Regen zorgde voor een triest slot van de 41ste Nijmeegse Vierdaagse Op lange afstand zullen Duitse paarden het niet kunnen houden Goddet en Levitan over nieuwe aspecten in de Tour de France Schoten kan zondagmiddag afdelingstitel behalen Engelsen leiden met 137 runs na eerste innings tegen West-Indië Ook gedrukte stemming bij anders zo enthousiaste slotdefilé Renault Frégate Worrell de beste bowler met zeven wickets 5 Dr. Euwe naar Texas GARAGE „DEN HOUT" De waterpolocompetitie Damesteam van HPC werd kampioen in derde klasse GZC is landskampioen In totaal slechts negen uitvallers in Apeldoorn Vérgaande bescherming van de amateurstatus Sbort in het kort KOERSEN OP MEREVELD. Ronde zeker niet vroeger in wielerseizoen DE HONKBALCOMPETITIE Vice-voorzitter Amsterdam weer op vrije voeten Grosics keerde terug naar Hongarije Nederland in finale van Luxemburgse zone DE VIERDE TESTMATCH Peter Szabo trainer van Be Quick (Groningen) ZATERDAG 27 JULI 1957 In november en december zal in Dallas (Texas) een groot schaaktoernooi met een sterke bezetting gehouden worden. Tot de grootmeesters op wier deelneming men rekent behoren: wereldkampioen Wassily Smyslov, ex-wereldkampioen dr. Max Euwe en de Amerikaanse schaakmeester Samuel Reshevsky. De „schoonheidsprijs" was voor de Is raëliërs, daar was een ieder het wel over eens vrijdagmiddag na het slotdefilé van de Nijmeegse Vierdaagse. Het kleine, sympathieke groepje heeft, in amper vier dagen, de harten van de deelnemers en van de Nymegenaren gestolen. Daarin slaagden de Israëliërs dank zy hun zelf verzekerd en correct optreden, door hun charme en door hun levenslust, die te horen was in hun zang. En het was dan ook een spontane reactie van de honder den genodigden op de eretribune voor „De Vereeniging" dat zij tydens dat défilé by het saluut van de voorbijkomende groep uit Israël opstonden en de groep met een warm applaus beantwoordden. Ja, toen was de stemming er even in. Even maar, want daarna sloegen de toe schouwers het voorbijtrekken van de wandelaars bijna zwijgend gade. Zeker, de belangstelling was ouderwets en ook ditmaal zullen het er wel 150.000 zijn ge weest, die een plaatsje hadden gevonden langs de kilometers lange St. Annastraat. Maar de regen, die voor het eerst in de geschiedenie van de Vierdaagse op de laatste dag het wachten vaak nu niet be paald tot een genoegen maakte, had het enthousiasme van het publiek gebroken. Slechts een bijzondere prestatie kon die passiviteit doorbreken. Zo'n prestatie leverden de voorbij trekkende Israëliërs. Daarin slaagden ook de jongens van de ondergrondse vakschool voor mijnwerkers „Oranje Nassau" uit Heerlen. In hun blauwe overalls en met de mijnwerkers- helmen op gingen ook zij door de applau- diserende rijen toeschouwers. Maar verder konden, met uitzondering van de keurkorpsen van het leger en van de marine misschien, geen groepen de stemming er bij de toeschouwers inbren gen. Ten hoogste kreeg nog een „oudge diende" een applaus, maar overigens bleef het stil, bijna sfeerloos in de St. Anna straat. Even nog leefden de mensen langs de kant op toen zij een eerste luitenant van de Utrechtse Studenten Weerbaarheid met professorale verstrooidheid hoorden com manderen: „Hoofden linksik bedoel rechts". Toch zullen wij de Iaatsten zijn, die zul len beweren dat de 41ste Vierdaagse van Nijmegen niet geslaagd is. Tenslotte heb ben toch 11.704 wandelaars de afstand marsen, onder zeer moeilijke omstandig heden, uitgelopen. Van de 12.051 vielen er slechts 347 uit. Op de laatste dag toen de regen nog overvloediger viel dan in de beide voorgaande dagen waren het er maar 19. Bovendien hebben de ruim 12.000 wan delaars, die naar Nijmegen zijn gekomen, bewezen dat er toch nog veel waars schuilt in het gezegde „sport verbroedert" en majoor Breunese zei het dezer dagen zeer juist, dat vooral die kleine dingen zoals de onderlinge hulp, de hartelijke