Alweer klachten over „resten van revisionisme in Hongarije Stemming in het Nederlandse padvinderskamp is opperbest Rusland krijgt Amerikaanse isotopen in strijd tegen kanker Fabrieksarbeiders kwamen studenten in Leipzig marxisme doceren Eerste dertien leden van „atoombureau" gekozen 5 K.L.M.-vIiegers gaan normale dienst hervatten Zij wensen rustige sfeer tijdens bemiddeling in loongeschil Motorrijder zonder rijbe wijs reed vader en kind aan Geen hoop meer voor St. James' Theater DE JAMBOREE IS VANDAAG GEOPEND Het euvel van de vuile melkflessen Produktschap afkerig van dwang op de klanten Twee kinderen verdronken Joop de Mos in kwart finale in Scarborough Twee Haarlemmers bij de Hoogovens gewond Duitse minister over zelfkant-problemen Sigaren gingen te vroeg in rook op Mr. Reinink opende W.U.S.-conferentie DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1957 De K.L.M.-vliegers hebben besloten morgen om één minuut voor midder nacht de normale dienstuitvoering, alle extra-prestaties inbegrepen, te hervatten. De vliegers verklaren dat dit besluit niet is genomen omdat hun gevoelens ten opzichte van de directie van de K.L.M. veranderd zijn, maar omdat zij ervan overtuigd zijn, dat een rustige at mosfeer gewenst is tijdens de komende bemiddeling in het loonconflict door het College van Rijksbemiddelaars. Het besluit werd reeds maandag ge nomen, maar de uitvoering werd ver traagd door een persoonlijke brief van de president-directeur van de K.L.M. aan alle vliegers, welke dinsdagmorgen door hen werd ontvangen. De inhoud van deze brief, aldus de verklaring van de vliegers, was zo prikkelend voor hen en bevatte zulke pertinente onjuistheden, dat daar mede de laatste hoop van de vliegers op een in de toekomst mogelijk herstel van vertrouwen in en een goede verstandhou ding met de directie te niet werd gedaan. De besturen van de vliegerorganisaties kwamen door deze brief ten opzichte van hun leden tevens in een positie, waarin de schijn zou worden gewekt, dat het be sluit tot herstel van de normale dienst uitvoering genomen was op initiatief of onder druk van de directie van de K.L.M. In de verklaring wordt verder gezegd, dat niettegenstaande de psychologische moeilijkheden, door deze brief geschapen en het feit, dat de brief werd verzonden na het besluit van de K.L.M.-directie, het loonconflict voor te leggen aan het Col lege van Rijksbemiddelaars, de besturen van de vliegerorganisatie toch besloten de normale dienstuitvoering te hervatten. In haar brief beschuldigde de directie, zo wordt voorts in de verklaring der vlie gers gezegd, de besturen van de vlieger organisaties ervan hun leden te hebben aangespoord tot vermindering van tot dan toe geleverde extra-prestaties, hoepel het de directie bekend is, dat het beleid in de organisaties op democratische wijze wordt gevoerd. Het besluit tot vermindering van de goodwill ten opzichte van de maat schappij is namelijk door de leden ge nomen en ter uitvoering aan de besturen der organisaties in een vergadering, on geveer twee maanden geleden gehouden, opgedragen. De directie van de K.L.M. werd toendertijd van dit door de leden genomen besluit op de hoogte gesteld en was dus gewaarschuwd voor de gevolgen van een eventueel verdere vertraging van de onderhandelingen over de verbeterin gen van het salaris der vliegers, zo besluit de verklaring van de vliegerorganisatie. Vertraging Het ANP meldt uit Djakarta, dat het K.L.M.