Coasters brengen Nederlandse vlag naar de verste havens gordijn stoffen ii| HM HootpJmnbft Van Straten en Dukel leiden in het DCIJ-toernooi Visserij-varia Nylonkousen TUSSEN TEXTIEL Havenberichten De Stormvogel 7179 IJmuider Courant A. DONKER Aanmeldingsformulier Avontuurlijke reis naar Nieuw-Guinea met 10 man op een „notedop" m m Lm m Kerstboom verlichting Damnieuws uit de IJmond Visser tot nu toe de sterkste bij Sportief f 2.69 'Oneven aan de redactie 11 fe IK ril pin OP BEZOEK BIJ DE KUSTVAART (I) Benoeming personeel aan visserijschool Oudgediende voor de klas Een best recept vanaf 5.25 „Velserbad" vol met strijdbare jeugd Zondag veldhandbal voor „IJmond" Jubilea bij Van Gelder en Plaatwellerij Agenda voor Beverwijk VRIJDAG 21 DECEMBER 1956 DE NEDERLANDSE KOOPVAARDIJVLOOT is in grootte de zevende ter wereld; zij passeerde dit jaar de 4 miljoen ton. Ruim 90 percent van dit tonnage is verdeeld over ongeveer 600 schepen van de grote vaart. De rest wordt bijge dragen door bijna 900 schepen, die elk kleiner zijn dan 500 bruto register ton en daarom niet worden gerekend tot de „grote" vaart. Toch worden havens in alle werelddelen bezocht door deze kustvaarders van minder dan 500 brt. „Note- doppen in vergelijking met de grote vaart waarin het gemiddelde tonnage 6000 bedraagt. Zij tonen de Nederlandse vlag op alle zeeën en spelen een belang rijke rol in het vrachtvervoer. Kustvaarder in de eigenlijke zin des woords zijn de schepen beneden 500 brt. al lang niet meer. Geen enkele oceaan is de mannen van de „kleine" vaart onbekend, geen reis is hen te lang, geen haven te ver wanneer er maar vracht te vinden is. De „coasters" zwalken over de zeven zeeën en weten zelden wat de eerstvolgende bestemming zal zijn: pas als de lading is gelost, zal de gezagvoerder horen waarheen de nieuwe reis moet gaan. EEN DER Groningse reders in dit avon tuurlijke bedrijf, W. H. Roelfs, vertelde ons hoe hij in de afgelopen jaren tweemaal met zijn eigen schip naar Nieuw-Guinea is gevaren. Eerst bracht hij een lading asfalt naar Biak. De 499 ton metende „Ida Jaco- ba" deed daar 56 dagen over, terwijl de terugreis in 54 dagen werd volbracht. De tweede reis naar Nieuw-Guinea had als eindbestemming de monding van de Koem- be-rivier, waar een proefpolder voor me chanische rijstbouw werd aangelegd. Nog nimmer was een zeeschip aan de monding van de Koembe geweest en kapitein Roelfs moest zijn bestemming opzoeken met be hulp van zon en sterren, omdat behoorlijke kaarten nog ontbreken voor dit gebied. Deze reis nam, uit en thuis, vijf maanden in beslag: de „Ida Jacoba" voer langs Australische en Philippijnse kusten en maakte in de Indische Oceaan een omweg om de moeson te ontwijken, waarbij weken lang geen schip werd gezien. HET KOMT niet vaak voor, dat coasters naar de andere kant van de wereld gaan doorgaans is er in Europa genoeg voor ze te doen maar wat de „Ida Jacoba" heeft gepresteerd is wel tekenend voor de moge lijkheden van zo'n scheepje dat een twin tigste van een grote vrachtboot en een veertigste van een „Willem Ruys" of „Oran- ADVERTENTIE 1 i) uil Zweden u Noorwegen Denemarken Franse damasten .Ploeg'- stoften Dobbystof in 26 kleuren je" meet. Een coaster heeft een bemanning van tien koppen en kan 30 dagen varen zonder een haven aan te doen (met extra voorraden zelfs 42). De