FROU-FROU VISSINGA Misdadige jeugd vormt een probleem in New York gram voor cent SCHOENMAKERIJ Stedelijke politie is vrijwel machteloos DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Austin College Choir WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1957 Bij aankoop van een pakje thee Fr. Milatz Rem heeft regens vacantie gesloten van 12 t. en m. 21 augustus Rem heeft Thans vier jaar geëist tegen vervaardiger van valse tientjes Geref. Kerk van Indonesië bij de Wereldraad Protest tegen verkiezing van de Tsjech Hromadka Tien kraanmachinisten bij Rott. Llovd ontslagen Buitenlandse studenten wieden onkruid op Schiphol Deserteurs uit Canadese leger pleegden hier oplichting Amerikaanse studenten in het Openluchttheater Scheepvaart geldig van 7 t/m 13 aug. 1957 De Gruyter's thee Goudmerk pakje 100 gr. 1 Roodmerk pakje 100 gr. Blauwmerk pakje 100 gr. Oranjemerk pakje 100 gr. Groenmerk. pakje 100 gr. China thee pakje 100 gr. Zakjes thee doosje 20 st. ,570807 GEMEENTE VELSEN Uitbreidingsplan-in-onderdelen „Staatsvissershavenbedrijf". et hoofd van het gemeentebestuur van Velsen, maakt ■ekend, dat van 8 augustus 1957 af gedurende 14 dagen ter .emeentesecretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage s nedergelegd het door Gedeputeerde Staten van Noord rolland bij hun besluit van 24 juni 1957, afd, 1, nr. 260, /astgestelde uitbreidingsplan-in-onderdelen „Staatsvissers- ravenbedrijf, omvattende een gedeelte van Duinwijk en de jronden tussen de Dokweg en de Havenkade". 3innen zes weken na afloop van deze termijn kunnen de jelanghebbenden, die zich met bezwaren tot Gedeputeerde Itaten, voornoemd, hebben gewend, bij de Kroon bezwaren egen het plan indienen. Velsen, 3 augustus 1957. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, M. M. KWINT. HERVAT MAANDAG A.S. 12 AUG. DE PRAKTIJK. Voor spoedgevallen donderd. vrijd. zat. gebruikelijke waarneming, tandartsen Smeenk, v. Dalsum, Linde boom, Zegel. Badmintonspelen compleet vanaf 1.15 Ook de originele pluim- shuttles, Badmintonnetten, -palen. Ook Tennisballen, Koffers, Reistassen, enz. Let op het juiste adres: KENNEMERLAAN 147 Tel. 4057 SCHELDESTRAAT 7 Adverteert in dit blad- SCHOENEN SHIRTS BROEKEN SHAWLS Basketballschoenen, Gymschoenen, wit, blauw, zwart en Let op het juiste adres: KENNEMERLAAN 147 NEW YORK (UP) De stedelijke auto riteiten van New York hebben een spoed vergadering gevraagd van de dienst voor jeugdzaken van de staat New York in ver band met de golf van jeugdcriminaliteit, die de stad overspoelt. Zondag verklaarde de politiechef Walter Arm, dat de stedelijke politie „vrijwel machteloos staat" tegenover de toenemen de gewelddadigheid van de jeugd. Hij ver klaarde, dat het optreden van talloze jon gelui driester en misdadiger van aard wordt. Een van de kinderrechters in New York, Hyman Korn, heeft geopperd een uitgaans verbod voor jongelui af te kondigen 's avonds van 23.00 uur af. Hij deed deze suggestie toen hij een zaak behandelde te gen een bende van twaalf jongelieden, die s nachts werden opgepakt toen zij een con currerende bende wilden overvallen. Zondag was de gehele politie-macht van 23.000 man in de weer om aan de kritieke situatie het hoofd te bieden. Politie-man- nen in burger patrouilleerden de straten AMSTERDAM Amsterdam