IVV handhaafde zich in 3 B door zege op Zilvermeeuwen Strawberries-elftallen verloren met ere van HHYC en Amersfoort Agenda voor Velsen Voetbal in Kennemerland Hockey in Kennemerland Geschenken Beverwijk Terrasvogels Wijk aan Zee DEM ADO'20 VVB Vitesse 1EV St. Nicolaas voor 800 kinderen uit speeltuin Spaanse glimlach bij de Filmliga Waterloo Jong Hercules Rijkswaterstaat nam afscheid van de heer J. Dingemanse Prachtig Sint Nicolaas-feest van Kennemerstaten-jeugd St. Nicolaas voor kinderen van CSV'ers J. Schoonenberg won „De Rolle"-wisselbeker Reserves van Watervliet faalden opnieuw Voetbalwedstrijd tussen Wijk aan Zee en Hongaren Agenda voor Beverwijk MAANDAG 3 DECEMBER 1956 Ondanks het druilerige weer konden zondag vrijwel alle wedstrijden doorgang vin den: alléén het Kinheim-terrein werd afgekeurd. In 3 A onderscheidden de belde Castricumse clubs zich, evenwel op geheel verschillende wijze. In 3 B handhaafde I.V.V. zich aan de kop door zij het op het nippertje van Zilvermeeuwen te win nen. Waterloo bleef de leidende ploeg in 4 E, dank zij een nul-twee zege op Onze Gezellen. In 3 A leed CSV een verpletterende ne derlaag tegen Alcmaria Victrix: Met niet minder dan vijf-nul moesten de Castricum- mers de meerderheid van de aloude Alk- maarse club erkennen. Vitesse deed net heel wat beter dan haar plaatselijke zuster vereniging door Always Forward met een zes-nul nederlaag naar de stad van Coen terug te zenden. De Alkmaarse Boys deel den met Egmondia, doch behielden niette min hun eerste plaats. ADO verloor zowaar met drie-twee van Helder, dat daardoor de onderste plaats aan Always Forward kon overdoen. In 3 B kwam Wijk aan Zee voor de zo veelste maal met lege handen in de bad plaats terug: Ditmaal moest het in Haar lem bij EHS de beide punten achter laten (twee-één). Bij TerrasvogelsAssendelft, een ont moeting tussen twee vrij zwakke clubs, werd er vrij lustig op los gescoord. De Assendelvers wonnen met de oneven goal uit zeven stuks. De twee pretendenten voor de bovenste plaats, IVV en KW, wonnen beide: De Ilpers met twee-drie van Zilvermeeuwen en de Krommenieërs met drie-één van WSV, wat een goede prestatie mag heien. In 4 E omzeilden de Waterloërs een las tige klip door in Haarlem van Onze Ge zellen met twee-nul te winnen en daar Nautilus met twee-twee tegen Geel Wit gelijk speelde, mocht het terecht een goeds das voor de IJmuidenaren heten, wat niet bepaald ten opzichte van Bloemendaal "o-'ocd kan worden, immers de Bloemen dalers zelf verloren, terwijl WH en Ilalf- "pg b°ide on de volle buit beslag legden. De stand luidt thans: Derde klasse A Derde klasse B Aikm. Boys 9-13 I. V. V. 8-14 Alcm. Victrix 8-11 K. V. V. 8-12 Purmersteyn 9-11 W. S. V. 8-11 Egmondia 8-10 Q. S. C. 7-10 H. S. V. 8-10 Z. V. V. 9-9 C. S. V. 9-10 Velsen 7-7 Z. A. P. 8-9 E. H. S. 7-6 Vitesse 9-9 Zilvermeeuwen 8-6 A D. O. 9-7 Assendelft 8-0 E. V. C. 9-5 Wijk aan Zee 9-5 Helder 9-4 Terrasvogels 7-4 Alw. Forward 7-3 Kinheim 6-2 Vierde klasse E Waterloo 8-14 N. A. S. 7-6 Onze Gezellen 9-10 A. G. S. 0-6 D. I. O. 8-9 Halfweg 7-5 Geel Wit 9-9 V. V. H. 3-5 A. S. V. 7-8 Bloemendaal 9-5 Swift 7-8 Enigszins onverdiend en pas in de laatste minuten heeft Beverwijk tegen WFC een nerlaag moeten incasseren (drie-twee). In de eerste helft duurde het nog wel even voor de Wijkers op het gladde veld thuis waren. Men kreeg al gauw een één nul achterstand, maar dat was aan eigen schuld te wijten. Bruinenberg werd zo in het nauw gedreven, dat hij de bal in eigen doel schoot. Voor de rust passeerde Dietz bij een snelle WFC-aanval Raap voor de tweede maal (twee-nul). In de tweede helft waren de Wijkers on betwist sterker. Springer verkleinde de achterstand uit een goede combinatie met Van Balen (twee-één). Linkshalf Wolter- man, die