WATERBOLK Grote plannen tot sanering van Nederlandse haringvloot Agrarisch Nederland komt in Brussel goed voor de dag JOOP GALAVAZI „HET RIJWIELHUIS" DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Volgend jaar april zullen er 100.000 bolbloemen bloeien ff DONDERDAG 18 APRIL 1957 OOK SOCIALE ASPECTEN Spreekuur wethouder R. Verbeek AMSTERDAM Wellicht dit jaar reeds piastic sleeptankers Uitvinder: voordeliger dan gewone tankers Oostduitse regering maakt Kirchentag-^? onmogelijk Onaanvaardbare eis aan spreker en speeches Twee ongevallen bij Hoogovens kostten vanmorgen gewonden Mijnenveger beschermt de Britse haringvissers Bakfiets in de knel door ondeugdelijke remmen Vanmorgen in de vishal en op zee Scheepvaart de haard die zichzelf betaalt I klasserijwiel Het Rijwielhuis Rijwielhandel A. HUYBERS COWBOY SCHOENEN S W I E R uw adres 2/ (Van onze Haagse redactie) Naar wjj vernemen hebben de Neder landse haringreders thans overeenstem ming bereikt over een concreet plan, om door het uit de vaart nemen van de oudste en minst rendabele schepen, te komen tot de zozeer gewenste sanering van de logger- vloot. Wanneer dit plan tijdig zal kunnen worden gerealiseerd, zullen met ingang van het komende, op 21 mei beginnende seizoen, dertig tot veertig loggers uit de vissers-plaatsen Scheveningen, Vlaardin- gen, Katwijk en IJmuiden, niet meer aan de visserij deelnemen. Volgens het door de reders goedgekeur de plan zal een speciaal saneringsfonds worden geticht. Reders, die een of meer schepen uit de vaart nemen, krijgen uit dit fonds een bepaald bedrag. Alleen sche pen, welke vorig jaar nog aan de visserij hebben deelgenomen, of waarvoor een cer tificaat van de scheepvaartinspectie was uitgereikt, komen voor een uitkering in aanmerking. Om het saneringsplan te kunnen finan cieren is in overeenstemming met een suggestie, welke minister Mansholt bij de behandeling van het hoofdstuk visserij in de Tweede Kamer heeft gedaan bij het produktschap voor vis en visprodukten een verzoek ingediend, om uit de middelen van het opvangfonds voor gezouten haring, het saneringsfonds te versterken,. Het op vangfonds is onder de vigueur van het voormalige bedrijfschap voor visserijpro- dukten gevormd door het leggen van een heffing op de aanvoer van gezouten ha ring. Het grootste deel van de middelen van het saneringsfonds zal echter worden verkregen door een speciale, door de re- De wethouder meer in het bijzonder be last met Openbare Werken, de heer R. Ver beek, heeft op donderdag 25 april 1957 geen spreekuur. Woensdag lagen de scheepvaartfondsen vast in de markt op vraag van het publiek. De gepubliceerde gunstigfe dividenden en jaarverslagen van de meeste maatschappij en in deze sector, werken bemoedigend op de koersen, die de laatste tijd bij de overi ge markt achter zijn gebleven. Aandelen Rotterdamsche Lloyd waren 4 punten be ter terwijl de stukken van de Maatschap pij Nederland 5 percent hoger konden no teren. Ook de overige scheepvaartwaarden 1 tot 2 punten beter. De internationale markt was eveneens vast. Londen en Zwitserland waren over de gehele linie kopers op kleine schaal. Koninklijke Olies draaiden om de f 181,70 heen, tegen dinsdag f 180,00. Hiermede lag het fonds weer bijna 2 gulden boven pa riteit Amerika. Philips vast op 277, na een opening van 275, tegen slotkoers van dins dag 273. Unilever trok ook weer de aan dacht en kwam na een opening van 400 op 403, tegen dinsdag 394 Vi. Het fonds sloot iets lager dan de hoogste prijs. AKU prijs houdend bij zeer geringe omzet. De staatsfondsen konden zich handha ven, terwijl de cultures beter in de markt lagen op de politiek in Indonesië. H.V.A. en Amsterdam Rubber 1 punt hoger, Deli Maatschappij kon zich 2 punten verbeteren. Dividendvoorstel der n.v. Ned. Ind. Steen kolen en Handel Mij. 12 percent (10 per cent), advieskoers 112 (laatst gedane koers 105). De koers van de dollarlening K.S.G. werd geadviseerd op 105 V2 onveranderd. Prolongatie 3 ercent. (ANP). NEW YORK Tijdens de vrij onregelmatige beurs van gisteren trokken enkele aandelen door gunstige bedrijfsontwikkelingen de aan dacht. Lukens behield zijn voorgrond- positie; dit fonds fluctueerde scherp bij zware omzet. De te verwachten goedkeuring door pre sident Eisenhower van het wetsontwerp, dat een verzachting inhoudt van de re geringscontrole op aardgasproducenten, hielp de olies. De omzet was actiever dan tijdens de eerste beursdagen van deze week, vooral toen de koersen begonnen op te lopen. De omzet bedroeg 2. 