Nederlandse deelneming van duizend padvinders Plannen: om „Kennemergaarde als ziekenhuis in te richten Ir. A. H. Ingen Housz door zijn bedrijf hartelijk gefêteerd Inlossen van ereschuld zal drie ton gaan vergen K.L.M. krijgt een vluchtnabootser Golden Jamboree" in Engeland VOOR CHRONISCHE ZIEKEN Gouden erepenning en portretten tussen de geschenken PRESIDENT-DIRECTEUR OPENDE RIJ VAN 40-JARIGEN Kerkelijk Nieuws Medisch en economisch Aantrekkelijk maar duur Heringa Wathrich BLIKSEMAFLEIDERS Hittegolf een strop voor Westduitse bioscopen Faillissementen W O ïi in U A G 2 4 JULI 195 7 1 Ned. Herv. Kerk Muzikale hulde aan de jubilerende president-directeur van de Hoogovens ir. A. H. Ingen Housz voor hotel „Duin en Kruidberg". tezamejj met de jubilaris het begip van het bedrijf hebben meegemaakt, toen een kookSdt?enbattegiji;,eéh 4}oog°v?h en een buitenhaven 225 ton ruwijzer per dag voortbrachten en een eerste uitbreiding van de giethal een voorwaarde voor verhoging van de produktie van de eerste hoogoven tot 300 ton per dag veel hoofd brekens kostte. Hij besloot met het overbrengen van de dank van allen uit het bedrijf. De heer Ingen Housz zegde het op prijs gesteld te hebben deze dag temidden van zijn medewerkers te vieren, omdat zijn afscheid, dat aan het eind van het volgende jaar zal plaats hebben, daartoe niet zo de gelegenheid zal bieden. Hij meende, dat een mensenleven gebaseerd is op de gaven, die men meekrijgt en dat elk werk dat „ten volle" gedaan wordt, daardoor belang krijgt, hoe gering ogenschijnlijk ook. „Het beginsel van de menselijke waardigheid, die iedere mens toekomt, moet steeds voor op staan". De moeilijke beginjaren en de crisis in het begin der dertiger jaren hebben hem voorzichtig gestemd en het is slechts de ervaring, die kern soms temidden van het koor der optimisten een waarschu- j wende stem doet spreken. De heer Ingen Housz die dankbaar was, dat hij ook slechte tijden heeft meegemaakt, geloofde, dat het de taak van een leider is de moei lijkheden te zien, ja zelfs deze op te zoe ken om beter een verdediging er tegen te kunnen opbouwen. Het werd een ontroerend moment toen alle aanwezigen de heer en mevrouw Ingen Housz ten slotte staande een ovatie brach ten. De avond Velen waren nogmaals bijeen op de re ceptie in de middaguren, toen alle 25-jari- ge jubilarissen hun opwachting bij hun directeur of oud-directeur kwamen ma ken en ook des avonds, toen de jubilaris in hotel „Duin en Kruidberg" zijn naaste medewerke'rs een cocktail-party offreerde, hebben ettelijken uit de kring der com missarissen en andere economische regio nen hun opwachting gemaakt. De Hoog- overharmonie, die tegen zevenen het grint van de oprijlaan van „Duin en Kruidberg" opmarcheerde, heeft met slaande trom en vrolijke fanfare de jubilaris een serenade gebracht, gevolgd door een polonaise, waaraan alle gasten meededen. En de heer R. Riem bracht namens het korps met een enkel woord dank voor de durende belang stelling, die de president-directeur heeft gekoesterd voor de Harmonie. Des avonds waren zowel het echtpaar J. G. S. Bruinsma, burgemeester van Be verwijk, als de Beverwijkse Harmoniekapel present in de Prins Bernhardlaan bij de tweede serenade van deze dag. Namens de Harmoniekapel heeft de be schermheer, burgemeester J. G. S. Bruins ma, zijn jubilerende stadgenoot toegespro ken en hij wees er op, dat ook de BHK het tot een eer rekende haar gelukwensen te mogen komen aanbieden. „Want een ieder weet", aldus burgemeester Bruinsma, „dat ge met uw onblusbare arbeidskracht en uw brede kijk op de dingen niet alleen voor ons hele land en volk een stuwende kracht zijt, doch ook de omgeving profiteert hier ten volle van". Sprekende als burgemees ter van Beverwijk uitte de heer Bruinsma de wens dat het ir. Ingen Housz gegeven mocht worden nog vele jaren temidden van zijn gezin te leven en dat hij nog enige jaren zijn krachten mocht geven aan dat bedrijf waar