goed achter de voorhoede mee trok, schoot vervolgens een bal die weg gewerkt was door Boot, hard in (twee twee). Nadat men gelijk gekomen was leek het erop dat dit de eind-uitslag zou worden, maar met nog enkele minuten speeltijd trok WFC ten aanval. Minneboo kreeg epn voorzet van rechts tegen zijn arm en scheidsrechter Augustvn kende een straf schop toe. Deze werd hard ingeschoten (drie-twee). Teleurgesteld verlieten de Be- verwijkers het veld. In de ontmoeting tegen het zeker niet hoog geklasseerd staande Assendelft moest Terrasvogels het stellen zonder de steun van haar drie voorhoede-spelers Bouwer, Rijke en Pellemans. Een grootse wedstrijd is het niet geworden. Bij beide ploegen werd uitermate slordig geplaatst. Aanvan kelijk waren de Vogels het meest in de aanval, maar bij de eerste uitval van de Assendelvers was het reeds raak, doch Spanjaard wist nog voor de rust gelijk te maken, doordat de doelman der gasten de bal na een schot van zijn voet liet glippen. Al spoedig na de rust wist dezelfde spe ler de thuisclub de leiding te bezorgen, doch toen bleken de Vogels hun kruit ver schoten te hebben en was het woord aan de nog al hard spelende Assendelvers, die de stand tot vier-twee opvoerden. Inmid dels hadden Röbken en Goedhart van plaats verwisseld. Eerstgenoemde slaagde er ondanks zijn tekort aan tempo in Ter rasvogels achterstand tot vier-drie te ver kleinen. Het gaat Wijk aan Zee niet voor de wind. Nu weer werd in Haarlem een nederlaag geïncasseerd tegen EHS en hoewel Wijk aan Zee over het algemeen goed partij gaf, j kwam de zege toch terecht bij de club vvei- ke er het meeste aanspraak op mocht doen gelden. Reeds in de eerste helft was het te zien, dat EHS over betere capaciteiten beschikte, maar de Wijk aan Zee-defensie hield het hoofd koel. Zelfs namen de kustbewoners tegen de verhouding in nog de leiding, toen Burger kort voor de pauze een kans kreeg en deze dankbaar accepteerde (nul-één). Wijk aan Zee had in de tweede helft geruime tijd het beste van het spel, maar kon nu op zijn beurt niet tot doelpunten komen. Wel de tegenpartij, want na vijf minuten scoorde Dautsenberg de gelijk maker en dezelfde speler kon een kwartier voor tijd EHS zelfs de leiding bezorgen. Dit geschiedde nadat De Blok was vervan gen door invaller Scholten, die wel enige chuld aan het Haarlemse doelpunt had. Maar Wijk aan Zee was hiermede vol komen van de kaart en mocht tenslotte nog "an geluk spreken, dat in de twèe-één score men wijziging meer kwam. Het gaat met DEM de verkeerde kant uit. In de strijd tegen West-Frisia kwamen de tekortkomingen vooral van de voor hoede duidelijk aan het licht en de drie-nul nederlaag welke de Wijker club uiteindelijk kreeg te slikken, komt op rekening van de aanval die niet de kracht kon opbrengen om de soms goed opgezette combinaties naar behoren af te werken. West-Frisia speelde fris en met open aan vallen werd het Wijker doel stevig onder vuur genomen. Doelman Aardenburg hield er vele goede schoten uit, maar kon ten slotte niet voorkomen dat Simon voor de bezoekers de leiding nam, zodat met nul één gedraaid werd. Dezelfde speler ver grootte na de hervatting de Enkhuizer voorsprong, waarna DEM even krachtig kwam opzetten om de bakens te verzetten. Maar alle pogingen faalden en toen tot overmaat van ramp bij één der West-Frisia aanvallen de bal via Spanjaard achter doel man Aardenburg belandde en de stand daardoor op nul-drie kwam, was de aar digheid er af en moest DEM met een ste vige nederlaag genoegen nemen. ADO '20 heeft van de verre reis naar Den Helder weinig plezier gehad, want men incasseerde van het zwakke Helder een nederlaag (3-2). ADO speelde vóór rust tegen de straffe wind in. Er waren vijftien minuten verstreken toen N. van Tunen in het