Ziekteregeling Velsens ambtenaren moet nog wachten op rijksuitspraak Het kinderboekje van tante Els Twee meningen in college Tariefsverhogingen door regering aan Utrecht geweigerd Toetreding tot de IZA of algemene ziekenfonds regeling, om versnippering te voorkomen Bezorgdheid in Haarlems stadhuis en bij directie van de N.Z.H. Watervliet 1 en 2 spelen onderling Haarlemse rechtbank straft verkeerszondaars Agenda voor Beverwijk GEMEENTEN IN FINANCIëLE ZORGEN glad Moppentrommeltje Dansleraar ontsprong Hoornse belastingdans Tabaksteelt in Amerongen Geneesheer-directeur te Goes ontslagen Scheepvaart VRIJDAG 28 DECEMBER 1956 DE AMBTENARENWET 1929 bepaalt, dat voor de ambtenaren voorschriften worden vastgesteld betreffende hun aanspraken in geval van ziekte, verplichtingen, die ook de gemeente heeft. Tot goed begrip diene, dat in deze wet onder ambtenaar wordt verstaan hij, die is „aangesteld" in openbare dienst en dat daarvan volgens die wet zijn uitgezonderd zij, met wie een arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht is gesloten. De gemeente heeft aan haar verplichting getracht te voldoen door in het Ambtenarenreglement een regeling op te nemen, die aangeeft wanneer en in hoeverre de ambtenaar bij ziekte recht heeft op doorbetaling van bezoldiging en anderzijds een bepaling, volgens welke de ambtenaar kan worden tegemoet gekomen in zijn kosten (dus ook in de kosten als gevolg van ziekte in zijn gezin), als gevolg van bijzondere omstandigheden, die zijn financiële draagkracht te boven gaan. De eerstgenoemde regeling heeft nimmer aanleiding tot moeilijkheden gegeven. Zij was beter dan die in het vrije bedrijf en kon zich naderhand zeker meten met de mogelijkheden, die de in 1935 gemoderniseerde Ziektewet voor de werkers in het particuliere bedrijf biedt. Ook nu is dat nog het geval. Met de tweede regeling staat het anders. Mocht zij in het raam van de tjjd, waarin zij tot stand kwam, humaan heten en getuigen van een beleid, dat zich het sociale belang van de werkers in publieke dienst aantrok, sedert in de bezettingstijd de voorschriften op het Zieken fondswezen werden afgekondigd, moest worden geconstateerd, dat het („aange stelde") overheidspersoneel in dit opzicht achterop was geraakt. In het voetspoor van het rijk heeft ook Velsen getracht het tekort voor de ambte naar en zijn gezin op te heffen door de invoering na de oorlog (bij wijze van tijde lijke maatregel) van de z.g. interimrege ling, waarnaar de ambtenaar recht heeft op een bepaalde bijdrage in de kosten van een ziektekostenverzekering. De ambte naren met een bezoldiging van meer dan f 6.000,(de grens, die de Ziektewet en dus ook het Ziekenfondsbesluit voor de verzekeringsplicht kent) kunnen zich tegen het risico van ziektekosten verzekeren bij één van de bestaande ziekteverzekering maatschappijen of onderlinge ziekenfond sen en de ambtenaren met een bezoldiging tot en met f 6.000,kunnen gebruik ma ken van de mogelijkheid tot vrijwillige verzekering bij een van de plaatselijke algemene ziekenfondsen. Het is duidelijk, dat dit laatste voor de ambtenaar geen recht is; hij maakt in dit geval gebruik van een gunst. Niet voldoende De landelijke organisaties, waarvan af gevaardigden zitting hebben in de plaatse lijke commissie voor georganiseerd over leg, nemen met de bestaande situatie geen genoegen meer en wensen, dat ter na koming van de wettelijke verplichting een regeling tot stand komt waaraan de rech ten (en verplichtingen) van de gemeente lijke Overheid (als werkgeefster) en „aan gestelde" ambtenaar op het stuk van de ziektekosten kunnen worden ontleend. Zij hebben zich nu tot Velsens Raad ge richt met het verzoek de gemeente Velsen, daarbij het voorbeeld volgende van vele andere gemeenten in Noordholland, te doen toetreden tot de Intercommunale Ziekte kostenregeling Ambtenaren Noordholland (I.Z.A.). Deze regeling is