Knollen-racein Santpoort was grappig boerenfeest Met en zonder stokjes BLOEDBAD GOUD AAN DE SCHULPWEG Havenberichten slaagt u Uw bril klaar terwijl u wacht ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1957 9 Examens Lachen, gieren, brullen Gezellige showfilm Uitspraak je Misstanden Johnny de onverschrokkene Zeg het hun Bad man Even weg Afgesloten overwegen Moedig Deel van gemeentesecreta rie in Beverwijk is verhuisd I. DE BOER - Mr. Opticien Medische verzorging tijdens weekeinde De gezapigste aller Neder landse draverijen heeft gis teravond enige uren lang Santpoort vermaakt: de „knollenrace", die als ver lengstuk van de echte kor- tebaan elk jaar meer kij kers trekt vanwege de ge moedelijkheid, de bijbeho rende verkleedpartij en het verrassende element, waar voor paarden en berijders telkens weer zorgen. Dertig deelneemsters en deelnemers hadden zich op gemaakt voor deze echt- Santpoorter aangelegenheid, waarvoor het na zevenen moest worden eer „starter" Westerhoven het „klaar-af" door de luidspreker liet schallen. Daarvóór had het tableau de la troupe al een inzicht gegeven in de fan tasietjes, die hier waren uitgeleefd: de gelaarsde kat en een grijze poes, de zwar te ruiter en een aap plus een piccolo en een heer wa ren met het complete Hard draverij-bestuur op de paardenruggen bijeen. En niet alleen op de paarden ruggen, want de heer Van Tunen, de eerbiedwaardige bestuurder der organiseren de vereniging, zag zich iet wat verbaasd op een pony hobbelen. Er is daarna geracet. Nou „geracet" was het goede woord niet geheel, want doör het galoppeerverbod kVvameri' de snelheden niet boven een zeer bescheiden limiet en menigeen langs de hekken had de kluiten wel wat meer willen zien stui ven dan onder deze beper kende bepaling mogelijk was. Niettemin hebben de zware knollen met hun op publiek en geluidsverster ker gespitste oren voor een plezierig feest gezorgd aan die Westlaan - ook zonder totalisator en foto-electri- sche cellen bij de start. Er is wat meer naast de Baan gedraafd dan harddra verijen in het algemeen te zien geven en sommige paarden waren bepaald niet van zins hun baas te ge hoorzamen, maar er kwa men toch ook een paar „dead heats" en zelfs enige kampritten uit de bus, zodat tenslotte het veld was uit gedund tot een aantal favo rieten, onder wie zich de winnaar van verleden jaar, Wim Schoorl ondanks tien meter handicap wist te handhaven. Inmiddels hadden de klei ne Wijnand van Veen (als grijze poes verkleed) en een dop-gehoed berijdertje van een donkerbruine pony, dat de heer Van Tunen poogde uit te beelden, aller sympa thie verworven, door een ritje of twee glorieus af te snoepen van veel grotere tegenstanders, maar zij wis ten toch niet tot de finale door te dringen, waar het zwaardere geschut tenslotte voor overbleef. Theo Lemmers en Kees Schoo moesten om de vierde prijs de baan over en Theo won deze rit - de derde prijs was voor Wim Schoorl Lzn., die zijn familielid Wim Schoorl Pzn. als sterkere moest erkennen. Zodat Willem Schoorl Pieterzoon tegen Jan van Ruiten in het krijt moest treden - Jan, die zo gunstig lootte, dat hij telkens zoge naamde stilstaande ritten voor zijn rekening kreeg en dat werd een overwinning voor Willem, die dus alweer de knollenrace als triom fator verliet. Vanmiddag zal Santpoorts feestweek besloten worden met een handboog-schut- terskamp en uiteraard de kermis, die precies het weer heeft getrffen, dat een ex ploitant moet hebben. En men is benieuwd naar de oplossing voor augustus 1958, want dat deze traditie uit het dorp zal verdwijnen, wil er bij de meeste Sant poorters niet goed in. Zomercompetitie bridgeclub „De Jump" In hotel „Royal" speelde „De Jump", hoewel in vakantiestemming, toch haar competitie. De voornaamste uitslagen wa ren in percenten: Groep I: 1. Jonker-Wittebrood 61.90, 2. De Winter-Amsing 61.31, 3. v. Ameron- gen-Maarleveld 52.98. Groep II N.