strafschopgebied gehaakt werd. Er werd een strafschop toegekend, die Van Tunen onhoudbaar voor doelman Haver- hoek inschoot (0-1). Deze voorsprong be hield men niet lang, want toen A. van Tunen na $4 minuten spelen terugspeelde op Burger, was deze al uit zijn doel ge lopen (1-1). Kort hierna sloeg de ADO- doelman een bal mis (2-1) en kort vóór rust was het aan de overkant precies een zelfde geval. Ton Dam gaf de bal het laat ste tikje (2-2). In de tweede helft ging het er aanvan kelijk op lijken dat ADO ging winnen, want steeds werd er op de helft van de thuisclub gespeeld. Na een kwartier echter kreeg de linksbinnen een kans die hij niet voorbij liet gaan (drie-twee). Wat ADO ook pro beerde, Helder verdedigde met hand en tand, zodat de eindstand drie-twee werd. In Hoorn heeft VVB tegen het overigens sterke Hollandia zoveel doorzettingsver mogen in de tweede speelhelft gedemon streerd, dat daaruit de fraaie 1-3 overwin ning kon ontstaan. De Breesapers, die Both misten en Bruinzeel op de spilplaats had- denr^spirtnen tegen derstenke-wind noop- vol en waren in de eerste tien minuten zeker niet minder dan Hollandia, van wie de gevaarlijke midvoor Bos thans weinig echt schuttersgevaar opleverde. Aangezien de VVB'ers vaker niet tijdig van hun aan vallen konden terugtrekken, waren de te rugspeelballen op doelman Nieuwenhuys voor de VVB-veste het grootste gevaar. Toen dan ook Luitjes dit na een half uur weer deed, was het Bos. die eerder bij de bal was (1-0). Hollandia schiep zich nu de beste kansen, waarbij Nieuwenhuys prach tig werk deed, maar kwam niet verder met doelpunten. Na de hervatting verplaatste VVB met wind mee geleidelijk het spel. Na vijf mi nuten schoot Verswijveren keurig in uit een voorzet van Boevink, die even later een doelpunt zag afgekeurd. Weliswaar kwam ook Hollandia gevaarlijk doorbre ken, maar dan was er Nieuwenhuys, die met elan zijn doel zuiverde en VVB naar de overwinning voerde. In de laatste twintig minuten had VVB een aanzienlijk over wicht, waarvan Van der Linde profiteerde met een strakke kopbal (één-twee). Dezelf de speler werd na de gehele Hollandia- verdediging voorbij te zijn, door de doel man ten val gebracht. Bruinzeel schoot de strafschop in (één-drie). De uitslag van de wedstrijd tussen Vitesse en Always Forward (zes-nul) geeft een wel erg geflateerd beeld van de wedstrijd. Vitesse kon vóór rust twee doelpunten maken door Van der Valk en Eikhof. In deze periode is het Vitesse-doel maar wei nig in gevaar geweest. In de tweede helft kon Vitesse zonder enige moeite haar voorsprong vergroten. Eikhof schoot al gauw het derde doelpunt in (3-0). H. Zonneveld kreeg een goed door gespeelde bal van links en bracht de stand op vier-nul. Van der Valk en Eikhof na men ieder nog een doelpunt voor hun reke ning, zodat de eindstand zes-nul werd IEV heeft in Haarlem de belangrijke wedstrijd tegen Concordia niet kunnen winnen. Hoewel met wind mee spelend, was het Concordia, dat de eerste aanvallen ondernam, maar die door de IEV-achter- hoede konden worden gekeerd. De IEV'eis speelden te kort en te doorzichtig om Con cordia te verrassen. Hiervan maakte de thuisclub gebruik en viel fel aan. Na ruim een half uur bracht de lat voor IEV red ding bij een zeer gevaarlijke kopbal. Tot de rust werd niet gescoord (nul-nul). Na de hervatting wijzigde Concordia dt- opstelling, zodat nu veel meer gevaar in de aanval werd gebracht. Al na twee minuten werd Alkemade door de linksbinnen ge passeerd (1-0). De volgende Concordia-aan- val was al even succesvol; de midvoor schoot het tweede doelpunt in (twee-nul) en nog geen vijf minuten later was het al drie-nul voor de thuisclub. Bij een van de weinige aanvallen werd Duin door twee man in het Concordia-strafschopgebied aangevallen. H. de