Verrassende nederlaag van Schoten in voetbaltoernooi om KNVB-beker Jonge Duitse sterk voor tennisploeg te Nederland HHC nam tegen TYBB geen risico en werd na duidelijke zege kampioen Gepromoveerd Leicester City niet opgewassen tegen Manchester U. Haarlem - goed op dreef - won in Westerkwartier-toernooi DE HONKBAL COMPETITIE HFC uitgeschakeld door Zandvoortmeeuwen VOETBAL IN ENGELAND John Charles erg gemist bij Leeds United Ruime 15-7 nederlaag op banen in Venlo TIW degradeert naar de overgangsklasse MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 6 Kinheim won in Zandvoort Motorcoureur Hillebrand dodelijk verongelukt Mille Miglia wellicht op afgesloten circuit Instelling van korfbal hoofdklasse dubieus De honkbaluitslagen van het weekeinde Moss verbeterde vijf snelheidsrecords Zwitserse bergprijs voor Duitser Von Trips De tweede ronde om de KNVB-beker heeft enkele verrassende uitslagen gebracht. Schoten moest in de vierdeklasser St. Pancratius zijn meerdere erkennen en leed een vier-nul nederlaag. Ook HFC werd uitgeschakeld, want de Spanjaardslaanbewoners zagen zich door Zandvoortmeeuwen met drie-één verslagen. Van de tweedeklassers uit het Haarlemse rayon wisten VVB, HBC en DEM zich te plaatsen voor de derde ronde. VVB door een gelijkspel tegen ADO in Heemskerk, HBC middels een drie-één overwinning op Teylingen terwijl DEM met vier-één over Saestum zegevierde. EHS plaatste zich via een drie-twee overwinning over Ripperda in de volgende ronde, ter wijl DIO een stap verder kwam middels een duidelijke zes-één overwinning op WH. De overwinning van DIO over WH zal wel niemand bij de rust in deze wedstrijd hebben verwacht. Toen leidde nl. WH met één-nul dank zij een doelpunt van Limburg, maar in de tweede helft was de VVH-doelman even de kluts kwijt hetgeen WH op twee doelpunten kwam te staan. WH liet de moed zakken waarvan DIO danig profiteerde en uiteindelijk met zes één won. De ontmoeting EHS-Ripperda werd op het terrein van laatstgenoemde gespeeld en aanvankelijk had Ripperda door een doel punt van Houtkamp de beste vooruitzich ten. Maar EHS kwam er beter in en nog voor de rust werd het twee-één voor EHS. Toen het spoedig na de thee drie-één was geworden, kreeg Ripperda weer de smaak te pakken en begon heftig op te zetten. Maar EHS hield kranig stand en slechts eenmaal kon Ripperda het net vinden om zodoende dus met drie-twee te verliezen. ADO en VVB gaven elkaar in Heems kerk niets toe. ADO nam voor de rust de leiding maar in de tweede helft scoorde Bot de gelijkmaker en hoewel ADO over het algemeen iets sterker was, kon VVB de gelijke stand handhaven-en kwam-dus een ronde verder. St. Pancratius-Schoten Het was een bittere teleurstelling voor Schoten in Badhoevedorp van vierdeklas ser St. Pancratius met dergelijke grote cij fers te moeten verliezen. Kennelijk hebben de Schotenaren hun tegenstanders onder schat en bovendien waren de meeste spe lers in een bepaald slechte vorm. Slechts Joop Geurts maakte een uitzondering, maar hjj kon het tenslotte niet alleen doen. St. Pancratius speelde een snel open en zeer enthousiast spel waardoor Schoten verrast werd. Al spoedig was het één-nul door Gouweleeuw. Schoten zag het gevaar niet in en bleef een vrij tam en onoor deelkundig spelletje spelen. De thuisclub profiteerde hiervan en nog voor de rust had Gouweleeuw de stand op twee-nul gebracht. Ook