L/n I mensen om de vijver SOLEX 15 Met Pasen heeft de kinderboerderij een pluizig dwerggeitje te bieden f» Tl ,„.,1, Agenda voor Velsen ESzer's Herenmodehuis Paastoernooi van 48 elftallen van jeugdige spelers begonnen Net voor de Pasen Paarden in bad en BREDERODESCHOOL: PRIMA ZO! Fa. G. BERENDSEN heeft wat Uzoekt Tijssen Textiel „AFBLIJVEN KINDEREN" Een Popje heeft met Pinksteren een ezelsveulen Moeders en kinderen Bordje nodig Eigenwijs X' ^HLiO is sterker dan „Kleingoed" Geen AFB ...maar EEN RIJK BEZIT dat is een SPAARBOEKJE van Handbaltoernooi op „Watervliet" „HET FIJNSTE VOETBAL" Tóch nog winst pracht charmeuse onderjurk j PROEFJE ZOMER Uitstal van executie Strepen en streepjes 1 mei-viering in Velsen D N'D ERDAG 18 APRIL 1957 HET VOORJAAR is nu in volle hevigheid losgebarsten in de schaarse plekken groen, die de Velsense mens de zijne mag noemen. In Beeckestein broeden de reiger en de groenling, de merel en de koekoek, al of niet op eigen kosten en in Velserbeek zit moeder zwaan op de eieren met een gezicht of er haast bij is. De jonge reeën, staan op stramme poten naar al dit opgewonden levensgeweld te kijken en verbazen zich eendrachtig over de kapsones, die een knobbelgans aan de dag legt, wanneer een eenvoudig hert zich eens te dicht in de buurt van haar nest waagt. Het voorjaar is op beide plaatsen tege lijk, maar het lijkt in Velserbeek gecivili- seerder zijn gang te gaan dan in de ruigten van Beeckestein. Daar immers heeft de natuur de mensenhand uit vroeger eeuwen overwoekerd en in Velserbeek kreeg zij daartoe de kans niet, dank zij de schoffe lende tuinlieden en de groengejaste park wachter, die om het even tegen mens en dier de strijd aanbindt, wanneer dat nodig is. Alleen mogen op beide plaatsen de hom den niet los. Hetgeen voor beide plaatsen wel ver klaarbaar is in deze drukke dagen van broeden en nestelen, want een ijverige spaniel zou in het onderhout van Beecke stein heel wat van zijn gading vinden, als hij er op strooptocht mocht gaan. Bijzonder levendig is het in de kinder boerderij geworden bijna al even be drijvig als rond de piasvijver een paar honderd meter verder naar achteren, waar de moeders hun kroost óók naar hartelust kunnen laten ravotten. Moeder dwerggeit, die eergisteren het leven schonk aan een pluizig geitekind, dat makkelijk in twee handen past, maar zich daar bepaald niet lekker in voelt, stokke- beent behoedzaam en met trillend sikje om het witte jong heen, de ezel Popje kijkt maar wat afgunstig naar haar zacht-mek- kerende buurvrouw, want zij moet dit al lemaal nog doormaken tegen Pinksteren, als haar veulentje verwacht wordt en zij gaat dan ook af en toe te rade bij het schaap Berenice, dat twee lammetjes uit het Velsense stadswapen heeft gehaald en daar zeer tevreden mee rondstapt. Als wa ren ze van haar en niet van de gemeente. Op de Paasdagen zal deze kinderboerde rij, die een paradijsje kan zijn, maar een heiletje tevens als het warm en vol wordt, haar hekken openen. Voor een simpel dubbeltje zal half Vel- sen het geitje Witje of Pluisje of hoe het gedoopt moet worden, in handen kunnen nemen en het is jammer, dat er geen bord je bestaat met een rode cirkel om een gei tesilhouet, dat „afblijven" betekent. Want de opzichter weet nog heel goed, dat de jonge dwerggeitjes van het vorige jaar maar niet wilden groeien, omdat er de ganse dag mee gesjouwd werd door onwe tende, vertroetelende kinders. Er zijn nog veel meer nieuwe aanwinsten op dit stukje dierlijk Velsen samengedron gen. Twee knobbelganzen hebben hier met een air van de bezittende klasse hun ten ten opgeslagen en er wiebelen een paar ADVERTENTIE het echte gezinskarpet een ander karpet. manier geweven. e*7 ffcMIL/O heeft een dichte dubbel gebonden pool van veerkrachtige wol die muurvast zit. warme perzische en goede moderne dessins en kleurstellingen zoals anthraciet/geel. wordt alleen verkocht bij: WONINGINRICHTING BEVERWIJK (Mê Mfvi, HLahchuAhcJeA! DONDERDAG 18 APRIL Thalia, 20 uur, „De twee wezen". