Nederlandse waterpoloploeg trainde hard in Amsterdam Zondag record aantal paarden aan de start op baan Mereveld Vreeswijk reed gisteren al weer behoorlijk in Rocour EDO kan in de running blijven door zege op HHC Olympisch bokskampioen tegen de wereldkampioen bij professionals Volgende week de grote krachtmeting in. toernooi om de Trofeo d' Italia Alle cracks komen in de baan Van Bruggen trof het niet bij de loting DE HONKBALCOMPETITIE ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 7 Bar slecht weer bij Holland Week 11 Fraai succes voor dubbel H. Hemmes-Mulder Van Wezel won schaak toernooi in Bodegraven Argentinië weer als lid van de UC1 erkend Culbreath verbeterde wereldrecord 440 yards Nina Ponomareva niet weer naar Londen Fangio niet in Grote Prijs van Zweden Neptunus Arnhem gaat naar de hoofdklasse WERELDKAMPIOENSCHAP WIELRENNEN W ereldkampioenschappen wielrennen niet op t.v. Reis van Nederlandse zwemsters gaat niet door Sensationeel gevecht aanstaande Zeven scheidsrechters op internationale lijst Voorronde voor semi-profs toernooi KNVB-beker Centrale training wordt in Den Bosch gehouden Beroepen van Ajax worden later behandeld Ook nationale doelman van Suriname vertrekt Welke plaats neemt het Nederlandse waterpolozevental op het ogenblik op de wereldranglijst in en zjjn de Hongaren ook nu nog de sterkste waterpoloërs ter we reld? Dat zjjn de vragen welke men zich, aan de vooravond van de strijd om de „Trofeo d'Italia" in onze zwemwereld stelt. Het antwoord wordt de volgende week te Zagreb in Joegoslavië gegeven. De beste zes zeventallen ter wereld zullen in een halve competitie om de officieuse wereld en Europese titel kampen: Hongarije, Joe goslavië, Rusland, Italië, Nederland en Roemenië. Het zou dwaas zjjn ten aanzien van onze ploeg te optimistische verwach tingen te koesteren. Trainer Frans Kuy per- is de eerste die dat wil bevestigen. „Het vorig jaar voor Melbourne had ik de ploeg in puike conditie, vertelde hij ons tijdens een trainingsbijeenkomst in het Minervabad te Amsterdam. „Maar sindsdien is er zo het een en ander ge beurd. We zijn niet naar Melbourne gegaan en dat heeft het geheel natuurlijk geen goed gedaan. De cadans is eruit. Of liever", zo zei de populaire coach, „zij zijn nog niet weer in de vorm zoals ik dat zo graag zou willen." „Verder is er het vertrek van Gerrit Bijlsma naar Italië, al staat daar tegen over dat Nijs Korevaar terug is." Kuijper's zonnige gelaat kreeg een zorge lijke trek toen we hem vroegen naar zijn verwachtingen ten aanzien van de Ne derlandse verrichtingen in het komende toernooi. „Tja, dat is eigenlijk moeilijk te zeggen. We hebben geruime tijd geen contact ge had met de landen, die we in Zagreb zullen ontmoeten". Frans trok zijn neus eens op en fronste de wenkbrauwen onderwijl zijn antwoord wikkend en wegend: „Als we het tot de derde plaats brengen, ben ik tevreden." Inmiddels hadden zijn discipelen de droogtraining naast het bad beëindigd, en kort daarop doken zij het water in voor de „natte" training. En daarover moet men niet gering denken. Zaterdagsavonds van half acht tot half tien wordt, na de voor- Nys Korevaar, die terugkeerde in het waterpoloteam. Frans Kuyper de ijverige trainer van het Nederlands zevental. bereidende „warming-up" op het droge, in het bassin als maar geoefend op snelheid, accurate balbehandeling en uithoudings vermogen. Twee uur hard werken in het water, voorwaar het is geen kleinigheid. En daarmee is het wekelijkse oefen schema nog bjj lange na niet afgelopen. De volgende ochtend immers, is het al weer vroeg op en om zeven uur aantreden ge blazen. Dan krijgen de spelers gedurende twee uur nog eens van hetzelfde laken een „zwem"-pak. De jongens overnachten in het zwembad, waar men op een zolder