Mens en muziek Fa. S. KORVER Bij ZWANENBURG winkelt u voordeliger en prettiger ZWANENBURG in een oud huis 36 ct L. Nieuwstraat 773 Tel. 4986 IJmuiden (O.) SUPERMARKET Vanmorgen in de vishal en op zee Frieda Waagmeester 1 GAZELLE RALEIGH BERINI SIMPLEX VESTING 11 Opnieuw bomaanslagen in Djakarta Men weet echter niet uit welke hoek" Haagse Salon 1957 Stormvogels kocht drie nieuwe spelers Dijkshoorn en Bartels niet meer gecontracteerd Vrouw verstapte zich en brak enkel Resten van het kasteel te Akersloot gevonden Meer haring naar Duitsland Scheepvaart Partijblad klaagt „Sjepilov verspreidde ongezonde tendenzen" Grote diefstal op basis der V.S. in Marokko RIJWIELEN BROMFIETSEN PLAATS EEN LUIDSPREKER In de groente-afdeling: Zwanenberg's vleeswaren niet te evenaren DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1957 DORDRECHT heeft HHP* het museum weer geopend. Er moest een centrale verwar- p ming worden aange- legd. Dat is nu ge- gp beurd. Ook al is men fkS er voor de eerste keer, men weet, als Wfièi *2 men de deur achter zich heeft dicht ge daan en in de hal jjl staat, dat het een tijd _J niet in gebruik is ge- E| weest. Recht vooruit iy: gaat een brede hou- 'k ten trap omhoog. Waar deze naar twee kanten ombuigt han gen aan -de muur de 'y oude meesters die er p| altijd hangen. Ze zijn m zonder autoriteit. Links ziet men een grote holle zaal en rechts een kleinere holle zaal. Men voelt zich in een groot, oud huis dat een tijd heeft leeggestaan. 1 Men gaat naar boven 'i!y en weer naar be- 1 neden, blijft even staan op de trap en het zou dan niet ver rassend zijn geweest als men ergens een kraan had horen lek ken, maar dat is ver beelding. Alles is heel. Er zijn zelfs nieuwe parketvloe ren. Die vallen alleen niet op, evenmin als in het begin de schil derijen. Men kijkt er langs door een raam in een paar enorme kastanjes, die meer ter zake lijken dan de oude meesters. Men draait zich om en loopt een zaal in om het opnieuw te proberen. Voorlopig blijft het echter een groot oud huis waar men zich voortdu rend alleen voelt. TENSLOTTE blijkt dit toch een ideaal gevoel te zijn ge weest. Er waren geen verplichtingen, maar voor uitbundigheid was geen plaats rrieer. Deze omstandigheid maakte het voor de directie niet gemak kelijk een tentoon stelling in te richten, die als feestelijk kon worden ondergaan. D^t is meer of minder de bedoeling geweest met „Mens en Mu ziek" een zomer- tentoonstelling van het Dordrechts Mu seum, die eind vorige week is geopend en tot september ge opend blijft. De fees telijkheid zit in de heropening en in het thema van de exposi tie: mens en muziek in schilderijen, tekeningen en grafiek van de zestiende tot de twintigste eeuw. Op een schilderij van Teniers de tfonge heb ben de mensen een enorm plezier met bier en muziek, maar het lawaai en ge lach, dat men erbij wil horen, blijft aan het doek zitten. Men staat er onhandig tegenover en dreigt uit zijn humeur te raken omdat men niet mee kan doen. Dat ligt aan dat oude huis, de directie kan het niet helpen. Haar komt alleen sympathie en waardering toe omdat zij