Kleuterschoolgeld wordt straks per aanslagbiljet geheven Het kinder hoekje van tante Els Wacht OPRUIMING RESTANTEN Visserij- varia Gebruik van vuilnisemmers wordt waarschijnlijk duurder Santpoort moet afscheid nemen van vertrouwd kermisterrein KNIPPEN EN PLAKKEN Nieuwe verordening op nieuwe basis De 4 SANCTIES BIJ ZOEKRAKEN W oonruimte-verdeling en vordering scheiden „De Jump" in vakantie stemming Overeenkomst met Duits land inzake kustlichten Nieuwe verordening komt dinsdag in de raad Naar de stal terug.... Moppentrommel t je Een fout in de hemel Wat zullen we eens gaan doen? Veel belangstelling voor tennistoernooi Brederode Examens Zebu lacht .Josetje huilt Kostuums Sportcolberts Tweedjassen Süegeniassen extra verlaagde pripen Nieuwe „Loppersum" voor de rederij „Oostzee" V. JJ u Li 19 5 7 De Velsense verordening voor het tarief, geldend voor het ledigen van beerputten en het ophalen van vuilnis is door het invoeren van het uniforme vuilnisemmer systeem, verouderd. B. en W. hebben thans de raad een nieuwe verordening aan geboden, waarin naast een regeling voor het gebruik van de uniforme vuilnisemmers tevens enige bepalingen ten aanzien van het verloren gaan en de reparatie van de emmers zijn opgenomen. De in de ontwerp-verordening genoemde bedragen zijn gebaseerd op het bedrag ad 3.per m3 afgehaald vuil, dat in de bestaande verordening wordt genoemd en dat jaarlijks - door gebruik te maken van uniforme vuilnisemmers - kan worden afgevoerd. Een bedrag van 4.voor het afvoeren van vuil, anders dan met gebruikmaking van de regelmatige ophaaldienst zal in vele gevallen te laag blijken te zijn. B. en W. menen echter, dat het niet raadzaam is hiervoor de volle kosten in rekening te brengen. Deze kosten kunnen sterk wisse len naar gelang van de omstandigheden en wanneer het gevraagde bedrag te hoog zou zijn is de verleiding groot, het vuil ergens langs de wegen te deponeren. De jaarlijkse gebruiksvergoeding voor de uniforme vuilnisemmers is verhoogd van 0.90 tot 1.50 en daarmee aangepast aan de verhoogde kosten. Tenslotte is het bedrag voor het legen van beer- en zinkputten gebracht op het kostenpeil, dat het verrichten van deze werkzaamheden voor de gemeente met zich brengt. Extra emmers De verordening bepaalt, dat het ophalen van huis- en bedrijfsvuil tot een hoeveel heid van maximaal de inhoud van één vuilnisemmer per keer geschiedt, per gezin van minder dan vijf personen of per be drijf, en van maximaal de inhoud van twee vuilnisemmers per keer per gezin van vijf of meer personen. Indien regelmatig meer huis- en bedrijfsvuil aanwezig is, dient men hiervoor bij de gemeentelijke reini gingsdienst één of meer extra vuilnisem mers aan te vragen. Bundelen! Het ophalen van zogenaamd grof huis vuil geschiedt tot een gewicht van maxi- ADVERTENT1E KENNEMER LICHTDRUK KOPIEERINRICHTING (icfitdnuk fotokopie stencii DUINVUETSTR 128 VELSEN-N. Zelfs om de schijn te voorkomen Naar aanleiding van opmerkingen uit de Velsense raad bij de behandeling van de begroting 1957 over de combinatie der ta ken van de commissie van advies voor de woonruimte-verdeling en van de advies commissie voor de vorderingen, hebben B. en W. zich beraden over de vraag, of het wenselijk moet worden geacht, deze