Van de joffers en de boot Jonge technici verlieten met diploma de Technische School Telefoon 4551 IJmond-agenda Groente duur door export, aardbeien door schaarste Langdurige trouw werd met koninklijk zilver beloond Visserij- varia Wij kunnen angstig snel in een minder gunstige situatie komen" f~[ clubs en stoelen! AUTORIJSCHOOL „UMOND" Koelte hielp bloemenmarkt weer op gang Ons openbaar leesplankje ZATERDAG 13 JULI 1957 21 WAAROM NOG KALE I Marktplein 30 Telefoon 4273 Afscheidsavond van leer lingen Water vlietschool Uitreiking getuigschriften Katholieke Levensschool Aanbrengwedstrijd IJmuiden-Den Helder „Opera Italiana" in Beverwijk Vlootuitbreiding op Urk LUXE VERHUUR Ontoegankelijk Dansen met en I °r<onr marine Kleur en charme Sprookjt Laat ze niet draven Oranje Nassau voor werkbaas PIROVANO Badgasten speelden bridge Hr. Ms. L. 9606 kwam goederen inladen Burgerlijke Stand van Heemskerk Het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden was gisteravond vrijwel geheel bezet door leerlingen der lagere Technische School, die deze avond het einddiploma uit handen van hun directeur de heer P. L. Hubbeling in ontvangst konden nemen. De vice-voorzitter van het schoolbestuur J. H. Smit van Gelder richtte in zijn felicitatierede de aandacht der jongelui op de waarde van het diploma voor de maatschappij. Hij raadde hen aan er vooral naar te streven om een persoonlijkheid te worden, die een plaats in de samenleving heeft gevonden en weet te handhaven. De inhoud van het wekelijkse loonzakje is hierbij niet van doorslaggevende bete kenis meende de heer Smit van Gelder Over de huidige economische situatie wilde hij zijn waarschuwing uitspreken. Wij hebben de top bereikt en kunnen nu ang stig snel in een minder gunstige situatie geraken, zei hij, het is dus de werkgevers ten taak gesteld te zorgen voor een goede outillage en efficiënte werkmethoden in hun fabrieken waardoor van de werkne mers zorg, interesse en vaardigheid voor het werk gevraagd kan worden. Afscheid van de heer Heykoop Na de diploma-uitreiking werd door de leerlingen met een feestrede op rijm en een geschenk afscheid genomen van onder directeur F. J. Heykoop. De namen der geslaagden van de cursus 1956—1957 zijn: Afd. Machine-bankwerkenB. Beentjes, J. v. 't Hof, H. J. J. Brasser,, K. Leijenaar, G. Max, P. F. Neve, H. v. d. Meulen, Th. Taconis, A. Pover, J Molier, A. Acda, C. Boerebach, R. Scherer, S. v. Son, B. Bestenbreur, F. Tamis, H. Louwman, R. Jacobs, J. v. Delft, G. J. Aalpol, A. Deen, F. A. Ursem, J. C. Ooms, W. v. d. Tuin, B. A. Dekker, N. Durge, J. Zwaan, N. J. Heems kerk, F. J. Bakker. F. G. G. Zandbergen, G. W. Sloot, K. Metselaar, P. Storm, H. v. Lint, J. C. M. Stokman, A. Kluft, P. E. Broek, L. F. Quar- tel, P. v. Stralen, G. C. M. Hoogeland en D. de Ruyter. Geen diploma: 13 leerlingen. Dick van Leeuwenprijs: L. F. Quartel. Afd. Elektro-techniek: A. Suurland, M. S. Span, J. Koning, F. v. Leersum, P. Cappendijk, A. C. C. Bos. W. J. J. Vermeer, L. M. Franse, A. Quaak, D. v. d. Berg, P. H. Stam, J. Brijs, C. J. Risseeuw, W. Bronkhorst, R. Helmers, R. de Rui ter, Y. v. d. Molen, P. J. H. Verduin, Th. J. v. d. Putten, A. J. v. Bakel, G. v. Veen, W. E. Apel doorn, R. Pols, R. A. Mooyen, D. Kee, H. Bas- stra, W. R. Schoemaker, D. C. Spiering, H. J. Veltman en L. Tjepkema. Geen diploma: 4 leer lingen. Dick van Leeuwenprijs: W. Bronkhorst. Afd. Timmeren: J. M. Landgraaf, G. E. Been tjes, A. Sminia, J. Stikvoort, J. v. Peenen, A. W. Westhof, S. P. v. Minnen, J. Mulder, S. Witte brood, J. F. A. Demmers, J. v. Andel, G. Brant- jes, Th. Dullemans, J. H. Kruidenberg, J. Riteco, A. R. Groot, C. P. A. Kroon, C. Bakkum, G. C. Zeegers, C. J. v. Gineken, J. Kuil, W. Steijn, W. Huider, A. Harsveld, W. Heeremans, R. Mols- man