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, open van 10-12.30 uur. „De Eendracht", zaal Concordia, 20 uur, concert. VRIJDAG 19 APRIL Thalia, 20 uur, „20.000 mijlen onder zee". Rex, geen opgave. Openbare leeszaal en bibliotheek, geslo ten. 'ATERDAG 20 APRIL Thalia, 19 en 21.15 uur, als vrijdag. Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als donder dag. Openbare bibliotheek en leeszaal, geslo ten. Raadhuis, 10-11 uur, spreekuur wethou der van financiën- muskuseendjes rond en een paar loopeen den, die zonder kans op ernstige tegen spraak tot de meest eigenwijze dieren der schepping gerekend kunnen worden. Wij hebben een kennis gehad, die Indische loopeenden midden in een grote stad hield in een koppel van zes tegelijk en deze grappige jongens bewogen zich op hun eer lijke platvoeten en onder het uitslaan van de meest luidruchtige eendeverwensingen in de ganzenmars achter de baas aan, als die per ongeluk het hek van de tuin liet openstaan. Desnoods tot aan de overkant van de straat toe en was het een hele toer, de optocht weer binnen de huiselijke perken te dwingen. In de konijnenberg, waar de mens ten dienste van de zoogdierlijke huisvesting drainagebuizen heeft ingegraven, huizen de konijnen alweer en de marmotten heb ben hun bivak in hun zomerresidentie op geslagen, waar zij nu nog op hun achter pootjes om een lekker beetje bedelen. Reeds enige dagen na Pasen zullen zij een eigen snoep-en-broodwinkel kunnen gaan drijven, want het is kinderen nu eenmaal moeilijk aan het verstand te brengen, dat de dieren op tijd hun maaltijd krijgen en dus al gauw te veel van het goede krij gen, indien iedere kleine bezoeker uit de gulheid zijns harten stukjes en brokjes tussen het rasterwerk doorwringt. Over de hertenkamp klinkt de lelijke roep van de kalkoen en de verwekker van dit geluid draaft druk achter zijn rode lellen aan, boosaardige blikken werpend naar een concurrent, die voor het begeerde wijfje een nog mooiere staart kan opzet ten dan hij zelf. Het voorjaar is er in volle hevigheid los gebarsten en de fleurige kleedjes van de theeschenkerij, die daar midden in het park de herinnering aan vroegere tuinfees ten levend houdt, zijn van het kronkelpad af al haast niet meer te zien door het dich ter wordende loof. De muziektent gaat zich inkapselen en verwacht de eerste ko perklanken en het Janneverhuisje, waar geen slokje meer te bekomen is voor moe- gejaagde kelen, gaat in postuur staan voor de nieuwe zomer op de kluizenaarsberg in het water is de daar woonachtige here miet door de schoonmaak heen en de goud fazant in de volière heeft alles klaar voor de Paasdagen, als er bezoek komt voor zijn glanzende kuif en lange sleep. Want Velserbeek is klaar wakker en vol jong leven. ADVERTENTIE SZe^Jia ïé+Jef Vraagt vrijblijvend inlichtingen j 3*0. fitbClf llf ÏÊF j Marktplein IJmuiden Interieurverzorging De handbalvereniging „IJmond", die van haar Paastoernooi een traditie heeft gemaakt en deze ook maandag, tweede Paasdag op het sportpark „Watervliet" zal houden, heeft aan de wedstrijdenreeks een bijzonder tintje kunnen geven door het deelnemen van twee buitenlandse teams. Bij de damesafdeling zal een elftal van „Femina Sport" uit