Grote en kleine problemen in de gemeente wachten op oplossing Nog legio moeilijkheden: Sanering van oud-IJmuiden en het oude dorpje Velsen IJmond-gedachte dringt merkbaar op in plaatselijke politiek Oliepijpleiding door Canada RAAD VRAAGTCOLLEGE ANTWOORDT Groter postkantoor in Velsen-Noord Totale behoefte: 1485 woningen Wollen damescamisole 4.50 Tijssen Textiel 11 Tunnelfeest Groter postkantoor voor Noord Raadhuis en kantorenpand Het slachthuis De nieuwe dodenakker Strand en zee Beverwijkse begroting dinsdag in raad Zondag bijzondere Oud' Katholieke kerkdienst voor Hongarije VELSENS HUIZENPROBLEEM Er komt een „aangepast" urgentie plan Vervoer in de IJmond Chr. Metaalbewerkersbond 40 jaar Medische verzorging tijdens het weekeinde VRIJDAG 9 NOVEMBER 1956 DE MEMORIE VAN ANTWOORD op het afdelingsonder- zoek der Velsense begroting voor 1957 valt uiteen in een aantal stukken: een algemeen-financiële behandeling, een gemeentepolitieke visie en een strikt zakelijke beantwoording van diverse vragen, die het dagelijks leven raken. Er werd bijvoorbeeld de vraag gesteld, of de jongste disconto verhoging van de Nederlandse Bank van invloed zal zijn op de financiële positie van de gemeente, maar de Wüstelaan en haar beruchte overweg, is evenzeer ter sprake geweest als de verlening van studietoelagen aan ambtenaren. Ten aanzien van deze discontoverhoging geven B. en W. te kennen, dat daaruit niet geconcludeerd mag worden, dat het geld schaarser en „duurder" gaat worden. Men vraagt zich in het college daarbij wel af, of het in een tijd van hoogconjunctuur veel effect sorteert, wanneer de disconto- schroef steviger wordt aangedraaid, maar merkt anderszins op, dat de bedoeling ervan toch duidelijk wijst op de wens tot afremming van de vraag naar krediet. Ten aanzien van de invloed op de financiële positie van Velsen wordt overigens opgemerkt, dat dit alleen te bekijken is, wanneer de discontoverhoging duurzaam mocht blijken te zijn. Dat in het financiële kader de reserve der gemeente ook weer ter sprake zou komen, was voor de insiders geen verrassing. De groei van het gereserveerd bedrag, zo hebben B. en W. opgemerkt, heeft het college het plan doen op vatten om de rest van de reserve dus het bedrag, dat nog niet is vastgelegd voor bepaalde projecten als raadhuis en sanering van Oud-IJmuiden eveneens een vaste be stemming te geven en een voorstel in die richting kan dan ook te zijner tijd tegemoet worden gezien. DE RESERVERINGEN door de gemeente zijn overigens duidelijk gemaakt in een bij het antwoord aan de raad opgenomen staat, die Iaat zien, dat de algemene (vrije) reserve, die per 1 januari 1955 rond f 573.000 bedroeg op 1 januari van dit jaar door rente en stortingen in de reservepot aangegroeid was tot rond f 915.000. De saldireserve bedraagt bovendien één miljoen, voor het raadhuis is vier miljoen opgenomen en voor de sanering van oud-IJmuiden drie miljoen ruim. Tenslotte blijft voor krotopruiming 1 miljoen beschikbaar en de woningbouwreserve bedraagt f 529.000, terwijl in het fonds Stadsaanleg f 656.213 aanwezig was. In totaal kan Velsen dus bogen op een „appeltje voor de dorst" van elf miljoen ruim, tegenover ruim 10 miljoen op 1 januari van het jaar 1955. Voorts wordt een detaillering verstrekt over de reserveringen bij de verschillende bedrijven. Wij ontlenen daaraan, dat het gasbedrijf 300.000 aan reserve rijk is, de waterleiding heeft 349.000 gereserveerd en het grondbedrijf 4.055.619, terwijl het bedrijf voor Openbare Werken 68.000 aan reserves rijk is en het plantsoenbedrijf, Sociale Zaken en de Reiniging in dit kader te verwaarlozen bedragen hebben gereser veerd. Twee raadsleden brachten in herinnering de besprekingen, die zijn gevoerd over de stichting van een christelijk centrum voor bejaarden in Duinwijk. Gevraagd werd of hieromtrent nog plannen bestaan en zo ja, hoever