wmm Snelle tijden tijdens de training van de KNMV-races in Zandvoort oöym halfjaarlijkse GEERT H OOGEVEEN zn :odia< SMYRNA- en SOEDANWERK van gisteren ZATERDAG 13 JULI 1957 7 OPRUIMING Kerkelijk Nieuws r II! lil Koersen in Alkmaar en op Duindigt Huurverhoging van W oningwetwoningen Ministeriële richtlijnen voor gemeentebesturen T andartsenconf liet Indonesische reserves Prijs v.a. f 2.975 - BMW ISETTA DEALER: Scheepvaart Papieren „atoombommen" op de V.S. PREFECT CONSUL - ZEPHYR rHAMI Kanonnenproces tussen V.S. en Zweden Eendenrace gaat door Speciaalzaak LABOR N.V. tVÖROL DeTondpasfo van standing «S DE BEURS Assen heeft een verkeers park voor de jeugd Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs 8 tot en met 12 juli van De training voor de internationale mo torraces op het circuit van Zandvoort was vrijdagmiddag nauwelijks begonnen of reeds gebeurde er een ongeluk. Tgdens de training van de 125 cc klasse vloog de Haarlemmer Kaspers op een Sparta op een Sparta bij het uitkomen van de Tar- zanbocht de berm in en schoof onderuit. Kaspers kwam er vrij goed af. Met een lichte hersenschudding en wat schaaf wonden aan het gezicht werd hg naar de E.H.B.O.-tent gebracht. Hg kon later op de dag naar zijn woning worden vervoerd. Lang niet alle ingeschreven rijders zijn vrijdag al in de baan geweest, maar de voorlopige resultaten wijzen er in de meeste klassen op, dat de strijd bijzonder spannend kan worden. Alleen in de 125 cc klase staat het haast wel vast, dat de Oostduitse M.Z.-machines te snel zullen blijken voor de rest van het veld. Degner, winnaar in Tubbergen, was de snelste van het drietal met een ronde van 2 min. 13.4 sec., gem. 113.154 km per uur, gevolgd door Fugner met 2 min. 15.9 sec, gem. 111.072 km per uur en de derde M.Z.-rijder Musiol met 2 min. 16.8 sec., gem. 110.343 km per uur. Wellicht omdat de Duitsers Muller op Mondial en Wunsche op M.V. nog niet aan de start kwamen, bereikte de Nederlandse kampioen Van Bockel met Ducati in een tijd van 2 min. 19 sec. gem. 108.595 km per uur voorlopig de vierde plaats. Hallmeier op N.S.U., houder van het ronderecord van de 250 cc klasse, bleef met een tijd van 1 min. 59.9 sec. gem. 125.894 precies 3.5 seconde boven zijn re cord. Hij wordt op de voet gevolgd door de Adler van Beer, die een snelste ronde van 2 min. 0.8 sec. gem. 124.956 km per uur draaide. Dan volgt weer een N.S.U., die van Heck met 2 min. 2.6 sec. gem. 123.122 km per uur. De snelste Nederlan der was in deze klasse Veer ook al op een N.S.U. met 2 min. 2.7 sec. gem. 123.021 per uur. In de 350 cc klasse heeft Hallmeier met een tijd van 1 min. 58.7 gem. 127.167 km per uur ook de leiding genomen, maar hij wordt op de voet gevolgd door de Nieuw- Zeelander Anderson op A.J.S. met 1 min. 59.1 sec. gem. 126.740 km per uur en de Fransman Collot en de Engelsman Toste- vin, beiden op Norton met 2 min. 1.3 sec. gem. 124.441 km per uur. De snelste Ne derlander was Rehorst op A.J.S. met 2 min. 2.2 sec. gem. 123.525 km per uur. De grote verrassing kwam echter bij de halve liters. Hiller op B.M.W. reed in voor treffelijke stijl over het bochtige Zand- voortse circuit, maar haast niemand lette hier op Collot, die bij het opmaken van de stand met zijn Norton bijna een volle seconde sneller bleek te zijn dan Hiller. Collot's beste tijd was 1 min. 53.2 sec. gem. 133.346 km per uur, die van Hiller 1 min. 54.1 sec. gem. 132.294 km per uur. Op de derde plaats weer een Nieuw-Zeelander, Hempleman, die vrijdag voor het eerst van zijn leven op