Bij AREND REYM WONINGINRICHTING BEVERWIJK MODEMAGAZIJNEN Schilderijen en tekeningen van Chris Beekman zondag te zien Opruiming!! Korting van 5 tot 40% Huishoudschool levert steeds minder „huishoudstertjes" af slaagt u Bij de diploma-uitreiking kwam het probleem der hulp ter sprake 13 TENTOONSTELLING BIJ HOOGOVENS Op ALLE artikelen College vindt vernieuwing leermiddelen nog niet nodig Bezuiniging bij Santpoortse post De „Frejo" in botsing met Russisch schip Feest op het terras Een jarig bestaan van IJmond-paviljoen Districttenniswedstrijden K.N.L.T.B. Balletklasse Castricum gaf jaarlijkse openbare les Provinciale Staten Tijdens stoeipartij in diepe put gevallen Examens ZATERDAG 13 JULI 1957 Advertentie Zelden zal men een kunstenaar aantreffen, die in zijn bijna 45-jarige schilders loopbaan zoveel stijlen, invloeden en „ismen" heeft verwerkt en desondanks zijn eigen stijl zo trouw is gebleven, als de thans 70-jarige kunstschilder en tekenaar Chris Beekman, die bij Hoogovens gaat exposeren. Beekman is Hagenaar van geboorte. Hij kreeg zijn schildersopleiding aan de Haagse Academie, na jarenlang als arbeider in een plateelfabriek te hebben gewerkt. In Amsterdam heeft hij zich ontwikkeld en gevormd tot een groot kunstenaar. Na zijn academietijd begon hij te schil deren als volgeling van de Haagse School en de invloed hiervan is in de eerste wer ken van Beekman duidelijk merkbaar. De vormweergave is ondergeschikt, de sfeer uitdrukking hoofdzaak. Spoedig echter verzette de jonge schil der zich tegen de sleur en de conventie van de Hagenaars.De donkere kleuren kon den hem niet meer bevredigen. Hij ging naar Parijs. Aanvankelijk werkte hij poin tillistisch, een schildermethode, waarbij de verf niet gemengd wordt, doch de ongebro ken kleuren in stippels naast elkaar aan gebracht worden, teneinde langs die weg krachtige kleurnuances en treffende licht- uitdrukkingen te verkrijgen; een methode, die zich uitstekend leent om stralend zon licht weer te geven en die dus lijnrecht te genover die van de Haagse School staat. In Parijs kreeg Beekman ook contact met het Franse volk, in het bijzonder met de arbeiders, tot wie zijn hart zich aange trokken voelde. Hij werd geconfronteerd met hun sociale toestanden en hierdoor werd hij zo gegrepen, dat het begrip „de arbeider en zijn werk" in alle nadien vol gende jaren als een bijna ononderbroken oeuvre loopt. Omstreeks 1916 begint Chris Beekman abstract te schilderen. Zijn lijn verstrakt, de natuur wordt verloochend en de kunstenaar bevredigt zijn esthetische sensatie in kleurenspel en lijnenritme. advertentie EN cov** Breestraat 17 SpEciaal1A$* Beverwijk P. Vermeulenschool vroeg aan „Andere aanvragen wel inwilligen' Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te IJmuiden-Oost heeft de gemeente Velsen medewerking verzocht voor de aanschaffing van nieuwe leer- en hulpmiddelen voor de P. Vermeulenschool. Het bestuur wil met deze aanvraag ener zijds komen tot een vervanging van de nu in gebruik zijnde leesmethode „Leren lezen" van Wouters en Van de Hulst en de rekenmethode „Fundamenteel rekenen" van Diels en Nauta, anderzijds tot de aan schaffing van leer- en hulpmiddelen voor