Parijs van de partij zijn en bij de heren-junioren kan worden uitgezien naar de verrichtingen van het Duitse team „T.u.S." uit Dornberg. Aan het toernooi nemen voorts deel de clubs AVA uit Alkmaar; Athene en Hellas uit Den Haag; Vriendschap en Blauw Wit uit Amsterdam; U.D. uit Utrecht; De Blin- kert uit Haarlem en IJmond, Velsen, dus tien verenigingen in totaal. In de acht poules zijn ingedeeld: Dames A: Athene, AVA, Blauw Wit en Vriend schap; Dames B: Athene 2, Femina Sport, U.D. en IJmond; Heren A: Blauw Wit, Hel las, U.D. en IJmond; Heren B: Blauw Wit 2„ Hellas 2, Vriendschap en IJmond 2; Da mesjunioren: Athene, Blauw Wit, Vriend schap en IJmond; Herenjunioren: Blauw wit, Hellas, T.u.S. en Vriendschap; Meisjes aspiranten A: Athene, Blauw Wit, Vriend schap en IJmond; Meisjes-aspiranten B: Athene 2, Blauw Wit 2, De Blinkert en IJmond 2. In alle poules wordt een halve competi tie gespeeld, wat dus neerkomt op een to taal van 48 wedstrijden van 2x15 minuten voor de dames en heren, en voor de jon geren 2x10 minuten. Voor al deze wed strijden, die om tien uur 's morgens al be ginnen, zijn vier velden van „Watervliet" beschikbaar, zodat men om halfzes tot de prijsuitreiking hoopt over te gaan. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 108 ONDER IDEALE weersomstandigheden begonnen gistermiddag de jaarlijkse Vel sense schoolvoetbalwedstrijden op de terreinen van „Sehoonenberg" en „Waterloo". Al bijtijds trokken dc jeugdige voetballers in optocht naar dit onvolprezen gemeente lijke sportveldencomplex, zodat daar reeds om één uur een gezellige drukte heerste en om half twee de ballen door ploegen van afdeling E aan het rollen werden gebracht. Niet minder dan 48 schoolelftallen schreven ditmaal voor het jaarlijkse Paasvoetbal- fcstijn in met de wetenschap, dat ze minstens twee „fijne" wedstrijden zullen spelen. De zeven elftallen van de hoogste afdeling werden in twee poules ingedeeld, evenals de tien elftallen van afdeling C. De elftallen van de afdelingen D en E echter spelen volgens het afvalsysteem, met dien verstande, dat de verliezers van de eerste ronde altijd nog een kans krijgen hun kunnen te tonen in de zogenaamde verliezersronde. Veel publiek Reeds op deze eerste dag was er aardige publieke belangstelling: Wethouder H. de Boer kwam als altijd even een kijkje ne men, „meesters en jufs" moedigden hun „pupillen" enthousiast aan, evenals vaders en moeders, en er waren neutrale suppor ters, die beweerden nog nooit een school- voetbaltournooi te hebben overgeslagen, omdat je daar het fijnste voetbal zag. Voorts waren er weer de bekende scheidsrechters Van der Lugt en Akker man, die al zovaak het hunne tot het wel slagen van de Velser Paastournooien heb ben bijgedragen, ja, zelfs de bekende K.N. V.B.-arbiter Formenoy hanteerde de fluit en nog wel in officieel tenue. Wat ons verder opviel, was het feit, dat er steeds meer scholen in clubcostuum uitkomen, wat niet alleen een fleurig gezicht oplevert, maar ook de taak der heren arbiters aan merkelijk vergemakkelijkt. Dissonanten Naast al dit mooie waren er ook een tweetal dissonanten. Zo moest er een elftal gedisqualificeerd worden, omdat het met een ongerechtigde speler uitkwam en zelfs ontzegde één der scheidsrechters een jonge man het verder medespelen op grond van het feit, dat deze steeds hatelijke toespe lingen maakte op de hoogblonde coiffure van één zijner tegenspelers. Schutters te over Men klaagt wel eens bij het grote-men- sen-voetbal over gebrek aan schutters, maar in afdeling E waren de schutters zo maar voor het grijpen: In 11 wedstrijden werden