Nederlandse roeiploegen kansloos tegen Oosteuropese overmacht Haarlem besloot het seizoen met zege op sterk VOC ■siiii Grote overmacht van Russische atleten op Groot Brittannië Nederland bleef bij strijd om Europese kanotitels achteraan IE DE EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Alle titels weer eens voor de Russinnen Zowel dames- als herenploeg boekte overwinning in White City Stadion DE CRICKETCOMPETITIE Rusland veroverde negen van de vijftien titels Engeland zegevierde met innings en liefst 237 runs Ip MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 Duitser Mulka behield Flying Dutchman-titel Brooks won Grote Prijs van Belgische Automobielclub Westindiërs in tweede innings voor 86 all out y</ *v BNBF JH Robben-meisjes zetten de zesretocht voort Ook heren verslagen De Russische dames hebben de hegemonie bij het damesroeien, die vorig jaar te Bied doorbroken werd door overwinningen van de Duitse skiffeuse Inge Scholtz en de Tsjechische dubbeltwee, weer volledig hersteld. Vijfmaal ging zondagmiddag op de roeibaan in het „Wedau sportpark" in Duisburg de Russische vlag als eerste omhoog. Vier overwinningen waren zo overtuigend, dat men respect moet krijgen voor het onuitputtelijk reservoir van toproeisters, waarover de Sovjet-Unie bljjkt te beschik ken. Want alleen in de acht zaten enkele meisjes, die ook in Bied hadden geroeid. Alle Russische overwinningen werden behaald met zeer snelle tijden. Slechts eenmaal heeft een Russische zege aan een zijden draad gehangen. Het was in de skiff, de finishfoto moest uitmaken of Emilia Mukhina dan wel de Oostenrijkse Eva Sika de titel had veroverd. Het duurde lang, voordat de beslissing viel, deze viel met nauwelijks vier centimeter verschil uit ten gunste van de Russische. Dat de tjjdwaarnemers daarna de Oostenrijkse een tjjd gaven, die 0.4 sec. langzamer was dan die van de Russische was alleen maar belachelijk. Het is duidelijk, dat Rusland wederom beslag legde op de „Zilveren Hollandse Molen", de wisselprijs in het landen- klassement bij de dames, die zo langzamerhand een vaste plaats heeft gekregen in Moskou. In dit klassement eindigden Roemenië en Duitsland, de enige landen die naast Rusland op alle vijf nummers uitkwamen, op de tweede en derde plaats. Bij elk dameskampioenschap wordt de achterstand van het westen op de Oosteuropese landen schrijnender. Thans gingen dertien van de vijftien ereplaatsen naar Oost- Europese landen, want daartoe mag men toch ook de Oostduitse vier met stuurvrouw, dubbelvier en acht, die het voornaamste contingent van de Duitse vertegenwoordiging uitmaakten, rekenen. De overigens prachtige tweede plaats van Eva Sika en de derde van de Westduitse dubbeltwee zijn slechts een schrale troost voor het westen. Tegen dit Oosteuropese geweld waren de Nederlandse meisjes niet opgewassen. Zij stel den heus niet teleur en toch eindigden zowel de dubbelvier van „De Vliet" als de dubbeltwee van „De Hunze" op de zesde en laatste plaats zonder dat zij zich in de strijd hadden kunnen mengen. Het had zondag de gehele morgen hard geregend, maar toen de wedstrijden begon nen brak de zon door de wolken en het bleef verder droog. Wel stond er een vrij harde wind met een snelheid van acht meter per seconde, die tijdens de num mers waarin de Nederlandse dames roei den afflauwde tot vier meter per seconde. Maar van grote invloed op de strijd waren wind en stroom toch niet. De fantastische strijd tussen de 24-jarige Moskouse studende Emilia Mukhina en de Oostenrijkse Eva Sika in de race der skif- feuses werd het hoofdnummer