een aantal kribben heeft opgesteld. Het is een zeer zware training, maar ongetwijfeld is deze nodig wil men zich met enige kans op succes met de andere deelnemende landen in Zagreb kunnen meten. Het toernooi is bijzonder sterk bezet. De Hongaren werden in Melbourne Olym pisch kampioen. Wie mocht menen dat dit zevental door de gebeurtenissen in Hon garije enigermate aan kracht zou hebben ingeboet, rekent mis. Op één speler na is het zevental nog compleet en de recente (gemakkelijke) overwinningen op Duitsland bewijzen, dat de ploeg zijn kracht volledig heeft behouden. Na de dramatische strijd in de finale poule tegen Hongarije, zullen de Russen meer dan ooit proberen om tot een re vanche te komen. Het zelfde geldt eniger mate voor de Joegoslaven, de winnaars van het zilver in Melbourne, en van de Trofeo d'Italia in 1953 te Nijmegen. Nu zij voor eigen publiek spelen zal dat nog een prik kel te meer zijn om het beste beentje voor te zetten. En welke rol zal Italië spelen? De Itali anen waren immers gevreesde tegenstan ders en wie weet wat Gerrit Bijlsma hun daar in korte tijd heeft kunnen leren. Het belooft een interessant toernooi te worden, waarbij men als eerste eis zal mogen stellen dat er sportief zal worden gestreden. Met de Utrechtse baan Mereveld gaat het nog maar steeds crescendo en indien deze ontwikkeling zich voortzet zal Duin- digt haar positie als belangrijkste baan in het westen moeten prijsgeven. Ook zondag wordt op deze baan een prachtig program ma geboden, waaraan alle cracks deelne men. De traditionele Mereveld's Mijl record-prijs is het middelpunt en indien de weers- en baanomstandigheden goed zijn is het niet uitgesloten dat het baan- en Nederlandsrecord van Double Six M (1.19.9) zal worden verbeterd. Kandidaten hiervoor zijn in de eerste plaats deze Fran se hengst zelf, de Zweedse import Enter prise, Sorento en Quick Hollandia G. Dou ble Six M moet deze paarden 25 m. voor gift geven en dit zal voor de hengst in de tweede heat een te zware opgave zijn. Van de overigen heeft Sorento de meest glan zende vorm en indien hij tot eenzelfde prestatie komt als in Duitsland (1.18.2), zal hij beide heats kunnen winnen. Van niet minder goed gehalte is de rijk gedoteerde Grote Fokker-prijs, waarin de 4-, 5- en 6-jarige cracks bij elkaar zijn. De winnaar van vorig jaar, Theo Messidor krijgt het opnieuw zwaar te verduren. Tommy Mars klopte hem al eens eerder, echter over een kortere afstand. Sirona, Tabor en Tarantella hebben zich onder ge lijke voorwaarden dezelfde getoond als Theo, die echter dit voor heeft, dat hij een „drafmachine" is. Slechts door dit feit ge niet hij in dit volkomen open nummer de voqrkeur op Tommy Mars en Tabor. Liefhebbers van de lange afstand komen aan hun trek met de 3100 meter lange Har- lingen-prijs, welke door de aanwezigheid van de Franse imports Gao B, Brin d'Amour IV en de Belg Lando een interna tionaal karakter krijgt. De Belg Lando is in de afgelopen weken niet te kloppen ge weest en daar hij tot de grootste stayers in Europa gerekend mag worden, zal hij in de eindstrijd met zijn geweldige eind sprint alle weerstand breken. Voor de plaatsen komen in aanmerking Quicksilver S, Brin d'Amour IV en Norton Williams. De competitie om het Amatrice-kam- pioenschap van Nederland wordt voortge zet met een aantrekkelijk veld van 12 paarden. De sterk opgekomen Quite Heny is hierin het aangewezen paard, voor Post- duifje G. en Raleigh Harvester. In het amateurnummer zijn niet minder dan 21 paarden aan de start te verwach ten, hetgeen de zwaar gehandicapte paar den voor een onmogelijke taak plaatst. Hierdoor krijgt Reine d'Aster bij een re petitie van haar laatste goede verrichtin gen een eerste kans, vóór Rejeton Marie B en Truely Hollandia. Outsider is