Bij AREND REYM Steen des aanstoots Foto's en treintjes Volgende week vrijdag in Velsen „Veilig Verkeersdag" Visserij-varia NAAR BRUMMEN !?e. Gebral Rug ter clubs en slaagt u ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1957 6 Drie propagandawagens rijden rond WAAROM NOG KALE Bridgen om „kampioenschap van Groot Velsen" Bromfietslawaai wordt bedwongen Traag plezier A musant Om Brigitte Spanning Vechten Moed N.V. Eriks is niet meer Kinder kerk start Weg met fietsers Grappen „Piet Schipper" vlot- gebracht Brand in dorsmachine in Spaarndammerpolder VRIJDAG 30 AUGUSTUS wordt in de gemeente Velsen een Veilig Verkeersdag gehouden, georganiseerd door het Nationaal Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht met steun van de gemeentelijke politie. Drie propagandawagens van het verbond zullen de gehele dag door de gemeente rijden om jong en oud attent te maken op de noodzakelijkheid voor eigen en anderer veiligheid voortdurend waakzaam te zijn op de weg. Spandoeken en affiches zullen hierop eveneens de aandacht vestigen. Bovendien zal een dames-comité een stand betrekken op het Plein 1945 te IJmuiden- Oost, waar boekjes, speldjes en vlaggetjes ten verkoop aangeboden zullen worden. Een van de propaganda-wagens zal de gehele dag door IJmuiden trekken. De tweede wagen rijdt in IJmuiden-Oost, Vel sen en Driehuis. De derde wagen is 's mor gens in Velsen-Noord, 's middags in Sant poort. Dit laatste kon helaas niet anders, omdat geen vierde wagen beschikbaar was, maar men heeft goede hoop op deze wijze toch nog de gehele bevolking van de ge meente Velsen te bereiken. Het verbond van veilig verkeer zorgt niet alleen voor deze wagens, maar ook voor een groot aantal filmvoorstellingen. Deze worden voor de schooljeugd gegeven in het Thalia-theater in IJmuiden, in het patronaatsgebouw in IJmuiden-Oost, 's morgens in het hervormd wijkgebouw te Velsen-noord en 's middags in De Wey- man te Santpoort. Deze filmvoorstellingen zijn bedoeld voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de lagere scho len en voor alle leerlingen van alle scho len, die op het lager onderwijs aansluiten. In totaal betreft dit rond 4.000 leerlingen, die in klasse-verband een van de film voorstellingen zullen bezoeken. Het ver bond verwacht, dat hiervoor per kind een kwartje betaald zal worden. Zo goed als voor een ijsje moet men dit bedrag toch over hebben voor de eigen veiligheid op de weg. Vakantie Een moeilijkheid bij deze filmvoorstel lingen is, dat er nog heel wat leerlingen zijn, die op vrijdag 30 augustus nog vakan tie hebben. Deze leerlingen kunnen zich opgeven bij het hoofd van hun school en vernemen daar wel, wanneer en waar zij verwacht worden. Wat de lagere scholen betreft geldt dit uiteraard alleen voor de kinderen van de vijfde en zesde klassen. De veiligheid op de weg zou beslist on voldoende gewaarborgd zijn, wanneer al leen de kinderen zich bewust zijn van de gevaren, die daar dreigen. Meer nog dan de kinderen zullen de ouderen onder de weggebruikers moeten meewerken aan een veilig verkeer. Daarom wordt 's avonds om 8 uur in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost, gekozen wegens zijn cen trale ligging, een grote propaganda-film- avond gehouden. Deze avond is niet alleen leerzaam, maar er is voor gezorgd, dat het ook een aangename avond zal worden. ADVERTENTIE NEDERLAND R00K1 STEEDS MEER wij BEKLEDEN MET STOFFEN NAAR KEUS Marktplein 30 Telefoon 4273 ADVERTENTIE voor al uw rijbewijzen MOTOR of SCOOTER LUXE- of VRACHTAUTO Gediplomeerde K.N.A.C.