Privat bleef Lauredi en Wim van Est in eindsprint de baas Duitse spelers molesteerden bij grote achterstand (90) Belgische arbiter Sport in het kort tamme etappe naar de zee ide klassementen Engelsen leiden in de derde testmatch met ruim verschil om de europese honkbaltitel België na nederlaag tegen Spanje (12-9) vrijwel kansloos MARSEILLE NAAIMACHINES 5 ET. 12 9- 7-'57 239 km CANNESI Goed tennis, maar weinig spanning in Noordwijk Amfaldern, Loman en Dupónt gaan vooruit „Nederlandse voetbalpool" gaat vergaderen Hoad tekende contract met Jack Kramer Strijd om schaaktitel van Midden-Kennemerland begonnen De Vierdaagse Ritton verbeterde opnieuw record 100 m. vlinderslag Record aantal deelnemers in Nijmegen en Apeldoorn DINSDAG 9 JULI 1957 Roquevair JubaqrreP%A Col derE T^Colde rEspigoirtler 728m l'Anges 2!7m Ie Beausset De elfde etappe van de Tour de France van Brianqon naar Cannes (286 km), die buitengewoon rustig verliep, heeft geen ingrijpende veranderingen in het algemeen klassement gebracht. Ontdaan van de Col de Vars, tenge volge van het feit dat de wegen on begaanbaar waren,, speelde deze etappe niet die rol in de Tour welke er aanvankelijk van verwacht was. De strijd ontwikkelde zich pas op de laatste 40 km. toen op de afdaling na Saint Cezaire Lauredi, Privat, Padovan en Wim van Est de beslis sende aanval lanceerden. Enkele kilometer voor de finish viel de Italiaan af wegens bandenpech, zodat slechts drie man in de eindsprint om de zege vochten, welke door Privat werd behaald. De 74 renners, die in Briangon gestart waren, bleven het grootste gedeelte De Col d'Alios de enige berg van betekenis, nu de wedstrijdleiding de onbegaanbare Col de Vars uit het parcours had geschrapt heeft de kwaliteiten der renners geselec teerd, maar tot een beslissende ontwikkeling leid de zij toch niet. Het hoogteverschil van ruim 1100 meter moest over een afstand van 20 km over smalle en grillige maar goed geasfalteerde we gen worden geno men. Slechts een twintigtal renners verloor het con tact met de hoofd groep, onder hen waren de Italiaan Astrua en de Nederlander De Jongh, nog door pijn gekweld, Piet van Est (lekke band), Voorting, en tenslotte anderhalve kilometer voor de top, ook Stolker. De Italiaan staakte spoedig de strijd en daarmee was het aantal deelnemers terug gebracht tot 73, want de Zwitser Clerici startte niet in Briangon. Voor De Jongh is de rit zeer moeilijk geworden. De wonden, die hij zondag had opgelopen bij een val op de Tamie waren bedekt met witte lagen verband; nochtans deed iedere duw op de pedalen hem veel pijn. Op de Alios raakte hij dan ook spoe dig achter en het verschil met het peloton groeide in de afdaling tot ruim 16 minuten. De coureur uit Made was nerveus en zon der zelfvertrouwen, kennelijk met zijn ge dachten nog bij zijn pijnlijke valpartij. Uiterst voorzichtig stuurde hij tijdens de afdaling door de bochten, ook wanneer hogere snelheden beslist mogelijk waren. Hij werd dan ook gepasseerd door de Ita lianen Baroni en Tognaccini, die de top enkele minuten na hem hadden bereikt. Achter De Jongh worstelden nog de zeer kwetsbare regionalen Million en Lampre. De Jongh was echter fortuinlijk: vóór hem was een hoofdmacht, die de krachten wenste te sparen. Het was al merkwaar dig geweest, dat het verschil tussen de uitersten Bergaud en Lampre na de bestijging en de afdaling van een berg van de eerste categorie slechts acht minuten bedroeg; nog opmerkelijker was, dat de sterkste coureurs aan de voet van de Col een algehele hergroepering toestonden. Vijf