si tuatie te bestendigen. Het werd als een voordeel van de ge volgde methode beschouwd, dat de com missie, als het eenmaal tot een vordering komt, volkomen op de hoogte is van het hele verloop van de aanhangige zaak. Hoewel in de praktijk is gebleken, dat deze regeling tot nu toe niet tot moeilijk heden aanleiding heeft gegeven, kan ech ter niet worden ontkend, dat de bestaande toestand aanvechtbare elementen in zich bergt. Aangevoerd zou kunnen worden, dat de commissie bij vordering niet volkomen vrij meer staat in gevallen, waarbij een advies voor een vergunning is gegeven en een af wijzend advies met betrekking tot vorde ring in feite zou neerkomen op het als on juist veroordelen van het eerste advies. Omdat men tot elke prijs gedachten om trent „vooringenomenheid" bij de commis sieleden wil voorkomen, welke bij de be trokken partijen zouden kunnen ontstaan als zij zich bij het verschijnen voor de vorderingscommissie geplaatst zien tegen over dezelfde leden, die in eerste aanleg al een advies hebben gegeven, moet het juister worden geacht, de combinatie van beide taken in één commissie niet te be stendigen. Benzinebewaarplaats aan de Alb. Thijmlaan Ten raadhuize van Bloemendaal te Over- veen l.gt ter inzage een verzoek van de Caltex Petroleum Maatschappij (Neder land) n.v., Conradkade 178 te 's-Graven- hage, om vergunning ingevolge de Hinder wet tot het oprichten van een ondergrondse autogasolie- en benzinebewaarplaats, be staande uit een 6000 liter autogasolie- *~n een 6000 liter benzinetank en twee boven grondse aftapinrichtingen, elk gedreven door een elektromotor van eenderde p.k., in en op het perceel Alb. Thijmlaan 5 te Bloemendaal. Op dinsdag, 6 augustus 1957, te 10 uur, zal in dit raadhuis, gelegenheid worden gegeven om ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn le den, dan wel één of meer door dit bestuur aangewezen ambtenaren, tegen inwilliging van dit verzoek mondeling bezwaren in te brengen. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal in te brengen. In „Hotel RoyaT' wordt door de bridge club „De Jump", ondanks vele absenten tengevolge van de vakanties, de zomer competitie voortgezet. De voornaamste uitslagen waren in per centen: groep A: 1. Prins-Winter 67.26; 2. mevr. Prins-Jonker 57.74; 3. Nieuwkoop- v. d. Gaag 51.79. Groep B: 1 Laman-Schade 59.38; 2. dames Scvdel-Koningstein 58.33; 3. Porck-Porck 55.21. maal 35 kilogram per keer per gezin, mits dit vuil behoorlijk is gebundeld in bundels ter grootte van ten hoogste 35 x 35 x 100 cm. Voor het ophalen van grof bedrijfsvuil, dat regelmatig afgevoerd moet worden, kan men een overeenkomst aangaan met de gemeentelijke reinigingsdienst voor het twee keer per week ophalen van dit be drijfsvuil, mits dit ook weer behoorlijk wordt gebundeld in bundels ter grootte van ten hoogste 35 x 35 x 100 cm. De bundels moeten aan de openbare weg en - indien een trottoir aanwezig is - op de rand van het trottoir worden geplaatst. Grof vuil Grof huis. en bedrijfsvuil, dat niet regel matig voor afvoer beschikbaar is, kan op schriftelijk verzoek, gericht aan de ge meentelijke reinigingsdienst, worden opge haald. De vuilnisemmers mogen voor geen an der doel worden gebruikt dan voor het bewaren van huis- en