Al wrikkend haalde de „Cycloop" Turks suikerschip van leembank Achttien man van de sleper waren dag en nacht in touw CENTRIFUGE Duitse biologen richten visserij- onderzoek op haring en roodbaars IJsbergengevaar is deze zomer groot en van lange duur Visserij- varia IJmond-agenda MOTOREN STONDEN ROODGLOEIEND J. C. DE MAYER Beide vissoorten levensbelang voor bedrijf Internationale patrouilles hebben er 460 geteld onder 48ste breedtegraad Wilt u de BESTE inlichtingen hebben Assurantie- en makelaarskantoor REGEN Neem een Fa. DE VILDER Hydrokonische rompvorm ook voor trawlers Medische verzorging tijdens weekeinde Speeltuinjeugd gaat per bus uit ZATERDAG 27 JULI 1957 (Van een onzer verslaggevers) DE GROTE LEEMBANK in de baai van het Cubaanse Casilda is er een van de meest verraderlijke aard in de Caraïbische Zee. Voor zover Cuba nog over een soort Loodswezen beschikt, werkt deze dienst met stokken in deze contreien om schepen van zevenduizend ton, die hier wekenlang op stroom komen liggen om suiker te laden, toch een bepaalde vaarroute aan te geven. Een van die stokken was door een brave visserman verplaatst. Het werd de stranding van het met 9000 ton ruwe suiker geladen Turkse stoomschip „C. Sadikoglu". Het werd ook een berging voor de mannen van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden en vooral voor de sleepboot „Cycloop", die respect mag afdwingen omdat het schip in vier dagen tijds werd vlotgebracht. Hiertoe moesten slechts 700 ton suiker worden gelost op de twee enig beschikbare lichters in de baai van Casilda. Er is daar op de kust van Cuba door de mannen van Wijsmuller onder hoogspan ning - en in een benauwde hitte - gewerkt. Hoogspanning vooral, wanneer voor de sle per al een contract voor een nieuwe reis met twee bakken van de Esso uit New Or leans en Houston naar het meer van Ma- racaibo is afgesloten en de datum van ver trek uit die havens al vaststaat. Er res teerden slechts vijf dagen; honderdtwintig uur, waarin een schip van 7050 ton van een leembank moest worden gesleurd door een sleper van 230 ton, 1200 pk en achttien man aan boord OP EEN vrijdagmorgen, de vijfde juli, kwam de „Cycloop" in de baai bij Casilda aan. Van maandag af lag de Turkse „C.Sa- dikoglu" daar al omhoog en ijverig was een kleine Cubaanse sleper in het begin van de week meteen begonnen iets te doen. Sche pen van de marine waren ook in de nabij heid, maar alle pogingen draaiden in die week op niets uit. Vooral de Turken, die de „Sadikoglu" bemanden, hebben zeer on gelovig gekeken, toen de IJmuidense „Cy cloop" vrijdag in zicht kwam en zaterdag langszij schoof. Dit scheepje - want dat was het tenslotte bij hun vrachtstomer - moest het presteren een schip met 9000 ton suiker van een bank te halen? En dan nog wel van een bank waar het tijverschil slechts een voet was. DE HEER Jonkman en kapitein Teun Hoek zijn die zaterdagochtend bij de Tur ken aan boord geklommen. De „chef", zo als ze hem beter kennen bij Wijsmuller, had een lange vliegtocht en bovendien een rit met een taxi van ruim drie uur achter de rug. Er werd gesproken met de kapitein, ADVERTENTIE over het vestigen van een- hypotheek, het kopen van een huis of het sluiten van een verzekeringsovereenkomst Stelt u dan in verbinding met het Oosterduinplein 3 Telefoon 4228 - IJmuiden Makelaar RENZE KRAMER is aan dit kantoor verbonden en garandeert u een nauwkeurige uitvoering van uw wensen. er werd een contract getekend en de zaak werd eens opgenomen en nog eens bespro ken. Maar toen was het handelen. DE TURK bleek midscheeps op de bank te zitten en liefst 27 voet diep te liggen. De „Cycloop" kon dus eenvoudig langszij ko men om vast te maken, zodat zaterdagmid dag reeds kon worden getrokken. Vooruit werd een anker uitgebracht en