een groot deel van zijn leven in zit. Een groot internationaal padvinderskamp „Gouden Jamboree" zal van één tot en met twaalf augustus te Sutton Coldfield bij Birmingham worden gehouden. Welpen, verkenners en voortrekkers praten op hun bijeenkomsten bijna nergens anders meer over. Vooral bij de troepen, waarvan de verkenners de jamboree mogen meema ken als vertegenwoordigers van de Neder landse padvinderij, concentreert zich iedere zaterdagmiddag of zondag de activi teit van de leden op de jamboree. Hun spe len staan geheel in het teken van de inter nationale verbroedering. Op 30 juli zullen duizend Nederlandse verkenners zich inschepen in Hoek van Holland voor de reis naar Engeland. De overtocht wordt gemaakt met de „Meck lenburg" van de maatschappij Nederland. Bij deze inscheping met vlagvertoon ver leent de Enschedése Padvinders Mars- band, die ook naar de jamboree is afge vaardigd, muzikale medewerking. Vroeg in de ochtend van 31 juli zullen de verken ners in Engeland arriveren. Op deze dag zullen ook de andere 33.000 deelnemers uit alle windstreken der aarde aankomen. Het Nederlandse contingent heeft zijn materieel (waaronder tweehonderd ten ten) reeds vooruit gestuurd naar de Jam boree. Behalve deze Jamboree zullen er in Sutton Coldfield ook nog een „Indaba" (kamp voor leiders) en een kamp voor voortrekkers worden gehouden. Op 1 augustus zullen deze drie kampen worden geopend door de hertog van Gloucester, de president van de Britse padvindersorgani satie. Voor de Nederlanden zijn er gedurende de Jamboree twee hoogtepunten. Op 5 augustus, de verjaardag van Prinses Irene, houden zij een receptie voor het buiten land. Deze „Hollanddag" zullen de verken ners benutten om de Nederlandse industrie en folklore onder de aandacht van de ver kenners uit andere landen te brengen. Een geheel Nederlandse demonstratie zullen onze verkenners op 8 augustus geven in de arena van het Jamboree-terrein. Vele maanden hebben de deelnemers zich ge traind voor deze voorstelling, die natuur lijk moet klinken als een klok. De Nederlandse deelnemers zullen in het gewoel van de duizenden andere broeders-padvinders te herkennen zijn aan een marine-blauwe halsdoek, waarop een gele Nederlandse leeuw. Zij dragen boven de rechter borstzak een rood-wit-blauw lintje. Omdat het financieel natuurlijk onmo gelijk is om een padvinderstroep en bloc de Jamboree te laten meemaken, zijn voor de reis naar Engeland speciale Jamboree troepen samengesteld, bestaande uit afge vaardigden van vele Nederlandse troepen. Deze Jamboreetroepen zijn net als de ge wone troepen samengesteld: vier patrouil- Wj fc. fff W 1 «T 0L HET ZIET ER NAAR UIT, dat de gemeente Velsen een positieve bijdrage zal gaan verschaffen tot de oplossing van het schrijnende probleem der zogenaamde „chroni sche zieken". Wanneer nameljjk het gemeentebestuur de beschikking kan krügen over „lang geld", kredieten dus op langere termijn, die door de rijksoverheid goedgekeurd worden, kunnen de gereed liggende plannen tot de verbouwing van huize „Kenne mergaarde" aan de Duin en Kruidbergerweg te Santpoort als tehuis voor chronische zieken met een capaciteit van ongeveer 30 bedden worden uitgevoerd. Daar de kansen op de aantrekking van zulke kredieten niet gering zijn, is het mogelijk, dat de plan nen op korte termijn in uitvoering genomen kunnen worden. De verbouwing, die „Kennemergaarde" hiervoor zal moeten ondergaan is zeer ingrijpend naar schat ting is er drie ton mee gemoeid, voor er een tehuis voor chronische zieken van gemaakt is. Voor de huisvesting van het verplegend personeel denkt men aan de bouw van een aantal flats in de buurt, maar aanvankelijk zal het personeel op de boven verdieping van het landhuis ondergebracht moeten worden. Velsens gemeentebestuur zal, indien de plannen doorgaan, hiermee een ereschuld jegens de chronische lijders aan diverse ziekten kunnen inlossen en op landelijk niveau een acuut probleem