290.000 aandelen tegen 1.890.000 op dinsdag. Van de 1.150 verhandelde fondsen sloten er 445 hoger, 430 lager en 275 onveranderd. Er werden 84 nieuwe hoogtepunten en 21 nieuwe laagtepunten bereikt. Het industriegemiddelde kwam van 484,32 op 485,02; dat voor spoorwegen van 145,59 op 145,57 en dat voor openbare .nuts bedrijven van 71,69 op 71,98 (UP). Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3% Nederl. '47 867/io 3 °/o Nedl. 1962/64 9013/ia A. K. U 190% 192 Calvé Delft 319 Van Gelder Zonen 202 K. N. Hoogovens 307 Nederl. Ford 308 N. Kabelfabriek. 277 gew. Philips Gloeil. 276% 280 pref.Philips Gloeil. 150 Unilever 401% 401 Wilton Fijenoord 250 Dordtsche Petrol. 903 Konkl. Petroleum 181,80 182,- A'dam Rubber 78% Holl. Amer. Lijn 174% N. Scheepv. Unie 183% Phs. v. Ommeren 286 H. V. A 92% Verg. Deli Mij en 96 Amsterd. Bank 201% Ned. Handel Mij. 170 Rotterd. Bank 170% Twentsche Bank 168 Anaconda Copper 665/is Bethlehem Steel 178% U. S. Steel 61% General Motors.. 41% Shell Union 80% 36% ders te betalen heffing op de aanvoer van verse en gezouten haring. De voorgenomen sanering van de logger- vloot biedt behalve een economisch, ook een belangrijk sociaal aspect. De sanering heeft immers betrekking op de vaartuigen, die, gezien in het geheel van de haringvloot, voor de opvarenden de geringste accomodatie bieden. Van de sa nering verwachten de reders verder een aanzienlijke verlichting van het knellen de probleem, om alle schepen met bona fide en bekwame vissers te bemannen. HAMBURG (U.P.) Ernst H. Dörping- haus, een deskundige op het gebied van de plastics, heeft gisteren onthuld dat de olie tankers waarschijnlijk deze zomer al een ernstige concurrent zullen krijgen, in de vorm van een reusachtige reservoir van plastic, dat door grote sleepboten over zee kan worden gesleept. Dürpinghaus vertelde, dat hij op 19 sep tember van het vorig jaar patent heeft aangevraagd op zijn uitvinding van „plas tic tankers". Hij voert momenteel bespre kingen over de vervaardiging van derge lijke olie-transportmiddelen met grote Duitse firma's van plastic-materialen. De 39-jarige uitvinder verklaarde, dat deze zomer reeds de eerste plastic tankers klaar zullen zijn. Hij voegde hieraan toe dat Zweden en Denemarken waarschijnlijk met het uitwerken van het idee zullen volgen. Twee Engelse geleerden, prof. William Hawthorne en John Shaw, hebben, volgens Dörpinghaus, enkele maanden geleden laten weten, dat zij aan een dergelijk plan werken. Het plan van Dörpinghaus is de normale tankers te doen vervangen door reusach tige sigaarvormige reservoirs, vervaardigd uit nylon of een ander plastic-materiaal. Met een lengte van 75 meter zullen deze vaartuigen 8.000 ton olie kunnen ver voeren. Drie plastic-tankers, gesleept door een sleepboot voor zeetransport met een 3.000 pk-motor, zullen inclusief de sleepboot ongeveer 3.000.000 Mark kosten. Een nor male tanker, die eenzelfde hoeveelheid, 24.000 ton, kan vervoeren, kost meer dan 5.000.000 Mark, zo zegt de Duitse uitvinder. Dörpinghaus heeft ook gezorgd voor ver bindingsstukken, waardoor het onmogelijk is dat de reservoirs bij ruw weer van de sleepboot losraken. Buiten de financiële zijn er volgens de uitvinder ook nog andere voordelen aan de plastic-tankers verbonden. De gewone tankers moeten minstens eenmaal per jaar gedurende enkele weken voor reparatie werkzaamheden uit de vaart worden ge nomen. Dit feit kan, naar hij zeide, even tuele argumentatie als zou het „plastic tanker'-transport langzamer dan normaal gaan, te niet doen. De buigzaamheid van de reservoirs maakt beschadiging onmogelijk. Dörping haus geeft het volgende voorbeeld: als een schip op een rots loopt krijgt het een lek, maar een reservoir van plastic geeft mee. „Probeer maar eens met uw vuist op een muur te slaan en vervolgens op een ma tras. U zult het verschil dan wel