Bij AREND REYM ZONNIG BEKEKEN DE BRAMENPLUK IS BEGONNEN! e <~lQeek DE LAATSTE ALINEA IN HET FEESTCOMMUNIQUE slaagt u ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 Het hoekje om (Voor)beeld op het strand De groeten Stuntvliegen Sprankelend Opwindend Knap Kostelijk Aardige vondsten Romantiek Par aj rase Pastoor J. P. Bik viert priesterjubileum Zomerdrukte op de veilingen Rooswij k-dames hebben geen geluk Afscheid J. Brandjes Hogere omzet van Staats- vissershavenbedrijf „Henny T." redt twee Duitse studenten 9 Als de zon hoog aan de hemel staat en een ieder zich hijgend, puffend, zweetdruppeltjes wegwissend van het klamme gelaat, door de zongestoofde, zondoortrokken straten van IJmuiden sleept, dan lachen de IJsmannetjes langs de weg en de grote mannen van de limonade (prikkeltjes en gewone, maar altijd ijsgekoelde) in hun vuistje. En als de boekhouders van de limonade en ijsmagnaten na een derge lijke hitteperiode de debet en de creditzijde van hun boeken hebben bekeken, dan glijdt er een zonnige glimlach over hun gezicht. Die zonnige gezichten hebben wij ook in grote getale opgemerkt aan het strand, waar Marietjes uit Mokum met Johnnies uit Londen en Heinrichs uit Duitsland spelen, waar pappa's de mamma's met allerlei soorten zonne-olie's, vetten en andere substanties insmeren, waar het op de hitte-top- dagen een gewriemel en gekrioel van jewelste is. „Asseme maar lolhebbe", zegt een Amsterdamse moeder, kennelijk uit de Jordaan. Even later is ze vol activiteit. Speurend laat zij haar ogen over het strand waren. „Alie kommus effe bij me meid", schalt het over het strand. „Waar bennie nou Bennie", roept ge vervolgens geagiteerd uit. Maar zowel Bennie als Alie geven geen draad. Die „benne" fijn een fort aan het bouwen uit zand, lolliestokjes en schelpjes. Mamma kan nog zo hard schreeuwen, maar zij komen niet. „Nou vooruit, het is maar één keer zo'n fijn weertje", zegt mamma berus tend en vlijt zich weer in het hete zand uit. De heer A. P. Bakker, een IJmuidense mineraalwater fabrikant en hoofdvertegen woordiger van een grote Ne derlandse brouwerij, is op deze dagen altijd in zijn nop jes, want dan wordt er veel gedronken. „Bij honderden liters tegelijk", zegt hij. „Wat de beste dagen voor hem waren?" „Begin Juli", ver zekert hij. Nu is alles weer normaal. „Mijn verkoop hangt van de zon af. De zon is mijn grootste concurrent. Als-ie schijnt is-ie m'n beste vriend, maar als-ie niet wil schijnen en het weer net als nu zo hangerig is, dan...." Ja dan is het niet zo best voor de heer Bakker. Zo is het ook gesteld met de an dere limonadefabrikanten. „Geen lage luchten, maar een koperen ploert" is hun aller devies. De eigenaar van het nieuwe hotel „Royal" in IJmuiden, de heer Th. van Opbergen, moet het ook van de zomer maanden hebben. „Vijftig percent van zijn gasten zijn vakantiegangers. „En die andere vijftig percent?", vra gen wij belangstellend. „Dat zijn zakenmensen". „Of het hotel goed loopt." „Nou, dat gaat wel. Ik mag niet klagen. Hoewel niet in die mate als ik had verwacht. Maar wat wil je, het hotel is pas nieuw. Het heeft nog niet voldoende bekendheid." Wij wensen de heer Van Opbergen veel suc ces toe Aan het station in IJmui- den-Oost is het ook een druk te van belang. Een hele me nigte krioelt dooreen. Aan de ene hand een rits kinderen, aan de andere een fiets. Dag jesmensen, die hun bagage voor een dag in bewaring geven. „De ergste drukte is nu wel voorbij", zegt de chef van het bagage- en rijwiel depot. Maar in de afgelopen weken was het soms zo druk, dat we het maar nauwelijks konden