Sport in het kort Vierdaagse tippelaars kregen het moeilijk op regenachtige dag Pat McAteer versloeg Leen Jansen West-Indië voor 142 all out in eerste innings vierde testmatch Renault Frégate NAAIMACHINES Toch betrekkelijk weinig uitvallers Scheidsrechter maakte einde aan gevecht Hattrick van Surrey- bowler Loader VRIJDAG 26 JULI 1957 9 Avery Brundage mag naar Bulgarije reizen Zeven uitvallers bij de Vierdaagse in Apeldoorn Het Oosten" verloor ruim van Duitse schakers Jan Snoeks voor f 30.000 naar Ajax „Vlissingen" wil overgaan naar betaald voetbal „Uitgesloten'zegt KNVB Waterpoloprogramma voor komende week Internationale wedstrijden voor tennisleraren De waterpolocompetitie HVGB niet opgewassen tegen DZV-ers Wereldrecords van IAAF GARAGE „DEN HOUT" Piet Steenvoorden won Ronde van Heiloo Gerrit Voorting won met ruim verschil in Zwolle Het klassement voor Desgrange-Colombo Kort nieuws Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken heeft bevestigd dat aan Avery Brundage, president van het I.O.C., een speciale vergunning is verleend om naar Bulgarije te reizen, waar hy de zit tingen van het I.O.C. in september zal voorzitten. Een woordvoerder van het departement heeft verklaard dat de richtlijn nog steeds was reizen van Amerikaanse burgers naar Bulgarije te verbieden, maar dat een bij zondere uitzondering voor Brundage was gemaakt in verband met zijn unieke positie. Zoals bekend onderhouden de Ver. Sta ten geen diplomatieke betrekkingen met Bulgarije. Brundage had eerder gezegd dat hij zijn ambt wellicht zou neerleggen ten zij hem toestemming werd verleend de bijeenkomsten van het I.O.C. in Sofia bij te wonen. ADVERTENTIE es 2257 Ik wou filter gaan roken en nu is Essex filter mijn merk. Waarom Omdat ik dat de lekkerste Vir ginia met filter vind. Of ik Essex filter een goede sigaret vind? Ja, héérlijk! Die speciale fil ter maakt hem zo zuiver en zacht voor je keel. Voor 'n keurig-getikte brief èn voor de lekker ste sigaret kunt U bij mij terecht. Ik heb altijd Essex filter bij de hand Hoe ze 't doen, weet ik niet, maar die Essex filter laat werkelijk de smaak van de tabak volledig tot je komen. Nou meneer, als U 't mjj vraagt, ik blijf bij Essex filter. Dat is nou de enige filter-sigaret die lekker Is en lekker blijft. Hjalmar Roedas, een 57-jarige inwoner van Oslo, heeft een bewogen dag achter de rug. Hij begon de derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse, waarin de tocht ging door het Rijk van Nijmegen, niet al te best. De lange, gry'ze Noor schrok pas wakker in zijn pension, toen de startcon- trole's allang gesloten waren. Even scheen de toekomst somber voor Roedas. Even leek het alsof zijn lange tocht van de Noorse hoofdstad naar Nijmegen voor niets was geweest. Behulpzame officals hebben hem echter gered. Hy mocht star ten en om kwart voor negen troffen wij hem in de tuin van de „Vereniging" aan, toen hij op het punt stond zyn 40 km lange tocht te beginnen. Weliswaar moest de Noor op de gebrui kelijke tijd dus om uiterlijk zes uur terug zijn, maar over dat uurtje tijdver lies maakte hij zich weinig zorgen, dat liep hij wel weer in. En inderdaad, na een tien tal kilometers had hij de eerste groepen reeds ingehaald, steeds verder ging zijn „opmars". Tien minuten voor vier zagen wij hem weer op het Keizer Karelplein terug. Tevreden ging hij op een stoel zitten; de kans dat hij voor de vierde achtereenvol gende keer de vierdaagse uit zal lopen, was aanmerkelijk vergroot. Hij dronk een glas bier, stak een sigaret op en ging in gezwinde pas naar huis, want, zo