snel Alleen Harris was Arie van Vliet te snel op zijn afscheidsavond Rademacher weerde zich geducht maar verloor toch van Patterson Spanjaard Timoner versloeg wereld kampioen De Paepe achter motoren Dubbel vier van De Vliet snel tijdens de training Flamingo s verloren met slechts een run Veertigduizend kijkers bij spannende wielerwedstrijden Geldermans kansloos tegen Fantini Dubbel twee De Hunze direct in de finale 6 Duitsers wonnen tweede zeilrace in Rimini KNVB-vergadering achter gesloten deuren Camera worstelt weer Vierde prijs in de Kanaal race voor Maria Meesters De vijfde testmatch Engeland na eerste dag op 283 voor 5 Engelse scheidsrechter leidt Nederland-Luxemburg Nog geen referee aange wezen voor Nederland Oostenrijk Buis en Van Houwelingen definitief naar Leipzig EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN F.A. nodigt KNVB uit All round prestatie van Haarlemmer Max Maas VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1957 Mijn vrouw gaf me op Vaderdag Essex filter. En daarna heb ik nooit meer een ander merk gekocht. Essex filter bevalt me bijzonder Ik geloofde niet ln fil ter-sigaretten, maar sinds ik Essex filter rook, zeg ik: „Eindelijk een lekkere filter-si- &aret!"- Ik rook maar een paar sigaretten per dag. Maar dan wil ik ook de beste hebben: die heerlijk-zachte Essex filter-sigaretten. Mijn sigaretten-win kelier schuift mij altijd vanzelfsprekend een pakje Essex filter toe. En zulke vaste„Essex- klanten" heeft hij veel. Of ik Essex filter een goede sigaret vind Ja, héérlijk! Die spe ciale filter maakt hem zo zuiver en zacht voor ie keel. Hoe ze 't doen weetik niet, maar die Essex filter laat werkelijk de smaak van de Vir- ginia-tabak volledig tot je komen. es 265*7 ADVERTENTIE Op de agenda van de buitengewone alge mene vergadering van de sectie betaald voetbal, die zaterdag 31 augustus in Am sterdam zal worden gehouden, staan enke le belangrijke punten. Onder meer zal worden gesproken over de opvolging van ir. H. F. Hopster als voorzitter van de KNVB. Verder zullen de functies van de heren H. P. Hoolboom en D. Stoop in de KNVB ter sprake worden gebracht. Gezien de aard van de bespreking zullen op deze bui tengewone algemene vergadering geen be langstellenden en journalisten worden toe gelaten. Primo Camera, de super-zwaargewicht wiens boksen van jaren terug nog beter herinnerd wordt dan zijn recente worste len, is uit Rome vertrokken voor een wor- steltournee van twee maanden door Span je. Overal zal Primo de plaatselijke kam pioenen ontmoeten. En van Spanje vertrekt hij naar Frankrijk en Zwitserland. Vijfhonderd pond sterling heeft Greta Anderson ontvangen van de organisatoren van de Kanaalrace en een triomfbeker waarvan de waarde onder kenners op 1000 pond genoteerd staat. Brenda Fisher, die haar strijd met het getij verloor, kreeg de tweede prijs in de damesafdeling. De Israëlische Borenstein kreeg de derde, en Maria Meesters uit Bergen op Zoom kreeg de vierde: 50 pond sterling. plaatste hij het eerst een treffer, een rechtse uppercut. Toen nam Patterson de aanval over. Een linkse hoek bracht de uitdager aan het wankelen en een rechtse op de kin zond hem naar het canvas. Rademacher was echter niet zwaar ge raakt en hij wachtte welberaden af tot de scheidsrechter tot negen geteld had. Toen kwam hij overeind, juist voordat de gong luidde. Hij herstelde zich goed in de rust en scoorde in het begin van de vierde ronde met een harde rechtse hoek, waarvan Patterson evenwel geen last had. Rade macher dreef de kampioen toen in een hoek, maar Patterson vocht fel terug, plaatste treffers met beide vuisten en ving de stoten van Rademacher op z'jn elbogen en handschoenen op. Deze ronde was met gering verschil voor Patterson. De vijfde ronde bracht het begin van het einde. De dappere Rademacher trok weer het eerst ten aanval, maar de kampioen was nu op toeren gekomen. Hij zag een opening, zijn rechtse