Onhoudbare situatie door ruimtegebrek in secretarie NEDERLAND Visserij-varia Havenberichten Bij Radar-beloodsing wordt de portofoon overbodig „Chemica"-gebouw gekocht voor garage en wellicht voor de B.B. verkoopster leerling verkoopster ALLE VERZEKERINGEN Heemskerks college vraagt f 23.000 voor een noodgebouw Amsterdams krediet van f 10.000 voor 3 „redifons" Beverwijk denkt tevens aan een beschuttende werkplaats ,7 Zomerkamp van jeugdraad Blokwalsers en de Breedbanders in finale Raad Heemskerk maandag bijeen Ouderavond van de Clara Sternschool Moord Griezelig Kinder paradijs IN IJMUIDEN In Noord-Italië is het leven nog zeer sober Voortreffelijk Reprise Kwalijk monster Rooswijk-honkballers naar Amsterdam Hoge investeringen in „oude" woningen Vele verborgen gebreken; krediet schiet tekort Plaatselijke derby der reserves Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 25 MEI 1957 Door de gemeenteraad van Heemskerk werd in de vergadering van 29 november 1956 een krediet van 5000 beschikbaar gesteld voor een opdracht tot het uitwer ken van plannen voor verbouw van het raadhuis. Bij het voorstel tot het verlenen van dit krediet stelden B. en W. reeds, dat uit een nauwkeurig onderzoek was komen vast te staan, dat het tekort aan ruimte voor de verschillende afdelingen zich spoedig zou doen gelden. Als gevolg van de snelle ont wikkeling van de gemeente Heemskerk en dientengevolge de snelle uitgroei van het ambtelijk apparaat gaat het gebrek aan behoorlijke kantoorruimte thans onrust barende vormen aannemen. Een gevolg van deze toestand is, dat min der werk gepresteerd wordt dan mogelijk is, terwijl bovendien de voor dit werk nodige concentratie in gevaar wordt ge bracht. Het is noodzakelijk zowel de af deling Algemene Zaken als Sociale Zaken op korte termijn in aparte kantoorruimte te plaatsen. Ook de huisvesting van de administratie van de gemeente-ontvanger is ten enenmale onvoldoende, waarbij tevens komt, dat thans ruimte voor het ontvangen van het controle-apparaat van het verificatiebureau ontbreekt. Uit onderzoekingen is reeds gebleken, dat de mogelijkheden om door uitbreiding van het bestaande gemeentehuis tot een voor de toekomst aanvaardbare oplossing te komen, niet aanwezig zijn. B. en W. menen dan ook, dat de defini tieve plannen in het uitbreidingsplan „As- sumburg" moeten worden verwezenlijkt en stellen thans voor het door de raad be schikbaar gestelde krediet van 5000 voor het ontwerpen van deze plannen aan te wenden. B. en W. hopen hiertoe binnenkort uit gewerkte plannen te kunnen aanbieden. Dit alles in ogenschouw nemende, oordelen B. en W. het noodzakelijk alvast op korte ter mijn in de moeilijkheden te voorzien, waar voor de meest juiste oplossing wordt ge acht een tijdelijk gebouw te plaatsen in het St. Agnesplantsoen voor het onder brengen van de afdelingen Algemene Za ken, Sociale Zaken, Financiën, het kantoor ADVERTENTIE Bromfiets All-Risks 20. Bromfiets W.A. 7. Auto All-Risks 300. W.A80 W.A. Particulier7.50 GLASVERZEKERING Alle ruiten 1.50 per kamer. MAKELAAR: C. VISSER Hzn. Maasstraat 1 Telefoon 4830 Voor vijfentwintig gulden kunnen enige honderden kinderen deze zomer weer een week lang onder auspiciën van de Her vormde Jeugdraad te IJmuiden-Oost naar de Veluwe in een zomerkamp. Evenals andere jaren wordt er reeds druk voor gespaard en het enthousiasme bij de jeugd is groot. Jongens en meisjes van 10 tot 17 jaar kunnen aan dit kamp deelnemen en wie nog mee wil kan zich maandag tussen half vijf en half zes aan het Hervormd Jeugdgebouw opgeven. De leiding van het kamp berust bij enige dames en heren, waaronder ook de beide