volgde het voorbeeld van Wallstreet, waar de koersen lager afkwa men, doordat van vele maatschappijen de eerste halfjaarcijfers 1957 teleurstellend zijn. De vakantiestemming in Wallstreet waar maandag de laatste omzetten sedert maart werden vernomen, werd op het Damrak getrouw voortgezet. De stemming bleef ongeanimeerd niettegenstaande lichte aankopen in Kon. Olie voor Zwit serse en Parijse rekening. Kon. Olie bleef ongeveer 2 lager op 218,60 hetgeen pa riteit Amerika is. De goudprijs in Parijs deed 510.000 francs per kilo en de effec tendollar had een waarde van 545 francs, beide nieuwe records. Philips liep op van 283% tot 285 en bleef zodoende vrijwel onveranderd. Het wach ten is op de eerste halfjaarscijfers. Uni lever opende op 238, trok aan tot 240 om ongeveer middenkoers 239 te eindigen met een verlies van goed 2 punten. K.L.M., zonder interesse, verloor een paar dubbel tjes. Tegen de stroom in roeide AKU het beste en kon door lichte vraag een punt op maandag aantrekken. Van de scheepvaarten liep Van Omme ren van 240 terug tot 237 na het reeds flinke verlies van maandag. Ook Scheep vaart Unie had een verlies van 2 pet. te incasseren, terwijl de overige waarden 1 pet. lager waren. Cultuurwaarden on regelmatig met kleine koersveranderingen. De toewijzing op schatkistpromessen ad 53,6 miljoen was voor de beurs een tegenvaller. Op de komende weekstaat van de Nederlandse Bank werd reeds ge anticipeerd. De koersen van de staats papieren waren nauwelijks prijshoudend en de vooruitzichten te dien aanzien wor den niet bepaald optimistisch tegemoet gezien, aldus deskundigen. Aandelen pi- dor 25 laten tegen maandag 30 laten, de 4 pet. obligaties 50 laten tegen maandag 55 laten. Aandelen Auto Service werden 2 punten lager laten vernomen wegens drastische dividendverlaging. Prolongatie 4% pet. (ANP). NEW YORK Verhoging der rentetarieven voor com merciële kredieten door een bank veroor zaakte tegen beurseinde een versnelling van een daarvoor weinig opvallende koersdaling. Sinds 11 februari heeft de beurs niet zo'n zware inzinking te ver duren gehad. De verhoging der renteta rieven is de eerste in deze sector sinds een jaar en werd reeds lang verwacht; zij bedraagt een half percent (het tarief is van vier dus op viereneenhalf gekomen) en werd bekendgemaakt door de Bankers Trust Co. Commentators beschouwen de renteverhoging meer als een aanleiding dan als de oorzaak voor de beslissende beursreactie. De verkopen deden de aandelenomzet flink stijgen. Om half drie was de omzet nog bij die van maandag achter, maar om drie uur was hij er al mee gelijk. De to tale dagomzet bedroeg 1.910.000 aandelen tegen 1.790.000 op maandag. Bethlehem Steel, Sunshine Mining, General Motors en General Tire waren de meest actieve fondsen; het laatste fonds door een voorstel tot een aandelen- splitsing van drie op een. Het industriegemiddelde daalde met 6,65 tot 494,13; spoorwegen met 2,09 tot 147,16 en openbare nutsbedrijven met 0,25 tot 69,63. Van de 1.156 verhandelde fondsen sloten er 701 lager, 209 hoger en 246 onver anderd. De verliezen bij de industriefondsen liepen op tot drie dollar. De metaalwaar den, getroffen door nieuwe prijsverlagin gen voor koper, daalden met bijna twee dollar. De staalaandelen registreerden in zinkingen