dit moeilijke circuit reed en toch al in 1 min. 54.8 sec. gem. 131.487 km per uur rond kwam. Swart op Matchless was de snelste Ne derlander met 1 min. 58.7 sec. gem. 127.167 km per uur. Bij de zijspannen tenslotte staat de Zwitser Camathias met 2 min. 3.3 sec. gem. 122.423 km per uur aan de kop voor de Duitser Schneider met 2 min. 4.4 sec. gem. 121.340 km per uur en dan ver achter hen de Joegoslaaf Snajder met 2 min. 13 sec. gem. 113.494 km per uur. ADVERTENTIE MAANDAG 15 JULI 1957 10 UUR begint haar Barteljorisstraat 15-17 - Haarlem Ned. Herv. Kerk Beroepen te Spijkenisse (toez.) C. Baten burg te H.I. Ambacht te 's-Gravenmoer J. van der Schee te Willige-Langerak te Kinderdijk G. H. van Kooten te Gene- muiden te Rotterdam-Delfshaven (wijk Middelland) J. Langstraat te Vorden Aangenomen naar Amersfoort (vak.-A. Braakman) Dr. P. A. Elderenbosch te Voorburg. Benoemd tot vicaris te Maasland M. Fokkema, kand. te Menaldum (Fr.). Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Winnipeg (Canada) C. de Haan te Ferwerd-Hallum. Geref. Kerken Beroepen te Hellendoorn P. H. Steen huis, kand. te Huis ter Heide te Roc- kanj'e G Vesseur, kand. te Amsterdam te Roosendaal J. Kuiper, kand. te 's-Gra- venhage. Tijdens de voorbereidingen voor de races op het circuit van Zandvoort ste ken ook de vrouwen van de renners de handen uit de mouwen om de machines op tijd voor de races in gereedheid te brengen. ADVERTENTIE tfc, r HAARLEM TEL.15756 Alkmaar biedt zondag acht uitstekend bezette velden met dravers, welke voor namelijk uit de kop van Noordholland, Friesland en Groningen komen. Hierdoor kan Bram Mottelman met zijn strijdmacht weer de eerste viool spelen. In het ope ningsnummer kan hij zijn te verwachten successenreeks inzetten met een overwin ning van Vala. Outsiders zijn Virtue Han over en Urene van Hiddum. In de Bossen- prijs is dë concurrentie groter, maar na de uitstekende verrichting van Victor Emanuel op Duindigt zullen Valk S en Vina van Barke deze veelbelovende drie jarige niet kunnen verslaan. Bij de tweejarigen heeft Wanita van Barke de beste perspectieven, gevolgd door Wybo K en Waluna Norton. Uitloper, die zondag op Duindigt na een aanrijding aan de start veel terrein ver loor, heeft daarna bewezen tot welk een snelheid zij in staat is. Hoewel nu de af stand zeer in haar nadeel is, mag worden aangenomen, dat zij in deze klasse vol doende over heeft om tijdig genoeg de vei lige finish te bereiken. Grotendeels hangt dit af van het verzet van The Flying Dutchman, Straaljager O en Unemdé. De Strandprijs zal een langdurig duel worden tussen de keuze Tesselaar (Urdy Mars, Sonja Behvni) en Spencer Nora. Daar laatstgenoemde betrouwbaarder is, gaat de aanbeveling naar haar. De Polderprijs is een uitgesproken flyers-koers. Dank zij zijn gunstige start positie zal Partout tot het einde toe de leiding kunnen houden vóór Queen Mary en de in grootse vorm lopende Spencer Gay's Zoon, die een verrassing in de benen heeft. Het internationale nummer brengt het duel tussen Ria Olivier en Pretty Fiy. Daar de vosruin nu 20 meter gunstiger staat, zal hij Ria Olivier kunnen verslaan, voor Marceso van Zora. De leerling-pikeurs besluiten dit aan trekkelijke programma. De favoriet is Torero, gevolg door Ronny Zora en Reni Spencer. Op Duindigt wordt zondag het belang rijkste deel van de meeting verzorgd door de volbloeds. In de Grote Prijs der drie jarigen geniet Cornet het meeste vertrou wen, vóór Colony Boy en Killalane. In de klassieke amateursren om het Korthals van