Reus bracht de stand op drie-één uit de toegekende strafschop. IEV dacht hierna wat vrijer te kunnen spelen, maar Concordia liet zich niet intimideren en combineerde naar hartelust, waarbij de IEV-verdediging nog driemaal aan het wankelen werd gebracht met evenzoveel doelpunten. Het einde van deze wedstrijd die voor IEV tevens het missen van de EEBWKCT HET WORDT EEN WEEK met dure schol en tong, dat leerde de vorige wel, toen er sinds maandag geen platvis meer aan de afslag van IJmuiden verscheen en de eerste paar kotters en loggers pas don derdag en vrijdag de neus buiten de pie ren waagden. Vandaag waren er al een paar ter markt, om te profiteren van de hoge koers voor hun vangst en dat zal nog wel een paar dagen zo blijven. De .,stormprijzen" liggen immers vooral in deze sector, waar men het eerst de invloed van het grillige weer voelt. Met België is het niet in orde. De f 80 voor een kist kabeljauw, welke woensdag genoteerd werd en de f 70 voor de regels waren tekenend voor de situatie, waarin de grote Deense importen bij onze zuider buren een niet onbelangrijke, zo niet be slissende rol vervullen. De Elie trof het daardoor met de kabeljauw al bijzonder ongunstig en nu de licenses bijna uitgeput zijn, ziet het er niet zo vrolijk uit voor de schepen, die moeizaam een vangetje kabeljauw hebben veroverd, maar bij voorbaat 3" '-n, dat zij zowel op de Belgi sche als op de IJmuidense markt worden dwarsgezeten door goede en goedkope ka beljauw uit Denemarken. De schelvisprijs maakte gelukkig weer wat goed. zodat de Elie dan toch nog aan de goede f 26.000 kon komen, maar als het alleen van de kabeljauwen had afgehangen, was er geen florissante reis uitgekomen. Wat toch echt wel de bedoeling is na dagen steken en dagen worstelen tegen een niet tot rust komende zee, die om de Noord hoge wa terbergen tegen de vissers In het geweer brengt en met zoutzweren en onherberg zame kou probeert het volk van zee te jagen. De Dirkje bofte voluit vorige week. Op een moment, dat er nergens, zelfs in Bres- kens niet, haring werd aangevoerd, kwam zij pedant met een vangetje aanzetten en de schaarste maakte de handel zo happig, dat zij voor een toch echt niet zo bijzon dere kwaliteit een goede prijs wilde beta len. waardoor de besomming liefst de f 26.000 haalde. Voor het overige zijn er diverse lage besommingen uit de bus ge komen als gevolg van het meestal onvis- bare weer. De post „stormverlet" zou toch nog eens op de sociale rekening der vis serij moeten worden bijgeboekt. Breskens lag dus door het slechte weer ook al dicht en vrijdag hebben vijftien spannetjes het dan wel geprobeerd, maar er kwamen er dertien on honk terug om dat het buiten niets gedaan was. Tot f 30 moest er dus in IJmuiden betaald worden voor een kist haring en daarmee liep ook de makreel hard omhoog: tot een lieve f35 per kist. Datzelfde stormachtige weer heeft de schelvis ook hoog gehouden. Za terdag werd er zelfs bij 1000 kisten aan voer graag en grif f 25 gegeven voor een goed kistje braad. De kinderbijeenkomsten van de speel tuinverenigingen „Schulpen" en „de Meer- weiden" te Velsen-Noord hebben altijd zeer veel belangstelling ondervonden en telkens vragen de samenwerkende besturen zich af hoe men de vele kinderen moet onder brengen. Zaterdagmiddag was het gemeen telijk ontspanningslokaal aan de Van Die- penstraat tot tweemaal toe met vierhonderd kinderen vol, zodat de voorziter, de heer M. J. Marcus, een dringend verzoek tot de ouders moest richten om ruimte te maken, hetgeen na veel herhalen tenslotte ge schiedde. In zijn openingstoespraakje wees de heer Marcus op de baldadigheid van de jeugd, die vaak de perken te buiten gaat en waarbij ook de speeltuinen en het ma teriaal niet worden ontzien. Vooral de oudere kinden