-, A.N.W.B.-, K.N.M.V.- F.N.O.P.-auto- en motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort Telefoon K 2560 - 8930 Officiële prijzen van vrijdag Heilbot 3.20—2.40, gr. tong 5.60—4.70, grm. tong 43.60, kim. tong 3.402.80, kl. tong I 2.75—2.40, kl. tong II 2.60—2.20, Tarbot I 3.40—2.90 per 1 kg. Kl. schol II 4614, schar 2415, Bot 1610, v. haring 1611, Makreel 2720, gr. schelvis 4632, grm. schelvis 4416, kim. schelvis 4316, kl. schelvis I 4315, kl. schelvis II 238, wijting 18—13, gr. gul 4535, mid. gul 2719, kl. gul 2515, kl. koolvis zw. 25 per 50 kg. Gr. kabeljauw 134104, gr. koolvis zw. 7654, gr. leng 100, gr. hake 332—256 ptr 125 kg. Officiële aanvoer van vrijdag 719 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 420 schol, 40 schar, 30 bot, 5320 haring, 355 ma kreel, 756 schelvis, 180 wijting, 150 kabel jauw en gul, 4 leng, 10 hake, 45 koolvis, 20 diversen. Totaal 8050 kisten. Besommingen van vrijdag IJM 183 Viking Bank 11.100, IJM 15 Emmy 23,000, VL 77 Abraham 23.200, IJM 2 Herman 18.900, KW 114 5530; KW 89 4250, KW 35 510, KW 60 770, KW 61 1040. „IS DE LIEVE JEUGD van IJmuiden baldadig?", vraagt men zich de laatste tijd (het is immers vakantie en de school kinderen hebben vrij) wel eens af. Ja, zeggen de mensen, die van baldadigheid last ondervinden. Nee, zegt de ambtenaar van jeugdzaken, die waarschijnlijk in zijn jeugdjaren, even als Junior wel eens een ruitje heeft ingegooid, in bomen heeft geklommen, of in een plantsoen heeft gestoeid tot een politieagent er een einde aan maakte. Hoor ik het goed, hoor ik daar iemand met iets van verbolgenheid fluisteren: „zijn er dan geen speeltuinen in onze vissersplaats". Zeer zeker zijn er speeltuinen, wel tien. Dit is echter wel te weinig voor de zich snel uitbreidende stad. „Maar als er voldoende speel- gelegenheid zou zijn voor de kinderen, zou de baldadigheid dan wel zo aanzienlijk afnemen?", vroeg de ambtenaar van Jeugdzaken zich af, toen Junior hem eens vroeg, wat hij van de baldadigheid van de IJmuidense jeugd dacht. De bridgeclub „De Jump" zal ook dit jaar een competitie voor paren organiseren om het kampioenschap van Groot-Velsen in de hoofd-, eerste- en tweede klasse. Voor deze wedstrijden komen uitsluitend inwoners van de gemeente Velsen in aan merking. Evenwel zij, die geen inwoner van de gemeente, maar wel lid van een club zijn, die haar domicilie in de ge meente Velsen heeft, kunnen ook aan deze wedstrijden deelnemen. De wedstrijden zijn goedgekeurd door het district Kenne- merland der Nederlandse Bridge Bond. In elke klasse wordt boven de persoon lijke wisselprijs nog een blijvende her innering beschikbaar gesteld, terwijl de kampioenen van elke afdeling, mits lid van de NBB, automatisch deelnemen aan de finales voor de kampioenschappen pa ren van het District Kennemerland der NBB. Zolang de wisselprijs niet driemaal door dezelfde persoon is gewonnen, blijft hij eigendom van de IJBC „De Jump". De wedstrijden zullen worden gespeeld op de maandagen 2, 9, 23 en 30 september, 14 en 21 oktober, in het clublokaal hotel „Royal" aan de Kennemerlaan te IJmuiden en be ginnen 19.30 uur. Aanmelding voor deze interessante wedstrijden kan voor 31 augustus geschieden bij: Th. v. d. Berg, Velserduinweg 161, IJmuiden-O., tel. 5469 J. Kramer, Meeuwenlaan 10, IJmuiden-O., N. Amsing, Spilbergenstraat 18, IJmuiden, tel. 