Schooten Memoriaal heeft Kaliban op de te verwachten soepele gro^d een voor delige 2 kg ontheffing. Dit zal hem in staat stellen de sterk verbeterde Alluvio te ver slaan. In het eerste deel van de gesplitste han dicap is Faustinus de grote favoriet, ge volgd door Rolling Norton. Het tweede deel brengt Delbrassinne (Le Faguin, Young Nicky) als de grote kanshebber achter de starting-gate. Bij de draverijen staat de Zilveren Kar wats voor amateurs in het middelpunt der belangstelling. De Zweedse import „En terprise", die afgelopen woensdag op Duin digt debuteerde, maakte een voortreffe lijke indruk. Onder de veel betere condi ties van heden moet hij zelfs gemakkelijk kunnen winnen. Rose Marie is zijn kwaad ste tegenstandster, die 't zoals gebruikelijk weer in een ontsnappingspoging zal pro beren. Een uitstekend gezelschap komt in de Calumet Erebus-prijs aan de start. Op grond van haar voorgaande verrichtingen geniet Tarantella een groot vertrouwen, vóór Sammy Mars en Toomel D. Een ge vaarlijk outsider is de razendsnelle Tommy Mars. In de 2500 meter lange Messidorprijs heeft Uranie 'vrijwel de koers in haar macht. Haar verbeterde vorm stelt haar in staat de Derby-winnares Urania te kloppen. Voor Geersen ligt een zege in het verschiet met zijn keuze uit Uranus of Urban Hollandia, die sneller zijn dan de koppaarden Vaja Con Dios en Traviata. De enorme Vlieger D gaf woensdagmid dag als een staaltje van zijn grote kunnen weg. Een repetitie van deze verrichting zal hem opnieuw in het openingsnummer een gemakkelijke zege brengen. Uhlan Erebus en Vicaline zijn de andere kans paarden. Als het wetsontwerp tot wijziging van de Huurwet door de Eerste Kamer wordt aangenomen, zullen ook de huurprijzen van diverse categorieën woningwetwo ningen met ingang van 1 augustus een verhoging ondergaan. In een circulaire heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid de gemeentebesturen enige richtlijnen hiervoor doen toekomen. De huurprijzen van woningwetwo ningen, tot stand gekomen in de periode van 27 december 1940 tot en met het jaar 1950, en die van een aantal in 1951 gereed gekomen woningen, zullen met 25 percent worden verhoogd. Voor de woningwetwoningen, waarvoor steun is verleend volgens de bijdragerege lingen 1950 (bouwjaren 1950 tot heden) geldt, dat indien de huurprijzen van deze woningen beneden de verhoogde huur prijzen van vergelijkbare woningen komen te liggen, zij, rekening houdend met wo ninggrootte, woongerief en dergelijke tot het huurpeil van deze woningen dienen te worden verhoogd. Deze huurverhoging staat in eerste instantie ter beoordeling van het gemeentebestuur, dat daartoe strekkende voorstellen aan de minister ter goedkeuring moet voorleggen. Zolang de door het gemeentebestuur voorgestelde huurverhogingen niet zijn goedgekeurd, dragen zij een voorlopig karakter. De huurders moeten dus rekening houden met een eventuele nadere vaststelling door de minister. Noodwoningen De huurprijzen van noodwoningen van 31 juli 1957 worden eveneens met 25 per cent verhoogd. Indien evenwel wegens de kwaliteit der woningen de huurverhoging naar het oordeel van het gemeentebestuur tot een lager percentage dan 25 beperkt dient te blijven, is de minister bereid een daartoe strekkend verzoek in overweging te nemen. Zolang dit niet is ingewilligd, dient van de huurder de volle huurver hoging te worden gevorderd. Na eventuele goedkeuring zal het teveel betaalde wor den teruggegeven. Premiewoningen De minister heeft voorts aan de ge meentebesturen