het verkeersonderwijs, zulks in verband met de binnenkort te verwachten wette lijke verplichting tot het geven van dit onderwijs. Ten aanzien van de eerste vervanging merken B. en W. echter op, dat de thans in gebruik zijnde methoden niet dusdanig zijn verouderd, dat hiermee geen doel treffend onderwijs kan worden gegeven; in vele scholen worden deze methoden immers nog met goede resultaten gebruikt. Op grond daarvan stellen B. en W. de raad voor afwijzend te beschikken op het verzoek om medewerking voor de aan schaffing van leermiddelen voor rekenen en lezen, aangezien door inwilliging van de aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, zou den worden overschreden en de gevraagde medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor het vak ver keersonderwijs te verlenen. Het bestuur der vereniging voor Christe lijk Onderwijs te IJmuiden heeft mede werking verzocht voor de aanschaf van twee naaimachines ten behoeve van de Ds. H. W. Creutzbergschool. De aanvraag voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de raad voorstellen de gevraagde medewerking te verlenen. Het bestuur van dezelfde vereniging heeft ook de medewerking verzocht voor de aan schaffing van leer- en leesboekjes voor de 5e klas van de Comitéschool. Deze aanschaf is noodzakelijk geworden door de te ver wachten toeneming van het aantal leer lingen van deze klas bij de aanvang van het schooljaar 1957-1958. Zij voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. voor stellen de gevraagde medewerking te ver lenen. Door zijn intens medeleven met de arbei ders en onderdrukte volken kon ook de abstracte vormgeving hem niet meer be vredigen, omdat hij door deze wijze van schilderen de mensen geen boodschap kon brengen. Zijn onderwerpen zoekt hij nu weer in het alledaagse leven; weer zijn het de ar beiders bij voorkeur die, welke langs de straat werken die het onderwerp van zijn scheppingen vormen. Ook schildert hij stillevens, samengesteld uit eenvoudige voorwerpen, die men dagelijks gebruikt. In 1928 kwam Beekman in Amsterdam wonen, waar hij nu nog werkt en woont in dijn atelier aan een van Amsterdams mooie grachten. De ontwikkeling van zijn eigen onderwerpen gaat gestadig door, steeds verder dringt hij door in de psyche van de werkende mens. Slechts de laatste wereld oorlog heeft dat ritme kunnen onderbre ken, zijn hele artiesten wezen kwam in op stand tegen de bruutheid en wreedheid van de bezetter, zoals zijn werk uit die tijd getuigt. Chris Beekman was actief lid van de kunstschildersvereniging „De Onafhanke- lijken" en „De Brug", waar hij ook regel matig exposeerde. Er bevinden zich schil derijen en tekeningen van hem in de Ste delijke Musea van Amsterdam en Den Haag, in het Rijksprentenkabinet en in het Kröller-Müller Museum op de Hoge Velu- we. Onlangs werd hij 70 jaar en bij die ge legenheid werd voor hem een ere-tentoon- stelling ingericht, waarvan thans de mees te werken in de kantine van Walserij-oost zijn te bezichtigen. Bij deze tentoonstelling, die een beeld geeft van zijn werk, zijn jaartallen geplaatst, zodat de bezoeker de ontwikkelingsgang gemakkelijk kan vol gen. De tentoonstelling is zondag 14 juli 