men daarmede is gevorderd. Een dezer leden vroeg nog of, indien een woningstichting dit object ter hand neemt, op medewerking van het gemeentebestuur kan worden gerekend. In het uitbreidingsplan voor Duinwijk is zo delen B. en W. mee ruimte gere serveerd voor de stichting van een chris telijk centrum voor bejaarden. Van die zijde is geruime tijd geleden een vraag ontvangen, in hoeverre de mogelijk heid voor de bouw van een dergelijke in stelling in Nieuw-IJmuiden aanwezig was. Daarbij is toen op genoemd gereserveerd terrein gewezen. Omtrent plannen voor de bouw van een dergelijk centrum is verder niets naders bekend. Een ander lid stelde de vraag of Burge meester en Wethouders bereid zijn contact op te nemen met de besturen van de andere IJmond-gemeenten ten einde ge zamenlijk plannen te maken ter gelegen heid van de feestelijke opening van de tunnel onder het Noordzeekanaal. Dit onderwerp blijkt reeds aanhangig te zijn gemaakt bij het dagelijks bestuur van het adviescollege voor het IJmondgebied. Nog een ander lid verzocht de Doopsge zinde gemeente te helpen aan grond op een andere plaats dan haar is toegewezen. De plaats van de toegewezen grond voldoet volgens dit lid naar de mening van de Doopsgezinde gemeente niet aan de eisen. Binnenkort zullen besprekingen met de Doopsgezinde gemeente worden gevoerd ten aanzien van de plaats voor de bouw van een kerk. In hoeverre aan de verlan gens. door bedoelde gemeente gekoesterd, kan worden voldaan, kan thans nog niet worden overzien. Een lid vroeg of Burgemeester en Wet houders er aan willen medewerken, dat in Velsen-Noord een groter postkantoor wordt gebouwd. Het zal B. en W. een groot genoegen zijn, door het beschikbaar stellen van grond medewerking te verlenen aan de bouw van een groter postkantoor in Velsen-Noord. Besprekingen van informatieve aard wetti gen de hoop, dat de P.T.T. voor Velsen- Noord wil overgaan tot het stichten van een ruimere accommodatie dan waarover thans aldaar wordt beschikt. Verschillende leden zouden uiteraard gaarne worden ingelicht omtrent het sta dium waarin de plannen verkeren betref fende de bouw van een nieuw raadhuis De bouw van het raadhuis wordt nog slechts opgehouden door het ultbl^venfy®in de riiksgoedkeuring (bouwvolume). Om- trent het tijdstip, waarop dit bouwvolume zal worden verleend, is het college mets bekend. Wel stellen zij voortd"renb P°f gen in het werk om met de bouw zo spoedig mogelijk te kunnen beginnen. Deze leden vroegen eveneens of iets naders kan worden medegedeeld omtrent de bouw van het centrale kantorengebouw^ De P.T.T. heeft zich zo blijkt uit het antwoord bereid verklaar in k bouw zijn intrek te nemen. Bij t opmaken van de plannen is uitgegaan van de ge dachte dat de volgende gemeentelijke diensten in het ^bouw zullen worden gehuisvest. Dit zal evenwel nog voor wij ziging vatbaar zijn. 1. Openbare Werken, 2. Gas en Water (boekhouding en admini stratie); 3. Reinigings- en Ontsmettings- dienst en het Plantsoenbedrijf, 4. Volks- 1UHeteiigtSin de bedoeling na het verkrij gen van riiksgoedkeuring zo spoedig mo gelijk met de bouw te beginnen. Omtrent het tijdstip, waarop deze nJk®f0,ed^y"n,g zal worden verleend, is nog niets bekend. Uiteraard zal worden getracht het verlenen van rijksgoedkeuring, voor zover dit in het vermogen van B. en W. ligt, te bespoedigen. XXDOOOOOCXXXXlOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOf VELSENS RAAD heeft met voldoe- i ning de begroting over het dienstjaar j 1957 in studie genomen, al blijven er op vele en velerlei punten wensen over. Deze blijken dan ook duidelijk uit het rapport, dat het begrotingsonderzoek heeft opgeleverd en waarop thans het j college van Burgemeester en Wethou ders met zijn antwoord komt in een lijvig document, dat het ganse scala der gemeentelijke problemen andermaal bestrijkt. Nu echter met