niet minder dan 62 doelpunten ge scoord. De Theo Thijssenschool van meneer Schermer nam hiervan het leeuweaandeel voor haar rekening: Met niet minder dan 12-1 verpletterden de Thijssen-scholieren hun Ossendorp-tegenstanders. Verder won de Titus Brandsma-school met niet minder dan 9-1 van de H. Hartschool en de Jan Campertschool met 7-1 van de Prof. v. d. Leeuwschool. Aan elkaar gewaagd In de D-afdeling waren de partijen aar dig aan elkaar gewaagd. In de C-afdeling waren de twee elftallen van de Technische School niet fortuinlijk: het tweede elftal werd bij een 3-0 voorsprong gedisqualifi ceerd en het derde elftal verloor met niet 'minder dan 5-0 van het 3de elftal der W. de Zwijger U.L.O. DCOCOCOOOOOOCCOOOOOOOOOOOCCXDCOOOCOOCOOOOCCOOOOOOOOOOOOOO Ondanks het feit, dat „Waterloo" het% zondag niet tegen „Nautilus" kon bol- 8 werken - de IJmuider ploeg verloor met p 2-1 en verspeelde daardoor haar kans op het kampioenschap - boekte het toch nog winst: het bestuur mocht van of- ficiële zijde een compliment in ont- 8 vangst nemen voor de correcte speel- wijze van het elftal! oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc Voor afdeling B speelde de eerste elftal len der Technische School en der W. de Zwijgerschool een pittige wedstrijd onder de goede leiding van scheidsrechter Smit. Vooral de voorhoede der Technische School speelde prima en deze school won dan ook met 4-0. U it slagen De gedetailleerde uitslagenlijst ziet er als volgt uit: Afdeling B: Technische School 1Willem de Zwijgerschool 1 4-0. Afdeling C: Technische School 2Papier vakschool 0-5 (regl.); W. de Zwijger ULO 3Technische School 3 5-0. Afdeling D: St. Adalbert V.G.L.O.—R. H.B.S. 3 0-2; Technische School 4Elout van Soeterwoude V.G.L.O. 3-1. Afdeling E: Ossendorpschool-Theo Thijs senschool 1-12; Jan LigthartschoolAdolf van Nassauschool 1-0; Clara Sternschool Moerbergschool 3-1; St. Franciscusschool 1 Watervlietschool 5-0; Brederodeschool Emmaschool 1-4; Jan CampertschoolPrf. v. d. Leeuwschool 7-1; Insingerschool 1 P. Vermeulenschol 3-0; Julianaschool— Comitéschool 4-0; Titus Brandsmaschool School met de Bijbel 9-1; Marnixschool H. Hartschool 1-5; St. Franciscusschool 2 Insingerschool 2 3-0. ADVERTENTIE maat 42 - 44 - 46 I O AO alleen zaterdag T Aat/Ö SNELLIUSSTRAAT 23 - TEL. 5653 p ALS DE EERSTE MILDHEID door de luchten loopt en vader eens naar de boot gaat kijken, moeder de zomerkleren uit de kast gaat peuteren en er in kleurige boekjes naar een S tent-om-te-kamperen wordt gezocht, gaan er allerlei lieden II bedrijvige dingen doen om de duizenden mensen, die géén boot, géén tent en géén bungalow op Majorca bezitten, maar slechts wat saamgevoegde snipperdagen en een hoop zin in de zomer, gastvrij te kunnen ontvangen. Of misschien heb- H ben de luitjes, die deze zomer rond de betonnen vijvers van |1 het natuurbad „Veiserend" gaan liggen zonnen of lopen ballen, wél een boot en een tent, maar komen zij alleen maar naar het asfaltwegje naar de ruïne van Brederode,' S omdat zij een dagje uit willen en een dagje water en wat milde zon. In elk geval heeft meneer van Deursen daar niets H tegen en hij maakt zich al uitgebreid klaar voor de zonnige zomer, die dit jaar dan maar eens niet alleen op een woens- dagmiddag tussen twee en drie moet vallen. Voor wiegóéd nat wil worden, is er in elk bad een toevoerpijp. Die van „Velserend" kan gebruikt worden voor verrukkelijke doch vochtige spelen. Een voorproefje voor de zomer komt direct al aan de beurt: op tweede Paasdag gaan de paarden in het bad. Niet om gewassen te worden, maar vanwege een hippisch festijn, dat