medegedeeld in hoeverre de huurverhoging zal gelden voor wo ningen die tot stand zijn gekomen met premies krachtens de premieregeling wo ningbouw 1950, de vermindoiyïe premie regeling woningbouw 1950 of de premie- en bijdrageregeling woningbouw 1953. Aangezien de huurprijzen van deze wo ningen voor het merendeel uitgaan boven de verhoogde huren van vergelijkbare particuliere objecten, waarop de algemene huurverhoging van toepassing is, bestaat geen aanleiding tot een algemene verho ging over te gaan. Slechts ten opzichte van huurprijzen in deze categorieën, welke lager zijn dan de verhoogde huurprijzen van vergelijkbare objecten, is de minister bereid op verzoek van belanghebbenden de huurprijzen te verhogen met een percentage, dat kan variëren van 1 tot 25. Verzoeken hiervoor moeten worden in gediend door tussenkomst van het ge meentebestuur. Indien de beslissing van de minister af wijkt van het voorstel, zal verrekening met de huurder moeten geschieden. De Koninklijke Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst, de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Farmacie, en de Ne derlandsche Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde delen in een commu niqué mede, dat zij zich bezorgd maken over het nog steeds uitblijven van een overeenkomst tussen tandartsen en zieken fondsen, waardoor voornamelijk voor de minst draagkrachtigen tandheelkundige hulp achterwege blijft. Naar de mening van de maatschappijen moet men door het gebrek aan eenheid van opvatting in de kring der ziekenfonds organisaties ernstig gaan twijfelen aan de mogelijkheid van overeenstemming. De maatschappijen vragen zich af, of het, in deze noodsituatie niet noodzakelijk wordt, voorlopige voorzieningen ten be hoeve van de verzekerden te treffen. Het dekkingspercentage van Indonesië aan goud en buitenlandse valuta is in de afgelopen week opnieuw gedaald, en wel met 0,61 percent tot 12.08 percent van de geldcirculatie en andere verplichtingen. De voorschotten aan de regering namen toe met 505 miljoen tot 11.375 miljoen ru- piah. De geldcirculatie steeg met 290 mil joen tot 10.918 miljoen, en de goud- en de viezenreserves liepen met 17 miljoen terug tot 1.282 miljoen rupiah. "VERTENT1E Comfortabel als een auto, economisch als een motorfiets U vindt gemakkelijk parkeerruimte U komt overal „door" U bent beschermd tegen weer en wind Fa. J. 3. VAN KOOTEN Houtplein 18-20. Telef. 12000 Grote Houtstraat 140. Telef. 12349, Haarlem Aegis, 11 v. Amsterdam n. West-Indië Alblasserdijk, 11 v. Rotterdam, 11 te Londen. Amstelsluis, 11 te Rotterdam terug v. proeftocht. Axeldijk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Alamak, 13 te Vincent verw. ADVERTENTIE Overal in de Verenigde Staten zijn gis teren grootscheepse BB- en mobilisatie oefeningen gehouden, waarbij stadsbestu ren, speciale hulpdiensten en militairen, in totaal honderdduizenden personen wa ren ingeschakeld. Verondersteld werd, dat er een aanval met atoombommen en an dere kernwapens op diverse steden ge daan zou worden, om de doelmatigheid en de paraatheid van de afweerorganisa- ties te controleren. De stad Bay City in Michigan moest he laas een volkomen mislukking melden. Na lezing van de geheime instructies hadden de plaatselijke organisatoren van de oefe ning alles in het werk gesteld om tijdig klaar te zijn voor het bombardement op hun stad, dat volgens hen om zes uur plaats moest vinden. Tegen drieën echter ontdekte een functionnaris, die de instruc ties nog eens doorlas, dat men