detaillering op verschillende punten, die naar de smaak van verscheidene raadsleden niet vol doende tot hun recht zijn gekomen. Eind van deze maand of begin decem ber zal in de raad de openbare behan deling van de begroting met de alge- mene beschouwingen kunnen beginnenj - de vragen met de antwoorden, die thans reeds gepubliceerd kunnen wor- i den verlichten deze algemene beschou- j ivingen aanmerkelijk, hoewel te ver- wachten is, dat er dit jaar meer dan anders aan de algemene politiek aan-j dacht zal worden besteed, zodra de j vroedschap om de tafel schuift om het', budget der gemeente aan een openbare behandeling en goedkeuring te onder- j werpen. )OOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC te verbouwen, dat daaraan een verant woorde bestemming kan worden gegeven. Binnenkort zal aan de raad het rapport van de strandcommissie inzake het zeebad waarin een voorstel wordt gedaan t.a.v. het verloop van de recreatieweg en de bijkomende recreatie-aangelegenheden. Een lid vroeg of de studie inzake „Beecke- steijn" al gereed gekomen is en drong, in het ontkennende geval, op spoed aan. Kan een gedeelte van Beeckesteijn voor een in terkerkelijk ziekenhuis gereserveerd wor den en wat zijn de plannen t.a.v. een der gelijk ziekenhuis, vroeg dit lid. Omtrent de bestemming van het gebouw kunnen B. en W. nog niets naders mede delen. De plannen van het interkerkelijk ziekenhuis zullen in IJmond-verband moe ten worden beoordeeld en zijn daarom in het dagelijks bestuur van het adviescollege voor het IJmondgebied aanhangig gemaakt. Enige leden informeerden naar de plan nen omtrent de bouw van een slachthuis. Verwijzend naar het feit, dat de bouw van een slachthuis in Beverwijk zowel als in Velsen de goedkeuring van de Gedepu teerde Staten niet heeft kunnen verwerven en het onderzoek van het Ned. Economisch Instituut te Rotterdam omtrent de meest verantwoorde plaats van een slachthuis in het IJmondgebied, deelt het college mee, dat intussen een ontwerp van een gemeen- suanauoim.ussie inzas. schappelijke regeling tussen Beverwijk, duiden worden aangeboden Heemskerk en Velsen inzake het beheer en de exploitatie is opgemaakt, welk ontwerp aanhangig is gemaakt bij het dagelijks be stuur van het adviescollege voor het IJmondgebied. Een tweetal leden wilde ingelicht worden of er plannen bestaan voor de bouw van een verpleeghuis voor chronische zieken. Verschillende leden sloten zich hierbij aan. Inderdaad hebben B. en W. blijkens hun antwoord plannen voor de bouw van een verpleeghuis voor chronische zieken in voorbereiding. (Wij hebben hieraan nog on langs breedvoerig aandacht besteed, red. IJ. C.). Bestaan er plannen tot stichting van een algemeen ziekenhuis, vroeg een lid. Het plan tot het stichten van een alge meen ziekenhuis moet worden bezien in IJmondverband, antwoordt het college. Daarom hebben zij deze zaak, met de ver zoeken ter zake, ter behandeling voorge legd aan het dagelijks bestuur van het adviescollege voor het IJmondgebied. Enige leden informeerden naar de stand van zaken omtrent de aan te leggen nieuwe algemene begraafplaats. Voor de aanleg van de nieuwe begraaf plaats was het noodzakelijk met de eigena ren van de grond onderhandelingen te voeren. Een dezer eigenaren was evenwel niet bereid de grond tegen een redelijke prijs aan de gemeente te verkopen. Om deze grond thans in eigendom te verkrijgen dient eerst de goedkeuring van het uit breidingsplan, waarin de begraafplaats is opgenomen, te worden afgewacht. Daarna kan met een onteigeningsprocedure een aanvang worden gemaakt. Inmiddels worden de onderhandelingen met de andere eigenaar voortgezet. Moch ten deze slagen, dan kan op deze grond met de aanleg van de begraafplaats (le fase) worden begonnen. Een drietal leden vroeg naar de bestem ming van het gebouw Kennemergaarde. Er wordt thans aldus het antwoord een onderzoek ingesteld naar de mogelijk heid het gebouw Kennemergaarde zodanig Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Beverwijk op dinsdag 13 november 1956 des avonds om 7.30 uur ten stadhuize, is de volgende agenda sa mengesteld: Benoeming van personeel bij het Nijver heidsonderwijs. