Kerkdiensten r Wild Betere drinkwatervoorziening voor binnenvaart in IJmuiden bepleit Visserij-varia THALIA „Elizabeth Onderwijzerssalarissen zullen iets verhoogd worden Schalmeien en bloemen om de oude kerk Havenberichten 1 PRISMA dames-sport 't SILVER STOEPKE PRISMA-dealer Fa A. R. DE BOER erom B B B Op jaarvergadering van „Schuttevaer DONDERDAG 18 APRIL 1957 23 gordijnen interieur verzorg ing Eerste hoofdklassewerkers bij Fotokring Rustige Paasdagen voor „Watervliet" Schoolvoetbal „De Hoop" verliet de Lofodden Loods vergiste zich in sterkte van stroom VVB speelt maandag op „Schoonenberg" Voor PRISMA-horloges naar P. DE GROOT Koopvaardijkapiteins vergaderden Bloemenveiling Koninginnedagviering in Santpoort Geen coördinatie in Velsen Bondstrainer van KNVB gaat heen Voorwaardelijk in vrijheid gestelde oorlogsmisdadiger pleegde steunfraude Trotski's weduwe in de V.S. toegelaten Paastaart Boomstam 1 Feest bij Terras vogels Agenda voor Beverwijk Te Deventer wordt in de schouwburg de algemene vergadering van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer" gehou den. Deze tweedaagse bijeenkomst is gis teren begonnen met een huishoudelijke vergadering, waarin de hoofdbestuurs leden mr. W. A. C. van Dam, Jac. de Rijke Hzn. en ir. J. J. Burie werden herkozen. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer N. H. Trap werd voorzien door de verkiezing van L. Hortensius uit Bode graven. De heer J. Joontjes, die zijn functie als secretaris neerlegde, zal worden opge volgd door de rijkshavenmeester van Rot terdam, G. H. Vellinga. De vergadering werd hierop toegesproken door prof. dr. W. E. Boerman, uit Rotter dam, die zich een voorstander toonde van het voorstel van het hoofdbestuur over de afsluiting van het kanaal AlmeloNord- horn, die door Gedeputeerde Staten van Overijsel wordt voorgestaan. Het hoofd bestuur wil zich tegen deze afsluiting ver zetten en een verbetering en vernieuwing van dit kanaal bepleiten. Ondanks het feit, dat het kanaal niet bevaarbaar is voor de grotere binnensche pen, wijzen de cijfers van het vervoer over 19501955 uit, dat er een vervoerbehoefte bestaat. Bovendien is dit kanaal een ver binding met het Roergebied en willen de Duitse instanties zich gaarne bij een ver beterd kanaal aanpassen. Prof. Boerman meende, dat het een rijks belang is, dat hier op het' spel staat en was er voorstander van dat alle Overijselse kanalen rijkskanalen zouden worden van de le en 2e klasse. Hij meende voorts dat het nu de juiste tijd daarvoor is, evenals voor een kanaal AlmeloVeendam, om bij een eventuele laagconjunctuur te kunnen concurreren. De vergadering ging met het voorstel van het hoofdbestuur akkoord. Bjj voorrang werd van de 182 te behandelen voorstellen nr. 146 behandeld, dat om een betere drink watervoorziening voor de schippers in IJmuiden vroeg. Van vele zijden kwamen hierop de klachten over deze drinkwater voorziening los. Amsterdammers noemden de toestanden bij hen hopeloos en vroegen een voorzie ning als in Rotterdam, waar dit met tank- boten geschiedt. Utrecht merkte op dat in de nieuwe insteekhavens van het Merwede- kanaal met enige drinkwatervoorziening geen rekening is gehouden. Ir. J. G. Fikken van het departement van Sociale Zaken was het met verschillende sprekers eens, dat behalve de grote last, die door de slechte drinkwatervoorziening de schippers berokkend wordt, ook de hy giëne een belangrijk woord meespreekt en zegde toe in concrete gevallen bereid te zijn, zijn bemiddeling te verlenen om tot een goede oplossing te geraken. Dr. H. D. Kuiler belichtte Rotterdam als centrum van zee- en binnenvaart. Ook het ADVERTENTIE i— Marktplein 29 Tel. 7541 ïfeJIlliÉlllÉS Vraagt vrijblijvend