Tizian. Van de 16 tweejarigen, die van gelijke start gaan, zal Wise Guy zich de snelste tonen, vóór Walt Erebus en Woudduif S. Dat in het grote veld nog een verborgen grootheid schuilt is echter niet uitgesloten. Het openingsnummer kan de derde ach tereenvolgende zege brengen voor Vulture S, die alleen Uiver S en Uhlan Erebus heeft te vrezen. Taky Erebus, die lange tijd op het ziekenrapport heeft gestaan, deed een verdienstelijke terugkeer en wel zo, dat hij de Doniawerstal-prijs kan win nen, vóór Valencia en Scott. Ook het slotnummer is met 20 paarden te rijkelijk bezet. Voor Tourterelle ligt hier de kans te bewijzen, dat zij ook op de lan gebaan haar rol weer meespeelt. Favoriet is echter Uitloper, die bij een gunstige start, zoveel voorsprong zal kunnen nemen, dat zij hieraan voldoende heeft om als eerste over de streep te komen. Vitalis en Spreeuw S zijn de andere kandidaten voor dit slotnummer van deze enorme meeting waarvoor het record-aantal van bijna 150 paarden aan de start zal komen. Op de tweede dag van de Holland week II op het IJselmeer is het weer niet be paald gunstig geweest. Er viel regen en een harde wind joeg over de plassen. De races werden dan ook wegens de regen een half uur uitgesteld. Vele deelnemers konden het tegen de harde wind en de hoge golven niet bolwerken en wegens averij werd dan de strijd gestaakt. Voor de zeilers in de draken- en in de regenboogklasse werd het vertreksein la ter gegeven dan voor de kleinere klassen. Een regenbui aan het einde van de race maakte het zeilen niet plezierig. Men moest het tuig strijken. Met uitzondering van Van Duyl, die alleen met grootzeil voer, zetten alle anderen alleen op de fok de race voort. Na afloop van de regenbui werden alle zeilen weer gehesen, doch slechts voor korte duur, een tweede bui kwam nl. opzetten. Van Duyl bereikte met behulp van zijn kompas het eerst de finish. Het zicht was zo slecht geworden, dat men de finish niet kon onderscheiden. De resultaten waren: Internationale flying Dutchmanklasse: 1 Jonker Cabelia (F. R. Kalff), 2 Fontessa (G. Bierman), 3 Nitchewo (P. J. Galjart). Internationale 12 m2 klasse: 1 Piasjager (B. Verhagen), 2 Aeolus-3 (G. Visser), 3 Rakker B. van Wijk). Internationale Finnklasse: 1 Fiston (A. Nelis), 2 Boisot (G. Mackor), 3 Zeepvlokje (R. H. Marseille). Pampusklasse: 1 Westeinder (H. J. de Ruijter), 2 Wervelwind (G. Biesot jr.), 3 Tobbedanser (O. P. Besseling). Internationale Drakenklasse: 1 Trintel II (W. P. van Duyl), 2 Tijl Uilenspiegel (J. R. Blickman), 3 Joy (G. P. Nijbakker). Regenboogklasse: 1 Duke (J. C. v. d. Velde). Tijdens het toernooi om de internationale kampioenschappen van Nederland voor tennisleraren, dat in Noordwijk is voortge zet, heeft zich in de kwart eindstrijden dubbelspel een verrassing voorgedaan. Het Nederlandse paar H. Hemmes-Mulder slaagde er nl. in de sterke spelers uit Pa kistan, Noor Ahmed Khan en Mustaq een Nederlaag toe te brengen, de cijfers wa ren: 6—2, 2—6, 6—4, 6—1. Van Weezei uit Amstelveen heeft in Bo degraven het open kampioenschap van Ne derland schaken gewonnen. Hij behaalde uit zeven ronden 5'/s punt. Roessel, Brede- wout, de Duitser Diemer en Hoogendoorn kwamen ex aequo op de tweede plaats met 4'/j punt. De eindstand luidt: 1. Van Weezei 5J/s P-I 2. t/m. 5 Roessel 4p., Bredewout 4'/« p„ Diemer 4'/i P„ Hoogendoorn 4'/2 p.; 6. Donk 4 p.; 7. Blokker 3Vs p.; 8, 9 en 10 Van Per- lo 3 p.; Quakkelaar 3 p.; Beye 3 p.; 11. Kloostra 2 p.; 12. Dries 0 p. In Luik is het 105de congres van de UCI, de Internationale Wieier Federatie gehou den, bijgewoond door afgevaardigden van 24 landen, onder leiding van de Fransman Achille Joinard, president van de UCI. De secretaris, René Chesal deelde mede, dat het program voor de Olympische wie