bijbenen". Vooral op de maandagen, donderdagen, vrijdagen en zaterdagen is de drukte soms overstelpend, want op die dagen rijden de fietsentreinen Elke nacht op- meelfabriek verspreiden". Vele buitenlandse badgasten klagen steen en been over de specifieke geur van ka davers, afkomstig van grote partijen rottende vis, die soms dagen achtereen het strandbezoek niet tot een onverdeeld genoegen maakt. „Wilt ge het hoekje om", zo vraag ik u, beste auto mobielberijders. Als ge te onstuimig op het gaspedaal drukt, dan is dat, figuurlijk gesproken, zeer wel moge lijk. Tenminste als ge de hoek van de Lange Nieuw- straat en het Marktplein wilt nemen. „Blijft ge ech ter liever nog wat jaartjes op het aardse tranendal", zegt ge? Goed, maar dan smeek ik u: „doe het kalmpjes aan met uw ve hikel". Er gebeuren op dit punt toch al zoveel onge lukken. Zou het overigens niet zijn aan te bevelen een waarschuwings-bord, onge- veel honderdvijftig meter voor de hoek van de Lange Nieuwstraat en het Markt plein te plaatsen? Buiten landers, die naar het strand of naar de sluizen willen, zien het A.N.W.B.-bord op de beruchte hoek pas op het allerlaatste ogenblik, zodat zij meestal met gierend ge piep de hoek omstuiven en de fietsers en brommers, die recht doorgaan en voor rang hebben, te laat op merken. Een waarschu wingsbord, met het op schrift: „Pas op, over hon derdvijftig meter links af naar sluizen en strand", zou uitkomst brengen. nieuw denderen ellenlange fietsentreinen door het hele land. Of het nu fietsen zijn voor Nice of Diemen, de spoorwegen zorgen ervoor, dat de karretjes van de va kantiegangers op tijd aan komen. De heer Th. J. Borsten van de „Kennemer ijsfa briek" is ook best tevreden over het mooie zomerweertje van dit jaar. Sinds 1947 heeft hij niet een dergelijke top- produktie meegemaakt. Tij dens de warmste dagen kon slechts n A di grootste moei te aan de vraag van de ijs- lik-lustigen worden voldaan. Ondanks het prachtige zo merweer kent ook hij zijn zorgen. Immers de prijsver hoging van melk en melk- produkten is voor hem een waar blok aan het been. „Maar ja, daar moeten we maar niet te lang aan den ken", verzucht hij. „Zo lang de zon schijnt verkoop ik tenminste ijs". Ook bij deze bedrijven, evenals bij de li- monadefabrieken, is de zon weer het beste reclame middel. Het ijsbedrijf is op en top een seizoenbedrijf. „Als het pas warm weer wordt in mei, zijn de eerste maanden foetsie", legt de r4jsfabrikant uit. „Maar als de mensen het ijs eenmaal hebben geproefd, dan kun nen ze er niet meer afblij ven". „Wat is voor u de beste periode om ijs te ver kopen", is onze vraag. „Dat is meestal het geval in de maanden iuli en augustus en dan vooral tijdens de weekeinden." Wat „IJmuidens Bloei" van deze maanden denkt? „Lekker druk. Alle pensions zijn zo goed als besproken", dat zijn de impressies van de heer J. P. van Megchelen. Dit blijkt wel uit het feit, dat de aanvragen voor lo- geerruimte voor het volgen de jaar nu al binnenstromen. „Het wordt alleen hoog tijd, dat het strandplan wordt uitgevoerd en dat er eens iets gedaan wordt aan de stank, die de schuiten met hun ladingen voor de vis- DE TUNNELFEESTEN staan op het vuur. U hebt er mis schien al van gelezen, want vorige week verscheen er een indrukwekkend eerste communiqué van de commissie, die al het feestgedruis rond de opening van de tunnels in de IJmond bundelt. Wethouder J. C. Aschoff, die thans als burgemeester op Roozenburg zetelt, werd opgevolgd door wethouder H. de Boer, die met frisse moed aan de slag ging en met de commissie nog plannen beraamde, die op