ÏJmuiden bewees Jan de Mayer de laatste eer artistiek Van en naar het Suezkanaal THALIA Visserij- varia Agenda voor Velsen Vanmorgen in de vishal en op zee Forcelflana 8 Successen voor VTC Kampioenskansen gestegen Problemen der toenemende mechanisatie Hoge doelcijfers bij IJmond-handbal Volleybalcompetitie bracht winst voor VGIJ en Sportbond Weihnachts Oratorium wordt geheel uitgevoerd In november passeerden 1300 schepen de pieren Jubileum uitvoering Doopsgezind zangkoor Full-Speed- -De Blinkert 1-2 Vrijdag valt beslissing over eerste-klasseschap Gasschade aan bloemen was gering Dit jaar in Kennemerland De viertallen-competitie Voor aparte geschenken Agenda voor Beverwijk DINSDAG 4 DECEMBER 1956 Een lange, lange stoet zakelijke zowel als sociale relaties, vrienden en bekenden heeft de vorige week plotseling op 49-jarige leeftijd overleden Jan C. de Mayer bege leid op zijn laatste tocht naar een stille plek in het Kennemer duin: de aula van „Westerveld" was gistermiddag haast te klein, om alle belangstellenden voor de uit vaartplechtigheid van deze gewaardeerde IJmuidenaar te bevatten. De luidsprekers in de Kennemerlaan, waar de heer De Mayer woonde en werkte, zwegen deze dag. Zowel zijn vele zakelijke relaties als vrienden, medebestuurders van VZV, strandpachters als collega's en vertegen woordigingen van IJmuidens Bloei en het Loodswezen waren naar de dodenakker ge komen, om de overledene de laatste eer te bewijzen. Bij de eenvoudige baar, waar elke bloementooi op het blanke eikenhout ont brak, sprak als eerste een broer van wijlen de heer de Mayer, nadat de klanken van het „Ave Maria" waren verklonken en hij herinnerde aan de plotselinge, wrede slag, die in het gelukkige gezin viel. Als vriend en medebestuurder van VZV heeft de heer P. Swier vervolgens het woord gevoerd. Hij gewaagde van de vele moeilijkheden, die de thans overledene heeft moeten door staan en uitte de gelofte, dat hij zijn zaken met alle oprechtheid en trouw zal waarne men, zoals hij in de twintig achter hen beiden liggende jaren van de kant van de heer De Mayer de volstrekte vriendschap en toewijding heeft leren kennen. „Je kon je de moeilijkheden tussen mensen onder ling niet altijd indenken" zei de heer Swier „en als het waar is, dat de wereld aan vlijt ten onder gaat, ben jij daar wel een spre kend voorbeeld van". Uit naam van het VZV-bestuur was hij de gestorven vriend dankbaar voor alles, wat hij in 24 jaar ge daan heeft voor de zwemvereniging en waarvoor 'hem de dankbaarheid van alle Velsense zwemsters en zwemmers toekomt. In een persoonlijk woord sprak hij de hoop uit, dat de kring zijner vrienden de jonge weduwe in deze schrijnende dagen naar vermogen zal bijstaan. De heer K. de Jong, sprekende namens het „Zakencentrum Kennemerlaan", waartoe de heer De Mayer mede de stoot heeft gegeven, herinnerde aan de donderslag bij heldere hemel, waar mee dit plotselinge verscheiden te verge lijken is. Het begrip, dat de heer De Mayer voor de middenstand heeft opgebracht uitte zich in het feit, dat iedereen altijd bij hem kon aankloppen: „het grote medeleven kan de bedroefde familie wellicht tot steun en troost zijn." Hij was er van overtuigd, dat allen die hem gekend hebben, hem als de incarnatie van rust en betrouwbaarheid1 hebben ge zien en de dank namens alle Velsense middenstanders deed: de heer De Jong ver gezeld gaan van de overtuiging, dat zijn naam zal blijven voortbestaan als die van een trouw en fair mens. Makelaar P. J. Bakker heeft vervolgens namens de collega's van de overledene en het bestuur der vereniging van makelaars in Haarlem en omgeving de dank overge bracht voor de prettige en correcte contac ten met hem, die steeds begrip voor an- derer moeilijkheden wist op te brengen. Daardoor heeft hij, zo merkte de heer Bak ker op, de makelaardij in het algemeen en de vereniging in het