ontworpen door het centraal bureau voor gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeel- aangelegenheden en heeft ten doel de kosten van de noodzakelijke medische ver zorging van de ambtenaar en zijn gezin tot een in verband met zijn financiële om standigheden redelijk bedrag te beperken. De gelden komen bijeen naar paritaire grondslag van ambtenarendeelnemers in verband met hun financiële draagkracht en de gemeenten. Een en ander is ge regeld in een gemeenschappelijke regeling en het reglement ziektekosten-voorziening. De meningen in het college van B. en W. omtrent dit verzoek blijken verdeeld te zijn. Een deel van dit college is van oordeel, dat de Ambtenarenwet 1929 behoort te worden nageleefd en dat indien de ge troffen noodmaatregel niet meer of niet voldoende aan het doei beantwoordt moet worden tegemoetgekomen aan de ge rechtvaardigde wens der ambtenaren-or ganisaties tot definitieve regeling op pu bliekrechtelijke grondslag. Dit deel zou dus wel geneigd zijn aansluiting van de ge meente bij de I.Z.A. te bevorderen. Een ander deel van het college, hoewel gaarne bereid om steun te geven aan de uitbouw van de sociale voorzieningen ten behoeve van het personeel, heeft bezwaar Afgezien van de omstandigheid, dat door dit deel wordt gevreesd, dat de I.Z.A. op de duur haar verplichtingen niet zal kun nen nakomen, wat weerslag zal geven in de vorm van beperking der verplichtingen of aanmerkelijke verhogingen der premie, moet het voornaamste bezwaar hierin wor den gezocht, dat een afzonderlijke ziekte kostenverzekering voor ambtenaren het streven naar een algemene ziekenfonds regeling voor de gehele Nederlandse be volking zou doorkruisen. In stede van een goede gezondheidszorg te bevorderen, zal een afzonderlijke regeling voor de ambte naren ten aanzien hiervan belemmerend werken. De versnippering van het zieken fondswezen zou daarmede worden voort gezet. Overheidsplicht Het eerste deel van het college, hoewel hiervoor zeker niet ongevoelig, blijft ech ter bij zijn mening, dat indien een wet i.e. de Ambtenarenwet 1929 voor de Overheid (als werkgeefster) zekere ver plichtingen schept, die weliswaar zijn ge regeld, maar in het licht van de tegen woordige verhoudingen in onvoldoende mate, het op de weg van de overheid ligt zulks in overleg met de betrokken be langhebbenden voorzieningen te treffen. Zij doet daarmede niet anders dan in het verleden ten aanzien van allerlei onder delen van de rechtspositie van de ambte naar is gedaan. Nu is het bekend, dat deze kwestie ook de regering bezig houdt. Zij is zoals uit het vorenstaande blijkt in verband te brengen met de z.g. ambtelijke status, die in het verleden gelijk hiervoor reeds aangestipt uit hoofde van de bijzondere verhouding, die bestaat tussen de Over heid (als werkgeefster) en haar werk nemers, steeds heeft gevoerd tot het tref fen van bijzondere regelen, indien het ging om de rechtspositie van dat personeel: het Ambtenaren reglement, de kinderbijslag regeling, de pensioenregeling enz. Commissie is bezig Door de regering is een commissie inge steld, die een onderzoek heeft in te stellen naar de redenen, welke er in het verleden toe hebben geleid, dat de rechtspositie van de ambtenaren werd gekenmerkt door een bijzondere status. De regering heeft in de Tweede Kamer kortgeleden laten weten, dat het advies thans binnen niet te lange tijd wordt ver wacht, op grond waarvan mag worden aangenomen, dat de regering dan ook in staat zal zijn haar standpunt ten aanzien van een ziektekostenregeling voor de rijks ambtenaren te bepalen. Dit standpunt zal uiteraard mede bepalend zijn voor de in houd van de Ziekenfondswet, die toch een maal het uit de bezettingstijd daterende Ziekenfondsenbesluit zal moeten ver vangen. De verdeeldheid in het college is nu ver vangen door het compromis om het geschil bij te leggen in het gezamenlijke stand punt, dat