van bijna een dollar. De auto waarden waren fractioneel lager. Er wa ren flinke verliezen bij de olies. Enkele spoorwegfondsen daalden twee dollar. (UP). in ongemerkte auto's om groepen jongelie den van onder de twintig uiteen te jagen. Sociale werkers werden te hulp geroepen om de jeugdige onruststokers van geweld daden af te houden. De nieuwe uitbarsting van strijd tussen benden jongelui, die reeds vier levens heeft geëist, had zondag plaats in Brook lyn. Twee mannen werden vanuit een hinderlaag door een bende beschoten. En kele uren tevoren was de politie erin ge slaagd een oorlog in de Bronx tussen leden van de „Scorpion"- en „Fordham Baldies" benden te voorkomen. Dertien jongens werden gearresteerd en een assortiment van dodelijke wapens werd in beslag geno men. Walter Arm verklaarde zondag voor de televisie, dat deze uitbarsting van jeugd criminaliteit, zich had verspreid als een bosbrand. Arm, die een lezing hield over jeugdcriminaliteit, zei, dat op schrikwek kende wijze jeugdcriminaliteit toeneemt en dat de overtredingen, begaan in de afgelo pen week, slechter zijn dan gewoonlijk. (AFP) De autoriteiten van de staat en de stad New York hebben besloten een nieuwe poging te ondernemen om de jeugdmisdadigheid te bedwingen. Een zes honderdtal politiecadetten zullen, met gummistok en revolver gewapend en bege leid door ervaren politiemannen, in de ge vaarlijkste wijken patrouilleren. In groe pen van drie zullen zij in de avonduren de straten van Brooklyn en Manhatten doorkruisen. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren nauwkeurig een aantal valse bankbiljetten van tien gulden bekeken en vergeleken met echte biljetten. Men stak de bewondering voor de techniek van de 35-jarige laborant A. G. H., die wegens het namaken en uitgeven van deze bil jetten door de rechtbank was veroordeeld tot vier en een half jaar gevangenisstraf, niet onder stoelen of banken. De procu reur-generaal zei van mening te zijn, dat de verdachte zich met deze technische kennis een nuttiger plaats in de maat schappij kan veroveren. Hij wilde de man nog een kans geven en eiste vier jaar met aftrek van voorarrest. Maar de laborant wilde een nog lagere straf hebben, zoals zijn verdediger be toogde, omdat hij in verhouding tot de drie andere verdachten in deze verval singsaffaire, die elk tot twee jaar waren veroordeeld, meende te zwaar te zijn ge straft. De laborant had van oktober 1953 tot november 1955 ongeveer 10.000 bankbil jetten van tien gulden nagemaakt en er ongeveer 2000 uitgegeven. Een medeplich tige vrouw liep tegen de lamp bij het uitgeven van een biljet in Muiderberg. Deze vrouw en haar echtgenoot alsmede de vriendin van de. labprar^ werden ge arresteerd en wegens het uitgeven van de biljetten veroordeeld .tot twee jaar ge vangenisstraf. De laborant, die zich een paar dagen daarna bij de politie heeft aangegeven, werd tot vier en een half jaar veroordeeld, omdat hij de vervalsingen had gepleegd. De procureur-generaal merkte nog op, dat de Nederlandse Bank het intrekken van deze serie bankbiljetten had bespoe digd als gevolg van de falsificaties. Het hof zal op 20 augustus arrest wijzen. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3% °/o Nederl. '47 83% 3 Nedl. 1962/64 89% A. K. U 181% 178 Calvé Delft 350 Van Gelder Zonen 186% K. N. Hoogovens 295 Nederl. Ford 250% N. Kabelfabriek. 