bijzonder een niet geringe dienst bewezen het persoonlijk vertrouwen had de heer Bakker telkens weer als een zaak van grote waarde beseft. Na een persoonlijk troostwoord tot de na bestaanden, poogde ds. J. v. d. Berg ter af sluiting van de toespraken aan de hand Tafeltennis De afgelopen week zijn er weer zeer goede resultaten door de VTC-teams be haald en als dan ook de goede vorm van enkele spelers constant blijkt te zijn, is het niet onmogelijk dat er enkele kampioens kansen in de bus zitten. VTC 1 heeft een prima wedstrijd tegen Uitgeest 1 achter de rug en na een span nende strijd een vier-zes overwinning kun nen behalen. Keemel, Noorman en Voogt scoorden elk tweemaal maar verloren een partij van respectievelijk Tol, Dekker en Laarhoven. Door dit behaalde resultaat heeft VTC weer wat van zijn achterstand op de leider ingelopen en staat nu op de derde plaats van de ranglijst. VTC 2 heeft Winfried 3 met een neder laag naar huis terug gestuurd. Snelders en Van Weelderen wonnen hun drie partijen en Dijkhuizen kon slechts eenimaal scoren. Door tevens het dubbelspel te winnen werd einduitslag negen-één in het voordeel van VTC. VTC 3 heeft ook al een behoorlijk succes achter de rug en zond TOG 5 met een be hoorlijke nederlaag naar huis terug. Graaf land scoorde tweemaal en Kok en Cooke wonnen beide hun drie partijen. Laatstge noemden wonnen ook het dubbel zodat de einduitslag negen-én in het voordeel van VTC was. De uitstekend spelende Koningstein heeft het vierde in de zware uitwedstrijd tegen Heemskerk 1 voor de eerste nederlaag in dit seizoen kunnen behoeden, door weder om al zijn partijen in winst om te zetten. De Heemskerkers speelden met afwisse lende keiharde voor- en backhand smashes terwijl hun verdediging ook zeer solide was. Zij probeerden de VTC'ers dan ook ge regeld uit positie te spelen en hun de zege te ontnemen, wat hun ook inderdaad, zij het na een enerverende strijd tegen De Waal driemaal en tegen Koster tweemaal, gelukte. Doordat het dubbel Koningstein/ Koster na fraai spel de partij in hun voor deel wisten te beslissen, eindigde deze wed strijd in een puntenverdeling van vijf-vijf, waarmede beide partijen deze avond zeker tevreden konden zijn. VTC 5 gaat op de goede weg voort en heeft ook nu weer een grote overwinning behaald. Dekker, Oort en Van Schadewijk waren er goed in en versloegen het heus niet zwakke CTTC 2 met tien-nul. VTC 1 (dames) heeft het ook al niet min der gedaan en zagen kans het Spinneweb 2 met tien-nul te verslaan. VTC 2 (dames). Mede doordat H. War ners een zeer goede partij speelde en dan ook drie overwinningen in de wacht sleepte kon dit team een vijf-vijf gelijkspel van TYBB 3 afdwingen. D. Kort won eenmaal terwijl G. Gras drie nederlagen te incas seren kreeg. Het dubbelspel was weer een overwinning voor VTC zodat een gelijk spel uit de bus kwam. van Lukas 7:11 en Lukas 13:1 en volgende een troostwoord te vinden, te moeilijker, omdat hier een bres werd geslagen in een gelukkig gezin. De predikant herinnerde er terloops aan, dat de heer De Mayer zich heeft ingespannen voor de totstandkoming van een interkerkelijk ziekenhuis en richtte zich in zijn rouwrede tot alle aanwezigen met het vermaan, dat het plotseling sterven de voorbereiding op de eeuwigheid ont beert. Met de permanente ontferming van het evangelie als grootste opbeurende kracht, trachtte ds. v. d. Berg echtgenote en moeder vertroosting te geven. De honderden hebben zich daarna in een lange, langzame stoet naar een stille plek aan de rand van de begraafplaats begeven, waar de vriend van velen. J. C. de Mayer aan de schoot der aarde is toevertrouwd. Met een kort slotwoord en het lezen van een kerkelijk vers heeft ds. v. d. Berg na een dankrede van een familielid de plech tigheid afgesloten. Socialisten-vrouwen schonken aandacht hieraan „Het is een speciale taak van de socia listenvrouwen zich rekenschap te geven van de problemen der toenemende mecha nisatie", verklaarde dezer dagen mevrouw Gerda Brautigam voor de leden van de Vrouwenbond der P.v.d.A. In het met vlaggen versierde zaaltje aan de Abelenstraat te Beverwijk werd het tra ditionele feest voor P.v.d.A.