4018. N. Maarleveld, Hyacinthenstraat 25, Santpoort. De wettelijke bepaling, volgens welke rondfietsen voorzien zullen moeten zijn /an een deugdelijke knaldemper, zal naar n Den Haag verluidt, waarschijnlijk nog dit jaar van kracht worden. Zeer binnen kort zal men bovendien een nauwkeurige controle gaan uitoefenen op de naleving der maximum-snelheidsvoorschriften voor brommers, die niet meer dan veertig kilo meter per uur mogen rijden. „Sissi" (Thalia, maandag tot en met woensdag) De ontwapenende en vooral roman tische geschiede nis van een meis je, dat niet voor bestemd scheen om het Oosten rijkse Hof van vóór de eerste we reldoorlog met haar frisheid en natuurlijke onbe vangenheid op te luisteren en toch die taak krijgt toebedeeld. Een film uit de „goede oude tijd", die er rijkelijk op specu leert, maar het ro mantisch gemoed goed zal doen. (Thalia, vrijdag tot en met zondag) Even populair als voetbal in Nederland, is rugby of wel American football in Amerika. Vooral op de universiteiten, waarvan de rugby-ploegen elkaar met grote hevigheid de eer van de overwinning bestrijden. Dit alleen voor mannetjesput ters geschikte spel heeft men tot onder werp gemaakt voor een film (ten onrechte „Koning Voetbal" genaamd), waarin men hoofdrollen creëerde voor de komieken Dean Martin en Jerry Lewis. De een is de sportheld bij uitnemendheid, de ander de sloomheid in persoon. Als men evenwel het geduld op kan brengen om de bar traag tot een ontknoping leidende, grappig bedoelde film tot het einde toe te volgen, weet men dat sloomheid en onstandvastigheid over wonnen kunnen worden als men maar een handig rugbyspeler weet te zijn gedurende enkele minuten. Er zijn af en toe van die films, die men eigenlijk zonder verder commentaar kan aanbevelen. Tot die soort behoort onge twijfeld ook „Paris Canaille", die tot en met maandag in het Kennemer Theater wordt vertoond. Op zichzelf is het film verhaaltje vrij simpel. De dochter van een rijk geworden actrice ontvlucht bij een uitstapje naar Parijs de strenge discipline van de kostschool en gaat zonder geld en zonder goede kennissen, vertier zoeken in Saint Germain des Prés. Van dat moment af valt zij van het ene dwaze avontuur in het andere. Aan het einde van de reeks uiterst amusante verwikkelingen valt zij in de armen van de man, die het meeste last heeft gehad van haar dwaze invallen en grillige wispelturigheid. Het is een Franse film. En als wij dat met nadruk willen vermelden, betekent dat niet anders dan dat deze film met Franse esprit tot stand is gekomen. En wel op een wijze die wel licht de psychologen de schrik om het hart zal doen slaan, maar die de overige theaterbezoekers niet anders dan kostelijk kan amuseren. Men heeft er angstvallig voor gewaakt dat men net niet over de schreef ging met het ondeugende en net binnen de grenzen bleef van het betame lijke. Vandaar ook dat wij deze dwaze film, die geheel wordt gedragen door Dany Robin en Daniel Gelin van harte kunnen aanbevelen voor mensen, die waardering kunnen opbrengen voor een dwaze ge schiedenis met veel gevoel voor humor gefilmd. Kennemer Theater (dinsdag tot en met woensdag). „Het licht aan de overkant", met Brigitte Bardot en Raymond Pellegrin in de hoofdrollen, is een teleurstellende film. De Franse vervaardigers hebben zich met al hun filmkunde geworpen op dit morbide verhaal, zodat een verwarrend produkt is tot stand gekomen: een perfekt gemaakte film met