van het programma. Al driemaal achtereen had de Oosten rijkse beslag gelegd op de tweede plaats. Zij startte in een tempo van 34 slagen en lag na vierhonderd meter iets voor op de andere vijf dames, van wie Mukhina en de Hongaarse Jenone Pap zich op de tweede en derde plaats hadden genesteld. Honderd meter verder was Pap de Russische voor bij gegaan en streed zij boord aan boord met Sika, die echter voortdurend een iets hoger tempo dan de anderen bleef slaan. Na zevenhonderd meter lag zij zeker een halve lengte voor op Mukhina, die inmid dels Pap had verdrongen en de titel leek voor de Oostenrijkse voor het grijpen. Maar toen kwam de laatste explosie van de Russische. Zij verhoogde het tempo tot 35 slagen en liep decimeter ria decimeter in. Tien meter voor de eindstreep lag Sika nog voor. Maar Mukhina vocht met al haar kracht om het verschil geheel te overbrug gen. En zij slaagde. Weliswaar had nie mand met het blote oog kunnen zien, wie deze race had gewonnen, maar de camera toonde het duidelijk. Sika was met vier centimeter verslagen en voor de vierde maal tweede geworden. De ploeg van „De Hunze" heeft geen ac tieve rol vervuld in de strijd in de dubbel twee. Toen na 350 meter voor het eerst de posities opgesomd werden, werd Neder land al niet meer genoemd. Begrijpelijk, want na 500 meter lagen de Groningse meisjes al negen seconden achter op Rus land, dat daarna verwoed moest vechten om in de eindspurt Roemenië achter zich te houden. Derde werd Duitsland, dat na 500 meter nog op de tweede plaats had ge legen. Vierde Tsjechoslowakije en vijfde Hongarije, dat uiteindelijk nog 2.1 seconde op Nederland voor bleef. Ook de dubbelvier van „De Vliet" kon geen ereplaats bereiken. Al kort na de start lagen de Leidse studenten met Polen ach teraan in het veld, dat aangevoerd werd door Hongarije. Eerst kwam de Duitse ploeg bij en toen ook de Russische, en na 500 meter was er tussen de drie aan de kop praktisch geen verschil meer. Opnieuw sprak het uithoudingsvermogen van de Russinnen mee in de tweede helft van de De Russische skiffeuse Emilia Mukhi na bij een laatste inspectie van haar boot. race, want zij verhoogden het tempo tot 36 slagen en wonnen met een lengte voor sprong voor Hongarije en Duitsland. De Nederlandse meisjes, die beslist niet slech ter roeiden dan men van hen gewend is, verloren het duel om de laatste plaats van Polen. In de nummers de vier met stuurvrouw en de acht ondervonden de Russinnen de grootste tegenstand van de Roemeense ploegen. In de vier met stuurvrouw ging het alleen tussen deze twee landen. Rus land nam halverwege de leiding en liep uit tot driekwart lengte. Bij de achten speelden de Oostduitse meisjes geducht mee in het spel. Halver wege lagen zij op de tweede plaats achter de Russinnen maar moesten het wederom afleggen tegen de sterke eindspurt van de Roemeense ploeg, die op de eindstreep een halve lengte op Rusland achterbleef. De dubbel vier van De Vliet had zater dagmiddag weinig moeite om zich via een vierde plaats in de herkansing in de finale te roeien. Frankrjjk was inderdaad veruit de zwakste ploeg, die na 500 meter al een lengte op de Nederlandse meisjes achter lag. Die bepaalden zich er alleen maar toe die lengte voorsprong te behouden, het geen zonder grote inspanningen gelukte. De Russische atletiekploeg heeft de tweedaagse atletiekwedstrijd tegen Groot- Brittannië met 119-93 punten bij de heren en met 73-40 punten bjj de dames gewon nen, nadat zij vrijdagavond reeds een be- hoor'ijre voorsprong had genomen. Van de "r em-s wonnen de Engelse he- 