kilometer na de afdaling waren alle renners weer bijeen, met uitzondering van Baroni, Tognaccini, De Jongh, Million en Lampre. De Italianen bereikten het peloton spoe dig. Onze landgenoot had toen een achter stand van vijf minuten. Maar zijn zelfver trouwen groeide weer en opgezweept door Col de Gratteloupt XXXXXXX)OOOOOOOOCOOOOOC<XXX)OOOOOOOOCXDOOOOOCOOOOOOOOOOOOCX O 8 De uitslag van de elfde etappe van Brian- g gon naar Cannes over 286 km. luide: 1. Privat (Frankrijk) 9 uur 18 min. 59 sec. met bonificatie 9.17.59; 2. Lauredi (Zuid- Oost) z.t. met bonificatie 9.18.29; 3. Wim van Est (Ned.) 9.18.59; 4. Christian (Zwits.) 9.20.07; 5. Padovan (It.) z.t.; 6. Picot (West) 9.20.53; 7. Barone (lie de France) z.t.; 8. Nencini (It.) z.t. 9. Voorting (Ned.) z.t.; 10. Planckaert (Belg.) z.t.; 45. Piet van Est 9.25.46; 49. Ker sten z.t.; 50. Stolker z.t.; 72 De Jongh 9.51.26. Het algemeen klassement na de elfde etap pe luidt: 1. Anquetil (Frankr.) 67.03.10; 2. Forestier (Frankr.) 67.07.12; 3. Picot (West) 67.10.27; 4. Janssens (België) 67.14.12; 5. Jean Bobet (lie de France) 67.15.30; 6. Wim van Est (Ned.) 67.17.07 op 13.57; 7. Rohrbach (N.O.C.) 8 67 19.21; 8. Mahé (Fr.) 67.20.39; 9. Planckaert 5 (Belg.) 67.23.04; 10. Schellenberg (Zwitserl.) g 67.23.42; 11. Nencini (It.) 67.23.34; 12 Lorono o (Spanje) 67.27.25 13. Bauvin (Frankr.) 67.27.50; g 14. Christian (Zwits) 67.29.15; 15. Lauredi g (Zuid-Oost) 67.29.47; 16. Thomin (West) g 67.30.34; 17. Dotto (Zuid-Oost.) 67.31.40; 18. g Barone (lie de France) 67.32.28; 19. Hoorei- 8 beke (lie de France) 67.34.33; 20. Defilippis (It.) 67.34.37; 25. Voorting 67.44.19; 36. Piet van Est 68.09.38; 41. Kersten 68.13.33; 46. De Jongh 68.19.32; 62. Stolker 68.50.36. De uitslag van het dagploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 27.59.45; 2/3. België en lie de France 28.02.39; 4. Zuid-Oost 28.05.08; 5. Nederland (Wim van Est, Voorting en Piet van Est) 28.05.38; 6. Italië 28.06.12; 7. West 28.06.58 8. Zuid-West 28.11.17: 9. gemengde Luxemburgse ploeg 28.15.36; 10. Noord-Oost- Centraal 28.16.44; 11. Zwitserland 28.18.53; 12. Spanje 28.27.12. Na de elfde etappe is de stand in het alge meen ploegenklassement als volgt: 1. Frank rijk 200.16.29; 2. West 201.13.05; 3. Italië 201 18.38; 4. Ile de France 201.31.59; 5. Neder land 201.43.56; 6. België 201.44.09, 7. Noord- Oost-Centraal 202.02.30; 8. Zuid-West 202.09.30; 5 9 Zwitserland 202.29.50; 10. Zuid-Oost g 202.39.47; 11. Spanje 203.03.56; 12. gemengde Luxemburgse ploeg 204.19.50. De prijs voor de meest strijdlustige renner is toegewezen aan de Fransman Lauredi. Die voor de grootste pechvogel aan Padovan. Het puntenklassement luidt: 1. Thomin (West) 155 pnt.; 2. Picot (West) 175 pnt.; 3 Wim van Est (Ned.) 185 pnt.; 4. Forestier (Frankr.) 189 pnt.; 5. Schellenberg (Zwits.) 193 pnt.; 6. Anquetil (Frankr.) 199 pnt.; 7. Christian (Zwitserl.) 206 pnt.; 8. Planckaert (België) 255 pnt.; 9. Nencini (It.) 271 pnt.; 15. Voorting (Ned.) 302 pnt. 19. De Jongh (Ned.) 382 pnt. Na de elfde etappe luidt het algemeen bergklassement: 1. Nencini (It.) 26 pnt.; 2. Bergaud (Frankr.) 25 pnt.; 3. Janssens (Belg.) 23 pnt4. Anquetil (Frankr.) 17 pnt.; 5. Bau vin (Frankr.) 15 pnt.; 6. Huot (Zuid-West) 14 pnt.; 7. Lorono (Spanje) 10 pnt.; 8 en 9. Rohrbach (N.O.C.) en Mahé (Frankr.) bei den 8 pnt.; 10. Schellenberg (Zwits.) 