predikanten Dickhout en De Roest. De onderbrenging is in grote kampeer- loodsen, terwijl de jongens tussen 14 en 17 jaar in tenten komen te liggen. Wanneer de 3de augustus zal zijn aangebroken, zal menig kinderhart een tikje sneller gaan slaan en als de reis per bus naar Garderen dan eindelijk begint, hoopt de leiding dat er ook nog een ervaren kookster bij zal zijn, die duidelijk verschil ziet tussen ge kookte geschilde aardappelen en rauwe bieten, zodat ock deze zorg voor die komende week van de baan zal zijn. De kampeerboerderij Houtdorp in Garderen zal een week lang het onderkomen van de IJmuidense jeugd zijn en dat er gezondheid bij kilo's te koop is, werd in de voorbije jaren reeds tientallen malen door deze en andere groepen ervaren. Het voetbaltoernooi van „Hoogovens" om de Holland I beker nadert weer het einde. „Het IJzeren Paard" (afdeling Ver voer) (één der favorieten van het toernooi uit de afd. A) is door „Blokwals-Wande rers" (afdeling Blokwalserij) in de halve finale met 21 geklopt. IJ.P. kreeg de eerste tien minuten het beste van het spel, met goed opgezette aan vallen werd het doel van BI. W. belaagd. Een van die aanvallen leidde tot een mooie voorzet van de rechtsbuiten, die door de midvoor in een doelpunt werd omgezet (1—0). Bl.-W. verhoogde hierna het tempo en korte tijd hierna wist de midvoor de stand gelijk te maken 1—1. Bl.-W. kreeg nog diverse kansen om een voorsprong te nemen, die echter door slecht schieten en voortreffelijk werk van de doelman van IJ.P. verloren gingen. De rust brak aan met gelijke stand 1—1. Na de rust pakte Bl.-W. direct goed aan en ging tot de aanval over, hetgeen hun een veldmeerderheid opleverde, een doel punt zat dan ook in de lucht. Tien minuten voor tijd werd de rechtsbuiten in het be ruchte gebied ten val gebracht wat IJ.P. op een strafschop kwam te staan, deze werd echter naastgeschoten. Het was ech ter uitstel van executie want vlak voor tijd wist de snelle midvoor een prachtig doelpunt te maken waarmee hij zijn elftal de verdiende overwinning bezorgde. (12). Door dit resultaat is Blokwals-Wande- rers geplaatst in de finale welke gespeeld zal worden op 6 juni 1957 des avonds om 7 uur. De tweede finalist is een elftal van de Breedband: „Amateurs". Op de finaledag komen ook de finalisten van de verliezersronde tegen elkaar; deze finalisten zijn echter nog niet bekend. van de gemeente-ontvanger, de ambtenaar belast met het voeren van onderhandelin gen inzake grondtransacties, de sociologi sche ambtenaar en het economisch onder zoek. Dit gebouw zal zo worden gemaakt, dat het nadien voor vele andere doeleinden geschikt zal zijn. Het college stelt dan ook voor een kre diet te verlenen van 32.000, opdat op zeer korte termijn ter oplossing van de onhoud bare toestand voor de administratie der gemeente kan worden overgegaan tot het plaatsen van een noodgebouw in het St. Agnesplantsoen. De gemeenteraad van Heemskerk zal op maandag 25 april in openbare zitting bij eenkomen. De te behandelen agendapun ten zijn: 1. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 25 april 1957; 2. ingekomen stukken en mededelin gen; 3. voorstel tot het instellen van be roep tegen het door Gedeputeerde Staten van Noordholland genomen besluit d.d. 17 april 1957, houdende vernietiging van het raadsbesluit d.d. 26 oktober 1955, waarbij o.m. het bedrag ex artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van de r.-k. meisjesschool, r.