bedrijfsvuil en zij blijven eigendom van de gemeente en be horen bij het huis. Zij, die een of meer vuilnisemmers in ge bruik hebben, zijn verantwoordelijkvoor het zoekraken en voor beschadiging van de emmers. Zuinigheid geboden Raakt vóór het einde van de afschrij vingstermijn - welke op 10 jaar wordt ge steld - een vuilnisemmer verloren, dan is de laatste gebruiker verschuldigd: 1.50 voor elk jaar van de resterende afschry- vingsduur. Eventuele reparaties aan de vuilnis emmers worden door de gemeentelijke rei nigingsdienst verricht. De gebruikers zijn de reparatiekosten verschuldigd, tenzij de emmer meer dan 10 jaren is gebruikt of de reparatie noodzakelijk is geworden tenge volge van fabricagefouten. Bij de afgifte van vuilnisemmers aan hen, van wie verwacht wordt, dat zij tijde lijk in de gemeente verblijf zullen houden, wordt een waarborgsom gevraagd, gelijk aan de aanschaffingsprijs van de verstrekte emmer(s), vermeerderd met de opslag kosten. De regering heeft aan de Tweede Kamer een nota-wisseling tussen Nederland en Duitsland inzake kustlichten overgelegd. In deze notawisseling is een overeenkomst vervat. In de regeling is bepaald dat, als het voornemen bestaat om in een bepaalde strook nieuwe kustlichten, mistsignalen of radiobakens op te richten of de bestaande installaties te wijzigen en deze Wijzigingen van belang zijn voor de kustverlichtihgs- installaties van de andere staat, beide re geringen elkaar van hun voornemen in kennis zullen stellen en elkaar van be lang zijnde gegevens zullen verstrekken. Iedere regering behoudt echter volledige vrijheid van handelen ten aanzien van de uitvoering, terwijl besprekingen tus sen vertegenwoordigers .der beide kust- verlichtingsinstanties kunnen worden ge voerd. Vroeger heeft ook al zo'n regeling bestaan. In die overeenkomst gold de Duitse verplichting voor een strook van ongeveer 40 mijlen van de grens, terwijl de Nederlandse verplichting zich over een strook van ongeveer 80 mijlen uitstrekte. In de nieuwe regeling geldt de wederzijd se verplichting voor een strook van 40 mijlen van de grens, terwijl de regeling mede de radiobakens omvat. Prijzen van donderdag Heilbot 3-2.40, gr. tong 4.80-4.10, grm. tong 4.40-4.10, kim. tong 4.20-3.70, kl. tong I 3.50-3.20, kl. tong II 3.20-3, tarbot I 3.50-2.70, zalm 5-4.80, alles per kg; tongschar 62, gr. schol 58-51, grm. schol 54-51, kim. schol 54-51, kl. schol I 55-45, kl. schol II 46-20, schar 38-22, bot 18-8, verse haring 17-11, makreel 18.60-11, gr. schelvis 31-20, grm. schelvis 28-19, kim. schelvis 28-17, kl. schelvis I 30-16, kl. schelvis II 22-8, wijting 24-8, gr. gul 43-27, mid. gul 33-19, kl. gul 25-14.10, kl. haai 25-23, ham 88, poontjes 19-18, pieterman 67, kl. koolvis zw. 25-17, alles per 50 kg; gr kabeljauw 170-175, gr. koolvis zw. 54-41, beide per 125 kg. Aanvoer van donderdag 141 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 3 tongscharen schartong, 400 schol, 40 schar, 35 bot, 2810 haring, 1170 makreel, 1480 20 haai, 1 ham, 10 poon, 150 koolvis, 25 schelvis, 280 wijting, 310 kabeljauw en gul, diversen; totaal 6880 kisten. Besommingen van donderdag IJM 18 Adriadne 19.590, SCH 153 ƒ9960, Voor het openbaar kleuteronderwijs wordt van gemeentewege schoolgeld