met duizend gulden (het Dordrechts Museum is geen instelling, die door het rijk wordt gesub sidieerd) een tentoonstelling bij elkaar heeft gezocht uit particuliere verzame lingen en andere musea, die uitstekend laat zien wat Nederlandse schilders en tekenaars in vijf eeuwen met muziek- makende mensen hebben gedaan. Dat is verschillend geweest naar mate de functie van de muziek met de tijdgeest steeds iets veranderde. Men ziet devoot- religieuze voorstellingen van bazuinblazen de engelen in een geweldige opgaande kerk. Men ziet ook minder devoot-reli- gieuze voorstellingen, bijvoorbeeld een kleine dorpsgemeenschap tijdens de kerk- J zang: iedereen doet met hart en ziel mee, (Van onze correspondent in Djakarta) Vier weken, nadat Djakarta werd opge schrikt door een aanslag met handgra naten op het kantoor van de communis tische partij en van de linksgeoriënteerde vakbondscentrale Sobsi, zijn dinsdagavond op vijf plaatsen in de hoofdstad van Indo nesië opnieuw handgranaten geworpen, zonder dat nochtans de aard der doelen een aanwijzing geeft, van welke kringen uit deze aanvallen werden gelanceerd. In Djakarta viel de mening te beluiste ren, dat de terreurdaden de bedoeling zou den hebben in het algemeen onrust te verwekken, doch omtrent de identiteit der granaatwerpers en hun verder liggende doelen tastte men in het duister. Om negen uur dinsdagavond werd een handgranaat geworpen naar een raam in de zijgevel van het gebouw van de druk kerij „De Unie", aan de Djalan Batutjeper, de Nederlandse onderneming, die onder meer het dagblad „De Java Bode" uitgeeft, doch ook als drukorder de Indonesische dagbladen „Bintang Timur" en Indonesia Raya" vervaardigt. De bedoeling was kennelijk, dat de handgranaat in de drukkerij terecht zou komen. Achter het glas bevindt zich echter gaas, zodat de granaat op het trottoir viel en bij de ontploffing slechts lichte schade aan gevel en ruiten veroorzaakte. Niemand werd gewond. In de drukkerij werd op dat moment gewerkt voor de ge noemde Indonesische dagbladen, beide ochtendbladen. Het heeft er de schijn van, dat de aanslag het doel had het uitkomen van deze bladen te verhinderen, hetgeen mogelijk geweest zou zijn, indien de gra naat in het gebouw zou zijn ontploft in de nabijheid van de rotatiepers. Daar „Bintang Timur", de P.N.I.-rich- ting toegedaan, en het onafhankelijke blad „Indonesia Raya" politieke tegenvoeters zijn, is ook uit dien hoofde de kring, waar uit de aanslag kwam, onduidelijk. Hetzelf de kan gezegd worden van de overige vier handgranaat-aanslagen. Eén werd gewor pen aan de Djalan Lembang op het dak van het huis van luit-kolonel Sukendro van de generale staf der Landmacht. Overste Sukendro had juist een minuut tevoren het terras voor het huis, waar hij gezeten had, verlaten en ontkwam zo aan de rondvliegende scherven. Verder werden handgranaten geworpen in de omgeving van Lapangan Banteng, het voormalige Waterlooplein, en in de buurt van Gondangdia Lama, vrij ver van het vorige punt verwijderd. Bij de laatste drie aanslagen werden drie personen, waaronder een nachtwaker en een kind, gewond. Zij werden in het ziekenhuis op genomen. Omtrent het door de politie en militairen ingestelde onderzoek waren he denmorgen nog geen bijzonderheden be kend. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, zal zaterdag in de zalen van Pulchri Studio de tentoon stelling „De Haagse Salon 1957" openen. Bij deze gelegenheid zal hij ook de onlangs ingestelde Jacob Maris-Jeugdprijzen uit reiken. Ook dit jaar heeft het „Anjerfonds Den Haag" een bedrag van tweehonderdvijftig gulden ter beschikking gesteld als prijs voor „het mooiste kunstwerk" van de ten toonstelling, dat als zodanig bij meerder heid van stemmen door de bezoekers wordt aangewezen. Luitspelende vrouw" van Jan Steen. behalve één, een dikzak op de achterste bank, met de hand onder het hoofd zit hij weggezakt in een smakelijke slaap. Er zijn sombere symbolische stillevens: een in strument naast een muziekboek naast een schedel, alles „kwaadaardig" nauwkeurig geschilderd. En er is de extraverte lol van boerenfeesten: het bierglas in de ene, de vedel in de andere hand, ergens in het wil de weg een keffend hondje, als symbool zo men wil van het niet-religieuze. Zo zijn er steeds overgangen met de stromingen mee. van de ene periode was meer werk voorhanden van de andere, maar men krijgt een bevredigend overzicht. Naarmate de kunst nieuwer wordt blijft men langer kijken. Het geschater gaat van de gezichten, de romantiek wordt dunner, het rose wordt rood en via een danshuis van Isaac Israels komen we bij het musi ceren, waarmee wij ons echt verwant kunnen voelen. We vinden het in een portret, dat Jan Toorop in 1904 maakte van de cellospelende Pablo Casals, een droge eenheid, die in sfeer het beste aan sluit bij het gevoel in een groot oud huis te zijn. Want dat gevoel blijft. Johan Voskuil Gisteravond heeft Stormvogels een even goed bezochte als geanimeerde jaarverga dering gehouden, die het bestuursbeleid van het zittende en tijdens de vergadering aangevulde bestuur eenparig goedkeurde. Er is tijdens deze bijeenkomst mededeling gedaan van de aankoop van drie nieuwe spelers: Brom 6000 van Limburgia), Groot 20.000 van Heerenveen) en de reeds in Stormvogels spelende De Bie, wiens contract thans bevestigd werd. De spelers Dijkshoorn en Bartels zijn voor het nieuwe seizoen niet langer gecontracteerd. Er is voorts een contributieverhoging goedgekeurd tot een bedrag van 30 per jaar, waaraan een verhoging van de toe gangsprijs voor de overdekte tribune werd gekoppeld, die voortaan ƒ2.50 zal bedragen. Het zittende bestuur werd herkozen op de heer Ph. van Opbergen na, die zijn zetel ter beschikking had gesteld en als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren C. van Batenburg en W. Verhoef. De vergade ring machtigde verder het bestuur de sta tuten te wijzigen. Een passagiere van de veerpont der fa. Donkersloot heeft gistermiddag, toen zij op weg was naar het strand, een misstap ge maakt, waardoor zij met pijn aan de enkel doorreed. In de „sleuf" bij het IJmuidense plateau zakte zij echter in elkaar en na overbrenging naar het ziekenhuis bleek, dat de enkel gebroken