lerwedstrijden in 1860 in geen enkel op zicht gewijzigd zal worden. Deze wedstrij den zullen gehouden worden op 26, 27, 28 en 29 augustus 1960, op een baan van 400 meter in het nieuwe wielerstadion. Het congres besloot met algemene stem men tot toelating aan de wereldkampioen schappen van vier Oostenrijkse amateur wegrenners, die te laat hadden ingeschre ven, en van een Argentijnse renner wiens inschrijving nog niet was geaccepteeerd in verband met de voorlopige, en thans opge heven, schorsing van de Argentijnse Wie lerbond. De wereldkampioenschappen van 1958 zullen, zoals bekend, in Frankrijk worden gehouden, de baankampioenschappen in het Pare des Princes in Parijs en de weg- kampioenschappen op een circuit van 20 kilometer in Reims, waar de amateurs in totaal 185,670 km en de profs 288.820 km zullen rijden. De Amerikaan Culbreath, winnaar van de bronzen medaille tijdens de Olym pische Spelen in Melbourne op het num mer 400 meter horden, heeft tijdens inter nationale atletiekwedstrijden in Oslo het wereldrecord op de 440 yards horden met 0.2 seconde verbeterd en gebracht op 50.5 sec. Het oude record stond op naam van de Zuidafrikaan Gert Potgieter, die op 21 april van dit jaar in Quenstown 50.7 seconde voor zich liet afdrukken. De discuswerpster Nina Ponomareva heeft zich teruggetrokken uit de Russische atletiekploeg, die op 23 en 24 augustus in Londen tegen Engeland uitkomt, op grond van de „pijnlijke indruk" welke het vorig bezoek aan de Engelse hoofdstad bij haar heeft achtergelaten. Nina was in de ploeg gekozen na haar zege in het discusnummer van de inter nationale spelen te Moskou. Maar in een dezer dagen gehouden bijeenkomst van atleten en coaches vroeg zij niet uitge zonden te worden. Dit verzoek werd toe gestaan. De Argentijnse coureur Juan Manuel Fangio zal niet deelnemen aan de Grote Prijs van Zweden, die op 11 augustus wordt gehouden. De wereldkampioen is tot dit besluit gekomen op aandringen van zijn vrouw, die hem afraadde in deze wed strijd uit te komen. Fangio vertrekt zo spoedig mogelijk naar Pescara om zich voor te bereiden op de Grote Prijs van Pescara, die op 18 augustus voor de 25ste keer zal worden verreden. De promotiewedstrijd eerste klasse heren tussen Neptunus (Arnhem) en Nep tunus (Amersfoort) voor de zomercompe titie van de KNZB, die vrijdagavond in Arnhem werd gespeeld, is door Neptunus (Arnhem) met 43 gewonnen. De Arn hemmers promoveren naar de hoofd klasse. Een nachtrust en de verzorging door de soigneurs Van Dinteren en Van der Hey- den hebben Wil Vreeswijk góéd gedaAn. Stuyft en dat het goed ging bleek uit de grapjes, die Van der Stuyft na de training maakte. De Nederlandse officials zijn er bovendien in geslaagd Vreeswijk in de tweede serie te plaatsen, zodat hij een ex tra dag rust heeft. Hij krijgt het overigens lang niet slecht die Vreeswijk. Zijn tegen standers zijn French, De Paepe, Bucher, Otte, de jongste der Timoners - Antonio en Godeau. Wierstra daarentegen ontmoet Guillermo Timoner, die ruim een week geleden in Amsterdam zo huis hield onder zijn col lega's, Hugo Koblet, Petry. Bouvard en Martino. En mochten de Nederlanders er niet in slagen tot de eerste drie in de se ries te behoren, dan hebben zij nog een behoorlijke kans, want ook de eerste twee uit de herkansingsrit gaan naar de finale. Gedrang bij de prof-sprinters Bij de prof-sprinters zullen de verlie zers van de zeven series met zijn dertie nen om zegge en schrijve één plaats in de kwartfinale moeten vechten. De winnaars van de series gaan direct over. Maar da dertien anderen rijden in vier series van drie en een serie van twee een soort van halve herkansingsfinale, waarna de vijf winnaars van deze ritten om die ene plaats moeten rijden. Van Vliet heeft het op papier het gemak