een draak van een ge geven. Brigitte Bardot, die men aan alles kan herkennen behalve aan alles waar door men een goed filmspeelster is, heeft Scène uit „Sissi, de romance van een prinses", die van maandag tot en met woensdag in Thalia wordt vertoond. weer niets anders te doen dan haar decol leté hoogtij te laten vieren, en Raymond Pellegrin speelt met kennelijk gebrek aan overtuiging een chauffeur, die door een ongeluk zijn beroep niet meer kan uit oefenen en daarom maar een café voor chauffeurs routiers begonnen is. Olivia (Bardot) staat hem daarbij terzijde. George (Pellegrin) heeft door het ongeluk een hersenafwijking; de doktoren hebben hem daarom elke inspanning verboden en het grootste deel van de film is dan ook een wijd uitgesponnen demonstratie van het onbehagen, dat Olivia hierin schept. Maar aan de overkant van het café is een garage met een knappe gara gehouder, voor wie geen inspanning te veel is. Als George zijn vrouw dan ook bij de garagehouder ziet wordt zijn emotie te groot: hij wordt terstond gek en pakt een geweer. Hij wordt echter op straat overreden door een vrachtauto, die hij de zijne waant. En dat is het einde van deze met veel filmisch raffinement gemaakte nare geschiedenis. Tot en met vanavond wordt er in het W. B. Theater „De vechtende rechercheur" vertoond, een spannende rolprent met een moord als hoofdmotief. Van zondag tot en met maandag draait in deze bioscoop „Tussen twee vuren", een film die zeker meer is dan een normaal gangsterverhaal. „Hyena's van het wilde westen" (W. B. Theater, mat.) Wanneer er menselij ke hyena's in de wijde prairies op pad zijn dan stijgt er nu en dan wat kruitdamp op. Zij overvallen een postkoets, waarmee (na tuurlijk) een kist goud werd vervoerd. De bendeleider ontfermt zich ook over een aanstaande bruid, van wie hij de toekom stige echtgenoot heeft neergeschoten. De bruidegom blijkt echter niet dood en als hij is genezen van zijn verwondingen, zet hij een achtervolging in om zijn bruid uit de handen van de bandieten te krijgen. Hij krijgt hierbij steun van een oud-bendelid en van een Indiaan, die het ook op de ban dietenleider heeft gemunt. Na een span nende jacht zegeviert de gerechtigheid en kan de man zijn geliefde in de armen slui ten. Stoere revolver-romantiek in mooie kleurtjes. „Terug uit de hel" (L u x o r Theater, dinsdag tot en met donderdag) Audie Murphy speelt de hoofdrol in deze film, die zijn heroïsche verrichtingen tijdens de tweede wereldoorlog in beeld brengt. Mur phy is de meest gedecoreerde soldaat van het Amerikaanse leger. Zijn wapenfeiten zijn dan ook uniek. De film laat ze ons zien. We blijven gelukkig verstoken van dat kwalijk soort heldenverering, dat deze film op slag onsympathiek gemaakt zou Waarop Junior de telefoon pakte om de mensen van Openbare Werken eens naar hun mening te vragen. „Wij mogen niets vertellen," zei de eerste ambtenaar, „maar wij hebben heel veel last van de baldadigheidik zal u even doorverbinden"! „Ik kan u heel wat staaltjes mee delen, staaltjes, waar u van zou schrikken," zei de tweede ambtenaar, „maar ik zal u even doorverbinden". Junior kwam dan uiteindelijk aan de weet, dat er, vooral in de vakantietijd, heel wat plant soenen worden vernield, rui ten ingegooid en pleinen op gebroken door kinderen. Maar twee kleuterscholen moeten het wel in het bijzon der ontgelden. Het zijn de Jan Campertschool aan de P. J. Troelstraweg en de kleu terschool „De