groet bij het passeren, het gesprek tussen wande laars van verschillend volk en ras, meer zijn dan een gebaar alleen. Vooral op de laatste dag hebben wij medelijden gehad met de 11.000 Vierdaagse- lopers. Vroeg in de morgen -r- het zal amper negen uur geweest zijn troffen we ze al bij tientallen aan in een klein cafeetje in Gassel achter de brandewijn met suiker. Verkleumd door de striemende regenvlagen waren zij binnengekomen. Na een korte rust gingen zij weer verder, in wendig wat verwarmd. Doch veel hielp dat niet, want op hun tocht via Grave, Beers, Cuyck, Mook en Malden, was het steeds weer de regen die maakte dat de masseurs druk werk kregen. ADVERTENTIE PRACHTIGE WEGLIGGING - ELEGANT Verbruik: 13 liter op 150 km Prijs vanaf 7.990. Voor de derde klasse B dames in de waterpolocompetitie is HPC naar Leiden geweest om aldaar de strijd aan te binden tegen Sleutelstad. Het was een spannende strijd, die door de Heemsteedse dames met een-nul gewonnen werd. Met deze over winning is HPC kampioen geworden. Het gaat nu voor promotie spelen naar de tweede klasse. Als eerste stap hiertoe wordt zo moge lijk een wedstrijd uit en thuis gespeeld tegen de kampioen van de derde klasse A. De winnaar van deze strijd gaat met de winnaar van groep II een wedstrijd spelen op neutraal terrein voor een plaats in de tweede klasse. De stand van de derde klasse B is: HPC 7 7 0 0 14 24 HVGB 7 5 0 2 10 23 1 4 5 Sleutelst. 7 DWR7 De Zijl 6 13 4 Waterpolo-uitslagen competitie Konink lijke Nederlandse Zwembond. Heren re serve eerste klasse: HVGB 2DZV 2 1-7. Tweede klasse B: De Vest-VZV 4-4. Réserve tweede klasse A: Haarlem 3 DWR 2 4-0. Reserve derde klasse B: IZC 2Haarlem 4 4-0; VZV 2DWT 3 12-3. Reserve derde klasse C: Nereus 4 DWT 2 1-8. Competitie kring Haarlem K.N.Z.B.: Dames eerste klasse: DWR 2Watervrien den 1 0-0. Tweede klasse: HPC 3HVGB 3 5-0. Heren eerste klasse: HPC 4HVGB 4 1-6; VZV 3—Watervrienden 1 5-6. Tweede klasse: HVGB 5—DWT 4 1-8. Derde klasse: Haarlem 6Watervrienden 2 1-6; DWR 4 Hoofddorp 2 3-2. Voor de zomercompetitie van de KNZB s in Amersfoort de waterpolowedstrijd AZ en PC (Amersfoort)—GZC (Gouda) hoofdklasse heren, gespeeld. GZC won met 6-5 en is hierdoor kampioen van Neder land. Na vier dagen lopen: de intocht langs de duizenden belangstellenden in Nij megen. De regen bedierf dit jaar veel te lezen. van de vreugde, maar de trots en het plezier over het uitlopen van de Vier daagse staan toch op de gezichten De wandelaars hadden geen oog voor het golvend graan en voor het mooie uit zicht over heuvels en dalen. Slechts één ding had hun belangstelling: zou het effen grijze wolkendek nog breken? Ja zeker, het werd droog, maar toen zaten de meeste wandelaars al in de bus naar hun huis, zodat slechts de laatkomers en de toe schouwers de verkleumde ledematen ten minste even in de verkwikkende stralen van de zon konden koesteren. Dat ge beurde echter pas tegen het einde van het défilé, dat ook dit jaar door vele hoge buitenlandse en Nèdèrlaticf^ë, burgerlijke en militaire autoriteiten we zagen onder fneer de1 -minister«»vw»"Oori«g-':»h Marine ir. C. Staf en de chef van de generale staf, generaal B. Hasselman werd bijge woond. Ondanks het feit, dat de regen ook op de laatste dag van de Vierdaagse in Anel- doorn aanhoudend uit de hemel gutste, telde het NWB-legioen geen enkele uit valler. Vrijdag gingen in alle vroegte 910 wandelaars op pad voor een tocht door de kroondomeinen langs Uddel, Nieuw Mil- lingen en Assel. Een tocht, die bijzonder zwaar was. omdat de smalle bosnaden voor een groot deel in modderpoelen waren ver anderd. Er was echter geen deelnemer, die de intocht op deze laatste dag wilde missen. Met bloemen beladen trokken de wande laars in de middag Apeldoorn binnen. In totaal zijn er van de 919 wandelaars en wandelaarsters, die op de eerste dag zijn gestart, slechts negen uitgevallen. Dat is nog geen één percent, hetgeen