was. In een perceel land ten oosten van het kerkmeertje bij Akersloot zijn bij egalisa- tiewerken funderingen van ruim 1 meter breedte gevonden. Wellicht gaat het hier om overblijfselen van het versterkte huis van de „heren van Akersloot". Hun ge slacht is reeds in het begin van de 14de eeuw uitgestorven. Het kasteel zou vóór 1600 verdwenen moeten zijn. Er wordt een verder onderzoek ingesteld. Bebloede wachtsman zakte bij brugwachter in elkaar We wachtsman F. V. uit IJmuiden kreeg vannacht omstreeks twaalf uur bij het ver laten van de personeelswagen, die bij de werkzaamheden aan de Amsterdamseweg staat, een verschuivende ijzeren balk tegen het hoofd, met het gevolg dat hij een hevig bloedende wond boven het linkeroog op liep. Hij liep naar de brugwachter over een der zijkanalen van het Noordzeekanaal en zakte daar in elkaar. Via de ongevallen- dienst is V. naar huis gebracht. OFFICIëLE MEDEDELING Formulieren huurblokkering De aanmeldingsformulieren voor het groot boek woningverbetering zullen van maandag 5 augustus af kosteloos verkrijgbaar zijn bij de postkantoren. Formulieren voor de aanmelding van ver anderingen in de eigendomsverhoudingen van bij het grootboek ingeschreven of in te schrijven woningen zullen kosteloos Verkrijg baar worden gesteld bij notarissen. Formulieren, nodig voor aanvragen tot uit betaling van op het grootboek ingeschreven gelden of tot ontheffing van verdere stor tingen, worden binnenkort kosteloos bij de gemeentebesturen verkrijgbaar gesteld. De Westduitse invoerraad heeft donder dag het bedrag, op 5 juni toegewezen voor de invoer van gezouten haring uit Neder land met 1 miljoen D.M. tot 2,25 miljoen D.M. verhoogd. Wat er is De totale aanvoer aan de afslag bedroeg vandaag 5800 kisten, waarvan 560 schelvis, 105 wijting, 100 gul en kabeljauw, 40 ko len, 2120 kisten haring, 2460 kisten ma kreel, 300 kisten schol, 95 diversen, 4500 kg. tong en 260 stijve kabeljauwen. Deze aanvoer was verdeeld over de „Klaasje" met 450 makreel, 730 haring, 10 wijting; de „Burgemeester Heusden" (VL 27) met 325 makreel, 300 haring, 75 diver sen, 300 kantjes haring; de VL 153 met 15 kabeljauw en kool, 600 makreel, 80 haring, 25 wijting, 580 kantjes; de „Klaas Wijker" met 270 makreel, 500 haring, 30 diversen; de „Job Gouda" met 1150 kisten in hoofd zaak haring en makreel en 70 kantjes; de „Ariadne" met 480 haring, 700 makreel, 20 diversen; de „Wiron III" met 180 schelvis, 60 gullen, 10 wijting, 150 stijve; de HD 87 170 schelvis, 30 gul en kabeljauw, 100 ma kreel, 10 haring, 100 stijve en tenslotte de KW 38 met 210 schelvis, 35 gul en kabel jauw, 10 makreel, 5 wijting en 10 stijve. De export kocht grote rijen kabeljauwen voor f116f92, kleine rijen f65f56, kisten kabeljauw (grote) f 180f 148, klei ne f 140f 120, groot-, middel- en zetschol f 45f 54, schol 1 f 43f 48, grootmiddel tong f 4.50f 4.20, kleinmiddel f 3.90 f 3.40, tong 1 f 3—f 3.10 en slips f 3—f 2.75. Het binnenland, grote gullen f 55f 45, middel f 40f 32, torren f 20f 15, zwarte kolen f 85f 98, witte kolen f 96f 92, grote schelvis f 27f 32, grootmiddel f 26 f 