kleinste havens kunnen door deze schepen worden bezocht, terwijl zij rivieren kunnen opstomen om het binnenland te bereiken. De lading kan dus zo dicht mogelijk bij de bestemming worden gebracht en behoeft niet onderweg van het ene schip in het andere te worden overgeladen met alle risico van dien. DIT ZIJN de grote voordelen van deze vrachtschepen van minder dan 500 brt.: zij kunnen overal komen door hun geringe af metingen en regelmatig voorzien in de aan voer van goederen, waardoor opslagruimte )COOOOOOOCOOC<X^OOOOOCOOOOOOOOOOOCOOOOOCXDCOOOOCOOOOOOOOO( lOOOOOOOOOOOOOOOOOOO JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC aan de wal wordt uitgespaard. Hoe gewild de coasters zijn, blijkt uit de groei van de Nederlandse coastervloot na de oorlog met ongeveer 70 procent. Thans bestaat de Ne derlandse koopvaardijvloot, gerekend naar het aantal schepen, voor 60 procent uit kustvaarders. Gerekend naar de inhoud in bruto register ton behoort slechts 8 procent van onze koopvaardijvloot tot de^ coasters, hetgeen intussen een belangrijke toename is, vergeleken met 1939, toen dit percenta ge 5 bedroeg. DE BETEKENIS der kustvaart voor de nationale economie is moeilijk in cijfers uit te drukken. Als men echter weet dat aan de opvarenden der coasters jaarlijks onge veer 10 miljoen gulden aan lonen wordt uit betaald, terwijl 50 tot 60 miljoen per jaar in nieuwbouw wordt geïnvesteerd, dan kan men zich enig denkbeeld vormen van de betekenis der kustvaart als welvaartsbron. Dienstverlening voor derden is de belang- Duikbril dook bij politie op De volgende gevonden voorwerpen zijn van 7 tot 14 december in Velsen binnenge bracht. Inlichtingen zijn te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie, Tiberiusplein no. 1, kamer 4, uitsluitend op iedere werk dag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzondering van zaterdagmiddag: hond, paar wanten, muntbiljet, want, schortje, alpino, temperatuurmeter (auto), das, meisjesmanteltje, handschoen, tabakspijp, paar handschoenen, doos met gereedschap, muts, bankbiljet, portemonnee, reserve wiel, halsketting, autoped, fietspompje, stalen pijp, sleutelbos, duikbril, jongens pet, sjaal, zaklantaarn, stofbril, herenrij wiel, dekzeil, trouwring, handdoek, poes, kinderschoen, passer, zakmesje, sleutel, sportkous, oorbel, ballpoint. B. en W. van Velsen stellen voor te be noemen tot leraren in tijdelijke dienst aan de dagschool van de Gemeentelijke Visse rijschool: voor het tijdvak van 1 augustus 1956 tot en met 31 juli 1957: J. H. van Al- tena, voor het vak radio-reglementen; J. H. Beyer, voor het vak plaat- en bank- werkera; J. J. Bronsveld, voor het vak vis- serijkunde; A. J. Eiff, voor de vakken plaat- en bankwerken en werktuigkunde; J. Gravemaker, voor de vakken roeien en zeilen, practische oefeningen en schieman nen; W. C. van Leusden, voor de vakken rekenen, ned. taal, aardrijkskunde, natuur kunde, engelse taal; voor het tijdvak 1 september 1956 tot en met 31 december 1956: K. Faber, voor het vak engelse taal. En aan de anvondschool: voor het tijdvak 1 augustus 1956 tot en met 31 juli 1957; G. Beenhakker, voor de vakken tekenen, ma- terialenkennis en montage; W. C. van Leusden, voor de vakken rekenen en ned. taal; J. H. Muller, voor de vakken natuur- en werktuigkunde; T. van Os, voor de vakken natuur- en