272 gew. Philips Gloeil. 285% 282 pref.Philips Gloeil. 150 434 Unilever 441 Wilton Fijenoord 226% Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum 217,30 214 A'dam Rubber 70% K. L. M 131,70 Holl. Amer. Lijn I66V2 N. Scheepv. Unie 155% Phs. v. Ommeren 239 H. V. A 116% Verg. Deli Mijen 84 Amsterd. Bank 202 Ned. Handel Mij. 157 Rotterd. Bank 165% Twentsche Bank 165% Anaconda Copper 64% Bethlehem Steel 48% U. S. Steel 69 General Motors.. 45% Shell Union 87% Tidewater 35% NEW HAVEN (UP) Het centrale co mité van de Wereldraad van Kerken, mo menteel in New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut bijeen, heeft de aanvra gen om toetreding van de Baptistenkerk uit Birma, de Gereformeerde Kerk van Indonesië, de Presbyteriaanse Kerk van Oost-Afrika, de Presbyteriaanse kerk van Jamaica en de Amerikaanse Evangelisch- Lutherse kerk goedgekeurd. De Evange- lisch-Lutherse Kerk-in-ballingschap van Litouwen werd het lidmaatschap opnieuw geweigerd omdat zij niet aan alle vereiste voorwaarden zou voldoen. In het centrale comité is een scherpe discussie ontstaan over de vraag of dr. Joseph Hromadka deel moet uitmaken van het dagelijks bestuur. Dr. P. O. Bersell, president-emeritus van de Augustana Evangelisch-Lutherse Kerk in de Verenig de Staten, zei dat dr. Hromadka twee ar tikelen in het blad van de Tsjechoslo- waakse protestantse kerken heeft geschre ven, volgens welke het optreden van de Russische troepen in Hongarije gerecht vaardigd is. Hij zou de Wereldraad hebben aangeval len vanwege de sympathie, die de Wereld raad voor de Hongaarse opstandelingen had uitgesproken en hebben verklaard dat fascistische elementen de opstand voor hun eigen doeleinden hadden willen ge bruiken. Dr. Bersell zei dat zijn „christe lijke levensovertuiging" hem „verbood" zijn stem uit te brengen over een voor dracht van twaalf man, waarop de naam van dr. Hromadka voorkwam. Talrijke afgevaardigden onthielden zich, evenals Bersell, van stemming en zeven stemden tegen, doch de voordracht met dr. Hro madka werd aangenomen. Dr. Bersell vroeg een nieuwe stemming, opdat de elf overige leden met algemene stemmen kun nen worden gekozen. Het is nog niet be kend of aan het verzoek van dr. Bersell gehoor zal worden gegeven. Verworpen Een poging om de rooms-katholieke kerk te veroordelen als een „schendster van de godsdienstvrijheid" is afgeketst. Een daartoe strekkende resolutie, ingediend door de Methodistenbisschop van Argentinië, Uruguay en Bolivië, Santé Arbieri, werd verworpen. Char les Westphaln van de Frans hervorm de kerk en vice-president van de Franse federatie van protestanten, protesteerde tegen de resolutie. „Ik ben verbaasd, dat sommige leden bereid lijken de oorlog aan de rooms-ka tholieke kerk te verklaren. Het zou een onrecht zijn omdat er landen zijn waar het rooms-katholicisme in de meerderheid is en de godsdienstige minderheden niet wor den vervolgd. Dit is het geval in Frank rijk", zo verklaarde hij. j Bhreïfl jbrtCl :urt nefod efsbuo eO Een conflicttussen tieri kraarimachinisi ten, in dienst bij de Kón. Rotterdam'sche Lloyd, en hun baas, heeft geleid tot. ont slag van de eerstgenoemden. Zij weiger den namelijk aan het werk te gaan als de baas