodukten ingestelde minimumprijs- en opvangregelingen en de daarbij aansluitende praktijk te doorkruisen, zo delen de ministers mee. Er bestaat geen enkel bezwaar tegen, dat vis, delen van vis en visafvallen, zolang zij geen gevaar, schade of hinder voor de openbare gezondheid opleveren, in overeenstemming met die regelingen worden behandeld. Het is echter ten zeerste gewenst, dat zal kunnen worden opgetreden, wanneer partijen ondeugdelijke vis of visafvallen, welke niet zijn bestemd voor spoedige af voer naar een verwerkingsinrichting op vismarkten, tijdelijke visopslagplaatsen in de open lucht en dergelijke plaatsen wor den aangetroffen. Daarmee dient niet op onhygiënische wijze te worden omge sprongen, zoals in de praktijk wel voor komt. Door zodanig optreden zullen de bedoelde, in de meeste gevallen kleine, partijen niet verloren gaan, doch worden gedestrueerd, waardoor het economische belang enigermate zal worden gediend. Optreden gewenst In de tweede plaats moet kunnen wor den opgetreden, wanneer het materiaal niet op de,thans ter plaatse gebruikelijke wijze tijdig wordt afgevoerd naar vismeel- fabrieken, eendenhouders of anderszins en gevaar, schade of hinder voor de open bare gezondheid gaat opleveren. Een regeling ten aanzien van vis en vis afvallen, anders dan in de werkingssfeer van de destructiewet, is niet onder ogen gezien. De ministers zijn van mening, dat de gemeente niet bij voorbaat zal kunnen be palen, dat alle vis, delen daarvan en vis afvallen, welke in zijn gebied of in een deel daarvan ter beschikking komen, ADVERTENTIE QiWilqks vMtrrfa \kJióituk v -v WÊ-jmwm WnXHM m ,-A. - 1 LANGE NIEUWSTRAAT 491 De balletgroep van het Moskouse Bolsjoi Theater, die op het ogenblik in Londen zoveel succes heeft, maakte een uitstapje naar het historische Windsor Castle. De dames en heren vermaakten zich kennelijk bijzonder met de stram para derende schildwacht. automatisch tot destructiemateriaal wor den verklaard. Zij erkennen dat verschil van mening denkbaar is omtrent het antwoord op de vraag, op welk ogenblik een partij vis, welke reeds van nature een minder aan gename geur kan verspreiden, gevaar, schade of hinder voor de openbare ge zondheid gaat opleveren en in aanmerking komt om te worden aangewezen als de structiemateriaal. Om elke twijfel uit te sluiten wordt in een nota van wijzigingen voorgesteld, ontheffing te verlenen van destructie, mits het materiaal op de eerste werkdag na zijn aanwijzing is afgevoerd naar een inrichting om te worden verwerkt tot nuttige produkten of om te worden gebe zigd voor voedering van dieren. De wijzi ging is zo gesteld dat zij ook voor been deren geldt. Dode dieren Met betrekking tot de door verschei dene leden bepleite verruiming van de in het ontwerp uitsluitend aan de eige naars van dode honden en katten gebo den mogelijkheid, zelf te begraven, wordt medegedeeld, dat dode kippen, eenden en ander gevogelte geen destructiemateriaal zullen zijn, met uitzondering van pluim vee, gedood op grond van de vogelziek- tenwet. In gevolge het ontwerp zullen doodgeboren of gestorven biggen, schapen en lammeren wel moeten worden ge destrueerd. Dit is ook onder de huidige wetgeving het geval, zodat hier van een nieuwe verplichting van de boer geen sprake is. Naar aanleiding van hetgeen verschei dene leden opmerkten met betrekking tot de bestrijding van abortus bang delen de ministers mee de opvatting, dat het risi co van besmetting het kleinst is, als zou worden toegestaan de verworpen vrucht dadelijk na de abortus ter plaatse te be graven, niet te delen. ADVERTENTIE DOOOOOOCOOOOOOOOOOCOaxX:COC(XXY;<XODCOCCOC>DroOOOCOOOCODOC' brengen wij in onze salons Nat. en intern. Dameskapper Kennemerlaan 184 Tel. 4825 IJmuiden Tel. 4825 COOGOOCOCOOOOOOOCOOOOOOOOOGr ^<XXXXXXXXXXXXXX)OOOCOOOOOOOC Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Rigel van Kotka, Heriot van Grangemouth. Paloma van Geffle. Grimm van Udevalla. Notos van Hamburg. Wibold Böhmer van Kopenhagen. Flevo van Hamburg. Ulysses van Bremen. Sylvana van Karlstadt. Trito van Dublin. Bali van Hamburg. Reality van Esbjerg. Clangula van