-vliegtuig, dat donderdag van Dja karta naar Amsterdam had moeten ver trekken, een vertraging van twaalf uur heeft als gevolg van de weigering van de bemanning om met een half uur minder rust genoegen te nemen dan de voorge schreven rust van twaalf uren. Op grond van de actie der K.L.M.- vliegers om zich strikt aan de maatschap pijvoorschriften te houden en overwerk te weigeren, bleef de Engelse gezagvoerder Ronald Penn staan op een rusttijd van twaalf uur in Djakarta. Omstreeks half tien gisteravond is op het punt, waar de ventweg van de Hage- gelingerweg in Santpoort in de rijbaan overgaat, een fietser uit Haarlem, de heer H. P. P. met zijn achtjarig zoontje F. ach terop, door een motorrijder aangereden. Vader en kind liepen daarbij vrij ernstig letsel op: de heer P. moest met een diepe hoofdwonde en een gebroken linkerarm naar het ziekenhuis worden vervoerd en zijn kind werd eveneens ernstig gewond. De politie merkte bij haar onderzoek, dat de motorrijder J. J. D. uit Santpoort niet alleen geen rijbewijs had, maar bovendien deze avond vijf glazen bier had genuttigd. LONDEN (UP) De Engelse minister van huisvesting, Henry Brook, heeft de ac trice Vivien Leigh verklaard niets te kun nen doen tot redding van het St. James' Theater in Londen. De minister heeft nog een onderhoud ge had met Felix Fenston, de financier die het theater vorige maand gekocht heeft voor de sloop, waarbij hij moest conclu deren machteloos te staan. Op vragen van Labour-zijde verklaarde minister Brook, dat de regering zich, nu de groep-Fenston blijkbaar wil doorzet ten, niet bevoegd acht op een genomen besluit terug te komen. In goede welstand, maar op van de slaap en vermoeidheid zijn gistermorgen de ruim negenhonderd padvinders van het Neder landse contingent op het jamboree-terrein in Sutton Coldfield aangekomen, na een vlotte reis over een spiegelgladde Noord zee en een niet zo vlotte reis in een Engels boemeltreintje van Harwich naar Sutton Park. Het boemeltje reed met een snelheid van 25 kilometer per uur, tijdens welke reis de jongens moesten proberen te sla pen. Terwijl het gehele park in diepe rust was verzonken, kwamen de padvinders aan, waarna zij met de opbouw van hun kamp begonnen. Het Nederlandse contingent be hoorde tot de laatsten, die in Sutton Cold field arriveerden. De overtocht per boot heeft weinig moei lijkheden opgeleverd. Sommige padvinders, en zelfs zeeverkenners, zagen wat bleek om de neus en de lichte deining van de zee had dan-ook diverse jongens naar de rai ling gejaagd. De contingentsarts, dokter E. Rebholz uit Heemstede, deelde hier en daar met een geruststellend gebaar pilletjes uit. Om middernacht vertrok de speciale trein uit Harwich en om zeven uur 's morgens kwam deze in het stationnetje van Sutton Coldfield aan. De jongens hebben het zich in de boemel gemakkelijk gemaakt. In de vreemdste houdingen lagen zij op de ban- j ken te slapen. Er waren er, die hun slaap zak te voorschijn hadden gehaald en in de corridors gingen liggen. De dagen voor de officiële opening maakt iedere jamboree een rommelige indruk. Padvinders rennen heen en weer met pio nierhout en touw, mannen van de tele foon slepen met grote kabels. Achter al die drukbewegende mensen staat echter een strakke organisatie. Het verkeer in het kamp mag maar in één richting rijden, wat de veiligheid aanzienlijk bevordert, maar waardoor soms grote omwegen moeten worden gemaakt. „De organisatie is fantastisch", vertelde de contingentsleider schipper M. J. J. M. Kavelaars uit Haarlem. „We kwamen vroeg aan, maar onmiddellijk werd er gezorgd, dat alle jongens melk kregen en voor de leiders tond de thee al klaar". De tweehonderd tenten voor het Neder landse contingent waren