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare Emmaschool voor b.l.o. Voorstel tot vaststelling van het partiële plan van uitbreiding in onderdelen „Ooster- wijk 1955" dezer gemeente. Voorstel inzake aansluiting der gemeen te Velsen bij het Intercommunaal Lichaam Vervanging Tuinbouwgronden. Behandeling van: a. de begroting voor het openbaar slachthuis 1957; b. de begro ting voor het gemeentelijk woningbedrijf 1957; c. de begroting voor de dienst open bare werken 1957; d. de begroting voor het grondbedrijf 1957; e. de begroting voor het gasbedrijf 1957 en f. de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1957. B.C. „Sans Atout" hield team wedstrijden Ter afwisseling van de wedstrijden tus sen paren werden op de clubavond van de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" team-wedstrijden gehouden waarvan de uitslagen als volgt waren: Team 3: C. Hart-J. de Jong en J. Blom- J. Nijman wint met 36-30 van team 4: J. Bos-J. Bloemendaal en A. Worst-G. Zoon tjes. Team 5: G. Plooy-J. Groot en J. Krab- G. C. Tabak wint met 58-26 van team 6: A. en Ph. van Groningen en C. Gelder- mans-L. Kleyn. Team 8: de heer en mevrouw Vollaerts en G. Haver-A. Worst wint met 42-26 van team 10: R. Oosterhout-J. Groen en B. Groot- K. v. d. Zon. Team 9: de heer en mevrouw Tand en de heer en mevrouw Langendijk wint met 30-25 van team 11: mevrouw Tabak-D. Biben en J. Stals-J. de Laleyne. Team 13: dames Reymen-Klein en me vrouw Belterman-D. Hoogeboom wint met 47-24 van team 14: dames Kok-Tabak en W. Dijkhof-D. Breeuwer. Zondag zal in de Oud-Katholieke kerken van Nederland een bisschoppelijke bood schap worden voorgelezen, waarin het Episcopaat de gelovigen oproept tot gebed en hulpverlening voor het zo getiranni seerde Hongaarse volk. Deze kerkdienst, waarvan die in de St. Engelmunduskerk aan de Wilhelminakade zondagmorgen om tien uur begint, zullen een speciaal karakter hebben. De extra collecte, die tijdens de Hoogmis wordt ge houden, zal uiteraard zijn bestemd Voor de nood van de Hongaarse slachtoffers en vluchtelingen. VERGEETACHTIG CASTRICUM Op het politiebureau, Dorpstraat la te Castricum zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: kinderwant, bos sleutels, por- temonnaie met inhoud. Verloren: 1 paar gebreide handschoenen, ceintuur van jon gensjas. VELE VELSENSE RAADSLEDEN bespraken in het begrotingsonderzoek de woning bouw en de woningverdeling. Daarbij werden de volgende vragen gesteld: 1. Is het college bereid het destijds door de Wethouder van Openbare Werken verstrekte overzicht betreffende de woningbouw aan te vullen en mede te delen welke perspecttieven er te dien opzichte zijn? 2. Kan systeembouw in toepassing worden gebracht? 3. Wat is de oorzaak, dat plannen inzake de woningbouw, welke de raad zijn ge passeerd, niet tot uitvoering zijn gekomen? 4. Willen Burgemeester en Wethouders de mogelijkheid in overweging nemen om samen met de gemeenten Beverwijk en Heemskerk (IJmond) een combinatie te vormen met het doel een zo groot mogelijk aantal woningen tegelijk te doen bouwen, evenals is geschied door een aantal gemeenten in de provincie Noord brabant? 5. Kunnen Burgemeester en Wethouders mededelen, aangezien er nog een acute behoefte aan 1485 woningen is, hoeveel woningen het komende jaar zullen worden gebouwd? 