daarna werd getracht om het schip enigs zins dwars in de bank te werken. Aan het achterschip zette de „Cycloop" gedurende twee tijen water alles op alles. Zaterdag was de „Sadikoglu" al vier graden geko men en na drie tijen water was de sleper erin geslaagd het schip tien graden om te krijgen. Vertwijfeld hebben de Turken daarna aangezien hoe deze bergers het schip nog zwaarder begonnen te maken. Hadden zij tot nu toe getracht door het voorover en achterover pompen beweging in het schip te krijgen, de mannen van Wijsmuller pompten alle tanks vol, opdat het schip dieper in de bank zou zakken en er bij het lossen van een deel der lading en bij hoog water ruimte onder de vrachtstomer zou komen. ER MOESTEN van Cuba mannen komen om zo'n zevenhonderd ton suiker uit de ruimen te halen. Er moesten ook lichters komen om die lading aan boord te nemen. Die mannen waren er. De lichters ook. Maar eer zij aan boord van de „Sadikoglu" waren om met de lossing te beginnen, heeft men hemel en aarde moeten bewegen. De veertig man, die voor het werk nodig wa ren, meenden, dat het schip niet op de nor male losplaats lag en dat het derhalve niet verantwoord was het werk te beginnen. De handen van de bergers jeukten. Zelf moch ten zij geen hand naar de suiker uitsteken om deze te lossen. Het is er tenslotte toch van gekomen. Er kwamen na dag en nacht werken 700 ton suiker uit de ruimen en de „Sadikoglu" Jvwam jets lichter Pp de bank te liggen. Jol" fd!) .•jofif'r.t Sb" T?<vr 'ÖB' DE SLEEPBOOT „Cycloop" - thans f onderweg met twee bakken van New Orleans en Houston naar Maracaibo is al langer dan zeven maanden van huis. De sleepboot met zijn achttien j opvarenden onder commando van kapi- tein Teun Hoek maakte onlangs in de wateren zijn derde job van deze reis: de berging van de Turkse „C. Sadikoglu", waarover we onlangs al in het kort J berichtten. DE CHEF van de technische dienst j van N.V. Bureau Wijsmuller, de heer j F. Jonkman, die de leiding had bij het j werk op de Cubaanse kust, keerde eind j vorige week in IJmuiden terug. Uit zijn aan ons meegedeelde indrukken stelden j we nevenstaande reportage van de ber- ging samen. Ook de foto is van de heer Jonkman. ooocxxxxocoooooooocxxoocoooooöoooooooooocxxxxxxxxdooooocx; MAANDAG MOEST het er van komen, oordeelden de IJmuidenaren. Er werd ruimte in de ankerdraad bij het voorschip gegooid en al wrikkend wierp de „Cycloop" zich in de sleepdraad. Urenlang, tot de mo toren roodgloeiend stonden. Maandagavond om zes uur schoof de „Sadikoglu" van de bank. Vier dagen lang was er aan een stuk doorgewerkt; achtenveertig uur had kapi tein Hoek onafgebroken op de brug van de sleper gestaan. De Turken stonden verbaasd. Maar met des te meer animo bekeken zij het vrolijke stel van achttien Nederlandse zeelieden op de „Cycloop". „Een gezellige ploeg" zeggen alle opvarenden ervan, vooral met de eigen band, die een harmonica, een gitaar en een stel „Sambaballen" rijk is. De moeilijkheden met de mannen van de Cubaanse kust waren echter nog niet voor bij. Uiteraard had ook de heer Jonkman niet voldoende geld bij zich om dit legertje suikerlossers uit te betalen. „Geen geld?" redeneerden zij, ,,op naar de havenautori teiten in het uit tien huisjes bestaande Casilda". En die „autoriteiten" stemden met het plan in. De „Cycloop" werd vast gehouden en mocht niet vertrekken, zolang er geen geld was. Er werd met IJmuiden getelegrafeerd, er werd gepraat en onder handeld. De conclusie was steeds: eerst het geld op tafel voor deze veertig man, die balen suiker van 116 kg op de rug na men en ertoe bijdroegen dat de Turk vlot kwam. HET GELD is tenslotte in deze uithoek terecht gekomen. En donderdag mocht de „Cycloop" uit de baai vertrekken om in ballast op volle kracht naar New Orleans te stomen. De thuisreis van de „Cycloop" zit thans in de pen. Er werden drie „jobs" gemaakt in die zeven maanden - een beloning op de moeilijke omstandigheden, waaronder in deze wateren moet worden gewerkt. Maar de Turk van Cuba zullen ze zich altijd als een pracht van een job blijven herinneren. „Hht was namelijk in een wip gebeurd"?3 »»-' Lisii/ j ffirtea&uio -j: léia w •jilflV •.