zich ver gist had en dat Bay City reeds sinds vijf minuten voor twee door vijandelijke vlieg tuigen „van de kaart gevaagd" was ge lukkig alleen op papier. De „paraatheid" van Bay City was vanmorgen in de meeste Amerikaanse kranten voorpagina nieuws, voorzien van allerlei zure en spot tende commentaren. ADVERTENTIE A WASHINGTON (UP) De Zweedse ge schut- en munitiefabriek „Aktiebolaget Bofors" heeft een eis tot schadevergoeding tegen de Amerikaanse regering, wegens contractbreuk toegewezen gekregen. De Bofors hadden in 1941 een contract gesloten met de Amerikaanse regering, waarbij deze laatste het recht verkreeg het bekende 40 mm Bofors luchtdoel- snelvuurgeschut, dat onder andere in ge bruik is bij de Nederlandse strijdkrachten in de Verenigde Staten in licentie te gaan fabriceren. In 1953 diende de Bofors-directie de eerste eis tot schadevergoeding wegens contractbreuk in, omdat bleek dat de Amerikaanse regering sinds 1942 Bofors- geschut had uitgevoerd naar verscheidene landen, waartoe het contract de Verenigde Staten niet gemachtigd had. De rechtbank te Washington merkte in het vonnis van vandaag op, dat deze uitvoer „schen kingen en leveranties, onder andere vol gens de Leen- en Pachtwet, aan de ge allieerde landen betrof. In 1953 werd de eis tot schadevergoeding afgewezen, maar vandaag werd zij, in ho ger beroep, ontvankelijk verklaard. Bij een latere procedure zal beslist worden over het bedrag van de schadevergoeding, dat wel vele miljoenen dollars zal belopen. WANTAGE (UP) Ondanks de waar schuwingen van de Engelse Vereniging voor Dierenbescherming dat de deelnemers voor het gerecht zullen worden gedaagd zijn de dorpelingen van het Britse dorp Wantage vastbesloten, hun reeds 200 jaar bestaande eendenrace ook dit jaar weer te houden. In een riviertje wordt een baan van ruim negentig meter uitgezet, aan het be gin waarvan een eend wordt losgelaten. Wanneer het dier tien meter heeft ge zwommen, gaat een aantal mannen het, wadend door het tot borsthoogte reikende water, achtervolgen. Wie de eend vangt mag haar als nrijs behouden. De dierenbescherming zal een veearts en inspecteurs naar de wedstrijd zenden. ADVERTENTIE HANDSCHOENEN en SJAALS Haarlem Rijksstraatweg 127 - Tel. 24642 TUOMAALA. Bij de internationale wedstrijden in Pore (Finland) verbeterde Tuomaala het nationale record op de 5000 meter. Tuomaala noteerde een tijd van 14 min. 2 sec., 32 sec. sneller dan het oude record. ADVERTENTIE NEW YORK Door een scherpe aandelen-avans tegen beurseinde kwam het industriegemiddelde zeer dicht bij het recordniveau en liep ook het spoorweggemiddelde flink op. De stij ging zete in bij de autofondsen; men ver wacht voor deze industrie een omzet van 6.200.000 auto's in 1957 nu de halfjaarcij fers al 3.372.850 bedragen. Superior Oil of California stelde alle an dere fondsen in de schaduw met een stij ging van 110 punten tot 1850. Het fonds behield 90 punten van deze winst. Door deze maatschappij zijn deze week aanzien lijk hogere inkomsten gemeld. Winsten van bijna twee dollar werden genoteerd voor de oliefondsen Wilcox en General Ameri can. Van de 1169 verhandelde fondsen sloten er 474 hoger, 412 lager en 283 onveran derd; er werden 43 nieuwe hoogtepunten en 30 nieuwe laagtepunten bereikt. Het industriegemiddelde kwam van 517,97 op 520,77; dat voor spoorwegen van 151,95 op 152,51 en dat voor openbare nutsbedrijven van 71,18 op 71,70. (UP) AMSTERDAM De laatste beursdag vap deze week bracht voor de internationale waanden zeer teleurstellende