werktuigkunde; voor het tijdvak 1 oktober 1956 tot en met 31 mei 1957; J. J. Bronsveld, voor de vakken visverzorging en visbewerking; voor het tijdvak 1 september 1956 tot en met 31 juli 1957: W. M. Claassen, voor het vak engelse taal. Voorts stellen zij voor, te benoemen tot administratief beambte 3e klasse in tijde lijke dienst mevr. M. M. C. F. Quakkelaar- Broek, voor het tijdvak van 24 september 1956 tot en met 31 juli 1957 en tot hulp- concierge aan de avondschool in tijdelijke dienst C. van Es, voor het tijdvak 1 augus tus 1956 tot en met 31 juli 1957. Tachtig jaar is mevrouw Catherine Voeffray en nog steeds staat zij voor de klas, tegenwoordig in het Zwitserse plaatsje La Crettaz, waar zij tegelijk oma voor de kleintjes is. Mevrouw Voeffray staat al 63 jaar voor allerlei klassen in die buurt. Zij begon haar loopbaan in 1894. Toen verdiende zij veertig gulden per maand. De tijden zijn wel veranderd maar zij is jong van hart gebleven omdat, zo zegt zij, steeds met de jeugd omgaat. De foto toont „de juffrouw" voor de klas. Benoeming kleuterleidsters B. en W. van Velsen stellen de raad voor met ingang van 1 januari 1957 de volgen de kleuterleidsters in vaste dienst te be noemen; mevr. A. Schaap, aan de open bare Dr. Albert Schweitzerkleuterschool; mej. M. J. Feenstra en mej. I. A. Agema, aan de openbare kleuterschool „De Duin krekels" en mej. C. J. Hoogeduijn en mej. B. van Loenen, aan de openbare Jan Cam- pertkleuterschool. rijkste functie van onze coastervloot. Een jaar of langer zijn de schepen vaak onder weg, zwervend van de ene buitenlandse ha ven naar de andere. De bemanningen hopen altijd met Kerstmis thuis te zijn en de re ders doen hun best dit zo te regelen. Maar het varen zonder vracht betekent verlies in plaats van winst en een reder zal niet graag een goede lading zijn neus voor bij laten gaan. Het komt vaak genoeg voor dat de kerstdagen op zee worden doorgebracht, want de zaken gaan voor en de vrachten- markt beheerst het leven in de kleine han delsvaart, zoals de kustvaart tegenwoordig officieel en juister heet. DE LAATSTE jaren heeft de kustvaart niet te klagen over de prijzen op de vrach- tenmarkt, al zeggen de reders nog niet veel te hebben gemerkt van de ongekende hausse in de grote vaart sinds „Suez". Maar zoals de vrachten ook in de kleine vaart opliepen tijdens de Korea-hausse, zullen zij ongetwijfeld de gevolgen van de ge beurtenissen in het Midden-Oosten onder vinden, zij het wellicht op iets langer ter mijn. Dat er intussen, ook los van deze internationale ontwikkelingen, al welvaart heerst in de kustvaart, blijkt uit de drukte op de Groningse werven, waaraan een vol gend artikel zal zijn gewijd. ADVERTENTIE zeyt de dokter* ADVERTENTIE 16 Kaarsjes ƒ9.45 Engelmundusstraat 28 Uitluiden (O.) - Tel. 4282 Gedistilleerd - Wijn - Bier Centrum Galerij - Lange Nieuwstraat 447 Telefoon 6479 De ramen hébben inderdaad bol gestaan van het Velserbad, toen daar de zwemwed strijden voor de lagere scholen gistermor gen begonnen en het enthousiasme van de jonge deelnemers tot het kookpunt werd gebracht door een tribune, volgepakt met supportertjes. En de „officials" want het is allemaal heel echt gegaan met chrono meters zullen hoogstwaarschijnlijk naar een oorarts moeten om hun beschadigd trommelvlies weer enigszins op orde te brengen. Nog niet