Kerkdiensten Geschenken WINTERS Visserij -varia Havenberichten Egel Krombeen's wereldreis ZATERDAG 1 DECEMBER 1956 11 BEVERWIJK Bazaars voor Evangelisch- Lutherse gemeente HEEMSKERK Fruitweek in Beverwijk uitstekend geslaagd De Plaatwellerij helpt Sint Nieolaas Voorwedstrijden tweede klas.se KNBB CASTRICUM Van M tot Sinterklaas Moppentrommeltje Zondagsscholen „Marcelino, brood en wijn" (Thalia theater, vrijdag tot en met woensdag) Met deze bijzonder geslaagde Spaanse film geeft Thalia deze week de ware lief hebbers de kans zich te verheffen boven het peil van het loutere amusement. Deze rolprent, die in haar eenvoud een onopval lende sfeertekening bevat en dank zij het spel van de kleine jongen in het klooster tot vaak ontroerende hoogte stijgt, is nog onlangs bij de „IJmond-première" te Be verwijk uitvoerig besproken, maar gezien de waarde van deze Spaanse creatie willen wij niet volstaan met een verwijzing naar dit woord van lof, maar nog even in het kort enige kwaliteiten uit de vele, die zij in zich bergt, vermelden. De symboliek van de strijd tussen goed en kwaad, zowel in het hart van de kleine baas, die zijn goedheid aan de voeten van een hogere macht legt als in de maat schappij buiten het klooster vindt zijn hoogtepunt in het moment, dat Marcelino gerust inslaapt bij die crucifix, die zijn grootste vriend wordt en daar zou de pro fanatie eigenlijk hebben kunnen begin nen of eindigen. Maar dank zij de voor treffelijke beheersing, waarvan deze film elke meter weer getuigt is het nergens sto tend, noch zoetelijk wat de Spanjaarden ons voorschotelen: het blijft een evenwich tig verhaal. En het blijft bovenal pure film, zonder sterren, maar met de hartelijke eenvoud van een twaalftal paters in een klooster, dat zich gesteld ziet tegenover het probleem van de opvoeding van een te vondeling gelegd kind. Hoe dit kind rea geert op zijn omgeving, maar ook hoe zij, die zijn twaalf vaders zijn, reageren op het kind laat „Marcelino pan y vino" vol ledig en knap zien. Een film, die men bijna niet mag missen. „Alarm in de Pacific" (Kennemer Theater, vrijdag t.m. zondag). Dit authentieke verhaal van John Hoskins, de Amerikaanse admiraal, die ondanks am putatie van een been weigerde zijn dienst er aan te geven, heeft reeds eerder in deze omgeving gedraaid: het is een knappe film, die uiteraard veei documentaire ge deelten bevat en eindigt met de invasie van de Philippijnen. „De tante van Charlie" (Kennemer Theater, maandag t.m. donderdag) Deze befaamde tante van Charlie blijkt on danks haar respectabele leeftijd nog steeds in een zeer blakende gezondheid te ver keren. Zij heeft zo ongeveer een halve eeuw over de toneelplanken gehuppeld en is ook de ster van ontelbare films geweest. Jong en fris komt zij nu opnieuw te voor schijn in een Duitse film, die wel volledig met vroegere ensceneringen gebroken heeft. Tante treedt nu op in een hypermoderne entourage: een riante daktuin van een flat in Berlijn. Daar vertoont zij haar eveneens gemoderniseerde capriolen op een manier die de mensen nog steeds doet huilen van het lachen. Heinz Rühmann heeft in deze fraai gekleurde film alles overtroffen wat hij tot dusverre aan zotternijen op het witte doek heeft laten zien. „Tarzans wonderbron" (W. B., vrijdag en zaterdag) is een der dertien uit het dozijn Tarzanfilms met Lex Barker in de titelrol. Het gaat allemaal om het dagboek van een in de jungle verongelukte vliege nierster, die blijkt onderdak te hebben ge vonden bij een inboorlingenstam en dank zij een wonderbron de eeuwige jeugd ver wierf. Een