-Z.: 1. dames Hamers-Schol 58.33, 2. Porck-Porck 57.22, 3. Brender- v. d. Wint 50.56. O.-W.: 1. dames Ouwerkerk-Vlotman 60.95, 2. dames Elzerman-Rotloos 58.10. 3. dames v. Amerongen-Seydel 47.62. ADVERTENTIE UU VERMEUUM HET, VULLEN HET BU EN OVERTREKKEN HET nooiE TIJK 'S-nORGBNS GEHAALD '5-AVONDS l/EER THUIS Marktplein Kennemer v Lantaarn Het is mij een behoefte des harten mijn innige vreugde uit te spreken over het besluit van een zoon van het Hemelse rijk, om in onze directe omgeving over afzienbare tijd een eethuis te vestigen, dat de Velsenaren eindelijk van de lange reizen naar hun voorsteden af zijn voor het nuttigen van Foe Yong Hai, van Satee, Bami en Nassi. Want dat was toch in deze groeiende stad maar een gebrek, dat er nergens een goede Chinees te vinden was, die de liefhebbers ener knap perige Loempia op hun wenken wist te bedienen en dat het zitten onder namaak-lantaarntjes nog steeds niet mogelijk was. Straks kan dat allemaal in een pand aan de Lange Nieuwstraat, waar de hooggestemde verwachtingen van lief hebbers der goede, zoete spijzen met behulp van haaievinnen, inktvissen en desnoods ook stokjes bevredigd kunnen worden. Er gaan zelfs sterke geruchten, dat er ook in oud-IJmuiden een etablissement van deze aard zal worden gesticht, opdat wij na het Chineesloze tijdvak eindelijk eens kunnen zwelgen in die zaken des levens, welke goed zijn voor het ingewand en ook nog redelijk goed voor de portemonnee. Want Chine zen zijn goedkoper dan u denkt. Vooral als zij met z'n tweeën komen. voor al uw rijbewijzen MOTOR of SCOOTER LUXE- of VRACHTAUTO Gediplomeerde K.N.A.C.-, A.N.W.B.-, K.N.M.V.- F.N.O.P.-auto- en motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort Telefoon K 2560 - 8930 Haarlem: Van de St. Jozefmulo, Gedemp te Oude Gracht 120 te Haarlem, slaagden voor het Mulo A-diploma de volgende leerlingen: Ton Viveen, Kees van Nieuw- burg, Ben Homfeld, Henk Oleyerhoek, Wim van der Vooren, Jan van der Vooren, Luuk Zandstra, Bert Hessels, Henk Broelman, Hennie Mesman, Wim Tervoert, Cor Meeg- des, Jan Beyen, Bert Essenberg, Jan van Musscher,, Vingent Hetem, Jan .Hulsbosch, Piet Nelissen, Gerhard Koek, jFrans. Bijl, Nico van der Erf, Wim Derksen. Afgewe zen 1 kandidaat. Tegelijk met het Muli A-diploma slaag den 20 kandidaten vopr het Middenstands examen. Haarlem: Geslaagd voor het hoofdakte examen (gehele akte): mej. A. Grintjes te Badhoevedorp; mej. M. van Kessel te Noord-Scharwoude; de heren: J. A. Gort worst te Amsterdam, G. C. E. Koot te Am sterdam, A. J. Moorman te Haarlem, J. Nooij te Haarlem, J. C. v. d. Wal te Am sterdam, F. W. Zimmerman te Amsterdam, N. E. A. Slemmers te Den Helder. Voor gedeelte A: mej. T. R. Boonstra te Castricum, mej. M. Verheijden te IJmui- den, mej. C. Poortman te Amsterdam; de heren D. Zittema te Amstelveen en A. Zijl stra te Monnikendam. Voor gedeelte B: mej. A. J. M. Remmers waal te Bennebroek; de heren: J. N. v. Ier sel te Hoorn, J. Tijl te IJmuiden-O., T. Rippen te 's-Gravenhage en W. C. G. M. Haarlem. Voor de hoofdakte-examens zijn geslaagd (gehele akte): mej. A. Link te Bennebroek; mej. C. C. Burtner te Hoorn; de heren: L. Sijp te Opperdoes; J. v. d. Heijden te Heiloo; A. H. v. Kilsdonk te Haarlem; A. A. Koopman te Heemstede; M. Jeninga te Amstelveen; B. G. Over- kamp te Tuitjenhorn; M. Uitenbosch te Alkmaar; F. v. d. Wal te Amsterdam. Voor gedeelte B: mej. C. C. K. de Jong te Haar lem; mej. M. W. A. v. Kuijeren te Sant poort; de heren: C. F. Olij te Den Helder; A. S. Klijn te Hoorn; B. J. P. v. Oerle te Hem (gem. Venhuizen); N. M. de Goede te Haarlem. Haarlem. Voor de hoofdakte-examens zijn geslaagd voor de gehele akte: mej. .1 M. D. Braakhuis te Haarlem, mej. M. E Grommes te Haarlem, mej. A. Dil te Oost- zaan; de heren W. Clay te Haarlem, G Dullemond te Hoogwoud, C. J. de Graaf te Krommenie, H. Jansen te Diemen, W. C. M. Settels te Amsterdam, C. H. v. Staveren te Hoofddorp, J. G. Teeuwen te Heemstede, J. Zweeris te Uitgeest. Voor gedeelte A: de heer S. L. Kuipers te Santpoort. Voor gedeelte B: mej. E. A. M. Hoetjes te Hei loo. De heren H. L. M. Zedel te Haarlem F. W. C. M. Homan te Amsterdam. P. H Kaskens te Diemen, B. Theewis te Oost huizen. Heemstede. Aan de r.k. Modevakschool in St. Maria te Heemstede slaagden voor lingerie: Ankie v. d. Veld, Dina Visser, Ada Kres, Japie v. Bentum, Riet Mol, Hanny v. Duijn, Sasse Markus. Voor cos tuum: Toos Kol, Annie Smits, Agaat Flapper, Cisca v. Bakel, Japie Zinneveld en Ria v. Diemen. Voor coupeuse: Annie v. d. Berg, Ella Wermter, Aukje v. d Meer, Jopie Vinken, Ida Weyers en Coby Verbeek. Utrecht: Geslaagd voor het M.O. (A) Frans de heer J, A. Wolters te Haarlem. Utrecht: Geslaagd voor de acte Neder lands M.O.-a: mej. J. H. Pieterson, Haar- Amsterdam: Geslaagd voor het examen Engels M.O. (A): A. de Jonge, Haarlem. Amsterdam. Geslaagd voor het examen boekhouden M.O., B. H. Mars te Haarlem; voor het praktijkexamen Spaans J. Comello te Haarlem. 's Gravenhage. Bij de examens Duits M.O.-a is geslaagd voor de schoolakte E. R. Koerselman te Zandvoort. Van vrijdag tot en met zondag draait in Thalia „Als de wol ven huilen" met Sil- vano Mangano, Yves Montand en Pedro Armendariz in de hoofdrollen. De dorp jes in het Abruzzen- gebergte worden be laagd door hongerige wolven. Wolvenjagers zijn in die maanden van harte welkom. Een van de twee ja gers, die zich aan melden, gaat voor eigen rekening ja gen; de andere ja ger verhuurt zich tot ieders verbazing aan een rijke boer. De wolvenjager wordt echter ontslagen, om dat hij inplaats van een wolf een herders hond neerschiet. De andere wolvenjager bezwijkt tijdens een gevecht met een van de woedende wolven. Dan wordt het dorp geplaagd door een sneeuwjacht, de wolven dringen de huizen'binnen, de mannelijke inwoners vechten als leeuwen. Een harde film, waar het soms heet toe gaat. Een film, die echter ook zijn tedere ogenblik ken kent, namelijk als de overgebleven wolvenjager, die niet zo laf blijkt te zijn als werd verwacht, zijn geliefde in de ar men sluit. Silvano Mangano en Yves Montand dragen er in belangrijke mate toe bij dit ontroerende verhaal van simpele mensen geloofwaardig en vooral echt te maken. Thalia vertoont maandag tot en met woensdag en zondagmiddag „Tarzan in de gouden stad", een oerwoudfilm van John ny Weissmuller. In het Kennemer Theater kan men tot en met zondag Oliver Hardy en Stan Laurel bekijken in „Boemelstuden ten". Opnieuw spelen de dikke en de dunne in een verhaaltje dat bijzonder in gewikkeld is, dat geen inhoud heeft maar dat toch