Spanjaarden niet opgewassen tegen groot geweld van Franse nationalen Nederland voor tweede maal Europees honkbalkampioen PRIVAT ARRIVEERDE HET EERST IN BARCELONA Nederlanders hielden zich opnieuw kalm IDE KLASSEMENTEN! 5 Aanval van Ruiz Tsjech Jungwirth liep 1500 m. in 3 min. 38,1 sec. Stichting Nederlandse voetbalpool „slaapt" fjiHlH. fe:v jSf' ppiP?'"- gezond lekker fris Standen cricketcompetitie Flamingo's ontmoeten Incogniti CC Hongaarse voetbalbond scheldt straffen kwijt ZATii.lDAG 13 JULI 195 7 Ruiz begreep het niet, moedeloos met het hoofd schud dend reed hij het stadion binnen, de hardheid van zijn vak verfoeiend. Want de rit naar Bar celona was hard geweest voor de Spanjaard, zoals in feite iedere etap pe hard is voor de nationale en regio nale ploegen, uitgezonderd de formatie van Bidot, die slechts één doel heeft: triomfen, desnoods ten koste van de werkkracht van de overige coureurs. Het was vrijdag een belangrijke dag voor de restanten van de Spaanse equipe. Des morgens had Luis Puig, de ploegleider van Spanje, zijn renners bijeen geroepen en hen bijna gesmeekt om hem in Barcelona een over winning te bezorgen. De reputatie van de chef d'equipe van de Spaanse wielersport stond op 't spel. De renners beseften dat, maar slechts twee van hen bezaten de capa citeiten om die wens te realiserenLorono en Ruiz. Op ken gokte Puig. Ruim dertig kilometer lang is Lorono, wiens naam wit gekalkt op de stoffige Spaanse wegen op het Iberische schiereiland een magische klank heeft, in de aanval geweest. Toen liet hij zich teleurgesteld op de hoofdmacht terugvallen; de controle van de Franse nationalen was te sterk. Puig schoof vervolgens zijn andere troef naar voren: Ruiz, die begerig op zijn kans had gewacht. De Spanjaard demarreerde zo krach tig, dat het leek of hij de juichende mensenmassa in Barcelona naar zich toe trok, maar zijn krachtsinspan ning was toch niet voldoende om de Franse suprematie te breken. Toen Ruiz na een wild gereden kilometer achterom keek, schrok hij. Darrigade van de Franse nationale equipe zat aan zijn wiel en bleef daaraan zitten, vriendelijk doch beslist weigerend als de Spanjaard hem vroeg de kop over te nemen. Bij dit tweetal sloten zich later nog vier renners aan: Privat, Poulinghe, Defilippis en Bauvin. Opnieuw drie tricolores. En daarmee was de etappe getekenddrie ijverig werkende coureurs, die fel voor hun kansen vochten, en drie lijdzaam reagerende Fransen. Het was dan ook geen wonder, dat Privat als eerste in Barcelona arriveerde zijn derde etappezege voor Darrigade, Bauvin, en de teleurgestelde Ruiz, wiens arbeid zonder beloning bleef. De eerste Neder lander was Wim van Est die derdtiende werd. Ploegleider Bidot speelt het spel uitstekend. Speculerend op de eerzucht van de overige renners en profiterend van de zwakte van hun ploegen schuift hjj dag na dag een lid van zijn equipe naar voren. Stablinski, de ijverige waterdrager, mocht twee dagen achtereen op avontuur uit. Hij verbeterde daardoor zijn positie in de algemene rangschikking, aangetast door zijn vele helperswerk, niet onaanzienlijk. Forestier en Mahé werden ook naar voren gestuurd met de opdracht de hoogste plaatsen in het algemene klassement te veroveren, zonder evenwel de