vooruitgestuurd. Gistermorgen reeds stonden zij keurig op gesteld. Daarna werden de tafelvuren aan gelegd, verrezen vlaggepalen, poorten enz. Dat opbouwen ging overigens niet zo heel vlot, omdat het pionierhout zeer schaars was. Het eten is van goede kwaliteit, maar wel typisch Engels. De Nederlandse pad vinders eten namelijk een Engels menu. Zij hebben een speciaal jamboree-kookboek gekregen, zodat zij de Engelse maatlijden volgens de regelen van de kookkunst kun nen bereiden. Er zijn uiteraard grote hoe veelheden nodig, die in eenheden van 32 personen, 28 jongens en vier leiders per groep, worden aangevoerd en via grote winkels in de vijf-subkampen worden ge distribueerd. Dagelijks zullen 20.000 broden naar het jamboree-terrein worden gebracht om de honger van de 33.000 deelnemers uit 83 landen te stillen, en verder wordt dage lijks een hoeveelheid van 45.000 liter melk en ruim twee miljoen liter water gedistri bueerd. Voorts zullen op de jamboree de komende veertien dagen nodig zijn: zestien ton boter, veertien ton koffie, 7.000 kuikens 40 ton vlees, 48 ton suiker en 228 ton verse groenten. Taalmoeilijkheden waren er al genoeg, maar daar slaan de jongens zich wel door heen. Gistermiddag kwamen 49 Italianen aan, die zich helemaal niet verstaanbaar konden maken. Er was wel een Duitser, die Italiaans sprak, echter geen Engels. Hij vertaalde het Italiaans in het Duits en een Nederlandse jongen zette dit weer om in het Engels. Nogal omslachtig, maar uitein delijk weet je toch wat de ander bedoelt. De eerste verbroederingsverschijnselen de den zich ook al voor: Zweedse jongens ruilden insignes met hun broerder-padvin- ders uit Rhodesia en Nederlandse jongens verwisselden de klompen, die zij uit het moederland hadden meegenomen, met het fraaie houtsnijwerk van de Zwitsers. Het kampeerterrein is zeer uitgestrekt: het heeft een oppervlakte van duizend hec taren en men kan uren over het licht heu velachtige terrein lopen, zonder op het zelfde pad terug te komen. Wie op een van de heuveltoppen staat heeft een prachtig uitzicht over het park, waar duizenden tenten staan opgesteld. Behalve een jam boree voor jongens wordt een leiders- en een voortrekkerskamp gehouden. De pre sident van de Engelse boy-scouts, de her tog van Gloucester, heeft vanmiddag de jamboree officieel geopend. De Centrale Zuivelcommissie heeft de zer dagen aan het Produktschap voor Zui vel gevraagd, een verordening uit te vaar digen, waarbij het aan melkbezorgers ver boden wordt lege melkflessen, die niet goed zijn omgespoeld, terug te nemen. De commissie had dit verzoek gedaan, omdat het schoonmaken van de vaak zeer vuile flessen de consumptiemelkbedrijven voor grote moeilijkheden plaatst, daar men er zelfs met de beste apparatuur niet in slaagt, sommige flessen goed te reinigen en bacterievrij te maken. In het bestuur van het Produktschap voor Zuivel blijkt men echter niet veel voor een dergelijke verordening te voelen. Enige leden merkten op, dat het leveren van melk door de slijters een diensten verlening is en het dus niet gewenst is dat hun klanten door middel van een ver ordening onder dwang worden gezet. An dere leden achtten het, wegens de recente verhoging van de melkprijs, niet het psy chologisch juiste ogenblik voor een der gelijke verordening. Het Produktschap be sloot de kwestie te bespreken met de on langs opgerichte organisatie voor consu mentencontact en met de Centrale Zuivel commissie. In een zwembad te Hengelo is de 12- jarige G. ten Bokum verdronken. Aange zien hij zich in een ondiep bassin bevond, moet aangenomen