op het zand rond de zwemvijver gegeven zal worden door de Hippische Sportvereniging „Velsen" en dat meer een gezellig tuin feest met ligstoelen zal wor den dan een ernstige zaak met jongens, die alleen maar over achterhanden en paar- debenen kunnen kouten. „Mojje zien, hoeddie guin dgaaft." Nee, dat niet. Meer „Kijk es, wat een dot van eèn bles". En op Koninginnedag, de dertigste april dus voor de genen, die nog altijd aan de laatste augustus vastgebak ken zitten, als het over deze hoogtijdag gaat, zal meneer Van Deursen een knetterend Oranjebal geven met de Witte Kraaien van ons aller Hansje Pallieter. Daarna gaan ze het bad opendoen. Op de vijftiende mei, wanneer de zon hope lijk tot een acte de présence verleid kan worden, komt op die eerste woensdagmiddag, als er zeer witte mensjes langs de vijver staan, die elkaar huiverend aanduwen en er tenslotte hijgend in springen, op die woensdag middag dan komt het kin dercircus „Lamberta" op vi site in Velserend. En daarna is het elke vrije middag prijs: goochelen, pop penkast en clownerie op een speciaal podium, dat de in ventaris van het natuurbad is komen uitbreiden. En iedere zondag sport- demonstraties van polo en basketball en naar ik mij in het oor heb laten vallen zelfs damesvoetbal. U weet wel: de tak van sport die door sommigen met grote en ver dedigbare hardnekkigheid „vrouwenvoetbal" wenst te worden genoemd. Natuurlijk komt Santpoort ook niet onder het traditio nele kunstmatige onweer uit: het vuurwerk van Velserend, dat dit jaar op 20 of 27 juli zal worden afgestoken. Met een modeshow als voorge recht en de mannequinnetjes in hun zomertoiletjes op een verlichte vlonder over het bad heen. Echt een vurig avondje zo te zien. Er zijn nog meer fraaie plannen, want denk eens aan een dansvloer op de bodem van de kanovijver, zoals de heer Van Deursen in zijn hoofd heeft. Niet die vijver, maar dat openluchtbal na tuurlijk. Dat wordt „De tuin van Allah" en ze moeten er dan wel de hele kanovijver voor uitdweilen, maar alia, Allah is wel een kleine moei te waard. En op het eiland in de vij ver komt dan een band en een plezier zullen ze daar hebben met vetpotjes en met gekleurd licht en weet ik allemaal wat voor plannetjes meer. Er is inmiddels al een hele boel opgeknapt gedurende de winterrust van Velserend: tegels om alle vijvers en nieuwe rioleringen, fleurige verf en straks een luxe zon nebadterras voor de zonners, die eens lekker exclusief bruin willen worden. Ik wil maar zeggen, dat Majorca, een vergrote BM of een huis van een kampeer- tent niet volstrekt nodig zijn om gelukkig te worden. Voor een paar centen minder gaat het middenin de randstad Holland óók gelukkig nog. Hertogin „Als de ridder van Lithoyen en de Maaskant lapt, blijft Hertogin Dora van Lith Kes- sel en Maren niet achter". Al dus het in hoofs handschrift gecalligrafeerd schrijven, dat ik ontving met een rijksdaal der voor Moeder Riedijk. Dank, adellijke vrouwe. Het mag dan voor de kip pen en de slagers een wilde tijd zijn vanwege de hausse in hun materiële produkten, die zich telkenjare voor Pa sen scherp aftekent, de vet weiders onder de koebeesten kunnen het minder goed met hun levensdrang in overeen stemming brengen, dat de mens de Algemeen Erkende Feestdagen blijkbaar altijd met de vleespotten van Egyp te moet vieren. Er schijnt nu eenmaal geen Kerst of Paas mogelijk te zijn zonder vette lippen en een verzaligd achteroverzakken met een zeer gevulde maag en de Oudhollandse kreet „Dat liep er weer lekker in jongens". Vandaar, dat er in deze dagen enige honderden droe ve Paasossen, die meestal