positie van Anquetil te bedrei gen. Het is een voortreffelijke tactiek. Langzamerhand worden alle buitenlanders en regionalen uit de kopgroep verdreven en wordt het risico voor Bidot verminderd. Vrijdag was het de beurt aan Bauvin en Privat. Het plannetje gelukte: dank zij het vele werk van Ruiz, Poulinghe en Defilippis wonnen zij drie en een halve minuut op de hoofdmacht. De voorsprong van de kopgroep was echter nog juist niet voldoende om het succes volledig te maken. Bidot had gehoopt na vrijdag vier tricolores op de hoogste plaatsen in het algemeen klassement te hebben. Indien het verschil 36 secon den meer was geweest, zou de opzet zijn geslaagd, nu behield de verrassend goed rijdende Zwitser Christian zijn vierde plaats, na Auquetil, Forestier en Mahé maar vóór Bauvin. Wim van Est die met het peloton arriveerde, daalde door de strakke richtlijnen van de Franse ploegleider echter één plaats evenals de Belg Janssens en verder Picot van de regionale Westploeg. De opzet van de nationalen wordt onopvallend, maar doeltreffend voltooid. Zelf hebben zij weinig meer te duchten, want het is voor de overige coureurs onmogelijk om de tricolores te contro leren. De hoogstgeplaatste buitenlanders rijden meer verdedigend dan aanvallend, in de hoop hun positie te handhaven. Dit verweer is foutief en zij worden er lang zamerhand het slachtoffer van. Maar het is door de grote verdeeldheid tussen de ploegen en de kracht van de nationale Fransen bijzonder moeilijk om een andere meer effectieve strijdwijze te vinden. De belangstelling ging in deze vijftien de etappe dus vooral uit naar de presta ties van de eerzuchtige Spanjaarden. Toch kwam de eerste aanval niet van hen: de regionaal Queheille ontvluchtte al na en kele kilometers. Het was een poging die zonder resultaat moest blijven, want de Franse nationaal Bergaud sprong met hem mee en toen bovendien Anquetil het tem po van het peloton verhoogde, was de aan val spoedig afgeremd. Er werd in deze fase vaak zeer hard gereden en dat had een onprettige consequentie voor de Spaanse kampioen Ferraz. Tijdens de beklimming naar de Frans-Spaanse grens, waar alle formaliteiten voor de volgers bijzonder snel werden afgewikkeld, zakte hij lang zaam maar zeker uit de hoofdmacht weg. Huilend zat Ferraz op zijn fiets. Het is voor een renner dan ook zeer pijnlijk om als laatste te arriveren in het land, waar- ^Col de Puymorens SBourg-Madame Colde^ Tosas Ribas de Fresser van hij nationaal kampioen is. Ferraz kreeg na enkele tientallen kilometers ech ter weer aansluiting, maar elk initiatief van hem was bij voorbaat gebroken. Na de ontsnappingspoging van Queheille die later gevolgd werd door een vergeefse vlucht van de Belg Cerami (enkele maan den geleden de winnaar van de Ronde van België, nu een voorbeeldige knecht) is het niet lang ru. 1 geweest, de hoofdmacht was daarvoor teveel door nervositeit be vangen. Op de Spaanse wegen knapten re gelmatig bandjes en de wagens der ploeg leiders stoven heen en weer om de renners te helpen. De Jongh kreeg eenmaal een lekke band: hij werd opgehaald door Piet van Est, kort daarna reden beiden verge zeld van Stoker en Voorting opnieuw ach ter het peloton, ditmaal om Kersten te as sisteren. Na een kilometer lange vlucht