7. .'en en "e Russen vijf, te-wij! op da l: che nummers (8) geen Engelse overwinning viel te noteren. De overmacht van de Russische dames bleek nog groter. Van de zes loopnummers wonnen de Russinnen er vijf en de Engel se dames één. De technische nummers brachten vier zeges voor Rusland en één voor Groot-Brittannië. Wel een bewijs, dat de Russische atletes in geen enkele landenwedstrijd bang behoeven te zijn voor een nederlaag. Zelfs de Australische meisjes, die op de Olympische Spelen in Melbourne de meeste gouden medailles veroverden, zouden tegen deze dames- ploeg van Rusland geen kans maken. Ner gens in het team is één zwakke plek te ontdekken en in het speerwerpen en ko gelstoten staan de Russinnen op eenzame hoogte. 63.000 toeschouwers (vrijdagavond wa ren er 40.000) zagen zaterdagmiddag het Engelse team, fel strijdend tegen de over macht, ten onder gaan. De meest opval lende prestatie was wel de verste worp bij het speerwerpen van de Rus Kuznet- sov, die met 82.89 meter, na de Pool Ja- nusz Sidlo (82.98 meter), de beste wereld prestatie van dit jaar leverde. Ook zijn landgenoot Tsibulenko kwam boven de De race werd gewonnen door Polen, dat de gunstige boei onder de bakboordwal had geloot. Want de wind waj vrijdagnacht gedraaid naar zuidwest tot west en was toegenomen tot 5 meter per seconde. De ploegen aan de stuurboordwal de boeien 1, 2 en 3 hadden van de schuine tegen wind de meeste last. De Poolse meisjes waren een straatleng te voor op Duitsland en Roemenië, die on derling met driekwart lengte verschil fi nishten. De Nederlandse meisjes, die op boei 2 hadden geroeid eindigden een leng te achter Roemenië. Bij de skiff viel de Deense Ruth Krag af. Deze herkansingsrace werd gewonnen door Flicira Ghiuzelea, die op boei 1 roeiend tot vlak voor de finish aldoor achter de Belgische De Rode was gebleven, maar haar in de laatste 50 meter nog voorbij ging. De vijfde en laatste race in de strijd om het wereldkampioenschap in de Flying Dutchman-klasse werd zondagmiddag ge wonnen door de „Berolina" van Irackow voor de „Macky V" van MulkaVon Bredow. In het eindklassement bezet de boot van de titelhouder Mulka de eerste plaats voor de „Avonius" van de Nederlanders Helder en Van Meggelen. De uitslag van de vierde race was: 1. „Bizzarra" (It.) met Porta en Massimo 1 uur 37 min. 37 sec.; 2. „Mustang" (Neder land) gebr. Kraan 1.38.12; 3. „Amazone" (Duitsland) Wagner en Hauschildt 1.38.39; 4. „Favonius" (Ned.) Helder en Van Meg gelen 1.39.12; 5. „Brave Hendrik" (Ned.) Blok en Van Gortel 1.39.25; 19. „Tineke" (Ned.) Kremer en Voorneveld 1.41.27; 14. „Jonker Dabeliau" met Kalff en Terwogt 1.42.54; 16. „Belita", Bouman en Velde, 1.44.-; 18. „Duysz ter Ghast", Schoone- veldt en Visser, 1.45.-; 19. „Frithjofna", C. Th. Guelcher en R. Guelcher 1.45.56; 24. „Frogman's Delight", Jeltes en Deu- vorst, 1.48.10; 28. „Waterdanser", Laag- water en Van Arem, 1.48.47; 29. „Catharina Totebel", Frech en Menten, 1.49.02. Op de prachtige „Watersportbaan" in Gent hebben de Russische kanovaarders tjjdens de Europese kampioenschappen-1957 een grote suprematie getoond. Van de vjjftien titels, die betwist werden, wonnen zij er negen; voorts werden drie Duitse en drie Hongaarse equipes kampioen. De „Zaan-trofee", de door Nederland beschikbaar gestelde beker voor het beste landenteam, ging uiteraard naar de Russen. De meest succesvolle deelnemer was evenwel niet een Rus, maar de Duitser Ritz Briel. Hjj won twee gouden medailles (k-1 klasse 10.000 meter en k-2 klasse 1000 meter), een zilveren (k-1 klasse 1000 meter) en een