-vrouwen ge houden. Mevrouw Brautigam begon haar rede met de ontwikkeling van de Hongaarse revolutie op duidelijke wijze te schetsen, waarbij bijzondere aandacht besteed werd aan het werk van Anna Kethly, de „moe der van het Hongaarse volk", die ondanks het feit dat ze bijna zeventig jaren telt nog voor de Verenigde Naties de strijd tracht aan te binden voor een democrati sche regering in haar land. De spreekster raadde de aanwezigen aan om aandacht te schenken aan de gebeurte nissen der laatste maanden. „Keer u niet af van al het nare nieuws, zet uw radio niet af maar leef er als be wust socialiste in mee". „Wij allen moeten onze les trekken uit het gebeuren te Coventry, waar ettelijke honderden arbeiders op straat gezet wer den door automatisering van een bedrijf", vervolgde mevrouw Brautigam, „en er voor zorgen dat deze wereld een bewoon bare wereld blijft". „Al zijn wij geen Anna Kethly's toch moeten wij nadenken over de problemen die weldra actueel kunnen worden, zoals massale werkloosheid". Na deze rede werden mevrouw Brauti gam evenals mevrouw M. Diederik uit Beverwijk, die enkele liederen ten gehore had gebracht, bloemen aangeboden. In de pauze werd er een verloting ge houden die bijna vijftig gulden opbracht voor de Hongaarse vluchtelingen. Voor de handbalvereniging „IJmond" was het zondag een dag met hoge doel cijfers, zowel voor de overwinningen als voor de nederlagen. Voor de IJmond I- dames bleek het niet moeilijk om van Con cordia 3 te winnen. Er werd goed gecom bineerd en de dames van IJmond behoef den zich niet in te spannen tegen de zwak ke Concordia-aanval. IJmond won met 12-0. Het tweede IJmond-damesteam zorgde voor een volkomen verrassing door een nederlaag tegen de THB-dames, die nog wel op vreemd terrein waren. Vooral in de voorhoede van de IJmondploeg vlotte het niet en konden de Velsense dames de weg naar het THB-doel niet vinden. THB nam zelfs de leiding (0-1). Na de hervatting was het voor de thuis club nog mogelijk de bakens te verzetten, maar dit herstel liet op zich wachten, zodat THB ervan profiteerde en met een 3-0 zege huiswaarts trok. In het RAI-gebouw te Amsterdam zette IJmond I-heren de zaalhandbalcompetitie voort met een wedstrijd tegen Turno I. Beide partijen begonnen in een hoog tempo maar het was de aanval van de Amster dammers die wat gelukkiger was met schieten. Zij kon doelman Siebers tweemaal verrassen. Hoewel IJmond ook tegenscoor- de, bleef Turno gevaarlijker en schotvaar- diger, waardoor de rust met 7-3 inging. Toen na de rust het samenspel bij de IJmonders ook niet meer wilde vlotten en Turno het zelfs kalmer aan deed, werd de uitslag een 11-5 nederlaag voor de Vel- senaren. De heren van IJmond 2 en 3, die in de zelfde afdeling spelen, kwamen tegen el kaar uit. Het resultaat was, dat IJmond 2 zich verre de meerdere kon tonen met een 18-8 overwinning. De IJmond-damesjunioren B leden een nederlaag tegen nummer één op de rang lijst, Rapiditas. De Haarlemse dames scoor den negen maal en de IJmond-junioren konden zelfs de eer niet redden (9-0). Gevonden voorwerpen in Velsen Aan het Velsense Hoofdbureau van Poli tie aan het Tiberiusplein 1, kamer 4, zijn uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzondering van zaterdagmiddag, inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: wantje, herenrijwiel, sjaal, blokfluit, vulpen, autoped, portemonaie, handschoen, jongens pet kinderschoen, muts, paar handschoenen, 2 handdoeken, theedoek en keukendoek, pet- jetwelpen), jongensbroek, kistje met touwen, regenpijpen, poes, badtas, zakmesje, muziek boek, regenhoed, pet, ballpoint, rozenkrans, paar wanten, alpino, mondharmonica, bril (motor), penning „Melbourne 1956", etui met geld, beursje, regenbroek, das, paar heren sokken, pakje met speelgoedhondje en wieg je met popje. NIEUWS VAN U.T.D. De IJmuidense bridgeclub U.T.D. speelde voor de onderlinge wintercompetitie. De uit slagen luidde: (in percenten) Groep A. 1. Kuipers-Ponte 54.76; 2. Klin kenberg- Korver 53.96; 3. dms. Schoen-Koe- lemey 52.38; 4. Prins en echtg. 