onze prachtige WONINGTEXTIEL-CATALOGUS Tijdens de gisteravond gehouden bijeen komst van de „Fotokring Velsen" heeft de voorzitter, de heer G. Kwakkel reeds de uitslag bekend kunnen maken van de pro motiewedstrijd, die jaarlijks als sluitstuk van de wedstrijden „Foto van de maand" wordt gehouden. In de klasse van de be ginners vielen twee eerste prijzen, waar door twee leden naar de klasse van de ge vorderden promoveerden en in de B-klasse (gevorderden) werden negen eerste prijzen toegekend. Twee leden uit de klasse van de gevorderden promoveerden naar de hoofdklasse. De jury voor deze promotiewedstrijd be stond uit de heren Scholten, Keijzer en Nap, allen te Haarlem. Zij hadden in de B-klasse 27 foto's van vijf inzenders en in de A-klasse 22 foto's van acht leden te beoordelen. Gedurende het gehele seizoen werden voor de wedstrijden „Foto van de maand" in de B-klasse 54 foto's van 10 leden en in de A-klasse 89 foto's van 25 leden inge zonden. In totaal werden gedurende het afgelopen seizoen 143 foto's voor de wed strijden ingezonden. Van de beginnersklasse gingen over naar de klasse der gevorderden de heren C. Jan sen en H. van Nierop. De eerste hoofdklas sewerkers bij de Fotokring worden de he ren B. v. d. Kolk te IJmuiden en H. Oder- kerk te Santpoort. Zij promoveerden van de klasse der gevorderden naar deze hoofd klasse door elk drie eerste prijzen te be halen. Een van de juryleden, de heer Scholten, zal het voor de promotiewedstrijd ingezon den werk op de volgende bijeenkomst van de Fotokring bespreken. Gisteravond moest de heer Kwakkel zich tot het meedelen van de uitslag beperken, daar de avond verder in beslag werd genomen voor „De opname". Tal van voorwerpen uit het Pie- ter Vermeulenmuseum werden in bundels licht gevangen en gefotografeerd. Het was de eerste werkavond der Kring. binnenvaartvervoer, zo stelde hij vast, dat geen verband houdt met de zeevaart, is toenemend. Dit betekent dat Rotterdam niet alleen zijn zeehavens zal moeten uit breiden, maar eveneens zijn binnenhavens, wil men in de toekomst niet voor onver wachte consequenties komen te staan. Voor de korfbalvereniging „Watervliet" zullen de feestdagen wat de wedstrijden betreft, rustig verlopen. Watervliet zal zondag in Amsterdam deelnemen aan de DTV-seriewedstrijden, waarvoor met een senioren- en een aspi ranten-twaalftal is ingeschreven. Zaterdag middag krijgen de Watervliet A-aspiranten bezoek van Oosthoek A. Reeds nu zijn de -wedstrijden voor de „Watervliet"-club- kampioenschappen aangekondigd, die op zondag 12 mei worden gehouden. De wis selbekers voor de dames en heren zijn respectievelijk in het bezit van mej. J. Kluft en de heer S. Hartman. Voorts zal Watervliet deelnemen aan de in Den Haag te hóuden ALO-seriewedstrijden. Het ligt in het voornemen van de Velsense korfbal lers op de Tweede Pinksterdag, 10 juni, met drie senioren-twaalftallen aan deze wed strijden deel te nemen. Prijzen van woensdag Per 1 kg: heilbot f42.70, gr. tonig f4.10 3.50, grm. toog f4.10—3.70, kim. tong f4.70 —4.10, kl. toog I f4.30—3.40, kl. tong II f3.50 2.70, tarbot I f 32. Per 50 kg: kl. schol II f 6012, schar f 258, bot f 1410, v. haring f 1711.50, makreel f2517, gr. schelvis f43 19, grm. schelvis f 2818, kim schelvis f 2616, kl. schelvis I f 2614, kl. schelvis II f 228, wijting f 168, gr. gul f 41—33, mid. gul f33—26, kl. gul f28—18, kl. leng f34, ham f 11082, kim. hake f 98, kl. hake I f 78, poontjes f 2417, hprsmakreel f 8, kl. kool- vis zw. f 1810, kl. koolvis wit f 3230. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 14682, gr. koolvis zw. f 5443, gr. koolvis wit f 10066, gr. leng f175—50. Aanvoer van woensdag 59 kisten tong en tarbot, 13 heilbot, 240 schol, 310 schar, 30 bot, 900 baring, 600 ma kreel, 1300 schelvis, 910 wijting, 255 kabel jauw en gul, 45 leng, 3 ham, 5 hake, 15 poon, 550 koolvis, 25 diversen, hl totaal 5260 kisten. Woensdagmiddag zijn ook in Beverwijk de eerste wedstrijden voor de schoolvoet- balcompetitie gespeeld. De uitslagen van deze wedstrijden waren: R.K. School Wijk aan ZeeR.K. Leerschool 81; St. Bavo- schoolHeilighartschool 0—3; St. Jozef schoolZeewijkschool 130. In afdeling d werd gespeeld: RHBS 4Duinwijkschool 1—1. ADVERTENTIE (jjp Vlot-sportief dameshorloge met centrale seconde- wijzer Chroom f 67.®® Doublé f 92.50 DE GEHELE COLLECTIE VERKRIJGBAAR Bil: De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is gisteren van de Lofodden vertrokken. Het is in de tijd, dat het daar gestationeerd is geweest, zeer populair geworden. De dokter heeft 816 patiënten op consult ge had en ongeveer vierhonderd kiezen ge trokken. Tijdens een gisteren gehouden afscheidsfeest is kapitein W. Rog als her innering een zilveren vaas met inscriptie aangeboden. „Ik heb me vergist in de sterkte van de stroom". Deze enige verklaring kon loods P. de M. geven voor feit dat het Noorse tankschip „Landbreeze" op 17 januari de Nieuwe Waterweg tijdens het oplopen met het achterschip tegen het 8200 ton metende Nederlandse motorschip „Tawali" terecht is gekomen, zonder veel schade aan te richten. De „Landbreeze" had geen sein gegeven, dat het de „Tawali" wilde oplo pen, omdat men twee afkomende schepen niet in de war wilde brengen. De hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, zei, dat wie oplopen wil de dwingende plicht heeft het voorgeschre ven sein te geven. „Aan boord van de „Landbreeze" is een haast betracht, die on verantwoord is. Dé aanvaring moet naar mijn mening geweten worden aan een voor barig initiatief op het Noorse schip". Met het oog op het internationale hand- baltoernooi van „IJmond" op „Watervliet", zal de voetbalvereniging „Breesaap" met haar eerste elftal de competitie van de tweede klas besluiten met de thuiswedstrijd tegen HBC op het hoofdveld van „Schoo nenberg". Deze wedstrijd op maandagmid dag, die mogelijk werd omdat Stormvogels al zaterdagavond tegen Rigtersbleek speelt, kan van groot belang zijn voor Beverwijk, dat op de rand van degradatie staat en door een overwinning op Hollandia nog aan het gevaar kan ontkomen. De Heemstede naren zullen anderzijds ook proberen om de Beverwijk I-spelers de rode lantaarn in de hand te spelen, zodat er wel enige span ning in deze wedstrijd van Velsens sterkste tweede klasser mag worden verwacht. De strijd VVBHBC begint om half drie. JUWELlfcR-HORL.OGRR KENNEMERLAAN 30 - TEI.EFOON 4127 Grote sortering verlovingsringen LANGE Nlfc-U WSTRAAT 413 - CENTRUM GALERIJ TEL. 6321 het theater met de beste films SCHITTEREND PAASPROGRAMMA VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG (le Paasdag), 7 en 9.15 uur: Het machtigste filmwerk ooit vervaardigd JULES VERNE'S 20.000 MIJLEN ONDER ZEE in Cinemascope en technicolor met Kirk Douglas - James Mason - Peter Lorre In ademloze spanning zal men deze ononderbroken serie van schokkende avonturen volgen.14 jaar ZONDAG (le Paasdag) - 3 uur Hopalong CASSIDY in STAD VAN GEVAAR MAANDAG (2e Paasdag) 3 uur en 7 en 9.15 uur, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur CHARLIE CHAPLIN in THE GOLDRUSH Een der beroemdste films van Charlie Chaplin, in nieuwe versie, vol schaterende vrolijkheid en tedere humor. Een klaterende vreugde voor jong en oud DONDERDAG 25 APRIL - 8 uur Speciale voorstelling Grace Kelly - Clark Gable Ava Gardner in M O G A M B O De film die GRACE KELLY beroemd maakte HEDENAVOND 8 uur DE TWEE WEZEN In de dezer dagen té Rotterdam gehou