voert naar het voorstel aan de raad om de beslissing op verzoek der or ganisaties aan te houden tot het tijdstip, waarop de beslissing van de regering te deze opzichte bekend is, een beslissing, waaraan de gemeente zich zou kunnen conformeren. Aangezien de eerder vastgestelde korfbal competitiewedstrijd Watervliet I-Excelsior I hoogstwaarschijnlijk op verzoek van de be zoekende club niet zal doorgaan, heeft het „Watervliet"-bestuur gemeend voor zondag een oefenwedstrijd vast te stellen tussen het eerste en tweede twaalftal. Waar het eerste team nog mogelijke kan sen heeft om zich van de derde plaats te ver beteren, temeer nu de leidende ploegen Sa- mos en Groen Geel nog voor een ontmoeting wachten en het tweede twaalftal een fikse training best kan gebruiken nu het vechten wordt om de laatste plaats te ontzeilen, kan er toch een pittige strijd worden verwacht. De opstellingen zijn: Watervliet I-dames: J. Kluft, D. Hartman, B. Koet, T. Waagmeester, S. Meyer, R. Leye- naar. Heren: J. de Boer, D. v. Ladesteyn, M. Veerbeek, W. Berghuis, F. Vos, S. Hartman. Watervliet 2: dames: L. Kloosterman, I. Waagmeester, B. Hessen, B. Hoen, G. Polak. W. Nijkamp. Heren: A. Verkerk, A. Redeker, A. R. Ver kerk. J. v. d. Berg, G. v. d. Brink, A. Koet. ,,Ons Genoegen" schoot in de roos De onderlinge wedstrijd die de Wijk aan Zeese schietvereniging ,.Ons Genoegen" in hotel „Sonnevanck" heeft gehouden had het volgende resultaat: 1. J. Hoogland 49 pnt. 2. F. Heyne 47 pnt. 3. J. de Boer 47 pnt. 4. J. Schelvis 46 pnt. 5. C. Warmenhoven 46 pnt. 6. Th. Handgraaf 46 pnt. 7. L. Durge 45 pnt. 8. H. Schelvis 45 pnt. 9. B. Schelvis 45 pnt. 10. W. Snijders 44 pnt. „STRANDMEEUWEN" TELDEN DE PUNTEN De Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" heeft de onderlinge com petitie voortgezet met een wedstrijd die in de volgende uitslag eindigde: 1. P. de Boer 4796 pnt. 2. mej. L. Paap 467,1 pnt. 3. M. G. Seysener 4634 pnt. 4. J. Seysener 4613 pnt. 5. C. de Boer 4332 pnt. 6. mevrouw Seysener 4317 pnt. 7. mevrouw Van der Meij 4291 pnt. 8. N. Bol 4200 pnt. 9. P. Schelvis 4Ó£6 ppt 10. mevrouw Paap 4216 pui. li. v. d. Mev 4994 pnt. 12. mevrouw De Boer 4973 pnt. De Haarlemse rechtbank heeft een di recteur van een bedrijf uit Noord-Brabant in hoger beroep veroordeeld tot twee keer een hechtenisstraf van één maand en in trekking van het rijbewijs voor twee keer een periode van vijf jaar (in totaal tien jaar). Geëist was twee keer één maand hechtenisstraf en intrekking van het rij bewijs voor in totaal twee jaar, wegens het passeren aan de rechterkant en „snijden" op de Rijksweg nummer 4 in de gemeente Haarlemmermeer op woensdagmiddag 9 mei. Volgens zijn verklaring reed hij met een gang van 140 km op de linker helft van de Rijksweg in de richting Amsterdam. Voor hem reed een Haarlemmer, die te voren een auto gepasseerd was, met een gang van 110 km. Naar de mening van de bestuurder uit Brabant duurde het te lang alvorens de Haarlemmer op de rechter helft ging rijden en daarom was hij rechts gepasseerd. Hij verklaarde zich niet aan „snijden" te hebben schuldig gemaakt. De kantonrechter had hem veroordeeld tot een geldboete van f 400 en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. Een opperman uit Velsen, die op 20 ok tober omstreeks twaalf uur op zijn brom fiets op de Driehuizerkerkweg te Sant poort had gereden na tevoren in een café een aantal glazen bier te hebben gedron ken, werd wegens overtreding van artikel 26 der Wegenverkeerswet (het besturen van een voertuig onder invloed van sterke drank) veroordeeld tot tien dagen gevan genisstraf. Wegens het links rijden in de bocht van de Hoflanderweg te Beverwijk en het in gevaar brengen van het verkeer werd een negenentwintigjarige ingenieur uit Lim burg in hoger beroep veroordeeld tot een boete van f 250, subsidiair 30 dagen hech tenis en intrekking van het rijbewijs gedu rende