keerden zij in de hoofdmacht terug. Vrij wel de gehele Belgische equipe heeft nog langer op de pedalen moeten duwen om de achterstand, veroorzaakt door een lekke band van Ketelaer weg te werken. Het rennersveld was voortdurend in opschud ding en daarvan wilde Lorono profite ren maar Stablinski had zijn plannen doorzien. Met een snelle reactie sprong hij naar het wiel van de Spanjaard, die tegen beter weten in nog enkele kilometers met de Fransman doorreed, zich daarna terug Privat liet vallen en opnieuw weg sprong, maar weer zonder succes. Ruiz nam na 64 km de taak van de diep bedroefde Lorono over. Hij bekommerde zich niet over de aanwezigheid van Darri gade. Hij traote slechts. De vluchtelingen kregen een voorsprong van 1 min. Toen demarreerde ook Poulinghe, die van Bibot Privat als metgezel mee kreeg. Er werden in het peloton mg meer ontsnappingen voorbereid. Wim van Est demarreerde en kele malen, evenals de regionaal Rohrbach. Maar de aandacht van de nationalen, die van deze renners beslist geen aanval toe staan, was te sterk op hen gericht en hun pogingen faalden. Defilippis had, toen Poulinghe en Privat de vluchtelingen reeds hadden bereikt, meer succes. De tricolores lieten hem gaan want de Italiaan werd in staat geacht om de meegesprongen Bauvin naar de kopgroep te rijden. Zij hadden het goed doorzien. Na 91 km, bij Gerona, haal den Defilippis en Bauvin de vier aanval lers in. Het is daarna een weinig enerverende strijd geworden: Op kop' deden drie ren ners het werk voor zes en het peloton werd geregeerd door het ijzeren regiem v'ari de' nationalen. Vele tientallen demarrages, on der anderen van Kersten, De Jongh en Stolker, bleven zonder resultaat, eenvou dig omdat de nationale ploeg steeds tijdig reageerde. Slechts eenmaal waren zij te laat: bij een aanval van Lampre en Ruby; die zich in deze ronde geregeld onder scheidden. Hun sprong naar de kopgroep, die op de wegen langs de Middellandse Zee voortdurend een voorsprong van 3 tot 4 minuten behield, gelukte tenslotte. In Bar celona had Ruiz nog de illusie van een overwinning. Maar door de lange vlucht had hij teveel van zijn krachten verbruikt om op de slopende hellingen van de Mont Juich het tempo van de Fransen te weer staan. Darrigade en Bauvin maakten het gat, waardoor Privat een voorsprong op de overige vluchtelingen kreeg. In het sta dion, waar voor Ruiz het gejuich opging alsof hij juist een stier had geveld, schud den zij tenslotte de arme Spanjaard van zich af; de anderen waren al eerder door de coalitie gebroken. Geen triomf dus voor Ruiz, al mocht hij een ereronde rijden. De grootste winnaar van deze dag, Bidot, heeft het niet gezien; hij zat al in zijn ho telkamer om zijn tactiek voor de volgende etappe te ontwerpen Voor onze landgenoten was het slechts belangrijk, dat Wim van Est zijn positie in het puntenklassement verbeterde. Hij werd tweede in de eindsprint van het peloton, voor Schellenberg en Thomin, de drager van de groene trui. Van Est verspeelde echter enkele punten aan Forestier, die zich in deze rit als tiende klasseerde. Nadat donderdag drie Finnen te Aabo de 1500 meter binnen de wereldrecordtijd hadden gelopen, van wie er twee, Salsola en Salonen de fiiëuwe recordtijd van 3 min. 40,2 