51.58; 5. Pie- terse-Westerop 51,58; 6. Grentzius-Meyer 49.20; 7. Muis en echtg. 49.20; 8. Mv. Rob- Handgraaf 37.30 Groep B. 1. mv. Snel-Van Burk 66.66 2. Schoen-Koelemey 58.33; 3. mv. Slaats- Böhm 55.55; 4.mv. Leyenaar-Baart 54.86; 5. Snel- Snel 52.77; 6. Wegman-v. d. Wal 47.91; 7. mv. Pieterse- Groot 47.91; 8. mv. Klinkenberg van Loon 42.36 9. Muller-Van Olst 38.19; 10. Roelofs-v. d. Berg 35.41. Voor de Nederlandse Volleybalbond afd. „IJmond werden de volgende competitie wedstrijden gespeeld: Dames V.C.IJ. 1 V.S.V. 1 uitslag 3—0. Ie set 157, 2e set 151, 3e set 155. Een aantrek kelijke wedstrijd, waarin door VCIJ zeer sterk werd gespeeld. Sportbond 2 Kennemers 3 uitslag 30. Ie set 155, 2e set 1511, 3e set 15—10. Sport bond te sterk voor tegenpartij, doch met min. der gelukkige momenten voor het net, kon Kennemers in de 2e en 3e set toch nog tot een redelijke stand komen. Sportbond 1V.G.V. 1, uitslag 30. Ie set 15—3, 2e set 15—3, 3e set 15—7. Het spel van Sportbond was van minder gehalte dan anders het geval is. Dames van VGV bleken nog niet de juiste feeling te hebben, waar door het zo nu en dan nog wat „rammelde". Heren P.S.V. 2—Sportbond 3, uitslag 30 le set 15—8, 2e set 15—6, 3e set 15—3. Wedstrijd werd beheerst door zeer harde opslagen van de PSV-mensen. Ook in het veld speelden zij beter waardoor vlotte zege werd behaald. Sportbond 2—V.C.IJ. 2, uitslag 3—1. le set 15—6, 2e set 156, 3e set 9—15, 4e set 15—13. Een goed op elkaar afgestemde Sportbond team behaalde in deze wedstrijd de volle winst op een goed tegenstand biedend VCIJ 2. In deze wedstrijd waren de smashes van goede kwaliteit, hetgeen de wedstrijd aan trekkelijk maakte. Kennemers 3Sportbond 3, uitslag 13. Hoewel beide partijen veel van opslag wis selden, was het krachtverschil niet groot. In de 2e en 3e set ging de strijd vrijwel gelijk op. Doch in de 3e en 4e set toonde Sport bond zich onbetwist de sterkere, le set 15 12, 2e set 13—15, 3e set 6—15, 4e set 9—15. Wedstrijdprogramma voor dinsdag 4 de cember: 19 uur Dames V.C.IJ.Sportbond 1 19.50 uur Heren Sportbond 3S.V.IJ. 20.30 uur Heren V.C.K.Groen Wit Zaandam (hoofdklasse-wedstrijd) Op woensdag 5 december zullen geen wed strijden worden gespeeld. Groeiende animo bij „Denk en Zet" De Wijk aan Zeese dam- en schaakvereni ging „Denk en Zet" mag zich verheugen in een steeds groter aantal beoefenaars van deze sporten. Ook enige dammers zijn met het schaakspel begonnen. Op de jongste club avond werden bij het dammen de volgende resultaten behaald: J. Taffyn-J. v. d. Wel 2-0, N. Struwe-F. van Son 0-2, W. Duin-C. Diepgrond 0-2, J. Duin-J. Langewis 0-2 B. Zuiderduin-N. Scnaaper 0-2. De schakers boekten de volgende uitsla gen: H. Buisman-W. van Klaveren 0-1, J. van Vliet-P. Visser 0-1, P. Suiker-Th. Verhagen 1-0, J. Beuker-P. Krijgsman 0-1, J. Mallien- C. de Boer 1-0, H. Klein-C. van Elzen 0-1. ADVERTENTIE Wanneer bij het openen van een St. Nicolaaspakketje wordt geroe pen: „Ha, van ARTISTIEK!", dan is het SUCCES van de goede Sint verzekerd. Wandversiering Kunstn ij verheid Kleinmeubelen Kennemerlaan 5 (bij de brug) tel. 5705 - llmuiden Op zaterdag 22 december zal Beverwijk de eerste opvoering beleven van 't gehele Weihnachts Oratorium van Bach door het Toonkunstkoor in de Gereformeerde kerk aan het Moensplein. Gewoonlijk worden de eerste drie delen uitgevoerd, doch nu