móói verhaal, even onwaar schijnlijk als spannend. De kleine jongen Marcelino, die zulk een ontroerende rol vertolkt in het verhaal over het brood en de wijn. (Thalia, IJmuiden) In de matinee draait W.B.: beslist". ,Een seconde ADVERTENTIE heeft alles wat bekende fabrieken op huishoudelijk gebied maken. KENNEMERLAAN 1 TEL. 5853 „The great adventure" (W. B. T h e at e r matinee). Over deze Zweedse natuurfilm hebben wij reeds enige malen vol lof ge schreven, erop wijzend, dat men geen sen satie moet verwachten, maar liefderijke en geduldige observatie van de schoonheid van het landschap en het leven d'er dieren. Van harte aanbevolen. „Tarantula" (Luxortheater, vrijdag t.m. zaterdag) Drie geleerden stellen een kunstmatige voedingsstof samen die bij dieren een abnormaal sterke groei veroor zaakt. Een konijn van een paar dagen is al slachtrijp, een witte rat groeit in een even korte tijd op tot een flinke hond en een marmot van een week doet niet onder voor een stevig kalf. De met het serum ingespo ten tarantula die er later in slaagt te ontsnappen sjbant echter de kroon. Met de dag wordt het monster groter en boven- dien blijkt het over een bijzonder onvrien delijk karakter te beschikken. Eerst ver slindt de spin twee koeien, enkele dagen later neemt zij met een flinke hap een hele kudde paarden tot zich en dan gaat zij zich op mensen, huizen en auto's toeleggen. Wanneer het eenmaal zover is worden er tegenacties ondernomen. Een slimme jonge arts ontwerpt een vernietingingsplan maar toch moet er grof geweld aan te pas komen. Enkele keurig in formatie vliegen de jagers, beladen met napalm-bommen, zorgen daarvoor en daar is de tarantula, die tenslotte de afmetingen heeft aange nomen van een enorm blok huizen, niet tegen opgewassen. Wie flink griezelen wil mag dit verhaal dus zeker niet overslaan, maar lichtgelo vige mensen moeten er zeker verre van blijven. In een rustige, prettige sfeer namen vrij dagavond de bezoekers van de verkoop avond, die in een der zalen van het Cultu reel Centrum in IJmuiden werd gehouden, de tentoongestelde en ten verkoop aange- boden artikelen in zich op. Door twee da- meskransen, een uit Driehuis en een uit IJmuiden, waren er smaakvolle textielgoe- deren gemaakt, die ten doel hadden de Evangelisch-Lutherse Kerk aan grond en een kapel op die grond te helpen. Ds. J. A. Roskam vertelde dat er van de opbrengst van deze avond en van de bazar, die zaterdagavond in de koffiekamer van het Crematorium zal worden gehouden, een stuk grond van 225 vierk. m. zal wor den gekocht bij het station dat in de toe komst bij de Duin en Kruidberg zal verrij zen. Op deze grond zal een kapelletje voor 50 a 60 personen worden gebouwd, waar aan een grote behoefte bestaat, temeer, om dat het grootste deel van de leden van de Evangelisch Lutherse Kerk in de omgeving van Santpoort en Driehuis woont. Ds. Roskam vertrouwde erop, dat binnen niet al te lange tijd met de bouw zal kun nen worden begonnen en hij hoopte, dat ook in IJmuiden in de toekomst iets der gelijks zou kunnen komen. Hij meende dit te kunnen opmaken uit het feit, dat twee jaar geleden de gemeente „IJmond" nog maar 96 leden telde, terwijl het aantal thans reeds verviervoudigd is en binnen kort misschien de 600 zal hebben bereikt. Tezamen met Beverwijk vormt de ge meente ten Zuiden van het Noordzeekanaal namelijk de „IJmond-gemeente", waarvan ds. Roskam de voorganger is. In Beverwijk, zo zei de dominé, bestaat reeds sinds eeuwen de Evangelisch-Lutherse Kerk, maar in Velsen is dit nog een betrekkelijk nieuwe