gehe ven, volgens een by algemene maatregel van bestuur te bepalen tarief. Dit tarief is neergelegd in een Koninklijk besluit waarbij ook voorschriften zyn gegeven omtrent de vrijstelling. Deze wordt ver leend, als de inkomsten van de ouders voogden of verzorgers blijven beneden door de minister van O., K. en W. vast gestelde normen. Velsens raad zal thans, rekening hou dend met deze normen een verordening moeten vaststellen, die tevens de school- geldplichtigen aanwijst en de manier van inning der schoolgelden. Wy laten hieron der een overzicht volgen van de voornaam ste bepalingen uit de concept-verordening. Het schoolgeld is verschuldigd voor een leerling, staande onder de ouderlijke macht, door de vader, of, indier. de ouder lijke macht door de moeder alleen wordt uitgeoefend, door de moeder, zowel voor IJM 129 8310, IJM 211 10.900, KW 124 ^^moede'rTn we^oor^e^e" 6620, TX 33 1940, WR 51 4060, IJM 40 d e de v00gdh uitoefen" ook een leerling' 2250, IJM 4 5570, IJM 31 2250, IJM 52 d®te™ dge™tcdeouderlijkemacht of 1620, IJM 78 2680, KW 92 1290, KW 36 nlet St n onCler de ouaerlllKe macnt or 910, KW 53 670, KW 21 580, RO 29 650, Postboy 22.300, Haarlem 21.300. Aanvoer op Urk Door 76 vaartuigen werd woensdag aan de visafslag op Urk aangevoerd: 13.371 pond aal en paling, prijs van 0.90 tot 1.44 per pond, 174 pond snoekbaars 1.50 tot 1.60 per pond, 447 pond baars 1.15 tot 1.33 per pond, 1056 manden nest 2.50 tot 3 per mand van 75 pond. onder de voogdij van zijn vader of moeder is schoolgeld verschuldigd door degene, die voor het kind aanspraak heeft op kin deraftrek op de inkomstenbelasting of de loonbelasting. Meer kinderen Het schoolgeld bedraagt per leerling en per schooljaar 12 maar als meer dan één kind uit hetzelfde gezin een openbare of van rijkswege gesubsidieerde bijzondere kleuterschool bezoekt, wordt het verschul- Als volgende week in Santpoort de jaarlijkse feestweek met harddraverijen, met een ronde van Santpoort en met de ringrijderijen, maar vooral met de kermis op het „weiland met de walviskaak" begint, zal er naar alle waarschijnlijkheid afscheid genomen moeten worden van dit,vertrouwde stukje grond. Want volgend jaar zal de aanleg van de nieuwe weg, die aansluiting geeft op de Hagelingerweg en daarna op de tunnel bij Driehuis wel in volle gang zijn naar verluidt komt de bouw van de grote rotonde aan het einde van de Delftlaan en de daarbij behorende kunstwer ken op de ontwerp-begroting voor 1958 voor. Met het historische weilandje verdwijnt niet alleen een goedig stukje Santpoort, maar zal de Harddraverijvereniging, die in de loop der jaren al enige malen in de knel kwam, opnieuw in moeilijkheden ver zeilen. De Santpoortse feestweek had na melijk de charme van „alles knus bij el kaar" en sinds de harddraverij onder de druk der omstandigheden van de Hagelin gerweg verdwijnen moest en naar de Westlaan verhuisde, is al enige inbreuk gemaakt op deze intimiteit. Wanneer nu ook het kermisterrein ten prooi valt aan de moloch van het verkeer en wellicht straks dé'ringrijdèrij bezwaarlijk meer op de Hoofdstraat kan worden gehouden voor cafê'jjDé Weijfrtsn", zijnWëén? pawïhrïda- menten onder de Santpoorte augustusfees- ten uitgehaald, waardoor het voortbestaan