-k. jongensschool en St. Leonardusschool werd vastgesteld; 4. voor stel tot het aangaan van een langlopende geldlening ten behoeve van de woning bouw. ADO vriendschappelijk tegen EHS Nu de competitie voor ADO is afgelopen wil men toch de spieren nog wat soepel houden in verband met het bezoek dat deze club met de Pinksterdagen krijgt van een Duitse vereniging. Zondagmiddag wordt op „De Vlotter" te Heemskerk een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen EHS uit Haarlem. Begroetingsavond Geref. gemeente In navolging van de Ned. Hervormde Kerk houdt ook de Gereformeerde gemeen te in Heemskerk een begroetingsavond voor nieuwe inwoners. Deze zal plaats vinden op dinsdag 28 mei in de kantine van een bouwbedrijf in plan „Poelenburg". De ouders van de leerlingen van de Clara Sternschool zijn uitgenodigd voor een ouderavond op dinsdagavond 28 mei in het Hervormd Jeugdgebouw. Er is voor deze avond een programma sa mengesteld, dat na de opening en verkie zing van leden van de oudercommissie de daad en het woord aan de kinderen laat: Zingen door de meisjes van de klassen 5 en 6 en het zangstukje „Lente", gespeeld door de meisjes van kl. 2 a; „De dioom van Broeder Jacob" door de derde klas en een „Komisch geval" door de jongens van 4. Zo zijn verschillende programma-onder delen voorbereid. Muzikanten uit Pannerden zondag in Wijk aan Zee Het programma van het bezoek van het r.-k. muziekkorps „Wilhelmina" uit Pan nerden, op zondag aan Wijk aan Zee, heeft een kleine wijziging ondergaan. De muzi kanten arriveren namelijk omstreeks half drie in Wijk aan Zee, waar men op het Julianaplein direct een concert en een demonstratie vendelzwaaien geeft. Na af loop volgt er een bezoek aan „Heliomare". Prjjzen van vrijdag Per 1 kg: heilbot f 3—2.60, gr. tong f 3.20— 3. grm. tong f 3.20—2.75, kim. tong f 32.70, kl. tong I f2.70—2.60, kl. tong II f 2.30—2.10, tarbot I f2.10—1.60. Per 50 kg: tarbot II f104 —81. tarbot IV f72—47, tongschar f8680, gr. schol f 8268, grm. schol f 70, kim. schol f73—60, kl. schol I f 76-49, kl. schol II f55 14, schar f 278, makreel f 2412.40, gr. schelvis f 3618, grm. schelvis f 4013, kim. schelvis 14012, kl. schelvis I f3511, kL schelvis II f28—10.50, wijting f22—12, gr. gul f30—22, mdd. gul f 1816, kl. gul f 11.60 —8, kl wolf f32, poontjes f 16—9, horsma- kreel f8.60, kl. rode poon II f2416. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 164—77, gr. koolvis zw. f 55, gr. wolf f 9065. Aanvoer van vrijdag 172 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 11 tongschar en schartong, 490 schol, 180 schar, 450 makreel, 585 schelvis, 85 wijting, 650 kabeljauw en gul, 15 wolf, 20 poon, 10 kool- vis, 30 diversen. In totaal 2700 kisten. Besommingen van vrijdag SCH 120 f 11.200, SCH 171 f2660 (deel), RO 2 f4900, KW 14 f7110, KW 75 f2810, KW 108 f3650, UK 3 f6830, KW 72 f 3720, KW 77 f4100, KW 65 f1200, KW 35 f1160, KW 71 f1350, KW 30 f820, KW 56 f390, IJM 3 f1230, TX 33 f1850. Aanvoer op Urk Door 61 vaartuigen werd donderdag aan de visafslag te Urk aangevoerd: 7388 pond aal en paling, prijs van 88186 cent per pond; 568 manden nest f2.65—2.75 per mand van 75 pond. Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Goote van Rotterdam, Escaut van Rotter dam, M«rak van Rotterdam, Zaanstroom van Grangemouth, Waalborg van Swansea, Pro metheus van Dakar, Gamma van Rotterdam, Fountain Abbey van Goole, Altho van Gent, Cote du Nord van Le Havre, Vechtstroom van Londen, Mangen van Leningrad, Bull finch van Londen, Lena van Malmö, Noord- kaap van Sarpsborg, Dora van Skutskar, Heindahl van Oxeloeund, IJselborg van Hakkalo. Vertrokken zijn: Marabu naar Duinker ken, Marietje Böhmer naar Venetië, Gabon- kust near Laos, Heron nrar Antwerpen, Sincerity naar Middlesbcrough, Cotitica naar Madeira, Cote du Nord naar Hamburg, Bomma