gemeente, waarin echter hard wordt gewerkt. Vanavond om half acht begint het feest in de koffiekamer van het crematorium compleet met muziek, bal- lengooitent en een waarzegster die vrijdag avond reeds kon beweren dat het doel wel bereikt zou worden. De Fruitweek, georganiseerd door de Beverwijkse fruithandelaneni met de Ne derlandse Fruittelers Organisatie, kan als goed geslaagd beschouwd worden. De éta lages van de groenten- en fruitwinkels hadden veel bekijks gedurende deze dagen en het staat wel vast, dat vele huisvrouwen met de opgedane kennis haar voordeel zul len zoeken. Niet alleen dat zij de verschillende soor ten fruit konden, vergelijken met het oog op de etalagewedstrijd en de daaraan ver bonden verloting, ook des middags en des avonds in een der zalen van het Kennemer Theater hebben de heren Dekker en Blauw van de Voorlichtingsdienst voor Groenten en Fruit door middel van het woord en film veel duidelijk gemaakt, wat voor de meesten van de bezoekers wel altijd een open vraag zou gebleven zijn. Er werd gewezen op de duurzaamheid, de smaak en daarnaast ook op de bijzon derheden waaraan men het soort kan on derscheiden. Aan de volgende winkeliers werd een prijs toegekend: A. Hoogland, Begijnenstraat 12; H. Beentjes, Mumnikenweg 24a en Van der Meij, Alkmaarseweg 64, een beker. A. van Noord, Keesdelfsweg 32; N. Duin., C. H. Moensstraat 22; J. Bleeker, Romerkerkweg 89; R. Mooij-Rosbag, Breestraat 11; J. Schuif, Groenelaan 29; H. Maks, Breestraat 87; J. Weel, H. Mandeweg 37 en E. Happé, Zeestraat 1, allen een eervolle vermelding. Het was een goede gedachte van de or ganisators van dit fruitfeest om door mid del van „hersengymnastiek" een aantal dames te testen op de opgedane kennis tij dens deze week. De ene groep, door de heer Dekker „Gouden Liesje" genoemd, won met zes punten van „Glorie van Holland", die vijf punten behaalde. Aller ogen waren tenslotte gericht op de grote fruitmand, de hoofdprijs van de ver loting tusen de dames die het beste de ver schillende namen van, het fruit in de eta lages hadden ingevuld. Ook deze verloting gebeurde origineel. De heer Dekker wierp een aantal goed opgeloste kaarten in de lucht en, de kaart die zijn vrouw greep kreeg de grote fruitmand. De gelukkige was mevr. Stratman, Creutzberglaan 53a te Beverwijk. Het staat nu reeds vast, dat de verpleeg den in het kindertehuis „Oostweide" te Zaandam een goede Sint Nieolaas zullen hebben, nu dit jaar wederom de leden van de personeelsvereniging van de Plaatwel lerij zeer offervaardig geweest zijn. Er is de laatste maanden door velen hard ge werkt, en hetgeen donderdagavond en vrij dagavond in het clublokaal van „Kinder vreugd" te Velsen-Noord te zien was, heeft allen tót grote voldoening moeten stem men. Voor de ongeveer 30 kinderen die „Oostweide" bevolken, zijn ten minste 150 stukken speelgoed bijeengebracht. Natuurlijk is niet alles zelf vervaardigd', maar toch wel de belangrijkste stukken, zoals wandelwagentjes, waarvan het mate riaal door de directie van de Plaatwellerij ter beschikking werd gesteld, kruiwagens, poppenhuizen, hijskranen en ledikantjes, om maar slechts enkele te noemen. Er be stond van de zijde, zowel van de directie als personeel, zeer veel belangstelling. Vrij dagavond is de directie van „Oostweide" naar Velsen-N. gekomen om het speelgoed te verdelen, dat donderdag 6 december, als, het feest met de kinderen wordt gevierd, waarbij uiteraard het bestuur van de per soneelsvereniging aanwezig is, zal worden uitgereikt. Voor het deelnemen aan de districts wedstrijden van de Koninklijke