merken", zo besluit Ernst Dörpinghaus. (Van onze correspondent in Bonn) De protestantse „Kirchentag" die deze zomer in Thüringen in Oost-Duitsland zou worden gehouden, kan niet doorgaan. Aan de „Kirchentage" hebben tot dusver tel kenmale honderdduizenden protestantse gelovigen uit alle delen van Duitsland deelgenomen en er komen ook iedere keer delegaties uit andere landen, onder meer uit Nederland. Maandenlang zijn met de Oostduitse bewindhebbers onderhandelin gen gevoerd. De communistische voor waarden bleken tenslotte onaanvaardbaar te zijn. De Oostduitse regering eist onder meer, dat de leiding van de „Kirchentag" iedere ondersteuning van de „tegen de vrede" gerichte politiek van de NAVO zou verbied m. Niemand, die een voorstander van de NAVO-politiek is, zou op de grote bijeenkomsten aan het woord mogen ko men. Daarentegen zou men vertegenwoor digers van de Oostduitse regering de ge legenheid moeten geven over de commu nistische „vredes-politiek" te spreken. Anti-Dibelius De 76-jarige bisschop dr. Otto Dibelius uit West-Berlijn, die als voorzitter van de „Raad der Evangelische kerken in Duits land" aan het hoofd van alle Duitse pro testantse kerkgemeenschappen staat, zou niet mogen spreken. De oude kerkvorst wordt in communistische bladen „een handlanger van dpro-Amerikaanse „oor logszuchtige" bondskanselier Adenauer" genoemd. Z.j namen het hem ten zeerste kwalijk, dat hij in West-Duitsland een verdrag heeft ondertekent, volgens het welk protestantse predikanten bij de Westduitse strijdkrachten werkzaam mo gen zijn. Verleden jaar werd op de indrukwekken de „Kirchentag" in Frankfort aan de Main in West-Duitsland besloten, de volgende bijeenkomst in Oost-Duitsland te houden. Het is nu niet meer mogelijk dit jaar een „Kirchentag" in West-Duitsland te orga niseren. O zondag 27 oktober zullen in alle Duitse kerken bijzondere bijeenkom sten worden gehouden. Afgevaardigden van alle protestantse kerkgemeenschappen zullen aan diensten in de Berlijnse kerken deelnemen. Na afloop daarvan zullen zij op een grote vergadering in West-Berlijn bijeenkomen. De burgemeester van het Oostduitse plaatsje Moxa, Blumenstein, is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens „spio nage" voor het Westen. Hij zou economi sche en politieke inlichtingen verschaft hebben aan het in West-Berlijn gevestigde comité „Ausschuss freiheitlicher Juristen". Volgens een persbericht was Blumenstein geronseld voor deze spionage toen hij de „Kirchentag" 1951 in West-Berlijn bezocht. Bij het openen van een ruim van het Duitse schip „Ferdinand Star", dat in de Hoogovenbuitenhaven ligt, kreeg de haven arbeider A. K. uit Heemskerk vanmorgen een gebint op de rechtervoet, toen dit omviel, nadat het op het dek was geplaatst. Met een zware wond aan de voet moest K. in het Rode Kruis-ziekenhuis worden op genomen. In de Breedband-hal gebeurde het vanmor gen bij de verlading van warmgewalste platen dat 'n platenhaak losschoot, toen het gevaarte op een wagon rustte. De haak viel om en trof de kraanhulp A. M. uit Bever wijk; ook hij moest met een verstuikt heupgewricht in het Rode Kruis ziekenhuis worden opgenomen. Op 17 april van het volgend jaar zal de wereldtentoonstelling in Brussel haar poorten openen. Er wordt op het tentoon stellingsterrein hard gewerkt en de Ne derlandse afdeling is reeds goed opge schoten. Er werken daar op het ogenblik ongeveer 125 man, waarvan 50 Neder landers. Op het ogenblik wordt op het pa viljoen, waarin een algemene oriënterende inzending over Nederland en de rijksdelen overzee een plaats zal krijgen, het dak aangebracht. Met de bouw van het Phi- lips-paviljoen zal tegen het eind van de maand een begin worden gemaakt. Agrarisch Nederland zal met een be langrijke inzending op de Nederlandse af deling vertegenwoordigd zijn. Wat de sier teelt betreft, zal medewerking worden verleend door het Centraal Bloembollen- comité en door de vereniging De Neder landse Bloemisterij. Het Centraal Bloem bollencomité zal 100.000 bloembollen, 12.000 hyacinten, 18.000 narcissen, 50.000 tulpen en 20.000 kleinere bolgewassen ter beschikking stellen, die speciaal zullen worden behandeld om bij de opening en in de