30, kleinmiddel f 20f 17, pennen f 18— f 13, braad f 13—f 10, wijting f 18—f 12, grote tongen f 5.20f 5.60, schol 2 f 43 f38, schol 3 f31—f 17, haring f 16—f 11, makreel f 15f 10. Wat er komt Voor morgen is al binnen de „Herman" met 1040 haring, 640 makreel, 20 diversert, 400 kleine kisten haring, 120 stijve kabel jauwen, 100 kantjes. Besommingen van woensdag IJM 28 Amsterdam f 27.300, Curagao IJM 99 f 24.600, IJM 14 f 9.700, RO 2 f 4.770, SCH 117 f 7.470, KW 82 f 15.300, KW 81 f 14.710, KW 36 f 1.480, KW 98 f 1.780, KW 35 f 1.020, KW 65 f 1.110, KW 94 f 1.450, KW 159 f 420. Amsteldiep, 31 te Dakar. Annenkerk, 31 v. Port Swettenham n. Aden. Arnedijk, 31 te Brownsville. Algenib, 31 v. Paranagua n. Montevideo. Almkerk, 1/8 te East-London. Argos, 1/8 te Amsterdam Batjan, 31 te Djibouti. Blitar, 31 v. Surabaja n. Singapore. Bintang, 1/8 te Djibouti. Blijdendijk, 31 v. New York n. Antwerpen. Bussum, 31 v. Mena n. Houston. Britsum, 31 250 m. z. Chagos arch. n. Falmouth. Boskoop, 2/8 te Rotterdam verw. Breda, 7/8 te Rotterdam verw. Carillo, 1/8 te Barrios v. New Orleans. Cradle of Liberty, 12/8 te Philadelphia verw. Congokust 31 v. Rotterdam n. Antwerpen. Colytto, 31 v. Mobile n. Rotterdam. Crania, 1/8 v. Liverpool n. Curagao. Camerounkust, 31 te Amsterdam n. Hamburg. Dordrecht, 31 v. New Orleans n. Antwerpen. Dalerdijk, 31 v. Rotterdam n. Londen. Dalerdijk, 1/8 te Gravesend n. Rotterdam. Dongedijk, 1/8 te Hamburg n. Bremen. Duivendrecht, 11/8 te Houston verw. Daphnis, 31 v. Amsterdam n. Hamburg. Delft, 31 v. Amsterdam n. Bremen. Esso Nederland, 31 v. Port Said n. Fawley. Esso Den Haag, pass. 1/8 z. Kreta n. Antwerpen. Farmsum, 1/8 v. Antwerpen n. Houston. Gabonkust, 1/8 te Amsterdam. Ghanakust, 1/8 te Monrovia verw. Heelsum, 1/8 te Le Havre. Hoogkerk, 31 v. Hamburg n. Bremen. Hera, 31 400 m. n. Barbados n. Amsterdam. Holland, 1/8 te Zanzibar verw. v. Moma. Hecuba, 1/8 te Guanta verw. Hilversum, pass. 30 Sukrabaai n. Landsend. Isis, 1/8 te Pto. Cabello verw. Ivoorkust, 31 v. Winneba n. Port Harcourt. Japara KRL, 31 v. Port Said n. Napels. Johannes Frans, 1/8 te Seven Islands. Jagersfontein, 1/8 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1/8 v. A'dam n. R'dam. Katelysia, 31 v. New York n. Mamonal. Karimun, 1/8 v. Amsterdam n. Hamburg. Kota Gede, 1/8 v. Rotterdam n. Bremen. Koningswaard, 30 v. P. Cardon n. Thameshaven. Kylix, 2/8 te Montevideo verw. Lieve Vrouwekerk, 31 te Suez. Louis Lantz, 31 v. Monrovia n. Rotterdam. Lindekerk, 1/8 te Rastanura. Loenerkerk, 30 te Kuwait. Liberty Bell, 13/8 te Philadelphia verw. LawaK, 1/8 te Baltimore verw. Loosdrecht, 1/8 te Rotterdam. Mariekerk, 1/8 te Aden. Maasdam, 31 v. New York n. Southampton. Maureen, 31 650 m. o. Bermuda n. Antwerpen. Moordrecht, 13/8 te Mena Al Ahmadi verw. Nieuw Amsterdam, 1/8 v. South.ton n. N. York. Nieuw Amsterdam, 31 v. Cherbourg n. Sauth.ton. Nieuw Amsterdam, 1/8 v. South.ton n. N. York. Oranjefontein, 31 v. Las Palmas n. Kaapstad. Oranjestad, 1/8 te Aruba. Ouwerkerk, 1/8 v. Sydney n. Melbourne. Osiris, 31 270 m. z.w. Azoren n. La Guaira. Orestes, 1/8 te Lissabon. Orion, 