Duinkrekels" aan de Radarstraat. Hoewel er naast de Jan Campert school een grote openbare speelplaats is met rektoestel- len en dergelijke, zijn er ge regeld jongens, die over de muur van de speelplaats van de school klimmen om ver volgens de ruiten met stenen te bekogelen. Nauwelijks is er weer een nieuwe ruit in gezet of „pats", de ruit ligt weer in scherven. „Toen de schilder bezig was nieuwe ruiten in te zetten, kwamen er een paar van die opge schoten jongens aan en klom men over de muur. „Weg, jongens, jullie hebben hier niets te maken," zei ik tegen ze. En 'wat denkt u nou, dat ze als antwoord gaven? „Mooie ruitjes hè, dat zijn weer nieuwe mikpunten," klaagt het hoofd van de Jan Campertschool, mejuffrouw G. M. Woudstra. „Het geeft niets, wat je ook doet," ver zucht zij. „Het is echt bal dadigheid, want ze hoeven helemaal niet op mijn terrein te komen-. Ze hebben ruimte zat". Mevrouw IJ. Visser, hoofd van de „Duinkrekels", klaagt eveneens. Geregeld worden er echter nog ruiten inge gooid en als er nieuwe ruiten zijn ingezet, verdwijnt de stopverf. „Het is alsof ze stopverf eten", was de me ning van de directeur van Openbare Werken, die steen en been klaagt over de toe stand, waarin de jeugd de school van de „Duinkrekels" brengt. „Enige tijd geleden hebben wij luiken in de kozijnen ge zet, maar dat geeft ook niets. Er is geen raamspanning, die niet is aangetast", zegt de directeur van Openbare Wer ken. Dan vervolgt het hoofd van de „Duinkrekels" haar re laas. „Nog niet zo lang gele den hebben opgeschoten jon gens een groot gedeelte van de zandbak vernield. Ruiten van het speellokaal sneuvelen geregeld. Het is soms om wanhopig van te worden." „Of de politie hier niets aan kan doen." „Ik heb de politie wvel van de vernielingen in kennis gesteld, maar ik heb tot nu toe nog niet veel van ze gemerkt." Eens heeft me vrouw Visser alle ouders bij elkaar laten komen om de kwestie met hen te bespre ken. „Ik vroeg de ouders van de kinderen, die dicht bij de school in de buurt wonen, eens een oogje in het zeil te houden en er eens wat van te seggen als een jongen een ruit ingooit. „Als we er wat van zeggen, dan krijgen we een steen naar ons hoofd", merkte toen een van de ouders op. Andere ouders vonden het helemaal niet zo erg. En het gaat nog steeds ioor met de baldadigheden." De ook in IJmuiden be kende Eriks Machinefabriek n.v. te Uitgeest is niet meer. De heren S. en A. Troostwijk makelaars in machinerieën, veilden de inhoud van de ge hele fabriek ten overstaan van notaris mr. D. J. Roos uit Alkmaar in hotel Brandjes te Uitgeest. Er waren stoelen te weinig in de zaal, zoveel be langstelling was er voor deze verkoping wegens faillisse ment. Niet minder dan 514 num mers werden aan de man ge bracht. Een radiaal boor machine leverde nog 2400 op. Een partij hout 1. Een handkar en twee vlaggemas- ten 40. Woensdag 28 augus tus moet het gekochte ver wijderd zijn uit de fabriek bij 't spoorwegemplacement. HET IS OPMERKELIJK hoeveel mensen er tegen woordig een hobby op na houden. De een is een ver woed postzegelverzamelaar, de ander spaart suikerzakjes, heeft er al zijn geld en vrije tijd voor over om een zeld zame munt te bemachtigen ofbouwt enorme spoor wegcomplexen. Spoorweg complexen, met treintjes, die door tunnels stuiven, bij mo derne stations stoppen, om ringd door mensen en stad- jes-in-het-klein (en vaak op schaal). Zo ook de heer Chr. Pointl, die een fotozaak drijft aan de Lange Nieuwstraat in IJmui den. Toen Junior hem een bezoek bracht om het won- der-van-techniek eens te aanschouwen, was hij niet thuis. Maar zijn echtgenote Eenendertig jeugdleden en vijf leiders van de hardwer kende voetbalclub V.V.B. hebben er weer een prachtige week vakantie opzitten. Dit- keer zijn zij met z'n allen naar Brummen in Gelderland geweest. Dat gebeurde, zoals men dat altijd zegt, in het kader van de sportuitwisse- ling met de B.I.C.