7 pnt. Voorting staat tezamen met de Belg Planc kaert op de 15de plaats met 3 punten. Ook De Groot, die reeds uit de koers is, staat nog met 3 punten op de 15de plaats. Sgoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooa Joossen in de liaisonwagen, een plaatsge noot van De Jongh, -ontwikkelde hij een. tempo, dat dat van het peloton overtrof. Na 53 km kreeg De Jongh tenslotte, met een brede glimlach en onder luid getoe ter van de volgwagens, weer de aanslui ting met de hoofdmacht. Het was een knappe prestatie geweest, maar hij had deze beslist niet kunnen verrichten als het peloton enige strijd had laten zien. Gedurende de rit langs de oevers van het smaragdkleurige stuwmeer, waarin enkele jaren geleden het dorpje Digne on der veelprotesten van zijn bewoners is „verdronken" konden De Jongh, Million en Lampre, die eveneens hun achterstand hadden weggewerkt, zich jiog handhaven. Zij waren weliswaar niet betrokken bij een uitlooppoging - wam Hassenforder, De- van de etappe bij elkaar. In een rustig gangetje werd ge zamenlijk de Alios bestegen. De top van deze berg van de eerste categorie (2250 km) op 120 km afstand van de start werd het eerst gepasseerd door Bergaud, gevolgd door Nencini, Anquetil en Huot. Na de afdaling kregen de enkele achterblijvers weer kans zich bij het peloton aan te sluiten, behalve de Italiaan Astrua, die de strijd staakte omdat hij nog steeds weel hinder ondervond van een valpartij in een vorige etappe. Het peloton beklom vervolgens de Col de Luens. Weer ging Bergaud als eerste over de top. Onmiddellijk achter hem volgden Queheille, Nencini, Lauredi en Walkowiak en vervol gens het grote peloton. Nog steeds in tact vervolgde de groep renners de route met de bestijging van de Saint Cezaire, waar Janssens voor Barone en Nencini het eerste het hoogste punt bereikte. Daarna ontsnapten de vier renners, van wie Privat tenslotte de etappewinnaar werd. zeer grote verschillen. Achter de kopgroep worstelde, alleen, de Oostenrijker Chris tian, lid van de Zwitserse formatie. Daar na volgde op ruim anderhalve minuut een groepje, waarvan Voorting deel uitmaakte. De overige Nederlanders waren veel ver der teruggeworpen. Zij zaten in een ploeg- je, dat Cannes met een achterstand van bijna zeven minuten bereikte. In de eindsprint op de brede boulevard voor de haven van Cannes, waar duizen den badgasten zich hadden verzameld, was Wim van Est uiteraard kansloos tegen de sprintsnelheid van Privat en Lauredi. Het is bijzonder jammer, dat in de Ne derlandse ploeg geen der renners de capa citeiten van een groot sprinter heeft; vele keren .zijn onze landgenoten al in deze ronde meegegaan in de beslissende aan val, geen enkele maal echter leidde dit tot een zege. De aanval van Wim van Est was belangrijk voor zijn positie in de al gemene rangschikking. Hij won namelijk twee minuten terug op Anquetil, en be reikte de zesde plaats in het individueel klassement. De algemene ploegenrangschikking on derging geen wijzigingen. De Franse na tionale formatie kwam weer in het bezit van de forse premie, die aan de eerste ploeg in het dagklassement wordt toege kend, en verbeterde tevens zijn positie in de algemene klassering. Nederland be hield daarin de vijfde plaats, nu met een achterstand van 1 uur 27 minuten op Frankrijk nationaal. In het individueel klassement handhaafde Voorting zich als 26ste, Piet van Est steeg zes plaatsen en staat nu 36ste, Kersten werd 41ste en Stolker 62ste. De Jongh daarentegen daal de twaalf plaatsen. Hij neemt nu de 46ste plaats in. Lauredi filippis, Bergaud, Privat, Chaussabel, Lau redi en Padovan, maar dat had geen fatale gevolgen omdat die na ruim twee kilome ter weer was afgeremd. De bestijging van de Col de Luers (na 201 km) werd hen