vroeg hij begrip te hebben voor het vele werk en de moeiten, die de leiders van het speeltuinwerk hebben om de kinderen rustig te kunnen laten spelen. Het bezoek van Sint Nicolaas met zijn twee knechten bracht een opgewonden stemming onder de jeugd. Met aandacht is gedurende drie kwartier gekeken naar de opvoering van de kinderoperette „Lentekoningin", die in vijf weken door mevr. VeltmanZwets met de kinderen was ingestudeerd. Ook de goochelaar „Adrieo" had voldoening van zijn manipulaties. Er werd ruim getrac- teerd en ten slotte kregen alle kinderen een taaipop en een zak snoep mee naar huis. Het decemberprogramma van de Film liga Velsen vermeldt voor dinsdag de elfde december een vertoning in het Rex-theater van de Spaanse satire „Benvenido mr. Marshall", een fijnzinnige poging van Spaanse zijde om het Marshall-plan op de hak te nemen zonder een moment grof te worden. Dat is ten volle gelukt, want in 't Spaanse dorp Villar del Rio wordt op verrukkelijke wijze de draak gestoken met het feit, dat een officiële commissie van het Mar shall-plan van de plaat selijke bevolking aan de weet komt, wat er op hun verlanglijstje staat. Hoe geestig dat ietwat naar een wrang kantje trekkend gegeven uit de verf is gekomen, vooral wanneer het hele bezoek niet doorgaat en men probeert een vriendelijk gezicht bij de nieuwe situa tie te trekken, bewijst deze „Welkom mr. Marshall". Het is een typische liga-film, een gegeven voor fijnproevers, die er dan ook ongetwijfeld in grote getale op zullen afkomen. In het voorprogramma draait de voor treffelijke Cavalcanti „Rien que les heu- res", die de armen van Parijs met een diepe sympathie observeerde en hen vastlegde in hun menselijkheid, hun ontroeringen en hun uitzichtloosheid. Zoals verwacht hebben de hoogste elftallen van het Velsense Strawberries het niet tot een overwinning kunnen brengen tegen hun sterke tegenstanders in de res pectievelijke uitwedstrijden tegen H.H.IJ.C. (dames) en Amersfoort (heren). In de damesontmoeting kwam Strawberries in het veld met een invalster-doelver- dediger, welke speelster het er overigens niet slecht heeft afgebracht. De strijd ging gedurende de gehele wedstrijd gelijk op, zodat na veel spanning het einde kwam met een kleine 32 overwinning van de H.H.IJ.C.-dames. De heren moesten in Amersfoort aantreden tegen de leiders in de overgangsklasse B en geheel volgens verwachting moesten de Velsenaren na een slechte en teleurstel lende ontmoeting genoegen nemen met een toch nog eervolle 20 nederlaag. De belangrijke strijd in Beverwijk tussen D.E.M. en de Helderse Adelborsten ein digde onbeslist, waardoor D.E.M. nog een fraaie kampioenskans heeft behouden. EechtropKraaien (heren) Eindelijk is het elftal van Eechtrop er weer in geslaagd beslag te leggen op beide winstpunten, hoewel deze zege nog aan een zijden draad heeft gehangen. Deze ontmoeting begon reeds direct zeer ADVERTENTIE heeft alles wat bekende fabrieken op huishoudelijk Eebied maken KENNEMERLAAN 1 TEL 5853 aansluiting van de kopgroep betekent, werd een zes-één nederlaag. De zware uitwedstrijd tegen Onze Ge zellen heeft Waterloo tot een goed einde gebracht en verdiend met twee-nul gewon nen. Het was een meer spannende dan fraaie wedstrijd, en er werd soms te hard gespeeld. Waterloo startte tegen de harde wind in, en kreeg reeds na tien minuten een strafschop tegen wegens hands van spil Schaap, maar de bal kwam via de paal in de handen van doelman Kok. Ondanks de tegenwind hadden de IJmuidenaren de beste kansen. De aanvallen van O.G. ver den steeds door de Waterloo-verdediging afgebroken en in deze periode bleek dat het verdedigingsblok moeilijk te passeren was. Ook de O.G.