-leden. De jongens van V.V.B. zijn gedurende een volle week met de fietsen kris-kras over de Veluwe getrokken, waar bij Laag Soeren, Loenen, Eer beek, Rheden, Roozendaal, Teriet werden bezocht. In Doesburg stapten de jongens in 't stokoude tram metje, dat over een poosje definitief op stal wordt gezet, en zo tuften zij door de Ach terhoek naar Doetinchem. Donderdagavond was er een feestavond waarop de boe- renkapel van Brummen zich de wangen vol blies en waar bij de Brummense schonen „The Banana's" een ovatio neel applaus kregen te ver werken. Op deze avond werd er een gymnastiekwedstrijd gehouden die door de Bresa- pers glansrijk gewonnen werd. Vrijdagmiddag volgde tenslotte nog een oriëntatie- rit in omgeving van Brum men en op zaterdag trok het hele spul weer naar de IJmond. Het weer had zich al die tijd goed gehouden en de stemming liet, aldus de lei ders, geen ogenblik te wen sen over. Gevoetbald werd er ook nog. En daarbij bleken die van Brummen met twee-nul en één-nul net iets sterker te zijn. Dat deed echter aan deze prettige vakantie niets af. Dank, heer Zwagerman. Want wat gij als voorzitter van de jeugdcommissie van V.V.B. voor de jongens ge daan hebt, kan men slechts gissen. Maar het zal héél wat geweest zijn. Daar zijn wij 'en stelligste van overtuigd. toonde zich onmiddellijk enthousiast/„Ja, hoe-iè er toe gekomen is. Nou, het foto- bedrijf - dat weet u wel - dat is nogal enerverend. Daar krijg je soms de zenuwen van. En als m'n man met z'n treintjes speelt, dan komt-ie tot rust, vergeet-ie al de da gelijkse beslommeringen". Aanvankelijk leefde de IJmuidense fotograaf zijn hobby uit in de huiskamer, waar hij al gauw te weinig ruimte tot zijn beschikking had. „En toen zocht hij z'n heil maar in de kelder, heeft ie het rijk alleen," vertelt de Nu de meesten van ons in de vakantie al weer genoeg regen voor het hele leven hebben gehad, beginnen we weer met een behoorlijke dosis frisse moed aan het nieuwe jaar. Het werk-jaar dan wel te verstaan. Ook de Kinderkerk IJmuiden-oost start weer en wel op zondag 25 augustus om tien uur in de morgen in de Emmaschool en de Theo Thijssenschool. Alle hinderen van vijf jaar en ouder zijn weer hartelijk welkom en behalve de eigen lijke kinderdiensten staat er weer heel wat op het pro gramma. Zo worden er bij voorbeeld in de tweede week van de maand september een ballonnenwedstrijd en een flessenrace gehouden, waardoor, zo schrijft het bestuur, de kans bestaat dat de kinderen brieven zullen ontvangen uit Israel en Ja pan. Hoe dat allemaal gaat gebeuren wordt ook'al weer op 25 augustus verteld. Overigens bewijst het be stuur in de verte te kunnen zien, want nu reeds wordt de kinderen aangeraden iedere zondag trouw te komen, zo dat zij straks het Kerstfeest kunnen meevieren. Dit duurt nog wel een tijdje maar toch.regeren is vooruit zien. Ook bij de Kinderkerk. ^Illlll echtgenote van de fotograaf enthousiast. „Steeds als er weer een complex klaar is, dan wordt het weer