gaan stellen: er zijn namelijk in den lande maar heel wei nig plaatsen, waar de chronische zieke, die veelal overgeleverd is aan een zich met hem nauwelijks bemoeiende gemeenschap, zich thuis kan voelen en waar hij of zij bo vendien de medische verzorging kan vin den, die er van geval tot geval nodig is. Reeds eerder waren er, zoals wij destijds gemeld hebben, plannen in de boezem van het Velsense gemeentebestuur, die in de richting van een ziekenhuis van deze aard wezen en ook on particulier terrein is er gedacht aan de verwezenlijking dezer wens. De moeilijkheden bij de realisatie van een dergelijk tehuis zijn uiteraard groot, niet alleen uit een oogpunt van bouwvolu me en bouwkosten, maar ook in medisch opzicht. Het bouwvolume, dat "Velsen no dig heeft, indien Kennemergaarde voor een dergelijk instituut geschikt wordt ge maakt, zal uiteraard veel geringer zijn dan bij nieuwbouw. De medische aspecten druisen wel eens in tegen de economische, welke doen uitkomen, dat alleen een gro ter instituut van 130 tot 140 bedden aan vaardbaar en rendabel is. De medicus zal namelijk veelal stellen, dat in een dergelijke uitgebreide inrich ting juist voor de chronische zieke, die zich door zijn kwaal vaak nog wel kan red den maar andere eisen stelt aan recreatie. Wellicht ook revalidatie maar bovenal aan sfeer, de juiste omgeving niet kan worden geschapen: het is gauw te groot en men zal dus meestal de voorkeur geven aan een kleinere inrichting, die echter volgens de econoom het bezwaar van een grotere kostbaarheid met zich draagt. Velsen, waar onder meer in de raad het vraagstuk der chronische zieken al enige malen te sprake is gekomen, wil echter proberen de mogelijkheden, die er in „Kennemergaarde" liggen, te grijpen om met zo weini- mogelijk kosten in deze tijd van bezuinigingen een moderne inrichting te krijgen, waarin bij voorkeur de daar voor in aanmerking komende eigen ge meentenaren een welverzorgd onderdak zullen krijgen. Uit rapporten van deskun digen is wel komen vast te staan, hoe groot de ellende vaak is voor hen, die in een achterkamer wegkwijnen aan een kwaal en die met een juiste, liefderijke omgeving toch nog een stuk van hun levensmoed te rug zouden kunnen krijgen. Sociaal is dit dus een bijzonder aantrek kelijk project, dat echter elders nog al eens is afgestuit op de grote exploitatiekosten. Velsen redeneert echter, dat een groot deel van de chronische zieken reeds thans on der haar zorgen vallen en dat er met een extra-offer veel meer voor deze patiënten te doen zou zijn. Uiteraard houdt men daarbij rekening met een extra-belasting van het jaarlijks budget, omdat er ten slotte een bijna complete ziekenhuis-appa- ratuur zal moeten komen, zij het dan ook zonder operatiekamer. Maar dit alles lijkt deze goede zaak overwaard. Bij het huis Kennemergaarde is de Vel sense manége gevestigd, waarover de me ningen vooralsnog verdeeld zijn: enerzijds ziet men een bezwaar in haar blijvende aanwezigheid, maar er zijn ook stemmen opgegaan, die dit instituut aantrekkelijk achten en de aanblik van de ruitersport voor bijvoorbeeld de lopende patiënten zelfs heilzaam achten. Is dit nevenpro bleem nog nog niet opgelost, algemeen wordt de urgentie van een dergelijk zie kenhuis onderkend in de kring, die zich daarmee bezig heeft gehouden een ur gentie, welke voor de gemeenschap in het algemeen en dus voor Velsen in het bijzon der naar sommigen zelfs uitgaat boven de huizenbouw. In vele gevallen gaat het, zo zegt men, immers om een laatste zonne straal in het leven van mensen, wier be staan versomberd werd door een meestal onhoudbaar ziektebed. les, bestaande uit zes man, een patrouille leider en vier leiders. De hele reis kost een padvinder twee honderd gulden, waarvan echter vaak een gedeelte door de troep wordt betaald. Zo krijgt hij juist het idee, dat hij door zijn troep wordt uitgezonden. Verder moet hij aan enkele speciale eisen voldoen, zoals het