Liverpool. Amstel- stroom van Liverpool. Magne van Geffle. Reine Astrid van Gothenburg. Albert G Brown van Manchester. Harbrook van Goole. Tissy van Dordrecht. Vertrokken zijn: Elisabeth Berger naar Christobal. Wittekind naar Kopenhagen. Konrad naar Stockholm. Delft naar St. Juan. Ridderkerk naar Hamburg. Steinhoff naar Hamburg. Mabbgo naar Bilboa. Vertrouwen naar Gothenburg. Eemsborg naar Rotterdam. Calvijn naar Rotterdam. Reality naar Poole. Eemstroom naar Londen. Hast III naar Lon den. Penhir naar Boulogne. Flamingo naar Antwerpen. Pirola naar Tynemouth. De stationschef W. G. P. de Vos zal met ingang van 29 oktober worden opge volgd door de heer K. Oosten thans sta tionschef te Krommenie-Assendelft. ADVERTENTIE ZEEWEG 236 - IJMUIDEN (O.) - TEL. 6302 DIEPPE, HET TONEEL van de generale repetitie van de geallieerden voor D-Day, is de sporen van die 19de augustus 1942 nog niet kwijt. De wonden zijn littekens geworden en de toekomst zal moeten leren, of die littekens verdwijnen of blijvende getuigen van de onbarmhartige slagen van de oorlog zullen zijn. Toch waren die slagen nodig om de bevrijding van Europa mogelijk te maken. Merkwaardig genoeg heeft het oorlogsgeweld van eerlang een feestelijk weekeinde tot gevolg gehad. Een nieuw gebouw in de Rue de la Barre was het centrum van dit gebeuren: de officiële ingebruikstelling van een oecumenisch centrum, dat Dieppe in velerlei opzicht ten nutte zal komen en dat tevens de Nederlandse en Engelse vissers, die deelnemen aan de Kanaal visserij, tot rustig trefpunt en christelijk cultureel centrum zal dienen. Reeds in het vorig seizoen van de Kanaalvisserij hebben de Nederlandse vissers gebruik van het gebouw kunnen maken, maar het was toen nog niet voltooid. De Rue de la Barre, een nauwe, flauw gebogen winkelstraat, dicht achter de ge havende boulevard, kreeg in de oorlogs jaren slechts één voltreffer, die het Angli caanse kerkje verwoestte. De Nederlandse en Engelse haringvissers vinden nu op de plaats waar dat kerkje gestaan heeft, een modern gebouw, dat hun contactcentrum kan zijn op velerlei gebied. Oecumenisch samengaan Het liep in vele opzichten mee bij de tot standkoming van dit gebouw. De protes tantse gemeente van Dieppe kreeg de kans dit gebouw in te richten dankzij allerlei regelingen, die de overheid verplichtte oorlogsschade te vergoeden. De Nederlan ders, die na de oorlog jarenlang in barak ken een soort tehuis vonden vóór de oorlog was er niets van dien aard kon den er uiteraard niet voor zorgen, dat er nu in Dieppe een gebouw zou verrijzen, dat in het hoogseizoen van de Kanaalvisserij zo om en nabij de 1800 Nederlandse vissers een geestelijk, cultureel en recreatiecen trum zou kunnen geven. De Anglicaanse Kerk had het volle pond kunnen verlangen van de Franse overheid en alles voor zich kunnen opeisen van de oorlogsschade-ver goedingen. Maar dat deed zij niet. Zij ging akkoord met besteding van deze gelden voor het totstandkomen van het thans in gebruik genomen gebouw, mits daarin een kleine kapel voor de diensten van de Ang licaanse Kerk werd ingericht. Pogingen om ook van Nederlandse zijde geld bijeen te brengen slaagden. Het rijk droeg bij met een som van vijf cijfers en voorts kreeg men bijdragen van visserij gemeenten, redersverenigingen, kerken en andere in stanties, die het belang inzagen van een goed trefpunt voor de zover van het vader land en gezinnen geïsoleerde vissers. Zeker ook de wil elkaar te vinden over de gren zen van geloofsverscheidenheid en nationa liteit heen leidde tot deze oecumenische samenwerking. Men zou het, zoals tijdens de officiële ingebruikneming werd opge merkt, een economische oecumene of oecu menische economie kunnen noemen. Het vier verdiepingen hoge moderne gebouw komt aan de wensen van alle belangheb benden tegemoet. Nederlandse belangstelling De officiële opening werd onder meer bijgewoond, door burgemeester Duiker van Katwijk, burgemeester Heusdens van Vlaardingen, wethouder Aartsen van Den Haag, ir. G. J. Lienesch namens de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening en vele predikanten uit de vissers