vertel de hij ons in een mengeling van Duits, Engels, Noors en gebarentaal: „Morgen moet ik weer vroeg op Regen Het heeft de derde dag langdurig gere gend. Pas tegen de middag werd het droog. Het is daardoor een bijzonder moeilijke tocht geworden voor de 11.800 wandelaars, die donderdagmorgen startten. Wel was het parcours gedeeltelijk veranderd en wa ren de beruchte „klims" van de St. Jans- berg en de Piet de Kiekberg vermeden om dat daar dé wegen zo langzamerhand te smal zijn geworden voor het steeds groei ende Vierdaagse-leger. Maar in plaats daarvan was de beruchte Zevenheuvelen- weg in de route opgenomen. Het is moeilijk te zeggen aan welk par cours de wandelaars de voorkeur geven. Maar dat velen het erg moeilijk hebben gehad, toen zij deze prachtige, kilometers lange weg voor zich zagen is zeker. De omgeving was schitterend, de weg door sneed een met rijpend koren bedekt land schap. Maar de vele glooiingen konden de wandelaars ditmaal nu niet bepaald beko ren. Het slechte weer heeft de publieke be langstelling alleen in de vroege morgen uren wat kunnen beïnvloeden. Bij de Mo lenhoek, Mook en vooral bij Groesbeek Op de derde dag van de Apeldoornse Vierdaagse hebben de wandelaars het zwaar te verduren gehad van de regen, die vrijwel onophoudelijk de deelnemers heeft geplaagd. Maar ondanks al deze bezwaren de omstandigheden heeft de tocht opnieuw een uitstekend verloop gehad en toen de balans op het einde van de dag werd op gemaakt, bleek dat slechts één uitvaller behoefde genoteerd te worden. In totaal zijn het er nu 7, zodat vrijdagochtend 912 deelnemers aan de start zullen verschijnen, tenzij onwillige spieren het onmogelijk maken. Het parcours leidde vandaag naar Beek bergen voor wat de „dertigers" betreft. De lopers van de 40 en de 50 km maakten een omweg over de Woeste Hoeve en Hoender- lo, waarna de gehele karavaan tenslotte over Ugchelen de terugreis aanvaardde. Op de laatste dag worden o.a. de plaat ten Uddel, Nieuw Milligen en Assel aange daan. V Tussen de H.S V. „Het Oosten" en de Postsportverein Hamburg is een schaak- massakamp gehouden. De Sportverein was versterkt met twee gasten, n.l. de gebroe ders Klaeger, welbekend uit de vele kam pioenschappen van Duitsland. Het bestuur van „Het Oosten" bood ter gelegenheid van deze ontmoeting, het was n.l. het eerste internationale contact van deze vereniging met een of andere buiten landse vereniging, de Duitse spelers met hun dames een diner in restaurant Mun- niks aan. Hierna werd om 8 uur de strijd aan 19 borden aangebonden. Aan het eerste bord speelde de heer A. Herfst tegen L. Klaeger, ook bekend uit de vele Hoogoven toernooien, waar hij in de eregroepen uit kwam, een goede partij, welke in remise eindigde. Hoe meer de avond vorderde, des te groter werd de achterstand en het was toch wel duidelijk hoe sterk deze schakers waren. Rest te vermelden, dat de heer Ken- sen tegen de dameskampioen van Hamburg, Frau Brandler uitkwam. Deze partij ging ook voor Het Oosten verloren. De uitein delijke uitslag was 13-6 in het voordeel van de Postsportverein. Het plan bestaat om een aantal spelers van Het Oosten volgend jaar een tegen bezoek te laten brengen aan de Duitse tegenstanders. werd het evenwel duidelijk dat zelfs die dreigende wolken de mensen niet in hun huizen konden houden. Na Groesbeek kwam dan die Zevenheu- velenweg. I»e tientallen, die zich op de vlakke weg, al dan niet met behulp van anderen, nauwelijks hadden kunnen hand haven, zijn op die weg aan de kant gaan zitten en hebben daarna gepoogd een lift naar