kelijkst tegen de jonge Fransman Gérard en de Luxemburger Gillen. Derksen rijdt in een kampioenenserie tegen de Belgische titelhouder De Bakker en de Duitse kam pioen Potzernheim. Ab Schotman krijgt het beslist moeilijk tegen Sacchi en de slimme Plattner. De amateursprint Bij de amateurs komen de winnaar van de twaalf series in de achtste finales. De overigen moeten om vier plaatsen rijden. De Nederlandse kampioen Gerritsen start tegen de Belg Leemans en de Rus Khmel, van wie weinig bekend is. Captein lijkt het iets gemakkelijker te hebben tegen de Joegoslaaf Nentcho en de Zwitser Meier. Schutte tenslotte komt uit tegen de Zwitser Gassner en de Australiër Middleton. De achtervolging Van onze amateur-achtervolgers heeft Van Bruggen het niet best getroffen. Hij moet als laatste alleen over de baan en mist dus het element van strijd. Ab Gel dermans rydt In de derde rit tegen de Zwitser Maurer maar heeft dan al houvast aan de tijden van de sterke Engelsman Sheil en de Italiaan Gandini die voor hem moet starten. Bij elk wereldkampioenschap zijn er wel enkele figuren van wie niemand iets af weet en die soms voor verrassingen zor gen. Ditmaal zijn het de Japanse wieier- profs, stevige kleine jongens, die voor het eerst aan de titelstrijd deelnemen. Tijdens de training waren zij het middelpunt van de belangstelling. Wat kunnen zij? Men moet maar afwachten tot zaterdagmiddag ads h«t spel begipt. De leider van de groep, Joshiro Hayaski, Het hoofd van de programmadienst der Nederlandse Televisiestichting deelt mede: „In verband met de reeds geruime tijd ge leden gebleken noodzaak voor een bepaal de periode gelijktijdig voor een deel van het technische personeel bij de NTS en een deel van het straalzender-personeel bij de P.T.T., de vakanties vast te stellen, is het onder meer niet mogelijk om de Eurovisie-uitzendingen, die de Belgische televisie in de week van 11 tot en met 17 augustus van de wereldkampioen schappen wielrennen verzorgt, in Neder land uit te zenden. vertelde ons, dat er in het land van de rijzende zon niet minder dan 5000 beroeps renners zijn tegen slechts 4000 amateurs. 64 wielerbanen. En toch vinden deze 5000 profs een be hoorlijk bestaan, want Japan telt maar liefst 64 wielerbanen en de belangstelling van het publiek is bijzonder groot. Gemid deld komen zo'n 10.000 mensen naar de stadions en op zon- en feestdagen woont een menigte van 40.000 toeschouwers in Tokio de wedstrijden bij. De Japanse Wielerbond gaat het dan ook uitstekend en hij heeft de gehele ploeg per vliegtuig naar de wereldkampioenschap pen gestuurd. En dan alleen maar naar de wereldkampioenschappen, want direct daarna gaan deze renners terug naar hun vaderland, waar alweer een berg contrac ten ligt te wachten. Zelfs als een der Ja panners erin zou slagen een regenboogtrui te veroveren waarin behalve zij zelf overigens niemand gelooft dan nog zou hij niet in Europa blijven. ADVERTENTIE De grote strijd in de eerste klasse A van de honkbalcompetitie wordt Zondagmiddag om twee uur gestreden op het terrein aan de Mr. J. Gerrtszlaan in Haarlem waar het EDO-negental zal aantreden tegen het lei dende HHC. Een overwinning van aan voerder Van Leuven en zijn mannen bete kent dat EDO nog steeds in de running voor de titel zal blijven, terwijl een zege van Jole c.s. de HHC'ers nog steviger bo venaan de ranglijst plaatst. Voor zondagmiddag halfdrie is boven dien nog een zeer belangrijke plaatselijke ontmoeting vastgesteld, want op het ter rein aan de Brederodelaan in Bloemendaal ontvangt HCK hoofdklasser Schoten. In de eerste ontmoeting kregen de Kinheimers goede kansen en ook nu. met de hoofdklas se nog steeds in zicht, zal ook getracht worden de volle winst te bemachtigen. Niet alleen de wedstrijden in Haarlem zijn dit weekeinde echter zeer belangrijk, doch ook de wedstrijden van de diverse Haarlemse negentallen vragen de Volle aandacht. In de eerste klasse A gaat de strijd tus sen TIW en TYBB nog steeds voort en slechts een zege van de Haarlemmers in de uitwedstrijd (zondag twee uur) zal het lot van de Amsterdamse ploeg bezegelen. EHS stelt dit seizoen vrijwel voortdurend teleur en het is dan ook nog lang niet ze ker dat ehs zich in de hoofdklasse zal speleru.