één jaar. Hij was omstreeks zeven uur in de mor gen op weg van Uitgeest naar zijn werk bij de Hoogovens en had vermoedelijk zijn gedachten niet bij het verkeer. Uit tegen overgestelde richting naderde een auto bus. Door naar links uit te wijken voor kwam de chauffeur een aanrijding. Wegens het besturen van een auto, waar van de remmen ondeugdelijk waren, werd een negenendertigjarige brandstoffenhan- delaar uit Hilversum veroordeeld tot een geldboete van f 250, subsidiair 30 dagen en intrekking van het rijbewijs voor een pe riode van drie maanden. Op tweede paasdag had hij een auto ge huurd en met zijn familie had de Hilver summer een tocht gemaakt naar IJmuiden. Toen merkte hij dat de remmen niet in orde warei. en keerde hij huiswaarts. Op de IJweg in Haarlemmermeer was con trole en toen ontdekte een politieman, dat de remmen niet werkten. De kantonrechter had de brandstoffenhandelaar veroordeeld tot een hechtenisstraf van zeven dagen en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. c»ooooooocxx>oorrioncocoooocxxxxboooooooooooinoooococx:xxxxxx WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Beste kinderen, Van alle kanten kwamen de goede oplossingen van de kerstpuzzle mijn brievenbus binnenstromen. Jullie hadden echt de tijd gehad om goed je best te doen, dat kon ik wel zien. Er komen echter nog steeds inzendingen binnen en daarom wil ik met de bekendmaking van de prijswinnaar (of winnares natuurlijk!) even tot volgende week wachten om de laatkomers niet te'evr te stellen net als vorige keer. Proberen jullie intussen het raadsel van deze week eens op te lossen, het is de moeite waard en jullie hebben nu de tijd! Alle oplossingen gaan oudergewoonte naar Tante Els Kinderrubriek IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Wat zou het heerlijk zijn, jongens en meisjes, wanneer we de tijd van begin januari tot aan de eerste lentedagen heerlijk slapend konden doorbrengen Geen last van kou en natte voeten, geen verkoudheden en dikke dassen, heerlijk onder de wol en slapen maar. Hè nee, hoor ik al verschillende kinde ren zeggen, dan kunnen we ook niet schaat sen of in de sneeuw spelen, nee hoor, ik blijf liever wakker! Zo is het eigenlijk in de dierenwereld ook. De meeste dieren houden geen win terslaap, maar er zijn er heel wat die dat wel doen. Niet uit eigen vrije wil natuur lijk, maar meestal door de omstandigheden gedwongen. Het gebrek aan voedsel in de winter speelt natuurlijk een grote rol. Jammer is het eigenlijk dat het de vogels niet ver gund is een winterslaap te houden. Veel van onze gevederde vriendjes trekken naar zuidelijker en dus warmer streken, maar een heleboel vogels moeten hier de ellende van sneeuw en ijs trotseren. Enfin, die narigheid van verleden jaar kennen jullie natuurlijk allemaal. Sommige vissen houden echter wel een korte winterslaap in zeer strenge winters. De karper, de paling, de zalm en de zeelt schijnen dit te doen. VRIJDAG 28 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Jacht zonder genade". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rigoletto de gebochelde". W. B. Theater, 20 uur: „Johnny Concho". Deken Waarestraat 50 a, 20 uur: Alcoholics Anonymous". Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.30-20 uur. R.K. Leeszaal, geopend van 15-18 en 19-21 uur; Lees- en studiezaal geopend van 10-13. 