heeft men ook in studie de twee delen, die be trekking hebben op de Nieuwjaarsdag en de dagen daarna. De evangelische tenor is de heer Johan Kramer. De heer Cor Kee uit Zaandam zal het orgel bespelen. In november zijn in totaal 1300 zeesche pen de IJmuidense pieren gepasseerd. Bin nen kwamen 636 schepen en naar zee gin gen 664 schepen. Voor Amsterdam waren bestemd 514 schepen, voor Zaandam 33 schepen, voor het Hoogoventoedrijf 53 schepen en voor de papierfabriek 11 schepen. Als bijleggers waren binnen 25 schepen. Slagen tellende bridgers De vijfde selectiewedstrijd van de bridge club „Wijk aan Zee" eindigde als volgt: Groep Wit: 1. Dikkenberg-v. d. Geer 2314 pnt, 2. Dobber-Pirovano 23 L pnt, 3. Kuys- Bol 21 pnt, 4. dames Schaaper-Handgraaf 18 ppt, 5, Schaar-Kleyn 18 pnt, 6. de heer en mevrouw Bakker 16 pnt. Groep Zwart: 1. mevrouw Dobber-v. d. Elzen SOL pnt, 2. de heer en mevrouw Van der Aar 38 pnt, 3. Eekhout-Vooren 37L pnt, 4. de heer en mevrouw Van Son 3614 pnt 5. de heer en mevrouw Bol 36 pnt 6. Van Kla- veren-Handgraaf 26 pnt. Het doopsgezind zangkoor te Beverwijk hoopt op dinsdag 11 december het 35-jarig bestaan te vieren. Dit zal gepaard gaan met een jubileum-kerstconcert, waaraan bijzondere luister zal worden bijgezet. Medewerking wordt verleend door twee vocale- en vier instrumentale solisten. Uit gevoerd zullen worden „Jesu, meine Freu- de" voor gemengd koor, sopraansolo en instrumentale begeleiding; het Weihnachts- concert „Ich verkündige euch grosze Freu- de" van de Deense componist Johann Vierdanck, gecomponeerd in 1640 voor vrouwenkoor, twee blokfluiten en orgel; de Cantate Domino voor gemengdkoor, twee violen en continuo van Johann Sta- den (1581-1634) en de Hirtenkantate Zur Christnacht van Gregor Joseph Werner (Pastorella de Navitate Domini) voor ge mengd koor, sopraan- en alt-solo, twee blokfluiten, twee violen en continuo (1695- 1766). Het programma wordt besloten met het Avondkoraal „Nun will sich scheiden Nacht und Tag" voor sopraan- en alt-solo, ge mengd koor, twee violen, fluit en orgel van G. J. Moed. Solistische medewerking wordt verleend door Anna van 't Oever, sopraan te Den Haag; Ans Dol, alt te Den Haag; Geuzien Mechanicus-Klomp te Velsen en Hermien Dorrenseiffen te Amsterdam, beiden blok fluit; Barta de Graaf-Verdam en Wij- ninckx te Beverwijk, beiden viool. De koorbegeleidingen zullen worden verzorgd door de heer Th. G. Kohier. Het koor staat onder leiding van de heer G. J. Moed. In de handbalwedstrijd tegen „De Blin kert" is het de IJmuider meisjes van „Full Speed" niet gelukt de beide punten in de wacht te slepen. Wel was De Blinkert tech nisch sterker maar het enthousiasme van Full-Speed" hield voorlopig de stand gelijk. Het duurde tot twee minuten voor de rust voor het eerste doelpunt werd gescoord. Uit een snelle aanval van „Full-Speed" wist N. Otte te doelpunten (1-0). Direct na de rust waren de Overveense meisjes in het offen sief, maar de Full Speed-achterhoede met aan het hoofd de doelverdedigster J. Orsel, wist voorlopig onheil te voorkomen. Zeven minuten voor tijd moest Full-Speed bezwij ken voor een hard schot van de middenvoor van De Blinkert (1-1) en drie minuten later werd door de zelfde speelster het winnende doelpunt gescoord (1-2). Schutters traden aan De uitslag van de wekelijkse oefenwed strijd van de Wijk aan Zeese schietvereniging „Onder Ons" is als volgt: 1. A. Schellevis, 48 pnt, 2. S. IJpma 48 pnt, 3. B. Schelvis, 48 pnt, 4. J. Raadsveld, 48 pnt, 5. C. Warmen- hoven, 48 pnt. De jaarlijkse wedstrijd om speculaaspoppen wordt gehouden op donder dag 6 december. Zondagochtend zijn de zeesleper „Gele Zee" en de drijvende bok „Arend" naar het Middellandse Zeegebied ver trokken om daar, zodra de UNO op dracht geeft, de wrakken in het Suez kanaal op te ruimen of te bergen. We zien hier beide vaartuigen aan het begin van