-Ind'ien. de Haarlemmers echter toch nog een kansje willen behbuden, zal vati- Bij de K.N.Z.B. is telegrafisch bericht ontvangen van Dan Ferris, algemeen secre taris van de Amateur Athletic Union, van de volgende inhoud: „Betreuren oprecht niet in staat te zijn het transport van het Nederlandse zwem- team te regelen. Sorry". De reis van de Nederlandse dames zwemploeg naar Houston (Texas) gaat dus niet door. Naar wij nader van de zijde van de KNZB vernemen zal de kwestie van het niet doorgaan van de Amerikaanse reis door de KNZB ter sprake gebracht worden in Zagreb (Joegoslavië). Daar zal de vol gende week een vergadering van de LEN (Ligue Europeènne de Natation) worden gehouden. Pete Rademacher, de 29- jarige Olympische kampi oen bokser in het zwaar gewicht, is een eerzuchtige knaap, een typisch voor beeld van het immigran ten-type (zijn voorouders komen uit Finland), dat met wilskracht en zelfop offering streeft naar het hoogst bereikbare. Met zijn fysiek sterk lichaam Rademacher is 1.85 m lang en weegt 95 kg onder scheidde hij zich reeds spoedig in de bokssport. Als amateur bokste hij 79 wedstrijden, won er 70, waarvan 30 door k.o. Zijn grootste triomf was het be halen van het Olympisch goud in 1956. Maar de titel heeft hem niet die waardering en sympathie geschonken die hij verwacht had. In een interview met een mede werker van het Franse sportblad l'Equipe ver klaarde hij althans: „Nie mand hechtte bijzonder veel waarde aan mijn kampioenschap. Daarom heb ik besloten wereld kampioen Floyd Patterson uit te dagen De internationale boks- wereld glimlachte ironisch: een amateur Olympisch kampioen weliswaar, maar toch een amateur als tegenstander van Floyd Patterson, de jongste bok ser die ooit een titel in de zwaarste gewichtsklasse had behaald.... Radema cher zou het contract nooit krijgen, zo voorspelden de deskundigen. Patterson Zij vergisten zich in de mentaliteit en de koppig heid van de Olympisch kampioen. Het eerste con tact met Gus d'Amato, de manager van Patterson, werd geen succes: d'Amato ontving hem koeltjes. Jack Hurley, een promotor in Seattle, reageerde nog de- primerender. Hij barstte in lachen uit toen Radema cher hem zijn voorstel deed. Maar Rademacher was nog niet verslagen. Hij deed een beroep op zijn beste vriend Mike Chaplin Jennings, een handelaar in sportartikelen, die over vele relaties beschikte. Jen nings ging onmiddellijk aan het werk en binnen enkele dagen had hij 22 zakenmensen geïnteres seerd voor het gevecht. Op 1 juni kon de Olympische kampioen een bedrag van 250.000 dollar storten op de nationale bank in de stad Columbus de garantie voor Patterson. Geld speelt een belang rijke rol in de Amerikaanse bokssport. Jack Hurley was overdonderd en accepteer de onmiddellijk, nu hij vrijwel geen risico's meer liep. En ook d'Amato toon de meer „begrip" voor Ra demacher. Het meest sen sationele bokscontract, dat ooit in Amerika werd afge sloten, kwam tot stand. Een storm van protesten stak op toen de toestem ming voor het gevecht werd verleend. Radema cher glimlachte slechts. Zonder manager, zonder persagent en zelfs zonder de steun van de machtige boksorganisatie had hij in enkele weken bereikt, wat hij wenste: de ogen van het Amerikaanse sportpubliek waren op hem gevestigd. En hij had de sympathie. Zijn kansen