worden dat hij onwel is geworden. Aan de Markeweg te Emmen is het an- derhalfjarig zoontje Jelle van de architect Dijkstra in een vijvertje in de tuin van de arts F. A. Loot, die met vakantie is, ver dronken. Lange tijd heeft de moeder met de omwonenden naar het jongetje gezocht, maar anderhalf uur later werd het pas in het vijvertje ontdekt. Hoewel het kind met spoed naar het ziekenhuis werd overge bracht, voor toediening van zuurstof, mocht dit niet meer baten. In de derde ronde van het internatio naal tennistoernooi voor professionals, dat in Scarborough wordt gehouden, heeft Joop de Mos met 61, 62, 61 gewon nen van de Joegoslaaf Boyovitch en zich daardoor voor de kwarteindstrijden ge klasseerd. In het Engelse graafschap Berhshire wordt een internationaal gidsenkamp gehouden als onderdeel van de viering van de honderdste geboortedag van Lord Baden Powell. Op de rechter foto zien we gidsen van velerlei nationali teiten Lady Olave Baden Powell ver welkomen bij de officiële opening van het kamp. Links demonstreren twee meisjes uit Zuid-Rhodesia hoe je op een makkelijke manier drie emmers met z'n tweeën kan vervoeren. Steiger schoot los en beambte gleed uit Woensdagmiddag waren enkele mon teurs van de fa. Driesen bij de nieuwe staalfabriek van Hoogovens aan het klin ken, staande op een steiger, die op een kwaad moment aan één kant losschoot. Het gevaarte ging schuin hangen. De Haarlemmer R. S„ die bij dit klinkwerk „tegen stond te houden", kon zich niet tij dig vastgrijpen en gleed van de hellende steiger af, maakte een val van twaalf me ter en liep een wond aan het voorhoofd op. Hij moest in bewusteloze toestand naar het Rode Kruisziekenhuis worden vervoerd. Op hetzelfde tijdstip had T. H. eveneens een Haarlemmer, werkzaam op het di rectiesecretariaat van de KNHS het on geluk in de gang van het hoofdkantoor uit te glijden. Hij moest met een pijnlijke heup eveneens naar het Rode Kruiszie kenhuis worden vervoerd en is later naar de Haarlemse Deo overgebracht. In het Amsterdamse bos zijn de „Va- kantiespelen" voor de jeugd weer be gonnen. De Amsterdamse politie heeft altijd een actief aandeel in het pro gramma. De bereden politie vertoont hier een nummer „Hongaarse post". WENEN (UP) De Hongaarse commu nistische partij heeft nog te kampen met interne moeilijkheden, zoals woensdag door een hooggeplaatst lid van het Hongaarse politburo werd toegegeven. In een artikel in het maandelijkse orgaan van de party „Tarsadalmi Szemle" onthulde de Hon gaarse minister van Cultuur, Gyula Kallai, dat „er nog resten van revisionisme en dog matiek in de partij zijn". In het artikel verklaarde Kallai, dat er nog minderheidsgroepen in de partij aan wezig zijn, terwijl met elkaar wedijverende fracties met elkaar in botsing komen over verschillende kwesties. „Sommige contra-revolutionaire groepen zijn nog steeds vrij actief en trachten de partij binnen te dringen," aldus Kallai. „De contra-revolutionairen hebben nieu we methoden toegepast en trachten thans de eenheid van de partij te ondermijnen door het verspreiden van geruchten en ver deeldheid te zaaien. Zij ondernemen de krachtigste pogingen om onze arbeiders te misleiden." Kalai eiste een „strengere onderdrukking van alle contra-revolutionaire elementen." Uit Kallai's artikel bleek, dat de voor naamste geschillen in de partij te maken hebben met de beoordeling van de oktober revolutie. Tegen het einde van de vorige maand was een „heftig debat" ontstaan tijdens het partij-congres, dat in Boedapest werd gehouden. Plet debat ging voorname lijk over de oorzaken van