Neder landse Biljartbond werden in Beverwijk voorwedstrijden van de tweede klasse ge houden. Hieraan namen zeven spelers deel, waar van de twee eerstaankomenden in de fi nale, die te Haarlem plaats heeft, zullen uitkomen. Twee biljarters van „Schey- wijck", de heren J. van Zijl en ,C. Tromp brachten het zover. Hun prestaties waren als volgt: J. v. Zijl 865 194 25 4,45 8 C. Tromp 860 195 45 4,41 8 DE KENNEMERS NAAR HBC Met het oog op de uitwedstrijd van De Kennemers naar HBC houdt de supporters vereniging „Rood-Zwart" zondag een auto bustocht naar Heemstede. Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Normandia van Gothenburg. Netta v. Swan sea. Bullfinch van Londen. Tyro van Rot terdam. Goote van Rotterdam. Libra van Londen. Chose Diaz van Dordrecht. Liger van Otterbacken. Zaanstroom van Grange mouth. Orkla van Port Talbot. Dieter Wal- traud van Hamburg. Batavier van Sundsvall. Saxen v. Otterbacken. Rijnstroom van Lon den. Velox van Norresundepp, Tenavel van Nantes, Nieuwe Waterweg van Rotterdam. Ruhr van Helsinki. Helena Matthis van Leningrad. Bebox van Mantyluoto. Wester dok van Londen. Medea van Londen. Saint Bedan van Londen. Palma van Rotterdam. Breezand van Rotterdam. Vera van Abö. Marie Louise van Sundsvall. Simona van Batoen. Martha van Port. Talbot. Lieben- stein van Bremen. Vertrokken zijn: Tilly naar Dordrecht. Fanny naar Helsingborg. Vliestroom naar Londen. Eemstroom naar Londen. Wika n. Tisby. Sancta Margaritha naar Portsmouth. Texelstroom naar Manchester. Viona naar Hirshall. IJsselborg naar Struer,. Heelsum naar Bremen. Iberia naar Onton. Wallonia naar Rouan. Praglia naar Hampton Roads. Burnhope naar Dakar. Norma naar Geffle. Amigo naar Bornholm. Hector naar Tunis. Heike Schlüter naar Malmö. F. S. Möller naar Antwerpen. Isola naar Antwerpen. Gerd naar Londen. Argo naar Sundsvall. Hampshire Coast naar Middlesborough. Frans van Seumeren naar Londen. Plancius naar Delfzijl. Holdernore naar Goole. Kap Möwe naar Stockholm. Norfolk Trader naar Goole. Niederrhein naar Köping. Bolbec n. Swansea. Ossika naar Kingsley. Dagmar n. Bremen. Albatros naar Ronnehamn. Dundas Gross naar Londen. Erasmus naar Rotterdam. Teun naar Bremen. Wittekind naar Stock holm. San Florentino naar Curacao. Bella- trix naar Gothenburg. Avra naar Norfolk. Eemland naar Buenos Aires. Goote naar Manchester. Jelö naar Oslo. AGENDA VOOR CASTRICUM „Corso"theater, Castricum: zaterdag en zondag 7.15 en 9.30 uur. Maandag en dinsdag 8 uur: „Serenade". Zondagmiddag 3 uur: „De dodenrit in 't spookgebergte. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: dr. A. de Jongh, Kon. Juliana- straat 1, telefoon 534. Zr. M. H. Meihuizen, Bakkummerstraat 41, telefoon 530. Apotheker P. v. Ouwerkerk, Burg. Lom- menstraat 6, telefoon 500. Zaterdag, 1 december 1956 Beste kinderen, Eigenlijk ben ik twee dagen te laat met mijn briefje aan jullie, maar gelukkig bleef er vandaag nog juist een klein stukje van de krant voor mij over, anders was er deze week niets van gekomen. Want die meneren van de grote krant zijn streng hoor! Als je niet op tijd bent is het afgelopen dan gaat de deur voor je neus dicht, net als bij jullie op school. Gelukkig is er bij jullie altijd nog wel een gelegen heid om toch binnen te komen en te vertellen waarom je te laat was en zo heb ik nu ook maar gedaan. En toen kreeg ik een klein plaatsje in de zaterdagkrant. Aardig hé? Kijk jullie nu maar gauw eens verder wat er nog meer in ons hoekje te beleven valt. Er is een heel leuke Sinterklaasrebus. Wie de goede zin vindt van dit raadsel