31 v. Verakini n. Tabarka. Ovula, 1/8 te Singapore. Ootmarsum, 31 v. Amsterdam n. Bremen. Pygmalion, 1/8 te St. Vincent. Papendrecht, 7/8 te St. Kitts verw. Pendrecht, 14/8 te La Plata verw. Perna, 1/8 te Abadan verw. n. Abadan. Perna, 1/8 te Abadan. Phrontis, 31 v. Suez n. Djeddah. Prins Willem II, 31 te Rotterdam. Prins Philips Willem, 31 te Glasgow. Peperkust, 31 160 m. o.n.o. L. Palmas n. Freetown. Radja, pass. 31 Ouessant n. Houston. Ridderkerk, 1/8 te Marseille. Rita, 1/8 te Singapore verw. Rondo, 30 510 m. z.o. Guardafui n. Djibouti. Scherpendrecht, 7/8 te Nynasham verw. Schiedijk, 1/8 te Philadelphia. Salatiga, 30 te Khoral Mufatta. Soestdijk, 31 350 m. w. Scillys n. Antwerpen. Stanvac Benakat, 1/8 te Tj. Uban verw. v. Sun- geigerong. Stad Alkmaar, 31 v. Vlaardingen n. Narvik. Sarpedon, 31 te Curagao. Senegalkust, 31 v. Dakar n. Duinkerken. Stad Haarlem, 31 te Melilla. Stad Leiden, pass. 31 Ouessant n. IJmuiden. Stad Utrecht, 30 v. Narvik n. R'dam of Vlaard. Straat Banka, 31 te Colombo. Tabian, 31 v. Pladju n. Cheribon. Tawali, 31 te Port Said. Teucer, 31 te Port Said. Theobaldius, pass. 31 Sabang n.- Aden. Tomori, pass. 31 Vlissingen n. Bremen. Tama, 1/8 te Corpus Christi. Trompenberg, 1/8 v. Jacksonville n. Le Havre. Tara, 1/8 te Corpus Christi. Trajanus, 31 v. Rotterdam n. Antwerpen. Telamon, 27 v. Pampatar n. Carupano. Titus, 13/8 te Rotterdam verw. Tamo, verm. 2/8 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Tiba, verm. 1/8 v. Bremen n. Hamburg. Tero, 1/8 te Buenos Aires. Westertoren, 31 te Pta. Cardon. Willem Ruys, 1/8 te Rotterdam. W. Alton Jones, 14/8 te Philadelphia verw. Woensdrecht, 9/8 te Mamonal verw. Wieldrecht, 8/8 te Rastanura verw. Zuiderzee, 28 te Durban. Zaankerk, 31 v. Marseille n. Casablanca. Zuiderkerk, 31 v. Mtwara n. Nacala. KLEINE VAART Arnoudspolder, 1/8 dw. Monte Dor n. Lissabon. Bab T, 23 te Hudiksvall v. Ostrand. Draco, 29 te Bordeaux n. La Pallice. Driebergen, 1/8 80 m. n.n.w. Villano n. Londen. Elsa, 27 v. Kotka n. Zaandam. Elsenburgh, 1/8 110 m. n.o. Villano n. Casablanca. Erkalin, 1/8 bij Hartlandpnt. n. Grandsville. Eljo, 31 10 m. w. Gravesend n. Stockton. Fedala, 1/8 60 m. n. Landsend n. Dublin. Flevo, 31 20 m. n.n.w. Mondego n. Lissabon. Insp. Mellema, 31 10 m. Nd.hinder n. Newcastle. Joost, 27 te Soernaes v. Kotka. Julia Mary, 1/8 130 m. n.n.o. Villano naar Man chester. June, 31 in Washbay n. Boston. Kaap Falga, 26 te Zaandam v. Ornskoldsvik. Kaap St. Vincent, 28 te Hangö v. Rotterdam. Marin, pass. 1/8 Ouessant n. Casablanca. Pavo, 25 te Ala v. Ostrand. Ponza, 30 v. Zaandam n. Sundsvall. Plato, 31 te Tarragona n. Valencia. Plato, 31 5 m. z. Tarragona n. Valencia. Tilly, pass. 28 Kiel n. Sundsvall. Tasmanië 1/8 te Swansea. Westerhorn, 1/8 40 m. v. Noordhinder n. A'dam. SLEEPVAART Clyde, 1/8 met kruiser oreno 24.26 n. 177.18 o. Noordholland, 30 v. Aruba n. New Orleans. Noordzee, 1/8 v. Gibraltar en te Tanger aangek. Oceaan, 1/8 23.44 n. 175.34 w. Oostzee, 1/8 v. Southampton n. Ferrol. Poolzee, 1/8 v. Santiago de Cuba. c (5 e (5 I) O 15 C I) c O c c (5 Medisch gediplomeerd Schoonheidsspecialiste GEZICHTS- en HOOFDMASSAGE MAQUILLAGE - MASKERS ONTHARING - MANICURE GELAATS - HCIDKUNDE HOOGTEZON-BEHANDELING Behandeling aan huis na afspraak. v d. Vondellaan 17 - Driehuis - Telef 4757 (K 2550) I VELSER ANALISTEN- SCHOOL. Avondcursus ter opleiding voor het examen leerling-analist. Inlichtingen, aanmelding Wijk aan Zeeër- weg 19, IJm.