bezitten van een „eerste-klas"-insigne. Alleen de beste verkenners zullen onze Nederlandse padvinders dus in Engeland vertegenwoordigen. Ralph Reader, de grote man van de Engelse „gangshows", heeft een speciaal Jamboree-lied geschreven, dat nu reeds over de gehele wereld door padvinders wordt gezongen. De „gangshows", zoals de Engelse pad vindersrevues worden genoemd, draaien vele weken lang in Londen en gaan dan „het land in". Ze zijn veel groter opgezet dan in ons land en kosten vaak kapitalen aan materiaal. Ook in Birmingham zal een revue ter gelegenheid van de Jamboree door Ralph Reader worden geregisseerd. BIRMINGHAM (UP) In Sutton Park, groeit de linnen stad van 300 hectaren waar 31.000 padvinders een onderdak moe ten vinden. De tijdelijke stad krijgt een eigen markt, postkantoor, ziekenhuis, brandweer, kerken, krant, bioscoop en res taurants al zal er als altijd ook op kampvuren gekookt worden. Uit de vreem de verwacht men 24.000 padvinders uit 84 landen. Dit jaar wordt herdacht dat 100 jaar ge leden lord Baden-Powell, de stichter van de padvindersbeweging, geboren werd. Bo vendien worden dit jaar voor het eerst jamboree, „rover moot" en „indaba" tege lijk en tezamen gehouden. De jamboree is bedoeld voor padvinders tussen 14/16 jaar, de „rover moot" voor padvinders van 16 tot 24 jaar, en de „Indaba" voor padvin derleiders en -leidsters van alle leeftijden. ADVERTENTIE Haarlem (Van onze correspondent in Bonn) De ondraaglijke hitte heeft ernstige ge volgen gehad voor de zesduizend West duitse bioscopen. De meeste mensen von den het te warm om naar een bioscoop te gaan en de bioscopen bleven zo goed als leeg. Zelfs degenen, die een vrijkaartje hadden gekregen, waren er niet toe te be wegen een voorstelling bij te wonen. Al leen bijzonder goede films trokken nog enig publiek. Men heeft uitgerekend, dat het finan ciële verlies in Noordrijnland-Westfalen vijftig miljoen mark heeft bedragen, bij een jaarlijkse omzet van 950 miljoen. De hitte is vooral een grote strop voor de kleinere ondernemingen geweest, die, doordat ze pas gebouwd of pas verbouwd en gemoderniseerd waren, grote lasten hebben. Men verwacht, dat ettelijke ex ploitanten hun bedrijf zullen moeten sluiten. De K.L.M.-bemanningen, die dienst zul len doen op de nieuwe Douglas DC-7c vliegtuigen, waarvan de tiende en laatste machine op 1 augustus van Californië naar Nederland wordt overgevlogen, zullen hun opleiding krijgen in een vluchtnabootser, welke een getrouwe copie is van de stuur hut van de DC-7c. Deze vluchtnabootser komt morgen op Schiphol aan en wordt vervoerd met een Globemaster van de Military Air Transport Service. De vluchtnabootser is gebouwd bij de elektronische afdeling van Curtiss Wright te Carlstadt in de staat New Jersey (V.S.). In 51 kratten wordt de nabootser met vrachtauto's naar Newark Airport ver voerd en daar ingeladen in de Douglas Globemaster. Dit reusachtige vliegtuig, dat een vervoerscapaciteit heeft van 20.000 kg, vertrekt eerst naar Dover in de Verenigde Staten, waar een militaire luchtbasis is gevestigd. Daar komt de bemanning, die de machine naar Nederland zal vliegen, aan boord. De DC-7c vluchtnabootser weegt bijna 14Vs ton en de Globemaster is de enige machine, die een dergelijke vracht, waarbij zich een complete neus van de DC-7c be vindt, kan vervoeren. Met de oefenstuurhut kan de gehele be manning, bestaande uit piloten, de boord werktuigkundige en de telegrafist tegelijk oefenen. Elke handeling van de beman ningsleden wordt nauwkeurig geregi streerd. Alle vlieg-, naderings- en start omstandigheden kunnen nauwkeurig wor den nagebootst. De telegrafist kan gedu rende de namaakvlucht positiepeilingen op radiobakens uitvoeren. Het geluid van de motoren wordt eveneens nagebootst even als dat van de banden wanneer zij de lan dingsbaan raken. De Haarlemse rechtbank heeft geen fail lissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd opge heven het