echter wel fataal. Het hoogteverschil was niet bijzonder groot, 330 meter, en de berg was beslist ook niet moeilijk te beklimmen. Maar toch geraakte De Jongh opnieuw los en toen begon voor de door pijn en vermoeidheid gesloopte renner opnieuw een moeilijke strijd. Hij arriveerde op de top met een achterstand van 5 min. op Bergaud, Queheille en Nencini, die zich in deze volgorde voor het bergklassement plaatsten en reed triest in gezelschap van Million. Het was voor De Jongh beslist geen goed gezelschap, want de Franse re gionaal had kramp in de voeten en kenne lijk veel moeite met zichzelf. De achter stand groeide dan ook snel tot tien minu ten (na 215 km), ook al verzette De Jongh zich sterk tegen de gedachte aan opgeven. Af en toe greep hij het stuur extra fel beet, duwde enkele kilometers hard op de pe dalen, maar daarna werd het tempo weer lager en keek de toch zo wilskrachtige Brabander angstig achterom naar de be zemwagen, die vlak achter hem reed. De Jongh heeft echter de eindstreep bereikt, al was het met een achterstand van 34 minuten. De beslissing De overige renners waren inmiddels bij een gebleven in het peloton. De rit langs de lavendeltuinen, de palmbomen en de zonnig geklede toeschouwers had voor hen geen moeilijkheden. Onderling grapjes makend vervolgden zij hun tocht tot de Col de Saint Cezaire (500 meter hoog) be reikt werd, een berg van de derde cate gorie. Toen, 27 km voor de finish, werd de strijd opeens ernstig. De Belg Janssens stoof als eerste over de top, gevolgd door Barone en Nencini het was de inleiding voor de beslissende aanval. Wim van Est demarreerde onverwacht en hij kreeg daarbij steun van Lauredi, Privat en de Italiaan Padovan, die later door een lekke band terugviel. Het gehele peloton werd door deze aan val versplinterd. Overal zag men renners, die krampachtig poogden om hun positie te handhaven. Dat kon evenwel beslist niet tegen de kracht van het trio Van Est, Privat, Lauredi. Er ontstonden opeens ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL. Gr. Houtstr. 181. Tel. 14444 De komst van tennisspelers van wereld klasse als Davidson, Richardson, Ayala, Patty, de Deen Ulrich en de Oostenrijker Huber had zondag veel publiek naar de Noordwjjkse centrecourts getrokken, maar uitverkocht zoals andere jaren was het tennisstadion niet ondanks het voor ten nis bijzonder fraaie weer. De ware sfeer ontbrak in het begin wel eens, men ziet nu eenmaal graag strijd en men hoopt op spanning en juist die twee elementen mist men bij dergelijke exhibitions. In de par tij van Richardson tegen Hubert was er van strijd vrijwel geen. sprake. De Ame rikaan had niet zo heel veel moeite om met 64 62 van de Oostenrijker te win nen, die zoals hij overal elders doet, ook nu voor de vrolijke noot zorgde en de won derlijkset capriolen op. de baan maakte. In de gelijktijdig gespeelde partij Patty Ulrich werd heel wat beter getennist. Niet in het begin van de partij, toen moes ten de spelers die nog aan het spelen op de grasbanen in Wimbledon gewend waren, op het Noordwijkse gravel teveel aandacht besteden aan de timing van hun slagen. Vooral Patty had aanvankelijk moeite met de baan, hij nam de bal wat te laag en miste hierdoor de aanval die zijn spel anders juist zo kenmerkt. Ulrich had zich wat sneller aan de omstandig heden aangepast. Hij oefende meer druk uit met zijn backhand en kwam in de eer ste set met 53 voor. Toen vond Patty zijn normale spel terug, alleen zijn ser vice bleef wat zwak. Hij won met 75 6—2. Korter waren de railey's in de daarna gespeelde