naar Oslo, Johnny Jonas naar Geffle, Ardens naar Gothenburg, Goote naar Manchester, Petrel naar Bremen, Strabo naar Kopenhagen, Hermann Eisen naar Rot terdam. In „T h a 1 i a" wordt tot en met zondag ,Port Afrique' vertoond, 'n spannen de film die door de bezetting, Pier An- geli, Phil Carey, Eugene Deckers en James Hayter als voornaamsten, het aankijken meer dan waard is. Er komen moordaanslagen, schietpartijen en diefstallen in voor. En natuurlijk wordt ook de liefde niet vergeten. Van maandag tot en met woensdag draait Thalia een bescheiden thriller: „Minderjarig meisje ontvoerd", waarin een politieman voor het feit wordt gesteld, dat zijn dochter in han den valt van een zwakzinnige. Het lijkt een bijna hopeloze onderneming het meisje op te sporen. Het lukt. De schietpartij, die de film besluit, voert het arme kind weer in vaders armen. Zij wint er tevens de jongeman mee van wie zij hield en die zij niet aan de immer politieman spelende vader durfde vertonen. De kidnapper wordt gevankelijk weggevoerd. Men zal begrijpen, dat het een nare geschiedenis is. De zwakzinnige is precies zo abnormaal als nodig is om de zaak een griezelig ac cent te geven. Wie er zijn zenuwen op wil beproeven weet waar hij aan toe is. Zondagmiddag: „De schrik der Sioux". Kennemer Theater, tot en met maandag. In de film „Abbott en Cos- tello m de rock 'n roll" zien wij de be kende xilmkomieken weer aan de gang: deze keer als beheerders van een soort kinderparadijs met draaimolens, schiet tenten, rutschbanen en andere vermake lijkheden. Bjj de havenradarinstallatie in de sema- foor te IJmuiden zullen binnenkort drie Redifon-zend- en ontvangtoestellen wor den geïnstalleerd. De gemeente Amsterdam heeft hiertoe een krediet verleend van 10.000.A vn rv A Door het gebruik van deze toestellen zal de loods aan boord van een bepaalde cate gorie schepen niet meer over een portofoon behoeven te beschikken en zal aan zeesche pen radarassistentie kunnen worden ver leend, nog voordat bij binnenkomende schepen de loods aan boord is en bij uitgaande schepen ook nog nadat hij van boord is gegaan. Voorts zal recht streeks contact mogelijk worden tussen de loodsboot en het schip, ongeacht of dit is uitgerust met een AM- of een FM-instal- latie. De verbinding tussen de in het semafoor- Op de voor vergaderen ongebruikelijke klok van zeven begon gisteravond een bui tengewone gemeenteraadsvergadering in Beverwijk. De voorzitter, burgemeester J. G. S. B r u i n s m a, bood hiervoor zijn verontschuldigingen aan, maar omdat het enige agendapunt, waar later twee bijkwamen, nogal spoed vereiste en de gemeen teraadsleden hun vrijdagavond reeds bezet hadden, was er geen andere oplossing voor te vinden. De toegevoegde agendapunten omvatten een aanbod aan de gemeente Beverwijk om een lening van f 1.883.100,aan te gaan voor woningbouw, zijnde een aangevraagd deel in het ter beschikking komende fonds voor de woningbouw. Het bedrag moet in 30 jaar worden terugbetaald tegen een rente van 4I4%>. De voor zitter sprak er zijn leedwezen over uit, dat dit bedrag zo laag was, maar hoopte dat er nog meer los zou komen. De heer R o m u n d e (P.v.d.A.) stelde de vraag of bij deze lening vervroegde aflossing mogelijk was, niet, omdat hij veronderstelde dat het „geld binnenkort voor het oprapen zou zijn", maar alleen om de wetenschap zelve. Wethouder A1 b e r d a moest deze vraag ontkennend beantwoorden. Het tweede agendapunt behelsde een verzoek tot toekenning van een krediet van f 350.000 voor de bouw en de inrich ting van een paar lokalen voor de r.k. huishoudschool St. Joseph, waarvoor het rijk zich garant stelde. Uit