-verdediging wist wel raad met het te korte spel van de IJmuider voorhoede, zodat de rust met nul-nul aan brak. De tweede helft is een hard duel om de overwinning geweest, waarbij beide elf tallen zich schuldig maakten aan te ruw spel. Waterloo nam na een kwartier de leiding door Van Leeuwen, die zijn harde schot door een O.G.'er van richting zag veranderen. Even later schoot Koops prachtig in, maar de O.G.-doelman voor kwam een zeker doelpunt. Waterloo ver grootte vervolgens de voorsprong tot nul twee door Broek. Jong Hercules heeft haar nederlaag van vorige week weer goed gemaakt door met forse cijfers van SVJ 2 te winnen. In een vlot gespeelde wedstrijd maakte de Her cules-voorhoede zes doelpunten. Doelman De Geus werd slechts éénmaal gepasseerd Het tweede elftal van Jong Hercules won met 5-2 van Concordia. rommelig en ondanks het afbraakhockey van de tegenpartij kon Gé Post toch op fraaie wijze Eechtrop de leiding geven (10) met welke stand ook de rust aanbrak Na de hervatting laaide de strijd fel op en de bezoekende Kraaien stelden alles in het werk om de kleine achterstand nog weg te werken, waarin zij echter niet slaagden, zodat het einde kwam met een zwaar bevochten zege van Eechtrop. Rood Wit 2Eechtrop (dames) Het bezoekende Eechtropelftal is er in geslaagd in de moeilijke uitwedstrijd tegen Rood Wit toch nog een puntenverdeling uit het vuur te slepen (11) met welk resultaat de Eechtrop-dames zonder twij fel tevreden zullen zijn, want thans werd de leiding in de klasse behouden. Nadat de rust nog met dubbel blanke stand was aangebroken in deze bijzonder aantrekkelijke wedstrijd nam Rood Wit door Lietbeth Smit de leiding (10), doch een hard onhoudbaar schot van Truus Lankamp via de bovenlat betekende de gelijkmaker (11), met welke stand tevens het einde kwam. DEMAdelborsten In een buitengewoon aantrekkelijke wed strijd heeft het eerste herenelftal van DEM, voor de tweede maal gelijkgespeeld tegen Adelborsten uit Den Helder. Het tempo lag zeer hoog. Aanvankelijk oefende DEM een sterke druk uit op het doel van Adelborsten, doch de keeper stond het maken van een doelpunt steeds in de weg. Bij een gevaarlijke aanval van Adelbors ten, werd de bal op het DEM-doel ge slagen. De keeper sloeg de bal recht op de toestormende speler toe en deze had geen moeite de score te openen. Niet in het minst geïntimideerd door deze onverwach te achterstand, bleef DEM stug volhouden, maar het goede doelverdedigen van de doelman van Adelborsten voorkwam elk onheil. De rust ging in met een éénnul achterstand voor DEM. Ook na de rust bleef het tempo zeer hoog, maar door een omzetting in de achterhoede van Adel borsten kreeg DEM's voorhoede iets meer bewegingsvrijheid en uit een van haar talrijke aanvallen, moest de keeper van Adelborsten capituleren, voor een door Braun van dichtbij hard ingeschoten bal. DEM beleefde weinig vreugde van dit doelpunt, want onmiddellijk na het nemen van de midden-bully, trokken de Adel borsten op het DEM-doel af. Uit deze aan val resulteerde een vrije slag voor Adel borsten. Deze werd snel en onberispelijk genomen en de stand was tweeéén voor Adelborsten. DEM zette nu alles op alles en Hans Groen mocht dan ook het ge noegen smaken voor DEM de verdiende gelijkmaker te scoren. Prins Bernhardt heeft het radarsysteem langs de Nieuwe Waterweg officieel in gebruik gesteld door aan boord van het motorschip „Erasmus" radiotelefonisch een gesprek te voeren met de centrale radarpost in Hoek van Holland. Daarna bracht de Prins een bezoek aan deze post, waar hij telefoneerde met de loods boot „Betelgeuze", die ongeveer een mijl uit de kust lag. Met ingang van 1 december is aan de heer J. Dingemanse, technisch ambtenaar van de Rijkswaterstaat te IJmuiden eervol ontslag verleend met dank voor de door hem aan de staat bewezen diensten. Aangezien de gezondheid van de heer