onder wie zij werken niet onmiddel lijk zou worden ontslagen. De tien kraanmachinisten stelden maan dag de eis dat hun baas zou worden ont slagen; geschiedde dit niet dan zouden zij niet aan het werk gaan. De directie van de Lloyd reageerde op deze eis met te verklaren dat zij de zaak eerst wilde onder zoeken en de juridische aspecten van de eis wilde bestuderen. Zij verwachtte dat, in afwachting van dit onderzoek, de ma chinisten het werk normaal zouden voort zetten. Dinsdag deelden de kraanmachi nisten echter mede dat zij het onmiddel lijke ontslag van hun baas verlangden en dat bij niet inwilligen van deze eis het Vijftien meisjes- en vijfentwintig buiten landse jongensstudenten dragen op de luchthaven Schiphol een steentje bij in ons nationaal economisch bestel. Zij verrichten wat deskundigen noemen „additioneel werk", wanneer zij met hun schoffeitjes het gras en het onkruid langs de vele kilo meterslange startbanen op de luchthaven afsteken. De directie van de luchthaven heeft te kampen met personeelsgebrek, vooral in de zomermaanden. Daardoor moeten talloze karweitjes blijven liggen. Het onkruid in de voegen van de start- en rijbanen moet worden verwijderd, de verkeersstrepen en de grensborden moeten geschilderd, de plantsoenen moeten gewied en geharkt worden en de 500 lampen van de nade ringsverlichting dienen te worden gerei nigd. Die werkjes wachten op de werk studenten, die de hand aan de schoffel en de hark slaan. „De goede sfeer is het belangrijkste" zei de heer C. P. de Smit, secretaris van de Commissie Culturele Contacten. „Wij doen alles om de studenten niet alleen prettige arbeid, maar ook een goed onderdak te verschaffen". Het eerste wordt door de in ternationale sfeer, die de luchthaven ken merkt, zeer in de hand gewerkt. Het twee de vinden de jonge mensen in een der openluchtscholen, die Amsterdam rijk is. De jongelui, die afkomstig zijn uit Noor wegen, Denemarken, Duitsland, België, Frankrijk, Spanje, Engeland, Madagascar, Verenigde Staten, Malakka en Ecuador, betalen zelf de reis. Voor eten en logies wordt gezorgd, evenals voor een zakcentje. Voor de Amsterdamse rechtbank hebben gisteren twee gedeserteerde militairen uit het in Duitsland gelegerde Canadese leger, de 19-jarige P. J. M. de W. en de 29-jarige J. W. terechtgestaan. P. de W. is in Nederland geboren. Hij emigreerde vijf jaar geleden naar Canada. Naar de mening van zijn verdediger bezit hij nog altijd de Nederlandse nationaliteit, zodat hij niet uitgeleverd kan worden. De nationaliteit van N. W. is moeilijker vast te stellen. Hij is in Rusland geboren. Zijn ouders wonen in Brazilië. Hoe hij in het Canadese leger is gekomen werd ter zitting niet duidelijk. Beiden was oplichting, meermalen gepleegd in Amsterdam en Hil versum, ten laste gelegd. De officier van Justitie eiste tegen N., die naar zijn me ning de belangrijkste verdachte is. een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Tegen P. de W. eiste hij twaalf maanden gevan genisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk. Beide verdachten bekenden alle feiten, die de dagvaarding vermeldde: bij vier winkeliers in Amsterdam en Hilversum kochten zij ringen, een fototoestel, schoe nen en een horloge. Zij betaalden met meestal door N. W. ondertekende cheques op de „Bank of Nova Scotia" in Montreal, die bij navraag ongedekt bleken te zijn. Het chequeboek was van een Canadese of ficier. gestolen.