door de vreemde fratsen van de twee komieken zeker aanvaardbaar is. Lachen, gieren en brullen dus. Van maan dag tot en met woensdag draait in dit theater de boeiende film „Als de heide roept". Het Luxor-Theater vertoont tot en met maandag een genoegelijk breed- schermspektakel „Viva Las Vegas", waar in wij kennismaken met de opwindende geneugten die de Amerikaanse gokstad Las Vegas haar bezoekers biedt. Talloze luxueuze casino's bewijzen, dat ook in dit „Monte Carlo van het Westen" de roulette een winstgevend bedrijf is, maar op een kwade dag komt er een kink in de kabel. Een jonge hereboer (Dan Dailey) en een etherische ballerina (Syd Charisse) komen bij toeval tot de ontdekking, dat Fortuna hun willige slavin is, wanneer zij alleen maar eikaars hand vasthouden. Gewapend met die wetenschap en met een zak vol fiches stormen zij samen door de speel zalen, waar hun fantastische veine de croupiers tot wanhoop, en het publiek in extase brengen. Als zij op deze manier een fortuin bijeengegaard hebben, worden zij natuurlijk verliefd op elkaar, maar dan keert het geluk hun de rug toe. Hoe alles tenslotte op zijn pootjes terechtkomt, moet ge zelf gaan zien. Viva Las Vegas is een plezierige rolprent met indrukwekkende showscènes en tal van extra-attracties voor de liefhebbers, zoals songs van Lena Horn en Frankie Laine. Het nogal onbe nullige verhaaltje wordt goeddeels gered door aardig spel van de hoofdrolvertolkers met Syd Charisse als veruit beste. De kleuren Eastmancolor-procédé zijn voortreffelijk. In het-Luxor Theater wordt tot en met donderdag de bekende film over het leven van Vincent van Gogh ver toond en in de middagvoorstellingen draait „Het Geheim van de heksengrot' -*H| (W. B. T h e a t e r, tot en met maandag). Het is maar goed, dat de Nederlandse Boksbond aan de film „De gewetenlozen" een tekst doet vooraf gaan, waarin te ver staan wordt gegeven, dat de daarin afge beelde misstanden in de bokssport hier te lande niet bestaan, want als er iets toe bij draagt de ring voor altijd te doen schu wen is het deze film wel. Temidden van Een beeld uit de boeiende film „Als de wolven huilen", die tot en met zondag in Thalia draait. een geloei, dat aan het geschreeuw van ongeciviliseerde volken bij kemphanen gevechten doet denken, spelen zich in deze Amerikaanse film taferelen af, die nog veel minder met de beschaving uitstaande hebben. Zij beschrijft namelijk de leven dige handel en tussenhandel in kam pioenen, die aan de kaak is gesteld in de roman „The harder they fall" van Budd Schulberg. Een grote aantrekkelijkheid van de film is het optreden van Humphrey Bogart, die de rol speelt van een door een manager omgekochte publiciteitsman, die tot taak heeft een lange, goedaardige lob bes uit Zuid-Amerika, stelselmatig op te blazen tot een wereldkampioen, hetgeen vrij eenvoudig gaat omdat de tegenstan ders omgekocht worden. Is dat niet mo gelijk door hun persoonlijk eergevoel, dan zijn er nog wel andere trucjes met hun managers te bespreken, indien men wat te bieden heeft. Een vrijwel analoog histo risch geval is de loopbaan van de Italiaan Primo Carnera geweest. Het is een bij zonder knappe film geworden, waarin ook de leider van de boksersmenagerie voor treffelijk wordt gespeeld door Rod Steiger. (W. B. Theater, mat.). Johnny Weissmuller, de dappere, de onverschrok kene, zwerft door de jungle en zijn wijze aap Kimba staat hem in al zijn koene da den trouw terzijde. Minder scrupuleuze avonturiers zijn op zoek