en P. J. L. Bakker. Geen diploma: 6 leer lingen. Dick v. Leeuwenprijs: S. P. v. Minnen. Afd. Schilderen: G. Hof, H. Gravemaker, J. C. G. Nanninga, W. Vleesman. Geen diploma 1 leerling. Dick van Leeuwenprijs: W. Vleesman. Afd. Loodgieten: J. A. J. v. d. Gevel, J. P. Herben, E. P. G. v. d. Rest, J. J. Schoorl, A. Ch. A. de Koek en G. Nagel. Dick van Leeuwenprijs: J. P. Herben. Afd. Fijnmetaalbewerken: J. Berkhout, A. W. Dekker, C. F. v. Veen, J. C. Pirovano, C. J. Jonker, M. K. Bakker, J. G. M. Mattu, J. Hoog- zaad, A. D. Schelvis, J. de Blok, H. A. Koeman, ADVERTENTIE m* WIJ BEKLEDEN IA .^4» MET STOFFEN NAAR KEUS VRAAGT ON6 PRIJS Voor de leerlingen van de openbare Watervlietschool, die de school met het aanbreken van de „grote" vakantie gaan verlaten, bestaat de gewoonte om met hen en de onderwijskrachten, alsmede met de ouders een afscheidsavond te houden,welke goede traditie vrijdagavond in het gemeen telijk ontspanningslokaal aan de Van Die penstraat werd voortgezet met een kort openingswoord van de heer A. Hoving, voorzitter van de oudercommissie, die de zevenentwintig meisjes en jongens wees op de nu meer ernstige toekomst na het ver laten van de school, waarmede nu de tijd van „spelen" voorbij zal zijn. Het hoofd der school, de heer P. Bosma, uitte zijn teleurstelling voor het weinige medeleven voor dit afscheid van de zijde der ouders, van wie er meer waren ver wacht. Ten aanzien van de scheidende leerlingen merkte hij op een moeilijke klas te hebben gehad, die voor alles behalve voor leren belangstelling had. Ook de heer Bosma gewaagde van de toekomstige tijd en vermaande allen hun uiterste best te doen om in de maatschappij vooruit te komen. Op geestige wijze richtte hij zich vervol gens tot iedere leerling afzonderlijk met lof of aanmoediging, waarbij de laatste rap porten werden uitgereikt alsmede de A, B, C of D-diploma's van de vorige week ge houden schoolsportdag.Tevens kreeg iedere leerling het traditionele herinnerings steentje, vermeldend de naam van de school en de leerling, waarmede het mooie doel tot steun van de actie „Het gebrekkige kind" bovendien is gebaat. Voor de V.G.L.O.-school bestond onder de scheidenden geen belangstelling, hoewel de overigens hierover verwonderde heer Bosma een lans brak voor het nuttige van deze instelling. Vervolgens lieten enige leerlingen hun opstellen horen over het driedaagse uit stapje naar St. Michielsgestel, die vaak op sublieme wijze een schildering gaven. Na de pauze vertoonden de leerlingen de voordracht van eigen makelij „De Tove naarsleerling" naar een muziekbewerking uit een verhaal van Goethe, hetgeen zeer in de smaak viel. Dit alles had veel tijd ge vergd, maar desondanks werd nog de in structieve film „Solliciteren" vertoond. R. Tierolf, G. K. Mes, R. C. Kneefel, F. Arisz, G. v. Aalst en D. v. d. Werf. Geen diploma: 1 leerling Dick van Leeuwenprijs: J. Pirovano. Afd. Auto-techniek: J. Bruisschaart, F. v. Nie. kerken, B. Smit, G. Pirovano, H. Nolten, M. Kamerbeek, D. Wever, J. Bos, J. de Wit, C. de Wit, F. Tomann, H. Winkelaar, A. Peterse, W. Nat en P. Schuyt Dick van Leeuwenprijs: F. J. v. Niekerken. Op een speciale bijeenkomst van de deel nemers aan de Katholieke Levensschool, de dr. Ariënsstichting, die vanwege het bereiken der 18-jarige leeftijd niet langer aan dit karaktervormend onderwijs mo gen deelnemen, is aan twaalf jongens het getuigschrift uitgereikt. Vóór de uitreiking werd in een tweetal inleidingen, welke gehouden werden door de aalmoezenier van de Levensschool J. Th. Hoogervorst en door de vrijgestelde leider van de K.A.J. Chris