koersen, behalve dan voor aandelen K.L.M. Deze teleurstelling was hoofdzakelijk het gevolg van de lagere prijzen uit New York, waarnaar Amster dam zich de laatste weken regelt. Het uit blijven van stimulerend nieuws ten aan zien van de olie-industrie veroorzaakte in Wallstreet lagere koersen voor deze aan delen. Hieraan werd de koers in Amster dam niet alleen aangepast, maar tevens kwam Londen met stukken aan de markt. Bij gebrek aan steun zakten de koersen snel. Na in de morgenuren nog op f 225,20 te zijn verhandeld, opende Kon. Olie des middags op f 223,80. Enige vraag voor Bel gische rekening deed de koers tot f 224,50 oplopen, maar bij het scheiden van de markt werden de stukken rond de f 224, afgedaan, tegen donderdag slotprijs f228,70. De aandelen lagen ruim f2 bene den New Yorkse pariteit. Ook Unilever nam met een gevoelig verlies van circa 9 puntert afscheid van deze beursweek. Het uitblijven van kooporders door Engeland wordt nu wel duidelijk in de koers gede monstreerd. Philips en AKU hielden zich uitstekend, maar moesten toch ongeveer 2 punten verlies incasseren. Aandelen K.L.M. waren gevraagd. In de avondhandel van donderdag werd een koers van bijna f 140 bereikt. Vrijdagmor gen begon de handel op f 138,50, maar de opening 's middags was f 136,80. In het verdere verloop schommelde de koers rond de f 137,tegen f 133 donderdag. De be langstelling voor het fonds gaat speciaal uit van Amerika. De mogelijkheid dat de vrachttarieven voor de luchtvaart een goe de kans maken te zullen worden verhoogd, waardoor dan ook de K.L.M. zal profite ren, was oorzaak van de vraag naar deze aandelen. Scheepvaarten min 2 pet. voor Van Om meren en Rotterdamsche LLoyd. De overi ge fondsen 1 punt lager. In cultures kwam pas heel laat een notering tot stand, HVA werd geadviseerd min 2 pet, Deli Mij. on veranderd en Amsterdam Rubber goed prijshoudend. De staatsfondsen weerden zich zeer goed en herstelden zich K pet. Prolongaties 3pet. (ANP) In de Gouvernementstuin te Assen is een verkeerspark ingericht, waar de jeugd praktische verkeerslessen krijgt. Alle mogelijke verkeerssituaties zijn er nage bootst en de jeugd leert er spelenderwijs de verkeersborden kennen. Het verkeers park is gisteren namens de minister van Verkeer en Waterstaat geopend door de hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat in Drente, ir. J. A. Beckering. Daarna kregen de kinderen de beschik king over gemotoriseerde kinderscooters en -auto's, autopeds, fietsen en een pon- nywagen. Het ging al spoedig zoals in het echte verkeer: een persfotograaf, die, om een mooi plaatje te kunnen maken, zich te voet op de rijbaan had gewaagd, werd prompt aangereden. De officier van Jus titie bij de rechtbank te Assen, mr. W. C. baron van Dedem, die op een kinderscooter in het verkeerspark reed en daarbij een overtreding beging, kreeg een bekeuring van een jeugdige verkeersagente. De offi cier sputterde tegen, maar hij kreeg ten antwoord: „Als u bezwaren hebt, kunt u ze aan de rechter kenbaar maken". Laagste koers Alg Kunstzijde Unie 195)4 Van Berkei's Patent 205 Van Gelder Zonen 190% Kon Ned Hoogovens304 Ned Kabel fabriek 280 Philips 296% Unilever 461 Wilton-Fijenoord 2453A Kon Petroleum 223,50 Holland-Amerika Lijn 180% Kon Ned Stoomboot Mii 150 Ned Scheepvaart 'Jnie 167)4 Van Ommeren 260l/2 Amsterdam Rubber 74% H V A. 116% Ver Deli Maatschappijen 91% iWo Staffellening 1947 86)4 3°/o Invest cert. Nederland 89% l°/o Nederland 1962 64 891/ie Omzetten (nominaal): Vorige week (dei.)Aandelen 