partij DavidsonAyala. De Zweed maakte er bepaald geen demon stratie van en speelde zeer sterk tennis. Ayala kon zijn normale vorm niet bena deren en had ook niet het minste geluk. Deze partij werd best of five gespeeld. Vrij snel wond Davidson met 63 64 62. Davidson kon door de onvastheid van Ayala de netaanvallen met succes doorvoeren en stelde de Chileen met zijn harde backhanddrives voor onoplosbare problemen De middag werd besloten met 'iet dub belspel Patty en Richardson tegen Ulrich en Huber. De Amerikaanse combinatie won met 46 75 63 75. Het ziet er naar uit, dat de Duitser Am faldern de zijspanpassagier van de in Assen verongelukte Knebel tegen het eind van deze week het Wilhelmina zie kenhuis in Assen zal kunnen verlaten. Ook met de twee andere motorrenners, die daar nog sinds de T.T. vertoeven, Lomas en Dupont gaat het goed, maar zij zullen nog wel een tijdje in het ziekenhuis moe ten blijven. De stichting „De Nederlandse Voetbal pool", waarin een aantal semi-profclubs zijn ondergebracht, die gezamenlijk een voetbalpool exploiteerden, zal op 12 juli in een vergadering in Utrecht beslissen over het al dan niet blijven voortbestaan van deze stichting. Na de totstandkoming van de KNBV-pool had de stichting haar activiteit gestaakt. Na de eerste innings van de derde test match EngelandWest-Indië leiden de Engelsen met ruim verschil. Als antwoord op het Engelse totaal van 619 voor 6 scoorde West-Indië 372 all out.. Zodat de achterstand van de Westindiërs 247 runs bedraagt en de gasten dus tot de foliow on werden gedwongen. De Westindiërs begonnen de vierde en voorlaatste dag bij de stand 295 voor 3. Door de vele stortbuien was de pitch levendig geworden. Trueman rekende snel de resterende batslieden in, hij nam vijf wickets voor elf runs, in 9 overs. Over de gehele innings gerekend zijn de cijfers 5 voor 63. Slechts Worell en Ramadhin redden het Westindische totaal nog enigszins, door een laatste wicketstand van 55 runs op te bouwen. Worrell scoorde een prachtige 191 (not out), hij stond hiervoor ruim negen uur aan het wicket. De innings had het volgende verloop: Worrell not out 191 Weekes b. Trueman 33 Smith c. Evans b. Trueman 2 Atkinson c. Evans b. Trueman 0 Gilchrist c. Richardson b. Laker 1 Valentine b. Trueman 1 Ramadhin b. Statham 19 Extra's 15 Bowlingcijfers: Statham 28,4 overs, negen maidens, 78 runs, een wicket. Trueman 30, 8, 63, 5. Laker 62, 27, 101, 3. Bailey 28, 9, 77, 1. Smith 12, 1, 38, 0. Byes 5, legbyes 10. De eerste vier wickets in de tweede in nings van West-Indië gingen neer voor slechts 56 runs door het aanvallende bow- De Australische tennisspeler Lewis Hoad heeft de beslissing of hij tot het profes sionalisme zal overgaan genomen. Maan dag tekende hij te New York het contract met Jack Kramer voor de duur van twee jaar. De Australiër zei dat dit cantract 125.000 dollar, plus 20 procent van de recettes en vijf percent extra voor de ge wonnen wedstrijden hem bijzonder voor delig leek. Hij voegde eraan toe dat hij vooral nieuwsgierig was naar de wedstrijd tegen Gonzales. Hoad zal uitkomen in een toernooi te Forest Hills en Los Angelos, daarna volgt een tournee door Europa, Zuid-Afrika en Australië met Kramer, Rosewall en Segura. De Australische Lawntennis Bond heeft in Melbourne een verklaring uitgegeven, waarin vermeld wordt, dat Hoad zijn schriftelijke belofte om tot 1958 amateur te blijven heeft verbroken door zijn besluit zich aan het „tenniscircus" van Kramer te verbinden. Bij het tennispubliek en de officials in Europa,Amerika en Australië