flitste naar de kin en Rademacher ging voor negen tellen neer. Even later zat hij weer voor negen tellen bij de touwen op het canvas, nadat een moorddadige rechtse andermaal zijn kaak had gevonden. Nog twee keer werd hij gevloerd, maar hij stond telkens weer op en maakte front. En toen hij bij het luiden van de gong langs Patterson naar zijn hoek liep, glimlachte hij zowaar tegen de man die hem zo zwaar had afgestraft. De zesde ronde begon in een traag tempo, nadat de scheidsrechter aan Rademacher gevraagd had of alles in orde was. „Ja", zei Rademacher en hij plaatste achter el kaar twee lichte linksen. Maar hij was vermoeid, moest na een clinch, toen Pat terson een korte, venijnige stoot afzond, wederom voor negen tellen het canvas opzoeken, trof Patterson daarna op zijn beurt met een harde linkse, maar werd prompt bestookt met een stroom van stoten die zijn weerstandsvermogen ondermijn den. Kort voordat de gong luidde maakte eeen linkse hoek een einde aan het gevecht. Veertigduizend toeschouwers hebben gisteravond in het Olympisch Stadion in Amsterdam genoten van een wielerprogramma, dat in al zijn onderdelen bijzonder aantrekkelijk was. Aantrekkelijk, omdat er steeds sprake was van een maximum aan strijd tussen de groten uit de wielersport, maar tevens omdat men getuige was van het afscheid van twee topfiguren uit de sprint: de Nederlandse veteraan Arie van Vliet en de Engelsman Reg Harris. Vooral de Nederlander werd uitbundig toegejuicht door de menigte die wel degelijk besefte wat de Nederlandse wielersport gaat ver liezen in de man die vijfentwintig jaren steeds de grote rivaal en uitblinker was onder de profsprinters. Zowel de K.N.W.U.-praeses, dr. P. van Dijk, als de directeur van het Olympisch Stadion, de heer D. Bessem, brachten dat onder woorden, waar bij eerstgenoemde mededeelde dat het K.N.W.U.-bestuur Van Vliet evenals wereldkampioen Derksen zou voordragen als lid van verdienste, waarna de heer Bessem Van Vliet de slechts zelden verleende gouden medaille van het Olympisch Stadion overhandigde. Even later reed de grote onder de groten zijn laatste race voor het Nederlandse publiek, waar bij hij verloor van de man die ook afscheid zal nemen van de wielersport, Reg Harris. Maar zelden zal een verliezer een grootser hulde in ontvangst hebben mogen nemen. De aan triomfen zo rijke wedstrijden reeks van Van Vliet op Nederlandse banen (achttien nationale kampioenschappen, waarvan twee als amateur en twee op het nummer 50 km zonder gangmaking) is dus niet afgesloten met een zege. De „vete raan" uit Woerden stuitte in de finale op Reg Harris, nadat hij op knappe wijze de Italiaan Maspes in de halve finales had uitgeschakeld. De eindstrijd is een uiterst boeiende „tin telende" strüd geworden, waarin de beide grootmeesters van de sprint al hun tac tische kennis hebben aangewend. Van Vliet verraste de Brit in de eerste fase met een demarrage op 500 meter, maar de winst was tegen de pure snelheid van Harris niet groot genoeg. Harris haalde de achterstand in en voor de Marathontribune vertraag den beiden het tempo. Toen evenwel trachtte Harris de strüd een onverwachte wending te geven, maar Van Vliet was waakzaam gebleven. In hoge snelheid reden beide door de bochten. Op de laatste 100 meter tenslotte besliste Harris dit duel in zpn voordeel. Na afloop van de finale hebben beide renners via de microfoon enkele woorden gesproken tot de toeschouwers. Gentleman Reg Harris, bedankte de toeschouwers voor de warme sympathie en sportiviteit, die hij, naar hij zei, altijd in Amsterdam had ondervonden. Van Vliet kondigde, nog hijgend van de inspanning, aan dat hij in de toekomst medewerking zal verlenen bij het organiseren van wielerprogramma's op de Nederlandse banen. Derksen heeft zijn wereldtitel dus niet in Amsterdam kunnen bevestigen. Nadat hij in de series op gemakkelijke wijze van Gaignard en Schotman had gewonnen, ver loor hij in de