eerste weken daarna de Nederlandse inzending een kleurig aanzien te geven. De vereniging De Nederlandse Bloe misterij zal een aantal perkplanten ter be schikking stellen, totaal ongeveer 25.000 stuks. Bovendien heeft deze vereniging het voornemen, in de hallen van de tentoon stelling bloemen en potplanten te expo seren om de goede naam van Nederland als leverancier van kwaliteitsprodukten op dit gebied te onderstrepen. Deze inzen dingen zullen worden afgewisseld met in zendingen van andere takken van tuin bouw. De afdeling veehouderij zal bestaan uit 24 stuks melkvee, enige zeugen en biggen en twee hokken met mestvarkens, enige tomen kippen van verschillende rassen en een tiental schapen. De inzending van het rundvee wordt verzorgd door het Nederlandse Rundvee Stamboek en het Friese Rundvee Stam boek, met medewerking van andere orga nisaties en van de veefokkers. Het Cen traal Bureau voor de Varkensfokkerij draagt de verantwoordelijkheid voor de inzending varkens. Het Centraal Bureau voor de Schapenfokkerij en de Nederland se Wolfederatie zullen zorgen voor de schapen. De inzending van het pluimvee wordt verzorgd door het Produktschap voor Pluimvee. De hoge kosten zullen door de inzenders worden gedragen met financiële steun van het Produktschap voor Vee en Vlees en het fonds der Nederlandse Veefokkerij. De propagandastichting consumptie aardappelen en de Stichting voor Poot- aardappelpropaganda in het Buitenland hebben gezamenlijk maximaal f 50.000 be schikbaar gesteld, bestemd voor een demonstratie van het wetenschappelijk onderzoek en de praktische toepassing van zijn resultaten. Een afdeling cultuurtechniek zal de ver binding vormen tussen de waterbouwkun dige afdeling, die in het centrale paviljoen een plaats krijgt en de daarachter gelegen landbouwafdeling. De activiteiten van de cultuurtechniek ten behoeve van de struc tuurverbetering van de Nederlandse land bouw zullen daar worden getoond. LONDEN (Reuter-UP) Een mijnen veger van de Britse marine is uit Chattam naar de wateren voor de Noorse kust ver trokken ter bescherming van Britse haring schepen, die volgens berichten overlast zouden ondervinden van Russische vissers schepen, die hun netten stukvaren. De Ocean Starlight heeft vijftig netten verloren; van de George Spashett zijn 42 netten beschadigd en de Ocean Sunlight is veertien netten kwijt. Robert Wadlow, schipper van de George Spashett, vertelde, dat vijftig tot zestig Russische schepen hun netten op netten gooiden, die door andere schepen waren uitgezet." De schipper van de Ocean Starlight zei, dat de Russen aan de klacht dat zij zijn netten beschadigden, geen aandacht schonken. Het visserij-geschil vond weerklank in het Lagerhuis. Het conservatieve lid, Lady Tweedsmuir zei, dat Russische schepen „de levens en de eigendom van Britse vissers schepen in de buurt van de Faroër-eilanden en voor de kust van Noorwegen in gevaar brengen". Zij vroeg „onmiddellijk bij de Russische regering te protesteren". Ian Harvey, toegevoegd parlementair onder secretaris voor Buitenlandse Zaken, ver klaarde, dat „diplomatiek optreden moet wachten op het resultaat van een onder zoek." Een schip van de IJslandse kustwacht heeft twee Britse trawlers, die in de IJs landse territoriale wateren zouden hebben gewist, naar de haven van Seydisfkord op gebracht. Een derde Britse trawler zou hebben kunnen ontsnappen. De Velsense politie heeft gisteren een bakfiets in beslag moeten nemen, die aan leiding was tot een botsing onder de via ducten in de Stationsweg. Daar stond een vrachtauto te wachten op een tegemoet komende paard-en-wagen, toen een bak fietsberijder achterop kwam en eveneens wilde stoppen. De remmen van het gerij weigerden echter, zodat de bestuurder van de bakfiets doorreed, maar in de knel raakte tussen de vrachtauto en de paard- en-wagen. Het geval liep met wederzijdse schade af, maar de politie heeft de bak fiets voorlopig in beslag genomen. Vanmorgen aan de hal De SCH. 285 voerde vanmorgen 350 ma kreel, 20 wijting, 50 varia en 1000 ijs- plus 170 stijve aan; de KW. 81 had 150 schel vis, 40 kabeljauw en gul, 40 kool, 220 makreel en 140 haring, 190 wijting alsmede 150 stuks stijve