de aard der zaak was hierop niets aan te merken en werd het krediet goedgekeurd. De raad ging toen gedurende bijna an derhalf uur in comité, na afloop waarvan de vergadering werd gesloten. Burgemeester Bruisma heeft toen op de burgemeesterskamer de pers het een en ander over het onderhavige raadsbesluit meegedeeld: Besloten werd om tot aankoop van de terreinen en de opstallen van de n.v. Che- mica over te gaan voor een bedrag van f 300.000,Op dit terrein zal binnenkort een onderkomen worden verzorgd voor de centrale garage voor de dienst van Open bare Werken, waarvoor door de beste dingsbeperking geen kapitaal meer be schikbaar was. Door deze oplossing is dus wezenlijk een groot bedrag bespaard. Te vens zal op het terrein een lang verzwe gen wens worden verwezenlijkt in de vorm van een beschutte w rkplaats voor inva liden. Een nader onderzoek zal moeten uitwij zen of het mogelijk is het materiaal van de BB eveneens hier onder te brengen en de rest zal worden verkocht of verhuurd. Doordat dit terrein nu eigendom van de gemeente gaat worden is het ook mogelijk geworden de Pijpkade verder door te trek ken, waardoor een betere aanvoerweg wordt verkregen. De verlegging van de Havenstraat is hierdoor eveneens overbodig geworden, waardoor weer eens rond 2V2 ton wordt bespaard. Een ander groot voordeel van deze aan koop is, dat de „levensgevaarlijk uitste kende" garage van het gasbedrijf nu kan worden afgebroken, zodat hier ook een betere verkeerssituatie ontstaat, terwijl het gasbedrijf daardoor weer ruimte tot expan sie krijgt, die noodzakelijk is voor de rea lisering van verschillende uitbreidings plannen van Beverwijk. Al met al een gunstige transactie, waar over burgemeester Bruinsma zijn goedkeu ring niet onder stoelen of banken stak. Harmoniekapel „De Eendracht" naar concours De Harmoniekapel van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen „De Eendracht", dirigent de heer Ber Joosen zal op zaterdag 29 juni te Deventer deel nemen aan het grote nationale concours van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. „De Eendracht" komt in de hoogste af deling, de vaandelafdeling uit met het verplichte werk „Eerste symfonie" van Saint Saens en met het werk naar keuze „Therèse", suite van Massenet. gebouw te IJmuiden opgestelde haven radarinstallatie en het te beloodsen schip wordt tot nu toe onderhouden via de in dat gebouw aanwezige vaste zend-ont- vanginstallatie en het draagbare zendont- vangtoestel (de z.g. portofoon), dat zich bij de loods op het schip bevindt. Er is evenwel een aantal schepen o.m. die, welke een wekelijkse dienst op En geland onderhouden en dus veelvuldig de haven van IJmuiden binnenlopen dat over een eigen zend-ontvangapparatuur voor radartelefonie beschikt. Aan boord van dergelijke schepen zou de loods geen portofoon behoeven mede te nemen (met de bezwaren, welke aan het medenemen vooral bij ontstuimig weer, zijn verbonden, waaronder het risico van beschadiging van de apparaten), indien de zich aan boord van de schepen bevindende apparatuur zou zijn ingericht voor hetzelfde frequentie-systeem als de vaste zenij-ontvanginstallatie in de semafoor, n.l. frequentie-modulatie (FM) in plaats van amplitude-modulatie (AM). Hoewel pogingen in het werk worden gesteld, deze aangelegenheid internationaal te regelen, door uitsluitend FM-apparatuur voor te schrijven, zal verwezenlijking daar van, naar het zich laat aanzien, nog gerui me tijd vorderen. Het werd daarom wenselijk geacht, in de semafoor en op de beide loodsboten een apparaat te plaatsen, dat zowel een AM- als een FM-systeem bezit, aan welke ver eiste de