naar „De schat der vuuraanbidders" in een gebied, waar een dreigende vulkaan de inboorlingen in de ban houdt. In het vulkanisch gebied leeft een waanzinnig geworden professor, die door de rijkuitgedoste oerwoudbe woners als de Vuurgod wordt vereerd. Johnny gaat met een professor naar de verlóren-gewaande geleerde op zoek, de dochter van de professor valt in handen van de inboorlingen en dreigt aan de Vuurgod te worden opgeofferd. Reeds ligt zij op de offerplaats, maar voordat zij ten prooi valt aan de off er lust van de bij gelovige inboorlingen, redt de onver schrokken Johnny haar. De wijze, waarop dat gebeurt en de vulkanische uitbars tingen, die tezelfdertijd optreden, zullen bij de liefhebbers van dit genre films een intense spanning ontketenen. Met innig welbehagen aan- B schouw ik telken jare de dra- B vende paarden in Santpoort, J welke edele beesten des don- 5 derdags in augustus de klui- B ten van de Westlaan ten s hemel doen stijgen om hun jj bazen aan enige klinkende m munt te helpen en ik heb nog U altijd in het achterhoofd de - B wellicht boze - gedachte, dat het toch niet allemaal even M eerlijk toegaat bij dat draven J der paarden op kortebanen - B er zijn mij te veel kansheb- j| bertjes bij, die op het laatste moment gaan springen en M andere fouten uithalen om de B concurrentie een voorspron- B get je te gunnen. =EE B Maar dat zal wel geheel i| aan mij liggen. Het oor wordt B bij dergelijke paardefestijnen d overigens al sinds jaar en dag m gestreeld door de min of meer I welluidende stem van de B starter, die na het „Klaarrr- B maken-een-twee-drie-af" de fl ruinen en de vossen over de J baan jaagt en de volgende d gedierten oproept voor hun g beurt. Want hij kan zo heerlijk al B die vreemde namen van de B vierbenige deelnemers ver- B, bjaspfijen, waardoor overigens 1 Eraai-gevonden paardenamen B tot jammerlijke misbaksels g ineenzij gen. Ik herinner mij d ene „Petulance K", die door p de microfoon altoos „Peetuu- B lanse Kaa" werd en daarom d was het mij een dubbele g vreugd, dat het donderdag in B Santpoort zo goed ging met g Promotor O, Ria Kitty en U io. Weet ge overigens wel, g dat al die vreemde namen jj hun oorsprong vinden in het m feit, dat elk jaar alle jonge B veulens van edelen bloede B namen beginnend met dezelf- H de letter ontvangen? Vandaar al die Quirinno's en Quinta's, Querelle's en Queens. En al H die Peetulanses en Promotor- B ren. B Ter draverij waarde d voorts een manspersoon rond jj met een zeer effen gelaat, d waarop hij ter meerdere B glorie een lederen pet had jj gekocht, teneinde het volk H langs de lijnen enige num- J mertjes van het vermaarde jl blad „De draf- en rensport" s aan te smeren. Jj En om desnoods daarbij een g notitiepotloodje of twee-drie d Plus een chocoladereepje of gg wat te slijten, jj Draverijen zijn meestal B verzamelplaatsen van deze kleine neringdoenden, maar de verkooptaktiek van deze leren pet was toch wel een zeer bijzondere. Zonder daar bij een spier van het strakke gelaat te verstrekken, ver kondigde deze mens na melijk zeer diepzinnige rij men, waarvan ik er één voor u heb opgetekend. Het luidde: „Geen voetbal, hockey of Fanny Blankers Koen - de paardesport is kampioen." En zijn schrijfgerij droeg hij uit onder het gemompelde motto: „Hier mot je weze - potlode voor de koers en een krantje voor de mazzel". Met deze „mazzel" werden dan de gedrukte voorspellingen voor de volgende rensportevene- menten bedoeld en ik vond deze man een