kabeljauwen en de VL. 97 was er met 150 kils tongen, 15 kisten schol, 70 schelvis, 35 gul en kabeljauw, 95 makreel, 10 wijting en 90 stijve kabel jauwen. De Wiron 2 had 160 kisten schel vis, 60 kabeljauw en kool, 110 makreel, 70 wijting, 20 diversen, 500 stuks stijve en de kleine vaart voerde 7000 kg tongen en 400 kisten schol aan. Export De export nam de regels grote kabel jauw af voor f 65 a f 50 en de kleine voor f 36 a f 29. De kisten grote kabeljauwen deden f 75 a f 61 en de kleine f 36 a f 29. Grote tongen haalden voor de export f 3,70 a f 3,80; de grootmiddel haalden f 3,60 a f 4,en de kleinmiddel f 3,80 a f 4,20. De enen zijn gegaan voor f 3,50 a f 3,90 en de slips voor f 2,75 a f 2,90. Voor de Noordschol kwam f 30 a f 39; de middel deed f 28 a f 45 en de zetschol f 35 a f 49. Voor de enen betaalde de handel f 43a f 51. Het binnenland in De grote gullen werden door de binnen landse handel betaald met f 31 a f 37, de middelgul haalde f 30 a f 33 en de torren f 8 a f 14. Zwarte kool noteerde f 53 a f 61 en de grote gullenmaat koolvis deed f 18 met f 13 a f 16 voor de kleine gullenmaat. Witte koolvis boekte f 72 a f 73 en de lengen f 55 a f 60 met f 11 a f 16 voor de wijting. Grote schelvis is met f 24 a f 30 betaald, grootmiddel met f 21 h f 26 en kleinmiddel deed f 22 a f 28. Voor de pen nen kwam f 22 a f 30 en voor de braadjes is f 11 a f 17 betaald. Schol 2 haalde f 54 a f 55 (Noordkwali teit) en voor de kustschol kwam f 36 f 44. De drieën deden f 18 a f 32. Voor de haring kwam f 12 a f 17,50 en voor de makreel f 17 af 20. Van zee De kustvissers hebben behooorlijk tong gevangen: 170 a 200 kilo met 15 a 20 man den bijvis per etmaal. Op 56 gr. N.B. was het minder: de loggers gaven vangsten door van 10 a 15 manden hoops plus 15 tot 20 stuks kabeljauw per etmaal. Op 60 gr. meldden de trawlers gemiddelden van 150 200 manden hoops per etmaal met af en toe een grote kabeljauw. Wat er komt De Maria van Hattum zou morgen los sen met een nog onbekende vangst; ver moedelijk komt ook de KW. 99 met enige loggers van de Verre Visserijmaatschappij. Albireo, 17 te Bahrein. Alpherat, 16 v. Paranagua n. Santos. Andijk, pass. 16 Abaca n. Havana. Annenkerk 17 v. Antw. n. Rotterdam Antonia (t) 18 te Tjilatjap Argas p. 17 Oporto n. Algiers Alhena, 17 v. Montevideo n. Buenos Aires. Ameland 17 van Las Palmas n Isle of Grain Amsteldijk 17 van New Orleans n Havana Abbekerk, 17 te Shanghai Aalsum 17 van Antwerpen naar Londen Alioth 17 te Hamburg Aagtedijk 17 v. Kaapstad n. Las Palmas Alnati 17 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro Alphard 18 te Houston Annenkerk 17 te Rotterdam At-je Ray S 17 v. Rotterdam n. Hamptonroads Albireo 17 te Bahrein Bennekom, 17 te Dover. Bantam, 18 te Halifax Bintang n 18-19 Tj. Priok verwacht Blitar 17 te Pt. Swellenham Blijdendijk 17 v. New York n. Philadelphia Cottica Ï8 te Paramaribo Corilla t 18 v. Wellington 23 te Geelong verw. Celebes 17 v. Genua n. Marseille Charis, 20 te Rotterdam verwacht. Caltex Nederland 17 v. Rotterdam n. Kopen hagen Dongedijk, 17 te Hamburg Delft 17 te Maracaibo verwacht Doris 17 te Willemstad verwacht Dalerdijk 17 v. Rotterdam n. London Elizabeth B, pass. 16 Gibraltar n. Philadelphia. Esso Rotterdam, 16 v. Baytown n. Antwerpen. Eenhoorn 17 te Bone Ena 20 te Trinidad verwacht Enggano 21 te Kaapstad verwacht Eos 17 60 m n. Kreta 18 te Piraeus Friesland SSM, 17 v. Vlissingen n. Setubal. Felipes (t), 18 te Singapore Gordias, 16 te Rotterdam. Guineekust 16 van Dakar naar Le Havre Cradle of Liberty, 18 te Las Palmas verw. Ghanakust 17 te Amsterdam Gaasterland 18 te Rio de Janeiro Haarlem, 16 v. Callao n. Mollendo. Hispania, 16 v. Bilbao n. Rotterdam. Hector, 16 te Rotterdam. Hecuba, 16 te Amsterdam. Hilversum 16 v. Aden naar Las Palmas Hera 17 te Santiago verwacht Hathor 17 pass. Gibraltar n. Emden. Houtman, 17 v. Surabaja n. Shanghai Isis 17 te Christobal verwacht Ivoorkust, 17 te Amsterdam verwacht. Ittersum 17 v. Dakar n. Lagos Iberia 17 v. Roterdam n. Rande Japara KRL, 16 v. Las Palmas n. Durban. Java, 18 te Surabaja Kalinga, 16 v. Rotterdam n. Freetown. Kalydon, 17 v. Rotterdam n. Oslo. Khasiella, 17 te Amsterdam. Kinderdijk, 16 v. Rotterdam n. Bremen. Kosicia 17 te Hoek v. Holland verwacht Koningswaard, 17 v. Auckland n. Balboa. Korovina, 17 v. Singapore n. Wellington. Kota Gede 17 v. Teneriffe n. Durban Kylix 17 v. Mena al Ahmadi n. Las Palmas Kenia 18 te Rotterdam Kermia 270 mijl z.w. van Bombay Kalianda 17 te Makassar verwacht Langkoeas, 16 te Priok. Lissekerk. 