Nijmegen te krijgen. Ook de E.H.B.O. kreeg het ditmaal druk, dat is begrypelijk, want de experts noemen de derde dag de zwaarste. En wanneer het dan juist regent, wordt het dubbel moei- ïyk. Dat toch maar 56 wandelaars niet uit sluitend op eigen kracht in Nijmegen zijn terug gekomen, pleit voor de wilskracht van de lopers, want dit aantal is betrek kelijk laag, lager zelfs dan dat van de tweede dag toen er 87 uitvallers waren. Vandaag mogen dus ten hoogste 11.744 lo pers hun triomftocht beleven, wanneer langs de St. Annastraat weer vele tiendui zenden toeschouwers de deelnemers voor hun prestaties zullen belonen met toejui chingen en bloemen. Op de laatste dag van de Vierdaagse in Nijmegen zijn er 11.723 deelnemers voor de vierde mars vertrokken. Donderdag waren er 56 uitvallers en vanmorgen verschenen 21 deelnemers niet aan de start. Het weer was op de laatste dag bijzonder slecht. Vroeg in de morgen had het hard geregend. Gelukkig leidde de route over Grave, Gen nep en Cuyck over goede vlakke wegen. Vermoeide voeten in ruststand. 4 De Nederlandse middengewichtkampioen Leen Jansen heeft in Liverpool verloren van de Britse en empire-kampioen midden gewicht Pat McAteer. Na de achtste ronde van het gevecht, dat op tien ronden was bepaald, kwam de scheidsrechter tussen beide om de Britse bokser tot winnaar uit te roepen. Leen Jansen had een zware, bloedende verwonding aan het rechteroog. Het was een hard en levendig gevecht. McAteer, die sedert de tragische wedstrijd tegen Jimmy Elliott in Zuid-Afrika, in mei j.l. niet meer in de ring was geweest, had om een sterke tegenstander gevraagd. Wel nu in Leen Jansen had hij die tegenstander gevonden, want al was de puntenvoor- sprong van de Engelsman ruim toen de scheidsrechter een einde aan de strijd maakte, steeds moest hij op zijn hoede blijven voor de Nederlander, die uitstekend partij gaf en die voortdurend in staat leek nog voor een verrassing te kunnen zorgen. Aan het einde van de achtste ronde ging Jansen voor het eerst door de knieën. Een voltreffer zond hem naar het canvas, maar toen de bel na de zevende tel van de referee het einde van de ronde aankon digde, was men er rond de ring van over tuigd, dat Jansen vóór de tiende tel weer op de been zou zijn geweest. De felle serie korte hoeken naar het hoofd had echter een bloedende verwon ding bij het rechteroog veroorzaakt en scheidsrechter Frank Wilson vond het nodig het gevecht als beëindigd te be schouwen. Zeer tot ongenoegen van de Rotterdammer en het publiek. Kort tevoren had Jansen enkele waar schuwingen gekregen wegens gevaarlijk laag inkomen met het hoofd en zijn mana ger kreeg de aanzegging, dat Jansen een De besturen van de voetbalverenigingen Stormvogels en Ajax zijn tot overeen stemming gekomen inzake de transfer van de Stormvogels-speler Snoeks. Snoeks zal het komende seizoen voor de Amsterdamse landskampioen uitkomen. Stormvogels ontvangt een transfersom van 30.000. De Zeeuwse amateur eersteklasser „Vlissingen" overweegt op korte termijn over te gaan naar het betaalde voetbal. Dit werd tijdens de jaarvergadering van deze club medegedeeld door de voorzitter, de heer A. W. Levering, die de kans welis waar gering maar niet uitgesloten achtte, dat Vlissingen reeds met ingang van het aanstaande seizoen aan de competitie van de semi-profsectie deelneemt. Mocht dit niet gelukken dan zal er in ieder geval aktief naar worden gestreefd om met ingang van het seizoen 1958/59 over te gaan naar het betaalde voetbal. De heer Levering was er van overtuigd, dat Vlissingen organisatorisch