in het ge vecht? Rademacher beant woordde de vraag laco niek: „Patterson is sterk, heeft een punch. Maar hij is traag. Ik heb voldoende capaciteiten om hem te trotseren." En wilskrach tig voegde hij er aan toe: „Ik kan hem verslaan." middag gewonnen moeten worden van Ajax in Amsterdam, hetgeen echter geen gemakkelijke opgave is. Ook in de B-klasse kan de beslissing voor de bezetting van de onderste plaats vallen. Sportclub Haarlem gaat vanmiddag op bezoek bij ABC en een nederlaag bete kent vrijwel zeker degradatie van de Sportclub. Indien Van Brugge c.s. echter kans zien de volle winst te bemachtigen, dan komen beide negentallen weer gelijk en zullen de laatste wedstrijden doorslag gevend zijn. In de overgangsklasse B speelt RCH zondag op eigen terrein in Heemstede de belangrijke ontmoeting tegen UW uit Utrecht. Zonder twijfel zullen de RCH'ers alles in het werk stellen om revanche te nemen voor de eerder geleden nederlaag. De HHC-reserves gaan zondag in Rot terdam op bezoek bij Neptunus in welke ontmoeting de HHC'ers wel overwinnaar zullen blijven. Met HFC „Haarlem" blijft het dit seizoen nog steeds vallen en op staan en ofschoon ook het Catchers-negen tal zeker niet sterk is, zullen de Haarlem mers zich vanmiddag toch wel terdege moeten inspannen om de punten mee naar Haarlem te nemen. Het bestuur van de KJM-VB heeft de scheidsrechters aangewezen, die op de internationale lijst van de FIFA zullen worden geplaatst. Het zijn de heren W. Beltman (Deventer), J. Bronkhorst (Velp), L. Horn jr. (Bentveld), A. van Leeuwen (Enschedé), J. H. Martens (Zeist), P. Roomer (Rotterdam) en KI. Schipper (Groningen). Allen zijn gerechtigd inter landwedstrijden te leiden. De vroegere splitsing (er waren zogenaamde A- en B-lijsten) is namelijk door de FIFA opge heven. Teneinde te komen tot een totaal van 128 verenigingen voor de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker (64 clubs uit het betaalde-voetbal en 64 amateur verenigingen), is ook voor de semi-prof- sectie een voorronde ingelast. De wedstrijden voor deze voorronde zijn: 25 augustus: Roda SportTubantia; 1 september: HilversumDFC, ZFCHel- mondia, Helmond't Gooi, VSVEn- schedese Boys en HVCHeracles. De centrale trainingsbijeenkomsten voor de kandidaten voor het Nederlands voet balelftal zullen komend seizoen niet meer in Boxtel worden gehouden, doch in het sportpark „De Vliert" in Den Bosch. De spelers, die deze week worden geselec teerd, zullen op woensdag 14 augustus voor de eerste keer bijeenkomen. De trai ning begint om kwart voor zes. Hoewel het bestuur van de KNVB enige tijd geleden de zeven straffen, uitgedeeld aan het bestuur van de AFC „Ajax" te Am sterdam drie voorwaardelijke schorsin gen en vier berispingen geheel buiten effect heeft gesteld, meende de leiding de zer vereniging de zeven hoger beroepen tegen bestraffingen niet te kunnen intrek ken. De redenen daarvoor waren, dat deze buiten effeeïstelling naar Ajax' mening, nog geen volledige rehabilitatie heeft op geleverd en bovendien dat de commissie van beroep ook een KNVB-beslissing, waar bij Ajax in de kosten van het door de com missie van mr. R. L. Heukels ondernomen moeten doen. De beroepen worden nu later behandeld. In de hoofdstad van Suriname is men bevreesd, dat er binnenkort geen enkele voetbalspeler van klasse in het land over blijft. Thans schijnt de nationale doelman Hekbert aan de beurt te ziin naar Neder land te vertrekken, waar „Haarlem" tot de gegadigden behoort. Het is niet uitge sloten, dat Hekbert al de volgende maand naar Nederland vertrekt. Bij de HFC „Haarlem" weet men niets af van de belangstelling voor Hekbert. Men heeft trouwens al het maximum aan tal nieuwe spelers gecontracteerd.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3