6. Wordt het bouwen van meer duplexwoningen overwogen, gezien de omstandig heid, dat de wachttijd voor jonggehuwden langer wordt? Het college antwoordt: 1. Van 1 januari moeilijkheid in de laatste jaren om een in- tot en met 31 oktober zijn 625 woningen in sehrijvingssom te verkrijgen die van rijks uitvoering gekomen. Plannen voor 550 wege aanvaardbaar is, hetgeen voor bouw woningen zijn zover gereed, dat zij, indien de moeilijkheden terzake van de „curve- prijs" overwonnen kunnen worden, nog voor 1 januari aanstaande tot uitvoering kunnen komen, waarvoor reeds extra bouwvolume is verkregen. Aangezien er per 1 januari 1957 een nieuwe regeling van de verstrekking van woningbouwvolume in werking komt, die momenteel nog niet bekend is, is er voor 1957 nog geen verwachting te geven. Het streven van het coEege is er echter op ge richt zeker 800 woningen tot uitvoering te doen brengen. Geen systeembouw 2. Mocht systeembouw de woningbouw in Velsen kunnen bevorderen, dan zal dit ze ker worden overwogen. In 1955 is het te gendeel evenwel gebleken, toen een plan voor systeembouw wegens te hoge bouw kosten omgewerkt moest worden tot zo genaamde traditionele bouw, waarvan uit voering mogelijk is gebleken. 3. De oorzaak hiervan is de bekende VELE LEDEN VAN VELSENS RAAD informeerden naar de plannen met be trekking tot de sanering van oud-IJmuiden en drongen er op aan dit werk met spoed doorgang te laten vinden. De sanering van oud-IJmuiden zo antwoordde het college gaat stelselmatig voort. Vestiging van nieuwe en uitbreiding van bestaande bedrijven brengen de realisering van de bestemming naderbij. De woning bouw aan de oostzijde van de Oranjestraat is reeds ver gevorderd, terwijl plannen voor woonbebouwing met winkels aan de westzijde van deze straat in voorbereiding zijn. Voorts is in overweging ontruiming en sloop van oude woningen aan de Bloem- straat, de Annastraat en de Carolinastraat. Bij de dienst voor de Volkshuisvesting worden plannen voorbereid voor de bouw van winkels met bovenwoningen aan de westzijde van de Oranjestraat. En oud-Velsen Een tweetal leden wenste, met het oog op het brandgevaar en de slechte hygiëni sche en sociale toestand ter plaatse, een spoedige sanering van Oud-Velsen. Sanering van Oud-Velsen aldus de repliek is de zaak, welke met zorg moet worden aangepakt en uitermate moeilijk tot een oplossing kan worden gebracht. In het heuvelachtige landschap van Saskatchewan in Canada worden tractoren gebruikt bij het leggen van een gelast stalen oliepijpleiding. Als de buis eenmaal is gelegd zal er een machine langs rijden, die voor het schoonmaken en het aanbrengen van de grondverf zorgt, daarna wordt de leiding gelakt en bedekt met een laag glas-fiber en isolerend papier om aantasting tegen te gaan. Opnieuw zullen dan deze zware trekkers in actie komen om de buis te laten zakken in de mechanisch gegraven sleuf. Naast vele andere werkzaamheden, welke in deze gemeente moeten worden verricht, kan dit onderwerp thans nog niet in zijn volle omvang worden aangesneden. Waar zulks mogelijk is worden incidentele ver beteringen nagestreefd. Winkelstichting Verschillende leden vroegen ook in welk stadium de plannen met betrekking tot de Winkelstdchtdng Plein 1945 verkeren. En het college vertelde: de plannen voor de winkelbebouwing aan het Plein 1945 zijn inmiddels geheel omgewerkt. Hierbij is een grote mate van uniformi teit nagestreefd,, zowel wat betreft de win kels als de woningen. Verwacht wordt, dat binnenkort omtrent de verdere voortgang nadere mededelingen kunnen worden gedaan. In de bezetting van de winkels heeft zich een aantal mutaties voorgedaan. In antwoord op desbetreffende vragen uit de raad heeft het college van B. en W. mee gedeeld, dat een aangepast urgentieplan voor de nabije toekomst van Veisens ont wikkeling binnenkort tegemoet gezien kan worden. Lezing-avond voor de N.C.V.B. De afdeling Velsen van de Ned. Christen Vrouwenbond zal maandagavond, 12 no vember in het gemeentelijk ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat haar perio dieke bijeenkomst houden. In deze ver gadering zal mevrouw