zend-ontvangtoestellen van het fabrikaat Redifon voldoen. Veilingschema voor volgende week In verband met Hemelvaartsdag wordt er volgende week als volgt op de Beverwijkse groentemarkt geveild: maandag en dinsdag om 10 uur wagenveiling; daarna neerzet- veiling. Woensdag en donderdag is er geen veiling en vrijdag valt de markt weer op de gewone tijden. De bloemenveiling is alle dagen nor maal, behalve donderdag. Dan is er geen veiling. Er worden vrijdag ook perkplan- ten geveild. De heer J. J. Romunde, raadslid, die voor familiebezoek enkele weken in Noord- Italië is geweest, heeft van die reis veel op de filmstrook vereeuwigd en deze stro ken heeft hij vrijdagavond in 't Centrum voor leden van de Partij van de Arbeid af gedraaid. Bijna alle mensen trekken naar de toeristencentra, zo zei hij, doch het is haast interessanter om de bevolking van Noord-Italië eens in hun gewone doen en laten gade te slaan. De huisvesting is daar zeer slecht. Men ziet vaak niet anders dan bouwvallige huizen, waterleiding is er veelal niet, meestal is er één pomp in een dorp en daar moet de gehele bevolking het mee doen. Privaten zijn luxe en heel veel mensen lopen weg of bedekken hun gelaat als men een foto wil nemen, zo vertelde de heer Romunde. Doch ook mooie gedeelten in Zwit serland en Duitsland waren op de film vastgelegd en vooral de kleurenfilm van de bergen, meren en watervallen was prachtig. Vooraf heeft zijn partijgenoot, de heer S. Coelingh verteld, dat door de gemeente raad het gebouw van de Chemica is ge kocht en wat deze aankoop voor Beverwijk ten gevolge kan hebben. Daarna bracht hij verslag uit van het in dit voorjaar gehou den congres van de Partij van de Arbeid en naar de mening van vele congresgangers zouden de tegenwoordige grote vraagstuk ken het nodig maken dat men vóór-con- g^pssen gaat houden, hier en daar in het land. Dat zou een vlottere afwerking en bespreking ten goede komen. MARKTBERICHT. Beverwijk, 24 mei: aardbeien 56106 (doosje), asperge 85290 (kilo), bloemkool 341Ö0, sla 612, spinazie 942, rabarber 1839, postelein 1232, bospeen 4565, prei 1522, sjalotten 1118, soepgroenten 8—17. Scène uit „Port d'Afrique" De weldoeners komen echter in moei lijkheden: met een inspectrice van de „Kinderwelzijnszorg" en met een bende gangsters. De één is het om bescherming van de kinderen te doen, de anderen zijn op zoek naar een stapel bankbiljetten, die op het kinderparadijs verstopt zijn. Hoe Abbott en Costello erin slagen aan het langste eind te trekken moet men in het Kennemer Theater gaan zien. De film komt trager op gang dan andere rol prenten van het bekende filmduo en het duurt dan ook even voordat het toppunt bereikt wordt in een werkelijk kolderach tige achtervolging over de terreinen van het kinderparadijs, waarbij de kinderen zelf meedoen om hun geliefde „papsie" uit de nesten te halen. Van dinsdag tot en met donderdag draait in dit theater „Jeugd in de branding", een verhaal van een door de ouders verwaar loosd schoolmeisje met Joan Evans en Melvyn Douglas in de hoofdrollen. Met „Mars door de hel" heeft de Engel se filmer Jack Lee een film gemaakt, die in zijn soort voortreffelijk is. Het verhaal, naar een roman van Nevil Shute, behelst de lotgevallen van een groep Engelse vrouwen en kinderen in Malakka, nadat dit schiereiland door de Japanners bezet is. Op dramatische wijze vertelt het de ge schiedenis van de mars, van meer dan drie maanden, die de vrouwen moeten maken onder bevel van een Japanse sergeant. Zij worden van kamp naar kamp gestuurd; nergens is voor hen plaats of voedsel. On derweg leert één der vrouwen, Jean Paget (Virginia