van Eerden, met de vertrekkende deelnemers gesproken over hun opdracht als jonge arbeiders in het gezins- en arbeids-leven. De voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer dr. K. H. Groensmit, zei in zijn toespraak bij de overhandiging van de ge tuigschriften, buitengewoon verheugd te zijn met deze gebeurtenis, welke hij een mijlpaal noemde in de bestaansgeschiede- nis van de katholieke levensschool. Aalm. Hoogervorst sprak in zijn af- scheidsspeechje aan de jongens de hoop uit, dat de gegroeide vriendschap tussen de deelnemers en hem zou blijven: „ook al ontbreekt het in de komende jaren aan een wekelijks contact op de levensschool, het huis aan de Zeestraat staat voor ieder van jullie wagenwijd open!" De schoolleider-directeur Ton van Her pen besloot deze stijlvolle bijeenkomst van de levensschool met een woord van dank aan de assistent-docent B. Dekker en aan de aalmoezenier, met wie in de leiding van de school zo goed is samengewerkt. Hij zegde toe, dat in de loop van de ko mende jaren op min of meer regelmatige tijden „herhalings-oefeningen" zullen wor den gehouden om het onderlinge contact te handhaven. Tenslotte vroeg hij de schei dende deelnemers de zaak van de levens school te propageren, opdat elk jaar meer jonge arbeiders gebruik kunnen maken van deze methode van levensvorming. Volgende week wordt het cursusjaar van de Levensschool gesloten; van 2027 juli gaan dan nog 21 deelnemers naar een va kantie-kamp naar Arnhem. Aan de volgende personen werd een ge tuigschrift overhandigd: Beverwijk: Gerard Schuyt en Marcel Warmenhoven (Ceta Bever); Evert Besteman (Hoogovens); Frans Langendijk en Nico Molenkamp (Plaatwellerij). Wijk aan Zee: Chris Paap (Mekog); Engel de Boer (Breedband) en Herman Bol (Hoogovens). Heemskerk: Ber Duin (Mekog). Velsen Adri Stam en Cas Kramer (Hoogovens); Theo van Roon (Plaatwellerij). Voor de aanbrengwedstrijd IJmuiden- Den Helder van de vereniging van kust- zeilers zijn zeven jachten gestart Het weer, dat bij de start regen en matige tot vrij krachtige wind bracht, werd tijdens de wedstrijd opklarend met een krachtige tot harde wind ruimend naar zuid-west. Het jacht „Anna" scheurde het grootzeil, maar kon toch de wedstrijd uitzeilen en eindig de nog op de derde plaats. De uitslag luidt: 1. „Almare" van K. L. van der Horst; 2. „Lora" van E. E. de Vis ser; 3. „Anne" van mr. A. J. P. Conijn. Donderdag 25 juli zal in het Luxor thea ter de „Opera Italiana" o.l.v. maestro ac- compagnatore Efrim Casagrande een uit voering geven van bekende fragmenten o.a. uit La Boheme, Paljas, Barbier van Sevilla en Manon. De medewerkenden zijn: Marisa Morel, sopraan; Nancy Riccardi, sopraan colerature; Luigi di Stefanis en Adriano Ferrario, tenor; Gino Orlandini, bariton en Gastone Presset, bas. De firma J. van Sloten en Zn. te Urk heeft de motorkotter „Hendrika Judith" SCH 18 gekocht. Deze in 1950 gebouwde kotter is in de vaart gebracht onder de naam „Maaretje" UK 26. De SCH 18 was het eigendom van de firma S. Bakker te Scheveningen, die thans een nieuwe kotter op zee heeft. De motorkotter „Marretje" EH 8 is aan gekocht door M. de Boer en Zn. te Urk. Dit vaartuig is verdoopt in „Meindert" UK 205. Het is de vroegere „Neeltje" UK 60, die na het noodlottige ongeval enige jaren ge leden, door de firma J. van den Berg naar Enkhuizen werd verkocht. Door deze aan koop is het schip weer in Urk terugge keerd. ADVERTENTIE M. VISSER, Celsiusstraat 52, IJmuiden VELSEN ZATERDAG 13 JULI Thalia, 19 m 21.15 u.: „Botsende jeugd". Rex, geer rave. Pieter Ve denmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Speeltuinen Schulpen en Meerweiden, 14 uur, speeltuindag op tuin „De Meer weiden". Openbare leeszaal en bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, Heidestraat.'Filiaal Wijker- straatweg 77 geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. R.K. leeszaal en bibliotheek, Baniaert- straat 13, Velsen-noord, open van 1417 uur ZONDAG 14 JULI Thalia, 15 uur: „Pas op, val niet"; 19 en 21.15 uur: „Botsende jeugd". Rex, geen opgave. MAANDAG 15 JULI Thalia, 20 uur: „De jacht op kapitein Ehrlich". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zalerdag. Openbare leeszaal en bjh'W'ee'r. straat, geopend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Filiaal geonend van 14 tot 17 uur Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord. Raadhuis, 1012 uur: spreekuur burge meester; 15—17 uur: spreekuur wethou der van Onderwijs. BEVERWIJK ZATERDAG 13 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Gijn- tjes met geesten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „08-15 Het einde". W.B. Theater, 20 uur: „Het geweten van het westen". Park Scheybeeck, 20 uur: concert door Schutterij van Bolsward. Julianaplein, Wijk aan Zee. '9.30 uur: Bal lonoptocht. Café De Zon te Wijk aan Zee, 20.30 uur' Internationale contactavond voor de badgasten. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 10-12 en 15-17 uur; jeugd leeszaal geopend van 14.30-16.30 uur en lees- en studiehoeken geopend van 10-12 en 15-17.30 uur. R.K. leeszaal, wegens vakantie gesloten tot en met 14 juli. Wijk aan Zee, filiaal R.K. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZONDAG 14 JULI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Gijntjes met geesten". Luxor Theater, 14 30 uur: „Emiel en zijn detectives"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „08-15 Het einde". W.B. Theater, 14.30 uur: „Gedwongen ver raad"; 16.30 en 20 uur: „Valse munters". MAANDAG 15 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In vuur en vlam". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur' „08-15 Het einde". W.B. Theater, 20 uur: „Valse munters". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 en 19-20 uur; jeugd leeszaal geopend van 19-2C uur; lees- en studiehoeken geopend van 18 30-20.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 uur; lees- en studiezaal ge opend van 15-18 en 19-21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16-17.30 uur. Op de Beverwijkse groentemarkt was het deze week de peen, die door de export werd beheerst, grote partjjen bos- en was- peen zijn er naar België verzonden en er is voor de waspeen rond de 25 cent per kiio betaald; bospeen ging tot 37 cent per bos. Er was eveneens veel vraag naar bloemkool, waarvoor de prijs opliep tot 73 cent per stuk. Sperziebonen waren bijna eens zo duur als in het begin der week, er werd nu weer tot f 2 per kilo betaald, snijbonen kwamen tot f 2,40 per kilo. Sla kwam er minder goed af, er was een ruim aanbod, waarvoor tot 12 cent per krop werd gegeven. Bij de erwten ging de grootste belang stelling uit naar de raspers waarvoor tot f 1,28 per kilo werd betaald, capucijners en doperwten draaiden rond de f 0,70 per kilo. Spinazie ging bij een klein aanbod tot bijna f 0,50 per kilo, postelein varieer de van f 0,14 tot f 0,29 cent per kilo. De aanvoer van bessen is klein, rode bessen gingen tot vier gulden per slof, klapbessen brachten het tot f 3 per slof. Frambozen komen er weinig, er werd tot f 0,80 per doosje betaald. In het begin der week was er op de bloemenveiling al heel weinig animo, de bloemen brachten weinig geld op. Maar toen het koeler begon te worden, ging het vrijdag met de afzet weer heel wat beter. De aanvoer van gladiolen gaat groter worden, er werd van f 0,55 tot f 1,10 per 