bedreigd zou kunnen worden. Kippenpark Het oude kermisterrein, waar de wagens in deze dagen alweer heentrekken, is in het begin van deze eeuw het bezit geweest van ene heer Traan, die het verkocht aan burgemeester Enschedé, die toen huize Vlugthoven aan de Hoofdstraat bewoonde. Ter verfraaiing van het weiland zijn in die dagen in de hoek bij de Slaperdijk een paar bomen geplant en werden er voorts enige rozenstruiken neergezet dit stukje kreeg prompt de naam „het kippenpark". Er rustte een bepaling op, dat er geen huizen op gebouwd mochten worden, maar over wegen heeft men toen klaarblijkelijk niet gedacht. De walviskaak, die het land sinds on heuglijke tijden siert, is één dier mysteriën, waarover slechts te gissen is. Er staat een parmantig windwijzertje op en het vee heeft er een prachtige wrijfpaal aan, maar er is verder slechts van bekend, dat het been in vroeger dagen geprijkt heeft op een stuk land van de familie Nijssen, waarna het op verzoek van de heer En schedé naar zijn weilandje werd overge bracht. Men vermoedt, dat het aange spoeld is in de dagen, dat het oude binnen- IJ betrekkelijk dicht bij de voordeuren der Santpoorters klotste en dat dit restant 'van een wèlvis tóénis aangespoeld.Mo gelijk is het meegenomen door een walvis vaarder uit deze gewesten, waar men in vroeger eeuwen langs de Zaan en in de buurt van Graft en De Rijp vele geslach ten kende, die van vader op zoon de stiel der walvisjagerij beoefenden. Pachter Van Boekei, die momenteel de beschikking over het weiland heeft, is het met vele Santpoorters eens, dat de aan leg van de nieuwe weg dwars door zijn grazig domein de zaken er niet beter op maakt. Maar deze argumenten en redenen van jaarlijkse jolijt zijn meestal minder steekhoudend dan het algemeen belang en het voortschrijden van het snelverkeer. Zodat Santpoort dit jaar wel voor het laatst kermis zal vieren op het weitje aan de Hoofdstraat. Beste kinderen, Vandaag ga ik jullie eens een paar leuke knutselwerkjes leren, waarmee je bezig kunt zijn als je vakantie je eens wat te lang duurt of wanneer het een hele dag regent. Kijk maar eens of er iets voor je bij is. EEN KONING van een oosters land hield veel van gedichten. Daarom woonde er dan ook in zijn paleis een hofdichter, die niet alleen zeer goed dichten kon maar ook een heel oprecht mens was. Op een keer meende de koning ook een heel mooi gedicht gemaakt te heb ben en liet het zijn hofdichter lezen. Daar na moest deze eerlijk zeggen hoe hij het vond. De dichter stak zijn mening niet onder stoelen of banken en kwam er eerlijk voor uit dat er heel wat aan zijn gedicht mankeerde. Dit oordeel zinde de koning helemaal niet en in zijn toorn liet hij de arme hofdichter door zijn dienaren binden en in de ezelstal werpen. Maar toen de woede van de koning wat gezakt was werd de dichter losgemaakt en hij moest zijn heer weer gedichten voorlezen. Niet lang daarna had de koning weer een vers voltooid en na het de hofdichter voorgelezen te hebben, keek hij hem hoopvol aan. Maar deze maakte aanstal ten om het vertrek te verlaten. „Waar gaat ge heen?" vroeg de koning verwonderd. „Met Uw welnemen, Sire", zei de dich ter, „ik ga maar weer naar de stal terug..." „Verbeeld je, die Jansen durft me in