McKenna) een gevangen Austra lisch soldaat kennen, die later, omdat hij voor haar kippen steelt, gekruisigd wordt. De film, hoewel in zwart-wit vervaar digd, vertoont nergens de beruchte zwart- wit-tekening vijand-vriend. Opmerkelijk is, dat, hoewel de stof er aanleiding genoeg'toe geeft, het verhaal nergens sentimenteel wordt. De aangrij pende momenten- dtmén -juist larrg genoeg om alleen maar te ontroeren. En ook van humor is de film niet gespeend. Men krijgt van vrijdag tot en met zon dag de gelegenheid deze film in het Luxor Theater te bekijken. Van maandag tot en met woensdag draait in deze bioscoop „Dr. Vlimmen", de Duit se verfilming van het beroemde boek van mr. A. Roothaert. Regisseur Rabenalt heeft Dr. Vlimmen in een niet onverdienstelijke film als een ware dorpsheid geschetst. Donderdag wordt vertoond: „Kouwe drukte". George Formby, een bekende verschijning viert ditmaal zijn luimen bot op het ijs, hetgeen in de warme zomerda gen een verfrissende afkoeling betekent. Men weet zo langzamerhand wel wat men van de Engelse Fernandel die overigens niet boven de Franse komiek reikt kan verwachten. Inderdaad veel drukte en een liedje op de ukelele. George als een ner- veuse tijger, zich stortend in iedere nieuwe verwikkeling. Vooral voor de jeugd om eens flink plezier te hebben. In het W.B. Theater kan men van avond nog naar „De terugkeer van het monster". Men weet in deze film maar nauwelijks wie men méér moet vrezen: het amfibische monster met zijn mense lijke gedaante, dat door drie geleerden po pulair wetenschappelijk bekeken wordt of één van deze geleerden, die met de harts tocht van een Faust streeft naar de be heersing van het heelal. De tyrannie waar mee de laatstgenoemde zijn lieftallige vrouwtje tegen medeminnaars bewaakt wordt stuitender naarmate het medelijden van de toeschouwer met het overwonnen schijnende monster toeneemt. Dit medelij den slaat zelfs om in sympathie, wanneer dit monster een tijger, die een aantal proefdieren in een wetenschappelijk cen trum aanvalt, spontaan uitrekt en te plet ter gooit: het creatuur neemt het op voor de zwakken.! En de sympathie wordt op het eind van de film omgezet in grote bij val wanneer het monster aan de griezelige geleerde die zijn medeminnaar heeft vermoord - prompt het doodvonnis vol trekt. De min of meer ruwe aanpak van het wezen zorgt in dit wilde verhaal van John Sherwood uiteraard voor de verlang de sensatie. Zondag en maandag kan men Piper Laurie en Rory Calhoun zien in de hoofd rollen van de schietfilm „Nacht in Socor ro". In de middagvoorstelling: „Met ge heime instructies". De aanvankelijk voor vandaag vastge stelde honkbalwedstrijd in de overgangs klasse tussen HEDW en Rooswijk 1 zal thans wegens medewerking van het Am sterdamse team naar zondag worden ver schoven. Rooswijk krijgt hierdoor de kans een zo sterk mogelijk negental samen te stellen om de oude bekenden uit de tweede klasse tegemoet te treden. HEDW kwam vorig jaar in de overgangsklasse, waarin thans uitstekend wordt gespeeld, zodat een span nende strijd verwacht wordt. Temeer aan gezien de technische en taktische HEDW- werper Van Dijk met zijn prima curvebal- len het de Noord-Velsense slag moeilijk genoeg zal maken. ADVERTENTIE Wij vragen een en voor onze afdeling GORDIJNSTOFFEN. Hoog loon. Prettige werkkring. MARKTPLEIN - I3MUIDEN Tel. 5332 - 7541 Het raadsbesluit van 22 februari 1955 stelde ten behoeve van de stichting „Wo ningstichting Velsen" een voorschot be schikbaar van f 764.000,ter financiering van de kosten van verbetering en het achterstallig onderhoud van de complexen oude woningwetwoningen, van de kosten