bijzonder weinig is. Een meisje van 12 jaar in Londen, dat van haar trotse vader een pond sterling (ruim 10 gulden) cadeau kreeg, toen zij twee zwemwedstrijden had gewonnen, heeft van haar zwemclub de opdracht gekregen dat geld terug te geven, omdat zy anders haar amateurstatus in gevaar zou brengen. Maar de papa van de jeugdige Carol Francis wil zijn geld niet terugnemen. Hij vindt de houding van de club belachelijk. „Het was alleen maar het geschenk van een trotse vader," zegt hij. Een bestuurslid van de Zwembond deelt Francis' standpunt, maar Carol's club is onverbiddelijk: Carol wordt geroyeerd als zij het geld niet aan haar vader teruggeeft. PIET HAAN. In Mechelen werd een wegwedstrijd voor professionals over 180 km gehouden. De Belg Schils won in 5 uur en 5 min. voor zijn landgenoten Zagers (op Vz lengte), Bosmans, Van der Eist en Van Gompel. De Nederlander Piet Haan werd zesde. ADVERTENTIE E —Ai,-* *ZrzL Houd Nederland schoon! De natuur zegt kauw Wrigley P.K. kauwen is gezond. Kauwen helpt U om Uw tanden mooi schoon te houden en geeft een frisse mond. De Nederlander heeft de naam helder te zijn. Toch klopt daar iets niet. Deuren, kozijnen en straatjes zijn helder genoeg, maar die vreselijke pindadoppen. Op een Pinkstermaan dag vond de A.N.W.B. op een aantal pick-nickplaatsen zoveel pindadoppen, lege blikjes en oud papier, dat 100 man de rommel niet konden dragen. Houd de natuur schoon, dan behoudt u natuurschoon. Opnieuw wordt zondagmiddag op Mere veld een prachtig internationaal program ma verreden. De hoogtepunten zullen zijn de amateurwedstrijd met de Hamburgse amateurrijders, de Recordprijs der 4-jari- gen en de internationale Groningenprijs. De amateurwedstrijd gaat over twee series naar een finale. In de series zullen de Duitse paarden over de korte afstand kunnen domineren, maar in de "2100 m lange finale zullen zij tegen de grotere uit houding van de Nederlandse ploeg niet opgewassen zijn. Interessant is de verschij ning van Us Hompie in dit gezelschap, waarin hij met de bekwame amateur Ber- gisch zeker tot een formidabele prestatie kan komen. Soraya is de beste der Duit sers. In de tweede serie zal de Duitse Arias Eifer lang verdediging geven, maar hij zal het op den duur toch niet kunnen houden tegen Quick Star, Sir Parisien O, Shadow en Ruth Buffington. In de Record-prijs der 4-jarigen zou Untrepid het heft in handen hebben, in dien zij maar betrouwbaar was. Daaren tegen heeft Uranus zijn leven veel ver beterd en hieraan dankt hij het, dat hij de eer van het favorietschap draagt. Uitloper, Ureka en Urubu S zijn de andere candi- daten. - I.'' In een gesprek met een medewerker van i'Eqiiipe hehhen Jacques Goddet en Felix Levitan. onderscheidenlijk in hun kwali teit van directeur en adjunct-directeur van de Ronde van Frankrijk, enkele kwes ties aangeroerd inzake de formule van de ronde in ITïg. zulks naar aanleiding van suggesties die in de pers gedaan ziin. God det voelt niets voor een vervroeging van de wedstriid met een maand: de cols ziin dan nog niet open voor het verkeer en bovendien mag de Tour niet al te zwaar drukken on de Giro en op de Vuelta (Ron de van Snanje). Voor een reductie van het aantal Franse regionale ploegen is de tijd nog niet gekomen, al kan men zich voor steilen dat in een meer of minder ver ver wijderde toekomst de Tour door louter na tionale ploegen zal worden gereden. Voor het ogenblik lenen de verhou dingen zich er nog niet toe en Levitan staaft de mening, dat de internationale wielersport er niet rijn voor is, met de onderstreping van het feit dat men thans zelfs geen homogene Luxemburgse of Zwitserse nloeg op de been kan brengen. Een „onen" Tour zou pas mogelijk zijn als de begrippen professional, onafhankelijke en amateur verdwijnen. Dan zouden er meer buitenlandse ploegen deelnemen en Op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverparkweg ontvangt