mijn gezicht te zeggen, dat ik een schobbe jak ben. Wat zou jij doen in mijn plaats?" „Ik zou het aan niemand verder vertel len, anders wordt het zo bekend". Luitenant: „Kerel, waarom blijf je daar staan als een vlaggestok en zoek je geen dekking in het kreupelhout?" Soldaat: „Omdat ik me een beetje oefe nen wil in doodsverachting". Tante Eb Neem een reep van ongeveer 6 centime ter van de langste kant van een blocno te-vel en vouw dat op als een harmonica ongeveer in vijven. Als dat klaar is te ken je in het eerste vakje van de reep een eekhoorntje zo als je op het voor beeld ziet. Natuurlijk kun je ook eerst het scheepje nemen als je dat leuker vindt. Zorg vooral dat zijn mooie grote pluim staart tegen de rand van het papier aan komt. Kijk maar op je voorbeeld! Daarna kunnen we gaan knippen en komt het aardige resultaat tevoorschijn van een hele rij dubbele eekhoorns of bootjes. Als je er handig in wordt kun je het ook eens van gekleurd papier of stof proberen en er dan een versiering van maken. Ik heb eens een heel handig meisje gekend, die versierde het poëzie-album van haar vriendinnen met ragfijn knipwerk op deze manier en ze had er veel succes mee. V Een heer was eens op bezoek bij een kunstschilder, die hem een schilderij toonde, dat juist gereedgekomen was. Het stelde een zeegezicht voor, waarop een zonsondergang met maan en sterren voor komt. Zodra de heer het doek even beke ken had, zei hij: „Dat heeft u toch zeker niet naar de natuur geschilderd!" „Waaraan kunt u dat zien?", vroeg de schilder verwonderd. „Omdat u een fout heeft gemaakt wat de hemellichamen betreft. Op dat schilderij staat namelijk iets geschilderd, dat in de natuur onmogelijk zo voor kan komen". En de heer had gelijkKunnen jullie - evenals hij - de fout zien die de kunst schilder gemaakt heeft? Ik zal het jullie wel zeggen. Neem allemaal een blad papier voor je. Teken het hoofd van een mens of de kop van een dier. Je buurman mag niet zien wat je getekend hebt. Na vijf minuten geeft „de leider" het bevel: „doorgeven", maar voor je je papier aan je buurman geeft, vouw je je tekening om. Slechts een stukje van de hals mag op de voorkant nog te zien zijn. Nu heeft ieder weer weer vijf minuten om aan deze hals het lijf van een dier of van mens te tekenen. De laatste vijf minuten moet je de benen of poten te kenen. Dan worden de tekeningen opge haald, opengevouwen neergelegd en de „kunstbeschouwing" kan beginnen, die je dikwijls zal doen schateren van het lachen. digde bedrag op verzoek van de school- geldplichtige voor het tweede en volgende kind verminderd met de helft. De vakan ties tellen mee in de berekening, als een kind van school gaat, wordt per kalender maand ontheffing verleend. Vrijstelling De schoolgeldplichtigen, wier totale we kelijkse gezinsinkomsten liggen beneden het bedrag, dat gelet op de klasse van de gemeente, waarin zij wonen en op de omvang van hun gezin volgens een ont worpen staat op hen van toepassing is, worden zo zij dat willen door burgemees ter en wethouders van de gemeente waar zij wonen vrijgesteld van de verplichting tot het betalen van schoolgeld. Het staatje ziet er als volgt uit: Gemeente- Gez. van 2 Gez. van 3 klasse pers. pers. I 40,50 45,50 II 39,25 44,25 III 