korte termijn ten uitvoer kunnen worden gebracht. Er komen misschien in voor een vuurwerk, een aubade, heel misschien een autorally, feesten op scholen, een foto- en schilderijen-tentoonstel ling en heel misschien de openlijke verbranding van de Velser ponten Het communiqué bevatte één zin - het was de laatste alinea - die aanleiding tot veel gepeins en hoofdschud den in de IJmond is geweest. Wat zegt die commissie nu eigenlijk, vroegen we ons met elkaar af. Want het commu niqué stelde: „De commissies aanvaarden geen verantwoordelijkheid voor de tot heden van parti culiere zijde ondernomen ac tiviteiten, noch voor in de toekomst zonder hun instem- „Goed zo", roep ik u toe, 'lfenderen van tent 101 er gens bij de pieren. Nog maals hulde. Hulde voor een voorbeeld van een voorbeeldig beeldhouw werk, dat onlangs op het strand is verrezen. En alsof het niet opkon hebben jul lie ook nog een tentoon stelling georganiseerd, zo heeft een goede man mij in het oor gefluisterd. En jul lie hebben geld opgehaald voor de noeste arbeid, die jullie daar temidden van de badgasten hebt verricht. Hoor ik het goed? Zegt ge „foei", lezer? Nee dan hebt ge het nog niet goed be grepen. Want al het geld, dat de kinderen ophaalden komt ten goede aan de t.b.c.-bestrijding. Twaalf gulden en vijfentwintig centen. Wie doet het ze na? ming te organiseren festivi teiten." IJmonders, ik schrik niet snel, maar het bovenstaande klinkt. Daar staat iets, waar je het voorlopig weer mee kunt doen. Het particulier initiatief wordt zo maar ik een zin van tafel geveegd. Ik had hier op door willen gaan en had ook een laatste alinea van gelijke strekking voor dit brokje „Kennemer Lantaarn" als antwoord ge reed liggen, maar nu blijkt, dat het communiqué door een der commissieleden helaas een tikje ongelukkig is ge steld. De commissie bedoelt het niet, zoals wij het lezen Wij met z'n allen moeten uit die alinea alleen maar peuren, dat de commissie niet van zins is verantwoordelijk heid te aanvaarden voor za kelijke activiteiten en derge lijke van particulieren rond de tunnelopening. En boven dien zegt de commissie nu, dat zij die activiteiten zeker niet zal afkeuren. En nu halen we met z'n allen weer opgelucht adem in onze frisse IJmond en gaan over tot de orde van dit weekeinde. (Tussen haak jes: het ging deze week wel met de vismeelfabriek, maar er kan een tijd komen, aldus hebben ingewijde ruikers mij verteld, dat drommen IJmui- denaren naar deze fabriek zullen optrekken om haar af te breken, zodra er weer zandspiering wordt aange voerd. En dat is heel wat.) De bramenoogst is goed, heb ik me woensdag door een groepje IJmuidense knapen laten vertellen. Uit het duin worden emmers, potten en kussenslopen vol bramen naar huis gedragen. De bereiding van de jam door moeder kan beginnen. Dit leuke stel, al koutend over de pluk van de mid dag, kwam ik in het bos tegen. Ze gingen op huis aan. Uit een andere mond heb ik daarna nog verhalen opgetekend over de bra menstroperij in vroeger jaren rond ons IJmuiden. Ik wil niet beweren, dat er een eind aan die stroperij is gekomen. De knapen ook niet, al stonden hun gezich ten door en door eerlijk. Maar u weet ook wel, dat IJmuidense jongens als deze altijd een gaatje en een plekje weten. Onze man, die geduren de negenenveertig weken per jaar deze kolommetjes volbabbelt - Uw Lampe nier - zwerft volgens de laatste positie, die ik van hem binnenkreeg, bij Wé- gimont. Ik kreeg van hem voor u allen een „Vue du Chateau et ses alentours" Hij wenst u allen het beste. Doet iedereen de groeten. En hoopt over enige weken - op 31 augustus - bruingebrand en monter terug te keren in deze rubriek. Tot die dag zult u het moeten doen met de geschriften van JUNIOR. (Thalia). In dit theater draait van vrijdag tot en met zondag „Aan de rand van de hel" met William Holden en Virginia Leith in de hoofdrollen. Een stoer verhaal over het wel en wee van testpiloten, dat elke vliegtuigliefheber in het bijzonder en de genen, die van span nende films houden in het algemeen, enige uren van ont spanning zal bieden. Nadat major Bond (William Holden) aanvankelijk na zijn gevangenschap in Korea ongeschikt wordt geacht voor testpiloot, lukt het hem toch zijn kwa liteiten als test piloot op oefen- vluchten te bewij zen. Na een proef vlucht rapporteert Bond een defect aan een van de nieuwste types machines. De waarheid van zijn ontdekking wordt wel op zeer lugu bere wijze bewezen doordat enige ogen blikken na deze ontdekking eenzelfde vliegtuig neerstort en de piloot om het leven komt. Vervolgens wordt Bond te werk gesteld bij een geheim raketproject. Bij een proefvlucht ziet hij zich genood zaakt het toestel op zeer grote hoogte met behulp van zijn schietstoel te verlaten. Hij brengt er het leven af, hetgeen een wonder mag heten. Vooral de ervaringen bij de proefnemingen van de raketten zijn niet van de nodige spanning gespeend. Red Skelton haalt maandag tot en met woensdag, alsmede zondagmiddag op het witte doek in Thalia de dolste capriolen uit in „Straatvijand nummer elf". Hij ont maskert bandieten, verzeilt in een dan cing, brengt oplichters en politiemannen tot wanhoop en fungeert en passant nog even als barkeeper. Hij blijkt echter niet zo gek te zijn als hij zich wel voordoet. Op de laatste meters film ontmaskert hij een stelletje bandieten en sleept zo de beloning van tienduizend dollar in de wacht. Op het allerlaatste metertje film sluit hij dolgelukkig zijn verloofde in de armen, zoals gebruikelijk bij deze films. Een onpretentieus vakantie-rolprentje, waar een ieder zijn genoegen wel aan zal beleven. ,»Tot ziens in New Orleans" (donderdag in een speciale voorstelling) behandelt het verhaal van een eenvoudige vissers jongen (Pepe Duval), die zeer in trek is bij de meisjes. Tijdens een zegeningsfeest ter ge legenheid van het uitvaren van de vissers vloot zingt een bekende operazangeres uit New Orleans. Pepe wordt hals over kop verliefd op haar en springt eveneens op het toneel om met haar enige duetten te zingen. De impressario van de zangeres ziet wel iets in de eenvoudige vissers jon gen en tracht hem te contracteren. Pepe weigert aanvankelijk, maar wanneer zijn boot in een storm wordt vernield, neemt hij het aanbod toch aan. Hij ontpopt zich als een gevierd tenor, die samen met Su- zette (de operazangeres) een succesvol tournee onderneemt. Pepe verklaart Suzet- te zijn liefde, die zij echter niet beant woordt, omdat zij wel houdt van de dolle, onbesuisde, eenvoudige vissersjongen, maar niet van de conventionele tenor, die hij nu is geworden. Toch komt alles weer in kannen en kruiken, zoals ge zult kunnen zien bij het aanschouwen van deze spran kelende film. „Rose Marie" (dinsdag tot en met don derdag) Ziedaar de cinemascopische, stereophonische filmversie van de be kende operette uit de twintiger jaren. Maar wat er door de bovenomschreven technische vervorming ook aan veranderd mag zijn, de ontredderde bekoorlijkheid van Rose Marie, de gepassionneerde In dian Lovecall en de goede afloop zijn het zelfde gebleven. Alleen ziet men nu ook het omringende Canadese berglandschap, dat door de ruimtelijke weergave zoveel te indruk wekkender