1 bos betaald. Anjers waren nog goedkoop, boven de 10 cent per stuk gingen er wei nig van de hand. Statice waren goed aan de prijs, er werd tot f 0,75 per bos betaald. De eerste dahlia's gingen vlot weg, liatris ziet men in tegenstelling met enige jaren terug weinig meer. De aanvoer van pot planten is niet groot. Nog blijven de aardbeien hoog in prijs op de veiling van „Ons Belang" te Castri- cum. Gisteren werd zelfs weer tot f 6,20 per mandje voor de soort Climax betaald. Ook de Moulin Rouge noteerde nog goede prijzen: zij bracht f 3,10 tot f 4,70 per mandje op. Als straks de omzetcijfers bekend zullen worden van het nu naar het einde snel lende aardbeienseizoen zal wel heel duide lijk naar voren komen, dat zowel de aan voer als de geldelijke omzet heel wat la ger zullen zijn dan het vorige jaar. Er is in de loop der tijden een heel heir van grondige aanhangers der rustige wan deling in ons Beekestein ge groeid, tot wier stille genoe gens het behoort in dat woeste park de schoonheid van een stuk ongerepte na tuur te genieten. Het zijn de lieden, die Velserbeek veel te beschaafd achten en die de ruigten van Beekestein meer vinden passen bij de behoeften hun ner harten die de gril lige vijver en de rechte lanen, de woekeringen der kronkelpaden achterin en de gazons van het royale mid den hebben leren waarderen, maar die niet helemaal be grijpen, waarom men zijn nek bijkans moet breken voor en aleer het park te be treden is. Uit Driehuis komt een kreet tot mij van een der vrienden van Beekestein, -"ie terecht klaagt over de toegangen zowel uit Driehuis bij de Kwekensteinlaan als over de entree bij de Bos weg, waar dames hun schoe nen en voeten ophalen aan stukken puin en andere ib.stakelen. Velen zal het een genot zijn, als er aan het park zelf niet al te veel wordt opge knapt, tenzij men er de oude 'ijnen van Le Notre nog iets duidelijker in terug gaat brengen, maar de ingangen zouden naar hun bescheiden smaak iets geriefelijker moe ten zijn, wil het wandelge noegen niet aan den beginne reeds verstoord worden door "imlijke kreten. De Jantjes hebben hun marine sanatoriumfonds en ge vat, dat daarvan de bodem meer wel dan niet zichtbaar is. Teneinde de geldmiddelen weer wat op peil te brengen, gaan de marinemannen zaterdag 20 juli in IJmuidens „Royal" een royaal bal geven met „De Copacabana's" en „The Dio's" als muzikale begelei ders en sergeant A. Harden- donk als kundig impresario. IJmuiden danst niet vaak in eigen huis, maar is er, naar ik meen te weten, niet afkerig van, zodat deze kans om het goede met het ple zierige te verenigen, wel een berg belangstelling zal trek ken. Dit „avondje uit" moet 1,25 kosten, maar dat is het doel én de avond waard, zodat ik u adviseer alvast een kaart te bestellen bij A. v. d. Wiel, Meidoorn- straat 3 of B. Schelvis, Lin- denstraat 6. Want de voor raad, die 's avonds nog aan de zaal te koop ligt, kon wel eens tegenvallen. Dat de romantiek des levens ons met grote haast elke dag verder ontnomen wordt, kan soms tot droefenis stemmen wij hebben ons er alevel zonder mokken bij neer te leggen, hoe pijnlijk het moge zijn. Er is nu ook al weer een. aard beienboot verdwenen, opgelost in benzinesmook en dieselge- ronk. In de dagen, dat sierlijke jonkers hunne blommen de korfjes aardbeziën galant aanboden als de eerste vruchten des nieuwen zomers en de bewijzen hunner toegenegenheid, was het bootje van de kweker een onmisbaar element in de beziënteelt rond Beverwijk. Boten, waarmee het rode goed naar de steden rond Kennemerland werd vervoerd voor verkoop aan de stadse liên. Boten, die namen droegen als „Tuinderswelvaren" of „Drie Gebroeders" en waarin de Ken nemer pronk