bronzen (k-4 klasse 1000 meter). Ook de Rus Naumov behaalde twee titels: in de k-1 klasse 500 meter en in de k-1 klasse 1000 meter. De weersomstandigheden waren op de laatste dag ongunstig. Het was koud en de deelnemers(sters) hadden de sterke wind tegen. Op de „Watersportbaan" was vooral het starten moeilijk, omdat de boten herhaaldelijk afdreven. Enkele kanovaarders hebben moeilijke momenten doorgemaakt, onder meer de Hongaar Novak, winnaar van het nummer c-1 klasse 1000 meter. Hjj was, nadat hjj de finish gepasseerd was, zo uitgeput, dat hij in het water viel. Slechts met veel moeite kon Novak van een verdrinkingsdood worden gered door enkele leden uit de Russische volgboot. De Nederlandse deelnemers hebben geen prestaties van betekenis kunnen behalen. Klingers was met een vierde plaats in de k-1 klasse, 1000 meter, nog de best geklas seerde. Op het nummer k-1 klasse, 10.000 meter, eindigde hjj als zesde; Geurts werd op ditzelfde onderdeel, waaraan zeventien kanovaarders deelnamen, negende. Op het nummer k-2 10.000 meter vervingen Beunders en De Nier de equipe Bobeldijk-Bun- schoten. Bobeldjjk moest wegens familie-omstandigheden naar Nederland terugkeren. De jeugdige combinatie klasseerde zich als negende. De Rus Naumov is Europees kampioen k-1 klasse, 1000 meter, geworden. Hij nam onmiddellijk na de start een voorsprong van een halve lengte op de Duitser Briel en van een lengte op de Hongaar Klss. Deze zette halverwege de race een felle aanval in op Naumov, liep in tot op een halve lengte, maar toen maakte hij een misslag en viel hij in het water. Kiss staakte uiteraard de strijd. Naumov ver dedigde in de laatste meters zijn voor sprong prachtig. De Nederlander Klingers eindigde als vierde. De omstandigheden waren ongunstig voor de deelnemers. Er stond een sterke wind en de kanoërs konden slechts met veel moeite hun boten op het woelige water krijgen. De uitslag van de finale c-2, 1000 meter, heren luidt: 1. Cilajev-Charin (Rusland) 4.25,9; 2. Ismailcius-Alexe (Roemenië) 4.26; 3. Farkas-Hunics (Hongarije) 4.27. De uitslag van de finale k-2, 1000 meter, heren luidt: 1. Briel-Ackers (West-Duits- land) 3.36,5: 2. Christiansen-Schmidt (Dene marken) 3.38,7; 3. Urangi-Laszo (Hongarije) 3.38,8. Aanvankelijk lag de Hongaarse ploeg in eerste positie met een lengte voorsprong op de Denen. Na 200 meter was de positie gewijzigd. Weliswaar hadden de Hongaren nog de leiding, doch de Denen waren ge passeerd door de Russen Kaaleste en Demi- tokov. Christiansen en Schmidt zetten even wel opnieuw een aanval in en zij verover den weer de tweede plaats. De Westduitse ploeg, die nog niets van zich had laten merken, kwam intussen sterk opzetten, tachtig meter. Hij wierp de speer 80.41 meter. De wereldrecordhouder Vladimir Kutz won de 10.000 meter in een tijd van 29 min. 13.2 sec. en noteerde hiermede de beste prestatie van dit jaar. De Rus had geen last van zijn maagzweer, die hem de laatste maanden belette aan wedstrijden deel te nemen. Verbeten George Knight, die acht ronden lang verbeten heeft gevochten tegen Ruslands tweede man, Evgeny Zhukov, finishte als tweede in 29 min. 25.8 sec. met een achter stand van tachtig meter op Kutz. Hij ver beterde hiermede zijn beste prestatie. Mike Rawson liet zien, dat Engeland op de 800 meter niet alleen steunt op Derek Johnson. Als reserve in de Engelse ploeg opgesteld, moest hij enkele minuten voor het startschot invallen voor Johnson, die bij het inlopen een spier blesseerde. Hij won de race in 1 min. 48.8 sec. voor zijn landgenoot Farrell in 1.49.2 sec. Farrell, was