de opstand, aldus Kallai. „Wij hebben de revolte verpletterd met de hulp van de Sovjet-Unie, maar de con trarevolutionaire krachten zijn nog niet ge heel geëlimineerd, er zijn nog resten van revisionisme en dogmatiek binnen onze partij," schreef Kallai, „wij zullen niet tolereren, dat sommige minderheidsgroepen proberen de door hen in het verleden gemaakte fouten te rechtvaardigen." Kallai verklaarde voorts dat men de ille gale activiteiten van de overgebleven con trarevolutionairen niet mocht onderschat ten. Hij betreurde de „isolering van onze schrijvers en geleerden en verklaarde, dat de meerderheid der Hongaarse intellectue len „nog steeds onder invloed van contra revolutionaire ideologiën" verkeert. WENEN (Reuter) Het Hongaarse blad Esti Hirlap meldt de arrestatie van vijf leiders van een „contra-revolutionaire" or ganisatie van 200 man, die tijdens en na de oktoberrevolutie de stad Szegvar ten zui den van Boedapest „geterroriseerd" heeft. De groep had voorts een algemene sta king georganiseerd en opgeroepen tot ge wapend verzet tegen de Russen, aldus het blad. De gearresteerde leiders zullen bin nenkort te Szevgar terecht staan. Het communistische partij-orgaan Nepsza- badsag heeft een „algemene zuivering" van De Franse mode-ontwerpster Coco Chanel bewondert een van de char mantste modellen van haar nieuwste collectie. Aangezien zij gebroken heeft met het „syndicaat" van de grote modehuizen behoeft zij zich niet aan de embargodatum te houden, zodat zij haar modellen eerder kon publiceren dan de leden van het syndicaat. WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse Commissie voor Kernenergie heeft haar goedkeuring gehecht aan een verzoek om een eerste zending radioactieve isoto pen naar de Sovjet-Unie te zenden voor onderzoekingen met het oog op de kanker bestrijding. Dit blijkt uit het halfjaarlijkse rapport van de commissie aan het Congres. PARIJS (AFP) Het gebruik van ra diologische methoden in de geneeskunde vormt de voornaamste stralingsbron in de wereld en de mogelijkheid is niet uitgeslo ten, dat deze straling een belangrijke ge netische invloed op de bevolking in het algemeen heeft. Dit heeft de wetenschappelijke commis sie van de UNO die een studie maakt van het stralingsgevaar, bekendgemaakt na bestudering van honderden rapporten, die 27 regeringen en vele internationale or ganisaties op verzoek van de commissie hebben uitgebracht. De commissie meent dan ook de aan dacht van de medische wereld te moeten vestigen op de noodzakelijkheid, dat men een nauwkeuriger schatting maakt van de doses straling, die bij medisch onderzoek en behandeling worden toegediend. NEW YORK (UP) De voorbereidende commissie van het Internationale Atoom bureau heeft de eerste dertien leden van de toekomstige raad van beheer van dit lichaam gekozen. De aangewezen landen waren Australië, Brazilië, Zweden, Canada, Tsjechoslowa- kije, Frankrijk, India, Japan, Portugal, Zuid-Afrika, Rusland, Engeland en de Verenigde Staten. De commissie was gebonden aan bij zondere voorwaarden, in de statuten van het bureau vastgelegd. De eerste algemene conferentie, die op 1 oktober in Wenen geopend zal worden, zal de andere leden van de raad kiezen. Het bureau heeft nu 27 landen als leden. Verdubbelde produktie WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse commissie voor kernenergie heeft in haar halfjaarlijkse rapport aan het Congres verklaard, dat de produktie in de V.S. van uranium-oxyde tegen het einde van het volgend jaar waarschijnlijk bijna verdubbeld zal zijn. Er zijn 10 nieuwe fabrieken, die