plaatsen. Zaterdagmiddag werd de Anglicaanse kapel in het nieuwe gebouw ingewijd door bisschop B. C. Roberts uit Londen. Zon dagmorgen werden kerkdiensten gehouden en na een gemeenschappelijke lunch werd een openingsbijeenkomst gehouden onder leiding van ds. Mare Boegner, president Dit is de 52-jarige dr. Werner Forss- mann uit Bad Kreuznach in West- Duitsland, de chirurg, uroloog en cardioloog, die de Nobelprijs voor geneeskunde heeft moeten delen met twee Amerikaanse professoren, André FCoumand en Dickinson W. Richards. Dr. Forssmann kreeg de prijs voor zijn uitvinding van de hart-katheter, waarmee hij in 1929 experimenteerde. Het is een slang, die in een ader van de linkerarm wordt gebracht en wordt opgeduwd tot in de linkerhart kamer, waardoor het onderzoek van het hart wordt vergemakkelijkt. Dr. Forssmann nam de eerste proef op zichzelf. De Amerikanen ontwikkelden de uitvinding verder. van de Fédération protestante de France. Ir. Lienesch sprak namens de Neder landse regering en de burgemeesters der vissersplaatsen en uitte de wens dat de vriendschap tussen de bevolking van Dieppe en de Nederlandse vissers hierdoor nog mocht worden versterkt. Tenslotte werd een lekenspel opgevoerd door een toneelgroep van de Eglise reformée te Dieppe. ADVERTENTIE van de beste merken „Brabantia" strijktafels $9.90 „Tornado" Goliath droogrek 6.90 „Berkelite" keukenuitzetten.99.75 „D.R.U." confetti-schalen 5.80 „Pé-Dé" koffiemolen6.95 „Melitta" koffiefilterpotten 5.25 „Hamo" vergasserkachels 66.75 „Krups" weegschalen11.75 „Bammens" wasketels 6.88 „Haller" petroleumstellen 8.50 „lena" vuurvast glas2.50 „Miele" wasmachines 545. „Edy" sneldroogmachines149.50 enz. enz. Bekijk onze nieuwe etalages U zult zeggen KENNEMERLAAN 1 TEL. 5853 Visafslag Urk. Zaterdag werd door 20 vaartuigen op Urk aangevoerd 1262 pond lijnaal, prijs f 1,03—f 1,30; 133 pond snoek baars, prijs f 0.95f 0.97102 pond rode baars, prijs f 0,75fO,77; 633 pond voorn, prijs f 0,07f0,08, alles per pond. In provinciaal ziekenhuis In hef provinciaal ziekenhuis nabij Sant poort is zondag het honderdjarig bestaan van de katholieke kapel gevierd met een pontificaal lof, opgedragen door mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, met assis tentie van pastoor A. van Eden en kape laan Hansen uit Amsterdam, 's Morgens reeds was de luisterrijke kerkelijke feest viering ingezet met een plechtige hoogmis, waarbij de kathedrale koorschool onder leiding van dr. A. J. M. de Kat de gezan gen zong. Op 18 oktober 1856 heeft de toenmalige bisschop van Haarlem mgr. F. J. de Vree de kapel ingezegend. Kapelaan G. A. ten Have van de Bloemendaalse parochie is thans met de zielzorg in het provinciaal ziekenhuis belast. De kapel biedt plaats aan 250 patiënten en heeft enige jaren ge leden enkele verbeteringen ondergaan, waardoor het interieur van het bedehuis aanmerkelijk aan fraaiheid heeft gewon nen. Nadat mgr. Huibers het plechtige lof had gecelebreerd werd onder auspiciën van het herdenkingscomité een receptie gehou den. Als vertegenwoordiger van de Com missaris der Koningin in de provincie Noordholland gaf het lid van Gedeputeer de Staten de heer L. J. P. N. A. Bouwman te Heemstede van zijn belangstelling blijk. Eveneens aanwezig waren enige leden van Provinciale Staten, de commissie van be stuur van het ziekenhuis, de voltallige di rectie, hoofden van afdelingen, patiënten en priesters, die met de zielzorg in het zie kenhuis zijn belast geweest. Tijdens de receptie wijdde mgr. Huibers in een toespraak aandacht aan dit eeuw feest. Voorts voerden het woord: gedepu teerde Bouwman namens de Commissaris der Koningin; de heer Jac. Rustige te Am sterdam, voorzitter van de commissie van bestuur, en de heer P. Maas, voorzitter van het herdenkingscomité, die namens het personeel een fraai Mariabeeld aanbood. Ook van de directie werd een prachtig ge schenk ontvangen: een kazuifel voor de eredienst. Tenslotte voerden dr. A. A. Olie rook, pastoor te Bloemendaal, en kapelaan G. A. ten Have, de huidige zielzorger van het provinciaal ziekenhuis, het woord.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13