C. Kooiker-Mohr uit Katwijk aan Zee een bespreking wijden aan het boek „De Samaritaan" van Rudolf van Reest. Rennersclub over twee jaar in het zilver De Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" zal in oktober 1958 vijfentwin tig jaar bestaan. Ter voorbereiding hier van zal op de jaarvergadering die op woensdag 21 november in het clubhuis wordt gehouden een feestcommissie wor den benoemd. Voorts zullen op deze avond de jaarver slagen worden behandeld en staat een be stuursverkiezing op de agenda. Dit college f 1830. WR 25 f 6120. WR 51 f 3440. IJM. zal met enkele leden worden uitgebreid. 27 f 1570. IJM 3 f 890. BU 33 f 520. van woningwetwoningen, waar hier op wordt gedoeld, noodzakelijk is om machti ging tot gunning te verkrijgen. 4. Dit punt heeft reeds de nodige aan dacht gehad en is reeds in IJmond-verband in bespreking gebracht. Zodra hierin mo gelijkheden worden gezien, die de woning bouw kunnen bevorderen zal een en ander zeker in overweging worden genomen. Wat in Noordbrabant nuttig kan zijn ge bleken, behoeft uiteraard niet voor de IJmondgemeenten op te gaan. Het college blijft evenwel in deze diligent. 5. Zie het antwoord op vraag 1. 6. Bouw van duplexwoningen wordt niet meer in de eerste plaats overwogen. Wel zal de bouw van normale woningen zoveel mogelijk worden bevorderd, hetgeen reeds in het laatste half jaar tot uitdrukking is gekomen en waad oor de wachttijd voor jonggehuwden weer bekort zal kunnen worden. Verder kwamen de volgende vragen los: 8. Is het nog niet zo ver, dat tot het ont- duplexen van woningen kan worden over gegaan? 9. Hebben burgemeester en wethouders verdere plannen ten aanzien van woning bouw in de Gilden? 10. Is er een mogelijkheid tot het bou wen van volkswoningen in Santpoort? Hierop werd gerepliceerd: 8. Gezien de woningbehoefte van het ogenblik, kan voorlopig zeker niet tot ont-duplexen van woningen worden overgegaan. 9. Voor woningbouw in de Gilden wor den 108 woningen aanbesteed, terwijl een plan voor 232 woningen nagenoeg besteks- klaar is. Het ligt in het voornemen alle geprojecteerde woningen en winkels aldaar op de kortst mogelijke termijn te realiseren. 10. Er is thans een planning in bewerking, waarbij zal worden vastgesteld waar op de nog beschikbare bouwgrond in de gemeen te woningwetwoningen (te rekenen als volkswoningen) zullen worden gebouwd. Deze zullen zeer zeker, waar dit gewenst en mogelijk is, ook in Santpoort worden ge realiseerd. Momenteel is reeds voor een plan van 78 woningwetwoningen (42 voor personeel van provinciale bedrijven) machtiging tot gunning aan het rijk gevraagd. Wanneer woningbouwverenigingen wo ningen bouwen en daarnaast nog plannen hebben voor de bouw van meer complexen, willen burgemeester en wethouders deze verenigingen dan met alle mogelijke mid delen helpen, onder andere door het spoe dig beschikbaar stellen van grond, ter be vordering van de continuïteit in de bouw, zulks in overeenstemming met het advies van de Nationale Woningraad; zo vroegen enige leden. De behulpzame hand in dit opzicht kan alleen worden geboden, indien in de bouw wordt weerspiegeld de behoefte aan wo ningen voor de eigen categorie en indien de bevrediging van deze behoefte in een juiste verhouding staat tot die van andere woningzoekenden. Een toezegging zonder meer kunnen B. en W. dus niet doen; geval voor geval zal moeten worden beoordeeld. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Johannes E., z. van J. de Vries en J. Douwstra te Beverwijk; Cornelia M. A., d. van C. M. Duin en M. P. G. Ravelli; Catharina H., d. van B. Numan en J. J. M. Kalb; Maria E., d. van R. C. P. Fischer en C. A. M Markslag te Castricum. GEHUWD: J. G. Jonk te Beemster en E. W. Duin. Eerst denken, dan zetten De resultaten van de jongste clubavond van de Wijk aan Zeese schaakvereniging „Denk en Zet" zijn als volgt: Th. Verhagen- P. Krijgsman afgebr.; S. van Son-C. de Boer 0-1; P. Visser-C. van Elzen 0-1; H. Klein-J. van Vliet 0-1; H. Buisman-J. van Etten 0-1; A. Borm-J. Beuker 0-1; P. Sui ker-J. de Boer 1-0; A. Borm-J. van Etten 0-1. (XXXXXXXXXXXXXXDOOOCXX)COOOOOOOOOOOOOOOOOOOGCOOOOOOOOOOOO In antwoord op vragen over de ver- j bindingen in Velsen, die naar veler oor- j I deel gebrekkig zijn, heeft het college ge- antwoord, dat tussen Santpoort-zuid en j j IJmuiden een goede treinverbinding be- j staat. De afstand van het station Velsen-j j IJmuiden (oost) naar Velsen (dorp) is j gering. Beide delen van de gemeente j kunnen van Santpoort-zuid bovendien per autobus (overstappen in Santpoort-1 dorp) worden bereikt. Het gehele vervoersprobleem wordt in j IJmondverband bezien. Daarbij wordt j met de groei der gemeente en toenemen-1 j de behoeften uiteraard rekening gehou- den. Als het volgend jaar, in verband met j het gereed komen van de tunnel onder j i het Noordzeekanaal, de spoorlijn Bever-j wijk-Velsen-IJmuiden (oost) wordt op- I geheven, achten Burgemeester en Wet- houders het dan niet gewenst, dat een pendeldienst wordt ingesteld tussen Be- i verwijk en Velsen-Hoogovens, vroeg een lid. Zijn Burgem. en Wethouders be- j reid hierover contact op te nemen met de Nederlandse Spoorwegen? Zij blijken bezig te zijn met de oplos- sing van het hier aan de orde gestelde i vervoersvraagstuk. Dit zal in IJmond- verband worden bezien. oc<xxx>ocococ<x>ocooooooooooocoooocoocooooocoocooooooooco De Christelijke Metaalbewerkersbond zal op donderdag 15 november veertig jaar bestaan. Ter viering van dit jubileum is een feestavond in voorbereiding, die plaats vindt op dinsdag 11 december. Een receptie vindt plaats op zaterdag 17 november. Vorig jaar werd de oude naam omgezet in de tegenwoordige. Alle beambten, werk zaam in de metaalindustrie werden op 1 januari van dit jaar in de organisatie op genomen. De Beverwijkse afdeling telt thans 275 leden. Schorseneren genoeg aan speciale veiling Donderdagmiddag werd in Beverwijk de eerste speciale schorsenerenveiling gehou den. Zowel van de kant der tuinders als van de exporteurs bestond er grote belang stelling voor. In tegenstelling tot vorige jaren was er nu een vrij grote aanvoer op deze eerste veiling: 27.000 kg schorseneren en 10.000 kg breekpeen. Voor de schorseneren werd voor de IA sortering van 0,62 tot 0,75 per kilo be taald; de 1B kwaliteit bracht 0,36 tot 0,59 cent per kilo op en de 2B sortering werd voor 0,14 tot 0,28 per kilo ver kocht. Voor de breekpeen betaalde men per 100 kilo voor de IC 14,80 tot 15,60 en voor de IB van 9,90 tot 11,10. Er was slechts één partij sjalotten, die echter niet verkocht werd. ADVERTENTIE Besommingen van hedenmorgen Postboy f 31.800. Caroline f 24.400. RO 2 f 2750. RO 29 f 620. KW 114 f 4100. KW 89 f 5580. KW 162 f 5750. KW 52 f 6120. KW 33 f 7030. KW 126 f 3960. KW 77 f 740. KW 56 f 380. KW 128 f 550. KW 30 f 1110. KW 35 f 360. KW 88 f 2430. KW 21 f 800, KW 71 f 840. KW 60 f 560. KW 94 ronde hals Snelliusstraat 23 Telefoon 5653 IJMUIDEN Dokters Dit weekeinde hebben dienst de artsen: D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340; H. Bel, Mercuriusstraat 3, tel. 5675 en J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en. zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wijker- straatweg 49, Velsen-noord, tel. 4987. Van zondagmorgen 9 uur tot 's avonds 12 uur. K K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, telefoon 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts D. R. Mans- holt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raad plegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Geen opgave ontvangen. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: D. C. Smelik, Middelweg 38, Uitgeest, telefoon 02513 215.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13