móóie figuur. Hij liep niet te venten, nee hij schreed en hij schreeuwde niet - hij mompelde slechts zijn roep. Zijn omzet is mis schien toch niet zo enerve rend hoog geweest als die van de toto, want zonder schreeuwen of sensatie komt een mens tegenwoordig niet ver meer. In het buiten de jaarlijkse feestweek toch nooit zo on stuimige Santpoort heeft zich juist i n deze week een bloedbad afgespeeld, dat ik slechts met beklemd gemoed en duidelijk na-huiverend aan u durf door te vertellen, op voorwaarde, dat de kin- ders naar bed zijn, voor ge het oor te luisteren legt. Het geschiedde dan op de hoek van de Hagelinger- en de Biezenweg, dat een uit de laatste achteruitrijdende vrachtwagen door een misse manoeuvre een bestelautootje op de Hagelingerweg ramde, dat nietsvermoedend met va der en dochter onderweg was naar een nertsenfokkerij ten einde daar het pelsgedierte te voederen. Het voer stond veilig achterin, in een wasteil opgeslagen, maar toen de botsing gebeurde, brak dit voer uit de teil en stortte zich over het tweetal voorin, dat lichtelijk geschrokken uit het voituurke kroop en.... de vrachtautoman de ernstigste schrik zijns levens bezorgde. Hij dacht minstens twee zeer zwaar gewonden te hebben veroorzaakt, want zij zaten letterlijk ónder het bloed en grepen zich jammerend naar het hoofd. Gelukkig was het runder- en geen mensenbloed naar dra bleek, want nertsen zijn daar dol op, maar een „bloedbad" heeft Santpoort nu tenminste duidelijk gehad. Of de „slachtoffers" zich hebben laten schoonlikken door hun nertsen is niet in de kronieken opgenomen. Wie een badgast ziet lopen in een hem kennelijk niet toebehorend badbroekje, ter wijl hij zich afdroogt met één of meer hem even ken nelijk niet toekomende hand doeken, moet onverwijld even de politie bellen, want dat is dan de dief van 3 bad doeken plus een zwembroek van een waslijn aan de Sla perdijk of van 10 baddoeken aan een lijn bij de Kwekers laan. Overigens: laat u de was toch maar liever niet des nachts buitenhangen, want dit kan gebeuren als er langvingers rondwaren. Volgende week donderdag is het feest aan de Schulpweg, waar op nommer 143 de echtelieden Gerrit van Dijk en Grietje Bruinenberg hun gouden trouw gaan vieren. Gerrit en Grietje, beiden welbekend in het Velsen-Noordse, zijn niet geheel van onze streek, maar kwamen uit de Haarlemmer meer, waar hun wiegen in de tachtiger jaren der vorige eeuw op de vette klei van de polderbodem stonden. Zij huwden in Hillegom, waar de bruigom in de bloe men werkte, maar al beviel hem dat buitenleven opper best, de inkomsten waren niet navenant en toen er in de centrale van de Papier fabriek een kansje kwam, verhuisde het jonge gezin naar Velsen, zoals er in die jaren zovelen emigreerden naar een nieuwe streek van belofte. Dit geviel op 9 september van het jaar 1916 en tweeën dertig jaren werkte de baas in de centrale - een periode, waarin hij de ganse evolutie van de fabriek van nabij mee maakte. Het is geen „openbare man", deze bruigom-van-de- week, maar toch heeft hij veel goed werk verricht in de Christelijke Fabrieksarbei- dersbond, die hij vijftien ja ren als bestuurder diende. En de bond van bejaarden kreeg eveneens zijn interesse - tweede voorzitter Gerrit van Dijk is een figuur geworden in dit verenigingsstreven, dat onder meer uitmondde in de oprichting van een afzonder lijke Beverwijkse afdeling. Al gaat het met het gehoor niet meer helemaal naar wens, de bruigom heeft even als zijn gade een