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10-11 en 17-18 uur. ZATERDAG 29 DECEMBER Bioscopen: als vrijdag. Openbare Leeszaal, geopend van 10-12 en 15-17 uur; Jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 14-17 uur; Lees- en studie club geopend van 10-13 en 14-17.30 uur. De dieren die echter een hele winter doorslapen zijn de egels, hazelmuizen, ze venslapers, marmotten, slakken, slangen, padden, hagedissen, kikkers en de meeste insecten. Deze slaap duurt langer naarmate het dier in kouder streken woont en de winter dus van langere duur is. De winterslapers hebben hun holletje in bomen of in de grond en ze richten hun nest behaaglijk in met wat hooi, stro, dorre bladeren, haar; kortom alles wat warmte kan geven. De eetlust van deze dieren verdwijnt, ze worden traag en slaperig en rollen zich tot, een bal ineen. Meestal liggen ze met gesloten ogen. Hun lichaamswarmte neemt sterk af en ook hun gevoel vermindert. Het lichaam werkt in deze tijd niet, dus is de behoefte aan eten ook veel minder. De dieren teren dus echt op hun vet. Als ze wakker worden zijn ze natuurlijk totaal vermagerd en gaan zo snel mogelijk op zoek naar voedsel. Een egel slaapt wel heel lang. Meestal van omstreeks half november tot half Mei De nachtvorsten Het ziet er voor de financiële toestand van de meeste grote Nederlandse gemeen ten somber uit. Het Utrechtse gemeentebestuur heeft namelijk bericht ontvangen, dat de regering haar goedkeuring zal weigeren aan de ta riefsverhogingen van het slachthuis, het gasbedrijf en het gemeentelijk busbedrijf, waartoe de raad heeft besloten om enigs zins het evenwicht te herstellen tussen de kostprijs en de tarieven dezer gemeente lijke bedrijven. Deze weigering komt onverwacht en schijnt op het eerste gezicht in volslagen tegenstelling tot de aandrang welke door de minister van Binnenlandse Zaken op de gemeentebesturen is uitgeoefend om uit eigen middelen de gemeentebegroting slui tend te maken. moeten dus definitief van de baan zijn voordat meneertje wakker wordt. Het eek hoorntje en de das doen ook een winter slaap, maar als het mooi zacht winterweer is met veel zon, onderbreken ze hun slaap even om wat voedsel tot zich te nemen en eens wat rond te kuieren. Zo zie je dat ieder dier op een bepaalde manier slaapt, de een wat langer, de ander korter en sommigen zelfs met tussenpozen. De winterslaap houdt verband met de temperatuur en de droogte van de lucht.. Als je een egel bijvoorbeeld midden in de zomer in een ijskelder bewaren zou, valt hij spoedig in slaap en slakken heeft men eens drie jaar lang slapend gehouden door re te bewaren in warme, droge lucht. Toen ze in het water geworpen werden, begon nen ze onmiddellijk te ontwaken! Onderwijzer: „Een abstract zelfstan dig naamwoord is de naam van iets, dat je wel kunt noemen, maar niet aan raken. Geef eens een voorbeeld!" Leerling: „Een gloeiende pook, me neer!" Professor tot student: „De beenspie ren van deze patiënt hebben zich sa mengetrokken, zodat het ene been veel korter is dan het andere, daardoor komt het, dat de patiënt hinkt. Wat zou u doen in zo'n geval? Student: „Ook hinken, professor". Eerst een raadseltje voor de kleintjes: Met b ben ik een roofdier. m een waterplas. t strijkt men mij op schuttingen. 1 gebruikt de schoenmaker mij. p ben ik een vrucht. Schrijf de bedoelde woorden maar eens op, als je kunt. Voor de groten: een lettergreep-raadsel. a - aal - ad - bel - bes - fon - fa - mi - paal - rend - rood - zaal - gat - sein - vonk - no - tein. Vorm uit bovenstaande lettergrepen de volgende woorden: 1. lichtmast bij de spoorwegen, roofvogel, springbron. verhaal, waarin dieren spreken, ziekte. hoge rang bij de vloot, vrucht. 8. lekkernij. De beginletters van deze woorden vor men een specerij. Zover als op dit plaatje zijn we nu nog wel niet, maar je kunt je vast een voor stelling maken van een paar daagjes „echte" sneeuw. Dit plaatje is overigens genomen dichtbij de plaats waar onze Prinsessen haar vacantie houden op het ogenblik en daar ligt dus beslist meer sneeuw dan bij ons. De mensen zitten ook zo echt op hun tuinstoeltjes te genieten van de zon en ook dat zal bij ons als het sneeuwt wel niet zo gauw voorkomen. Zullen we „eventjes" verhuizen? Gemeente zou de man in de val hebben doen lokken De civiele kamer van het gerechtshof te Amsterdam heeft in hoger beroep de be- lastingtwist, die al drie jaar gaande is tussen de gemeente