38,— 43,— IV 36,75 41,75 V 36,— 41, Een verzoek om vrijstelling, moet alle benodigde gegevens betreffende de inkom sten van de verzoeker bevatten en de ge gevens moeten worden verschaft op een formulier, dat ter gemeentesecretarie en bij de hoofdleidsters der kleuterscholen verkrijgbaar is. De vrijstelling kan slechts worden ver leend voor een tijdvak van ten hoogste twaalf maanden, verlenging moet een maand voor de afloop van het tijdvak, waarvoor de vrijstelling is verleend wor den aangevraagd. Aanslagen Van de aanslagen van hen, die school geld zijn verschuldigd, worden kohieren opgemaakt, die ter invordering worden ge zonden aan de ontvanger der gemeente, die zo spoedig mogelijk aan elke school- geldschuldige een gedagtekend aanslagbil jet zendt. Het open A-, B- en C-toernool van „Brederode", dat maandag op de banen achter de ruïne van Brederode in Santpoort met de B- en C-partyen is gestart en tot en met zondag de aandacht zal blijven vragen, staat met tweehonderdvyftig deel- nemers(sters) wel bijzonder in de belang stelling. Vrijdagavond wordt een aanvang ge maakt met de A-afdeling, die met veertig partijen, waarvan drieentwintig heren singles, goed bezet is. In de B- en C-af- deling wordt vanavond het programma voortgezet met de wedstrijden voor de tweede ronde. Zondag vragen de finales de aandacht. De uitslagen van de in de B-afdeling ge speelde wedstrijden luidden (eerste ronde): Dames enkelspel: mevr. A. Zurcher sl. mej. B. Snijders 6—2 én 63; mevr, L. Khötschke sl. mevr. W. Krul 63, en 6—3; .mevr. H. Siemens sL mej. H. Hendrikse 63 en 64; mej. W'.'v. d. Broek si. mevr. Veldmeijer 63 en 62 en mej. T. Schou ten sl. mej. I. Goossens 64 en 6—1. Heren enkelspel: G. de Bijl sl. F. Musch- ter 62 en 86; B. Stals sl. D. Constandse 60 en 61; F. J. Blok sl. J. Slewe 64 en 86; F. W. G. van Dalsum sl. L. Ban ning 64, 57 en 60; J. N. Bolleman sl. W. Mazee 64 en 8—6; C. Ottolini sl. J. de Jager 64 en 63; J. Verkuyl sl. Z. Verwaal 75 en 64; F. Neelissen sl. P. H. Hendriks 63 en 75; W. A. van Swaay sl. T. Hassink 63 en 64; R. Vorstman sl. B. Marijnen 64, 4—6 en 64; H. E. Rempt sl. A. Banning 75 en 64; P. Moolenburgh sl. R. Wagner 6—3, 57 en 64; A. v. d. Hof sl. E. Visser 60 en 60 en P. Nederkoorn sl. D. Einmahl 63 en 6—4. Heren dubbelspel: J. Slewe en P. de Groot sl. J. A. v Splunter en G. Burger 64, 26 en 64; J. N. Bolleman en J. Vink sl. A. H. v. 1. Hof en G. Hartman 46, 63 en 63; H. E. Rempt en P. Moolenburgh sl. A. en L. Banning 61 en 62, Noort en Schmidt sl. v. Dalsum en Vosman 64 en 64; J. Verkuyl en G. Leyt sl. J. Hendriks en R. Vorstman 0—6, 6—2 en 6—1. Gemengd dubbelspel: mej. I. Sengers en H. van Doorn sl. mej. N. en de heer N. Walther 63 en 97, mevr. R. Abma en W. Holdrinet sl. mej. H. Cobelens en W. van Swaay 9—7, 2—6 en 6—3 en mevr. C. en de heer C. Attolini sl. mevr. W. Stol en J. Verkuyl 75 en 62. Haarlem. Geslaagd zijn voor het Mid denstandsexamen: J. M. T. Kenter, J. Kerkman, J. M. C. A. Kiebert, M. J. G. Klaassen, H. W. Klootwijk, R. Knol, M. M. A. Koeckhoven, G. Koejemans, C. Koene, J. J. Koenekoop-Moonen, H. S. Koger, M. J. Kok, W. T. M. Kok, H. Koning, A. H. Kool haas, J. A. Koomen, K. Kooy, A. J. Kremer, G. J. Koop, P. Kroon, G. M. Kroone, H. J. J. Krouwels, C. G