wel de meest besproken man. Hij won de 400 meter horden in 51.1 sec., werd tweede op de 800 meter en in de 4 x 400 meter estafette gaf hij zijn ploeg een comfortabele voorsprong. Met een dubbele overwinning op de 110 meter horden door Hildreth 14.4 en Car- rington 14.6 sec., besloten de Engelse he ren hun overwicht op de loopnummers. Ander beeld Een heel ander beeld zag men op de drie werpnummers, die even zovele dub bele overwinningen voor de Russen op leverden. Naast het speerwerpen wonnen Zoals Haarlem ook vorig jaar in een „eindspurt" nog een aantal punten wist te verzamelen, heeft het ook dit seizoen in zyn laatste wedstrijd een verrassend re sultaat bereikt. Weinigen immers zullen hebben verwacht dat het een volledig VOC met 3 wickets zou verslaan. Hoe belangrijk het fielden is bleek ook hier weer; het was voornamelijk het goede vangen, gesteund door voortreffelijk kee pen van Honnebier dat er de oorzaak van was dat VOC voor 75 het veld moest rui men. De Haarlemse keuze om eerst te gaan fielden viel goed uit. Reeds op de laatste bal van de eerste over cleande Max Maas Terwiel en 14 runs later sloeg J. B. v. Weelde een snelle bal van Dekker via het hoofd van de keeper in de handen van Van Dok op deep third man. Daarna kwam het tussen Grijseels en Wally van Weelde even tot een stand; op slowbowler Van Dok sloeg Van Weelde een forse 4 en 6, maar helemaal set leek hij niet. Met zijn persoonlijk totaal op 23 en de score op 42 poogde hij een iets te lange bal van Paul Maas het veld uit te lichten, waarna hij van een vuurpijl keurig door Van Alphen op coverpoint werd gevangen. Op het zelfde totaal ging Grijseels in de slips, en 9 runs later wist Honnebier op verbluffend snelle wijze J. W Madsen te stumpen. Be halve Bongers, die met 10 not out bleef, wist verder geen batsman meer een score van enige betekenis aan het totaal toe te voegen; in deze periode was het vooial het slowbowlen van Hb. Boeree dat VOC hoofdbrekens bezorgde. De erepalm van de bowlers droeg Paul Maas weg, die in 16 overs tegen de storm in 5 voor 24 nam; Max 2-19, Dekker 1-14 en Boeree 2-1. Het was te voorspellen dat Haarlem het tegen de aanval Terwiel, van Weelde (dit maal openingsbowler) en v. Bennekom, en bij de weinig ideale weersomstandig heden, niet gemakkelijk zou krijgen. In de eerste over van v. Weelde deed Grij seels een prachtige duikvang om zijn col lega-keeper te doen verdwijnen en Onken- h'.ut werd spoedig slachtoffer van dezelfde bowler. Dekker bespeelde het bowlen met vertrouwen, maar werd met zijn score op 16 wat te ongeduldig en de handen van Terwiel faalden niet! Peschar en Max Maas wisten evenwel de score naar 50 voor 3 te brengen, een ogen schijnlijk veilige positie. Daarna gebeur den evenwel een aantal verrassende dingen die cricket zo boeiend maken. Peschar speelde een bal tegen zijn pads en kon Kutz, nog steeds onverslaanbaar. Grigalka en Mateev het discuswerpen en Loschilov en Ovsepyan het kogelstoten. Bij de springnummers won Tschen met 7.48 meter het vèrspringen en Bulatov met 4.20 het polsstokhoogspringen. Bjj de dames zegevierden de Russische atletes de tweede dag op alle nummers. Het was alleen bjj het hoogspringen, dat Thelma Hopkins voor een goede tweede plaats zorgde. Verder waren het telkens twee Russische meisjes die de ereplaatsen voor zich opeisten. De in verhouding bes te prestatie leverde de „debutante" Tama ra Press. On het discuswerpen werd zij eerste met 52.14 meter voor haar landge note Inese Beglyakova met 49.26 meter. verdrong de leiders en met 2,2 sec. bereikte zij als