deze kernbrandstof moeten maken, ontworpen of in aanbouw en tegen het einde van 1958 zal de totale Amerikaanse produktie van uranium-oxyde waarschijnlijk onge veer 14.000 ton per jaar bedragen. In het verslag wordt voorts opgemerkt dat er in het verslagjaar geen nieuwe uranium houdende gebieden van betekenis zijn ont dekt en dat het Amerikaanse erts gemid deld ongeveer twee maal zoveel uranium oxyde bevat als het Canadese. Verder wordt gezegd dat de bewoners van de atol Rongelap, welke tot de Marshall-eilanden behoort, kortgeleden naar de atol zijn teruggekeerd. Zij waren geëvacueerd in verband met de radio actieve neerslag tengevolge van de proef met de waterstofbom in maart 1954. De bewoners zijn pas teruggekeerd naar de atol, nadat de radio-actieve neerslag tot een „aanvaardbaar" niveau was gedaald en het gevaar voor besmetting met radio actief strontium 90 vermindêrd kon wor den door de bewoners geen landkrabben meer te laten eten. Deze dieren bleven na melijk besmet met een gevaarlijke hoe veelheid strontium 90. GENèVE (Reuter) De Economische en Sociale Raad van de UNO die op het ogen blik in Genève bijeen is, heeft woensdag met 12 tegen 6 stemmen een Russische ontwerpresolutie verworpen, waarin de V.S., Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie wordt verzocht „gelijktijdig" te stoppen met de kernproeven. De afgevaardigden van Indonesië, Polen, de,Sovjet-Unie, Joe goslavië, Egypte en Finland steunden de resolutie. Tegen stemden Mexico, Neder land, Pakistan, Groot-Brittannië, de V.S., Argentinië, Brazilië, Canada, China, de Dominicaanse republiek, Frankrijk en Griekenland. het genationaliseerde transportbedrijf ge- eist, omdat er nog veel „contra-revolutio naire elementen" werken, die ontslagen moeten worden. Ook zou men volgens dit blad moeten verhinderen dat deze arbei ders in andere industrieën werk krijgen. Onopgevoed BERLIJN (Reuter) Het Oostduitse communistische partijblad „Neues Deutsch- land" heeft woensdag melding gemaakt van anticommunistische onrust aan de univer siteit van Leipzig. De meeste studenten van de veeartsenijkundige faculteit hebben volgens het blad de schorsing geëist van studenten, die „schandalige" critiek op de staat hebben geuit. Vijftig fabrieksarbeiders uit Leipzig heb ben een vergadering van de studenten, waarop deze eis geformuleerd werd, bijge woond „om hen te helpen een zuiver beeld van de wereld te krijgen". Verscheidene professoren zijn ervan beschuldigd, dat zij hun verantwoordelijkheid voor de socia listische opvoeding van de studenten „op misdadige wijze veronachtzaamd hebben." BERN (UP) Een Zwitserse studenten organisatie „Nooit Vergeten", opgericht na de Hongaarse opstand, heeft ter gelegenheid van de Zwitserse nationale feestdag de Hongaarse premier Kadar, de Russische partijleider Kroesjtsjev, de Chinese presi dent Mao-Tse-Toeng, zijn Joegoslavische ambtgenoot Tito en de Zwitserse delegatie op het Wereldjeugdfestival te Moskou tele grammen gezonden. De telegrammen luidden als volgt: Premier Kadar: „De Zwitserse publieke opinie is geschokt over de berichten betref fende het juk, waaronder het Hongaarse volk zucht. Wij verzoeken een eerlijke be rechting van de onderdrukkers, de vrij lating van Imre Nagy en Pal Maleter en de vernietiging van alle doodvonnissen". Partijleider Kroesjtsjev: „Wij verlangen Russische non-interventie in de binnen landse aangelegenheden van andere landen en onmiddellijke terugtrekking van het rode leger uit Hongarije". President Tito: „De Zwitserse publieke opinie verlangt van u dat u al uw invloed zult aanwenden