* Deze'vier zaken-waren vol gens, de. officiervan Justitie slechts een bloemlezing uit zeker 25 gevallen.-De'ver dedigers bepleitten clementie. Op 14 augus tus zal de rechtbank uitspraak doen. werk zou worden neergelegd. Zulks is toen geschied. Op grond van het weigeren van opge dragen werk zijn de tien kraanmachinis ten daarop ontslagen. Gisteren werkten aan de Lloydkade slechts twee kranen. Het vertrek van het mailschip „Willem Ruys" op donderdagmiddag wordt door deze ge beurtenis echter niet vertraagd. Het schip heeft bijna alle lading reeds aan boord en de bagage van de passagiers kan met de laadbomen en winchen van het schip aan boord worden gehaald. Besprekingen tus sen de directie en de vakbonden over dit ontslag worden vandaag voortgezet. Een uit veertig personen bestaand Ame rikaans studentenkoor uit Texas, op reis door Europa naar Arezzo, Italië, waar het zal deelnemen .aan het internationale con cours voor polyfone mnziek, gaf gisteren in het Bloemendaalse Openluchttheater zijn eerste concert op het vasteland. Het Austin College Choir niet afkomstig uit de stad Austin zoals men misschien zou verwachten, maar uit Sherman tegen de grens van de staat Oklahoma wordt ge leid door ir. Robert Wayne Bedford, die volgens het programmaboekje een autori teit in Amerika is op het gebied van kerk muziek. Uit dit domein was dan ook een op zichzelf weer veelzijdige keus gemaakt voor de eerste programmahelft. Het koor zong onder meer motetten van Palestrina en Lassus („Resonet in laudibus" waar mee het in Arezzo zal uitkomen) en een motet van Brahms, een tweetal bewerkin gen van oud-Engelse „carols" en twee koorwerken van Russische herkomst, waarvan het „Hospodi Pomilui" tot afslui ting van deze groep kerkelijke werken diende: een uiterst waardeloos effectnüm- mer, waarvan de uit slechts deze twee woorden (die als ik goed ben ingelicht „Heilige Geest" betekenen) bestaande tekst ongeveer vijfenzeventig keer in een razend snel parlando herhaald wordt, eerst gelei delijk bijna uitstervend dan langzaam weer aanzwellend. Ook het koorwerk van een zekere Archangelsky vond ik van dubieus gehalte met zijn slappe tertsen- en sexten- gangen en wijdingsvolle sentimentaliteit. Deze geringe kieskeurigheid was te op merkelijker, omdat wat er aan koorzang gepresteerd werd van bijzonder goed gehal te was. Homogene klank, goede uitspraak, muzikaal begrip droegen hier bij tot een resultaat dat bij ons slechts zelden door een studentenkoor bereikt wordt (waar mee men overigens het koor uit Texas eigenlijk niet zou mogen vergelijken, want de gemiddelde leeftijd van de col- lege-leerlingen ligt ongeveer drie a vier jaar lager). Animo en toewijding overi gens van deze twee toch méér de laatste, want de mentaliteit van het koor leek mij toen bijna iets te beschaafd lieten zich na de pauze evenzeer gelden bij de voordracht van enkele Britse volksliede ren en van een drietal potpourri's uit po pulaire musicals": Carousel, Oklahoma en South Pacific, In deze laatste selectie komt een komisch mannenkwartet voor met het refein „Whatso'ever be your name, their's hothing in the world like a dame". Wel een