in de tweede helft wilde het bij Schoten niet vlotten. De thuisclub bleef de toon aangeven en de Schoten de fensie kon zich slechts met de grootste moeite staande houden. Toen het echter door Strieker drie-nul was geworden, gaf Schoten het op en nog eenmaal moest doel- Reus en Domhoff (HFC) belagen de Zandvoortse defensie. man Kessens de bal uit z'n doel halen toen Bouwhuis hem met een goed schot pas seerde, vier-nul. DEM-Saestum Vierdeklasser Saestum gaf DEM vooral in de eerste helft uitstekend partij en niet dan na de allergrootste inspanning wist de DEM-defensie zich staande te houden. Bij een der vele gevaarlijke Wijker aan vallen scoorde Appel het eerste doelpunt en met één-nul werd gedraaid. In de tweede helft was de tegenstand van de bezoekers wat minder en DEM kon door goed spel een flink overwicht ver krijgen. Door Van Someren werd het twee nul en toen het kort daarna door Bakker drie-nul was geworden, was het pleit be slecht. Zelfs scoorde Van Someren nog een vierde doelpunt, maar Saestum liet het er niet bij zitten. Het slaagde er middels De Boer in de eer te redden, zodat DEM een. vier-één overwinning in de wacht sleepte en nu in het strijdperk zal treden tegen Zandvoortmeeuwen. HBC-Teylingen Hoewel HBC in de eerste helft de ste vige wind in de rug had, kon de Heem- steedse combinatie het overwicht niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. De verdediging van de Sassenljphnse club bleek in goede vorm en nét schieten van de Heemsteedse combinatie was verre van zuiver. De ruststand gaf dus een dubbel- blanke stand te zien. Ook in de tweede helft heeft HBC moei te genoeg gehad zich tegen de vierdeklas ser staande te houden. Toch gelukte het eindelijk Duindam de score te openen, maar erg veilig voelde HBC zich nog niet. Bij een strafschop belandde de bal tegen de Sassenheimse paal, waarna het lederen monster toch nog door Duindam achter de Teylingen-doelman werd geplaatst, twee nul. De bezoekers gaven zich nog niet ge wonnen en wisten de achterstand te ver kleinen (2-1), waarna hun kranige doel man Gielen bij een noodlottige botsing zijn enkel brak. Hij werd naar de Maria Stich ting vervoerd en daarna naar Leiden. Leu ven stelde de Heemsteedse zege tenslotte veilig door de eindstand op drie-één te brengen. HFC-Zandvoortmeeuwen HFC en Zandvoortmeeuwen streden hun strjjd reeds op zaterdagavond in de bad- Het is druk geweest op de Engelse voet balvelden op de eerste wedstrijddag van de Engelse league-competitie. De 44 wed strijden trokken meer dan 900.000 toe schouwers. Billy Whelan, de talentvolle binnenspeler van Manchester United, heeft zjjn supporters een bijzonder goede dag bezorgd. Hij was het, die het met spanning tegemoet geziene treffen tussen Leicester City, de gepromoveerde kampioen van de tweede divisie, en Manchester United, de leaguekampioen en cup-finalist, besliste. In amper acht minuten scoorde hij zijn hat-trick, waardoor Leicester City, op eigen terrein nog wel, met 03 verloor. Grote belangstelling ging ook uit naar de wedstrijd EvertonWolverhampton Wanderers, een ontmoeting die door bijna 60.000 bezoekers werd bijgewoond. Het werd een krappe 1—0 zege voor Everton, dank zij een doelpunt van Brian Harris in de tweede helft. Billy Wright vocht op het middenveld een bijna ononderbroken strijd uit met de Everton-speler Dave Hick" n. Even zag het er naar uit, dat