1957 des middags van 2-5 uur voor het publiek te bezichtigen. Volgens een beslissing van de directeur- generaal van de P.T.T. zal het hulppost kantoor in Santpoort met ingang van van daag een aantal diensten gaan staken. De belangstelling voor bepaalde uren, waarop het kantoor open was, bleek dermate ge ring te zijn, dat de directeur-generaal het economisch niet langer verantwoord achtte deze openstelling te handhaven. In het vervolg zal het kantoortje dan ook voor de telegram, en telefoondienst niet meer geopend zijn op zaterdagen van 14 tot 16 en van 17 tot 19 uur en op zondagen niet meer van 8 tot 9 uur. Het Nederlands? 500 ton metende motor schip „Frejo" van de heer J. F. de Groot te Kampen is in het Noord-Oostzeekanaal in botsing gekomen met het Russische schip „Dimitri Donskoi" dat van Riga via Bremen onderweg is naar Baumwolde. De „Frijo" is voor een noodreparatie naar Kiel gevaren. Het schip is met een lading zout onder weg naar Vilvorde. Ter gelegenheid van het eenjarig be staan van het „IJmond"-paviljoen op het semafoorduin te IJmuiden zal het show accordeonorkest „De Klavierschippers" onder leiding van Jan Stoker volgende week woensdagavond optreden op het terras van het paviljoen. De algehele leiding van deze avond, waaraan tal van artisten meewerken, be rust bij Jack Hammer. Er zal gezongen worden door An en Mary Stoker en voorts zullen de kunstfluiters Pete Jongejan en Corrie Kriebel optreden. Het programma vermeldt voorts het accordeonduo The Accordeon Sisters en het mondorgeltrio „The Bicesto's". Het trio trad reeds enige malen voor Radio Luxemburg op. Dc con ferences zullen worden verzorgd door Jan I Steenbakker. „Do Klavierschippers" brengen bij mooi weer op het verlichte terras er komt een speciaal podium de Weense, de Am sterdamse en de Cowboyshow. Ook het „Orkest der lichte muze" behoort tot de onderdelen van het programma. Het feest begint om acht uur en duurt tot ongeveer half twaalf. Er zal op het terras plaats zijn voor ongeveer zeshonderd personen. Dinsdag aanstaande is het precies vijf entwintig jaar geleden dat het strand- orkestje van Engel Paap zijn entree maakte op het Zandvoortse strand. Tienduizenden kilometers mul zand hebben de vijf barrevoetse musici van deze „stemmingsband'' nu al achter de rug, en hoewel de verdiensten niet meer zo goed zijn als voor de oorlog, hopen zij badgasten en dagjesmensen nog tot in lengte van dagen te ver gasten op hun leutige liedjes. Veel is er veranderd in die kwarteeuw: vroe ger musiceerde men in oud-Zandvoort- se klederdracht, nu zijn de mannen van Engel, naar strands wijs, gestoken in hagelwitte overhemden, kanariegele sweaters en khaki-shorts. Maar wat hetzelfde bleef, dat is hun populariteit bij de strandbezoekers - en vooral bij de jeugd, die het mobiele orkest vaak urenlang volgt op zijn omzwervingen. Het zal het vijftal dinsdag dan ook stellig niet aan belangstelling ontbreken. Op het gemeentelijk tennissportpark te Castricum zullen dit weekeinde de beste tennissers uit Noordholland bijeenkomen om hun krachten te meten in de jaarlijkse districtswedstrijden van de K.N.L.T.B. Mej. N. Dingier en mej. R. Tervoort, evenals de heren H. Horgus, B. Melk