Hoorn en de dansleraar P. Kempen in deze plaats beslecht. De dansleraar werd in het gelijk gesteld en de gemeente veroordeeld tot betaling der kos ten van het geding, groot 525. In 1953 stuurde de gemeente Hoorn de dansleraar een aanslag van 5000 over volgens de gemeente ten onrechte verzwe gen opbrengsten. In Hoorn bestaat een ge meentelijke verordening, waarbij een ont duiker van de vermakelijkheidsbelasting in bepaalde gevallen kan worden gedwon gen de gemeente bijna tweemaal zoveel te betalen als hij bruto heeft verdiend. Nor maal heft de gemeente een belasting van vijfenveertig percent van de opbrengst van vermakelijkheden. Wanneer blijkt, dat geen aangifte is gedaan, mag de gemeente een viervoudige aanslag opleggen, die dan 180 percent van het totaal verdiende be drag is. De dansleraar weigerde zulk een vorde ring, groot 5000 te betalen. De rechtbank te Alkmaar stelde hem in het gelijk. Dit vonnis, waartegen de gemeente Hoorn appèl aantekende, heeft het Amsterdamse hof - zij het met enige wijzigingen in de gronden - bekrachtigd. De dansleraar zei, dat vermakelijkheids belasting mag worden geheven op de op brengst van openbare gelegenheden, echter niet op die van een besloten dansschool. Twintig jaar lang, zo betoogde veertien dagen geleden tegenover het hof de raads man van de dansleraar, mr. P. S. Winkel, exploiteert de heer Kempen in Hoorn zijn dansschool en nimmer heeft de gemeente hem verplicht tot betaling van vermake lijkheidsbelasting. In het begin van 1953 heeft de gemeente hem echter in de val gelokt. Er was toen iemand de dansschool binnengegaan, die niet als lid stond inge schreven. De heer Kempen zelf was nog niet aanwezig. Nog vóór hij verscheen hield de politie een controle. Er werd pro- ces-verbaal opgemaakt wegens het open baar gelegenheid geven tot dansen zonder vergunning. De zaak werd bij de kanton rechter aanhangig gemaakt. Deze veroor deelde de dansleraar tot een geldboete, maar dit vonnis werd later door de recht bank in Alkmaar vernietigd. De tabaksteelt in Amerongen kan herleven als gebruik wordt gemaakt van de moge lijkheden die worden geboden door nieuwe teelten. Met name geldt dit voor de teelt van flue-cured Virginia, van donkerkleurige kerntabak en van sigarentabak. Tot deze conclusie komt het Economisch Technolo gisch Instituut te Utrecht in een rapport, dat is uitgebracht over de bestaansbronnen en mogelijke toekomstige ontwikkeling van de gemeente Amerongen. Het ETI merkt in dit rapport op, dat de teelt van tabak, in de 18e en 19e eeuw in de gemeente Amerongen uitermate belang rijk, voortdurend meer op de achtergrond is geraakt. Gedeeltelijk is dit, volgens ETI, een gevolg van externe omstandigheden, maar gedeeltelijk is dit ook te wijten aan onvolkomenheden in de bedrijfsvoering., Met name dient, aldus het rapport, meer aandacht te worden besteed aan de levering van een kwaliteitsprodukt. De drang om gewicht te telen ten koste van de kwaliteit moet worden onderdrukt, terwijl meer zorg dient te worden besteed aan het oogsten, drogen en sorteren. Onder linge samenwerking tussen de tabakkers en een grotere toegankelijkheid voor de ad viezen van het rijkstuinbouwconsulentschap voor tabaksaangelegenheden kan de teelt, volgens het ETI, op een hoger plan brengen. De gemeenteraad van Goes heeft na een langdurige bespreking met gesloten deuren besloten de geneesheer-directeur van het gasthuis te Goes, dr. G. J. Scherphuis, eer vol te ontslaan. Tussen de betrokken genees heer-directeur enerzijds en de gemeenteraad en het bestuur van het gasthuis anderzijds zijn zulke ernstige meningsverschillen ge rezen, dat de raad uiteindelijk tot de con clusie is gekomen hem te moeten ontslaan. Inzake het beleid bestaat sedert jaren een controverse tussen de geneesheer-directeur en het bestuur van het gasthuis. Aanvanke lijk was het nog mogelijk tót overeenstem ming te