het tot ongeregeldheden zou komen, toen na een fel duel tussen deze twee het publiek de spelers met fles sen bekogelde, de straffe leiding van de scheidsrechter maakte evenwel dat de rust weerkeerde. Niet geleden De Sunderland-supporters hebben be wezen, dat hun sympathie niet geleden heeft door hetgeen zich in het gesloten seizoen heeft afgespeeld rond deze club. Liefst 56.000 toeschouwers woonden de ontmoeting SunderlandArsenal bij. Hun trouw werd niet direct beloond, want de Londenaren wonnen met 10. Reg Matthews, de gewezen keeper van het Engels elftal, was de held van Totten- ham Hotspur—Chelsea. Hij verdedigde het doel van Chelsea bekwaam en moest slechts één maal zwichten. Dat gebeurde in de 30ste minuut van de tweede helft toen Alf Strokes Tottenham de leiding gaf. De ook in Nederland bekende Jimmy Greaves maakte in deze wedstrijd zijn debuut in de eerste divisie. Hij deed dat goed. Greaves maakte met een beheerst schot vijf minuten voor het einde gelijk. Een wat gelukkig gelijk spel voor Chelsea, want in de eerste helft had Tommy Har- mer voor Tottenham een strafschop ge mist. Stanley Matthews, de „evergreen" van Blackpool, is zijn 26ste seizoen ingegaan. In de wedstrijd tegen Leeds United zorgde hij al direct voor een van zijn gevaarlijke voorzetten waaruit werd gescoord. Het werd tenslotte 3—0 voor Blackpool. Dui delijk kwam aan het licht, dat Leeds Uni ted het moeilijk zonder John Charles, die nu voor de Italiaanse club Juventus uit komt, kan stellen. De uitslagen Eerste divisie: Birmingham City—Aston Villa 3—1; Blackpool—Leeds United 3—0; EvertonWolverhampton Wanderers 10; Leicestre City—Manchester United 03; Luton Town—Bolton 1—0; Manchester City—Sheffield Wednesday uitgesteld; Nottingham Forest—Preston North End 2—1; PortsmouthBurnley 00; Sunder land—Arsenal 0—1; Tottenham Hotspur- Chelsea 11; West Bromwich Albion Newcastle United 21. Tweede divisie: BarnsleyBristol Rovers 22; Blackburn RoversIpswich 00; Bristol City—Liverpool 1—2; Cardiff- Swansea 0—0; Fullham—Derby County 20; GrimsbyLeyton Orient 72; Hud- dersfield—Charlton Athletic 3—3; Rother- ham UnitedDoncaster Rovers 21 Sheffield United—Notts County 1—0' Stoke CityMiddlesbrough 41; West Ham [UnitedLincoln City 22. plaats waar flinke belangstelling bestond voor dit treffen. Over het algemeen had Zandvoortmeeuwen de beste papieren. De kustbewoners waren in de aanval iets doortastender dan de HFC-ers, hoewel het doel der Zandvoorters toch herhaaldelijk in gevaar verkeerde. Maar de beslissende stoot ontbrak in HFC's voorhoede. Kort voor de rust scoorde Visser voor de Zand voorters het eerste doelpunt. Met één-nul werd gedraaid. Hoewel HFC na de thee goed partij bleef geven, behield Zandvoortmeeuwen het beste van het spel. Doelman v. d. Lee toon de zich in goede vorm, maar kon niet ver hinderen dat Halderman na een solo-actie hem van dichtbij passeerde, twee-nul. HFC zette nog eens alles op alles en toen het door Tooien twee-één was geworden, kreeg de strijd nog een spannend karakter. Zandvoortmeeuwen herstelde zich en na dat Visser de stand op drie-één had ge bracht, was het pleit beslecht en bleef de overwinning, overigens verdiend, in de badplaats. Het Zaterdagmiddagtoernooi van Zand voortmeeuwen is zaterdag beëindigd met de wedstrijden om de eerste, tweede, derde en vierde plaats. Om de eerste en tweede plaats streden IJmuiden