17 dw. Muscat n. Dubai. Leuvekerk, 16 v! Rotterdam n. Bombay. Laertes p., 17 Finistere n. Dakar Leopoldskerk, 17 te Marseille Laurenskerk 17 v. Rotterdam n. Antwerpen Limburg 18 te Ports Wettenham Lekhaven, 17 Winneba. Louis Lantz, 17 n. Emden. Lawak 17 te Victoria verwacht Libety Bell, 17 te Philadelphia verw. Lutterkerk, 17 te Antwerpen Maasland, 17 v. Las Palmas n. Santos Metula (t), 18 te Pladju Muiderkerk, 17 v. Fremantle n. Adelaide Mataram 18 te Rotterdam verwacht Malvina, 17 v. Miri n. Singapore. Moordrecht, 22 te Lands End verw. Mydrecht,-26 te Durban verw. Mylady, verm. 18 v. Piraeus n. Seriphos. Merwede p. 17 Las Palmas n. Freetown Montferland 18 te Bahia Marisa t 18 te Berre Maasdam, 19 te Southampton verwacht. Meerkerk 17 te Durban verwacht Naess Commander, 18 te Las Palmas. Nias 17 v Bombay n. Cochin Nestor, 17 te Amsterdam verwacht. Oranjestad, 16 v. Barbados n. Plymouth. Overijsel, 17 te Antwerpen Ommenkerk 17 v. Marseille n. Algiers Oranje 18 te Kaapstad Oranjefontein 17 v. Amsterdam n. Bremen Orestes n 18-19 te Havre verw. Prins Frederik Hendrik, 17 te Amsterdam. Pieter S, 18 te Rotterdam verwacht. Parkhaven 17 van Montevideo n. Buenos Aires Pygmalion 16 van Puerto Cabello n. La Guaira Prins Willem George Fred., 17 pass. Vlissingen naar Hamburg. Peperkust, 17 v. Dakar n. Le Havre. Prins Willem v. Oranje 18 v. Assab n. Djeddah Pendrecht, 14 mei te Barcelona verwacht. Ruys, 16 v. Montevideo n. Buenos Aires. Riouw, 17 v. Cheribon n. Semarang Roebiah 17 te Lourencomarques Raki 19 te Kaapstad verwacht Schie, 16 te Ponce. Sloterdijk, 16 te New York. Stad Leiden, 16 dw. Finisterre n. Pepel. Statendam, 16 v. New York n. Southampton. Straat Malakka, 16 v. Kaapst. n. Rio de Janeiro. S&mmelsdijk, 16 te Rotterdam. Stad Arnhem, 16 v. Vlaardingen n. H. Roads. Salatiga, 16 te Claveria Stad Dordrecht, 17 v. Gibraltar n. Rotterdam Straat Torres, 18 te Sydney Sunetta (t), 18 te Pladju Schelpwijk, 17 te Singapore. Stad Breda, 21 te Rotterdam. Straat Madura, 17 v. Hobart n. Adelaide. Seven Seas, 18 te Rotterdam verwacht. Scherpendrecht, 26 te Koichan verwacht. Sliedrecht, 18 te La Plata verwacht. Statue of Liberty, 24 te Mena el Ahmadi verw. Sibajak 18 te Willemstad Slamat 16 te Rastanura Stad Delft 17 te Melilla Soestdijk 16 v. Houston n. Havre Straat Bali 17 te Santos Schiedijk 18 v. Rotterdam n. New York Solon 18 v. Amsterdam n. W. Indië Tamo, 16 v. Rotterdam n. Bremen. Talisse, 17 v. Bahrein n. Penang. Trajanus, 18 te Rotterdam verwacht. Taria 17 te Rio de Janeiro verwacht Teleamon 17 van Willemstad naar Aruba Tero 17 te Rio de Janeiro verw. Tabian p. 17 Dakar n. Amsterdam Teiresias 17 v. Dakar n. Liverpool Triton p. 17 Ouessant n. Venezuela Teucer 19 te Semarang verw. Van Neck, 17 te Singapore. Vasum (t), 17 te Thameshaven Vlist 17 te Norfolk Van Cloon 18 te Belawan Willem Ruys, 16 v. Colombo n. Belawan. Willemstad u., 17 Flores Az. n. Trinidad Wonorato 17 te Singapore Westland 17 te Santos verwacht Woensdrecht, 17 v. Melbourne n. Newcastle. W. Alton Jones, 17 te Las Palmas verw. Wieldrecht, 8 mei te Fao verwacht. Woensdrecht, 27 te Miri verwacht. Zaankerk, 17 v. Las Palmas n. Durban. Zuiderkruis 17 van Halifax n. Amsterdam Zaanland 17 te Bremen verwacht KLEINE VAART Amstelborg, 17 v. Westereems n. Delfzijl Atlas, 16 v. Valencia n. Amsterdam. Adonis, 17 v. Carupano n. Trinidad. Arctic, verm. 18 v. Londen n. Rotterdam. Berend N, 17 v. Tees n. Goole. Boreas, 15 te Amsterdam n. Kopenhagen. Breda, 16 v. Pta Cardon n. Maracaibo. Bab T, 16 v. Liverpool n. Newport. Bloemgracht, 17 te Amsterdam. Canada, 17 v. Londen n. Mantyluoto. Diligentia, verm. 17 v. R'dam n. Kopenhagen Dundee, 17 te Roterdam. Dicky W, 17v. Humber naar Randers. Draco, 17 v. Hamburg n. Amsterdam. Eems 17 v Whitehaven n. Genua. Erkalin, 17 v. Maassluis te Boston. Eisa, 16 