en sporttech- nisch rijp is voor het betaalde voetbal. Voor de financiële problemen zag de heer Levering wel uitkomst. Verwacht mag worden, dat de N.V. Kon. Mij. „De Schel de" de voetbalclub Vlissingen financieel zal steunen bij het verwezenlijken van de plannen. Als de plannen doorgaan, is Vlis singen de eerste semi-profclub in Zeeland. Meegedeeld werd nog, dat binnen en kele maanden begonnen zal worden met de aanleg van twee velden voor een sport veldencomplex, dat tenslotte een hoofd- veld rqet tribune en restaurant, twee bij- velden en een half verhard trainingsveld zal omvatten. Zonder de grondprijs zal de uitvoering van het plan f 800.000 kosten. Over de uitvoering zijn besprekingen met de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" gevoerd, die, naar verwacht wordt, de aanleg voor een groot deel zal financieren. Van de zijde van de KNVB wordt naar aanleiding van de woorden van de heer Levering medegedeeld, dat het uitgesloten moet worden geacht dat „Vlissingen" dit jaar zal worden toegelaten tot de semi- prof-sectie. Voor de competitie Koninklijke Neder landse Zwembond zijn in de week van 29 juli tot en met 2 augustus de volgende wedstrijden vastgesteld: Maandag 29 juli: dames eerste klasse: DWTNeptunus Amersfoort. Reserve tweede klasse B: DWT 4VZV 2. Heren tweede klasse: DWTKroosduikers. Reser ve tweede klasse A: AZ '70 2Haarlem 3. Dinsdag 30 juli: Dames derde klasse A: VZVWaterlelie. Heren eerste klasse C: HaarlemZwemlust. Tweede klasse B: VZVNeptunus Zaandam. Reserve tweede klasse B: DAW 2Haarlem 2. Reserve derde klasse B: Haarlem 4VZV 2. Woensdag 31 juli: dames derde klasse B: HPCHVGB. Heren eerste klasse C: DWR Het IJ. Reserve tweede klasse A: DWR 2HZC 2. Reserve tweede klasse B: HPC 3—HVGB 3. Donderdag 1 augustus: Heren eerste klasse A: HPCHVGB. Reserve eerste klasse A: HPC 2—HVGB 2. De batsmen van West Indië hebben in de vierde testmatch, die in Leeds tegen Enge land wordt gespeeld, een slechte start ge had. Zy gingen all out voor 142 runs. De held van de dag was de Surrey-bowler Peter Loader, die zes wickets nam voor slechts 36 runs. Aan het einde van de dag had de Engelse battingside geantwoord met 11 runs voor het verlies van 1 wicket. De bowlingcijfers van Loader waren 20.3- 9-36-6. Bij de laatste drie wickets van de in nings verrichtte hij de eerste hattrick in een testmatch sedert die van Tom God- dard voor Engeland in de test van 1938 tegen Zuid-Afrika. De laatste vijf West- indische wickets gingen neer voor slechts 3 runs. Kanhai, topscorer bij de West-Indiërs. De Westindische captain Goddard won de toss van zijn collega Peter May en be sloot te gaan batten op een pitch die voor batsmen in uitstekende conditie leek. Des ondanks waren de West-Indiërs al heel gauw in grote moeilijkheden. Op een totaal van 42 waren er al drie batsmen (Sobers, Worrell en Weekes) verdwenen, allen als slachtoffer van de Surrey fast-medium- bowler Loader. Met Kanhai en Walcott aan de wickets leek er een verbetering in te treden. Zij scoorden weliswaar zeer langzaam na de lunch, maar slaagden er toch in het totaal op te voeren tot 112. Bij dat totaal werd Walcott in de slips gevangen door Cow- drey op Lakers bowlen. Een uiterst nuttige stand van 70 runs, die twee uur en twintig minuten had geduurd, was gebroken. Toen kwam de nieuwe bal. En dat be tekende onverwacht snel het einde van de Westindische innings. Topscorer werd Kanhai met 47 (in ongeveer twee uur ge scoord). Aan de staart van de order was het een komen en gaan, omdat Loader vrijwel onbespeelbaar bleek. De 