en Kinheim. Kin heim zegevierde met twee-één. Zand voortmeeuwen en Telefonia speelden ge lijk (33) waardoor strafschoppen hier de beslissing moesten brengen. Zandvoortmeeuwen was de gelukkige, zodat de eindstand luidde; 1. Kinheim, 2. IJmuiden, 3. Zandvoortmeeuwen en 4. Telefonia. Fritz Hillebrand, de wereldkampioen in de zijspanklasse, is zaterdag in Bilbao ver ongelukt. De Duitse motorrenner trainde voor de wedstrijd om de Grote Prijs van Bilbao, die zondag werd gehouden, toen hij de macht over het stuur van zijn BMW verloor. Hillebrand won dit jaar o.m. de zijspanraces van de Grote Prijs van Duits land, de Engelse TT op het eiland Man en de TT van Assen. Hillebrand verongelukte toen zijn ma chine met een paaltje langs de baan in aanraking kwam. Hillebrand verloor daar na de macht over het stuur en reed tegen een elektriciteitshuisje op. Hij werd op slag gedood. Zijn zijspanpassagier Manfred Grunwald werd lichtgewond in een ziekenhuis opge nomen. Hillebrand, een gewezen vlieger, werd 39 jaar. Hij laat een vrouw en twee zoons na. De automobielclub van Brescia zal via de Italiaanse Autosportbond een verzoek tot de FIA (de Internationale Automobiel Federatie) richten, om op de internationale autosport kalender van 1958 een datum voor de Mille Miglia te reserveren. Het is nog niet zeker of hiervoor de eerste, dan wel de tweede zon dag van mei wordt aangehouden. Met betrekking tot de formule, die zal gel den is nog geen beslissing genomen. Men ge looft evenwel dat de Mille Miglia in 1958 op een afgesloten circuit, in de driehoek Brescia- Cremone-Mantua zal worden gehouden. De beslissing van de organisatoren hangt af van de houding die de Italiaanse autoriteiten zullen aannemen ten aanzien van autoraces op de weg. De eerste dag van de vierde na-oorlogse tenniswedstrijd tussen Nederland en Duits land, die op de banen van het Casino in Venlo werd gespeeld, leverde voor onze landgenoten reeds een vrijwel niet meer in te halen 38 achterstand op. In totaal werden tussen beide landen 10 wedstrijden gespeeld, welke alle door Duitsland werden gewonnen. Maar na de nederlagen van de laatste drie jaar, 715, 913 en 1012, mocht met het oog op het feit dat de Duitsers zeker niet hun sterkste ploeg naar ons land afgevaardigd hadden, de hoop gekoesterd worden, dat aan de reeks nederlagen een einde zou komen. Het leeek er deze eerste dag evenwel niet op. De Duitse ploeg bestond, met uit zondering van mevr. I. Pohmann bij de dames en F. Feldbausch bij de heren, uit jongere spelers en speelsters, die voor de Nederlandse top toch nog te sterk bleken. Bij de dames konden mevr. Rouwenhorst en mevr. Thung het bij lange na niet bol werken en verloren met straight sets van resp. mej. B. Ahlert en mevr. I. Pohmann. Het Duitse damessepl was bepaald niet spectaculair, maar degelijk en nuttig met een juist iets te hoog tempo voor onze dames. De verwachting dat spelers als Dehnert, Goris en Biesheuvel voor enige winst zou den zorgen, werd niet bewaarheid. Dehnert werd tegen Feldbausch bepaald gehinderd door het zon- en schaduwspel op de baan. waardoor hij bij het oplopen naar het net de bal veelal een fractie van een seconde uit het oog verloor. Hij werd in de eerste set met 64 geklopt, kwam in de tweede set met 52 en 040 op zijn service ach ter. Drie matchpunten dus voor Feld bausch, van wie Dehnert nog nooit heeft kunnen