voortreffe lijke gezondheid en 'n pracht van een humeur, dat hen al heel wat vrienden heeft be zorgd. Oók met het kaarten in de „soos". Ze zéggen, dat de baas een opvallend goed verliezer is daar, maar dit heb ik nergens bevestigd gekregen. In elk geval: proficiat en een zon nige dag met dochter en drie kleinkinders. En op naar het diamant. Het is een goede gewoonte van vele ouders, hun kinde ren al vroeg in te prenten wie zij zijn, waar zij wonen en hoe hun ouders heten. Hoe goed deze gewoonte is, moge blijken uit het verhaal van het elfjarige logeetje uit Wieringerwerf, dat in IJmui- den bij oom en tante ver wijlde, maar de weg kwijt raakte en snikkend alleen op de onbekende wereld stond. Ze wist slechts hoe tante heette, maar niet wie oom was en over de straat, waar dit gastvrije echtpaar woon de, kon zij evenmin inlichtin gen verstrekken. Het is alle maal weer dik voor elkaar gekomen, maar het had toch een berg narigheid kunnen geven, die voorkomen was, als het Wieringerwerfstertje beschikte over de haar ver strekte details aangaande adres en naam der pleeg ouders. Of een briefje bij zich had gehad met deze bijzon derheden. coooooooooooooooooooocoooooooooooooocc Omdat u allemaal toch j deze maand met vakantie gaat, dacht ik zo, dat ik er óók wel even tussenuit kan. Bovendien heb ik een j waardige opvolger in de l I beminnelijke persoon van Lampenier jr, die de lo- pende zaken met aandacht i zal helpen afwikkelen, maar die met het oog op andere drukten niet met de hand op het overigens j welwillende hart kan be- j i loven, dat hij elke week met u kan komen bab- beien. Ik verdwijn met de eer- ste de beste Noorderzon, j die te vatten is naar een stil plekje. Tot zaterdag de 31e i augustus wens ik u veel j 8 genoegen, veel mooi weer l voor ons tesaam en weinig jj B zomerse zorgen! O xxxxx)ooc>oo<x>3coooocxx)ocoooooocooooooo. Als u nog over de spoor wegovergang in de Kruid- bergerweg wilt, moet u er rap by zijn, want tussen 11 augustus en 18 augustus zit het daar voor alle verkeer potdicht. Er komen halve Amerikaanse afsluitbomen met bijbehorende flikker lichten en belsignalen en om geen ongelukken te maken, heeft men de overgang nu maar totaal uit de circulatie genomen. Er gaat nóg een overweg dicht en wel die in de Mid- denduinerweg, maar dat zal alleen 's nachts zijn: van 5 op 6 augustus. Tussen mid dernacht en des morgens acht uur. Ge weet natuur lijk, dat door de tunnelbouw de hele spoorbaan moet wor den omgelegd daar en dat de elfde augustus al één lijn van de nieuwe „boog" in gebruik komt. En de achttiende rij den de treinen over het nieuwe spoor heen ende weer. Lampenier „Operatie „Kajak" (W. B.-T heater, tot en met zaterdag). Een van de moedig ste en meest persoonlijke operaties, die be kendheid hebben gekregen uit de laatste wereldoorlog, is die van tien Engelse ma riniers, die in vijf kajaks de haven van Bordeaux binnenpeddelden en onder de daar voor anker liggende schepen spring stofladingen vastmaakten, die de schepen enkele uren later openscheurden. „Operatie Kajak" is niet alleen de filmische repro- duktie van dat gebeuren, maar vooral het verslag van de opleiding van die 10 mannen en van het wel en wee in en rondom de kazerne, waar zij de harde training kregen die hen tot harde individualistische com mando's maakte. Het is geen film waarin het gehele oor logsgebeuren steeds aan de orde is. De oorlog is ver weg. De opleiding is in het veilige Engeland en daar zelfs nog in ge- isoleerde