merkwaardig slot voor een avond die begonnen was met enkele staaltjes van de meest rigoreuze kerke lijke polyfonie! Bij ons gaan dit soort combinaties in één programma meestal hand in hand met het meest volslagen dilettantisme, hier echter met een grote mate van aandacht en liefde voor de mu ziek. Ik geloof daarom dat men verkeerd doet de Amerikanen gebrek aan goede smaak te verwijten en hen aan te blaffen met de woede van een Cerberus voor het Pantheon der muziek. De ook op deze avond blijkende oprechte muzikale be langstelling vormt nu eenmaal mét een ze ker gebrek aan waardeverschillen de basis van het muzikaal amateurisme in Amerika. Sas Bunge Aagtekérk, pass. 6 KpuFiftifetere n. Gétltfa. Aagtedijk, 6 rede Calcutta tot 1/9. Abbekerk, 7 te Penang. Aldabi, 7 te Antwerpen. Akkrumdijk, 6 v. Paranagua n. Santos. Alkaid, 7 te Aden verw. Almdijk, 7 te Rotterdam. Alphard, 7 te Ilheos. Alpherat, 7 te Curagao. Amstelbrug, 6 250 m. n.o. Brisbane n. Japan. Amsteldiep, 12 te Rotterdam verw. Amstelmeer, 13 te New Orleans verw. Amstelwal, 7 te Singapore verw. (wordt gesleept wegens machineschade). Andijk, 6 240 m. z.o. Nantucket n. Le Havre. Annenkerk, 6 530 m. z.o. Guardafui n. Aden. Argos, 7 te Cadiz. Ariadne, 6 dw. Bizerta n. Malta. Axeldijk, 6 te Mobile. Banda, 6 nog steeds te Harthapoint. Banggai, 6 rede Ummsaid. Bantam, 7 te Port Swettenham. Bengalen, 6 v. Manokwari n. Sorong. Bengkalis, 6 280 m. n.w. Minikoi n. Singapore. Beninkust, 7 v. Takoradi n. Monrovia. Billiton, 6 dw. Kp. St. Vincent n. Port Said. Bintang, 6 740 m. w. Minikoy n. Colombo. Borneo, 8 te Aden verw. Bussum, 6 267 m. o.n.o. Aden n. Houston. Caltex Leiden, 6 140 m. w.z.w. Ras Fartak naar Rastanura. Calt. Nederland, 6 90 m. z.z.w. Finisterre n. Sidon. Caltex Rotterdam, pass. 6 Ouessant n. R'dam. Ceronia, 6 20 m. z. Pululaut n. Singapore. Cinulia, 6 v. Calcutta n. Curagao. Cistula, 6 te Curagao. Clavella, 6 90 m. z. Ras Al Hadd n. Mombasa. Coryda, pass. 6 oostp. Flores n. Pladju. Cottica, 6 v. Port of Spain n. Paramaribo. Cradle of Liberty, 5 740 m. o.z.o. St. Paulsrock naar Philadelphia. Delft, 7 te Amsterdam. Dorestad, 5 220 m. z.w. Pto. Rico n. Rotterdam. Esso Den Haag, 9 te Rotterdam verw. Esso Nederland, 9 te Fawley verw. Erinna, 6 60 m. z.w. Chittagong n. Calcutta. Fairsea, 1 te Bremerhaven. Felipes, 7 te Singapore. Friesland KRL, 6 te Abadan. Friesland SSM, 6 dw. Beachyhead n. Rotterdam. Friesland, 7 te Rotterdam. Ghanakust, 6 v. Takoradi n. Lagos. Groote Kerk, 6 380 m. z.z.w. Cocos eilanden naar Fremantle. Gordias, 7 te Amsterdam. Guineekust, 6 v. Bordeaux n. Dakar. Ittersum, 6 240 m. n. Kp. Finisterre n. P.lSupheur.. Hathor, 7 te Lissabon. Hera, 5 780 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Hilversum, 7 te Suez. Hispania, 6 te Rotterdam. Hoogkerk, 6 te Lissabon. Houtman, 7 te Singapore. Japara KRL, 7 te Marseille. Jason, 5 410 m. n.w. Bonaire n. La Guaira. Johannes Frans, 6 te Baltimore. Karimata, 5 te Surabaja n. Semarang. Karimun, 6 20 m. z.o. Startpoint n. Montreal. Kermia, 8 te Auckland verw. Khasiella, 6 v. Curagao n. Avonmouth. Kieldrecht, 7 te Colombo. Kennemerland, 6 te Amsterdam. Kloosterdijk, 6 te Bremen. Koningswaard, 6 480 m. w. Flores Azoren naar Thameshaven. Koratia, 6 v. Rotterdam n. Curagao. Kosicia, 7 v. Thameshaven