winnen. De matchpunten tegen werden overleefd, Dehnert ging sterker spelen en won de tweede set met 75 in de derde set zocht onze landgenoot echter weer teveel de sterke backhand van de Duitser op, faalde nogal eens op eigen backhand en de set ging met 62 naar de Duitser. Bescheiden winst De bescheiden Nederlandse winst kwam pas laat in de middag en in de vooravond. Van Dalsum speelde na een aarzelend be gin een uitstekende partij tegen Meya en won met 68, 86, 61. Ook de beide gemengddubbelspelen leverden Neder landse overwinningen op. In de partij van mevr. Thung en Willem Maris tegen mej. Ahlert en Schneiders steeg het spel van Maris, uitstekend gesteund door mevr. Thung, tot zeer goed peil. Ook op de tweede dag zijn de gasten in de meerderheid gebleven. Van de elf ge speelde partijen wonnen de Duitsers er 7. Op een na alle enkelspelen eindigden in een Duitse zege. Voor die ene uitzondering zorgde Dehnert door Meya met 64 64 te verslaan. l Van Dalsum heeft Feldbausch, vijfde op de Duitse ranglijst, in de eerste set uitste kend partij gegeven ondanks het bijzonder sterke voleren van de Duitser. In de tweede set bleek het tempo van Feld bausch iets te hoog voor Van Dalsum, die 'bovendien teveel de sterke backhand van de Duitser bestookte in plaats van de uit gesproken zwakkere forehand. De Duitser won met 75, 62. Goris gaf Kuhnke in de eerste set uit stekend partij, verloor deze met 68, maar moest in de tweede vrij snel met 26 capituleren. Ook de dames De dames konden het in het enkelspel weer tot geen enkele overwinning bren gen. De winst van de tweede dag kwam uit de dubbelspelen. Bij de heren werden die om drie gewonnen sets gespeeld. Goris en Maris hadden er ook niet meer nodig om Nitsche en Kuhnke te verslaan. Van Dalsum en Dehnert verloren de eerste set met 64, doch wonnen daarna met 62, 8—6, 6—1. Van goed gehalte was het spel van de Nederlandse combinatie mevr. Peters mevr. Thung in het damesdubbelspel. Evenals de heren bewezen ook zij het dubbelspel beter te spelen dan de Duitse combinaties. Het werd tenslotte 157 voor Duitsland doordat Hughan en Cook het wederom niet konden bolwerken tegen de Duitse vete ranen. Met wat sterkere Nederlandse ve teranen (die er zeker zjjn) zou de totaal uitslag een gunstiger beeld hebben gehad. Haarlem heeft in het Westerkwartier- toernooi in Amsterdam een fraaie pres tatie geleverd door beslag te leggen op de eerste prijs. In de wedstrijd Wester kwartier 2Haarlem waren de gasten uit stekend op dreef. Eerst kon J. Souverjjn met een ver schot de score openen, waar na mevr. T. Pruschen met een fraaie door loopbal de voorsprong tot twee-nul ver grootte. Tenslotte was het J. Einmahl, die na prachtig aangeven de eindstand op drie-nul bracht. In de tweede wedstrijd tegen Landlust probeerde Haarlem een enigszins gewij zigde opstelling, die minder goed liep, waardoor doelpunten schaars waren. Het gelukte tenslotte J. Bakker de zege voor Haarlem binnen te halen. Daar Wester kwartier 2 met twee-één van Landlust won, werd de eindstand: 1. Haarlem, 2. Westerkwartier 2, 3. Landlust. Sport Vereent en Nieuw Flora speelden een aardige wedstrijd, doch de wind deed veel afbreuk aan het spel. Voor de rust, toen de thuisclub met wind meespeelde, kwam zij met drie-nul voor door doel- Op een zaterdag gehouden vergadering te Utrecht van de eerste klasse-vereni gingen, spelend in