is geworden. Ann Blyth is een uitstekende verper soonlijking van de moeilijk te temmen Rose Marie en Fernando Lamas ervaart als sergeant van de Mounted Police hoe moeilijk dit wel is, nadat hij haar in het wild gevangen heeft. Hij ervaart voorts welk een ondankbaar karwei het is, want het lied „I have to love", dat uit haar slaapkamerraam weerklinkt, geldt niet hem maar een al even ontembare pelsen jager (Howard Keel). Hij doorstaat het echter meesterlijk en redt zijn medemin naar die hem bij iedere ontmoeting spottend vraagt „hoe gaat het met de wet?" zelfs van de strop, door in een heel penibel geval zijn onschuld te be wijzen. Wie in zijn vakantie een paar op windende uren wil beleven komt bij deze film zeker aan zijn trekken. BEVERWIJK „Schurken gaan naar de hel" (Kenne- mertheater). Twee gevangenen ba~ ner zich schietend en moordend een weg uit de gevangenis en komen na een uitput tende vlucht uitgehongerd in een eenzaam schildersatelier aan zee. Zij doden de zich verzettende schilder, diens model (Marina Vlade) wordt gedwongen de mannen te verzorgen. Haar wraak is intens: door lief de voor een hunner te veinzen, zet zij de twee mannen tegen elkaar op: de een ver wond de ander met een schot. Dat verbroe dert het tweetal, dat vertrekt langs een pad. waar het meisje tevoren het bord: „Drijfzand, levensgevaar" heeft weggeno men. De film is knap gemaakt, maar de regie is soms te nadrukkelijk, zij is over-regie. Ook het prachtige camerawerk is zo ver bijsterend vaardig in details, dat het film ritme erdoor verstoord wordt. Het meisje, dat bijna niets zegt in de gehele film, die Scène uit „Aan de rand van de hel", waarin William Holden de rol van testpiloot speelt. Deze week in Thalia. ook haar gelaat nauwelijks verandert kreeg echter door de regie een grote dui delijkheid en spanning; zij doet niets, de camera doet alles. De wijze waarop het meisje relief krijgt, is een filmische pres tatie van de eerste orde. De grote spanning die de film bezit is niet toe te schrijven aan het rommelige verhaal. De spanning is uitsluitend te danken aan het camera werk en de regie. Men kan deze rolprent maandag tot en met woensdag bewonderen. Tot en met zondag wordt de thriller „Spionage in het spel" vertoond en in de matinées kan de jeugd zich vermaken met de poppenfilm „Hans en Grietje". (L u x o r). „Don Juan" is een kleurige parafrase op het leven van „de grootste minnaar aller tijden", waarin de Franse komiek Fernandel alle gelegenheid krijgt zijn verbazingwekkende mimische gaven tot en met maandag in dit theater te ont plooien. Fernandel fungeert hier als Don Juans trouwe knecht en factotum Sgana- relle, wiens voornaamste taak het is te zorgen dat zijn heer zich ongestoord aan zijn lieftallige veroveringen kan wijden. Sganarelle is dus de man die de klappen krijgt, zowel van de bedrogen echtgenoten en verloofden als van zijn ondankbare meester zelf. Hij verdraagt dat alles met filosofische gelatenheid totdat het lot hom dwingt zelf voor Don Juan te gaan spelen öm zijn werkgever, die in een bijzonder netelig parket zit, een alibi te verschaffen. Zo maakt de linkse, oerlelijke Sganarelle zijn entree aan het hof van de gouverneur van Toledo als de legendarische verleider en zo groot is diens reputatie dat de knecht zonder meer als de authentieke Don Juan wordt aanvaard en gefêteerd. De hofdames vooral zijn niet bij hem weg te slaan en zij leggen de arme Sganarelle het liefdes vuur zo na aan de schenen, dat deze al spoedig tot over zijn oren in de moeilijk heden zit. Hoe hij zich daaruit redt met de brandstapel