verdient een mooi boek. Eens kijken hoeveel knappe lezers en lezeresjes ik heb! Stuur de oplossing maar naar Tante Els Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. IN EEN GROTE TUIN woonde in een verborgen hoekje Egel Krombeen met zijn vrouw. Al een tijdje verveelde hij zich verschrikkelijk. Elke dag hetzelfde, hij was jong en sterk, waarom zou hij niet eens breken met de sleur en er op uittrekken om wat van de wereld te bekijken? Liefst de hele wereld wilde hij zien. En op zekere dag zei hij dus tegen zijn vrouw: „ik kan het niet langer uithouden! Vanavond ga ik mijn reis om de wereld beginnen. De herfst is een prachtig reis- seizoen". Prijzen van vrijdag. Heilbot 3,002,20; gr. tong 4,20; grm. tong 4,50; kim. tong 3,70—3,50; kl. tong I 2,80; kl. tong II 2,15; tarbot I 3,001,90, per kg. Kl. schol II 55; v. haring 3022; makreel 3726; gr. schel vis 4426; grm. schelvis 4323; kim. schelvis 45—22; kl. schelvis I 4321; kl. schelvis II 32—21; wijting 38—23; gr. gul 40—27; midd. gul 36—25; kl. gul 32—17; kl. haai 21—14; ham 84; poontjes 2822; kl. koolvis zw. 2516; kl. koolvis wit 36—32, per 50 kg. Gr. kabeljauw 123—100; gr. koolvis zw. 80—70; gr. koolvis wit 8581, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 15 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 5 kisten schol, 1870 kisten haring, 550 kisten makreel, 950 kisten schelvis, 100 kisten wijting, 35 kisten kabel jauw en gul, 310 kisten haai, 3 kisten ham, 10 kisten poon, 42 kisten koolvis, 28 kisten diversen. Totaal 3120 kisten. Besommingen van vrijdag. IJM 10 Hat- tem f26.530; Al'nwater f20.970; IJM 221 f1541; KW 175 f3810; KW 80 f14.140; KW 101 f20.500; KW 59 f 2860. EXAMEN Aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam slaagde cum laude voor doctorandus wiskunde de heer H. de Vries, wonende te Heemskerk. Drs. De Vries die thans 24 jaar is doorliep na de lagere school de Rijks HBS te Velsen. Na het behalen van het einddiploma bezocht hij de Universiteit. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hubertus, z. van H. Bijten- hoorn en A, Klinkenberg te Uitgeest; Clasi- na A. A., d. van H. Rumping en A. Hoog land te Beverwijk; Yvonne G„ d. van G. A. van der Wee en M. C. Koppes te Velsen; Myriam, d. van F. H. M. Eskens en J. Bos man te Castricum. ONDERTROUWD: H. J. Bleeker en C. Th. Breeuwer te Assendelft; Gerardus L. A. Rozestraten en A. J. M. Kos. GETROUWD: J. H. Bekker en M. J. Vendel. OVERLEDEN: C. M. van der Park, echtg. van C. Bleyendaal, 50 jaar. Zijn vrouw probeerde hem van zijn plan af te brengen, maar Krombeen keek haar met zijn zwarte kraaloogjes zó boos aan, dat zij het maar geraden vond om te zwijgen, 's Avonds laat, toen het hélemaal donker was - want egels reizen alleen 's nachts - maakte Krombeen zich klaar om de grote reis te beginnen. Hij nam afscheid van zijn vrouw, die heel bezorgd voor hem was en hem vroeg toch vooral voorzichtig te zijn. Maar Krombeen lachte en zei: „Mij- overkomt niets, ik ben sterk, je zult wel zien wanneer ik terug kom!" En weg was hij. Zijn vrouw keek hem zuchtend na en kroop maar weer in haar hol. Krombeen kwam vlug vooruit. Licht heeft een egel 's nachts niet nodig; hij vindt de weg met zijn snuit. Toen hij de tuin waarin hij woonde hele maal doorgelopen was, kroop hij door een heg en kwam in de buur-tuin. Hij liep een eindje door en plotseling rook hij iets heel lekkers. Met zijn snuitje in de lucht snuf felde hij nauwkeurig waar die lekkere geur vandaan kwam en hij dacht: „wat ruikt het hier heerlijk! Wat zal dat zijn? Dat moet wel een heel