komen, maar later was dr. Scherp huis niet bereid zijn beleid te herzien. Met het gevolg, dat de gemeenteraad het boven vermelde besluit nam. Dr. Scherphuis zal waarschijnlijk zijn zaak voorleggen aan het ambtenarengerecht. BRIDGECLUB „WIJK AAN ZEE" AAN BOD De promotie-degradatiewedstrijden van de Wijk aan Zeese bridgeclub werden voortgezet met de volgende uitslag: Groep A: 1. de heer en mevrouw Van Son 22 pnt. 2. Dobber-Pirovano 20 pnt. 3. Dikken- berg-v. d. Geer 19 pnt. 4. Dobber-v. d. Elzen 19 pnt. 5. de heer en mevrouw Van der Aar 18 pnt. 6. Scharemaker-De Graaf 16 pnt. 7. de heer en mevrouw Bakker 12 pnt. Groep B: 1. Van Klaveren-Handgraaf 23'i pnt. 2. Schoos-Kleyn 22 pnt. 3. Schaaper- Handgraaf 19 pnt. 4. Kuys-Bol 19 pnt. S. Bol- Vooren 19 pnt. 6. Van der Putten-Van der Aar 17 "2 pnt. Ook in Haarlem vraagt men zich thans zowel op het stadhuis als op de provinciale griffie af, of de beslissing jegens Utrecht de inzet vormt van een hele reeks van dergelijke maatregelen, waarmee de rege ring de stabilisatie van het prijspeil beoogt. Ook in Haarlem werd onlangs door de raad tot verhoging van de slachthuistarie ven en de waterprijs besloten. Soortgelijke maatregelen werden in Heemstede geno men en de goedkeuring op deze besluiten werd nog niet verkregen. De directie van de N.Z.H. heeft eveneens met leedwezen van de beslissing van de regering ten aanzien van de Utrechtse bustarieven kennis genomen. In hetzelfde geval verkeren namelijk ook de directies van de stedelijke vervoersbedrijven in Am sterdam, Rotterdam en Den Haag. De beslissing over de aangevraagde tariefsverhoging - ook die voor de stads bussen in Haarlem en Leiden - zal even eens door de ministerraad worden geno men. Wij herinneren er tenslotte aan, dat ook de kasgeldvoorziening van de gemeenten zorg baart. De regering heeft, zoals wij naar aanleiding van de verschijning van de Heemsteedse gemeentebegroting hebben gemeld, meegedeeld, dat de gemeenten in geen geval meer kasgeld mogen opnemen dan een kwart van hun jaarlijks budget. In normale tijden heeft deze bepaling geen nadelig gevolg, in deze tijd van geld- schaarste echter wel, omdat vele gemeen ten thans kapitaalswerken met „kort geld" financieren, die eigenlijk met leningen on lange termijn gefinancierd moeten v c' Alwaki, 26 v. Genua n. St. Vincent. Arendskerk, 25 te Amsterdam. Amsteldijk, 26 v. Rotterdam n. Golf v. MextCJ Angolakust, 23 te Amsterdam. Averdijk, 25 te Rotterdam. Arkeldijk, 27 v. Singapore n. Port Swettenham Amstelstad. 26 330 m. z.w. Bishoprock n. K'° West. Antonia, 27 te Pladju. Aardijk, 26 v. Surabaja n. Tjilatjap. Ampcnan, 26 op rede Colombo. Annenkerk, 27 te Bangkok. Alioth, 27 te Bahia v. Vittoria. Alnati. 28 te Antwerpen v. Las Palmas. Abbedijk, 29 te S. Francisco verw. v. L. Ar Alpherat, 27 te Montevideo. Abbekerk, 27 te Genua. Andijk, 27 v. Le Havre n. Antwerpen. Batang, 25 te Amsterdam. Batjan, 26 v. Belawan n. Las Palmas. Bloemfontein, 24 te Amsterdam. Bonaire, 27 v. Plymouth n. Amsterdam. Billiton, 30 te Kaapstad verw. Blommersdijk, pass. 27 Azoren n. Havana. Breda, 26 te Guayaquil. Bloemendaai, 27 te Plymouth. Bussum, 26 430 m. z.z.w. Socotra n. Gibraltar. Boissevain, 28 te Cape Town v. Port Elizabeth. Britsum, 26 170 m. w.z.w. Flores n. Bremen. Caltex Nederland, 26 v. R'dam n. Kopenhagen. Camerounkust, 24 te Amsterdam. Cradle of Liberty, 26 v. R'dam n. Mena Al Caltex Utrecht, 28 rede Sidon. Clavella, 29 te Calcutta verw. Coryda, 28 te Cochin. Ceronia, 26 te Casablanca v. Curacao. Cottica, 27 te Paramaribo verw. Caltex Pernis, 26 45 m. n.n.w. Burlings n. R'dam. Crania, 26 120 m. o.n.o. Colombo n. Rastanura Calamares, 27 te New York v. Santa Marta. Crania, 27 30 m. z.o. Comorin n. Rastanura. Camitia, 27 380 m. z.w. Fidji eil. n. Brisbane. Daphnis, 26 te Maracaibo. Diemerdijk, 27 te Londen. Dorestad, 26 180 m. n. Northwestcape n. Geelong Esso Den Haag, 27 te Corpus Christi. Erinna, 28 te Singapore verw. Eos, 27 te Iskenderun. Eemdijk, 27 te Houston v. Tampico. Felipes, 26 te Padang. Gabonkust, 22 v. Amsterdam n. Dakar. Garogt, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Gaasterland. 