-Oost. Na 7 uur. Meisje, 19 jaar, ZOEKT PLAATSING op klein kan toor. In bezit van type- diploma. Br. L 1581. MOSKOU (UP) „Kommunist", het orgaan van het Centrale Comité van de Russische communistische partij valt van daag in een hoofdartikel de ex-minister van Buitenlandse Zaken, Dmitry Sjepilov aan .omdat hij „liberale tendenzen in de Russische litteratuur en de Russische kunst niet alleen zou hebben geduld, maar ook aangemoedigd". Voordat Sjepilov van zijn voetstuk werd gestoten, was hij partijsecretaris belast met de ideologische aangelegenheden en hield hij een aantal redevoeringen voor schrijvers, musici en artiesten in congres bijeen. Het partij-orgaan schrijft: „De dubbel zinnige Sjepilov beweerde de partijlijn te volgen, maar hij draagt de grootste ver antwoordelijkheid voor de verspreiding van de ongezonde tendenzen onder de ar tistieke intelligentia". Het voegde daar aan toe: „Sjepilov zet te niet op de juiste wijze de noodzakelijk heid van het geven van leiding door de partij in kunstzaken uiteenen gaf een verwrongen beeld van de beginselen van de partij". „Kommunist" beschuldigt er Sjepilov van naar de gunst te hebben gedongen van de Russische intellectuelen en gepoogd te hebben, om de populariteit van de Molo- tov-Malenkov-Kaganowitsj „anti-partij - groep" te hebben willen opbouwen. CASABLANCA (UP) De Franse auto riteiten hebben medegedeeld, dat een twaalftal Marokkaanse employés van de grote Amerikaanse luchtbasis van Nouas- seur, niet ver van Casablanca, toegegeven hebben, voor meer dan 40 miljoen francs aan voorraden van de basis te hebben ge stolen. De Marokkanen zijn al voor een rechter van instructie verschenen. Volgens de autoriteiten hebben zij erkend samenge werkt te hebben met een Marokkaanse „controleur" in de haven van Casablanca, die volgens hun zeggen valse lossingsdocu menten opstelde, waarop minder voorraden voorkwamen dan gelost waren. Daarna, op weg naar de luchtbasis, lieten zij de niet ingeschreven goederen verdwij nen die dan in handen kwamen van zwarte markt-handelaren in Casablanca. De voorraden bestonden uit kleding, voedsel en machine-onderdelen, naar de beklaag den hebben aangegeven. De autoriteiten zeggen, dat deze affaire geen verband houdt met de diefstallen, welke eerder in het jaar gepleegd zijn. Het gold daarbij vrachtauto's, radio's en wa penen, die, naar de Franse autoriteiten zeiden, hun weg vonden naar het ongere gelde „bevrijdingsleger" in Zuid-Marokko. De politie heeft in Casablanca een Alge rijnse taxichauffeur gearresteerd, toen deze het havengebied verliet met met een illegale lading van 24 kisten Franse en Amerikaanse munitie in zijn wagen. Zijn lading zou bestemd zijn geweest voor het ongeregelde „bevrijdingsleger" in