„r.'-ir «>k ADVERTENTIE REGEN GROTE KEUZE BIJ VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Betaling in overleg. Bromfietser onder auto bij Heemskerk Bij het uitrijden van de Motweg onder Heemskerk werd de 45-jarige bloembollen handelaar R. H. vrijdag aangereden door een auto die geheel links van de weg reed. De bromfietsberijder werd tegen de stenen van de Maarten van Heemskerkstraat ge slingerd en is met een gescheurde arm naar een arts gebracht. Hier rust de met suiker geladen Turk nog op de leembank in de baai van Casilda. Op het eerste gezicht een schip in volle zee; in werkelijkheid muurvast onder de Cubaanse kust. De motor-trawler „Aberdeen Enter prise" heeft een dezer dagen de Tyne ver laten voor de proefvaart. Deze trawler is het eerste van twee zusterschepen, die door Aberdeen Motor Trawlers bij T. Mit- chison Ltd. te Gateshead zijn besteld en is tevens de eerste trawler die de zo genaamde hydrokonische rompvorm heeft. Waarschijnlijk is het schip ook de eerste trawler die geheel gelast is in het Vere nigd Koninkrijk. De „Aberdeen Enter prise" is ook een belangrijke trawler voor Mitchison, daar van het succes van dit schip veel afhangt voor de firma. De Aber deen Motor Trawlers Ltd. is een pas op gerichte onderneming die twee traditio nele trawlers heeft varen. De firma heeft de bedoeling de prestaties van de traditio nele typen te vergelijken met die van de „Aberdeen Enterprise" waarvan de speci ale scheepsvorm een lagere bouwprijs op leverde. Het succes van de „Aberdeen Enterprise" zal niet alleen orders voor Mitchison betekenen maar ook van andere trawl-eigenaars, die de proef nemingen met interesse zullen volgen. De werf te Gateshead begon met de bouw van kleine schepen met hydroko nische romp twee jaar geleden. Het is nog niet bekend, waar en wanneer de .Aber deen Enterprise" voor het eerst zal gaan vissen of wanneer ze de Tyne zal verlaten om in dienst te worden gesteld. Middenstandsdiploma Van de Gemeentelijke Avondschool voor de Middenstand te Velsen slaagden te Amsterdam voor het middenstandsdiploma algemene handelskennis: mej. A. A. Vis ser, de heren R. T. v. d. Berg, K. W. Boon, G. Drenth, H. v. d. Heuvel, F. Irik, D. C. Koster, E. Streef land, allen te IJmuiden, ene de heer M. Pool te Be ver wij kj- DE DUITSE VISSERIJBIOLOGEN zullen het zwaartepunt van hun werkzaamheden in de volgende jaren leggen op de twee zorgenkinderen: de haring en de roodbaars, welke vissoorten steeds minder worden aangevoerd. Haring en roodbaars zijn van levensbelang voor de Westduitse zeevisserij. Meer dan driekwart van de totale aan voer van de Duitse zeevisserij bestond in de zeer gunstige jaren uit haring en rood baars. In het minder succesvolle 1956 was het toch altijd nog de helft. Het blijkt, dat hel terugvallen van deze twee belangrijke vissoorten nog veel opvallender zou zijn geweest, wanneer niet andere - voornamelijk kabeljauw - het tekort hadden aange vuld. Vergeleken met de tot nu toe bereikte maximale hoeveelheden, bedroeg de teruggang van de haring rond 90.000 ton en die van roodbaars meer dan 30.000 ton in 1956. IJMUIDEN Dokters Dit weekeinde hebben dienst de artsen J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954 en J. MacDaniël, De Genestetlaan 4, tel. 4203. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Artsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Van zondagmorgen tot des avonds 12 uur: mevrouw Wielink-Klimp, Duinvlietstraat 109, tel. 4105. Apotheken De zondag- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: N. T. W. Karsemeyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513-215. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K2500-16760 en Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort-station, tel. K 2560- 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor Santpoort en Driehuis: zr. De Jong, Brederoodseweg 45, tel. K 2560-8756. Voor Velsen-Noord en -Zuid, Velserbeek en IJmuiden-Oost: zr. Spiers, Geelvinck- straat 27, tel. K 2510-3936. Voor IJmuiden-West en -Oost: zr. Man, Kanaaldijk 240,, tel. 4383. CASTRICUM Artsen Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: dr. H. v. d. Werff, Bak- kummerstraat 48, tel. 428. Zr. Meihuizen, Bakkummerstraat 41, tel. 530. Verloskundige Mevrouw Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 590. Hoewel het woord overbevissing steeds veelvuldiger in de discussies opduikt, zijn de symptomen, die in deze richting wijzen, bij lange na nog niet sprekend genoeg om een slotconclusie te kunnen trekken. Bij de haring zijn bewezen biologische verande ringen opgetreden, die een verklaring vor men voor de gebeurtenissen van de laatste jaren. Bij de roodbaars staat men voor de nog niet opgeloste tegenstelling tussen nieuwe en in belangrijkheid toenemende vangst-gebieden en daar tegenover het plaatselijk verrassend snel afnemen van de opbrengst. Intussen is er in wezen niets gewonnen, wanneer de visserij zelf afziet van de verantwoording voor de achteruit gang van de visserijvoorwaarden, omdat daarmee tevens de mogelijkheid van een menselijk ingrijpen met de bedoeling ver betering in de situatie te brengen, wegvalt. Groenland enerzijds, Bereneiland en Spitsbergen anderzijds leveren meer dan wat IJsland kan bieden. De kabeljauw, die een paar jaar geleden nog ver door de roodbaars werd overtroffen (de roodbaars- aanvoer was toen meer dan het dubbele van die van kabeljauw) staat er nu weer gelijk mee. '.UW JLÜVO iixj.ll ZXLsilOlïi* it Het onderzoek ziet zich op de eerste plaats gesteld tegenover sterk veranderde en geheel nieuwe situaties, die, met de tot nu toe bereikte resultaten en de geldende opvattingen nog niet te doorgronden zijn. Moeilijke proeven Het merken van haring, samen met echo- j lodingen, leidde tot verrassende en ook in j de praktijk reeds toegepaste resultaten en j zal ook dit jaar voor het eerst internatio- i naai, ook in het groot in de Noordzee toe- 1 gepast worden. Voor de op grotere diepte levende roodbaars zijn juist nu de eerste moeilijke proeven gedaan. Weliswaar niet nieuw, maar nu weer sterk op de voorgrond getreden, is het streven om deels door perfectionering van de vangst-statistiek (met een voor het resultaat beslissende medewerking van de visserman), deels door een vergelijkende systematiek van de soorten en plaatselijke rassen, langs wetenschappelijke weg de in ventaris van de zee op te nemen en nauw keuriger te bepalen. Welke relaties? Voordat bijvoorbeeld de vraag omtrent de verjonging van de haring in het zuide lijke deel van de Noordzee aan de orde kan komen, moet eerst duidelijk zijn vastgesteld of het hier gaat om afzonderlijke haring rassen of om slechts kleinere delen van een 'eel grotere populatie of een vermenging, vaarbij het voordeel, dat men hoopt van levissing, anderzijds teniet wordt gedaan foor het wegtrekken of door natuurlijke terfte. NEW YORK (UP). - Het ijsbergengevaar op de noord-atlantische scheepvaartroute is dit jaar groter en van langere duur dan gewoonlijk. De internationale ijsbergpa trouilles, die anders op 1 juli hun werk staken, zijn nog in volle actie. Het gehele etmaal door houden zij