27 te Recife. Ganymedes, 26 140 m. w. Ouessant n. Curagao Guineekust, 26 v. Freetown n. Lagos. Gordias, 27 v. IJmuiden n. Bremen. Grootekerk, 27 v. Antwerpen n. Amsterdam. Heemskerk, 26 v. Rotterdam n. Anwterpen. Helicon, 27 te Aruba. Helder, 26 te Lavnion. Hydra, 26 550 m. w.z.w. Fayal n. Port of Spain Hermes, 27 te Petit Goave (Haiti) v. Cristobal. Hilversum, 26 110 m. w.z.w. Cocos eil. n. Mena Al Ahmadi. Johannes Frans, 26 540 m. w. Az. n. Landsend Jason, 27 te Puerto Ordaz n. Puerto Cabello. Kermia, 26 te Rotterdam. Katelysia, 26 350 m. w. Finisterre n. Curagao. Kopionella. pass. 26 Durham n. Gibraltar. Kryptos, 26 te Fredericia. Karimata, 26 230 m. o.z.o. Durban n. Singapore Lieve Vrouwekerk, 26 v. Dakar n. Genua. Langkoeas, 24 te Rotterdam. Lissekerk, 26 v. Bushire n. Kaapstad. Louis Lantz, 26 v. Emden n. Las Palmas. Lekhaven, 27 te Antwerpen n. Rotterdam. Macuba, 27 v. Rotterdam n. Stockholm. Maasdam, 27 te Willemstad. Malvina. 27 v. Shimoneseki n. Balikpapan. Mariekerk, 28 te Rangoon. Murena, 26 230 m. n.w. Okinawa n. Bunju. Mijdrecht, 26 pass. op 90 m. Las Palmas n. Dakar. Maas, 27 te Piraeus v. Napels. Myonia, 26 te Mombasa v. Abadan. Nigerstroom. 27 te Monrovia. Nanusa. 27 280 m. n. Marcus eil. n. Los Angeles. Oldekerk, 26 v. Yokohama n. Shanghai. Oranje, 26 te Kaapstad v. Southampton. Oranjefontein, 26 v. East-London n. P. Elizabeth. Osiris, 27 te Georgetown v. Paramaribo. Prins Willem George, 26 te Antwerpen. Pr. Alexander, 26 20 m. n.w. Algiers n. Tel Aviv. Pr. Joh. Will. Friso, 26 te Hamburg v. Le Havre. Polydorus, 28 te Kaapstad. Prins Casimir, 27 v. Le Havre n. Bremen. Pr. Willem V, pass. 27 Finisterre n. Bergen Nw- Raki, 26 170 m. w.n.w. Kaapstad n. Dakar. Rotti, 26 30 m. n.w. Lissabon n. Dakar. Rotula, 27 v. Fawley n. Stanlow. Schie. 25 te Amsterdam Schelpwijk, pass. 27 Comoro eil. n. Mena Al Ahm Schiedijk, 27 te New York. Stad Schiedam, 28 te Las Palmas. Stad Vlaarding'en, 27 te Narvik. Straat Torres, 28 te Brisbane Solon, 26 te Houston v. Maracaibo. Stanvac Djirak, 26 v. Saigon n. Sungeigerong. Stanvac Benekat, 27 te Singapore. Stanv. Talangakar, 26 te S'geigerong v. Calcutta Teirecias, 25 te Amsterdam. Telamon. 24 te Rotterdam. Taria, 26 v. Eastham n. Rotterdam. Tjiluwah, 26 v. Surabaja n. Bali. Thipanas, 26 te Yokohama. Theobaldius. 27 te Carapito v. Hamburg. Tomini, 25 630 m. z. Mogadiscio n. Ummsaid. Van Neck, 30 te Shanghai verw. Van Waerwijck, 26 v. Hongkong n. Singapore. Wonorato, 28 te Manilla. Witmarsum, 27 te Le Havre verw. Will. Ruys, 27 650 m. z.o. St. Helena n. L. Pa lm a Zijpenberg, 26 75 m. n.w. Dakar n. IJmuiden. Zuiderkruis, 27 v. New York n. Amsterdam. KLEINE VAART Alcetas. 25 Str. Messina n. Messina. Algarve. 28 v. Dublin te Amsterdam verw. Ameland, pass. 27 Vlissingen n. Londen. Appingedam, 27 v. Rotterdam te Lissabon ve Arcturus, 27 v. Barry 1e Antwerpen verw. Catharina W, 27 v. Antwerpen n. Rotterdam Erkalin, 27 v. Rotterdam n. Lübeck. Hondsbosch, 27 v Rotterdam n. Londen. Ida D, 27 v. Rotterdam n. Dublin. La Paloma, 27 v. Kampen te Zwijndrecht. Libra, 27 v. Vlissingen n. Rostock. Marcella, 27 v. Vlaardingen n. Helsinki. Midas, 24 15 m. z. Kp. Roca n. Antwerpen. Matthew. 27 v. Vlaardingen n. Antwerpen. Meidoornsingel, 27 v. Swansea te R'dam verv. Monica, 27 v. Vlaardingen n. Antwerpen. Nautic, 27 v. Vlaardingen n. Kalur.dborg. Pavo, 24 te Fehmarnbelt n. Zaandam. Teun, pass. 27 Vlissingen n. Liverpool. Trito, 27 v. Rotetrdam te Belfast. Tyro, 27 v. Amsterdam n. Rotterdam. Vindicat Atque Polit, 27 van Middlesboro naar Plymouth. Zeearend, 27 v. Rotter^m n. Gdynia

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7