alle scholen zijn aan de beurt geweest er lag tenslotte nog een hele dag tussen de eerste selectiewedstrijden van gisteren, die de vier besten van elke school moest aanwijzen en de finales van morgen ochtend maar er is wel duchtig gestre den. Zodat het water af en toe over de rand kwam en de glimlachend-toekijkende of luidruchtige aanvurende kijkers bereikte. Het geld, dat de gemeente aan dit drie daagse waterfestijn heeft gespendeerd, is beslist niet in het water gegooid, want de meisjes en jongens hebben er hevig ple zier in en bovendien wordt er reikhalzend naar de vele mooie prijzen uitgezien, die in het vooruitzicht van de winnaars liggen. En van de ploegen natuurlijk, want er zijn ook estafettes op de laatste dag. In de hoofdklasse van de damcompetitie kreeg Dukel een punt verlies van Tielrooy na een combinatierijke partij. Daar Van Straten niet speelde, staan Van Straten en Dukel gezamenlijk aan de kop. De Jong zag een eenvoudige winst over het hoofd welke de verstrooide Krijgsman hem bood1. Na een lang eindspel werd de partij remise. De stand van de hoofdklasse is als volgt: 1. Van Straten 5 4 0 1 8 2. Dukel 5 3 2 0 8 3. Krijgsman 8 2 3 3 7 4. Tielrooy 5 1 4 0 6 5. v. d. Berg 6 2 2 2 6 6. L. Vooys 2 1 1 0 3 7. Beukema 3 1 1 1 3 8. Swier 2 1 0 1 2 9. Kok 3 1 0 2 2 10. G. Postma 3 1 0 2 2 11. Koppelman 2 0 0 2 0 12. De Jong 3 0 1 2 1 De grootste prestatie leverde Waal door de ongeslagen en in uitstekende vorm spe lende Van Wort op gedecideerde wijze te slaan. De leidende positie van Van Wort wordt nu weer ernstig bedreigd door Ott die Van Bakkum versloeg. Binkhorst liet een veer tegen Gomes. Met groot overwicht speelde Binkhorst het eindspel niet goed genoeg om de winst te verzekeren. Lodder en Kramer speelden een fraaie partij. Remise was het resultaat. Van der Bos speelde een goede partij tegen Kaan. Door een blunder verloor Van der Bos. De stand in deze klasse is nu: Van Wort 9 6 2 1 14 Ott 9 6 1 2 13 Leeuw 10 5 '2 3 12 Gomes 9 4 3 2 11 Lodder 7 3 4 0 10 Binkhorst 5 4 1 0 9 Van Bakkum 8 3 2 3 8 Van der Bos 10 3 1 6 7 Kaan 10 2 3 5 7 Kramer 10 1 3 6 5 Waal 5 2 1 2 5 Woord 3 0 1 2 1 Muller 6 0 0 6 0 Voor het begin van het DCIJ-toemooi herdacht voorzitter K. de Jong de overle den secretaris van de Koninklijke Neder landse Dambond, de heer W. H. Lieve. Sportief In de onderlinge competitie van de dam club Sportief heeft Post de leiding af moe ten staan aan Visser, die met zeven ge wonnen partijen en één verloren wedstrijd, een zeer fraaie positie inneemt. Hij wordt gevolgd door Slager met 12 punten uit zeven partijen en Mooi met 13 punten uit acht. Bais en Bakker blijven inmiddels voor deze drie spelers taaie concurrenten, Prijzen van donderdag. Gr, tong 4,50 4.00; grm. tong 4,203,70; kim. tong 4,40 3,70; kl. tong I 4,504,00; kl. tong II 3,50 3,05; tarbot I 3,503.40, per kg. Gr. schol 45—40; grm. schol 6038; kim. schol 6546; kl. schol I 6857; kl. schol II 7662; schar 3625; bot 5250; v. haring 2318; gr. schelvis 7872; grm. schelvis 7269; kim. schelvis 6961; kl. schelvis I 62—58; kl. schelvis n 52—38; wijting 4226; gr. gul 8475; midd. gul 5150; kl. gul 3835; kl. haai 51; piontjes 2220; kl. koolvis wit 60, per 50 kg. Gr. kabeljauw 410200, per 125 kg. Aanvoer van donderdag. 