E H S vanmid dag om drie uur H H C, welk team in de eerste klasse A nog de beste kampioens kansen heeft. In de eerste ontmoeting tus sen beide negentallen kwamen Jole c.s. slechts (via een protest van EHS) met de hakken over de sloot en ook nu zal de tegenstand van de EHS'ers weer bijzonder fel zijn. De grotere slagvaardigheid van HHC zal de doorslag moeten geven. Het nog steeds in deze klasse leidende EDO-negental ontvangt zondagmiddag om twee uur op het terrein Mr. J. Gerritsz- laan Ajax, welke ploeg rog steeds kansen heeft voor een plaats in de hoofdklasse. De uitwedstrijd werd door Van Leuven en de zijnen met groot verschil gewon nen (6-1), doch de Amsterdammers zullen zeker op revanche voor deze nederlaag belust zijn. In de eerste klasse B heeft de HCK- ploeg, dank zij enkele fraaie overwin ningen, kans gezien weer aansluiting te krijgen met de kopgroep. Zondagmiddag om half drie komt het nog zeer wisselval lig spelende ABC op het terrein aan de Brederodelaan in Bloemendaal op visite. Een overwinning van de HCK'ers bete kent voorlopig de vierde plaats op de ranglijst, met welke zege ook Sportclub Haarlem, zelf vrijaf, zeker eveneens ge baat zou zijn. Schoten is er in geslaagd als eerste een plaats te veroveren in de nieuwe hoofd klasse voor de competitie 1958. De ploeg van Keulemans is bovendien nog steeds ongeslagen. Een puntenverdeling in de wedstrijd tegen OVVO in Amsterdam (zondag twee uur) betekent tevens dat ook dit seizoen de afdelingstitel weer by Schoten terecht is gekomen. Ondanks de zonder twijfel zware tegenstand van OVVO moet het Schoten-negental in staat zijn het kostbare winstpunt uit deze ont moeting te bemachtigen. Tenslotte gaat TYBB reeds zaterdag middag op bezoek bij VVGA, hetgeen voor Bakker c.s. een zware opgave zal zijn. De Haarlemmers kunnen de winstpunten nog goed gebruiken, zodat tegen Brands c.s. zeker alles in het werk zal worden ge steld om de winst mee naar huis te ne men. Kennemerland speelde reeds eerder te gen Sportclub Haarlem en heeft nu vrijaf gekregen van competitieleider Jonker, hetgeen ook het geval is met de ploegen van Sparta (R'dam) en Volewijckers (Am sterdam). In de overgangsklasse A moet Rooswijk kunnen winnen in eigen omgeving van DWV, welke prestatie ook de Schoten re serves kunnen leveren. HFC „Haarlem" heeft het vermoedelijk nog moeilijk op eigen terrein tegen Sparta 2 uit Rotter dam. RCH gaat in de overgangsklasse B za terdagmiddag op bezoek bij RFC en moet kunnen winnen, terwijl de HHC-reserves in de thuiswedstrijd tegen Neptunus weer gelegenheid krijgen enkele winstpunten te behalen. zou het aantal regionale ploegen vermin derd kunnen worden. Goddet zei gaarne bereid te zijn een Duitse ploeg te ontvan gen, maar dan moet de Duitse wielersport zich eerst doen gelden op het internatio nale vlak (wat wegwedstrijden betreft), en hij betreurde de verdeeldheid in ,de' Engelse wielersport. Hij sprak zich onom wonden uit tegen toelating van twee Bel gische en twee Italiaanse ploegen. Wat het door vele journalisten verlangde „eerherstel" van de grote bergetappes aan gaat, zeide Levitan dat men het er eerst over eens moet worden wat hieronder te verstaan. Wanneer men enkele zware cols in het parcours opneemt en de renners ma ken er geen gebruik van, dan dient dat tot niets. Overigens zou het abnormaal zijn wanneer enkele bergetappes zo zwaar op de Tour als geheel drukten dat het een renner onmogelijk werd gemaakt op een ander gedeelte van het parcour" de zege te behalen. De Tour is een geheel, men moet de Tour kunnen winnen op 4500 kilo meter en niet op de 250 kilometer van een zware bergetappe. Met betrekking tot de tijdritten in ploe gen meende Goddet dat deze ritten, hoe aantrekkelijk ook, te veel risico meebren gen in verhouding tot de minieme invloed op de rangschikking. Het aan de Italiaan Ferlenghi overkomen ongeluk was voor hen aanleiding geweest het beginsel