heeft Hoads beslissing een grote teleurstelling teweeg gebracht: Op 4 augustus zullen de voor zitters van de tennis-bonden van de ver schillende Australische staten' ter bespre king van deze kwestie bijeen komen. Op een speciaal daarvoor belegde vergadering van de F.E.B. is de kwes tie betreffende de wedstrijd Neder landItalië behandeld. Het protest van Italië werd toegewezen en bepaald werd dat de wedstrijd woensdag in zijn geheel zal worden overgespeeld. Een volkomen onbegrijpelijk besluit, waarbij alle overwegingen van spor tiviteit terzijde werden geschoven. Maar het is nog niets vergeleken bij hetgeen zich op deze tweede dag van het Europese honkbalkampioenschap afspeelde in de wedstrijd Nederland Duitsland. Onze landgenoten had den door voortreffelijk slaan en bij zonder goed werpen van Smidt na één slagbeurt een 3-0 voorsprong ge nomen en daar op iedere bal van de Duitse werper Claus Heimig werd „geslagen", liet de coach van de Duit se ploeg zijn broer Jurgen in het veld komen. Doch ook voor hem hadden de Neder landers geen respect en in een ommezien was de stand door honkslagen van Luk- kien en Jole en door fouten van een in paniek geraakt Duits binnenveld tot 70 opgelopenen nog geen speler uit. Toen gaf de Belg'sche hoofdscheidsrechter Vink, Jole „in" bij een sliding op het thuishonk. Onmiddellijk ging de Duitse catcher Hoffmann, die zich in de wedstrijd tegen België als een zeer onsportief speler had laten kennen, de scheidsrechter te lijf. Dit was het sein voor de gehele Duit se ploeg om hem te molesteren. Claus Heimig, die in het verre veld speelde, was ook direct in de vechtende groep en hij ontzag zich niet de scheidsrechter met zijn masker te lijf te gaan. Claus Heimig is bestuurslid van de Duitse Honkbalbond. De Belgische spelers, die bij de wedstrijd aanwezig waren, sprongen over de omhei ning om hun landgenoot te ontzetten', waarna het incident in een hevige vecht partij ontaardde. Met moeite kon de Ame rikaanse coach William McGoffey, die de scheidsrechter onmiddellijk verdedigde, orde in de chaos scheppen. Ie wedstrijd werd door de scheidsrechter gestaakt en zal waarschijnlijk voor Nederland met 90 gewonnen worden verklaard. Ofschoon zich in iedere wedstrijd inci denten voordoen was dit toch wel het erg ste wat wij ooit hebben meegemaakt. En een levenslange schorsing van diverse Duitse spelers zou nog een zachte straf zijn. Wij menen echter te mogen betwijfe len of de Duitse bond tot dergelijke maat regelen zal overgaan en 't zou ons niet ver wonderen als wij de belhamels tegen Spanje weer in het veld zien staan. Nederland 3 6 9 Duitsland 0 0 0 afgebroken. BelgiëSpanje De sterke Spanjaard Gomellas wist niet wat er gebeurde, toen zijn derde honkman Barrio hem om de bal vroeg. Doch hij kwam er snel genoeg achter, want toen Barrio de bal kreeg, appelleerde deze bij onze landgenoot, de Haarlemmer Hetem. tegen het feit, dat Maertens bij het lopen van het tweede honk naar thuis, het derde niet aangeraakt had. Scheidsrechter Hetem wees het appel toe en dit betekende dat de laatste nul in de negende innings was gevallen en dat Spanje met 12—9 van Bel gië had gewonnen in een strijd die ruim drieënhalf uur had geduurd. In deze wedstrijd hadden de Belgen niet minder dan 3 werpers op de plaat ge bracht. Van Dijk was de openingspitcher, maar hij kon de Spanjaarden geen ontzag inboezemen. Evenmin trouwens als zijn landgenoot Van Looy, die hem in de vier- de innings verving. De Spanjaarden scoorden in deze periode zesmaal en hier mede was de' stand na vier innings