40 kisten tong en tarbot, 40 kisten schol, 70 kisten schar, 10 kisten bot, 1205 kisten haring, 210 kisten schelvis, 15 kisten kabeljauw en gul, 1 kist leng, 15 kisten poon, 4 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 1460 kisten. Besommingen van donderdag. HD 87 f17.100; KW 101 f23.490; IJM 78 f4350; KW 71 f850; KW 88 f3240. aangezien deze beide spelers met 10 pun ten uit zes en met 6 punten uit vijf partijen nog alle kansen voor zichzelf behouden. 1. J. Visser 8 7 0 1 14 2. W. Post 14 5 4 5 14 3. G. Mooi 8 6 1 1 13 4. G. Huigen 11 6 1 4 13 5. H. Holt 13 5 3 5 13 6. J. Slager 7 6 0 1 12 7. Bakker 8 5 2 1 12 8. J. de Boer 10 6 0 4 12 9. P. C. Bais 6 4 2 0 10 10. J. M. Jansen 7 4 2 1 10 11. P. Westerwal 9 4 2 3 10 12. J. J. Wesselius 10 4 2 4 10 13. H. Andrea 6 4 1 1 9 14. Jac. Groen 7 3 2 2 8 15. H. Dijkhuizén 8 4 0 4 8 16. J. Lichtendahl 9 3 2 4 8 17. J. Bakker 5 2 2 1 6 18. J. Hiemstra 13 2 2 9 6 19. J. Wartemhorst 11 1 3 7 5 20. J. de Ruiter 13 1 3 9 5 21. S. Nij dam 8 1 2 5 4 22. H. Huigen 13 1 0 12 2 ADVERTENTIE MOOIE GEMINDERDE met ladderstop ALLééN ZATERDAG SNELLIUSSTRAAT 23 - TEL. 5653 Voor de handbalvereniging „IJmond" zul len zondag weer drie veldwedstrijden wor den gespeeld. Het eerste herenelftal gaat wederom naar het RAI-gcbouw voor een zaalhandbalwedstrijd tegen Niloc 2. De IJmond-heren, die tegen de kampioens pretendent Amstel I het geluk vorige week niet mee hadden kunnen met hun ene ge wonnen wedstrijd misschien dezelfde activi teit opbrengen om nu eens weer te winnen. Dit zal nodig zijn om de onderste plaats te ontgaan. Een aantrekkelijke wedstrijd kan op „Wa tervliet" worden verwacht tussen de dames van IJmond I en Zandvoortmeeuwen I. De gasten zijn onberekenbare tegenstandsters, die wel eens voor een verrassing zouden kunnen zorgen, maar de IJmond-dames, die ongeslagen zijn en een mooie kampioenskans hebben, zullen er wel tegen waken haar repu tatie te verliezen. Minder eenvoudig zal het voor de IJmond 2-dames zijn om in Haarlem het hoofd te bieden aan Concordia 2, doch er is gerede hoop, dat de Velsense dames alles op alles zullen zetten om de punten te bemachtigen. De heren van IJmond 3 ontvangen THB I, van welke wedstrijd de uitslag een open vraag zal zijn. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. Klesser; H. Venus en B. Schoon; D. Markelbach, W. Bosma en R. v. Buuren; G. Roos, G. Slatman, J. Kruk, T. Schuit en H. Zwart. Heren IJmond I: W. Siebers; H. Boom, J. v. Buuren; J. Wolters, W. Reymer, P. Sie bers; E. Sauer, G. Unger, L. Hagenaar en C. Hoek. LAATSTE SCHORSENEREN VAN DIT JAAR. Donderdag werd de laatste schorseneren- veiling van dit jaar gehouden. De aanvoe ren nemen nu snel af terwijl ook de prijzen teruglopen. Voor de eerste kwaliteit werd tot 69,per 100 kilo betaald; voor de tweede kwaliteit betaalde men tot 56, per 100 kilo. Er was een grote aanvoer van winterpeen, waarvoor echter weinig animo bestond. Er werd tot 11,per 100 kilo betaald. De grond onder het Haarlemse Stadhuiscomplex blijkt steeds meer geheimen te bevatten. Deze week heeft men onder de vroegere kapittelzaal - aan de zuidkant van de Pandpoort - een stenen leeuwenkop gevonden, welke waar schijnlijk een console heeft gesierd, waarop vroeger een moerbalk heeft gerust. De vondst werd gedaan tijdens het graafwerk ter voorbereiding van de Stad huisrestauratie, waarbij men thans tevens de sporen van de fundamenten van de middeleeuwse kloosterkerk achter het Stadhuis vrijwel geheel heeft kunnen nagaan. De Renaissancevorm van de leeuwenkop, die zoals men op de foto kan zien nog gaaf is, doet vermoeden dat men met een werkstuk uit de school van Lieven de Keij te doen heeft. Bij het opbreken van de stenen vloer in de kapittelzaal heeft men ook de resten van een welput aangetroffen. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Mangen van Calais, Naespanter van Malmö. Anna Henny van Barrow. Gabon- kust van Hamburg. Prometheus v. Le Havre. Titus van Rotterdam. Rigel van Port Talbot. Charis van Rotterdam. Najade van Manty- luoto. Seady van Karlstadt. Marne van Sta- vanger, Rhein van Abö. Hector van Lulea. Calvijn van Rotterdam. Adriana Elisabeth van Newport. Berend N. van Parr. Aquita van Canada. Navis van Huil. Westertoren v. Indonesië. Archangelos van Philadelphia. Lippe van Hamburg. Eddystone van Gothen burg. Banka van Le Havre. Wappu v. Kotka. Nanny van Nyköping. Vertrokken zijn: Trito naar Rotterdam. Nilsture naar Norrköping. Egbert Wagenborg naar Rotterdam. Ralley naar Selzaete. Juno naar Rotterdam. Clangula naar Rotterdam. Margarethe naar Gothenburg. Sunhill naar Georgetown. Flamingo naar Delfzijl. Dieter Waltraud naar Hamburg. Eboe naar Londen. Mossrose naar Rotterdam. Daja Böhmer n. Rotterdam. Polartank naar de Perzische Golf. Emmy Ottens naar Zeebrugge. Gea Wilka naar Rotterdam. Willemstad naar Do ver. Luxembourg n. Victoria. Lijnbaan naar Le Havre. Valkenberg naaf Dordrecht. Gonia naar Gothenburg. Notos naar Rotterdam. ADVERTENTIE Autorijschool en Luxe Verhuurinr. is nu aangesloten onder telefoonnummer (Verkort weergegeven) „Levenslessen". Twee artikelen in uw blad van 19 december j.l. hebben mij bij zonder getroffen en wel in de eerste plaats uw artikel van de voormalige verzetsbe weging om te komen tot een volksweer baarheid en uw artikel over Staatsburgers tweede klasse. Beide onderwerpen zijn voor mij in wezen onafscheidelijk aan el kaar verbonden. Als voormalig verzetsleider beschouw ik het nog steeds als een groot voorrecht te hebben mogen samenwerken met velen van hen, die de ziel van het verzet vorm den. De lijdensweg van het onbegrip of wanbegrip ten opzichte van het gepleegde verzet zal ik hierbij niet uiteen gaan zetten. Het verzet door en door doorleeft heb bende, in al zijn geledingen, onderstreep ik met heel mijn hart uw visie op de op roep van de heer A. v. d. Hoeven, om te komen tot een Volksweerbaarheid, die ik met evenveel klem bestrijd. Wij hebben geen behoefte aan een jeugd die zich toelegt op en zich vertrouwd maakt met de geweldadige vernietiging van de medemens, maar een jeugd die op gevoed wordt in de waarachtige waarde van het menszijn. Uw artikel Staatsburgers tweede klasse is een levensles op zichzelf. En dan bedoel ik hiermede niet diegenen die zich tot deze groep veroordeeld weten, omdat dit meestal de besten onder ons zijn, maar hen die zich opwerpen tot veroordeling zonder het zelf tot enige opbouw te hebben kunnen brengen, laat staan enige risico te hebben durven nemen een oprecht ideaal na te streven. Dank, geachte redacteur, voor uw van menselijkheid getuigende opvattingen op uw voorpost tegen deze menselijke dwa lingen. C. Spoor Met de overgang van het oude naar het nieuwe jaar hebben de papierfabriek Van Gelder Zonen