ge woon koeien zijn, glanzend te kijk staan in opstallen of aan hekjes werden gebonden met het stille afscheid van Caesar in hun violette ogen: „Zij die sterven gaan groeten u". Op zulke dagen zou de mens haast tot het vegetaris me overgaan, al heeft hij op andere dagen nóg zulk een levendige belangstelling voor een biefstuk-a-la-Tartare of een kalfshaas-met-bleeksel- derij. Zij staan er weer, melieven en zij kauwen vereenzaamd op een laatste sprietje en hun gewicht hangt hen geschre ven om de hals of tussen de horens. Zij zijn de offerdieren aan ons materialisme en er zijn ferme exemplaren bij, die onder hun geroskamde zwart bonte jas een aanzienlijke hoeveelheid mals vlees mee dragen naar de slachtbank, die hun deel gaat worden. Als de volgende Lantaarn gaat schijnen, zullen zij er niet meer zijn. Ik vind er ergens toch een kleine droefenis in schuilen. Zo'n goeierd van een paas- os toch. Hij zou veel liever nog wat dartel in de wei pozen dan zondag al op uw dis prijken bijwijze van topverrukking. Gelukkig heb ik maar één keer - en dat was deze week in Beverwijk - de drang tot tentoonstellen van de komen de slagersprooi een onsmake lijk gezicht gevonden. Die slager had zijn trots namelijk in een nauw hokje opgebaard en daar voelde die koe zich zo onwel, dat zij klaaglijk loeide en op het oog maar liever de eeuwige rust had dan dit „tijdelijk cellulair". Tussen haakjes: Eet smake- Alom op wegen en straten kruipen thans lieden rond, die van staatswege gewapend werden met uitvoerige verf potten en bijbehorende wit kwasten, teneinde de versle ten strepen en streepjes op het plaveisel, die de ver- keersbedrijvende mensheid moeten trachten te leiden. Op de hoofdwegen zult ge ontdekt hebben, dat er een nieuwe „bebakening" is op gedoken: in vele bochten een ononderbroken witte streep met daarnaast een stippellijn. De streep mag u niet over, de stippellijn zo nodig wel. Ik zeg het maar even, want dit noviteitje wekt nogal wat verwarring en lang niet iedereen houdt zich er aan. Maar ze zijn met veel moeite toch echt niet om niet op de wereld getrokken. De oversteekplaatsen heb ben eveneens een nieuw verf je gekregen en het valt nu allemaal best op. Als daar in mei de oranje-knipperbollen bij verschijnen (niet bij alle maal, vrinden, anders zou men door de gestreepte bo men het woud der voetgan gers niet meer zien) kunt u er als automobilist haast niet meer overheen en dat is, naar ik u reeds eerder op het hart heb gebonden, juist de be doeling. Ge dient straks te stóppen voor de overstekenden en het is mij een verheugenis te kunnen vaststellen, dat het allengs meer wordt gedaan, ook zonder de wettelijke dwang. Zou er inmiddels iets op tegen zijn, het drukbereden en intens riskante kruispunt ParkwegRijksweg eens te regelen? Officieel hebben de fiet sers, komende van de pont, daar voorrang boven het van de Parkweg komende gerij, maar in de praktijk is de fietser daar veel liever bloö- Jan dan doö-Jan, hetgeen zo'n wilde gedachte nog niet is. Ik weet wel, dat als deze zomer de tunnel gereed gaat komen, dat kruispunt aan zienlijk veranderd wordt, maar tot dan kunnen er ge makkelijk enige botsingen ontstaan, die een ingrijpen thans toch naar mijn beschei den smaak wel wettigen. lijk en laat u de pret niet vergallen, want dood gaan ze tóch. Ik heb niet opgeschept in een vorige'uitgaaf van dit schijn sel, toen ik u met klem aanried Santpoortwaarts te tijgen en af te dalen in de Brederodeschool, die het tweede trimester afsloot met een lente-tentoonstelling ten bate van het eminente doel der poliobestrijding. Maandag en dinsdagavond