de grote reis. De bemanning wuift de achterblijvers een tot ■weerziens toe. Spanning bij „Sportief" Anders degradatiewedstrijden in het verschiet De onderlinge club wedstrijden bij de dam club „Sportief" hadden de volgende resul taten: 1. Jac. GroenJ. Hiemstra 2-0; 2. P. WesterwalJ. de Ruiter 2-0; 3. G. Huigen P. Bakker 0-2; 4. J. de BoerW. Post 2-0; 5. H. HoltH. Huigen 2-0; 6. Gé MooiS. Nij- dam 2-0; 7. J. Visser—J. Lichtendahl 2-0; 8. J. de RuiterW. Post 0-2; 9. Gé HuigenH. Huigen 2-0; 10. H. DijkhuizenP. Wester wal 2-0. Vrijdagavond 7 december zal in het Cultu reel Centrum de afgebroken partij J. M. Janssen H. Rump uit de ontmoeting Spor tiefVKD 1 uitgespeeld worden, welke zal beslissen of Sportief eerste klasser zal blij ven, of 4dat Sportief, DCIJ 2, Hillegom en VKD 1 moeten herkampen, om te beslissen wie uiteindelijk van deze vier clubs moet degraderen. Sportief staat tegen VKD met 10-8 voor, mocht Jansen remise bereiken dan zou het 11-9 voor Sportief worden. Met deze uitslag is Sportief veilig en zou VKD 1 moe ten degraderen. De stand in de kopgroep van de onderlinge competitie is: I. W. Post 12 4 4 4 12 2. Gé Mooi 7 5 1 1 11 3. H. Holt 11 4 3 4 11 4. J. Slager 6 5 0 1 10 5. J. Visser 6 5 0 1 10 6. P. Bakker 7 4 2 1 10 7..J. de Boer 7 5 0 2 10 8. P. Westerwal 8 4 2 2 10 9. Gé Huigen 9 5 0 4 10 10. J. J. Wesselius 8 4 13 9 11. J. M. Janssen 6 3 2 1 8 12. J. Lichtendahl 8 3 2 3 8 13. H. Dijkhuizen 8 4 0 4 8 Vrijdagavond zet Sportief de onderlinge competitie voort. Verkoopdag Vrijz. Hervormden De onlangs gehouden verkoopdag van de dameskrans van de vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Beverwijk heeft een bedrag van f 1500,opgebracht. Kerstconcert van Hoogovenharmonie Het jaarlijkse kerstconcert van de Hoog oven Harmonie in de Grote Kerk te Be verwijk wordt gehouden op dinsdag 18 december. Medewerking wordt verleend door het zangkoor „Zang en Vriendschap" en het jeugdkoor „Jong Zang en Vriend schap". Op de maandagavond gehouden leden vergadering van de afdeling Beverwijk der Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft de voorzitter, de heer C. Broeze met vreugde kunnen mede delen dat de gasschade aan de bolgewas sen dit jaar gering is geweest. De industrie spaart kosten nog moeite om de schade tot een minimum terug te brengen. De heer Broeze liet, zoals dat gebruikelijk is op deze vergadering, de oogstresultaten de revue passeren. In de streek Kennemerland was de oogst van tulpen, narcissen en irissen goed te noe men. De Bijgoed culturen gaven een rede lijke opbrengst met een matige prijs. De crocussen zijn dit jaar onder de Keu ringsdienst gekomen, als gevolg waarvan vele partijen werden afgekeurd en ver nietigd. De vergadering hield zich vervolgens bezig met de beschrijvingsbrief voor de Algemene Vergadering op 10 december in Haarlem. Uit de vergadering werd de wens naar voren gebracht om te trachten een betere prijs voor het abnormaal van tulpen en narcissen te krijgen. De huidige prijs van f 0,30 en f 0,25 per kg ligt beneden de kostprijs. De heren A. Goemans en F. van Wijngaaarden zullen de afdeling Bever wijk in Haarlem vertegenwoordigen. In de hoofdklasse B van de viertallen- bridgecompetitie zijn BOC I en „1940" I nog zonder verliespunten. Twee teams van BOC leiden. De uitslagen waren: Hoofdkl. A: Boekenroode 1Sans Atout 1 5540; Never D 1BOC 2 4957; Sans Atout 1Jump 1 4741; „1940" 2BOC 2 51—50. Hoofdklasse B: Sans Atout 2BOC 1 50—67; „1940" 1—Haarlem-NBB 51—33; Boe kenroode 2R.K. Haarlem 1 4036. Hoofdklasse A: BOC 2 3 2 1 - 5 Sans Atout 1 3 2 - 1 4 Boekenroode 1 2 1 - 1 2 „1940" 2 2-2-2 Jump 1 3 1 - 2 2 Never Down 1 2 - 1 1 1 Spel en Vr. 11 - - 1 0 Hoofdklasse B: BOC 1 3 3 - - 6 „1940" 1 2 2 - - 4 R.K. Haarlem2 1 1 - 3 Boekenroode 2 3 1 1 1 3 BOC 3 2 1 - 1 2 Haarlem-NBB 3 - - 3 0 Sans Atout 2 3 - - 3 0 De uitslagen in de andere klassen luidden: Eerste kl. B: Haarlem-NBB 2R.K. Haar lem 2 4065. Eerste kl. C: Haarlem N. 1—BOC 5 53—52; Zandvoort 1-Haarlem N. 1 2845; R.K. Haarlem 4Haarlem-NBB 3 5048. Eerste kl. D: Zandvoort 2Bollenstreek 1 5642; BloemendaalHBC 27—43; R.K. Haarlem 3Boekenroode 3 5535. Tweede kl. A: Haarlem-NBB 8Jump 2 63—22; HBC 2Boekenroode 7 3634; Ga- renk.kw.Kennemers 3 4149. Tweede kl. B: Haarlem-NBB 7Jump 3 40—27. Tweede kis. C: Zandvoort 3Bollenstr. 