mooi plekje van de wereld zijn!" Krombeen ging dus op de lucht af en het duurde niet lang of hij was een plek gena derd, waar de grond bezaaid lag met heer lijke, overrijpe peren. Dadelijk begon Krombeen te smullen. Wat waren die peren lekker sappig en zoet, dacht de lekkerbek. Hij at zijn buikje rond en dik en hij vond het een heel prettig be gin van de reis. Plotseling hoorde hij echter iemand aankomen. Wie kon dat zijn? Kalm bleef Krombeen staan en wachtte. Toen zag hij dat het een hond was, die op hem afkwam. „O, een hond, daar ben ik niet bang voor," dacht Krombeen. Hij rolde zich op en leek precies op een ronde, ste kelige bal. Zijn kop had hij ingetrokken en ook zijn kromme beentjes kon je niet meer zien. Zo lag hij doodstil tot de hond dich terbij kwam. Het dier blafte heel hard tegen de steke lige bal. Hij wilde Krombeen aanvallen en deed zijn bek wijd open, maardat viel hem gruwelijk tegen! Zijn snuit zat voJ stekels, die hem gemeen pijn deden. Jankend droop de domme hond af. Krom been stond alweer op zijn pootjes en lachte: „Ziezo, die heeft er genoeg van. Hij zal mij voortaan wel met rust laten!" De weg was weer veilig en dus kuierde Krombeen welgemoed verder. Daar zag hij opeens iets glinsterends voor zich liggen. Het was een groot water, een riviertje. Toen Krombeen al dat water zag, werd hij een beetje angstig. Hoe kwam hij daar ooit overheen? Zwemmen kon hij niet en er overheen springen nog minder. Zou hij er doorheen kunnen waden? Maar als de rivier heel diep was, zouden zijn poten veel te kort zijn. Het leek Krom been een gevaarlijke onderneming; nee, hij durfde niet! Hij liep nog een eindje langs het water om te zien of ergens een brug was, maar hij kon niets ontdekken wat daarop leek. Water, overal water, niets dan water! „Hoe is het mogelijk, ben ik nu de we reld al rondgereisd?" vroeg hij zich ver baasd af. „Het moet wel zo zijn, want hier houdt alles op. Nu, dan maar weer naar huis toe." Krombeen ging dus weer terug. Hij moest zich haasten, want het begon al te scheme ren en hij hoorde een haan kraaien. Spoe dig was hij weer thuis en zijn vrouw was erg blij, dat ze hem zo vlug weer terug zag. „Vertel eens wat van je reis om de wereld," vroég Zé, toen ze gegeten hadden. Krombeen vertelde zijn avonturen en tenslotte zei hij: „Mooi is de wereld wel, maar verschrikkelijk klein!" Op deze leuke manier kun je van de letter M een Sinterklaasje maken. Teken elke lijn maar na, dan komt het portret van de grote kindervriend vanzelf op je papier. Na een paar keer kan je het uit je hoofd. Jan: „Elke dag als ik een lepel levertraan neem, krijg ik van moeder een dubbeltje." Piet: „En wat doe je daarmee?" Jan: „Die doe ik in een spaarpot tot er twee gulden bij elkaar is." Piet: „En wat doe je dan met die twee gulden?" Jan: „Daar koopt moeder een nieuwe fles levertraan voor." De oplossing van het raadsel van ver leden week is „Vlissingen" (vork, blad, muis, hals, mast, Tiel, neus, egel, teen, maan). Probeer nu eens de Sinterklaas-rebus op te lossen. Eens zien gan wie dat lukt! Zondag 2 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Gebouw v. Chr. Bel., 10 uur: de heer Th. Mooij. Ned. Herv. Kerk, Bethlefeemkerfc, 10 en 19 uur: ds. J. v. d. Berg. Wijkgeb. Beth- lehemkerk, 10.15 uur: de heer J. Bergs- ma. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), geen opgave. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur vroegmis, 10 uur: hoogmis, 19 uur: vespers dins dag en donderdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst Ken- nemerlaan, 20 uur: Verlossingssamen komst. Leiders: Brigadier en mevrouw Gladpootjes. Baptistengemeente IJmuiden, Cultureel Gebouw, 10 uur: F. Oosterwijk van Haarlem. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest, 19 uur: ds. E. Even huis van Amsterdam, jeugddienst Ned. Herv. Jeugdgebouw, 10 uur: jeugdkerk, de heer M. van Dongen. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: Jb. Kleijn Haneveld van Bodegraven dins dag 4 dec. J. A. Visser van A'dam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. Leenman, di recteur stichting Evangelie en Industrie. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10.30 en 19 uur, ds H. P. Huisman. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, geen opgave. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: Jeugddienst. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Boer. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: dr. A. v. Biemen van Bentveld. Maranatha, 10 uur: de heer A. Agtereek van Amsterdam, 19 uur: de heer F. Nie- meijer van Alphen aan de Rijn vrij dag 20 uur: Maranatha declamatorium door Evangelisatie van Bodegraven. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kinder samenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle samen komsten staan o.l.v, le luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. Dickhout van IJmuiden-Oost. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood, van Velsen. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur, ds. D. ter Steege, H. Doop, 19 uur, ds. Joh. Brons geest van Haarlem. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, 10.30 uur: de heer W. Doeven- dans, jonge jeugdkerk. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. D. H. Bies- ma, 15 uur: ds. H. W. Eerland van Lisse. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. C.Klap- wijk van Bennebroek. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Doopsgez. Gem., 10.30 uur: ds. J. P. Ja- cobszoon, gebouw Spaarnberg, Sant poort. HAARLEM: Churg of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p.m. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdienst, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. kinderdienst, Insingerschool, 10 uur. Herv. kinderdienst, Comitéschool, 10 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Groen van Prinstererschool, 10.45 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, 11.45 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. Geref. zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uut, Ossendorpschool, ingang Lemairestraat. DRIEHUIS-VELSEN DORP: Herv. zondagsschool, 10 uur, Marie Bo- reelkleuterschool, alle leeftijden. Herv. zondagsschool, 12 uur, Wijkge- bouw, Torenstraat, leeftijd 5 en 6 jaar. Doopsgezinde zondagsschool, Driehuis, 10.30 uur. SANTPOORT: Herv. zondagsschool, 12 uur, Kapel aan de Pastorieweg, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 8 t/m 10 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, „School met de Bijbel" aan de Frans Netscherlaan, 11 t/m 12 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. zondagsschool, 12 uur. Kleuter school aan de Banjaertstraat, leeftijd 5 t.m. 8 jaar. Herv. zondagsschool, 12 uur, C.V.O.- school aan de Langeveldstraat, leeftijd 8 t.m. 13 jaar. Geref. Evang. zondagsschool. Da Costa- school, 11.30 uur. KINHEIM-VELSEN De bezoekers verschijnen in de volgende opstelling: De Graaf; Hijnen en Boon- Van der Enden, Tromp sr. en Wesselman- Witte brood, Tromp jr., Bakkum, Van Kaan en Koelemeijer.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11