faillissement van H. Kuiper, houder van een edelpelsdierenfarm, Raam- singel 30a rood te Haarlem. Rechter-com- missaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 54. Bij arrest van het gerechtshof te Am sterdam is, na hoger beroep, vernietigd het v?.nn^s do rechtbank te Haarlem waar bij J. F. M. C. de Rijk, horlogemaker, Van Saelenplantsoen 5 te Velsen, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Beverwijk, Vondellaan 20, tot curator. EEN BIJZONDER JUBILEUM BIJ HOOGOVENS - het 40-jarig feest van president-directeur ir. A. H. Ingen Housz, die in juli 1917 in de commissie werd opgenomen, die het IJmuidense bedrijf voorbereidde is gisteren begonnen met een intieme bijeenkomst in de kring van naaste mede werkers, familie en commissarissen maar in de avonduren uitgelopen op een vrolijk, algemeen feest met liefst twee serenades: de Hoogovenharmonie bracht de jubilaris in hotel Duin en Kruidberg een schitterende hulde als onderbreking ener cocktailparty en de Beverwijkse Harmoniekapel her haalde dit muzikaal eerbetoon in de latere avond aan de Prins Bernhardlaan voor het huis van de heer Ingen Housz. Vele toepasselijke geschenken en een onafzienbare rij felici taties hebben deze dag kracht bijgezet: een gouden leg penning met een toepasselijke beeltenaar, vele bloemen en bovenal een geschilderd portret van hemzelf, dat door de jongste zoon van de president-directeur werd onthuld. Het ersoneel bood hem daarna de portretten zijner jongste inderen aan en vele sprekers hebben de jubilaris de karak teristiek meegegeven die hij verdient: „leider par-excellence". Aangenomen naar Sprang (N.-Br.): P. J. Bos, kand. te Veenendaal, die bedankte voor Leerbroek, Mastenbroek, Meerkerk, Polsbroek en Vlist, Ter Aa en voor Wijk bij Heusden. Aangenomen naar Hei- en Boeicop: A. Kastelein, kand. te Zegveld, die bedankte voor Giessen-Nieuwkerk. Geref. Kerken Geroepen te Hijken (Dr.) G. Vesseur, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Harlin- gen: C. W. de Vries te Lollum (Fr.). Be roepen te Engwierum: C. J. Tissink, kand. te Middelburg. Bedankt voor Nieuwdorp: K. Vegter te Noord-Scharwoude. Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar Zaamslag: P. Zwier te Elburg. Bedankt voor Broek onder Ak- kerwoude en voor Midwolda (Old.) Th. Rutters te Stadskanaal-Wildervank. Tweetal te Nieuwpoort: J.van Doorn te Ermelo en H. C. van der Ent te Werken dam. Geref. Gemeenten Bedankt voor Paterson (New Jersey, U.S.A.): H. Rijksen te Vlaardingen. In het bedrijfsrestaurant is des morgens de huldiging gevierd. Na het welkom betrad daar de heer A. F. Bronsing, voorzitter van de Raad van Commissarissen van Hoogovens, als eerste spreker de katheder. Het was hem een ge noegen, te mogen constateren, dat de heer Ingen Housz, die steeds bij jubilea een ac tieve rol speelt, thans passief moet luiste ren naar de redenaars, die behoefte voe len om namens velen de jubilaris toe te spreken, nu hij de dag herdacht, waarop hij veertig jaar geleden zijn werk zaamheden ten behoeve van het hoogoven- bedrijf begon Commissarissen hebben de grootste waardering voor de wijze, waarop de heer Ingen Housz zijn taak heeft vervuld. Zijn succes wortelt grotendeels in het besef, dat bij het leiding geven aan een zo groot bedrijf drie belangen een grote rol spelen: het belang van het personeel, het belang van de maatschappij en het belang van de Nederlandse gemeenschap. De heer P. L. Bentz van den Berg hul digde namens de directie de jubilerende collega en vond in enkele punten van de notulen van vergaderingen van gedele geerd commissarissen uit 1920 aankno pingspunten voor een jubileumtoespraak. Nog niet het hoogste Sinds de jubilaris voorzitter van de di rectie is, drukt hij zijn persoonlijke stempel op de leiding. De heer Bentz van den Berg, die sedert 1924 dus 33 jaren lang met de heer Ingen Housz samenwerkt, consta teerde, dat men trots kan zijn op het ge presteerde, al is