den vergadering van de „Vereniging van Nederlandse koopvaardijkapiteins, opge richt 1943" beeft de voorzitter meegedeeld, dat de vereniging op 1 januari 1957 746 leden, onder wie 390 varende leden telde. In zijn rede bracht hij de bouwkosten voor schepen ter sprake en zei, dat hoge en onzekere bouwkosten eveneens gelden voor de rederijen, die hun schepen onder de pan-hon-libvlaggen exploiteren, doch deze rederijen behoeven niet, zoals de Ne derlandse rederijen, een belangrijk deel van hun winst aan de fiscus af te dragen. Hij hoopte dat onze regering het grote be lang van financieel sterke Nederlandse rederijen zal inzien. Sprekende over de ouderdomsvoorziening zei hij, dat nadat eerst het bedrijfspensioenfonds koopvaar dij werd ingevoerd en nu ook de onzeker heid over de uiteindelijke redactie der artikelen van de A.O.W. is weggenomen vele rederijen hun pensioenregeling heb ben herzien. Het contact rederij-kapitein, dat van oudsher tussen twee reizen bestaat blijkt tegenwoordig niet altijd mogelijk te zijn, doch hij hoopte, dat rederijen waar dit contact verminderd is maatregelen zullen willen overwegen, dit weer op het vroegere peil terug te brengen. De com missie, ingesteld voor het formuleren van een advies aan de regering over een reor ganisatie van het zeevaartkundig onder wijs heeft haar taak nog niet beëindigd. Een der punten, die bij de reorganisatie zeer zeker overweging verdienden, is het verbeteren van onderwijsmethoden. Te veel wordt gevergd van het voorstellings vermogen van de leerling der zeevaart scholen. Te weinig wordt gebruik gemaakt van moderne hulpmiddelen, aldus spreker. „In het komende verenigingsjaar hopen wij twee mijlpalen te passeren: het in schrijven van ons 800ste lid en dat van ons 400ste varende lid". Ons voorlopig doel is 1000 leden, waarvan 500 varende leden. Op Tweede Paasdag wordt er 's morgens om half tien een bloemenveiling gehouden in het veilinggebouw aan de Koningstraat te Beverwijk. Opnieuw bestaat dit jaar in Velsen geen enkele coördinatie op het gebied van de Koninginnedag-viering. Er is een sectie in de Velser Gemeenschap, die beoogt de ac tiviteiten van de Oranjeverenigingen in Velsen te bundelen, maar bij deze sectie is men tot op heden geheel onkundig van de verschillende programma's. Inmiddels is door ons het programma van de feestelijkheden in Velsen-Noord gepubliceerd. Hieronder volgen de pro gramma's van de feesten in Santpoort- Dorp en Santpoort Station. Van de andere verenigingen in Oud-Velsen, Driehuis, IJmuiden-West en IJmuiden-Oost mochten we nog niets vernemen. Santpoort-dorp Door de Oranje Vereniging Santpoort dorp is een voorlopig programma opge steld voor de feestviering op Koninginne dag. 's Morgens om 8 uur wordt begonnen. De tamboers en blazers van „Wilhelmina" zullen een rondgang door het dorp maken. Van de Terrasweg start om 10 uur de op tocht van schoolkinderen met versierde fietsen en autopeds. De optocht wordt op geluisterd door muziek van de korpsen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria". Voor de mooiste en orgineelste versiering van fiets of autoped zijn prijzen beschik baar. Om een uur, half drie, en. vier uur be ginnen kindervoorstellingen in de zaal Zo- merlust. Een aardig programma wordt hier voorgeschoteld, waarin geheel nieuw is de magische keuken en de komiek Ted Alton. De feestviering zal besloten worden met een openlucht filmvoorstelling op het schoolplein van de Adolf van Nassau- school. Santpoort-station Santpoort-station heeft dit jaar voor Koninginnedag geen groot feestprogramma. Het bepaalt zich tot een wandeltocht voor de leerlingen van de lagere school en een filmvoorstelling voor de kleuters. Letters, die voor de