en J. Tervoort zullen de bezoekers van span nende partijen laten genieten. Goed ballet in al haar charmante uitings vormen werd gisteravond gedemonstreerd in hotel Ammeraal te Castricum. Daar gaf namelijk de balletklasse Castricum onder leiding van Gré Pranger de jaarlijkse openbare les tijdens welke vele ouders van de leerlingen en andere genodigden hun belangstelling toonden. advertentie ADVERTENTIE In Santpoort-dorp werd aan de Bial- losterskilaan het „Huis van de Bruid" geopend ter gelegenheid van de 10.000e gereedgekomen woning van het Bouw fonds der Nederlandse Gemeenten. Foto: aan de radio luisteren mevrouw Zijlstra, de „bruid", haar echtgenoot, architect J. Roggeveen uit Heiloo en de directeur van de Velsense dienst voor de Volkshuisvesting, de heer J. Stuurman. voor al uw rijbewijzen MOTOR of SCOOTER LUXE- of VRACHTAUTO Gediplomeerde K.N.A.C.-, A.N.W.B.-, K.N.M.V.- F.N.O.P.-auto- en motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort Telefoon K 2560 - 8930 lil Ijll Hf t- L S «A|H li ''M - De uitgestelde vergadering van de Pro vinciale Staten van Noordholland is niet - zoals gemeld is - bepaald op dinsdag 23 juli, maar op dinsdag 30 juli. Na afloop zal afscheid worden genomen van mr. M. A. Stufkens die op 1 september zijn functie van griffier der Staten zal neerleggen. Geslaagde verpleegsters en verplegers In het provinciaal ziekenhuis Duinen bosch zijn deze week examens afgenomen voor het Staatsdiploma B voor de zieken verpleging. Hiervan slaagden de volgende verpleegsters en verplegers: Zr. L. Dekker, zr. R. J. Bles. zr. E. de Graag, zr. J. Schiphorst, zr. B. Ringma, zr. A. Slagboom,zr. E. T. Beekman, zr. G. Konings, zr. A. Nanning, zr. M. E. Bakker, zr. M. H. Nijman, zr. J. M. Gortworst, zr. E. Plooy, broeder J. Plantinga, br. H. M. Polderdijk, br. L. Spier, br. J. de Jager, br. W. Huiseveldt. Agenda voor Heemskerk Zaterdag 20 uur, zondag 14.30 en 20 uur: „Alarm in de Pacific". Een kleine vijftig „afgestudeerden" van de Velsense Huishoudschool waren gister middag bijeen voor de ietwat feestelijke uitreiking der einddiploma's en rapporten. Zjj ontvingen deze uit handen van me vrouw J. Heijkoop, vice-presidente van de commissie van toezicht met een begelei dend toespraakje, waarin mevrouw Heij koop de gelukwensen van de zieke direc trice, mej. Bregman overbracht en de ge slaagden een goede bestemming in het leven toewenste. Zij memoreerde, hoe de belangstelling voor hulp-in-de-huishouding steeds af neemt ten voordele van de winkel en soms ook het ziekenhuis, maar drukte de meisjes, waar zij ook terecht mochten komen, op het hart de naam van de school hoog te houden. Dat er overigens onlangs een advertentie geplaatst werd, waarin de voorkeur voor een meisje van de Huis houdschool werd uitgesproken, stemde haar tevreden. Vooraf heeft mevrouw J. H. Wentzel, de waarnemend directrice, het woord gevoerd en de afgestudeerden er op gewezen, dat zij thans een geheel nieuwe toekomst tege moet gaan, waarin de kennis en het optre den meer waard zijn dan brutaliteit. Opleiding huisnaaisters 2-jarige cursus: Ina Bruisschaard, Anneke van Burk, Ada l van Dijk, Tini v. d. Kolk, Hennie Kuyk, Nel