8.456.301,— Deze week (voorl.)Aandelen 8.441.886,— Hoogste koers 1983/4 2083/4 194 311 285% 2993/4 476 y2 2473/4 230,20 183V2 152% 170V2 265% 763/4 1223/4 93 y2 86% 90Vs vrijdag 12 juli 1957 Laatste Koersverschil tijdvak t.o.v. 5 juli 54 196% 2083/4 191% 304 283% 296 y2 46154 247 223,50 182)4 150 167)4 2603/4 75 y2 116% 91% 862,/S2 89is/ia 89% 0 2)4 8 33/4 63/4 17'/s 2 4.90 54 1 3/4 3% '/s 7 23/4 3/i« '/S2 Vl6 Obligaties 11.763.372, Obligaties 9.908.731,— Andijk, 13 te Vera Cruz. Arkeldijk, 12 te Boston. Aalsum, 12 te Surabaja. Ampenan, 13 te Galveston verw. Aldabi, 12 v. Montevideo n. Santos. Amstelbrug, 12 90 m. o.z.o. Albany n. Wallaroo. Attis, 12 te La Guaira. Alkaid, 12 te Antwerpen. Amerskerk, pass. 12 Óuessant n. Antwerpen. Bantam, 12 v. Tj. Priok n. Semarang. Bintang, 12 v. Antwerpen n. Marseille. Batu, 12 te Philadelphia v. Tampa. Beninkust, 12 v. Dakar n. Conakri. Bussum, 12 60 m. o.z.o. Flores n. Mena Aldullah. Cinulia, 11 v. Durban n. Bombay. Cottica, 11 v. Plymouth n. Amsterdam. Congokust, 12 te Monrovia. Camitia, 18 te Curagao verw. Ceronia, 22 te Balikpapan verw. Cistula, 22 te Casablanca verw. Clavella, 12 te Vizagapatam verw. Caltex Delft, 12 v. Abadan n. Colombo. Camerounkust, 9 te Takoradi. Castor, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Camphuys, 12 te Tj. Priok. Duivendijk, 12 v, Middlesboro n. Newport. Daphnis, 12 te Ciudad Trujillo. Eemdijk, 12 v. Rotterdam n. Havana. Esso Den Haag, pass. 12 The Brothers n. Rastanura. Eemland, pass. 12 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Friesland, 12 te Bahrein verw. Ganymedes, 12 te Amsterdam. Groote Kerk, 11 v. Rotterdam n. Marseille. Garoet, 12 v. Abadan n. Bahrein. Heelsum, 11 v. Mobile n. Savannah. Hispania, 12 te Rotterdam v. Bilbao. Hathor, 12 te Algiers v. Rotterdam. Hilversum, 11 300 m. z.o. Cocos eil. n. Mena. Hydra, 11 160 m. n. Fayal n. Amsterdam. Heemskerk, 12 te Port Said. Ivoorkust, pass. 12 Las Palmas n. Freetown. Isis, 12 te Bachaquero verw. Iberia, 13 te Rotterdam verw. Jason, 12 te La Guaira. Joseph Frering, 13 te Las Palmas. Kalinga, 11 v. Aden n. Gibraltar. Kinderdijk, 12 te Antwerpen. Kota Agoeng, 13 te Panaroekan. Korovina, 12 te Goodhope v. Havana. Koratia, 12 150 m. w. Sabang. n. Rotterdam. Kota Baroe,- 12 te Cheribon. Katelysia, 12 te Curagao v. Meer van Maracaibo. Koningswaard, 11 330 m. z.w. Scillys n. Curagao. Kara, 23 te Abadn verw. Kenia, 18 te Buenos Aires verw. Koratia, 21 te Aden verw. n. Rotterdam. Korenia, 16 te Balikpapan verw. Kryptos, 20 te Curagao verw. Kylix, 15 te Curagao verw. Kalydon, 12 v. Kielerkanaal n. Turku. Limburg, 11 v. S. Pedro de Macoris n. Houston. Liberty Bell, 15 te Mena Al Ahmadi verw. Leopoidskerk, 12 90 m. n. Bahrein n. Mombasa. Lawak, 12 te Napels v. Port Said. Leersum, pass. 12 dw. Finisterre n. Cardiff. Lekhaven 12 v. Bremen n. Hamburg. Maasdam, 12 te Rotterdam. Malea, 12 v. Balikpapan n. Cebu. Marnelloyd, 12 te Calcutta. Mataram, 13 te Semarang. Metula, 13 te Singapore. Musilloyd, 19 te Belawan verw. Molenkerk, 12 rede Portokha. Myonia, 14 te Surabaja verw. Malvina, 17 te Mena Al Ahmadi verw. Merwelloyd, 12 te Suez v. Aden. Moordrecht, 12 21 m. v. Little Quoinisland naar Kwinana. Maaslloyd, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Naess Commander, 13 te Fawley. Oranjefontein, 11 te Bremen. Osiris, pass. 11 Azoren n. Amsterdam. Oranje, 12 v. Suez n. Aden. Ondina, 23 te Landsend verw. Orestes, 23 te Rotterdam verw. Prins Johan Willem Friso. 