scherp de wacht en rapporteren zij alle bewegingen van ijsbergen. Ervaren zeelieden, zoals commo dore Sir Ivan Thompson, de gezagvoerder van de „Queen Elizabeth", zeggen dat het het gevaarlijkste ijsbergenjaar sinds een halve eeuw is. Het is erger dan in 1912, het jaar waarin de gloednieuwe Titanic op een ijsberg liep en 1503 mensen om het leven kwamen. Het aantal ijsbergen dat dit jaar ten zui den van de 48ste breedte graad is gedreven - het punt waarop zij gevaarlijk worden voor de drukke scheepvaart - bedraagt al meer dan 460. Het vorige jaar waren het er tachtig. Men verwacht dat het record van 1929, toen 1351 ijsbergen zo ver zuide lijk kwamen, gebroken zal worden. Er zijn veel ijsbergen bij, die vrijwel geheel onder de wateroppervlakte schuil gaan en dus moeilijk waargenomen kunnen worden. De gevaarlijkste van allen is afgedreven tot even ten oosten van Boston. Een vaar tuig van de Amerikaanse kustwacht volgt dag en nacht de bewegingen van deze ijs berg. De visgronden bij New Foundland zijn ook niet vrij van ijsbergen en de kort ste route naar de mond van de St. Laurens- rivier is nog vol ijsgevaarten, iets zeer on gewoons voor de tijd van het jaar. Vele schepen houden veel langer dan gewoon lijk de iets langere zuidelijke routes om het gevaar zoveel mogelijk te ontgaan. Het Grieks lijnschip, de New York, ontmoette op de reis van New York naar Ierland zes grote ijsbergen, waar het in een wijde boog omheen moest varen. Ijsbergen zijn stukken gletscher, afge broken van het Poolijs, die de oceaan op drijven. Naarmate de gevaarten warmer water bereiken, smelten zij van onderen af, kapseizen en worden dan bijzonder ge vaarlijk, omdat acht-negende deel van de berg onder water verdwijnt. De gepensioneerde generaal-majoor P. J. Bont uit Beekbergen heeft voor het regiment intendance een mars gecom poneerd, die donderdag in kamp Zee burg te Amsterdam overgedragen is aan brigadegeneraal K. D. Scheffer. De foto is gemaakt tijdens de eerste uit voering van de mars door de Konink lijke Militaire Kapel. BURGERLIJKE STAD VAN BEVERWIJK GEBOREN: Peter W. z.v. C. van Balen en M. H. Bethlém; Frans J. C. z.v- K. W. J. v.d. Boor en B. Feye; Jacobus J. en Martinus M- zoons van N. G. Buntsma en A. C. van Duin; Catharina M. A. d.v. P- J. Mooij en M. C. Böhm; Ronald z.v. P. de Groot en C. A. van Roode; Reinier Z- E. z.v. J. Z. Bou- ma en H. M. van de Winkel; Maria G dv. H. J. van Tunen en M. L. Vermast; Rolf z.v. T. A. Hendriks en M. H- Patalon; Jo hannes A. z.v. H. L. Eldering en J. M. Pe- perkoorn; Johanna M. T- d.v. R. van Woen- sel en J. M. Schelvis; Egbert z.v. L. van der Sluis en W. van der Weide; Catharina C. M. d.v. J. C. Geerling en J- M. de Wit. ONDERTROUWD: J. Voorhout en F. Mulder; C. J. Klesser en B. Beers; J. M. Goderie en E- Cominotto; T. den Dikken en Z. Bosscher. GETROUWD: H. D. Sluiter en V. Ha ring; H. Meesman en G. A. Bruijns; W. H. C. Christiaans en A. C. M- Kuijs; P. H. C. van Vuuren en C- M. Hubregtse; O. H. T. van der Klei en A. M. E. Duijn; W. Dam en W. Kors. OVERLEDEN: J. M. Gorter, 19 jaren; H. E. M. Gooijer, 15 jaren. Prijzen van vrijdag Heilbot 3-2,40, gr. tong 5,80-5, gr.m. tong 4,60-4,20, kl.rn. tong 4,10-3,70, kl. tong I 3,70-3,40, kl. tong II 3,50-2,80, tarbot I 3.40- 2,60 per 1 kg. Gr. schol 44, gr.m. schol 61, kl.m. schol 56-54, kl. schol I 55-50, kl. schol II 40-10, schar 28-17, bot 17-12, v. haring 20,40-11, makreel 16,40-10, kl.m. schelvis 37, kl. schelvis I 40-38, kl. schelvis II 28-12, wijting 16-8, gr. gul 35-20, midd. gul 20-10, kl. gul 16-10, kl. koolvis zw. 18-11, kl. rode poon II 21-20 per 50 kg. Gr. kabeljauw 170- 57, gr. koolvis zw. 44-37 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 275 kisten tong en tarbot, 3 heilbot. 