was dat schooltje, dat zo langzamerhand onder de druk der toenemende kindersterkte een heel complex gaat worden van nu al drie gebouwen groot, overvol met ouders van leerlingen, die van de werkstukjes hunner nazaten kwamen genieten en gulweg heel wat muntjes offerden om de voor de verkoop bestemde oeuvres mee naar huis te nemen. En de kinderen waren er deels ook, want in de klassen is er gemusiceerd, gepoppenkast en zelfs gejazzt, dat de stukken er afvlogen - altemaal voor dat goeie doel. De tentoonstelling, die in de gangen was opgesteld en die ongeveer een week voor bereiding plus leerkrachtige transpiratie heeft gevergd, mocht er zijn. Vond u het niet ontroerend, dat fantastische bouwen met klei en papier, kleuren en vooral kinderlijke fantasie? Er waren dan wel de nodige plagiaten gepleegd, die door de makertjes met verwijten de vingertjes werden aange wezen: „Dat hebben die van de vierde van ons gejat. maar niettemin was het re sultaat overal weer zo ver rassend, dat deze kleine dief stallen verder onbesproken dienen te blijven en bepaald ook niet ter zake doen. „De lente tegemoet" heette één van die diomara's, waar in een popperige stadsbevol king het nieuwe voorjaar te- gemoettrekt en „In de lente is het niet steeds zonnig" was de naam van een tweede, waarop een boosaardig on weer het plezier kwam storen. Paashazen zaten in grote getale op eieren, zodat nu eindelijk het mysterie van de herkomst der jonge paas haasjes opgelost kon worden en in uitgestrekte papieren wouden huisden draaddier tjes en kleimensjes in innige vrede tesaam. Het was móói. De totale opbrengst was 1000.—. Muziekklas Verder werd in de zesde klas een muziekje ten gehore gebracht met even niet knipperen de sonatine opus 36 nummer 3 van Cle- monti en een Quatre Mains en de gitaristenmars en een accordeonsolo en een duet voor blokfluit het was een compleet Concertgebouwtje met mijn pet er helemaal voor af. Blootshoofds heb ik ook staan genieten in lokaal 5a, waar de poppenkast, in eigen beheer vervaardigd en voor zien van eigengemaakte pop pen, draaide voor ademloze ouders. Op tekst uit eigen studio's. Er kon mooi wat geld wor den afgedragen aan het fonds tot bestrijding der kinderver lamming en een luid „Goed Zo" past hier zonder enige twijfel of dubbele bodem. Lampenier ^llllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllll illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliliiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiilllF Het programma voor de 1-mei-viering door de federatie Velsen der P.v.d.A. en de Bestuurdersbond IJmuiden van het NVV bestaat ook dit keer uit vier bijeenkomsten. 's Morgens wordt op de Schapenweide aan de Van Ostadestraat in IJmuiden Oost een familiebijeenkomst gehouden. Er wordt een groot ganzebordspel gespeeld, 's Mid dags komen de kinderen bijeen in het sportpark Sehoonenberg. Men wandelt van het Marktplein naar Sehoonenberg, waar het Nieuwe Jeugdtoneel Arena opvoert „Het dansende ezeltje". Tevens wordt 's middags voor de ouderen een bezin- nings-bijeenkomst gehouden in het ge meentelijk vergaderlokaal aan de Abelen straat te IJmuiden Oost. Spreker is staats secretaris mr. dr. A. A. van Rijn. De feestavond wordt gehouden in het Rex theater. Hier aan zullen meewerken Rudi Carell, Bonne van Dam, het orkest „The Topliners", de IJmuider Volksstem, de Culturele Sportbond en het mandoline orkest „Excelsior". Spreker is de heer C. Brandsma uit Haarlem. ADVERTENTIE rustig - betrouwbaar en een ongeëvenaarde service. Trompstraat 911 - Tel. 4214

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15