4 34—51. Tweede kl. D: Zandvoort 5Bollenstr. 3 29—68; Haarlem-NBB 5—„1940" 47—68. Tweede kl. E: Zandvoort 4—Bollenstr;12 36—53; .Haarlem-tJRB 6—HBC 3 46—62. Verbreding Hagelingerweg De directeur van Openbare Werken te Velsen heeft het verbreden van de Hage lingerweg te Santpoort en het doortrekken van de Van den Vondellaan te Driehuis voor f 55.700 gegund aan de laagste in- schrijfster, de firma Bruisschaart-Witte te Driehuis. Gevonden voorwerpen De volgende voorwerpen werden aange geven bij de Wijk aan Zeese politiepost: bruin kinderwantje, zaklantaarn, kindersok je, ring met drie sleuteltjes, rozenkrans in etui, gele oliejas, schepje en een paar dames handschoenen. MARKTBERICHT 3 December Andijvie f 0,12f 0,43; bospeen f 0,22 f 0,38; waspeen f 0,20f 0,35; tomaten f 0,20 f 0,93; spruiten f 0,38f 0,96; prei f 0,11 f0,28; boerenkool f 0,15f0,28; knollen f 0,09f 0,27; peen f 0,08—f 0,15; uien f 0,12 f 0,29. ADVERTENTIE het theater met de beste films Hedenavond 8 uur laatste voorstelling MARCELINO BROOD EN WIJN Woensdag 5 dec. geen voorstelling. Prijzen van maandag. Heilbot 3,202,56; gr. tong 6,104,80; grm. tong 5,804,40; kim. tong 4,60—3,60; kl. tong I 3,90—3,10; kl. tong II 2,402,30; tarbot I 4,302,50, per kg. Tarbot IV 13064; kl. schol I 74; kl. schol II 7944; schar 4433; v. haring 3020; makreel 3021; gr. schelvis 4826; grm. schelvis 4019; kim. schelvis 3820; kl. schelvis I 3618; kl. schelvis II 2212; wij ting 2511; gr. gul 5645; midd. gul 4541; kl. gul 3928; kl. haai 2418; poontjes 3210; kl. koolvis zw. 3330; kl. koolvis wit 3632, per kg. Gr. kabeljauw 280124; gr. koolvis zw. 8474; gr. koolvis wit 90—84; gr. leng 84, per 125 kg. Aanvoer van maandag. 110 kisten tong en tarbot, 6 kisten heilbot, 250 kisten schol, 14 kisten schar, 1055 kisten haring, 575 kisten makreel 2500 kisten schelvis, 647 kist wijting, 60 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 145 kisten haai, 30 kisten poon, 125 kisten koolvis, 28 kisten diversen. Totaal 5550 kisten. Besommingen van maandag. IJM 28 Amsterdam f 14.300; IJM 6 Norma Maria f 11.000; IJM 116 Eveline f13.100; KW 8 Dei ning f 10.200; SCH 101 f 12.750; IJM 18 f7340; IJM 14 f3020; KW 122 f15.250; KW 82 f 11.850; KW 76 f2370; KW 155 f460; RO 2 f 1450; KW 61 f260; KW 160 f860; KW 58 f1640; KW 72 f 1450; KW 36 f1310; KW 88 f870; KW 31 f1720; KW 178 f1050; KW 79 f1560; TX 24 f180; IJM 11 f210; IJM 45 f910; IJM 208 f1280; IJM 59 f770; KW 16 f4060; KW 170 f2210; KW 37 f2930; KW 140 f2150; KW 70 f1960; KW 29 f 1770; KW 151 f2550; IJM'22 f 1520; UK 3 f810; AM 16 f430; AM 18 f1570; WR 49 f 1670; WR 33 f910; WR 50 f1810; WR 25 f1490;; WR 34 f 1580. Wat er vandaag was Drie trawlloggers waren vandaag te IJ muiden aan de afslag .met 3000 kisten, waarvan 1600 kisten haring, 900 kisten sohelvis, 250 wijting en 200 makreel. De SCH. 171 „Cornells Vrolijk", die op 26 november uit ÏJmuiden vertrok, heeft als vrachtvaarder dienst gedaan. In een Ierse haven scheepte de trawllogger 1500 kisten haring in om deze vanmorgen voor hoge prijs in ÏJmuiden te verkopen. Vier honderd kisten werden door Corn. Vrolijk's Visserijmaatsohappij opgehouden. Voorts was binnen de KW. 99 „Maria Theresia" (van 21 nov.) met 625 kisten, waarvan 300 schelvis, 90 dichte schelvis, 100 makreel, 90 wijting, 25 haring, 20 kabeljauw en gul, de KW. 87 „Albatros" (van 20 nov.) met 810 kisten, waarvan 335 schelvis, 90 dichte sohelvis, 