Zuid-Marokko. RUILEN: 3-k. flat L. Nieuw- str., le étage zuid-z., omg. Marktplein, tegen vrij huis m. zolder. Br. L 1578. LCLVil'LN, OUD IJZER. OUD PAPIER, worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa Max Gosschalk. Tndustriestraat 2 te) 5852 VERHUUR SCHUIFLAD- DERS, kruiwagens enz. Af- braakhandel, Baanstraat 61- 63 B. Beverwijk Tel 4893 SCHILDERWERK GEVR. Prima vakwerk, zeer voor delig. Br. L 1588. RODE AUTOPED ZOEK. Achter geen spatbord, rech ter kant lichte verfvegen. Tegen bel. ter. te bez. Vel- serduinweg 157. Tel. 4156. GEVR. LUXE AUTO voor 12 dagen vakantie. Geen grote afstand, te rijden. Br. met prijs en wanneer be schikbaar L 1580. Te koop: VESPA 125 cc in staat van nieuw. Te bevr. zaterdag na 7.30 uur Wijker- straatweg 24, Velsen-N. Te koop: 4 CLUBS met tafel (salon). De Roemerstraat 13, IJmuiden-Oost. Te koop: AQUARIUM 50- 50-70 met vis en planten. Eikenstraat 14. Aangeb. 2 CLUBS old finish en 1 rooktafel, compl. met verlichting. Herenduinw. 139 Te koop: KAPT. MOBYLET- TE type S 1. Te bevr. van 6-8 uur Tussenbeeksweg 4, IJmuiden-Oost. Te koop: 2 elektr. KOOK PLATEN, wringer met bok en schrijfbureau. Kalver- straat 7 rood. Te koop 100 WECKGLAZEN div. maten; huish.trap; 3 in- maakpotten; wringer m. bok. Schoepmanlaan 21, Driehuis. Te koop HARINGWAGEN, geheel compleet. Wesseling, Amsterdamstr. 31, Haarlem. solide constructie lichte gang sierlijke bouw - reeds vanaf ƒ151. The all steel bicycle ook in moderne sportkleuren veilig zuinig - betrouwbaar S4 met PLUVIER motor 699.— S 5 met SACHS motor 597-50 De bromfiets die werkelijk voor twee personen. geschikt Is Tijssen Textiel heeft groot nieuws voor de dames Ja. dames, we heben heus stad en land afgereisd om nu eens een nylonkous te bemachtigen, waarin u zich thuis voelt, die het been dat vleugje charme geeft, dat u zo graag ziet èn die we u tegen een redelijke prijs konden aanbieden. Nu hebben we dan eindelijk de kous met al deze goede eigenschappen gevonden; we zijn benieuwd of u niet minstens zo enthousiast zult zijn als wij U zult er alleen een wandeling naar onze zaak voor over moeten hebben, want deze bijzondere kous wordt in de IJmond alléén verkocht bij c 05 U E ro LD •o LD ro ON ut ■D 0 C CO Sperziebonen, bloemkool, worteltjes enzovoort, alles enorm in prijs verlaagd. Heerlijke FROU-FROU 1 oak van 200 gr. slechts APPELMOES 1 literblik 69 PAREL VRUCHTENWIJN, 1 fles89 KOFFIEMELK, groot blik 49 LIMONADE, familiefles - 1 liter149 MAYONAISE, 1 tube 49 CUSTARD, groot pak 45 Zwanenberg's GEHAKT groot blik, nog eenmaal 105 BOTERHAMSTROOISEL, 250 gram 59 HARING IN TOM-SAUS, 2 blikjes 70 van Zwanenberg MACARONI, 250 gram 19 PRACHT HAM150 gr. 79 GELARDEERDE LEVER100 gr. 49 PLOCKWORST100 gr. 49 PALINGWORST150 gr. 62 LEVERKAAS100 gr. 45 HAMSPEK 100 gr. 29 BACON zonder zwoerd 100 gr. 24 LUNCHSCHOTEL ,,'T ZWAANTJE" PALINGWORST f samen 7/1 150 gr. I Ct HAM PLOCKWORST UIT DE AFDELING BAKKERIJ: KRENTENBROOD met spijs 100 4 CANO'S 58 10 EIERKOEKEN60 SOESJES 150 gr49 15 TAFELKOEKEN59 LANGE NIEUWSTRAAT 505 - 07 t

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3