ten behoeve van Imre Nagy, die uit de Joegoslavische ambassade te Boedapest, tegen het gegeven woord in, werd ontvoerd". President Mao Tse-Toeng: „Wij betreu ren het ten zeerste dat honderd bloemen bevroren, vóórdat zij konden bloeien". De Zwitserse delegatie op het Jeugd- festival: „Wanneer gij werkelijk onder de indruk van het Sovjetsysteem zijt gekomen, stellen wij u voor, geen gebruik te maken van uw retourbiljetten". Duitse staatsburgers, die in het zelfkant- gebied wonen kunnen niet aan de komende Westduitse parlementsverkiezingen deel nemen, zo heeft de minister van Buiten landse Zaken, Von Brentano, in de Bonds dag verklaard. Op een vraag hoe de regering te Bonn de Duitse boeren in het Zelfkantgebied te gen de daar begonnen onteigeningsmaatre gelen zal beschermen, antwoordde de mi nister, dat Nederland in dit gebied „voor lopig" de wetgeving en de rechtspraak uit-' oefent. De Westduitse ambassade in Den Haag had het Nederlandse ministerie her haaldelijk voorgesteld, deze maatregelen op te schorten tot het beëindigen van de Duits-Nederlandse onderhandelingen. Von Brentano sprak de berichten tegen, als zou bij dit overleg de kwestie van de indijking van de Dollart voorrang genie ten boven het lot van de Duitsers in het Zelfkantgebied. De bondsregering wil veel eer alle nog hangende kwesties tussen beide landen tegelijk regelen, waarbij alle vraagstukken in nauw onderling verband worden bekeken, aldus de Westduitse mi nister. Woensdagavond is een gedeelte van de sigarenfabriek van de fa. H. Wintermans te Eersel uitgebrand. De brandweer, die toevallig in de nabij heid een oefening hield, kon daardoor bij na onmiddellijk met al het materieel ter plaatse zijn. Honderden belangstellenden hielpen onder leiding van politie en brand weer zoveel mogelijk van de inventaris, machines en voorraden uit het brandende gebouw te halen. Enige afdelingen, waarbij de sigarenma- kerij, zijn tijdelijk stilgelegd, waardoor on geveer 300 werknemers vanmorgen het werk niet konden hervatten. De oorzaak van de brand is niet bekend. De nachtwaker van de fabriek, die zich op een der andere afdelingen bevond, heeft van het begin van de brand niets gemerkt. De directeur-generaal voor de Kunsten en voor de Buitenlandse Culturele Betrek kingen van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mr. H. J. Rei nink, heeft gistermiddag in het stadhuis te Amsterdam officiëel de conferentie van World University Service geopend, die tot en met 6 augustus 125 hoogleraren en stu denten uit 41 landen tezamen brengt in kasteel Nijenrode te Breukelen. In zijn openingsrede zei mr. Reinink on der meer, dat er nauwe samenwerking be staat tusen de W.U.S. en de Unesco. „Het blijkt telkens" zo ging hij voort, „dat er nog een grote kloof gaapt tussen de wes terse en de oosterse wereld. Men kent el- Kaars geschiedenis en cultuur niet. Vaak werkt dit remmend op internationale bij eenkomsten, die juist georganiseerd worden voor de bevordering van beter onderling begrip. Dan ontstaan soms misverstanden, die een blijvende vrede tussen de volken van deze werelddelen in de weg staan. Mr. Reinink juichte het toe, dat de W.U.S. thans het initiatief heeft genomen tot het organi seren van een symposium over de rol, die universiteiten kunnen spelen tot het kwe ken van beter algemeen begrip tussen west en oost. NIEW DELHI (Reuter) De Britse premier, Harold MacMillan, zal in januari 1958 een officieel bezoek brengen aan In dia, aldus heeft een woordvoerder van de Indiase regering bekend gemaakt.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9