100 dichte radio, 80 makreel, 40 haring, 100 dichte wijting, 40 gestripte wij ting, 25 kabeljauw, gul en koolvis. Wat er komt Van de kottervloot zullen morgen binnen zijn de IJM. 209 Wiron 4 met 200 kisten vis, waarvan 140 schelvis en de HD. 87 met 300 kisten, waarvan 250 schelvis. Oudste boten zijn nu de VL. 27 „Burge meester Heusdens" (van Vlaardingen) „Haarlem", „Vios", „Curagao" en„Claesje" (van 24 nov.); „Emma Wilhelmina", SCH. 27, SCH. 135 en SCH. 153 (van 29 nov.). De Vios, Klaas Wijker en Wiron 2 komen waarschijnlijk eind deze week binnen. Voor de export De export kocht vandaag grote schelvis voor f 35-f 40, grootmiddel voor f 33-f 40, grote kabeljauw in regels voor f 126-f 144, kleine ka'beljauw voor f 60, kisten grote kabeljauw voor f 166-f 168 en kisten kleine kabeljauw voor f 144. Witte koolvis no teerde f 110-f 114. Haring duur De haring werd vanmorgen met goud be taald: f 26 voor de kisten haring van de trawlloggers en f 30-f 32,50 voor de ha ring van de SCH. 171 „Corneiis Vrolijk". Makreel noteerde f 24-f 28. Kleinmiddel schelvis bracht vanmorgen f 26-f 21 op, pennen f 25-f 21, braadschel- vis f 19-f 13, wijting f 17-f 20. Grote gul bracht op f 58, torgullen f 38 en zwarte koolvis f 88. Tien kisten sardien van elk 40 kg deden f 22-f 24. Haringvangsten De vangsten van de vleetloggers waren in de nacht van maandag op dinsdag op de Engelse wal: KW. 47—35, 70—20, 170—15, 49—50, 127—50, 23—5, 37—50, 151—15 k. Kanaal: KW. 54—32 k., 168—38, 43—20, 44—17, 85—170, 110—17, 123—17, 20—17, 39—8, 40—12, 74—5, 3—1, 5—10, 7—8, 9— 40, 25—50, 138—2, 22—5, 129—25, 159—6, 86—17, 141—10, 73—64. Gemiddelde vangst Engelse wal: 23 k, Kanaal: 25 k. Besommingen van heden KW. 87, 16.500; KW. 99, f 14.900, SCH. 171, f 41.300, KW. 125, f 2600. Van zee Om de noord is gisteren weer gevist; dagvangsten van 100-200 manden hoops; de VIOS meldde een trek van 40 manden en de Beatrice een trek van 30 manden. De visserij op de kust was schraal; de kotters meldden dagvangsten van 100 tot 120 kilo tong in 5 a7 manden vis. Zaterdag is om de noord niet veel gevangen; 100150 manden dagvangst. Het was slecht weer; de „Klaas Wijker" heeft deze reis slechts veertien trekken kunnen doen. De loggers op de kust vingen zaterdag 100^* ,120 kg tong en 8—10 manden vis per dag. In het Kanaal bleef dé haringvisserij schraal; men meldde trekken van 4020 manden. De vleetloggers deden het beter met 10100 kantjes per schip. Zondag is op alle visgronden niet gevist. De schepen lagen te steken; de windkracht was tussen acht en negen. ADVERTENTIE Kunsthandel KENNEMERLAAN 55 DINSDAG 4 DECEMBER ÏJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Marcelino, brood en wijn". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14.30-17.30 en 19-21 uur. Velser Kunstkring Voor Allen, Rex, 20 uur: Rotterdams Toneel met „De volle waarheid". SANTPOORT Ontspanningswerk bejaarden, 14 uur, zaal Spaarnberg, filmmiddag KNZHRM. WOENSDAG 5 DECEMBER ÏJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag Openbare leeszaal en biliotheek, Heide- straat, open van 1012.30, 14.3017.30 en 1921 uur. Thalia, geen filmvoorstelling. Rex, als dinsdag'. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wethou der van sociale zaken. DINSDAG 4 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Charley's tante". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het verloren continent". R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek, geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 1011 en 1718 uur. WOENSDAG 5 DECEMBER Kennemer Theater, 19 uur: „Charley's tante". Eén voorstelling. Openbare leeszaal, geopend van 1517 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbijiotheek geopend van 1013 en 1518 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 1518.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10