23.000 toeschouwers in Leeds waren nauwelijks uitgejuicht over de fraaie pres tatie van Loader of zij waren al weer heel stil, omdat bij een totaal van 1 run het Engelse openningsbat Smith voor een duck werd gebowld door Worrell. Peter Richard son en Graveney voerden daarna het totaal tot elf op, waarna de speeltijd voor de eer ste dag was geëindigd. Het scorebord was: West-Indië eerste innings: Worrell bowled Loader 29 Sobers c. Lock bowled Loader4 Kanhai 1. b. w. bowled Laker 47 Weekes bowled Loader0 Walcott c. Cowdrey bowled Laker 38 Smith bowled Trueman 15 Pairaudeau bowled Trueman6 Goddard bowled Loader 1 Alexander not out 0 Ramadhin c. Trueman bowled Loader 0 Gilchrist bowled Loader 0 Extras 2 Totaal 142 Loader nam 6 wickets voor 36 runs, Laker 2 voor 24, en Trueman 2 voor 33. Engeland eerste innings: Richardson not out 10 Smith bowled Worrell 0 Graveney not out 1 Totaal 11 Van 6 tot en met 11 augustus worden in Noordwijk de jaarlijkse tenniskampioen schappen voor profs (tennisleraren) gehou den, waaraan spelers uit acht landen zul len deelnemen. Aan deze kampioenschap pen gaat een landentoernooi vooraf. Op maandag 5 augustus komen in dit landentoernooi tegen elkaar uit: Oosten rijkDuitsland in het sportpark in Eind hoven. FrankrijkEngeland in het sport park van 's-Hertogenbosch en in Den Haag: NederlandZwitserland (Berg en Dal). Dinsdagmorgen 16 augustus speelt in Amsterdam Australië tegen Pakistan. De winnaars van de ontmoetingen AustraliëPakistan en OostenrijkDuits land spelen daarna eveneens op 6 augus tus in Emmen (Drente) tegen elkaar. De verliezers van genoemde ontmoetingen komen op dezelfde dag in Amsterdam tegen elkaar in het strijdperk. Dinsdag treden dan ook de winnaars tegen elkaar aan van de ontmoetingen FrankrijkEngeland en NederlandZwit serland en wel in Oldenzaal. In welke plaats de verliezers van deze ontmoetingen het tegen elkaar zullen opnemen is nog niet bekend. De finale van dit toernooi is vastgesteld op woensdag 7 augustus en wel in Doe- tinchem. ADVERTENTIE diskwalificatie riskeerde. In de vijfde en zevende ronde was Jansen even in de meerderheid geweest, maar toch was het de Nederlander, die het eerst tekenen van vermoeidheid gaf. In de waterpolo-ontmoeting HVGB-DZV, die donderdagavond voor de eerste klasse heren in de zweminrichting aan de Klever laan in Haarlem werd gespeeld, wist HVGB een achterstand van twee-nul weg te wer ken, maar moest uiteindelijk toch de eer aan de gasten laten. Vooral in de eerste helft werden er vele schoten van HVGB in de DZV-verdediging onderschept en tot corner verwerkt. Kore- vaar opende met een ver schot voor DZV de score. Toen trok HVGB goed samen spelend op het DZV-doel af; het liep uit op een hoekworp, die HVGB niets oplever de. Daarna zette DZV een tegenaanval in, waaruit Aalbers de DZV-voorsprong op twee-nul bracht. Wederom kwam HVGB goed samenspe lend in de aanval. Uit een voorzet van Hogeland verkleinde Boon de HVGB- achterstand. Na de rust werd een vrije worp van Meulenberg door Hogeland in geschoten. Hierna zakte het spel van HVGB af. Aalbers wist zich op handige wijze van de HVGB-verdediging vrij te maken en bracht de stand op twee-drie. Tenslotte stelde bij een verwarring voor het HVGB-doel Van der Zwan de DZV- overwinning op vier-twee veilig. De internationale Atletiek Federatie (I.A.A.F.) heeft de volgende wereldrecords erkend: Heren 120 yards horden: 13-4 sec. Davis (V.S.), Bendgo (Australië) 17-11-1956. 