v. Bordeaux n. Newport. Erkalin, 17 v. Maassluis n. Boston. Flamingo, 17 naar IJmuiden. Flevo, 15 v. Alicante n. Barcelona. Fiducia II, verm. 17 v. Londen n. Maassluis. Flevoland, 17 v. Goole n. Harlingen. Gaasterland, 17 v. Rotterdam te Kingslynn. Gerry S, 18 v. Swansea te Velsen verw. Geert 17 v. Londen te Amsterdam verwacht. Geziena Hendrika, 17 v. Rouen n. Brake. Harry, 17 v. Ventspils n. Antwerpen. Henny, 17 v. Barcelona n. Avonmouth. Hecuba, 17 te Amsterdam n. San Juan. Haringvliet, verm. 17 v. Gdynia n. Riga. Harry, 17 v. Ventspils te Antwerpen. Henrica B, 17 v. Par te Sarpsborg verw. Henry Denny 17 v. Vlissingen n. Rotterdam. Hoc Vinces 17 v. Rotterdam te Grimsby. Hondsbosch 17 v. Londen te Rotterdam verw. Hoogland 18 v. Grangemouth te R'dam verw. Ida D. 17 v. Silloth te Barrow. Ida Pieter, verm. 17 v. Cardiff n. La Rochelle. Joost, 16 te Southampton. Jaba, 17 v. Perth te Methil. Jongkind, verm. 18 v. Gothenburg n. Rouen. Kaap St. Vincent, 16 Kiel gepass n. Visby. Leemans, 17 v. Hamburg n. Stavanger. Menje, 17 v. Sluiskil n. Newross. Meteoor, 17 Baai v. Holyhead Minerva II, 17 v. Antwerpen n. Ipswich. Muphrid N, 17 v. Goole n. Antwerpen. Malta, 17 v. Antwerpen te Portsmouth verw. Marjan, 17 v. Rouen te Dieppe. Mare Liberum, 17 v. Hull te Vlaardingen. Markab, 17 v. Wismar te Dublin. Muphrid N, pass. 17 Vliss. n. Antwerpen. Nero, 16 te Amsterdam n. Bordeaux. Nautic, 17 v. Connah's Quay n. Genua. Paul Westers, 17 v. Cardiff te St. Malo verw. Phidias, 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Plato, 17 te Aarhus n. Amsterdam. Paul Westers, 17 v. Cardiff n. St. Malo. Pavo, 13 te Santander. Ponza, 12 te Rotterdam. Roelof Buisman, 17 v. Cardiff n. Rouen. Rifojan, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Santa Margherita, 18 v. Fowey te A'dam verw. Sonsbeek, 17 v. Kopehagen te Middelfart. Spurt, verm. 17 v. Rotterdam n. Bilbao. Strabo, 17 dw. Burlings n. Amsterdam. Steady, 17 150 m. o. Dundee n. Roedkoping. Sonja D, 17 v. Swansea n. Genua. Steady, 17 v. Methil n. Rodkoping. Twee Gebroeders, 17 v. Dakar n. Rouen. Twente, 17 v. Cardiff n. Cherbourg. Tilly, 14 v. Requejada n. Dordrecht. Vivo, pas. 17 Vlissingen n. Rotterdam. Westerdok, verm. 16 v. Londen n. A'dam. Westersingel, verm. 17 v. Avonmouth rraar Swansea. Willemijn, 17 v. Rotterdam te Gdynia. IJsel, 17 v. Le Havre n. Rotterdam. Zeearend 17 v. Londen n. Westhartlepool. SLEEPVAART Blankenburg, 16 dw. Vigo n. Rotterdam met sleepboot Alblasserdam. Clyde, 16 v. Dakar n. Pto Belgrano. Cycloop 16 180 m. zo Galveston n. Maracaibo. Ebro, 16 360 m. n.nw. Walvisbaai n. Mombasa met 2 bakken. Noordzee, 16 16 v. Gothenburg te Maassluis. Oostzee en Zwarte Zeq, 16 780 m. o.t.z. Rio de Janeiro n. Savona met Rivadavia. Thameso, 16 v. Hamburg te Maassluis. voor Haarlem-N. verkrijg baar bij: GEN. CRONJéSTR. 94 Tel. 17845 NET MEISJE gevr. v. d. huis houding. M. Schiebroek, Kennemerlaan 96, tel. 4361. TELEVISIEOnze Keizer lijke service is uw korting. Onze extra service-polis, bij aankoop van een televisie toestel, geldt ook nog na af loop van de fabrieksgaran tie. Op onze antenne-instal latie krijgt u 3 jaar schrift, garantie. Keizer, Tromp straat 30. Tel. 4516. Trek er op uit met de PAASDAGEN op een van o.a. LOCOMOTIEF - JUNCKER VESTING enz. Wij hebben tevens het agentschap van de WERELDBEROEMDE RALEIGH RIJWIELEN SFORTRIJWIELEN reeds vanaf 157.50 Hagelingerweg 375 to. het Missiehuis - Driehuis le klas eigen Reparatie-inrichting. WASMACHINEFABRIEK heeft regelm. wasmachines met lichte emaille-besch. Gloednieuw. Met gar. Vanaf f 145.Desgew. afbet. Fa- brieksdepot: Krelagestraat 28 tel. 17848 Haarlem (voorheen Anna v. Burenlaan 44). ACCU's le klasse import Lage prijzen. Gratis plaatsing Doelstraat 8, tel. 17828. Win één van de 1001 RA DIOTOESTELLEN Nu is het tijd er één te kopen. Graag demonstreren wij u een toestel. Keizer, Tromp straat 30. IJmuiden-O tele foon 4516 BROMMERS te huur aange boden f 3.50 p. d. S. S. Wijn gaarden, Geelvinckstraat 129 Velsen-Noord. Te huur: KAMPEERTENT 48 pers. lichtgev. dubbel- daks, met zonneluifel, ge heel uitgerust. Koningstr. 