hoog lag opgetast tegen de zwartgeteerde boorden. Ik kan u verzekeren, dat het een feest voor het oog en daarna voor de mond was, als zulk een schuit de veste Haarlem binnengeboomd werd door de mannen van Heems kerk of De Wijk. Maar toen kwam de automobiel en het andere gerij, waar mee het vlotter ging en de aardbei stelde zich niet tevreden met de mond der joffers voornoemd, maar wilde ook naar Duitse en Engelse lippen worden gebracht. De Beverwijkse haven werd gedempt, omdat de mensen zo hoognodig onder het Noordzeekanaal door moesten en de aardbeiboten wer den in de Pijp een zeldzaam verschijnsel tot ook de laat ste verleden jaar voor het laatst verscheen en dit jaar niet meer terug kwam in het watertje van de Wijk. Zo gaat dat. Aardse glorie en aarbeienglorie zijn gelijke lijk vluchtig. Wat vroeger vijftig centen de slof kostte, thuis gebracht per „Tuinmanswelvaren" moet nu een tientje op brengen met een auto. En toch vind ik het wel eens jammer, maar daar ben ik een ouwe sentimenteel voor. In Velsens raad zijn behartenswaardige woorden gezegd over de saaiheid van verschillende haardsteden, die in lange rijen uit de na oorlogse grond verrezen en ik geloof, dat menigeen toen hij het las, instemmend met zijn of heur hoofd heeft ge knikt en legio voorbeelden wist aan te halen van dorre woningrijen, die van binnen allergerieflijkst zijn, maar aan de buitenzij kraak noch smaak vertonen. En dan hebben zij waar schijnlijk gewezen op andere mogelijkheden, gezien in an dere plaatsen en daarmee natuurlijk die goeie gemeen te Velsen met haar bouw- ijver maar haar bindingen aan alle mogeiljke en onmo gelijke wetten en voorschrif ten een weinig te kort ge daan. Want de gemeente Velsen kon soms ook niet anders, zij gaf de architect opdracht en moest hem daarna vrij laten. Als de architect een sinaasappelkrat aan een voorgevel mooi vond alia, begin daar maar eens wat tegen als leek-van-de-ge- meente. Dat het ook anders en heel wat fleuriger kan, is bewe zen met de nieuwe bouw- kashuizen in Santpoort, die zwart, wit en blauw door een mengelden tot een vro lijk geheel en in Velsen- Noord, waar af en toe een sierlijk kleurtje doorblinkt in de eentonige baksteen. Toch heb ik mij enige malen sinds de raad afgevraagd, waarom wij eigenlijk een fonds „stadsverfraaiing" hebben. De Hoogerwerfjes uit IJmuiden hebben 't sprookje van hun leven meegemaakt, dat een wending bracht in een wel eens moeilijk en zwaar bestaan dank zij een actie voor hen, die aan bed of stoel gekluisterd zijn als gevolg van ernstige ziek te of andere oorzaak, maar dank zij verder ook de mild heid van een aantal IJmui- denaren kwam dit echtpaar in het bezit van een televi sietoestel met toebehoren, dat een nieuw venster wist te openen op de wereld, die maar al te vaak al te ver was. Dokter De Vries heeft het toestel gegeven, de firma Wisker bracht er direct maar een tafel bij en een appa raat, waarmee de zieke heer des huizes beeld en klank van zijn sponde af kan rege len en van meneer Loender- sloot was er bovendien een televisielamp bij, zodat het geluk en de menselijke vreugde aan weerskanten even warm en hoog op sloegen. Hetgeen in deze tijd een plezierige gewaarwor ding is. Ik kom een weinig met de boter aandragen als de vis bereids verorberd is, maar dat zal wel aan de zomer liggen en bovendien kan er nog voldoende warmte ko men, om ons allen geheel te doen smelten. En dan zou ik onze hon denvrienden namens hun hun viervoeters dringend doch beleefd willen verzoeken, het gedierte toch niet achter de fiets te laten hollen, zoals ik onlangs bij het blaken der zonne zag op de Strand weg, waar een spaniel met de tong op het onderste knoopsgat