eerste de finish vóór Denemarken, Hongarije en Rusland. Rusland heeft de titel in dit nummer op gemakkelijke wijze gewonnen. Van de start af lag Rusland vooraan en deze eerste plaats werd niet meer afgestaan. De verdere uitslagen waren: heren, k-1 klasse, 10.000 meter (finale): 1. Briel (West- Duitsland) 50 min. 34 sec.; 2, Ackers (West- Duitsland) 50,49; 3. Pisarev (Rusland) 52,30; 6. Klingers (Nederland) 52,52; 9. Geurts (Nederland) 54,22. De beide Duitsers namen onmiddellijk een voorsprong op de 15 overige deelnemers en vergrootten deze geleidelijk. Halverwege de race was het verschil reeds 200 meter. Briel versloeg tenslotte Ackers met gering verschil. Van de Nederlanders bereikte Klingers de finish kort na de Rus Pisarev, die derde werd. Geurts klasseerde zich als negende. De beide wedstrijden in de k-1 klasse, 500 meter, (dames en heren) werden door Rusland gewonnen. De uitslagen waren: k-1 klasse, 500 meter (dames): 1. Elisaveta Dimentieva (Rusland) 2.05,7; 2. Therese Zenz (West-Duitsland) 2.07; 3. Nina Koni- stiapina (Rusland) 2.10,4. Onmiddellijk na de start namen Therese Zenz en de Olympische kampioene Dimen tieva een voorsprong op de overige deel neemsters. Na het passeren van de 250- meter-lijn zette Therese Zenz een felle aanval in en kreeg een kleine voorsprong. Maar de Russin reageerde snel eiï in de laatste tien meter van deze spannende race kon zij de Duitse nog juist passeren. De uitslag k-1 klasse, 500 meter (heren) luidde: 1. Naumov (Rusland) 1.52,7; 2. Mar- kovtsev (Rusland) 1.53; 3. Kaplianak (Polen) 1.54,1. Gedurende de eerste honderd meter van de wedstrijd bleven de boten vrijwel op één lijn. Daarna namen Christiaensen en Miltenberger een kleine voorsprong. In de slotfase werden zij evenwel gepasseerd door de beide Russen en de Pool Kaplianak. De uitslag van de finale k-2 klasse, 500 meter (heren), was: 1. Hongarije I (Urangi- Abian) 1.41.6; 2. West-Duitsland I 1.42,1; 3. Roemenië 1.42,5. De ploegen van Hongarije (Urangi-Abian), West-Duitsland (Miltenberger-Schmidt) en Roemenië (Anatasescu-Theodorov) namen spoedig de leiding. Na 200 meter liepen de Duitsers en de Hongaren iets uit op de Roemenen, maar Anatasescu en Theodorov konden reeds vóór de 300 meter-lijn hun achterstand wegwerken. Tot 50 meter voor de finish bleven de ploegen vrijwel op één lijn. Toen forceerden Urangi en Abian hun beslissende voorsprong. Rusland werd kampioen op het nummer k-4 klasse, 1000 meter. De uitslag was: 1. Rusland I (N. Rudsenkas, Zwedzkin, A. Rudsenskas en Stephanov) 3.16,4; 2. Rus land II 3.17,5; 3. West-Duitsland I 3.20,5. De beide Russische equipes namen spoe dig na de start een lengte voorsprong op de overige ploegen. Halverwege de race was deze reeds vergroot tot twee lengten en bij de finish was het verschil tenslotte vier lengten. De Brit Brooks heeft in België, met een Aston Martin DRB 2, de Grote Prijs van de Koninklijke Belgische Automobielclub gewonnen. Deze wedstrijd voor sport wagens en grandtoerisme wagens tot 3 liter telde niet voor het wereldkampioenschap merken. De uitslag luidde: 1. Allison (G.B.) met Lotus, 38 ronden: 535,8 km in 3.03.43,4, ge middelde 174,980 km/u; 2. Godin de Beau fort (Nederland) met Porsche op 1 ronde; 3. Elisabeth Haskell (V.S.) met Osca op 3 ronden. De snelste ronde werd gereden door de Argentijn Tomaso met een Osca. Hij kwam tot een gemiddelde van 185 662 km/u. Engeland heeft de laatste testmach tegen Wèst-Indië géworinen met innings 'en 237 runs. De scores waren: Engeland 412 runs, West-Indië 89 én 86 runs? In de vijf wedstrijden van de serie