condities. Als de kajaks uit de duikboot, die hen naar de kust van Frank rijk bracht, te water worden gelaten, er vaart men pas het gevaar van de oorlog. „Operatie Kajak" is een boeiende, vrij wel onopgesmukte reportage van de ope- 1 ratie Bordeaux. Zij is niet volledig waar het de opleiding geldt, maar dat was de Burgemeester en Wethouders van Be verwijk maken bekend, dat de derde af deling van de gemeentesecretarie (bevol king, burgerlijke stand, militaire zaken en verkiezingen) met ingang van 6 augustus 1957 is gevestigd in het gebouw Hendrik Mandeweg 46. De uren, waarop de afdeling geopend is, blijven ongewijzigd: van 9 tot 12.30 uur. Ook het telefoonnummer blijft ongewijzigd (3941). ADVERTENTIE ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 PRISMA-KIJKER 7 x 35 ƒ96.— bedoeling ook niet. Die was ongetwijfeld het gebeurde van 1942 zó weer te geven, dat de toeschouwers van de film een eer lijke bewondering koesteren voor die tien mariniers en wat zij presteerden. Het is een harde film, maar niet zo'n gruwelijke dat het romantische er te onpas bij ge bracht moet worden voor een kassa-even- wicht. IJMUIDEN: Artsen: Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen zijn te raadplegen de artsen P. van der Toorn, Naerebout- straat 70 tel. 4084 en A. J. G. Wermerbol, Maanstraat 15, tel. 6388. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur mej. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, Beverwijk, tel. 4169. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: mevr Klimp, Duinvlietstraat 109 Vel- sen-N„ tel. 02510—4105. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT: Artsen: In spoedgevallen is de arts M. Trooster, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken: Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500—22181 en apotheek De Wilde, Broekbergerlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. K 2560—8284 VELSEN: IJmuiden-Oost, Driehuis en Santpoort: zr. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398; voor IJmuiden-Oost en IJmuiden: zr. Kuiper, J. P. Coenstraat 145; voor IJmui- den-Oost, Velsen en Velsen-Noord, zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, tel. 02512266. CASTRICUM: Artsen. Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. H. J. v. Nie- velt, Burgem. Lommenstraat 10, tel. 354. Zr. v. Beers, Kon. Julianastraat 14, te lefoon 544. Verloskundige: mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 590. Apotheken: Apotheek Ouwerkerk, Bur gemeester Lommenstraat 6, tel. 500, tij dens weekend voor spoedgevallen ook des nachts geopend. Vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Goote van Rotterdam, Baltic van Barrow, Wolfgang Russ van Bremen, Bergensfjord van Kopenhagen, Betty Anne S van Swansea, Stad Leiden van Pepel, Mount Blair van Dover, Tannstein van Antwer pen, Hoogvliet van Karlsborg, Swift van Londen, Trajanus van Antwerpen, Wex ford van Boston, Thor van Londen, An- drejev van Archangel, Anna Elisabeth van Vilvoorde, Dinkel van Rotterdam, Energy van Londen, Luvas Bols I van Mantyluoto, El Caucho van Bremen, Isola van Port Talbot, Stad Maassluis van Kir- keness, Bolbec van Swansea. Vertrokken zijn: Chi Lung naar Hamp ton Roads, Heerengracht naar Antwerpen, Niedermenen naar Bremen, Armin naar Randers, Argos naar Cadiz, Nilsture naar Gothenburg, Isis naar Londen, Selandia naar Hamburg, HMS Drenthe naar Den Helder, Grebbestroom naar Manchester.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13