n. Curagao. Kota Gede, 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Kota Inten, pass. 6 Diamondpoint n. Mahe. Krebsia, 7 te Miri. Larenberg, 6 te IJmuiden. Laertes, pass. 6 Kp. Finistere n. Amsterdam. Leuvekerk, 6 190 m. o.n.o. Ras Fartak n. Aden. Louis Lantz, 6 60 m. w.z.w. Cisneros n. R'dam. Maasdam, 7 te Southampton verw. Mapia, 6 v. Panarukan n. Colombo. Meliskerk, 6 v. Aden n. Suez. Mentor, 7 v. Paramaribo n. Amsterdam. Merwelloyd, pass. 6 Vlissingen n. Rotterdam. Muiderkerk, 6 25 m. n.w. Elba n. Port Said. Musilloyd, 6 te Semarang. Mylady, 9 te IJmuiden verw. Nias, 7 te Manilla. Notos, pass. 6 Kaap Finisterre n. Tunis. Orion, 7 te Cartagena. Oranie, 6 v. Colombo n. Aden. Parkhaven, 6 v. Bahia n. Buenos Aires. P. G. Thulin, 6 v. Seven Islands n. Baltimore. Peperkust, 6 33 m. z.o. Monrovia n. Lagos. Phrontis, 6 v. Aden n. Penang. Prins Casimir, 7 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Philips Willem, 6 640 m. n.w. Mahnhead. Prins Willem George Frederik, pass. 6 Belle Isle naar Le Havre. Purfina Hellas, 6 te Las Piedras. Raki, 8 te Abadan verw. Rondo. 6 370 m. z.o. Suez n. Suez. Scherpendrecht, 7 te Nynashamn verw. Senegalkust, 6 142 m. z.w. Finisterre n. Duinkerk. Seven Seas, 7 te Rotterdam. Themisto, 7 te Rotterdam. Sirrah 6 430 m. w.n.w. Bombay n. Bombay. Stad Amsterdam, 6 750 m. o.n.o. Cp. Race naar Wabana U-K. Stad Delft, 8 te Seven Islands verw. Stad Leiden, 6 ScilJys gepass. n. Wabana. Stad Schiedam, 6 v. Vlaardingen n. Savona. St.ad Utrecht, 6 v. Vlaardingen n. Narvik. Statendam, 6 v. Rotterdam n. New York. Stentor. 5 v. Curagao n. Mobile. Straat Soenda, 6 te Kaapstad. Tarakan, 6 te Boston. Tawali, 6 v. Aden n. Karachi. Theobaldius, 6 540 m. o.z.o. Socotra n. Aden. Thelidomus, 7 te Pladju. Teucer, 6 v. Djibouti, 15 te Belawan verw. Texel, 6 v. Singapore n. Shanghai. Tiberius 5 v. Pernis n. Demarara. Tjisadane, 6 280 m. w. Kaapstad n. Durban. Trajanus. 6 v. Amsterdam n. Punta Cardon. Van Neck, 6 450 m. o. Brisbane n. Auckland. Van Waerwijck, 6 600 m. o.z.o. Kaap St. Mary (Madagascar) n. Durban. Waal, 6 v. Beyrouth n. Lattakia. Witmarsum,, 6 v. Brownsville n. Bremen. Willemstad, 6 te Ponto Del Gada. Wonogiri, 6 v. Genua n. Port Said. Za&hkëfk, 6 180 rnt. z.w. Ouessant" n. Rotterdam. Zonnekerk, 6 560 m. n.w. Minikoi n. Rangoon. Zuidèrkrufe-.-T'^e -Wal^isbaai. Zuiderzee, 6 v. Durban n. Lourenco Marques. KLEINE VAART Alcetas, te Kopenhagen n. Amsterdam. Babt T., 5 v. Stocka te Zaandam. Elsa, pass. 5 Kiel n. Valdemarsvik. Joost, 5 v. Soernaes te Amsterdam. Kaap Falga, 5 v. Kristinehamn te Otterbacken. Kaap St. Vincent, 2 v. Hangö n. Zaandam. Pavo, 2 v. Ala n. Zaandam. Ponza, 4 v. Antwerpen te Trolhattan. Tilly, v. Zaandam te Sundsvall. Eddystone, 6 dw. Vlieland n. Swansea. Fiducia II, 6 v. Maassluis te Boston, verw. Geeststroom, 6 v. Maassluis te Boston verw. Missouri, 6 dw. Terschelling n. Hamburg. Spurt, 6 v. Maassluis te Ramsgate verw. SLEEPVAART Clyde en Oceaan, 5 400 m. n.w. eil. Wake^ Noordzee, 5 50 m. w.z.w. Lissabon. Tyne, 5 v. Maassluis n. Ferrol. Zeeland, 5 v. Maracaibo n. Curagao. Friesland, 7 v. Rotterdam n. IJmuiden. Gele Zee, 7 v. Nuevitas n. New Orleans. Zwarte Zee, 6 200 m. n.n.w. Kaap Finisterre naar Fayal.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8