de KNKB, werd een stemming gehouden over een eventuele hoofdklasse. Met veertien tegen twaalf stemmen kon het bondsvoorstel een kleine meerderheid behalen. Van de Zuid-Hollandse verenigingen stemden alleen Het Zuiden (Rotterdam) en Regenboog (Dordrecht) voor het be stuursvoorstel. Het laat zich dus aanzien, dat voorlopig nog geen hoofdklasse gevormd kan wor den; het grootste struikelblok is de ver hoging van de reiskosten. De uitslagen in de honkbalcompetitie waren- Eerste klasse A: EHSBlauw Wit 61; VVGA TIW 6—0 (TIW degr.); HHC-TYBB 29—1 (HHC kamp.). Overgangsklasse B: (beslissingswedstrijd): RFC—HHC 2 1—0 (HHC 2 degr.). Tweede klasse C: PSV—Laakkwartier 26—3; SchiedamDe Hazenkamp 2 13—11. Tweede klasse D: De Spartaan 2Animo 132. Derde klasse B: Rooswijk 2HFC „Haarlem" 2 6-15. Promotie derde klasse: Schoten 4HCK 4 810 (HCK prom.). Vierde klasse A: DIO 2SC Haarlem 4 135; DSS 3- Schoten 5 2—10; RCH 3-EHS 2 21—5. Tweede klasse A: TOG—TIW 3 8—11 (o.p.v. (TOG). Promotie tweede klasse: Sparta 3Baserun ners 195 (Sparta 3 prom.). punten van Schinkel (2 maal) en C. Otte. Na de rust hadden de gasten windvoor- deel, en C. v. d. Eykhof reduceerde de achterstand tot drie-één. Nieuw Flora's jeugdploeg won met drie twee van Sport Vereent-jeugd. Het toernooi van Vicus Oriëntis werd wegens de weersomstandigheden afgelast, zodat Oosterkwartier niet in het veld kwam. De Engelsman Moss heeft vijf snelheids records in de internationale F-klasse ver beterd met een Britse MG ex-181 wagen op de zoutvlakten van Bonneville. Het was zijn bedoeling geweest vroeger in de week de recordpoging te doen, maar door hevige regen was de harde vlakte voor enkele dagen onbruikbaar geworden voor dat doel. Hoewel hij nog niet helemaal tevreden was over de conditie van het terrein, nam Moss vrijdagavond het besluit een poging te wagen, welke met succes weH bekroond. De records welke door Moss werden ver beterd zijn: 1 km 245.64 mijl/uur (nieuw re cord), 204,3 mijl per uur (oud record); 1 mijl 245,11 mijl per uur, 203,9 mijl per uur; 5 kilometer 243,08 mijl per uur, 200,6 mijl per uur, 5 mijl 245,69 mijl per uur, 189,5 mijl/uur; 10 km 224,7 mijl/uur, 182,8 mijl/uur De oude records stonden op naam van de Brit Gardner en werden in Engeland en Duits land gemaakt. Op 13 augustus verbeterden Britse ex-179 wagens het 12-uurs-record in de G-klasse met een gemiddelde snelheid van 118,128 mijl per uur. Het oude record van 105,89 mijl per uur was gemaakt door een Italiaanse Fiat-Abarth. De autorace Tiefenkastel-Lenzerheide, welke meetelt voor het Europese berg- kampioenschap is gewonnen door de Duitse coureur Von Trips met Porsche. Het traject over 6250 meter met een hoogteverschil van 504 meter moest tweemaal worden ge reden. Van de vijftien sportwagens welke meedingen naar de Europese titel, maakte de Porsche van Von Trips tweemaal de snelste tijd, waardoor de Duitser de wed strijd won vóór Daetwyler (Zwitserland) en Von Renkenberg (Duitsland) die de tweede plaats deelden. De uitslagen luiden: 1. Von Trips (Duits land) met Porsche, 6 min. 57,4 sec. (3.28,6 en 3.28,8), gemiddelde 106,085 km per uur; 2. Daetwyler (Zwitserland) met Maserati (3.31,6 en 3.31,4) en Von Rankenberg (Duits land) met Porsche (3.31,8 en 3.31,2), beiden totaal 7.03,0. Zoals verwacht zijn dit honkbal-weekeinde dan toch weer enkele belangrijke beslissingen gevallen in de