eerst later de erkenning gekomen, dat de keuze van IJmuiden als standplaats een goede was. „Wij hebben nog niet het hoogste bereikt, zegt spreker, wij zijn immers nog niet het grootste ijzer- en staalbedrijf doch wat onze pro- dukten, dunne en dikke platen betreft, spe len wij een grote rol", zei de directeur en schetste vervolgens de heer Ingen Housz als een uitstekend technicus, een knap lei der en vooral ook een ondernemer in de ware zin van het woord. Allen hebben hier van mogen profiteren, en functies in de internationale staal wereld getuigen ervan, dat de jubilaris ook daar een leidinggeven de figUUr iS. ao rr.. Terugblikkend zag spreker de jubilaris als een mens, die in een nieuwe, zwakke, onderneming is begonnen en als topfiguur zal eindigen in een sterk, internationaal georiënteeerd groot bedrijf, dat goed ver ankerd ligt. Nadat hij zijn collega de gouden erepen ning had overhandigd, die voortaan alle veertigjarige jubilarissen ten deel zal val len, deelde de heer Bentz van den Berg mede, dat aan de schilder Sierk Schreuder opdracht is gegeven een portret te tekenen van de jongste zoon van de jubilaris, welk portret een geschenk zal zijn van de drie mede-directeuren en hun echtgenoten. Verder zei spreker, dat de directeuren hebben gemeend, dat in de directie-verga derzaal, waar reeds de geschilderde por tretten van de heren Wenckebach en Kess- ler hangen, nog het portret van de heer Ingen Housz ontbreekt om het drieman schap dat aan de wieg van dit bedrijf heeft gestaan, te voltooien. Dit portret, eveneens van de hand van Sierk Schreuder, werd hierna door Maarten Ingen Housz, de jong ste zoon, onthuld. Namens personeel Namens het gehele personeel sprak voorts de heer P. M. Mulder, secretaris van de Ondernemingsraad. In een vlotte, goed opgebouwde toespraak stelt spreker aller eerst vast, hoe de jubilaris zich een waar zoon van dit volk heeft getoond, toen hij bezield door ondernemingslust als jong ingenieur met ambities, voor wie de toe komst min of meer al uitgestippeld lag, de moed en het inzicht heeft gehad een in dertijd voor avonturiers uitgemaakte groep mensen te volgen. De heer Mulder noemde de jubilaris de exponent van de onderne mingsgeest van ons volk, dat zonder grond- rijkdommen kans heeft gezien dit bedrijf op te bouwen. „De heer Ingen Housz ver dient daarvoor niet alleen de dank van het bedrijf doch van allen die van zijn werk profijt hebben getrokken." Spreker illus treerde dit door te constateren, hoe de ge meente Velsen op 1 januari 1925 31113 in woners telde en op 1 januari 1957 59248. Voor Beverwijk zijn deze cijfers 8926 en 32543. „De vooruitgang van deze streek en de groei van de bevolking is wel niet ge heel, maar toch zeker voor een groot deel, te danken aan de ontwikkeling van Hoog ovens en aangesloten bedrijven en de heer Ingen Housz heeft daarin een zeer belang rijk aandeel gehad." Verder stelde de heer Mulder vast, dat de interesse van de jubilaris zich niet be perkt tot het leiden van het bedrijf. De sociale kant daarvan komt op de eerste plaats en de in het leven geroepen fondsen zijn grotendeels het werk van de jubilaris, wiens streven niet ophoudt als de jaar rekening kloptNamens het gehele personeel zegde de heer Mulder de heer Ingen Housz daarvoor dank en hij bood de verheugde vader symbolisch de door Sierk Schreuder te tekenen portretten van de kinderen Louise en Arnold aan. Een album met handtekeningen getuigde van het grote aantal dergenen, die aan dit cadeau bij droegen. Senior Bedrijfsdirecteur ing. F. W. E. Spies, die het langst onder leiding van de jubilaris werkte (sinds voorjaar 1922, toen hij in Duitsland de plannen voor dit bedrijf op de tekenplank zag ontstaan, een bedrijf, dat toen in Europa als een op revolutio naire principes gebaseerd bedrijf werd be schouwd), liet enkele der eerste medewer kers de revue passeren, allen mannen, die

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9