Dingemanse reeds enige tijd te wensen overliet, heeft het afscheid in intieme kring plaats gevonden. „De samenwerking en medewerking die wij altijd van u hebben mogen ondervin den zijn door een ieder op hoge prijs gesteld en wij hopen dat ge nog vele jaren van uw welverdiende pensioen moogt genie ten". Met deze woorden overhandigde de heer B. Hakkeling, hoofd van de dienstkring IJmuiden namens het personeel een viertal boekwerken, die tezamen met een fruit mand een bewijs van grote erkentelijkheid vormden. De samenwerking van de Kennemersta- ten-verenigingen WB (voetbal), IJmond (handbal) en Watervliet (korfbal) leidde zaterdagmiddag in het overvolle Staten- huis aan de Velserduinweg tot een prettig feest voor de jeugdleden van deze ver enigingen. Twee „jeugd"-voorzitters, de heer A. Zwagerman (WB) en W. Siebers (IJmond) begroetten de vele jonge sport- enthousiasten, velen vergezeld van oude ren. Zij spraken beiden over de dit jaar en op dit terrein voor het eerst bereikte samenwerking op deze wijze voor de „bal lende" Kennemerstaten-jeugd een geza menlijk feest te hebben kunnen houden, opdat een betere eenheid werd verkregen, die tevens zou leiden tot meer begrip voor eikaars sportbeoefening. Bovendien leerde de jeugd op deze manier in groot verband elkaar ook beter kennen. Er was gezorgd voor een aantrekkelijk filmprogramma met mooie natuuropnamen in kleur, tekenfilmspjes en de hoofdfilm „Een rit op de locomotief", een product van Arthur Rank, een verantwoordde jeugdfilm, waarin op velerlei manieren de aandacht werd gevraagd en gevangen we gens de kostelijke belevenissen van ondeu gende kinderen, die toch steeds weer goed terechtkomen. Uiteraard werd er ruim ge- tracteerd na het altijd weer enerverende bezoek van Sint Nicolaas en zijn trawan ten, die, menig jongeling of jong meisje onder handen namen. Bij het naar huis gaan kregen alle kinderen een flinke zak met versnaperingen. Een paar honderd kinderen van leoen van de supportersvereniging CSV hebben zaterdagmiddag in het Castricumse „Corso" theater het St. Nicolaasfeest meegemaakt. De Sint arriveerde om half drie, verge zeld van zijn onafscheidelijke knecht, die niet karig was met het strooien van mop pen. Verscheidene kinderen moesten bij de Sint komen om een vermaning in ontvangst te nemen, welk onderhoud echter steevast werd besloten met het uitdelen van peper noten. Vervolgens zong de jeugd St. Nico- laasliedjes met een overgave die hartver warmend was. Daarna werden enkele tekenfilms vertoond, waarin Donald Duck uiteraard niet ontbrak. Tenslotte kreeg de jeugd een flinke zak, waarvan de inhoud werkelijk fantastische lekkernijen bevatte. De leden van de supportersvereniging kwamen 's avonds in hotel Borst bijeen voor het St. Nicolaasfeest, waarmee een traditie, na een onderbreking van zes jaar, werd hersteld. Het was een gezellige avond die met een dansje - welke kunst de Sint ook machtig bleek - werd afgewisseld. In de jaarvergadering van de klaverjas- club „De Nolle" te Beverwijk heeft de voorzitter, de heer G. Potman, de leden kunnen mededelen dat de wisselbeker van de onderlinge clubcompetitie dit jaar ge wonnen werd door de heer J. Schoonen berg. Deze mocht uit handen van de voor zitter de wisselbeker in ontvangst nemen. De vereniging mag zich verheugen in een steeds groter aantal leden, hierdoor kan de onderlinge competitie nog aantrekke lijker worden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de he ren G. Potman, S. van der Plas, H. Groe- nenveld en M. de Vries allen herkozen. De jarlijkse feestavond zal gehouden worden in februari. KENNEMER PLUIMVEEVERENIGING VIEL IN DE PRIJZEN De leden van de Kennemer pluimvee vereniging hebben op de in Heemstede ge houden tweede Hollandshow successen be haald met een