7 beneden. Prima KLEIAARD APPELEN 10 kg. 134 ct. Kalis, Tromp straat 71. VOOR RECLAME: 1 busje aardbeien, 1 busje manda rijnen, 1 busje ananas, sa men 218 ct. Kalis, Trompstr. no. 71. VOOR DE FEESTDAGEN: 1 bus sperziebonen en 1 bus appelmoes samen voor f 1.47 P. Kalis, Trompstraat 71. VERLOREN zaterdagavond in Driehuis doublé dames armband horloge. T. b. terug te bez. K. de Ruyter, Dr.- kerkweg 75, Driehuis-Velsen. Wederom SUèDINE JACKS in alle maten voorradig. Kle dingmagazijn A. L. C., Zee weg 236, IJmuiden-O. telef. no. 6302. Ruilen: VRIJ HUIS, kamer en suite, gr. erf, st. schuur, kolenh., 3 sl.k. voor vrij huis, Eng. k., badcel, of ben. flat, 3 sl.k. Brieven L 70. WONINGRUIL. Aangeb. gr. goed onderhouden bov.wo- ning, Kon. Wilhelminakade, huur f 7.25 voor grote wo ning zolder, gesch. voor dubbele bewoning. Brieven L 69. WONINGRUIL. Aangeb. te Den Haag 4 kam. flat, goede stand f 59 p. m. Gevr. Vel sen e. o. vrij huis o. d. Brie ven L 80. WONINGRUIL. Vrij huis 2 k., 3 sl.k., grote tuin, nette stand voor etage-flat Lange Nieuwstraat. Brieven L 78 ZE ZIJN ER die echte flzersterke met y, jaar garantie op de zolen en ze zijn niet duur U moet eens zien wat een leuke BABY- en MEISJESSCHOENEN In DAMESPANTOFFELS enorme keus. HEREN voor u hebben wij een heerlijk passende schoen en pracht van kwaliteit. Ook voor REPARATIE is TROMPSTRAAT 29 en KROMME MIJDRECHTSTR. 3 RIJDT VEILIG... RIJDT: FONGERS •••«••■••■■•■•■■a •kaaiaaaaiaeeaeni •aaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa aaaaaa aaaaaa feaaaai aaaaaaaaaaaaa o •aaaaaaaaaaaaa aasaaoaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aoaaaeaaaaaaaeaaaaaaaeaa •aaaaaaaaaeoaaaaaaaeaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa •aaaaaasaaaaaaiaaaeeaaaa Rijdt veilig en kóópt veiligVan het betrouwbaarste rijwiel en de meest coulante service bent U verzekerd, Indien gij Uw Fongers koopt bij SNELLIUSSTR. 21 - TEL. 5290 KENNEMERLAAN 3 WONINGRUIL. Nieuwb. wo ning Engelse kamer, badka mer, 3 sik., grote tuin, enz. v. 4 k. flat Lange Nieuwstraat, Brieven L 77. WONINGRUIL. Aangeb. flat Rijnstr. le et. Eng huisk, 2 sik., schuur, zolder f 10.05. Gevr. vrij huis of grotere ben.flat. Hogere huur geen bezw. Brieven L 76. LOMPEN. OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk, Industriestraat 2, tel 5852. Gebr. BOORTOL gevr. tot 10 a 12 m.m. Fultonstraat 2, IJmuiden. VEEL GELD BETAALT BROEKMAN voor inboedels afz. meubilair, koper, porse lein, tinwerk tapijten, naai machines, zolderopr. Laken straat hoek Doelstr. 26, Hrl. tel. 10794. Te koop gevr. goed onderh. MEISJESRIJWIEL, leeft. 10- 12 jaar. Brieven L 74 Te koop agb. JONGE HEN NEN R. I. R. en dagkuikens. Berkenstraat 37. AANGEBODEN: sj.bak m. sch., p. witte unif.sch., koopv. unif. fl. maat, zw. gab. reg.- jas, br. her. tweedjas, trop. lichtgr. cost, z.g.a.n., Egypt, poef, telegr. tóestl. Cypreg- senstraat 35. Riemersma KINDERWAGEN te koop of te ruilen voor wandelwagen. Gj ertsenstraat no. 9. Te koop: 4 LUCHTBEDDEN f 40. Zoutmanstraat 9. Te koop z. g. a. n. 1. grijs MANTELKOSTUUM m. 42 f 35. Zeeweg 223. Te koop: STUDIE-PIANO en blank eiken dressoir. Lange Nieuwstraat 784. TE KOOP z. g. a. n. mantel kostuum en zomermantel m. 46. Meervlietstraat 12. Velsen-Z. TE KOOP: Peugeot 203, 1953 in z. g. st. Bezichtigen heden na 7 uur. Vrijdag na 5 u. en zaterd. de gehele dag. Meer vlietstraat 12. Velsen-Z. Tel. no. 4184. TE KOOP: Solex bromfiets, 2 meisjesfietsen 8-12 jaar, 1 meisjesfiets pl.m. 12 jaar f 10 Velserduinweg 248. TE KOOP: Morris Minor '54, '55, '56, Volkswagen '50, '52, '53, Opel Rekord '55, Ford Anglia '54, Garantie, finan ciering, ruilen. Verlofgangers met terugkoopverkl. Juliana- kade 18, tel. 4733. Te koop: DEMON PETRO LEUMKACHEL z. g. a. n. v. f 49 voor f 30. Vechtstr. 127. Te koop: „VILLIERS" MO TOR 98 c.c. zeer gesch. voor carrier, z. g. a. n. en dubbel velours, overgordijnen. Te bevr. Velserduinw. 161. Te koop Duitse kruissnarige PIANO, zeer billijk, even tueel in termijnen te vol doen. Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden-O. tel. 7127. MOET WEG! Elektr. fornuis m. 8 pannen f 100, huiskamer compleet f 125, eiken Duitse piano z. gebr. f 250. Brieven L 6830. 0

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 17