4 x 220 yards estafette en 4 x 200 meter estafette: 1 min. 23.8 Sec. Verenigde Staten ing, Stanfield, Baker en Morrow), Sydney üstr'iliëj' 5-12-lWg. 4 x 880 yards estafette: 7 min. 22.9 sec. Verenigde Staten (Walters, Spurrier, Sowell en Courtney), Sydney (Australië) 5-12-1956. 2 uur snelwandelen: 26.117 meter (16 mijl 403 yards) Allsopp (Australië), Melbourne 22-9-1956. Dames 200 meter: 23.2 sec. Betty Cuthbert (Austra lië), Sydney 16-9-1956. 400 meter en 440 yards: 57 sec. Mariene Matthews (Australië). Sydney 6-1-1957. 4 x 110 yards estafette: 45.6 sec. Australië (Shirley Strickland de la Huntey. Norma Crocker, Fleur Mellor, Betty Cuthbert), Syd ney 5-12-1956. 4 x 200 yards estafette: 1 min. 36.3 sec Australië (Mariene Matthews, Norma Crocker, Fleur Mellor en Betty Cuthbert) Sydney 5-12-1956. De I.A A.F. heeft de niet-orthodexe wijze van speerwerpen verboden. Aan het regle ment is de alinea toegevoegd: de speer moet over de schouder of over het bovenste ge deelte van de werp-arm worden geworpen en mag niet worden gezwaaid of geslingerd. ADVERTENTIE PRACHTIGE WEGLIGGING - ELEGANT Verbruik; 13 liter op 150 km Prijs vanaf f 7.990.— AAD VAN HARDEVELD. Tijdens inter nationale wedstrijden in Dublin is Aad van Hardeveld op de 100 yards tweede gewor den achter de Schot Whitlock. Van Harde veld finishte met miniem verschil achter Whitlock, die precies 10 seconden noteerde. OM DE GALEA-BEKER. In de Italiaanse zone van het tennistoernooi om de Galea- beker heeft Italië in San Remo een 5-0 overwinning op Oostenrijk behaald. WILLEM II. Willem II heeft de 27-jarige Duitse voetballer Zaro gecontracteerd. De Tilfourgse club heeft nu het maximaal aan tal buitenlandse spelers, namelijk 3, te we ten de Belg Mathys, de Joegoslaaf Nicolic en de Duitser Zaro. LONGA. Longa heeft twee spelers ge contracteerd. Het zijn Van der Waal van Sparta en Jansen van SVV, DE ACHT VAN CHAAM. Voor de weg wedstrijd voor profs, de „Acht van Chaam" op 7 augustus, is de volledige Nederlandse ploeg ingeschreven die aan de Ronde van Frankrijk heeft deelgenomen. IRENE JANSEN. De Nederlandse ama zone Irene Jansen is woensdag ex aequo als eerste geëindigd tijdens een internationaal jeugdsprirugconcours in Londen. Zij bereed het paard „Adelboocn". Irene Jansen deelde deze plaats met nog tien andere deelnemers(sters). De jury be sloot de prijs aan hen gezamenlijk toe te kennen, nadat zij het parcours twee keer hadden afgelegd. POTGIETER GEWOND. De wereldre cordhouder op de 440 yards horden, de Zuidafrikaanse atleet Gert Potgieter, raak te tijdens een rugbywedstrijd in Johannes burg gewond. Met een wervelbreuk is hij naar het ziekenhuis vervoerd. De wegkampioen der amateurs, Piet Steenvoorden uit Heemstede, heeft zich in de wielerronde van Heiloo zijn titel ten volle waardig getoond. Samen met de Alk maarder Bloedjes, Pronk uit Warmenhui- zen en De Groot uit West-Graftdijk had hij in deze koers een voile ronde voor sprong veroverd op het peloton. In de be slissende eindsprint tussen de vier leiders toonde Steenvoorden zich onbetwist de sterkste. De ongeveer tachtig renners zaten in deze Ronde van Heiloo nog maar nauwe lijks op de fiets of Pronk, Bloedjes en De Groot beraamden reeds een serieuze uit looppoging. Alleen Steenvoorden bleek zo vroeg in de strijd genegen om met de drie demarranten mee in het offensief te gaan. Deze vroegtijdige vlucht bleek ach teraf bezien meteen de beslissende te zijn. Er was zo'n kleine veertig kilometer af gelegd, toen de vier vluchtelingen hun op mars voltooiden door alle overige renners een ronde achterstand te bezorgen. Van toen af heeft Steenvoorden een controle rende invloed uitgeoefend