ramen van particulieren han gen, moeten door de kinderen tijdens de wandeltocht worden opgemerkt en inge vuld op „speciale formulieren. De letters vormen een slagzin. De wandeltocht be gint om 9 uur, de filmvoorstellingen in „De Toorts" hebben als aanvangstijden 9.15 en 11 uur. ADVERTENTIE Gratis uitgebreide brochure en alle verdere inlichtingen bij: 99 Zandvoortselaan 75 Heemstede - Tel. 56827 Iedere dinsdagmiddag gratis huidadviezen (na telefonische afspraak) COSMETICA - PARFUMS - TOILETARTIKELEN in alle prijsklassen Ruime parkeergelegenheid De heer G. F. M. Hardwick deelt ons het volgende mede: „Op grond van het feit, dat ten aanzien van de oefenstof en de methodiek der training van de kandi daten voor het Nederlands elftal een prin cipieel verschil van mening bestaat tussen de keuzecommissie van de KNVB en de Bondstrainer, heb ik aan het bestuur van de KNVB verzocht mijn contract, dat per 30 juni 1957 afloopt, niet te verlengen. Het bestuur van de KNVB heeft zich hiermede akkoord verklaard. De onderhandelingen zijn gevoerd op de meest prettige wijze, waarbij de partijen begrip hadden voor eikaars standpunt." Tot zover de mede deling van de heer Hardwick. Zijn voorlopig contract ging op 15 janu ari jongstleden in en loopt af op 30 juni aanstaande, waarbij als voorwaarde was opgenomen, dat beide partijen tenminste twee maanden tevoren zouden mededelen of zij het contract al dan niet voor twee jaar wensten te verlengen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE In de commissie voor georganiseerd overleg is, zoals gisteren werd bericht, overeenstemming bereikt over de onder wijzerssalarissen. Dit resultaat moet nog in een Koninklijk Besluit worden ver werkt. De onderwijzer zonder hoofdakte be reikte totdusverre na 20 dienstjaren een maximum van f 544.57, Dit wordt f 633.71 na 26 dienstjaren. De nieuwe regeling voor deze groep begint pas bij 10 dienstjaren effect te sorteren. De onderwijzer met hoofdakte heeft thans een aanvangswedde van f 378.34, Dit wordt f 393.46. Het maximum salaris bedraagt thans bij 20 dienstjaren f 635.75. Dit wordt na 26 dienstjaren f 690.99. Het verschil tussen beide groepen is thans oplopend van ongeveer f 45 tot 90. Dit wordt over de gehele dienst tijd een constant verschil van ruim f 60. De salarisschaal wordt verlengd van 20 tot 26 dienstjaren. De nieuwe regeling heeft terugwerkende kracht tot 1 januari. Boven het salaris van onderwijzer geniet een hoofd thans een marge van f 75 en f105 respectievelijk voor normale en grote scholen. Dit wordt nu f 120 en f 150. De bezitter van de hoofdakte en twee lagere bijakten of één middelbare akte ont vangt thans f 808.65 en gaat ontvangen f 839,39. Voor het ULO werd met ingang van 1 september 1955 reeds bij wijze Van nood- DE OUDE Engelmundus- kerk in het dorp Velsen krijgt ieder jaar aan het begin van het kerkelijk hoogtijfeest van Pasen een speciale eigen sfeer mee brengen, die door rappe handen geschikt zullen worden in het oude Gods huis en de middag daarop Na het voorlezen van enige korte teksten zal daarop in het kerkgebouw een korte dienst worden gehouden, gevolgd door een zullen dienen als kleurige ontbijt, waartoe de leden tooi van het kerkinwendige. vorige jaren werd door de van de Jonge Kerk zich als- Onder meer zullen de kin- Paasjubel in de vroegte van gastvrouwen en -heren heb- deren, die met hun zang de de Eerste Paasdag een ben opgeworpen. De hoofddienst van deze eerste Paasdag krijgt dit jaar voor het eerst even eens een speciaal karakter. herinnering wakker gehou den aan het oude kerkelijke gebruik om het feest van Christus' verrijzenis luister bij te zetten door schalmeien en trompetten. Dat zal dit jaar weer gebeuren