be haalde Engeland drie overwinningen, twee wedstrijden eindigden in een draw. s| ■■iiWH SSSiJiP ;iis Jim Laker West-Indië heeft dus in de laatste test match op de Oval in Londen een verplet terende nederlaag geleden. De Engelse spinner Tony Lock, die in de eerste in nings vijf wickets voor 28 runs had ver overd, nam er in de tweede innings zes voor 20, en leverde in deze wedstrijd ver reweg zijn beste prestatie in testcricket. Alleen Garfield Sobers hield de Engelse aanval lag in bedwang, want hij bleef za terdag 1 uur en 42 minuten aan bal voor 42 runs, na zijn score van 39 op vrijdag. Maar Everton Weekes, die eenmaal vijf achtereenvolgende centuries scoorde in een testmatch, maakte geen enkele run, even min als Gerry Alexander en Sonny Ra- madhin. De gasten waren in 't geheel niet opge wassen tegen het listige bowlen van Tony Lock en Jim Laker, die profiteerden van een voor de spin zeer geschikte pitch Toch waren de omstandigheden niet zodanig dat ze een verklaring gaven voor de ineen storting van West-Indië. West-Indië, tweede innings 86. Asgarali bowled Lock 7 Kanhai c. Evans - b. Trueman8 Sobers bowled Lock 42 Worrel c. Cowdrey b. Lock0 Walcott not out 19 Weekes bowled Lock 0 Smith c. Sheppard b. Lock 0 Alexander bowled Laker 0 Dewdney st. Evans b. Lock1 Ramadhin bowled Laker 2 Goddard absent wegens ziekte0 Extra's (byes 4, legbyes 2 no balls 1) 7 Totaal 86 Val der wickets: 1-10, 2-39, 3-43, 4-69, 5-69, 6-69, 7-70, 8-75, 9-86. Bowling cijfers: Trueman 5-2-19-1, Loader 3-2-2-0, Laker 17-4-38-2, Lock 16-7-20-6. Het tweede innings totaal van 86 van de Westindiërs was het laagste dat zij ooit in testcricket tegen Engeland hebben geboekt. daarvan gemakkelijk worden uitgevangen; Max Maas ging jammerlijk run out, en ver volgens onderbrak een regenbui het spel van Boeree en Paul Maas die, zoals dat meer gaat, na de onderbreking onmiddel lijk hun wicket verloren. Zo werd het 7 voor 63 en bleef de span ning er nog in! Voogd en Van Alphen ver loren evenwel hun wicket niet meer, en het was vooral de jeugdige Van Alphen die met een paar fraaie drives op Terwiel de overwinning veilig stelde; hij bleef met een dappere 12 not out, Peschar werd met 17 topscorer. Haarlem kon op 76 voor 7 de wedstrijd beëindigen, waarbij ook aan VGC een compliment past voor het tot het laatst uiterst keen bowlen en fielden. Ter wiel bowlde 3-29, Van Weelde 3-31, Ben nekom bad geen succes. Overige uitslagen HCC I—Hermes DVS: Gestaakt wegens regen. HCC I scoorde 202 voor 7 tegen Hermes DVS 73 voor 5. HCC I: Gallois 51, De Villeneuve 33, Bakker 37, Heimei 10, Sillevis 13, Vriens 17, Spekking 12 n.o. en Van der Vlugt 13 n.o. Melie 2 voor 51, Van Meurs 4 voor 56. Hermes DVS: Stolk 29, Van de Ende 19. Bakker 1 voor 16, Squires 2 voor 30 en Vriens 2 voor 25. VRA—HBS: Draw. VRA scoorde 170 voor 7 (gesl.), HBS 94/3 (tijd). VRA: Klink 22, Lou Mulder 77, Kummer 36, Mac Mannis 15. Van der Vegt 2/20, Hoekstra 4/65, Rishworth 1/48. HBS; Bruynesteyn 12, Broda 32, Rish worth 21 n.o., Van Katwijk 13 en Boel houwer 13 n.o. Mac Mannis 1/34, Fischer 1/13 en Klink 1/10. ACCHCC II: Gewonnen door HCC II met 8 wickets. ACC scoorde 98 runs, HCC II 102 voor het verlies van twee wickets. ACC: De Baare 11, Bregman 13, Van Weelde 15, Disselkoen 20. Alm 2-27, Van Arkel 1-7, Van Staay 3-25, Van der Bosch 4-29. HCC II: Van der Most 12, Schuur 17, Van Arkel 39 n.o., Aim 30 n.o. Van Weelde 1-28 en Sanders 1-28. Eerste klasse B PVVKampong: Gewonnen door PW met 4 wickets. Hierdoor zijn de Twentenaren kampioen van deze afdeling geworden. Kampong scoorde 