ervan op te geven. Hij voelde wel iets voor de inschakeling van tijdritten in etappes, die met het oog op de terreingesteldheid weinig belangrijk zijn, en ook wilde hij zijn gedachten wel laten gaan over tijdritten op een col, aan gezien beweerd is dat de klimmers thans benadeeld worden. Dergelijke tijdritten zouden het nadeel opheffen. Tenslotte overwegen Goddet en Levitan een omzetting van de hele rustdagen in halve. De renners zouden In de morgen kunnen rusten, en 's middags een afstand moeten rijden van ten hoogste 100 kilo meter. De meeste renners gaan er op rust dagen toch al op de fiets op uit, en som mige menen zelfs dat een absolute onder breking op een rustdag schadelijk is voor hun vorm. De tweede voorzitter van de BVC „Am sterdam", die dinsdag was aangehouden, verdacht van uitlokking tot meineed in de rechtszaak tegen de Joegoslavische voet baller Sal is vrijdagmorgen, na te zijn ver hoord, op last van de officier van justitie in Den Haag onmiddellijk in vrijheid ge steld. Uit het feit, dat de heer D. S„ het be stuurslid van de BVC Amsterdam, dat deze week op last van de officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag werd ge arresteerd naar aanleiding van de kwestie- Sal - vrijdagmorgen op vrije voeten is ge steld, mag niet worden afgeleid dat de zaak tegen hem als afgedaan kan worden be schouwd. Dit heeft de betrokken officier van Justitie medegedeeld. Alle stukken zijn nog niet bestudeerd. Pas later kan dus worden beslist of een dagvaarding zal worden uitgebracht, dan wel of de heer S. buiten vervolging zal worden gesteld. Sal in Joegoslavië Kort voor zijn arrestatie heeft de heer S. een aangetekend schrijven van Sal ontvan gen. Dit was op 16 juli uit Joegoslavië verstuurd. In de brief verklaarde Sal op nieuw, dat hij tijdens de behandeling voor de rechter-commissaris, waarbij hij als ge tuige is gehoord, niets anders dan de waar heid heeft gesproken. Deze brief is over handigd aan de officier van Justitie. Op zijn laatste verrichting is Quick Hol- landia G in de Groningenprijs favoriet, maar de hengst komt op Mereveld zelden tot zijn recht. Ria Olivier doet het op Mere veld altijd goed en profiteert voorts nog van haar eerste plaats aan de start. De andere gegadigden zijn Sorento, Forges en Narciso van Zora. In de Sappemeer-prijs heeft Geersen met zijn keuze uit Sunny Boy en Spencer Hol- landia de eerste kans, maar een zekerheid is dit in dit open nummer met de aan wezigheid van Rudi Williams, Sirona en Quick Heny niet. Rosa B kan zonder fou ten de Eenrum-prijs winnen. De sterkste oppositie komt van Sonja Belwin en Ralph Erebus. Tensor Gregor is de kandidaat voor de zege in de 2600 m lange Delfzijl-prijs, waarin stal Tesselaar de tweede faforiet is. Voor Uncle Sam zal het moeilijk zijn de Baflo-prijs te winnen, omdat de afstand te lang is. In de eindstrijd zal hij dan ook wel het onderspit delven tegen Umber en Us Marja Koff. Reeds in het openingsnummer worden de bezoekers voor vele vraagtekens gesteld. Achttien paarden is rijkelijk veel voor Mereveld. De winnaar moet in de grote kopgroep worden gezocht. Hoewel Vain- queur en Uriël tot iets betere prestaties zijn gekomen dan Vic Erebus gaat de aan beveling toch naar laatstgenoemde, omdat zijn gunstige positie aan de start vermoede lijk de doorslaggevende factor zal blijken te zijn. Guyla Grosics, de befaamde doelman van het Hongaarse voetbalelftal, die na de tournee van „Honved" door Zuid-Amerika niet terugkeerde naar Hongarije, is vrij dag uit Wenen vertrokken om zich weer in Boedapest te vestigen. Voor clubs bui ten Hongarije was het niet mogelijk Gro sics te contracteren. De Hongaarse voetbalbond heeft Grosics volledige rehabilitatie beloofd, zodat hij reeds in oktober voor het Hongaarse elftal zal kunnen spelen. Grosics werd verge zeld van zijn vrouw en twee kinderen. Van de andere spelers van „Honved" die niet naar Hongarije