zich beijverde om een fiets bij te benen. Te vens lijkt het niet dienstig voor een h„nd in een auto achter te blijven, indien de koperen ploert zo onbarm hartig op het dakje brandt en dat is, naar ik mij door welwillende omstanders heb laten verhalen, eveneens kor telings geschied in Duin en Kruidberg. Beide zou het heel gemak kelijk onder dierenmishande ling te brengen zijn, maar de grote bazen van deze honden moesten uit zichzelf toch wijzer zijn. Lampemei Beverwijks openbare leeszaal kan ook weer voort. Tot 24 juni kwamen daar de volgende nieu we aanwinsten bij Romans, Nederlands: Alberts. De bomen; Anema, Jeroesjaloem verloren; Claus, Koele minnaars; Greub-Roldanus, Humeuren in de straat der weduwen; de Jong, Rembrandt, vorst der schilders. Vertaald: Duerrenmatt, Rech ter en zijn beul; Killilea, Karen; Marsh, Lijk in de wolbaai. Ontwikkelingslectuur: Burgoss, Kleine vrouw; Lysen A, Individu en gemeenschap; Roels Psycholo gie der reclame, 2e dr.; den Har- tog, Electrische trillingen en gol ven; Oestreich, Grepen uit de geschiedenis der psychische aardrijkskunde; van Everdingen, Algemene klimatologie; Brou wer, Vulkanen; Koningsbergen, Inl. tot de biologie; Buescher, Electriciteit in beeld; Jellema. Gereedschappen, steigers en werktuigen in het bouwvak, 5e dr.; van der Waart, Behanger, kent ge het vak? Boer, Fotoboek, lie dr.; van Heerikhuizen, Ge stalte der tijden, 1951—'56, 2 dln.; Dichterschap en werkelijkheid, onder red. van W. L. M. E. van Leeuwen, 3e dr. van Kranendonk, Geschedenis van de Amerikaanse litteratuur, 1946—'47, 2 dln.; Mo- rus, Geschiedenis der dieren, Cowles, Churchill, de mens en zijn tijd;Brummelkamp en Fah- renfort, Land en volkenkunde, dl. 1 Europa, 13e dr., dl. 2 We relddelen, 17e dr.; Lengyel, Si berië. Voor de heer F. Pirovano, werkbaas in de papierfabriek van de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. te Velsen, en voor zijn familie is het feest van zijn veertigjarig arbeidsjubileum bij dit bedrijf vandaag begonnen met een zeer aangename verrassing, die aan het bedrijf door nog meer verrassingen is ge volgd, hoewel de jubilaris van een huldi ging in groter verband door chefs, collegae en ploegpersoneel op zijn verzoek versto ken bleef. De verrassing voor de heer Pirovano en de zijnen was vanmorgen gelegen in de hem toegekende Koninklijke onderschei ding met de zilveren eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, die werd uitgerèikt met een toespraak van bur gemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk, welke in tegenwoordigheid van de be drijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr., gewaagde van de langdurige trouw aan één bedrijf, die op deze wijze haar beloning vond. Op het directiekantoor, waar bovendien aanwezig waren de heren ir. R. van den Ende, bedrijfsingenieur en W. Fons, staf- De bridgeclub „Wijk aan Zee" heeft in samenwerking met de plaatselijke V.V.V. voor de badgasten een drive gehouden. De uitslagen waren: Groep A: 1. Dikkenbergv. d. Geer 38 m.p. 2. BakkerSpruit 37*/2 mp. 3. v. d. Heuvelv. d. Haar 35 m.p. 4. Koopman v. d. Lee 35 m.p. 5. mevr. Van SonPiro vano 31 m.p. 6. MullerSpranger 28V2 m.p. 7. heer en mevr. De Wit 24 m.p. 8. heer en mevr. Lute 22V2 m.p. Groep B: 1. SchuytHulst 41 m.p. 2. dames WilleGlasbergen 39 m.p. 3. heer en mevr. Greimans 35 m.p. 4. heer en mevr. Capelle 31 m.p. 5. heer en mevr. Bouman 26 m.p. 6. D. Duinmeyer Grapendaal 26 m.p. 7 KuisBol 25 m.p. 8. heer en mevr. Snel 22V2 m.p. functionaris van de afdeling papierfabriek, werd het gezelschap door de heer Smidt van Gelder ontvangen. De directeur ge waagde ook hier van de zeer gewaardeerde trouw en plichtsbetrachting, die de