halve finale met gering ver schil van Harris. In de strijd om de derde en vierde plaats werd Derksen bij de 200 meter lijn verrast door een aanval van Maspes. De Amsterdammer vocht nog wel grimmig terug, maar de achterstand was te groot en hij verloor tenslotte met een halve lengte. Gaignard klasseerde zich als vijfde door de nog te weinig geroutineerds Schotman te verslaan. Geldermans verslagen De Nederlandse kampioen Ab Gelder mans heeft zich niet kunnen revancheren voor de nederlaag, die hü in Rocourt in de halve finales van het nummer achtervol ging amateurs leed tegen de Italiaan Gan- dini. De Italiaan startte bijzonder snel, had na een ronde reeds een voorsprong van twaalf meter, maar Geldermans dreigde deze halverwege de wedstrijd langzamer hand te zullen inlopen. Met een flinke eindsprint won Gandini tenslotte toch nog met een voorsprong van twintig meter en in de zeer snelle tijd van 5 min. 4 sec. De uitslag was: 1. Gandini (It.) 4 km in 5 min. 04.0 sec. (moyenne 47,967 km per uur); 2. Geldermans (Ned.) 4 km in 5 min. 06.6 sec. (moyenne 47,368 km per uur). Rush van Timoner De wedstrüd achter grote motoren over 100 km, waaraan alle finalisten van Ro- a Peter Richardson en Tom Graveney heb ben op de eerste dag van de vijfde test match tussen Engeland en West-Indië al voor een century gezorgd. Richardson, rustig en bewaam spelend, vergaarde op de legendarische Oval in Londen in vijf uren 107 runs. Graveney bleef dankzij ge waagd, maar kansloos batten not out met 113 runs. Hij stond ruim drie en half uur aan het wicket. Door het goede werk van het Engelse battingteam scoorden de Engelsen op deze eerste dag 283 runs voor het verlies van 5 wickets. De openingsbats Richardson en dominee David Sheppard weerstonden de Westindische bowlerij prima. Sheppard scoorde 40 runs en daardoor kwam dit tweetal tot een eerste wicketstand van 92 runs, de beste openingsstand van deze serie. Nadat Richardson echter naar het paviljoen was teruggekeerd vielen de wickets snel, van 238 voor 2 werd het 256 voor 5. Evans is met 15 not out aan het einde van de eerste dag. Het scorebord was: Engeland eerste innings: Richardson bowled Smith107 Sheppard caught and bowled Goddard 40 Graveney not out113 May caugt Worrell bowled Smith1 Cowdrey bowled Ramidhin2 Bailey run out 0 Evans not out13 ExtlTclS 5 De wickets vielen op 1/92, 2/238, 3/242, 4/255, 5/256. court alsmede de Nederlanders Bijster en Adri Voorting deelnamen, is een triomf geworden voor de Spanjaard Guillermo Timonere die na 62 km met een impone rende rush oprukte van de vijfde plaats en de Belg Dolf Verschueren resoluut van kop verdrong. De Spanjaard reed daarna in zulk een hoog tempo door, dat Ver schueren en French, die fel op hem bleven jagen, geen kans meer kregen om het beeld van de strijd te wijzigen. Hoe hoog het tempo was blijkt uit de tijd van de Spanjaard: 1.18.52.6 (moyenne 64.270 km per uur), slechts anderhalve minuut boven het baanrecord, dat Cor Blekemolen. 26 jaar geleden vestigde. Tot de beslissende aanval was Timoner onopvallend in de achterhoede gebleven. Voor hem ontwikkelde zich vaak een inte ressante strijd, waarin aanvankelijk Wier stra op kop gestart de beste kansen had, maar de Nederlander moest na 20 km de eerste plaats afstaan aan Verschueren. Wierstra heeft overigens een heel knappe wedstrijd gereden. Voortdurend zat hij bij de best geklasseerde renners en hij zag zelfs kans om na 80 km de ronde achter stand, die hij door de rush van Timoner had opgelopen, weg te werken. Hij ein digde tenslotte als vierde voor wereldkam pioen Paul De Paepe en Wil Vreeswijk. De overige Nederlanders, Bijster en Voor ting, kregen in dit sterke gezelschap geen kans. Zij bereikten de eindstreep met res pectievelijk II en 18 ronden achterstand. De Zwitser Bucher staakte de strijd na 74 km. A mateurs Frans Braat uit Aalsmeer werd op im ponerende wijze eerste in een premiewed strijd Voör amateurs en nieuwelingen over acht kilometer. In een felle eindsprint versloeg hij de Rotterdammer Koever mans en Mesters uit Amsterdam. In deze Wereldkampioen Jan Derksen (links) en Arie van Vliet tijdens de huldiging, die hun gisteravond in het Olympisch Stadion ten deel viel. Reg Harris wedstrijd won Braat vier van de vijf uit geloofde premies. De uitslag was: 1. Braat (Aalsmeer) acht kilometer in 10.36,0. 