sec. noteerden, liet de Tsjech Jungwirth vrijdagavond in Praag zien dat hij het nog sneller kon. Niet minder dan 2,1 sec. haalde hij van het record van de beide Finnen af en daardoor werd hij de eerste- atleet die de 1500 meter binnen de 3 min. 40 sec. liep. Zijn tijd bedroeg 3 min. 38,1 sec. Ruim twintig afgevaardigden van clubs, die aangesloten zijn bij de „Stichting Ne derlandse Voetbalpool" hebben vrijdag avond in Utrecht unaniem besloten de „slapende" toestand van de stichting voor lopig te laten voortduren. Onder voorzit terschap van dr. Tetzner werden diverse bestuurskwesties met de afgevaardigden besproken. ADVERTENTIE .1 ••••••••••••••••••••••••••••••••••a*»-- V iprririfi^Sr, •••••••••••••••••••••••a*-- coaaaaaoa IvlUUUwüV ••(••••••••••••■**- u 3 De „Vierdaagse", officieel Internatio- j. m nm-m 9| aaaoaaaj Altijd prijs nale Vierdaagse Afstandsmars ge- ij; U merkt 't als u kauwt. iiijjjj heten vond zijn oorsprong in 1909. Alles gaat opeens veel 7SSSSSS Er waren toen 45 deelnemers. Dames SSS makkelijker, want kauwen geeft u zo'n prettig ont- :H::5 verschenen in 1920, buitenlanders in spannen gevoel. En 1928. Tegenwoordig bedraagt het deel- Wrigley P.K. smaakt zo nemersaantal bijna elfduizend. Ieder lekker. jaar wor(jt de internationale belang- ;;;j ïK: stelling groter. In juli 1956 namen l|| IjMi wandelaars uit 18 landen aan het fH ¥T I El A Nijmeegse wandelfestijn deel. ••••- "MF ••••I ■WHIIMHIO*»»' Hr1' a#»-- laisiioiiv ---- JB£SÊe>~" A ••sa* JRjkffT 'II'- t: -toURf.'.. x a I II 1 I11 "aa oca Z'--- ...••■■•0aU3^*iCiaaaa«aae«» •■■•■•■■•■■■•••••■••■■■■■•oaoaBa«*a«««»»6 ft. sasaaoaaaaaaaai •MiiaiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoaaaaaaaaaaaaaaBoaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoaaaooaaaaaaaaaaaoaaaasaaaaaaeaaaaaaaaaaaaaa» >ocoooooococoooooooocooccoooooooooooooo De uitslag van de vijftiende etappe luidt: 1. Privat (Frankr.) 5 uur 24 min. 47sec. met bonificatie 5.23.47: 2. Darrigade (Frankr.) 5.25.25; met bonificatie 5.24.55; 3. Bauvin (Frankr.)^5.25.37; 4. Ruiz (Spanje) z.t. 5. Lampre (Zuid-West) 5.25.47: 6. Ruby (N.O.C.) z.t.; 7. Poulinghe (West) 5.25.54; 8. Defilippis (It.) z.t.; 9. Baffi (It.) 5.29.18; 10. Forestier 0 (Frankr.) z.t.; 13. Wim van Est (Ned.) z.t.; 15. Thomin (West) z.t.; 17. Voorting (Ned.) x z.t.; 21. Stolker (Ned.) z.t. 24. Piet van Est 0 (Ned.) z.t.; 34. ex aequo Kersten (Ned.) en 0 De Jongh (Ned.) 5.29.18. 8 Het algemeen klassement luidt: 1. Anque- 8 til (Frankr.) 92.16.30; 2. Forestier (Frankr.) 8 92.20.32; 3. Mahé (Frankr.) 92.22.11; 4. Chris- 8 tian (Zwits.) 92.26.14; 5. Bauvin (Frankr.) 8 92.26.49; 6. Janssens (Belg.) 92.27.32; 7. Picot 8 (West) 92.28.20; 8. Wim van Est (Ned.) 92.30.27 8 op 13.57; 9. Defilippis (It.) 92.32.48; 10. Rohr- 8 bach (N.O.C.) 92.33.11; 11. Jean Bobet (lie 8 de France) 92.33.23; 12. Lorono (Spanje) 8 92.34.38; 13. Barone (lie de France) 92.35.08; '6 14. Hoorelbeke (lie de France) 92.36.05; 15. Planckaert (Belg.) 92.36.24; 27. Voorting 8 (Ned.) 93.12.16; 32. Piet van Est (Ned.) g 93.22.53; 40. De Jongh (Ned.) 93.42.25; 52. g Kersten (Ned.) 94.08.04; 61. Stolker (Ned.) g 94.32.49. g Busto van de Zuid-Oostploeg was bij het g sluiten van de controle nog niet gearriveerd, g De uitslag van het dagploegenklassement g luidt: 1. Frankrijk 16.14.19; 2. Spanje 16.24.13; g 3. Zuid-West 16.24.23; 4. ex aequo West en g Italië 16.24.30; 6. ex aequo Zuid-Oost, lie de 8 France, België, Noord-Oost-Centraal, Neder- 8 land (Wim van Est, Voorting, Stolker), 8 Zwitserland 16.27.54. 