op de komende zondagmorgen en Paasdienst om tien uur zon dagochtend zullen opluiste ren, na afloop de bloemen uitdelen aan de zieken en gebrekkigen en aan de be- Ds. L. Brink heeft namelijk jaarden van de Hervormde het symbool van de lente willen laten uitdragen in de vorm van een „Paasbloe- wel om half zeven, als mendienst". Zaterdagmid- trompetgeschal en klokge- dag kunnen de gelovigen en beier de paasochtend zullen andere belangstellenden inluiden. tussen vier en vijf uur hun bloemengave bij de kerk wijkgemeente, waarbij als principe wordt aangehou den, dat niet alléén de lid maten van de Hervormde kerk bedacht zullen worden met zulk een kleurige en geurige verrassing. regeling een salarisverhoging ingevoerd. Voor zover deze noodregeling voordeliger is (hetgeen alleen bij ULO-leerkrachten met minder dan 16 dienstjaren het geval kan zijn) wordt deze noodmaatregel voor hen gehandhaafd. Voortaan zullen ook de niet-hoofdakte- bezitters een zogenaamde v.g.l.o.-marge ontvangen. Bovendien zijn voor het v.g.l.o. en b.l.o. enige verhogingen ingevoerd. De bonus-vergoeding voor het behalen van een der akten Frans, Duits, Engels, wiskunde, handelskennis of lichamelijke oefening wordt van f 250 verhoogd tot f 600. Totaal wordt voor niet meer dan twee akten een bonus toegekend. Als salaris is aangegeven het bruto maandbedrag, met inbegrip van de 6 pet. verhoging en de aan een maximum gebon den compensatie voor de premie der alge mene ouderdomswet. Een gevangenisstraf van veertien dagen wegens steunfraude heeft de politierech ter te Amsterdam opgelegd aan de 46-ja- rige magazijnbediende Sam O. In 1949 werd O. door de bijzondere raad van cas satie veroordeeld tot vijftien jaar gevan genisstraf, onder meer wegens hulpverle ning aan de vijand. Enige tijd geleden werd hij voorwaardelijk in vrijheid ge steld. De proeftijd is nog niet verstreken. O. was niet ter zitting verschenen omdat hij, naar hij in een brief aan de politie rechter schreef, „bang was voor publici teit". Hij had steunfraude voor een bedrag van f 280 gepleegd omdat hij, zo luidde een voorgelezen verklaring, „niets meer had". De officier van Justitie oordeelde, dat de overheid hem zoveel tegemoet is gekomen met het verlenen van de voorwaardelijke invrijheidstelling, dat O. geen voorwaarde lijke straf meer kan worden opgelegd. Hiermee was de politierechter het eens. Mevrouw Natalia Trotski, de weduwe van Leon Trotski, een van de leiders van de bolsjewistische revolutie van 1917, is tot de Verenigde Staten toegelaten opdat de Amerikaanse regering zich kan bedienen van haar uitgebreide kennis van de Sov jet-Unie in haar eerste jaren en van het internationale communisme in het alge meen, zo meldt de New York Times. Mevrouw Trotski, die thans 75 jaar is, heeft de laatste twintig jaar in Mexico ge woond, waar haar man in 1940 werd ver moord. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Khanniella van Hampton Roads, Ems van Hatanstadt, Prins Frederik Hendrik van Antwerpen, Elisabeth van Antwerpen, Ga- nakust van Dakar, Brooke van Antwerpen, Penhir van Londen, Sanct Marien van Abid- jian, Spica van Newport News, Nestor van Trinidad, Ferdinand Storr van Segundo, Veritas van Fowey, Ivoorkust van Hamburg, Maypuck van Rotterdam, Draco van Ham burg, Odnas van Kotka, Werna van Geffle, Flamingo van Boston, Geert van Londen, Energy van Pernis, Alfred van Hamburg. Vertrokken zijn: Sydskjell naar Burgas, Effy naar Hampton Roads, Defender naar Glasgow, Gretchen Muller naar Antwerpen, Tidan naar Vestervick, Svolder naar Hamp ton Roads, Olof Rimgdal jr, naar St. Kitz, Clangula naar Rotterdam, Al'garve naar Vlaardinigen, Oranjefontein naar Bremen, Watly naar Kopenhagen en Periones naar Ovinoco, June naar Cork, Sandringham Queen naar Rotterdam, Martenshoek naar Norrköping, Wappu naar Helsingfors, Broke naar Hamburg, Wifoold Böhmer naar Rot terdam, Anitilla naar Antwerpen, Deo Fa- vente naar Hamburg, Ilias naar Rotterdam, Tyro naar Rotterdam, Flamingo naar de Noordzee, Ranja naar Rostock, Joseph Fre- ring naar Monrovia. Vrijdag 19 april IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. J. v. d. Berg (H.A.) Geref. Kerk, Ichthuskerk, 20 uur: ds. J. A. Tiemens. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 19.30 uur, avondmaaldienst, ds. J. P. Ja- cobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 9 uur, Heilige dienst zaterdag 9 uur: Paaswijding; 19 uur: algemene voorbereiding. Leger des Heils, 20 uur, zangdienst. IJMUIDEN-OOST: Geref. Kerk, Bethelkerk, 20 uur: ds. J. van Leeuwen. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 19.30 uur: Jb. Klein Ha- neveld van Bodegraven (H.A.). DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, donderdag 19.45 uur, ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. v. d. Berg 19.30 uur: ds. L. Brink (H.A.). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 19.30 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. W. Oorthuys; 19.30 uur: ds. J. O. Norel. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Wille- kes. Populierenlaan, 19.30 uur: ds. W. Oorthuys. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, geen dienst. Geref. Kerk, Moensplein, 20 uur: ds. C. Meyer. Luth. Gem., 19.30 uur: ds. J. A. Roskam. Maranatha, 19.30 uur: Ed. W. Pera van Den Haag (H.A.). WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 19.30 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 18.30 uur: ds. De Roest van IJmuiden. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 en 20 uur: ds. D. ter Steege (H.A.) (Niet vermelde kerken zonden ons geen op gave voor Goede Vrijdag of houden die dag geen diensten. De diensten voor beide Paasdagen worden zaterdag opgenomen. Red. IJ.C.). ADVERTENTIE Een heerlijke of een gevuld met ananas v a. 2.50 ƒ1.50 é&k\ AfvfóndM ck bwikeïbokkaM KENNEMERLAAN 88, IJMUIDEN, TELEFOON 5520 Zaterdag houdt de Sportvereniging „Ter rasvogels" in „De Weyman" haar jaarlijk se grote feestavond, waarop o.a. zal op treden het IJmond-cabaret van Nico Out en het „Bicesto-trio", de bekende mond- accordeon-virtuozen. Voorts zullen twee jeugdploegen, die kampioen werden gehul digd worden. Na de jaarvergadering heeft het bestuur van Terrasvogels zich als volgt geconstitu eerd: A. M. Disselköter, voorzitter, C. Goedhart, secretaris, P. Douma, penning meester, L. Munnikes, 2de voorzitter, C. Butter, 2de secretaris, D. Meyer, 2e pen ningmeester; N. v. Dillewijn, P. Schippers en J. Metten leden. Ook dit jaar zal het veteranentoernooi van „IJmuiden" wederom op de Waterloo- sportvelden gehouden worden. Te begin nen met 7 mei a.s. zal er op dinsdag- en op donderdagavond gespeeld worden. DONDERDAG 18 APRIL Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gouden Oogst" en „Honderd mannen en één meisje". Jubileumavond Bestuurders- bond. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. VRIJDAG 19 APRIL Kennemer Theater, „The Mountain". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Aan randing". W.B. Theater, 20 uur: „Santiago". Deken Waarestraat 50a: „Alcoholics Anonymous". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15—17 en 19—20 uur; Jeugdleeszaal van 18.3020 uur en lees- en studiehoeken van 1517 en 18.30 20.30 uur. R. K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 19—21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13, 1518 en 1921.30 uur; Jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 27