2. Koevermans (Rot terdam). 3. Mesters (Amsterdam). 4. Ro mein (Den Haag). 5. Raats (Amsterdam). Tot de deelnemers aan deze wedstrijd behoorde ondere andere Buis, die vorig jaar als wegrenner als derde eindigde bij de wereldkampioenschappen in Kopen hagen. Buis was enkele jaren geleden naar Australië geëmigreerd, maar keerde onlangs weer in Nederland terug. Joop Captein won in de tijd van 2 min. 59,8 sec. een handicapwedstrijd voor ama teurs en nieuwelingen over 2500 meter. Tweede werd de Utrechter Van Leur, die 50 meter voorgift had, derde werd Schip per (Amsterdam) 90 meter voorgift, 4. Jon ker (Amsterdam) 130 meter voorgift, 5. Reijngoud (Culemborg) 40 meter voorgift. De wedstrijd Luxemburg-Nederland, voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1958, zal worden geleid door de Engelse scheidsrechter A. Murdoch. Grensrechters zijn de Britten G. McCabe en L. Horner. Op verzoek van de Luxemburgse Voetbal bond wordt deze wedstrijd woensdag 11 september in Rotterdam gespeeld. De beslissing welke arbiter en welke grensrechters Nederland-Oostenrijk zullen lelden, "is"' nog rti'et gevaïlètf. De KNVB staat op het standpunt, dat een Engels trio voor deze ontmoeting, die op 25 september in Amsterdam wordt gespeeld, moet wor den uitgenodigd. De Oostenrijkse Voetbal bond wenst, dat een voordracht wordt op gemaakt met drie landen, waarna, in overleg, zal worden bepaald van welke nationaliteit de scheidsrechter en de grensrechters zullen zijn. De besprekingen over deze kwestie zijn nog gaande. Snelste Nederlandse ploeg kwam op de vijfde plaats Het Zwitserse jacht „Fantasio" met Sie- genthaler en Buzzi heeft de tweede race om het wereldkampioenschap internatio nale flying dutchmanklasse, die donder dag in Rimini (It.) werd gehouden, ge wonnen in 2 uur 12 min. 52 sec. De Duit ser Rolf Mulka, wereldkampioen in de flying dutchmanklasse, eindigde met zvjn boot „Macky V" op de tweede plaats in 2 uur 16 min. 01- sec. De beste Nederlandse equipe werd dit maal Schooneveldt-Visser met „Duysz ter Gast". Zij klasseerden zich als vijfde in 2 uur 17 min. 30 sec. vóór de gebroeders Kraan met „Mustang", die zesde werden in 2 uur 17 min. 34 sec. Op de negende plaats kwam „Brave Hendrik" met Blok-Frech in 2 uur 18 min. 25 sec en op de twaalfde plaats de natio nale kampioen 1956 Jaap Helder en Van Meggelen met „Favonius" in 2 uur 19 min. 06 sec. C. Th. Gulcher en R. Gulcher werden met „Frithjofna" 15de; Jeltes en Deuvorst met „Frogmna's Delight 18de en Bouman en Velde met „Belita" 21ste. Deze tweede race heeft voor enkele deelnemers een teleurstellend verloop ge had. Het was triest, dat dit juist de leiden de boten betrof. Toen de Nederlandse jachten „Brave Hendrik" en „Frithjofna" alsmede „Aldebarany", met de Italiaan Capio, winnaar van de eerste race, het veld aanvoerden, vergisten de stuurlieden zich in de baan en verloren daardoor de goede posities. De sportcommissie van de KNWU heeft Buis (Vijfhuizen) en Arie van Houwelin gen (Sassenheim) definitief ingeschreven voor het Europese criterium voor amateurs achter motoren, dat van 17 tot 22 septem ber in Leipzig wordt gehouden. Als gang maker van Buis zal fungeren B. van der Graaf en als gangmaker van Van Houwe lingen L. van der Stuyft. Renners en gangmakers zullen tot de wedstrijden in Leipzig dagelijks op de baan van het Olympisch stadion trainen. Ploegleider is de heer C. Blekemolen, verzorger P. van der Heyden en als afge vaardigde van de KNWU zal de heer John Stol de renners vergezellen. Nederland