8 Na de vijftiende etappe is het algemeen 8 ploegenklassement als volgt: 1. Frankrijk 8 274.37.17; 2. Italië 276.14.50; 3. West 276.36.19; 8 4. Ile de France 276.54.04; 5. Noord-Oost- o Centraal 277.07.35; 6. Nederland 277.17.03; 7. 8 België 277.18.02; 8. Zwitserland 277.59.47; 9. 8 Zuid-West 278.05.38; 10. Zuid-Oost 278.24.35; 8 11. Spanje 279.00.47. Na de vijftiende etappe luidt het punten- g klassement: 1. Thomin (West) 220 pnt.; 2. x b Wim van Est (Ned.) 238 pnt.; 3. Forestier g (Frankr.) 243 pnt.; 4. Picot (West) 254 pnt.; g 5. Schellenberg (Zwits.) 255 pnt.; 6. Chris-"g tian (Zwits.) 261 pnt.; 7. Anquetil (Frankr.) 292 pnt.; 8. Planckaert (België) 336 pnt.; 9. Bauvin (Frankr.) 347 pnt.; 10. Ketelaar (Belg.) 382 pnt.; 12. ex aequo Mahé (Frankr.) en Voorting (Ned.) 410 pnt. De prijs voor de meest strijdlustige renner 8 was voor de Spanjaard Ruiz. DOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOCOOOC ooooccoooococococc<xooooco Sfynrf tri hpt hort SCHALK VERHOEF. Schalk Verhoef uit Rotterdam heeft de Ronde van Zeeland op zijn naam gebracht. Op de tweede plaats in het algemeen klassement kwam Kees van der Zande uit Halsteren. In 'onmetelijke plassen verdwijnt dage lijks het water dat langs de route van deze gloeiende Tour de France is te vinden, in de dorstige kelen van de renners, die hier meer dan ooit „dwang arbeiders van de weg" zijn. Overal waar maar iets drinkbaars is te vinden stappen de coureurs haastig van hun fietsen om zich met gretige teugen te laven en de drinkkruikjes op te vullen. Deze foto laat zien hoe Piet van Est (rechts) zijn bidon opvult in een bron langs de weg, terwijl een van de andere renners, de kruik maar in de mond houdend, alweer op weg gaat naar de volgende pleisterplaats. Popelend van ongeduld zaten on geveer honderd Nederlandse suppor ters, die de beslissende wedstrijd van het Nederlands honkbalteam tegen België bijwoonden op het eindsignaal te wachten. Toen het eenmaal zover was, sprongen zij over de omrastering en droegen juichend en in triomf het team van het veld. Nederland had met duidelijke cij fers 140 van onze zuiderburen ge wonnen. Zonder één verliespunt en ondanks alle incidenten die het Euro pees kampioenschap ontsierden wij herinneren ons de wedstrijden tegen Italië en Duitsland maar al te goed heeft de Nederlandse ploeg de titel behouden en een reis naar Amerika waar van 11 tot 18 september de wed strijden om de wereldtitel zullen worden gehouden ruimschoots ver diend. Na Urbanus en Brands heeft Smidt vrij dagmiddag in de laatste wedstrijd om de Europese titel laten zien, dat ons land over tenminste drie werpers beschikt. Onze landgenoten verpletterden de Belgen met maar liefst 14-0. De Nederlandse ploeg nam daarmede tegelijk revanche voor de in augustus in Antwerpen geleden nederlaag. De wedstrijd begon weinig hoopgevend. Reeds met de eerste bal die Smidt wierp raakte hij Van Acker, maar de Belg be leefde wéinig plezier van deze vrije