eerste klasse A, want TIW bleek tegen een Brands in uitstekende vorm niet opgewassen. Het werd een duidelijke no-run over winning van de VVGA-ers, door welk resultaat TIW zal degraderen en het vol gend seizoen in de overgangsklasse zal moeten proberen het verloren terrein weer terug te winnen. Door dit resultaat ontliep TYBB nog juist het dreigende degradatiegevaar en vanzelfsprekend kwam dit duidelijk tot uiting in de plaatse lijke ontmoeting tegen HHC. Zonder werper Bakker bleek het bezoekende TYBB-negental een onvoldoende tegenstander voor HHC en de slagvaardige HHC-ers stelden reeds na vijf innings de overwinning geheel veilig door een grote 20-0 voorsprong. Na een onderbreking voor een onweersbui werd de strijd voortgezet en het resultaat werd een grote 20-1 zege van HHC, welk negental hierdoor weer op fraaie wijze beslag legde op de titel in de eerste klasse A. Natuurlijk werd dit heugelijke feit gevierd met een kampioensfeest in café restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem. Helaas was het reserve negental in de beslissingswedstrijd op het DVH-terrein in Den Haag tegen RFC niet zo gelukkig, want de Rotterdammers wonnen met gering verschil (1-0), het geen voor HHC degradatie betekent. Het EHS-negental liet de laatste kans' voor een plaats in de hoofdklasse niet voorbijgaan, want tegen het Amsterdamse Blauw Wit behaalde EHS een duidelijke 6-1 overwinning. Voor zaterdag is de plaatselijke ontmoeting EHS tegen EDO ingelast, hetgeen de laatste kans voor EHS betekent, want een nederlaag brengt de definitieve beslissing in deze klasse voor de nieuwe hoofdklasse. In het Haarlemse rayon won HCK IV de promotiewedstrijd tegen Schoten IV na veel strijd en spanning (108) door welk resultaat de HCK-ploeg het volgen de seizoen met Halfweg naar de derde klasse zal promoveren. De standen luiden: Eerste klasse A: Eerste klasse B: HHC 12 21 Schoten 14 24 Ajax 12 15 OVVO 12 17 EDO 12 15 Volewijckers 14 14 VVGA 12 15 Sparta 14 14 EHS 13 14 HCK 13 13 Blauw Wit 14 11 Kennemerl. 13 10 TYBB 14 7 ABC 14 10 TIW 14 6 Sp.cl. Haarl. 14 6 EHSBlauw Wit k;- lil il i}- VRIENDSCHAPPELIJKE. De uitslagen van de vriendschappelijke voetbalwed strijden die zondag zijn gespeeld, luiden: WageningenHeracles 41, VitesseBot trop (Duitsland) 40, VeendamLeeuwar den 63, NECHelmondia 23. AFGELAST. De zeilwedstrijden op het Alkmaarder Meer en die op de Westeinder Plassen zijn deze zondag in verband met de weersomstandigheden niet doorgegaan. Het zag er in deze ontmoeting zeker nief naar uit dat de thuisclub nog een overtui gende overwinning zou gaan behalen, want de tegenstand van Blauw Wit en vooral van de spectaculaire achtervanger Smit, was bijzonder groot. In de tweede innings kon EHS een 10 voorsprong nemen, toen een honkslag van Van der Mark zijn clubgenoot van Esveld, door velderskeus op de honken gekomen, over de thuisplaat bracht. Een fraaie kans van de EHS'ers om de voorsprong te vergroten in de volgende in nings ging verloren toen Schuitemaker zijn clubgenoot Tromp naar de thuisplaat doorstuurde, waar de EHS-speler door werper Linke werd uitgetikt. Toch bleven de Haarlemmers een licht overwicht behouden en in de vjjde innings gelukte het Oosterbaan de score te ver hogen (20). Oosterbaan plaatste de bal fraai in het onbeschermde verre veld waar de Blauw Witter Van Kappelle verzuimde de bal te halen, zodat Oosterbaan