jubi laris van „jongste" aan de machine tot werkbaas over de „oude kant" van de fa briek en papierproductie heeft doen pro moveren. Bovendien schetste de directeur de uitstekende verdiensten van de heer Pirovano als baas, die veel vertrouwen van chefs en personeel heeft, mede wegens zijn opgewekt humeur. De goede verdiensten van de jubilaris werden erkend met de aanbieding van het vererend getuigschrift van de Maatschanpij voor Nijverheid en Handel plus de bijbe horende grote zilveren legpenning. Als huldeblijk van de directie ontving de heer Pirovano een fraai, gouden armbandhor loge met toevoeging van een schriftelijke gelukwens van de hoofddirectie, alsmede de draagmedaille, behorende bij het pas verworven eremetaal, terwijl bovendien een „werkfoto" in lijst werd aangeboden. Hoewel de familie Pirovano dus eigen lijk niets aan het jubileum wilde „doen", ontkwam zij vandaag niet aan verrassin gen. Ook niet in haar woning aan de Romerkerkstraat 59 te Beverwijk, waar vele bloemen, waaronder een fleurig stuk van de directie, het jubileumfonds, colle gae en personeel van de sympathie ge waagden. Eind vorige week meerde aan de kade bij de kalkzandsteenfabriek in de Haring haven te IJmuiden Hr. Ms. landingsvaar tuig L. 9606, commandant luitenant ter zee der tweede klasse, J. van Herk af. Het schip vertrok op 11 juli uit Den Helder en maakte een reis via IJmuiden en Rotter dam naar Nijmegen, waar het schip ter be schikking zal komen van de detachements commandant der aan de Vierdaagse deel nemende marine-eenheden. Te IJmuiden en Rotterdam werden door he* schip in ventarisgoederen ingenomen voor het in richten van het marinekampement te Nij megen. Geboren: Dominicus J. T. M., z. van P. Bos en M. T. van Steenbeek; Johannes, z. van J. P. Groentjes en T. de Graaf; Johanna M., d. van J. T. de Goede en M. B. v. d. Zon; André J„ z. van T. G. Ammeraal en S. M. Neuteboom: Robertus T., z. van C. G. van Ederen en T. J. Smits: Richard, z. van H. C. R. Beid en A. Rassier; Elisabeth, d. van J. Vrugt en J. Steyn: Irma, d. van T. Timmer en J. Waterkamp; Monica, M„ d. van M. G. Woerdman en F. Strik; Margaretha, d. van M. G. Schelvis en A. van Riessen. Ondertrouwd: W. van Lieshout te Bever wijk en A. M. Stam. Getrouwd N Nijman en C. Zonneveld. Overleden' C. A. Sachse, 76 j., wed. van G. E. Duran. Prijs voor D. Wijker De dirigent D. Wijker van het jeugd orkest van „IJmuidens Roem" heeft, zo wordt thans bekend, op het concours, dat op Hemelvaartsdag werd bezocht, de twee de directeursprijs toegewezen gekregen. Besommingen van vrjjdag. KW. 123 5040, 159 5300, 33 5100, 35 820, 92 980, 56 700, 61 860, 60 740; IJM. 59 1440; UK. 3 6200. Prijzen van vrijdag. Heilbot 2,70-2,50, gr. tong 4,50-4,10, grm. tong 3,90-3,60, kim. tong 3,30-3,10, kl. tong I 3,05-2,90, kl. tong II 2,90-2,60, tarbot I 3,40-2,40, zalm 7-6. Alles per kg. Gr. schol 46, grm. schol 46, kim. schol 51-48, kl. schol I 50-40, kl. schol II 42-16, schar 18-12, bot 11-8, v. haring 27-21, ma kreel 30-19, gr. schelvis 32-18, grm. schel vis 36-24, kim. schelvis 34-20, kl. schel vis I 34-18, kl. schelvis II 13-10, Wijting 14-10. gr. gul 30-18, mid. gul 19-14, kl. gul 12-9,30, poontjes 16, pieterman 45-42, kl. koolvis zw. 17-15, kl. rode poon II 14. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 142-56, gr. koolvis zw. 49-45, gr. leng 65. Per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 195 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 380 schol, 30 schar, 20 bot, 11S har'ng, 170 makreel 970 schelvis. 90 wijting, 135 kabeljauw en gul. 5 leng, 9 poon, 25 koolvis, 15 diversen Totaal 2110 kisten.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 19