groot aantal inzendingen. Met elkaar werden er twintig ereprijzen behaald. Besommingen van zaterdag. IJM 183 Vikingbank f15.440: IJM 1 Tzonne f 18.250; IJM 2 Herman f 10.970; KW 81 f 17.860; KW 176 f 11.330. Ook zondag is het tweede korfbaltwaalf tal van „Watervliet" in de wedstrijd tegen Koog Zaandijk 3 niet uit de benarde po sitie van de onderste plaats op de ranglijst kunnen geraken. De Watervliet-reserves faalden opnieuw, zodat het er voor dit twaalftal nu wel zeer duister uit gaat zien. De homegeniteit was er wel bij de Water- vlieters, maar het mankeerde aan tempo in de aanval. Voor Koog Zaandijk 3 was het al spoedig 01, waarna Leni Kloosterman fraai gelijk maakte (11). De Watervliet- verdediging kon tegen het snellere aanvals- spel van de gasten niet op en de rust ging in met 13 voor Koog Zaandijk 3. Na de hervatting bleven de gasten het initiatief behouden en het tempo aangeven (14). Het was H. Scholting, die met 24 liet wisselen, maar de gasten bleven sterker. Nadat Koog Zaandijk de stand op 25 had gebracht werd door beide ploegen nog tweemaal gescoord (47). Slechte vangst van DIJV in Middenmeer In Middenmeer heeft" de Beverwijkse hengelaarsvereniging „De IJmond Vissers" de traditionele Sint Nicolaaswedstrijd ge houden. Door de 23 deelnemende leden werden slechts 87 bovenmaatse vissen ge vangen. De uitslag was: 1. M. van Veen 21 stuks; 2. C. van Leeuwen 16; 3. J. van Zutphen 13; 4. J. Leemans 11; 5. T. Engel hart 8. Bij de middelen om de Hongaarse vluch telingen het leven wat draaglijker te ma ken, nu ze zo ver van vrienden en familie verwijderd zijn, hoort zeer zeker ook het voetbalspel. In Wijk aan Zee heeft men dit ingezien en zaterdagmiddag heeft een eer ste voetbalontmoeting plaats gehad. Een elftal van de Sportvereniging „Wijk aan Zee" bond de strijd aan tegen een elftal Hongarije, nadat de aalmoezenier Geraerts, die de leiding heeft in „Westerduin", de bal met een flinke trap het veld had ingezon den. Al spoedig bleek, dat de leden van „Wijk aan Zee" een gemakkelijke overwin ning zouden behalen. Toch waren er onder de Hongaren wel enige goede spelers. Niet tegenstaande het slechte weer was er veel belangstelling en met 8-1 in het voordeel van Wijk aan Zee kwam het eind van deze rustige, sportieve wedstrijd. Na afloop werd de Hongaren een Hol landse wimpel en een chocoladerletter H aangeboden en kwam een Hongaarse wim pel in het bezit van „Wijk aan Zee". ONGELUK BIJ HET VOETBALLEN In de ontmoeting VSV 2ADO 2 was één der Haagse spelers zo onfortuinlijk een been te breken. Het ongeluk was niet aan ruw spel te wijten. MAANDAG 3 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: Marcelino, brood en wijn". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.30-17.30 en 19-21 uur. DINSDAG 4 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, als maandag. Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: als maandag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.30-17.30 en 19-21 uur. Velser Kunstkring Voor Allen, Rex, 20 uur: Rotterdams Toneel met „De volle waarheid". SANTPOORT Ontspanningswerk bejaarden, 14 uur, zaal Spaarnberg, filmmiddag KNZHRM. MAANDAG 3 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Charley's Tante Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het verloren Continent". W.B. Theater, 20 uur: „Een seconde be slist". Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1921 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitieenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; Lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. DINSDAG 4 DECEMBER Kennemer Theater en Luxor Theater, bioscopen als maandag. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; Lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9