84 runs, PW 85 voor 6. Kampong: De Bruyn 10, Van Minnen 26 n.o., Van Esveld 26. Scheffer 4-17, Riems dijk 2-27, Stroink jr. 3-25. PW: Elkink 17, Marseille 25, Vondeling 19. Rietveld 4-20. ExcelsiorACC n: Door ACC II gewon nen met 56 runs. ACC II scoorde 78 voor 8, Excelsior 22. SpartaVVV: Verregend. Sparta scoor de 195 voor 6. Toen VVV op 21 voor 1 was gekomen werd de wedstrijd gestaakt. Lager cricket In de tweede klasse A speelde Rood en Wit II een draw tegen Cric, dat dat ene wedstrijdpunt best kon gebruiken. De ■Haarlemmers begonnen hun obattingln- nings zeer goed met Vanier en Molijn, die eé'n stand van 98 runs voor het eerste wicket bewerkstelligden. Na goed batten op een verre van „dodelijke" aanval werd uiteindelijk een score van 200 voor het ver lies van vier wickets bereikt in iets meer dan de helft van de speeltijd: Vanier 44, j Molijn 78 not out, Ter Haar 14, J. Mole- 1 naar 17 en Meijers 16 not out. De Rood en Witters slaagden er daarna echter niet in de Amsterdammers in grote moeilijkheden te brengen, hetgeen ook wel voor een deel mocht worden geweten aan de steeds slechtere weersomstandigheden. Op de stand 82 voor 4 werd met nog een half uur speeltijd gestopt wegens slecht licht. De overige uitslagen waren: CCG—HCC III: afgelast; Quick (H.)—SCHC: Quick 154, SCHC 66. In de derde klasse speelden Rood en Wit V en Rood en Wit VI tegen elkaar. Het zesde team won. De scores waren: V: 95 voor 7 (B. Chabot 24. L. Paardekoper Over man 21 n.o., Landre 12, West 2-32. De Wijn 2-22, Kersten 1-19 en C. van Schouwen burg 1-12) tegen VI 96 voor 7 (Kruyff 34, West 17, Kersten 11, Pot 3-38, Vaandering 2-17 en B. Chabot 1-10). Op de toernee door Catalonië hebben de Robben-zwemsters in het 25 meterbad van Reus in Tarragonië (Spanje) in de vijf nummers waarin zij uitkwamen onnieuw alle eerste plaatsen bezet. Lenie de Nijs zegevierde op de 100 meter rugslag in 1 min. 15 sec. vóór M. Casanova (Reus) in 1.18.4 en Mary Kok (Robben) die er 1.20.4 over deed. De 200 meter schoolslag leverde een overwinning op voor Rita Kroon (Rob ben) in 3 min. 5,1 sec. Zij won met niet minder dan bijna 38 sec. verschil op de Spaanse mej. Odena. Greetje Kraan le verde op de 100 meter vrije slag felle striid tegen de Svaanse zwemster Secall. O*1'" landgenote wist meet 0.2 sec. ver schil als eerste aan te tikken in 1 min. 6 sec. Judith de Nijs werd derde (1 08,4). mej. Roch tSnanie) vierde (1 oq 81 en Marv Kok eindigde als vijfde (1.12,6). On de 100 me ter vlinderslag ging de strijd tussen drie Robben-meisjes. De Spaanse mej. Cardiel kwam er niet aan te pas, zij werd vierde in 1 min. 32 sec. Atie Voorbij zegevierde in dit onderdeel in 1 min. 13,2 sec. Truusje van Oosterom liet, als tweede, de chrono meters stilstaan op 1 min. 19,2 sec., ter wijl Lenie de Nijs er nog 0,2 sec. langer over deed, waarmee zij de derde plaats bezette. Tegen heren Op de 5 x 50 meter vrije slag estafette zwom de Robben-ploeg bestaande uit Atie Voorbij, Judith de Nijs, Greetje Kraan, Lenie de Nijs en Mary Kok tegen een herenteam van de zwemclub Reus. Onze meisjes wonnen met 0.8 verschil van de heren en wel in 2 min. 37 sec. Zondag hebben de Robben-zwemsters in Manrese, bij Barcelona, gezwommen tegen heren. Greetje Kraan won de 100 meter vrjje slag in 1 min. 7,9 sec. Atie Voorbij was wederom de sterkste op de 100 meter vlinderslag (1 17,9). De 200 meter schoolslag werd door de Spaanse zwemmers Servalls en Oriolo ge wonnen. Elke zwemmer legde 100 meter af terwijl Rita Kroon 200 meter zwom. t

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3