N.V. en de N.V. De Plaat wellerij de jubileabalansen opgemaakt voor 1957. Hieruit blijkt, dat het komende jaar aan de beide bedrijven het aantal jubi larissen, maar het aantal personeelsleden, dat de pensioengerechtigde leeftijd gaat bereiken, beduidend minder is dan in 1956- Bovendien loopt ook het aantal jubila rissen aan beide bedrijven weinig uiteen, want bij de papierfabriek zullen totaal ze ven personeelsleden een jubileum vieren en bij de Plaatwellerij zes. Bij Van Gelder Zonen zal alleen de heer Joh. Gutteling, kantoorbediende van de af deling inkoop een gouden jubileum vieren en wel op 16 december. Er zullen vijf „veertigjarigen" zijn, te weten de heren J. Piepers, papiermaker p.m. 14 (op 15 januari); H. Bos, werkbaas elektrische afdeling (op 26 januari); C. Luttikhuizen, eerste elektromonteur (op 4 november); L. Otte, bobineur p.m. 14 (op 15 november) en D. van Dijk, papiermaker p.m. 5 (op 17 december). Slechts één vijfentwintigjarig jubileum is er in 1957 en wel van de heer N. Tim mer, kantoorbediende afdeling boekhou ding, op 7 juni 1957. In de loop van het komende jaar zullen twintig personeelsleden bij Van Gelder wegens de 65-jarige leeftijd het bedrijf gaan verlaten. Bij de Plaatwellerij komen drie veertig jarige jubilarissen voor en drie vijfentwin tigjarige. De „veertigjarigen" zijn de heren A. Kruk, autogeen-lasser (op 12 juli); G. Let- tenmeyer, monteur (op 13 mei) en J. Zwart, elektrisch lasser (op 18 mei 1957). De 25-jarige jubilarissen zijn de heren A. v. d. Velde, elektrisch lasser (op 14 maart); L. Otte, werkvoorbereider (op 22 augustus) en H. Kraaijeveld, personeels chef (op 21 november 1957). Van de Plaatwellerij zullen in 1957 zes personeelsleden met pensioen gaan. Opendeur kerstnachtdienst Op maandagavond 24 december vindt in de Hervormde kerk te Heemskerk een Opendeur Kerstnachtdienst plaats. De aan vang is gesteld om kwart voor tien. Ds. Willekes uit Beverwijk zal spreken over 't onderwerp: „Gods bezoek aan deze wereld". VRIJDAG 21 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De man die te veel wist". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Koning der Menage". W. B. Theater, 20 uur: „Robin Hood". K.S.A.-gebouw, Vergadering K.A.B. 't Centrum, 20 uur: Personeelsvergadering Sihipompen, C. Maters, n.v. 't Centrum, 20 uur: Kennemer Pluimvee Vereniging, ledenvergadering. „De Groentenbeurs", 20 uur: Kienavond, Partij van de Arbeid. „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Bescherming Bevolking. Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1921 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en studie zaal geopend van 1518 en 1921 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. Deken Waarestraat 50 a, 20 uur: „Alcoholics Anonymous". ZATERDAG 22 DECEMBER Bioscopen: als vrijdag. 't Centrum, 20 uur: Reclassering, vergade ring. Openbare leeszaal, geopend van 1013 en 1417 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.3016.30 uur. R. K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 err 1517 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1518 uur. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 7.15 per kwartaal// 0.55 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z(| die zich met Ingang van 1 januari 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13