zes tegen vijf voor Spanje. Hoewel Gomellas slecht tweemaal gepasseerd werd door een honkslag zagen vijf Belgen kans over de thuisplaat te komen door enkele fouten in het veldwerk der Spanjaarden. Toen Spanje in de vijfde slagbeurt de stand op 7—5 had gebracht, na een vrije loop en een twèehonkslag van Detrell werd Robijn uit het verre veld gehaald Hij moest het werpen overnemen met alle honken bezet en nog slechts een nul. Deze opgave was te zwaar voor de tengere Belg. Voor hij ingespeeld was hadden de Spanjaarden de stand op 125 gebracht, daarbij geholpen door een aangooi van catcher Maertens over het eerste honk. Daarna demonstreerde Robijn echter zijn werperskwaliteiten op duidelijke wijze. Want in de daaropvolgende vier innings, stond hij geen punt meer toe. De Belgen stonden echter voor een hopeloze taak. len van Trueman en Statham en Engeland leek op innings te gaan winnen. Bij het zesde wicket hielden Smith en Atkinson de Engelse aanval tegen, welke was verzwakt door de afwezigheid van Bailey. Smith (twee zessen en vijf vieren) was bijzonder op dreef. De tweede innings van West-Indië had het volgende verloop: Worrell b. Statham 16 Sobers Ibw., b. Trueman 9 Walcott c. Evans b. Laker 7 Kanhai c. Evans b. Trueman 28 Weekes b. Statham 3 Smit not out 67 Atkinson not out 36 Extra's 9 Totaal Val der wickets: 5/89. 1/22, 175 voor 5 2/30, 3/39, 4/56, De wedstrijden om de persoonlijke schaak titel van Midden-Kennemerland zijn be gonnen met het spelen van een aantal par tijen uit de eerste ronde. Door bijzondere omstandigheden kwamen nog niet alle deelnemers in het strijdperk. De achter stallige partijen zullen echter spoedig wor den ingehaald. In plaats van twee groepen van zes werden op het laatste moment twee groepen van acht deelnemers gefor meerd. Deze groepen zien er als volgt uit: Groep A: P. Hart (Pat-Mat); Ir. D. G. Huijgen (Pat-Mat); J. Jansen (Pat-Mat); D. van Vuuren (Weenink); G. L. de Haas (Kijk-Uit); A. Kistemaker (Kijk-Uit); F. Wester (Pat-Mat); Tj. de Jong (Haarlem). Groep B: M. P. Suiker (Pat-Mat); L. Mostertman (Pat-Mat); H. Duisenberg (Weenink); A. Rijke (Kijk-Uit); J. L. Wijd- oogen (Kijk-Uit); B. de Heer (Pat-Mat); J. v. d. Berg (Haarlem); J. C. de Haas (Pat-Mat). In groep A werden drie partijen gespeeld. In al deze partijen toonden de witspelers zich de sterksten. Huygen versloeg Wester. Een zelfde resultaat behaalde Jansen in zijn ontmoeting met Kistemaker. Ook de tweede „Kijk-Uit"-vertegenwoordiger in deze afdeling werd verslagen. De sterke Weenink-speler Van Vuuren toonde zich namelijk de meerdere van De Haas. Door tijdelijke afwezigheid van Tj. de Jong ging de ontmoeting Hart-Tj. de Jong niet door. In groep B kwamen slechts twee ont moetingen tot een beslissing. Duisenberg toonde zich hier sterker dan De Heer en boekte daardoor de eerste winst. Rijke tenslotte kon het tegen zijn clubgenoot Wijdoogen niet bolwerken. De partijen Suiker-De Haas en Mostertman-Van der Berg kwamen nog niet tot een beslissing. Voor de tweede ronde zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Groep A: Kiste- maker-Van Vuuren; Wester-Jansen; Hart- Huijgen. Groep B: Van der Berg-Wijd oogen: Suiker-Rijke; Mostertman-Duisen- berg. De eerste uitslagen van het door de schaakclub „Haarlem" georganiseerde zo- mertoernooi luidden: Hoofdklasse: Meulenbeld-Wijker 0-1. Eerste klasse: Van Steenis-Barthel 0-1; Van Tongeren-Van Brederode 0-1; Jonck- bloedt-Halberstr 't remise; Kievit-Pancras afg.; Tweede klasse: Koeze-Slenters 1-0; Andersen-Bok 1-0; Herckenrath-Hendriks 