loop, want toen hij even te ver „trok" werd hij een prooi van de combinatie Smidt-Rege- ling. Even daarna was het de beurt van De Nieuwe om tweemaal een harde grond- bal voortreffelijk te stoppen en deze feil loos naar het eerste honk te verwerken. Onze landgenoten kregen reeds direct kansen door falen van het Belgische mid denveld, maar een succesje kwam pas in de vierde slagbeurt, toen een honkslag van Lukkien, Regeling na vier maal wijd over de thuisplaat bracht. Zowel in de derde als in de vierde Belgische slagbeurt werd onheil voorkomen met fraaie dubbelspel len, waarbij De Nieuwe en Keulemans een grote rol speelden. In de zesde innings scoorde Nederland tweemaal door honkslagen van Jole, Rege ling en Lukkien, doch de beslissing viel in de zevende Nederlandse slagbeurt, waarin werper Robyn niet minder dan vijftien tegenstanders tegenover zich kreeg, alvorens hij deze innings kon be ëindigen. In deze slagbeurt werden niet minder dan zes honkslagen.geplaatst, die het moreel van de Belgen ondermijnden en die leidden tot een zestal fouten waar door de score omhoog vloog. Op het mo ment dat het veertiende punt gescoord werd gaf coach Keulemans zijn jongens opdracht er een einde aan te maken. Geurts ging uit op drieslag en er werd op Verbert, die het werpen overnam, niet meer gescoord. De gehele Nederlandse ploeg vocht nu alleen nog maar om Smidt een no-run zege te bezorgen. In de zeven de en achtste slagbeurt buitte Keulemans tweemaal een vangkans uit, twee Belgen sneuvelden door uitstekend spel van Ur banus, die de geblesseerde Kops verving en Smidt nam zelf twee man met drieslag voor zijn rekening. In hun laatste slagbeurt stelden de Bel gen nog alle pogingen in het werk om de hatelijke nul weg te werken, maar drie hitters die in de strijd werden gebracht moesten de meerderheid van de ongenaak bare Smidt erkennen. Smidt schakelde elf spelers uit op drieslag; alleen Van Looy en Brouwers lieten een honkslag noteren Zijn controle was voortreffelijk, want na dat hij met zijn eerste bal Van Acker had geraakt, stond hij nog slechts eenmaal een vrije loop toe. De Belgische werpers wier pen in totaal zesmaal drieslag en werden veertien maal gepasseerd door een honk slag. Nederland 0 00 102 11 00 België 000000600 0. 14. Italië derde De strijd om de derde plaats werd in de morgen uitgevochten tussen Italië en Spanje. De strijd tussen deze landen is het best te vergelijken met een Nederland- België-wedstrijd. Want hier gaat het om de supprematie van Zuid-Europa. Uitein delijk was het een wedstrijd zonder veel elan. Maar naarmate de strijd vorderde steeg de spanning. En de sportiviteit heeft er geen ogenblik onder geleden. Voor Spanje stond Cornelia op de plaat. Deze had een slechte start en weinig steun aan zijn catcher Redon, die reeds na een in nings werd vervangen. Italië had na een slagbeurt reeds een twee-nul voorsprong, welke echter door Spanje in de derde in nings werd teruggebracht tot 2-1. Italië bracht in de vijfde innings de stand op 3-1. Doch de Spanjaarden hielden vol en na zes innings was de stand weer gelijk 3-3. En deze stand wees het scorebord nog aan toen Marcri voor Italië de laatste slagbeurt opende. Hij profiteerde van een fout van Peralto, waarna Marin zó'n