op het wed strijd verloop. Hij stond geen enkele ont snapping meer toe. Ook Bloedjes en Pronk, die in de slot fase om beurten probeerden om weg te ko men, gaf hij geen meter prijs. Alleen Cu- velier, De Boer en Enthoven mochten toen er van hen geen gevaar meer te duchten viel nog ontsnappen voor een verdeling van de vijfde plaats. De waakza me Steenvoorden liet zich de overwinning niet meer ontglippen. Hij bleef in de eind sprint heer en meester. De uitslag luidde: 1. P. Steenvoorden, Heemstede; 2. J. Bloedjes, Alkmaar; 3. M. Pronk, Warmenhuizen; 4. K. De Groot, West-Graftdijk; 5. op 1 ronde H. Cuvelier, Nieuw Vennep; 6. J. de Boer, Edam; 7. D. Enthoven, IJpolder; 8. H. Scholten, Den Haag; 9. M. Snijder, Halfweg; 10. N. Wit- houd, Amsterdam. Met meer dan een halve ronde voor», sprong heeft de Roosendaler Gerrit Voor- ting een wedstrijd over 80 km (100 renden) op de veemarkt in Zwolle gewonnen. Hij noteerde een tijd van 1 uur 56 min. Daan de Groot en Piet van Est de ani mators van deze wedstrijd, moesten hal verwege de strijd afstappen wegens een lekke band van De Groot. Piet van Est bleef op hem wachten. De achterstand die zij opliepen was echter te groot en zij ein digden dan ook in de achterste gelederen. Wout Wagtmans werd jpervangen door de Amsterdammer Mehagnoul, aangezien hij op doktersadvies niet met zijn verbon den hand in Amsterdam viel hij en brak daarbij een middenhandsbeentje mocht starten. De uitslag luidde: 1 Gerrit Voorting (Roosendaal) 80 km in 1 uur 56 minuten; 2. Van der Pluym (Dussen); 3. Van Wetten (Noordwijkerhout); 4. Nijkamp (Zwolle); 5. Bulten (Zwolle); 6. Stolker (Zuilen); 7. Wim van Est (St. Willebrord); 8. Mehag noul (Amsterdam); 9. Van der Heuvel (Hengelo); 10. De Jongh (Made); 11 Piet van Est (Fijnaart); 12. De Groot (A'dam). Na het beëindigen van dé Ronde van Frankrijk wordt de eerste plaats van het klassement Desgrange-Colombo gedeeld door de Belg Alfred de Bruvne en de Ita liaan Gastone Nencini. De Italiaan kreeg voor zijn zesde plaats in de Tour 20 Dunten toegewezen, het totaal van De Bruyne bleef ongewijzigd. Beiden hebben nu 70 punten. In het landenklassement liep Frankrijk 48 punten in op België, maar het verschil blijft nog zeer groot (België 514 punten, Frankrijk 303 punten). Italië staat met 235 punten op de derde plaats, Spanje 62 pun ten is vierde en Nederland (4" punten) vijfde. Op de lijst komen de namen van elf landen voor. De individuele rangschikking is nu: 1/2. De Bruyne (Belg.) en Nencini (It.), elk 70 punten: 3. Imoaois (Belg.) 65 pnt; 4. Planc- kaert (Belg.) 48 pnt; 5. Janssens (Belg.); 47 pnt; Defilippis (It.) 43 pnt; 7. Louison Bobet (Fr.) 41 pnt; 8/9. Anquetil (Fr.) en Pobl"* 'Sn.), pik 40 pnt; 10. Christian (Oos tenrijk) 36 pnt. De Nederlands» renners zijn als volgt geklasseerd: 24. Wagtmans 18 ont. 28. Wim v~n Est 16 pnt, 59. De Jongh 5 pnt, 63. La have 4 punten. Voor de trofee worden nog twee wed strijden gereden: Parijs- Tours (6 oktober) en de Ronde van Lombardije (20 oktober). ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Rails weg, vlaggen uit. Nu de rails van de Rotterdamsche Tramweg Maat schappij (R.T.M.) definitief weggehaald worden, hebben vele bewoners van de Dordtse straatweg te Rotterdam de vlag uitgestoken. Het trammetje, dat voor auto bussen plaats heeft moeten maken, droeg de bijnaam van „de moordenaar". De bocht waar men nu de rails weghaalt, tegen de grens van Barendrecht aan, stond bekend als een zeer gevaarlijke plek. Menig ongeluk is er gebeurd.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13