terugkeerden, heeft Sandor Kocsis besloten naar Zwitserland te gaan. Nederland heeft in de Luxemburgse zone van het toernooi om de Gallabeker een 3-2 zege op Luxemburg behaald. De Luxem burger Baden versloeg Biesheuvel (Ned.) met 12-10, 6-1 en Maris (Ned.) won van Neuman (Lux.) met 7-5, 5-7, 6-2, In het dubbelspel zegevierden Maris en Biesheuvel met 7-5, 4-6, 6-4, 6-8, 6-3 over Baden en Neuman. Nederland komt in de eindstrijd tegen Joegoslavië uit, dat met 3-2 van Frankrijk won. Zes van de beste schaatsenrijdstertjes uit Europa trainen op het ogenblik in Richmond in het Engelse graafschap Surrey, omdat in hun eigen land geen trainingsmogelijkheden zijn. Het zijn v.l.n.r. onze landgenote Joan Haan appel; de Zweedse Gunhilla Ljunggren; Elina Enestam uit Finland; De Noorse Grete Borgen; de Zwitserse Lisbeth Schlunegger en het Duitse rijdstertje Doris Weinhausen. Na de eerste innings van de vierde test match EngelandWest India in Leeds hebben de Engelsen met 137 runs de lei ding genomen. Dit dank zij de uitstekende verdediging van de „middle order" bats- men tegen het sterke bowlen en fielden van de West-Indiërs. In het antwoord op de schamele 142 van de gasten viel het derde Engelse wicket op 43, maar Peter May (69), Colin Cowdrey en dominee Da vid Sheppard (beiden 68) zorgden er voor, dat het totaal tenslotte 279 all out bedroeg. Frank Worreil, de sterkste man in de gevarieerde Westindische aanval, nam zeven wickets voor 69 met onweerstaan baar links fast-medium bowlen. Peter May, die 2 uur en 36 min. aan bat stond, sloeg negen vieren. De Engelsen zetten gisteren hun innings weinig gelukkig voort. Al op de derde bal van de eerste over die vrijdag werd ge bowld, viel het wicket van Peter Richard son. Terwijl er slechts een run aan het totaal van de vorige dag was toegevoegd, ving Alexander hem achter het wicket op het bowlen van Worrell. En op 42 vloog de midstump van Graveney (22) uit de grond toen deze een bal van fast-bowler Gil christ miste. May en Cowdrey zorgden daarna even wel voor een verbetering door een stand van 94 runs op te zetten in minder dan twee uur batten. Toen May voor 69 achter het wicket was gevangen door Alexander, zette Cowdrey de innings voort met David Sheppard. Deze beide batsmen voerden de score op tot 227. Bij dat totaal verdween Cowdrey na een catch van Walcott op het bowlen van Worrell maar Sheppard batte in voortreffelijke stijl rustig door, daarbij het scoren niet vergetend. Op 264 verdween hij als slachtoffer van Worrell. Zijn 68 scoorde hij in 143 minuten; hij sloeg tien vieren. Daarna was het spoedig gebeurd met de Engelse battingside. De laatste drie wickets leverden slechts vijf tien runs op. Het scorebord was als volgt: Richardson c Alexander bowled Worrell 10 Smith bowled Worrell z 0 Graveney bowled Gilchrist 22 May c Alexander bowled Sobers 69 Cowdrey c Weeks bowled Worrell 68 Sheppard c Walcott bowled Worrell 68 Evans bowled Worrell 10 Lock bowled Gilchrist 20 Laker c Alexander bowled Worrell 1 Trueman not out 2 Loader c Pairaudeau bowled Worrell 1 Extras 8 Totaal 279 Worrell nam zeven wickets voor 69 runs, Gilchrist 2 voor 71 en Sobers 1 voor 80. Naar wij vernemen, heeft 3e Quick (Groningen) een overeenkomst gesleten met de Hongaar Peter Szabo om. behou dens ministeriële toestemming, de training van enige elftallen der Groningse vereni ging op zich te nemen. Szabo is een van de bekendste spelers van het Hongaarse nationale elftal, waarin hij tot 1942 herhaaldelijk de linksbuiten plaats heeft bezet. Nadien is hij trainer ge worden, waarbij hij zich opgewerkt heeft tot een van de bekwaamste Europese trainers. Zijn grote kracht is de opleiding van jonge spelers en na de Hongaarse periode is hij er in geslaagd clubs In Spanje, Tur kije en Polen tot kampioenschappen te brengen. De laatste tijd trainde hij Frank furt am Main.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7