al loeiend onder zijn voe ten moet ge zelf gaan zien. Fernandel maakt van deze Don Juan een kostelijke filmklucht naar het mclel van de oude schelmenromans. „Blumen von Hawaii' is een zeer vrije bewerking van de operette, die dezelfde titel voert. Een vrolijk alle leeftijden- vakantie-niemendalletje met veel muziek en dans, aardige decors en een zeer door zichtige intrige. In de overgangen tussen de scènes zijn verscheidene aardige vond sten verwerkt. Ook de vakkundige mon tering maakt het zien van deze film tot een plezierige ontspanning (In de mati nées). (W. B. - theater Een Frans fabrieks meisje ontbeert de romantiek en daarom vertrekt zij naar het Midden-Oosten. In „Harem-girl" krijgt men haa: belevenissen opgediend: zij wordt bijna vermoord en als zij, vermomd als prinses in het paleis van een Oosterse prins terecht komt, ont ketent zij een reeks van achtervolgingen waarbij zij haar achtervolgers keer op keer over elkaar heen doet struikelen en hen een onvrijwillig bad bezorgt. Het meisje krijgt de sleutels van een geheim wapen arsenaal in handen, zorgt voor een op stand onder de haremmeisjes en bezorgt de rebellen uiteindelijk de overwinning. Deze film wordt vrijdag en zaterdag vertoont. Zondag en maandag draait de klucht „IJscoman kijk uit". In de matinees wordt de gangsterfilm „Joe Macbeth" vertoond. Een spannende geschiedenis, die zich in de Amerikaanse onderwereld afspeelt en tegelijk een para frase is op Shakespeare's koningsdrama „Macbeth". Het rooms-katholieke volksdeel van Driehuis maakt zich op voor de viering van een veertigjarig feest, het priester jubileum van de zeereerwaarde heer J. P. Bik, pastoor der parochie van de H. Engel- mundus, wiens feest op donderdag 15 augustus valt. De jubilaris werd op 4 oktober 1890 te Leiden geboren en op 15 augustus 1917 tot priester gewijd. Hij was kapelaan te Den Burg op Texel, Warmen- huizen, Rotterdam (H. Antonius Abt), en Den Haag (H. Liduina). Op 21 november 1936 benoemde dé bisschop van Haarlem hem tot pastoor van Oud-Beijerland, van waar hij op 20 april 1940 vertrok naar Velsen-Driehuis, waar hij zich bemind heeft weten te maken bij de parochianen van de H. Engelmundus. ADVERTENTIE voor al uw rijbewijzen MOTOR of SCOOTER LUXE- of VRACHTAUTO Gediplomeerde K.N.A.C.-, A.N.W.B.-, K.N.M.V.- F.N.O.P.-auto- en motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort Telefoon K 2560 - 8930 Er was deze week een grote vraag naar sla, die voor heel goede prijzen werd ver kocht en in prijs opliep tot 20 cent per krop. De aanvoer van snijbonen was van grote betekenis. Het was een geluk dat de fabrieken flinke afnemers waren, zodat de prijs bleef hangen op 55 cent per kilo. Sperziebonen waren er heel wat minder en waren ook duurder. Er werd tot 85 cent per kilo voor betaald. Bos- en waspeen ging vlot weg en kwam nog tot de 30 cent per bos en per kilo. Bloemkool varieerde van 18 tot 55 cent per stuk. De tomaten daalden in prijs en gingen de 40 cent per kilo bijna niet meer te boven. Komkommer varieerde van 8 tot 18 cent per stuk. Er kwamen weer aardbeien aan dt. markt, die voor 1.15 per doosje werden verkocht. Spinazie ging tot 56 cent per kilo, postelein was ook goed te verkopen met prijzen tot 35 cent per kilo. Goede prijzen voor bloemen Op de bloemenveiling bestond de aan voer voor een heel groot deel uit gladiolen, die vrij goed verkocht werden. Er werd tot 75 cent per bos betaald. Dahlia's waren eveneens aan de prijs. Soorten als Gerrie Hoek en Glorie van Heemstede brachten het tot 80 cent per bos. Lelies komen in de soorten Rubrum en Fortune. Deze