0-1; Slijkerman-Vermeer 1-0. Smidt Wel deden zij in hun laatste slagbeurt nog een poging de wedstrijd te forceren maar het mocht niet baten en verder dan 129 konden zij het niet brengen. De kansen voor België op de titel zijn nu wel ver dwenen. België 201201201= 9 Spanje 113160000 12 Tijdens internationale zwemwedstrijden in La Ferte Allais (Frankrijk) in een 25 meter-bad heeft de Amsterdammer Ritton (DJK) opnieuw het Nederlandse record 100 meter vlinderslag verbeterd en gebracht op 1 min. 6,6 sec. Het officiële Nederlandse record staat met 1 min. 7,2 sec. ook op naam van Rit ton. De DJK-zwemmer kwam al tot een tijd van 1 min. 6,7 sec.; deze prestatie, die hij op 19 februari 1957 in Naarden lever de is evenwel nog niet als record erkend. ROBINSON—BASLIDIO. Blijkens een mededeling van Jim Norris is de wedstrijd om het wereldkampioenschap middenge wicht tussen de houder van de titel, Ray Robinson, en Carmen Basilio, wereldkam pioen weltergewicht, bepaald op 23 sep tember in New York. Ook voor de 41ste internationale af standsmarsen, die van 23 tot en met 26 juli in de omgeving van Nijmegen worden gehouden, kwam een record aantal in schrijvingen binnen: 13.154 deelnemers hebben zich aangemeld, dus ongeveer 700 meer dan in 1956. Met recht kan de N.B.V.L.O. spreken ever internationale afstandsmarsen, want niet minder dan twaalf landen zijn verte genwoordigd: Nederland, België, Canada, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Israël, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Amerika en Zwitserland. Ook het aantal buitenlan ders dat naar Nijmegen zal komen is een record, er staan 1.885 vreemdelingen inge schreven. Het militaire contingent dat aan de 41ste vierdaagse deelneemt bestaat uit 7.421 personen; er zijn ditmaal 5.753 burgers. Het aantal dames bedraagt 1.582. Voor de diverse afstanden hebben de volgende aantallen deelnemers zich aange meld: 55 km: 1268, 50 km: 1735, 40 km: >L793, 30 km: 358. Aan de vierdaagse wandelmarsen van \peldoorn die van 23 tot en met 26 juli onder auspiciën van de Nederlandse Wan delsportbond worden gehouden, zal voor de eerste maal een groep buitenlanders ieelnemen. Deze groep bestaat uit Honga ren, die als vluchtelingen in ons land ver blijven. Het aantal deelnemers is weder om groter dan de voorgaande marsen. Ver- wacht wordt dat een kleine 1000 deelne mers en deelneemsters van de partij zul len zijn. PARAGUAY—COLUMBIA. De re turnwedstrijd ParaguayColumbia, voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1958 is geëindigd in een 30 zege voor Paraguay. Roubanis Tijdens atletiekwedstrijden in Athene heeft de Griek Roubanis het Europees record polsstokhoogspringen ver beterd en gebracht op 4.55 meter. Het oude record stond op naam van de Duitser Preussger met een sprong van 4.52 meter. ISHIMOTO De Japanse zwemmer Takashi Ishimoto heeft het wereldrecord voor de 100 meter vlinderslag dat met 1 min. 1.5 sec. op zijn naam stond sinds 16 juni j 1. en nog niet officieel erkend was, verbeterd tot 1 min. 1.3 sec. JANSEN. Jansen, de Nederlandse kam pioen middengewicht boksen, zal op 25 juli in Liverpool een wedstrijd boksen tegen Pat Mcateer, kampioen lichtgewicht van Engeland en het Gemenebest. De wedstrijd zal gebokst worden over tien ronden. STEDEN-STAYERSWEDSTRIJD In een stayerswedstrijd voor stedenploegen die za terdag in Bielefeld werd gehouden, is een Amsterdams team bestaande uit Wierstra en Stakenburg tweede geworden met 19 punten achter Bielefeld dat 25 punten ver gaarde.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9