Ledoe, Anneke Notenboom, Dora van Pommeren, Hanna Schoen, Hennie v. d. Sluis, Nel Steutel, Nel Viskil, Martha Zwart. Opleiding huisnaaisters 1-jarige cursus: Nel v.d. Hert, Anke Hiemstra, Hannie Kees, Nel Kossen, Anneke Rasch, Mary van Son, Wil Visser, Wil Wolzak, Jitske Zeeuw, Duut Alderlieste, Lieneke van Buuren, Truus v. d. Does, Maria Cleeren, Gini van Elmpt, Fien Hendrikx, Hannie Hoogeduin, Lenie Huisman, Nel Kuiter, Nel Minneboo, Wil Taag, Cobi in 't Velt. Opleiding assistente in de huishouding 1- jarige cursus: Immy Bes, Gré van Heyst, Gonnie de Priester, Dollie van Schagen, Wil Smit, Tini Stammis, Harma Steenbeek, Jopie Taffijn. Donderdagmiddag omstreeks half vier is de betonwerker van de firma Meijer, de heer W. B. uit Uitgeest, die als veiligheids man dienst deed, op het bunkerpad ten zuiden van Hoogoven I tengevolge van een stoeipartij f een collega in een kalk- steenbunk -allen. Hij ma- i val van liefst zes meter en moest rij ernstige rugklachten worden ,nen in het Rode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk. PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, Tel. 4576, IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land HAARLEM. Voor het mulo-diploma a zijn in het gebouw van de Haarlemse Ke gelbond geslaagd: W. Akkerman, W. Ver- hage, R. Spiecker, G. C. Teygeler, J. L. Ruys, F. Driessens, K. Giliam, T. H. Goe- dendorp, C. J. Tin, G. van Bolhuis, E. C. Bouwens te Haarlem, C. van der Meulen, B. F. Trappe te Bloemendaal, H. de Vries, W. J. Nieuwenhuis, G. van Rossen te Lisse, F. van der Steeg, Y. Steensma, M. J. Put, C. Parent, C. H. Holleman, G. J. P. de Gooyer, M. M. Bontekoe, J. G. IJzerman te Velsen, T. R. van Oostenbrugge, P. C. van Bladel te Sassenheim, P. M. Vlaskamp te Noordwijkerhout, B. van der Kolk te Heemskerk, H. Brand, M. Hartog, N. Schoo te Beverwijk, H. C. Roodenburg te Vijf huizen, F. M. Scheffers te Hoofddorp. Af gewezen acht kandidaten. DELFT. Kandidaatsexamen elektrotech nisch ingenieur: S. W. Andreae, Ooster beek; L. de Boer, Vlaardingen; D. J. Boomgaard, Rijswijk (Z.H.); H. Broekhuis, Apeldoorn; B. de Bruin, Slikkerveer; J. D. Burggraaf, Rotterdam; G. W. Cramer, Leidschendam; H. J. G. M. van Daelen, Venlo; O. C. Dermois, Apeldoorn; R. van der Esch, Baarn; G. J. Esser, Zaandam; J. K. Fokkens, 's-Gravenhage; J. van den Hazel, Winterswijk; E. C. S. de Kam, Go- rinchem; B. Lageman, Delft; M. Luursema, Musselkanaal; W. F. H. Merck, Rotterdam; W. F. Reddingius, Bussum; J. Rosing, Em- men; J. P. M. Schalkwijk, Hilversum; A. C. Sjoerdsma, Voorburg; Sobana Sulae- man, Delft; L. H. Sondaar, Loenen aan de Vecht; W. Sorgdrager, Delft; H. H. van de Ven, Deurne-Vlierden; J. J. Verhoeven, Wassenaar. Kandidaatsexamen werktuig kundig ingenieur: N. H. Dekkers, Leeuwar den; Go Hauw Tiang, Delft; W. C. E. Kok, Barendrecht; H. S. C. A. M. Koopmans, Kruisland (N.Br.), Kwee Kiem Toen, Delft; C. J. Pesman, Alphen aan de Rijn; E. van Ree, Delft; F. Schukken, Tjerkwerd, Soe- bandi, Delft; C. L. de Wit, Aalst (N.Br.). Ingenieursexamen elektrotechnisch inge nieur: H. J. Allaart, Rijswijk (Z.H.); L. P. Beneken genaamd Kolmer, 's-Gravenhage; T. A. ten Bensel, Oudenbosch; R. Boers- ma, Baard (Fr.); L. W. Creyghton, Leiden; L. E. Goltz, 's-Gravenhage; P. M. E. M. van der Grinten, Asten; P. Groen, Delft; H. D. baron van Heemstra, Amersfoort; A. van Helden, 's-Gravenhage; E. van der Hoek, Delft; C. de Jong, Voorburg; J. G. Koldijk, Kampen; H. A. Meesters, Oud- Gastel; J. Mulder, Amsterdam; W. Müller, Rotterdam; J. P. J. Nabben, Hilversum; M. H. Odink, Haaksbergen; Oei Tion Lee, E. de la Ruelle, F. J. Rutz, L. G. Sisouw de Zilwa, allen te 's-Gravenhage en W. J. de Zeeuw, Rijsoord. GRONINGEN. Artsexamen eerste ge deelte: L. Dooper, Groningen; P. J. Heeres, Haarlem; J. P. Kuiper, Groningen; R. J. F. M. Leijgraaf, Oosterhout; F. IJbema, Bolsward. Bevorderd tot arts: J. Bool en J. B. van Borssum Waalkes, beiden te Gro ningen; J. R. Poelman, Appingedam; G. W. Speelman, Enschedé. NIJMEGEN. Kandidaatsexamen klas sieken: A. N. J. M. Jagers, Grave: N. L. P. Lamers, Breda; J. A. Vijve-'s-Gra- venzande; H. J. Th. ter Huurr Oeden- rode. Kandidaatsexamen Ent P. C. Tunnissen, Leveroy (L.)pater C. de Waal S. C. J., Nijmegen. Doctoraalexamen Engels: G. J. A. Rutten, Groesbeek Docto raalexamen rechten: J. V. P. G. Niederer, Schaesberg. ROTTERDAM. Stichting Klinisch Hoger Onderwijs. Artsexamen eerste gedeelte: A. H. M. van der Maas, Denekamp; U. H. M. Stheeman, Leiden; A. Luttink, Hilver sum; A. Schuur, Den Haag; P. Buys, Slie- drecht; J. M. W. Scheltema, Den Haag; J. P. Klaassen, Leiden; R. Masters, Revere (Verenigde Staten); A. Schussheim, New York (Verenigde Staten). Artsexamen: Mej. A. Wieringa, Baarn; E. A. Martis, Rotterdam; J. Spijker, Schiedam; P. H. Rozendaal, Zwijndrecht, R. H. Blom, Rot terdam. UTRECHT. Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde: A. de Vries (cum laude), Zeist, J. J. P. van der Linde, Gou da, L. Berrens, Utrecht, Y. D. Loopstra, Hilversum, A. H. Zijderveld, Utrecht, Th. A. Bosman, Weesp, W. P. K. van der Drift, Utrecht, L. J. Overman, Utrecht, G. J. M. Th. Tonino, Utrecht, M. van der Hoeve, Enschedé, J. J. A. Lammerts van Bueren, Zeist, A. I. Jansen, Nijmegen, W. W. Wisaksono, Utrecht, G. Prins, Utrecht; voor het doctoraal examen wiskunde: J. G. M. Mars (cum lande), Hilversum, A. J. Geurts (cum lande), Eindhoven, J. de Haan, Tilburg; voor het doctoraal examen natuurkunde: H. van Meeteren, Rossum (Gld.); voor het doctoraal examen biologie: mevrouw C. H. Brummer-Dinger, Utrecht, W. Scharloo (cum laude), Gouda, G. J. Saaltink, Wageningen, A. A. J. van der Leun, Utrecht. Utrecht. De heer H. Michels, dierenarts te Petegem in België, is gepromoveerd tot doctor in de dierengeneeskunde. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proeschrift getiteld „Analysis of some results in hospital obstetrics in Aruba (Netherlands Aptilles", J. A. M. de Ruyter, geboren te Noordwijk en thans wo nende te Den Haag Gepromoveerd tot doc tor in de letteren en wijsbegeerte op proef schrift getiteld „Vita en opere di Agnolo Tori- ni" mevr. I Hijmans-Tromp, geboden te Vicente Lopez (Argentinië) en thans wonen de te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Doctoraalexamen rechten: mej. H. M. A. Drewes. Leiden, J. H. van der Veen Wassenaar, H. A. Bouman, Zwolle, A. h! Baak, Den Haag, H. C. Knoppers, Heteren. Kandidaatexamen godgeleerdheid: A. Vroeg- op, Leiden, P. Feenstra Nijland (Fr.) J. Hoekert, Voorburg. Kandidaatsexamen Fran se taal- en letterkunde, J. A. M. van der Krabben, Den Haag, C. F. van Kooten, Haar lem. Apothekersexamen: mej. N. Amstel veen, Leiden, mej. N. van Schagen, Rotter dam, mej. A. G. Rooth, Rotterdam, H. van der Meer, Den Haag, C. Vrij, Maassluis. AMSTERDAM. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld: „Pro duction of radio-isotopes with charged particles" H. H. Ph. Moeken, geboren te Amsterdam en op proefschrift getiteld: „Het isoleren van de onverzeepbare rest bij het bepalen van in vet oplosbare vita minen" F. J. Mulder, geboren te Poeroek Tjahoe (Borneo). Doctoraalexamen farma cie: Mevr. G. H. Kruysse-Agema; H. B. A. Mulder en A. H. Weenink, allen te Am sterdam. Doctoraalexamen scheikunde: Mej. G. W. Groenendaal, Amsterdam; S. W. Atkins, Bussum; J. Kragten, Amster dam; R. Leur, Bussum; C. N. Pascha, Ber gen (N.H.). Kandidaatsexamen wis- en na tuurkunde: Mej. L. van Wouw, Amster dam; F. v. d. Boogaard, Amsterdam; H. A. J. Welkers, Hoorn; H. J. Hopman, Amster dam; A. W. Kaandorp, Castricum; L. A. Hermans, Amsterdam; met lof S. Th. M. Ackermans en W. N. Speckamp, beiden te Amsterdam. Kandidaatsexamen Engels: Mej. J. v. d. Wal, Utrecht; D. Visser, Hil versum. Kandidaatsexamen pedagogiek: Mej. A. Grewel, Amsterdam. Kandidaats examen politieke en sociale wetenschap pen (sectie cl): Mej. A. T. S. Verhoeff en mej. L. Kraanwinkel, beiden te Amster dam; mevr. L. M. Vercruysse-Dopheide, Leiden; W. J. Maat en L. H. Mulder, bei den te Amsterdam. Kandidaatsexamen so ciale aardrijkskunde: Mej. E. van Elk en de heren L. M. Serpenti, J. P. van Zwee- den, allen te Amsterdam; F. Th. Witkamp, Bussum. AMSTERDAM (vrije universiteit). Ge slaagd voor het doctoraal examen Engelse taal en letterkunde: J G. Barringer (Phili- delphia), J. A. Bakkum, Amsterdam en J. J. Berkhout, Hilversum; doctoraal exa men scheikunde: H. H. Bosman, Haarlem en B. van Zanten, Blaricum (cum laude). AMSTERDAM (Gemeente Universiteit). Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Vacuolen een structureel element in het neuropileem van de hersenschors" de heer F. C. de Waal, geboren te Wolfheze; op proefschrift getiteld: „Electrophysiological investiga tions into the influence of Some metabolic inhibitors on retina and visual cortex in cat and rabbit" de heer P. Visser, geboren te 's-Gravenhage; op proefschrift getiteld: „Electro-areo- grafie van de cortex cerebri" de heer J. P. Schadé, geboren te Amsterdam, en op proefschrift getiteld: „Een 'catamnestisch onderzoek bij patiënten met psoriasis vul garis" de heer H. van der Meulen, geboren te Paramaribo. Doctoraalexamen Duits: A. Lambo, Amsterdam. Kandidaatsexamen Duits: mejuffrouw J. A. Brandenburg, Amsterdam; mejuffrouw A. Esselaar, Aerdenhout. Kandidaatsexamen kunstge schiedenis: J. D. van der Waals, Amster dam. Doctoraalexamen economie: W. A. T~afernan. L Stuiver J. F M, Peters, J. G. W. Sieger, J. Th Henrar, T. M. H. Loembantobing, J. G. Jacobs, allen te Am sterdam; C. de Jager, Maarssen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13