varieer den van 10 tot 35 cent per tak. Statice en Zihnia's draaiden rond de 75 cent per bos. Er komen steeds meer chrysanten, ook de Chadwood en September geel. Er werd tot 80 cent per bos betaald. De bloemenveiling heeft over het eerste halfjaar van 1957 63.422 meer geveild dan in dezelfde periode van 1956. Er werd nu 842.424 geveild tegen 778.990 in 1956. De markt in Castricum Op de veiling van „Ons Belang" te Castri cum werden lage prijzen betaald voor de bonen. Een enkel partijtje kwam slechts tot 60 cent per kilo. Daarentegen was sla weer zeer gewild en een goed kropje bracht 14 cent op. Ook de bramen, waarvan slechts enkele mandjes aan de veiling kwamen, behouden de prijs van 2.90'3. Voor tuinbonen was in het geheel geen animo meer en ook komkommers bleken slecht verkoopbaar: 3-14 cent per stuk. Pronk- bonen. in het begin nog 76 cent per kilo, kwamen nu niet hoger dan 45 cent en ook de bloemkool zakte beduidend in prijs, van 29 tot 12 cent. De "verdere noteringen waren: snijbonen 53-56. bliserwten 49, tomaten 44-47, bos- 'krotèn 9-i'O. sjalotten 18 cent. MARKTBERICHTEN BEVERWIJK 9 augustus. Aardbeien 115 ner doosje, frambozen 48-76, andijvie 12-29, sla 4-17, bloemkool 16-55, bospeen 17-33, waspeen 10-29. sperziebonen 56-^3, snijbonen 33-63, pronkbonen 22-48, tomaten 15-44, komkom mer 8-17, doperwten 42-115, kroten 5-8, soepgroenten 4-12. De voorlaatste competitiewedstrijd van het eerste Rooswij k-damesnegental, die vrijdagavond op „Watervliet" zou worden gesoeeld. is niet doorgegaan, omdat de damessoftbalploeg ran OVVO I uit Am sterdam niet was komen opdagen. Het voornemen van de Rooswijk-dames was vervolgens een uitdagingswedstrijd te spelen t.egen een combinatie van heren uit Rooswijk 1 en 2. Ook deze wedstrijd vond geen doorgang in verband met de hevige regenval. Vanmiddag zullen de Rooswijk 2-heren het eerste TYBB-team in Haarlem bezoe ken, waarbij de Rooswijk-reserves ver moedelijk wel niet tot winst zullen komen. Rooswijk 2 speelt met de heren: werper C. Koning; vanger H. v. d. Wel; le honk J. Pleyt; 2e honk C. de Vries; 3e honk F. André; korte stop C. Rooy; 1. velder J. Heemskerk; midvelder F. v. d. Hoff; r. velder K. Rozemaal. Tijdens een bestuursbijeenkomst heeft het bestuur van de Coöp. tuinbouwvereni- ging „Ons Belang" afscheid genomen van haar oud-voorzitter, de heer J. Brandjes. Ondermeer waren aanwezig de oud bestuursleden, de heren H. Wulp en D. Schermer. De nieuwe voorzitter, de heer J. Groen tjes, heeft de scheidende functionaris, die op de algemene vergadering reeds tot ere voorzitter werd benoemd, in hartelijke be woordingen toegesproken. Als blijk van waardering voor het feit, dat hij 42 jaqr als bestuurder de vereni ging heeft gediend, bood spreker de heer Brandjes een mooie haardstoel aan. In juli 1957 heeft het Staatsvissershaven- bedrijf te IJmuiden een hogere omzet weten te bereiken dan vorig jaar juli. Werd in juli van vorig jaar voor een be drag van f 2.805.446,91 omgezet, dit jaar was het een bedrag van f 3.125.651,26. De aanvoercijfers waren gisteren nog niet be kend. De Nederlandse kustvaarder „Henny T" van de rederij Tulp uit Groningen heeft twee Hamburgse studenten gered in de Elbemonding. De studenten wilden de zeil- kotter „Yorikke" naar Hamburg brengen, maar waren door een sterke oostenwind naar zee gedreven en in de nabijheid van het lichtschip „Elbe I" omgeslagen. De twee studenten zijn te Brunsbüttelkoog aan land gebracht. De zeilboot is door de reddingboot „Hindenburg" geborgen. IIIIIfiiiiiiMBif™ ,miF

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9