van de verneiuwing of het herstellen van tot dezé complexen behorende schuren en van het verbeteren van de achter de bouw blokken gelegen paden. Wat betreft de onderdelen van het ver beteringsplan, die thans in uitvoering zijn (de bouw van schuren met verbetering der achterpaden, het vernieuwen van lood- en zinkwerken en het verplaatsen van gas meters) zal het toegestane voorschot met f 2500 verhoogd moeten worden. Het verbeteren en uitbreiden van de elektrische installatie dient te geschieden volgens de eisen en voorschriften van het P.E.N. In overleg met de directie voor de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in de provincie Noordholland en het P.E.N. zijn een aantal proefwoningen (11 stuks) in diverse complexen voorzien van een verbeterde en uitgebreide elektrische in stallatie. Het doel van deze proef was, om een gedetailleerd overzicht van de te verwach ten kosten en van de kwaliteit van het be staande materiaal te krijgen. Tijdens de uitvoering in deze proefwoningen heeft het P.E.N. geëist, dat ter controle de bedrading uit de buisleidingen getrokken en de vloe ren waaronder zich leidingen bevonden geopend zouden worden. Bij dit onder zoek kwamen vele gebreken aan leidingen, draden, schakelaars en wandcontacten naar voren. In verband met deze diepgaan de controle stelt het P.E.N. nu als eis in het belang van de veiligheid van de bewoners en ter vermijding van brandgevaar, dat de leidingen in alle betrokken woningen worden vernieuwd en gereviseerd. Bij het opmaken van een eerdere begro ting zijn alleen die woningen opgenomen, waarvan de installatie niet volledig was. Als gevolg van de nieuwe eisen dient het aanvankelijk toegestane voorschot van f 70.000 verhoogd te worden tot f 145.000, Voor het nog niet in uitvoering zijnde onderdeel der opknapbeurt: het treffen van voorzieningen tegen vochtoptrekking in muren, staan nog geen volledige gegevens ter beschikking. In verband met een en ander zal van hogerhand een huurverhoging worden voorgeschreven. Zondag om half één wordt op het VSV- terrein aan de Hagelingerweg de plaatse lijke ontmoeting tussen de tweede elftal len van VSV en Stormvogels gespeeld. Het (sterke) elftal der Stormvogels is als volgt samengesteld: Venus Jr; Venus Sr, Van Ss; Van der Vride, Luppens en DeBie; Van der Stelt, Stelling, Van der Meer, Bartels en Van der Toom. ZATERDAG 25 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ab bott en Costello en de Rock 'n Roll". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mars door de hel". W.B. Theater, 20 uur: „De terugkeer van het monster". Kennemer Theater, 20 uur: Show Accor deon Orkest „De Klavierschippers". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1012 en 1517 uur; Lees- en studiehoeken geopend van 10—12 en 1517.30 uur; Jeugdleeszaal geopend van 14.3016 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 en 1517 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 14 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wjjk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. ZONDAG 26 MEI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Rock 'n Roll" Luxor Theater, 14.15 uur: „Kouwe drukte"; 16.30,19 en 21.15 uur: „Mars door de hel". W.B. Theater, 14.30 uur: „Met geheime in structies"; 16.30 en 20 uur: „Nacht in So corro". MAANDAG 27 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Rock 'n Roll". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Dr. Vlim men". W.B. Theater, 20 uur: „Nacht in Socorro". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1518 en 19—21.30 uur; Jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7