vrijwel ongehinderd de thuisplaat bereikte. jf Vv&i-St.'ii-SHSt Martin Jole (HHC) De Amsterdamse ploeg kwam hierna in grote moeilijkheden en enkele fouten wer den door EHS uitstekend uitgebuit. Tromp kwam door een honkslag op de honken, welk goede voorbeeld door Heemskerk en Van Esveld door velderskeus werd ge volgd. Ook de volgende Haarlemse spelers slaagden er in binnen de lijnen te komen en slechts bij een 60 voorsprong van EHS slaagde werper Linke er in een einde te maken aan de moeilijkheden. Hoewel de Amsterdammers reeds in de volgende innings terugsloegen door Hui zing. welke speler na een honkslag van Maas de thuisplaat passeerde (61) kon dit tegenpunt de thuisclub niet verontrus ten. In de resterende innings slaagden beide negentallen er niet in nog wijziging te brengen in de stand, dank zij vooral een fraaie vang van de Blauw Wit-speler Van Kappelle na een tik van Oosterbaan in het verre veld, welk voorbeeld door de EHS'ers werd gevolgd, toen deze speler een harde klap van Kapelle uitstekend verwerkte in het verre veld. Het einde bracht EHS dus een volko men verdiende overwinning, waardoor de Haarlemmers nog steeds een kansje be hielden voor een plaats in de hoofdklasse. Het scoreverloop was: EHS: 0 1 0 0 5 0 0 0 x is 6. Blauw Wit: 000001000 is 1. De werpersresultaten waren: Schuitemaker (EHS): 7 x 3slag, 2 x 4wijd en 4 honkslagen tegen. Linke (Blauw Wit): 3 x 3slag; 4x4 wijd en 10 honkslagen tegen. HHC-TYBB Het negental van HHC heeft op ondub belzinnige wijze getoond de sterkste ploeg te zijn in de eerste klasse A, want de slag ploeg van de thuisclub heeft in het geheel geen ontzag gehad voor de TYBB-werper Metselaar (invaller voor Bakker) en op regelmatige wijze een 201 overwinning bekaaid, welke zege in feite reeds in de tweede innings vaststond. In de eerste innings nam HHC reeds een 20 voorsprong, die echter in de volgende innings uitgroeide tot een veilige 90 stand, dank zij vooral ook de homerun van Jole, welke klap niet minder dan drie punten voor de thuisclub bracht. Nadat in de vijfde innnigs een 200 voorsprong was verkregen, slaagde TYBB er nog in de eer te redden, waarmede de strijd gestreden was, want in de stand kwam geen wijziging meer (201). Door deze grote zege zullen de HHC-ers thans wederom de grote strijd gaan aanbinden tegen riviaal Schoten en ook nu zal deze plaatselijke strijd voor de nationale honk- baltitel met veel spanning worden tege moet gezien. RFC—HHC II Na een bijzonder goede wedstrijd moes ten de HHC-reserves in de beslissingswed strijd tegen het Rotterdamse RFC in Den Haag met klein verschil de meerderheid Tkennen van de Rotterdammers (10). Door deze nederlaag degraderen de HHC-reserves naar de tweede klasse van de KNHB. Nederlands bondsnegental The Sabres In Hilversum speelde een Nederlands bondsnegental nog een laatste oefenwed strijd tegen het Amerikaanse legerteam The Sabres uit Soesterberg, welke wed strijd in een kleine overwinning van het Nederlandse bondsnegental eindigde (21). De Amerikanen namen dank zijn een homerun van Reardon een kleine voor sprong en het zag er naar uit dat de stand ongewijzigd zou blijven. In de laatste innings kwam De Zwart (EDO) nog op de honken en de fraaie homerun van Hannie Urbanus (OVVO) betekende uiteindelijk nog een kleine Ne derlandse overwinning (21).

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8