515 schol, 50 schar, 40 bot, 1325 haring, 810 ma kreel, 175 schelvis, 360 wijting, 185 kabel jauw en gul, 2 ham, 5 poon, 83 koolvis, 33 diversen, totaal 3845 kisten. Besommingen van vrijdag Tzonne f 23.900, Thorina f 14.000, KW73 f 2780, KW80 f 7840, KW129 f 1780. KW59 f 4370, KW65 f 960, KW30 f 930, KW160 f 2370, KW92 f 350, KW35 f 198, KW61 f 1050, KW60 f 1340, KW94 f 770, IJM3 f 750. R029 f 149. Aanvoer op Urk Door 60 vaartuigen werd donderdag aan de visafslag op Urk aangevoerd: 9982 pond aal en paling, prijs van f 0,85 tot f 1,34 per pond, 217 pond snoekbaars f 1,55 tot f 1,60 per pond, 522 pond baars f 1,18 tot f 1,32 per pond, 674 manden nest f 2,50-f 3,00 per mand van 75 pond. Om, wanneer op een bepaalde plaats de vangst van roodbaars afneemt, welke rela tie er is tussen het betrokken onbeduidend kleine deel en de over de gehele Noord- Atlantische Oceaan verspreide roodbaars- bevolking. In beide gevallen is het nog niet gelukt de zelfstandige soorten, ondersoorten, plaatse lijke scholen en kuitschietende groepen scherp in te delen. Daar de zeevis zich niet, zoals de boer dat doet met zijn vee en zijn gewassen, volgens plan laat kweken en rationeel tot te controleren top-prestaties laat brengen, is de zeevisser uitsluitend aangewezen op datgene, wat de natuur biedt. Na de geslaagde boottocht voor de oud ste kinderen van de samenwerkende speel tuinen „Schulpen" en „De Meerweiden" zullen maandag 29 juli de jongste speel tuinkinderen hun autobustocht krijgen. Zij verzamelen om negen uur voor de Meerweiden-speeltuin om de dag te gaan doorbrengen in het park Groenendaal te .Heemstede, vanwaar zij 's avonds tegen vijf uur worden terug verwacht. Evenzeer als bij de groten mogen de kleintjes geen geld, snoep of brood meenemen, aangezien voor de maaltijden en versnaperingen wordt gezorgd. VELSEN ZATERDAG 27 JULI Thalia, 19 en 21.15 uur, „Bloed in de zon" Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 10-12.30 en 14.30- 17.30 uur. Filiaal Velsen-Noord, Wijker- straatweg 77, open van 10-12 en 14-17 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, open van 14-17 uur. ZONDAG 28 JULI Thalia, 15 uur, „Emiel en zijn detectives", 19 en 21.15 uur „Bloed in de zon". Rex, geen opgave. MAANDAG 29 JULI Thalia, 20 uur, „De drie musketiers". Rex. geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, geopend van 14 tot 17 uur. Raadhuis, 10-12 uur, spreekuur burge meester; 15-17 uur, spreekuur wethouder van onderwijs. Santpoortse feestweek, 20 uur, inschrij ving ringrijderij op fiets, paard en voor paren met paard en tilbury. BEVERWIJK ZATERDAG 27 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ..Strijd tegen verdovende middelen". Luxer Theater, 19 en 21.15 uur „Niets dan pech". W.B Theater, 20 uur: „Bloedig conflict". Openbare leeszaal, Prinspssenlaan 19, ge- onend van 10-12 en 15-17 uur: lees- en -tudieboekon georend van 10-12 en 15- 17.30 uur: jeugdleeszaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee. filiaal r.-k. leeszaal. Sint Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZONDAG 28 JULI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Strijd tegen verdovende mid delen". Luxor Theater, 14.30 uur: „De vrouw van de Sultan"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Niets dan pech". W.B. Theater, 14.30 uur: „Aasgieren van Texas", 16.30 en 20 uur „De bruid der wrake". M4ANDAG 29 JULI Kennemer Theater, 19 en 21 15 uur: ..Strijd tegen verdovende middelen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Niets dan pech". W.B. Theater, 20 uur: „De bruid der wrake". Openbare leeszaal, wegens vakantie tot en met 4 augustus gesloten. R.-k. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 u.; lees- en studiezaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3