12 te Montreal. Polydorus, 12 te Liverpool. Polyphemus, 13 te Surabaja. Prins Willem George Frederik. 12 v. Montreal naar Toron.ot Rempang, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Ruys, 12 te Nagova. Rotti, 15 te Belawan v. Aden. Raki, 11 nog rede Bombay. Stad Delft, 11 v. Narvik n. Amsterdam. Sloterdijk, 11 te Rotterdam. Straat Lombok, 12 te Sydney. Scherpendrecht, 13 te Rastanura. Stad Vlaardingen, pass. 12 Bergen. Sidajoe, 12 te Samarinda v. Makassar. Stanvac Djirak., 12 te Sungeigerong v. Saigon. Stat. of Liberty, 11 160 m. z.o. Beira n. Ph.delphia. Steven, 12 90 m. n. Greatstone n. Casablanca. Straat Banka, 13 te Surabaja. Salatiga, 15 te Singapore verw. Sibajak, 13 v. Rotterdam n. Wellington. Sliedrecht, 12 te Vlissingen. Tamo, 11 v. Santos n Montevideo. Tabian, 13 te Singapore. Tegelberg, 16 te Mauritius verw. Tiimenteng, 13 te Saigon. Tjibantjet, 12 te Nagoya. Trajanus, 11 100 m. w. Kp. Matapan n. Savona. Tjiluwah, 12 te Hongkong. Tiberius, 11 900 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Tjisadane, 12 te Santos. Thelidomus, 21 te Fao verw. Theobaldius, 14 Balikpapan verw. Tomocyclus 16 te Haifa verw. Utrecht, 13 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Vlist, 12 te Corpus Christi. Van Cloon, 12 te Hongkong. Van Riemsdijk, 12 te Belawan v. Singapore. Vasum, 13 te Rotterdam verw. Waal, 12 te Amsterdam. Wonorato, 11 v. Singaoore n. Madras. W. Alton Jones, 11 100 m. z.o. Suez n. Mena. Westland, 12 te Recife v. Amsterdam. Wonosari, 13 v. Beyrouth n. Port Said. Wonosobo, 17 v. d. Philippijnen n. Los Angeles. IJssel, 12 te Jacksonville verw. v. Georgetown. Zaankerk, 13 te Aden verw. Zonnewijk, 16 te Singapore. KLEINE VAART Albergen, 12 80 m. z. Las Palmas n. Nantes. Adine, 12 v. Rotterdam n. Lissabon. Alcetas, 11 70 m. z. Ryeka n. Bari. Bab T, 10 v. Kristinehamn te Zaandam. Bermuda, 12 ten anker Wight, n. Gweek. Binnenhaven, 12 te Varner n. Duinkerken. Concepcion, 10 v. Asuncion te Montevideo Deni, 12 v. Nykoping te Leith. Elsa, 9 v. Sundsvall te Zaandam. Eljo, 12 10 m. n. IJmuiden n. Sodetalje. Fiducia, 12 v. Boston te Maassluis verw. Geeststroom, 12 v. Boston n. Maassluis. Helvetia, pass. 12 Vlissingen n Antwerpen. Haskerland, 12 v. Zeebrugge te Harlingen. June, 11 dw. Cromer n. Maassluis. Joost, 6 v. Hamina te Zaandam. Kp. Falga, pass. 10 Kiel v. Antw. n Ornskoldsvik. Kp. St. Vincent, 11 v. Stockholm te Norrkoping. Lubox» 12 v. Mantyluoto te Kingslynn. Marcopolo, 12 30 m. w. Royal Sovereign naar Salvisborg. Marianne, 11 dw. Thyberon n. Duinkerken. Mees Cremer, 12 bij Westhinder n. Gent. Merwehaven, 12 30 m. z.w. Beachyhead n. Calais. Midas, 10 v. Messino n. Algiers. Notos, 11 v. Genua n. Livorno. Pavo, 8 v. Haukipudas n. Zaandam. Ponza, pass. 10 Kiel n. Ostrand. Pionier, 12 dw. Texel n. Delfzijl. Prior, 12 v. Londen te Esbjerg. Phidias, 10 v. Haifa n. Tunis. Swift, pass. 12 Kiel n. Holbaeck. Tilly, 9 v. Antwerpen te Walkom. Ubbergen, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Volharding, 12 50 m. w. Casquets n. Amsterdam. Willy, 12 50 m. n.o. Sunk n. Delfzijl. SLEEPVAART Barentszee, pass. 11 Wight n. Plymouth. Ebro, 11 te Maassluis. Gele Zee, 11 60 m. n. Jamaica n. New Orleans. Humber, 11 90 m. n.o. Flores Az. n. New Orleans. n1.1*6, li i210 m' z,z-°- Mississippimonding naar New Orleans. Noordholland, 11 620 m. w.z.w. Madeira n Para maribo. Poolzee, 11 130 m. o. Jamaica n Maracaibo. Rode Zee pass. 11 Great Abaco eil. n. N. Orleans. Zeeland, 11 50 m. o. Trinidad n Curagao.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11