Krijgsman, J. A. Kuitert, G. Labeur, D. H. Lamers, M. P. Lammers, G. P. de Langen, A. J. M. Langeveld, B. J. v. d. Lans, E. Lavette-Van Bronckhorst, A. van Leeuwen, J. B. G. van Leeuwen, J. A. Lemmers, A. Leuven-Wiersma, I. v. d. Lin den, H. A. J. M. Lohman, E. Lubbers, E G. Lubbers-v. d. Winden, A. Lucas, P. J. Mannaert, P. F. Mannaert, H. A. M. Mans- hande, E. J. Mantel, J. van Maris, A. Mas tenbroek, P. H. Matthijsse, P. J. Mense, L. Metz, C. M. Metzelaar, G. v. d. Mey, E. v. d. Meyden, H. Meyer, J. Meylis, M. C. Middel- raad, J. T. C. de Mol, J. J. de Mol, A. J. v. d. Moolen, N. Moor, M. T. Mulder, A. H. M. Muschter, A. v. d. Mije, J. C. A. van Neste, G. L. Nieuwenhuys, W. Nieuwen- huys, H. Korving. Afgewezen 14 kandidaten. Haarlem. Voor het examen hoofdakte zijn geslaagd voor de gehele akte: de dames M. M. Wijngaarden te Harmeien en N Roosjen te Bloemendaal; en de heren: H. K. v. d. Meer te Amsterdam, P. Moerenhout te Schermerhorn, S. P. M. Leyen te Zaandam, J. Gerringa te Velsen, J. G. de Wit te Ven huizen. Voor gedeelte B slaagden de dames: A. M. Schrama, S. M. A. de Kok, A. M. de Regt, allen te Bergen (N.H.) en de heren: C. M. Wijnkoop te Beverwijk, P.Th. Luijckx te Den Helder, Th. de Reus te Akersloot. AMSTERDAM. Geslaagd voor het staatsonderwijsexamen de dames N. Bu- sink te Zwanenburg, J. van der Beek te Aalsmeer en de heren H. Ringersma en R. Clarenburg te Haarlem, H. F. van Den zen te Beverwijk en H. van der Duin te IJmuiden. Wat klein is moet ontzien worden. Dat geldt voor de enkele dagen oude zebu in Artis, die zo zwak is dat de moeder het dier niet kan voeden. Nu heeft de oppasser zich met die taak belast. Om de twee uur geeft hij baby de fles. Met een andere taak belastte zich Corrie Brokken. In een instructiefilmpje over het gebruik van televisie bij het op sporingswerk van de politie speelt zij met haar „nichtje" Josetje de hoofdrol. Maar Josetje heeft er niet altijd zin in. Corrie Brokken, moet de kleine weer spannige actrice dan met lieve woord jes weer tot een lachje voor de camera brengen. Op de foto is het zover nog helemaal niet. ADVERTENTIE U NU NIET LANGER duurt nog slechts enkele dagen OVERHEMDEN - PYAMA'S - SOKKEN - JACKS enz. Nu voor nog eens ZIET ONZE ETALAGES In Hamburg is de proefvaart gemaakt met het m.s. Loppersum, een nieuw schip van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Oostzee" te Amsterdam, dat bij Howaldt te Hamburg is gebouwd. Het schip zal worden ingezet op de „Independent Gulf Line", die een 14-daagse dienst onder houdt tussen de havens in de Golf van Mexico en de Europese havens Le Havre, Amsterdam, Bremen, Hamburg en Ant werpen. Éénmaal per maand zal Hamilton (Bermuda) worden aangelopen. De bouw van het schip is aangepast San de eisen van deze lijndienst. Voor het vervoer van vloeibare lading is er ca 1200 kubieke meter dieptankruimte aanwezig. Boven dien is er in het schip nog een speciaal in gericht ruim voor het vervoer van natte gezouten huiden. Het schip biedt plaats aan 12 passagiers en heeft een „deadweight" van pl.m. 10.000 ton. De afmetingen bedragen 149.40 x 19.22 x 11.85 meter. De diepgang is 7.98 m en de snelheid kan 16 mijl bedragen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6