fraaie stootslag maakte, dat hij veilig op het eerste kwam. Cornelia achtte het toen beter Masci vier wijd te offreren. Het be tekende alleen een punt meer voor Italië, want Glorioso sloeg daarop een homerun zoals in dit toernooi nog niet te zien was gegeven. Het bracht de stand op 7-3 en het einde van de wedstrijd, want Spanje kreeg in zijn laatste slagbeurt geen kans meer het resultaat te veranderen. Keulemans Italië 200010004 Spanje 001011000 3. De eindstand van het toernooi om het Europees kampioenschap honkbal luidt: 1 Nederland 4 4 0 0 8 36— 2 2 Duitsland 4 3 0 1 6 27—22 3 Italië 4 2 0 2 4 18—14 4 Spanje 4 1 0 3 2 23—34 5 België 4 0 0 4 0 1646 De Nederlandse honkbalploeg vertrekt zaterdag uit Mannheim en zal des avonds aan het Centraal Station in Amsterdam arriveren. Per 7 juli waren de standen in cricketcompetitie als volgt: Eerste klasse A: de HCC I 8—18 2,25 VRA 6—13 2,17 HCC II 7—15 2,14 ACC 7— 9 1,29 VOC 8—10 1,25 Hermes DVS 6— 7 1,17 Rood en Wit 8— 9 1,13 Haarlem 7— 5 0,71 HBS 7— 2 0,29 e klasse B: PW 8—20 2,50 Quick (H) 8—18 2,25 Excelsior 6— 8 1,33 Quick (N) 7— 9 1,29 Sparta 6— 6 1- VVV 7— 7 1,— Kampong 7— 5 0,71 ACC II 7— 4 0,57 Tweede klasse A: HCC III 7—12 1,71 Rood en Wit II 6— 9 1,50 SCHC 7— 9 1,29 VCC 7— 6 0,86 Quick (H) II 7— 5 0,71 CCG 8— 5 0,63 GIC 6— 2 0,33 Tweede klasse E: Rood en Wit III 6—11 1,83 Rood en Wit IV 7—12 1,71 CVHW 7— 7 1,— Haarlem II 7— 7 1,— VVV II 8— 6 0,75 Ajax (L) 7— 5 0,71 BMHC 6— 4 0,67 ACC III 8— 4 0,50 Het elftal van de Flamingo's dat op dinsdag 23 en woensdag 24 juli op het ter rein van VRA in Amsterdam een twee daagse cricketwedstrijd zal spelen tegen de Incogniti CC (G.B.) is als volgt samen gesteld: mr. H. W. Glerum, captain, drs. Grijseels,» J. Jansen Schoonhoven, A. Schuur, P. van Riemsdijk, D. de Baare, W. van der Vlugt, H. van Weelde, M. Maas, H. Terwiel en P. Marseille. Het Nederlandse cricketelftal, dat zater dag 27 en zondag 28 juli op het HCC-ter- rein in Den Haag, een tweedaagse wed strijd zal spelen tegen Incogniti CC, is als volgt samengesteld: Wally van Weelde (VOC, aanvoerder), Rob Colthoff (HCC, wicketkeeper), P. van Arkel (HCC), C. Bakker jr. (HCC), P. Bouwman (Rood en Wit), mr. H. W. Glerum (VRA), N. Leef- tink (PW), P. Maas (Haarlem), W. van Ma nen (HCC), J. van Staay (HCC) en H. Stolk (Hermes DVS). De Incogniti CC speelt maandag 22 juli op het terrein van Rood en Wit in Haar lem tegen een NCB-team. Dit elftal be staat uit de volgende spelers: H. Stolk (Hermes DVS, aanvoerder), W. Honnebier (Haarlem, wicketkeeper), A. Bailey (Her mes DVS), L. Borrani (Sparta), W. Bos man (Quick Hg), J. C. J. Dries (Excelsior), H. van Eek (Quick Hg), J. W. Madsen (VOC), W. van der Sloot (Hermes DVS), A. Terwiel (VOC) en H. Wijkhuizen (Rood en Wit). WENEN (ANP) De Hongaarse voet balbond heeft verklaard, dat de spelers, die onlangs hebben besloten naar Hon garije terug te keren, niet zullen worden gestraft. Ook zullen de straffen van de spelers, die nog niet tot een dergelijk be sluit zijn gekomen, doch die alsnog bin nenkort naar Hongarije terug komen, wor den ingetrokken. De straffen opgelegd door de internationale voetbalbond (F. I. F. A.) zullen gehandhaafd blijven.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9