zal niet deelnemen aan de wedstrijden achter volging, welke gelijkertijd in Leipzig wor den gehouden. „De Nederlandse dames roeien sterk". Deze uitlating van de „Wasserschutzpoli- zist", die de volgboot had bestuurd tjjdens de training van de Leidse dubbel vier van De Vliet op de prachtig gelegen roeibaan in het Wedau sportpark bü Duisburg, deed de Nederlanders veel goed.Vooral toen de Duitser er aan toevoegde: „De gehele dag ben ik met ploegen van alle nationalitei ten op het water geweest, maar zo hard als deze meisjes gingen zelfs de Russinnen niet". De Leidse ploeg had er inderdaad hard aan getrokken. Zü is evenals de dubbel twee van De Hunze uit Groningen aan de top van het trainingsschema gekomen, dat er voornamelijk op gericht was de hard heid van de ploegen te vergroten. Want hardheid is de enige schakel, die de laatste jaren heeft ontbroken om de Nederlandse dames terug te brengen aan de top van het damesroeien, een positie, die zjj bezetten, tot in 1954 voor het eerst de Oosteuropese dames ten tonele verschenen. De dubbel twee van De Hunze is direct met Rusland, Duitsland, Tsjechoslowakije, Hongarije en Roemenië in de finale van de Europese kampioenschappen geplaatst, die zondag geroeid wordt. De dubbel vier van De Vliet moet een langere weg afleg gen om in de eindstrijd te komen. Van avond roeien de Leidse studenten in de tweede voorwedstrijd tegen Hongarije en Polen. Frankrijk, Duitsland, Roemenië en Rusland, dat de titel verdedigt, komen in de eerste heat uit. De winnaars plaatsen zich direct in de finale. De overige vijf ploegen moeten zaterdag dan nog eens in de herkansing vechten om de andere vier finaleplaatsen. Voorwedstrijden worden vrijdag ook geroeid in de vier met stuur- vrouw en de skiff. Bij de achten zijn slechts vier ploegen ingeschreven. Aan prognoses over de winstkansen waagt niemand zich, omdat het interna tionale contact bij het damesroeien te ge ring is. Maar afgaande op de resultaten van de voorgaande kampioenschappen voor dames, ziet het er naar uit, dat de harde Oosteuropese ploegen weer de boventoon zullen voeren, ofschoon verrassingen nooit uitgesloten zijn. Zoals dit vorig jaar bleek, toen de Duitse Ingrid Scholtz het skiff nummer won en Tsjechoslowakije eerste werd in de dubbel twee. De roeibaan in het sportpark „Wedau" lijkt in vele opzichten op de Amsterdamse Bosbaan, iets, dat de Nederlanders wel appreciëren. Aan beide zjjden is de baan beschut door hoog geboomte, behalve aan bakboord ongeveer vierhonderd meter voor de finish. Daar bevindt zich een grote „zak" naar het nabijgelegen strandbad. Om de golfslag iets te minderen heeft men voor deze kampioenschappen de oevers op deze plaats verbonden door houten palen. Vanaf de tribunes aan de eindstreep Het bestuur van de KNVB heeft van de Engelse Voetbalbond een verzoek ont vangen voor een wedstrijd tussen ploegen van beide landen, die samengesteld zijn uit spelers beneden de 23 jaar. De wed strijd zou in februari 1960 moeten worden gehouden. Het bestuur van de sectie betaald voet bal heeft deze uitnodiging van de F.A. inmiddels reeds aanvaard. Ook van de Belgische bond is een verzoek binnen ge komen voor een ontmoeting tussen teams van spelers beneden de 23 jaar. De wed strijd zou nog dit jaar moeten worden ge houden. Of de KNVB deze uitnodiging zal aanvaarden en of deze wedstrijd in Neder land, dan wel in België zal worden ge speeld, is nog niet beslist. De Flamingo's hebben tegen de Engelse cricketclub Lensbury in Teddington een krappe nederlaag geleden. De Nederlan ders kwamen slechts één run tekort voor een tie. De Flamingo's scoorden 166 runs, Lensbury, dat het eerst gebat had, had gesloten op 167 voor 7. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat het een spannende strijd zou worden. Want de Flamingo's verloren 9 wickets voor slechts 96 runs. Met de HHC'er Vriens en M. Maas van Haarlem, als laat ste Nederlandse spelers aan de wickets, begon echter het grote gevecht. Dit tweetal wist met nauwkeurig bat ten 70 runs aan het totaal toe te voegen. Het zou echter geen Nederlandse over winning en zelfs geen tie worden. Want op het kritieke moment er moesten nog slechts enkele ballen gebowld worden ging het wicket van Vriens verloren, na dat de HHC'er 67 runs had gescoord. M. Maas bleef met 20 runs not out. Maas leverde trouwens een all-round prestatie, hij was ook de succesrijkste Ne derlandse boWler met 4 wickets voor 40 runs. kan men de gehele tweeduizend meter lange baan overzien. De Duitsers, die na 1935 geen Europese kampioenschappen meer hadden georganiseerd, hebben bij de finishtoren een prachtig nieuw botenhuis met moderne kleedkamers, vergaderruimte en een unieke perstribune gebouwd. L),e .roeibaan .is-, een onderdeel van een, sportcomplex, dat een voetbalstadion met accommodatie voor 45.000 toeschouwers er zijn plannen om dit aantal te verdub- belelen, een zwem- en strandbad en een sporthogeschool omvat. In deze school zijn alle deelnemende roeisters onderge bracht. En zij zijn daar op goed terrein, want waar nu alleen nog voetbal wordt on derwezen, zal in de nabije toekomst ook roeien op het leerplan komen te staan. Kampioenschappen geopend In aanwezigheid van enkele honderden deelneemsters en officials heeft de voor zitter van de FISA, de Zwitser Gaston Mullegg, donderdagavond bij invallende duisternis de vierde Europese roeikam- pioenschappen voor dames officieel ge opend. Het was een korte plechtigheid: de heer Mulegg sprak de openingsformule uit, waarna de FISA-vlag tijdens het spelen van het Duitse volkslied in de hoogste mast werd gehesen. BROWN-LOPES ONBESLIST. Woens dagavond is de partij over tien ronden tus sen Joe Brown, wereldkampioen lichtge wicht, en Joey Lopes onbeslist geëindigd. De titel van Brown stond niet op het spel. De Olympische bokskampioen Radema cher heeft overeenkomstig de verwachtin gen zijn partij tegen de geduchte wereld kampioen Patterson verloren. Maar h(j is langer op de been gebleven dan de experts hadden voorspeld, heeft vooral in de eerste twee ronden goed gebokst en met grote moed weerstand geboden tot aan de grens van zijn krachten. Hq was in de vjjfde en in de zesde ronde herhaaldelijk gevloerd, voordat een linkse hoek een einde maakte aan het gevecht. Weliswaar kwam hij ook na deze mokerslag weer overeind, maar scheidsrechter Tommy Loughran zeide dat hij reeds tot tien geteld had en stuurde hem terug naar zjjn hoek. Eerst meende men dat de scheidsrechter het gevecht had gestaakt zodat Patterson door een technische k.o. zou hebben ge wonnen. Het was echter een pure k.o.-over- winning die haar beslag kreeg drie socon- den voor het einde van de zesde ronde. In de eerste ronde ging de strijd vrijwel gelijk op. De nervositeit van de uitdager vormde een schril contrast met de kalmte van de titelhouder, die er zich vooral toe bepaalde zijn tegenstander te bestuderen. Overigens liet Rademacher al dadelijk zien dat hij niet van plan was de overwinning cadeau te geven. Hij ging herhaaldelijk met verbetenheid in de aanval en dwong Pat terson tot retireren. Met snelle uitvallen trachtte Patterson af en toe openingen te vinden, wat echter niet lukte. In de tweede ronde viel Rademacher on der de aanmoedigingen van het publiek andermaal aan. Een zware linkse schampte langs de kaak van de kampioen, die ant woordde met een rechtse tegen het gezicht. Even later gleed Patterson uit toen hij een nieuwe aanval trachtte te ontwijken en een rechtse hem trof. Hij sprong meteen weer op en de scheidsrechter besliste dat er geen knockdown was geweest. Met dat alwas deze ronde met gering puntenverschil voor Rademacher. Maar in de derde ronde veranderde het beeld van de strijd en begon het verschil in klasse zich te doen gelden. Weer was Rademacher het eerst in de aanval en

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10