afgebro ken. Hij wil steeds wat nieuws," voegt Zij er aan toe en' laat de keldergewelven zien, waar de fotograaf zijn hobby uitleeft. De hele fami lie leeft mee met de hobby van vader Pointl. „Ik trek er zondags wel eens voor hem op uit. Dan heeft hij hout nodig voor z'n complex," ver telt zij nog en dan heeft zij nog maar weinig tijd om nog meer te vertellen, want de klanten (in de fotozaak) wachten niet. „U moet van de winter nog maar eens komen kijken," zegt zij tot besluit. Een goede, hardwerkende kennis van ons maakt de redactie erop attent dat het op het ogenblik weer hele maal mis is in het park te Velserbeek. Des zondags, wanneer de Velsenaren enigszins wil len uitrusten van de ver moeienissen van alle dag, dan zijn daarvoor in onze goede gemeente slechts en kele mogelijkheden. Eén daarvan is Velserbeek, dat nu echter, en nu komt het. onveilig gemaakt wordt door woeste, meestal jonge wielrijders, die en dat is nog het ergste volgens onze kennis daar op zondag helemaal niet mógen ko men. Nu begrijpen wij wel dat ook de ordebewakers op zondag zoveel mogelijk vrije tijd moeten hebben. Maar zou het niet mogelijk zijn om juist bij mooi weer een paar extra oogjes in het zeil te houden. Vele Velsenaren zouden daardoor op maandag vriendelijker aan hun werk gaan. En dat is vooral op de eerste dag na het weekein de stellig bijzonder belang rijk. junior nF hebben. Vermoedelijk is het feit, dat Mur phy persoonlijk in de film optreedt, oor zaak van een zo eenvoudig en oprecht mo gelijke schildering van zijn glorieuze da den. Er staat tegenover dat het hele geval nogal tam is. Net alsof men, zich hoedend voor overdrijving, nu de dappere Murphy tekort doet. Als historische documentaire kan men „Terug uit de hel" nog het best genieten. Ze boekstaaft in ieder geval de moed van een goed mens en dapper sol daat. In de middagvoorstelling wordt zon dag de boeiende film over de Olympische winterspelen in Cortina d'Ampezzo ver toond. Abott en Costello proberen ditmaal als loodgieters (L u x o r Theater tot en met maandag) de maatschappij van dienst te zijn. Het eerste karwei is in de badkamer van een miljonair die wakker wordt als de loodgieters al zo ver zijn dat het water in stromen de kamer doorspoelt en zij zelf in de badkuip spelevaren. Zo gaat het de hele film door. Men kan genieten van en kele zeer kolderieke en kostelijke situaties. Het is een LUde film van de twee grapjas sen maar dat zal de liefhebbers er niet van weerhouden de film te gaan zien. Het Nederlandse vrachtschip „Piet Schipper", dat woensdagnacht bij Calais strandde, is vrijdag vlotgekomen met be hulp van een Franse sleepboot. Het schip heeft de reis naar Grevelingen voortgezet. In de Spaarndammerpolder brak vrij dagmiddag omstreeks drie uur brand ui in een maaidorsmachine op het land van de heer Wortel bij de Amsterdamseweg. De Velsense brandweer werd gealarmeerd om het vuur, dat ook de op het land staande tarweoogst aantastte, te bestrijden. Toen de brandweer arriveerde, had het bij de machine behorende personeel al met emmers water voor het doven van het vuur kunnen zorgen. De brandweer heeft daar na de nablussing verricht. De machine werd flink beschadigd en voorts gingen ongeveer driehonderd vier kante meter tarweland in vlammen op. De brand is ontstaan, door dat stof uit het kaf op de uitlaat van de motor 's te recht gekomen en daar is ontvlam J.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8