Sport in het kort Wedstrijdenreeks nog compacter door nog later aanvangsuur Zeilwedstrijden op Alkmaardermeer Sportpers richt zich tot de KNVB Afwerking van tennistoernooi van Groenendaal ondervond vertraging Double Six M krijgt woensdag middag handicap van 80 meter Acht van Nereus lootte bijzonder gunstig NA REGEN EN WIND KOERSEN OP DUINDIGT „Queen Mary" verslagen in Hoofd van Jut-prijs DINSDAG 27 AUGUSTUS 1957 7 EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Le Grand winnaar in het Havencriterium West Nederland Rit op 13 en 14 september Damclub St. Bavo houdt jubileumwedstrijden Rapiditas won Lijnden- handbaltoernooi Pete Rademacher kreeg al een aanbieding 1 Om Europese titels Nederlandse bridgers op de tweede plaats Nederlandse wielerploeg in Ronde Catalonië Het AROL-toernooi Luxemburgs voetbalteam krijgt versterking ElvstroemPoulain wereldkampioen Koersen in Alkmaar Dan Waern wederom beneden 4 minuten Westduitse Sportfederatie is het oneens met regering in Bonn Europees kampioenschap voor landenteams Indeling damcompetitie in de hoofdklasse Het tweede en voornaamste bedrijf van de Europese roeikampioenschappen, de ti telstrijd bij de heren, is maandag in het volle licht van de belangstelling gekomen. Wel waren de vorige week onder meer reeds de Russen, de Australiërs, de Ameri kanen en natuurlijk de Duitsers aanwezig, maar de grote stroom kwam pas zondag en maandag. De twee zonder stuurman van Het Spaarne, de vier met stuurman en de acht van Nereus arriveerden maandagmid dag in Duisburg en namen hun intrek in de sporthogeschool. De Nederlandse skif- feur Alex Redelé wordt dinsdagmiddag verwacht. Voor de herenkampioenschappen hebben de Nederlanders de volgboot van de Nederlandse Roeibond meegebracht, waarvan maandagmiddag al direct een druk gebruik werd gemaakt. Want kort na hun aankomst gingen de Nederlanders het water op om de baan te verkennen. Zij troffen het niet, want het was bijzonder slecht weer met veel regen en soms hagel buien- De loting Maandag werd de loting verricht voor de herenkampioenschappen, waarvoor 79 ploegen uit 21 landen aan de start zullen komen. Dus twee ploegen minder dan ver wacht, omdat op het laatste ogenblik be kend werd gemaakt, dat de twee met stuur man van Hongarije en die van de Ver. Sta ten, zich hebben teruggetrokken. De hoop, dat de F.I.S.A.-president Gas ton Mullegg in het eigenlijke roeifestijn ook de donderdag zou betrekken was vergeefs. De Duitse organisatie had het begin van de voorwedstrijden op vrijdag ochtend 10 uur bepaald, terwijl daarmee toch gewoonlijk al donderdags wordt be gonnen. Niets daarvan. De wedstrijden reeks wordt nog compacter: het program ma begint pas vrijdagmiddag om half drie met de vier met stuurman. Daarin heeft Nereus de tweede heat ge loot met Roemenië, Denemarken, Zweden en Duitsland. In de twee zonder stuur man roeien Van Huystee en Britzei tegen Engeland, Zwitserland, Turkije, Duits land en Oostenrijk. Alex Redelé ontmoet in zijn serie niet de sterkste skiffeurs. Hij komt uit tegen Het Havencriterium een wielerronde voor amateurs dat zondagmiddag op het IJ-eiland in de Amsterdamse haven werd verreden, is op fraaie wijze gewon nen door de Amsterdammer Jan le Grand. Hü was in deze zware race met succes uit het peloton ontsnapt. De renners hebben het in dit criterium bijzonder zwaar gehad door de stormach tige wind en de dikke regenbuien. Toch werd er flink strijd geleverd. En vooral in de eindfase, toen Le Grand een wel haast zekere overwinning nog bijna ver speelde door de felle jachten van Van Leeuwen, De Boer, Cees Rabe, De Groot, Visser, Markus en enkele anderen. Aan de finish had Le Grand, die kilometers lang alleen tegen de weerselementen had gestreden, nog slechts veertig meter op zijn naaste concurrent Van Leeuwen over. De uitslag luidde: 1. Le Grand, Amster dam, de 78 kilometer in 2 uur en 37 sec.; 2. Van Leeuwen, Gouda; 3. De Boer, Edam; 4. De Groot, West Graftdijk; 5. C. Rabe, Amsterdam; 6. Keuker, Hilversum; 7. Visser, Santpoort; 8. Schipper, 9. Wit- houd; 10. Jonker, allen Amsterdam. De Haarlemmer L. Vaars eindigde als veer tiende. Bij de verschillende valpartij tj es die zich op het door de regen spekglad ge worden parcours voordeden, werden on der meer de Beverwijker De Nijs, Hen driks uit Heemskerk, de Amsterdammer Dekker en Van Beem uit Halfweg, uitge schakeld. In de voorwedstrijd voor nieuwelingen over 60 kilometer zegevierde de Amster dammer Jouby in een tijd van 1 uur, 38 min. en 21 sec. Tweede werd Balk uit Badhoevedorp, derde Cees Lute uit Cas- tricum, vierde Van Smirren, vijfde Siets- ma, beiden Amsterdam. A. Lute uit Cas- tricum werd zevende, terwijl Cees Lute ook de prestatieprijs veroverde voor zijn strijdlustige manier van rijden. De negende West-Nederland-rit, georgani seerd door de RAC-West, wordt op 13 en 14 september gehouden. De wedstrijd in klasse A telt mee voor het individueel KNAC-betrouw- baarheidskampioenschap. De negende West-Nederland-rit, een kaart- leesrit, is verdeeld over twee trajecten met een totale lengte voor klasse A van ongeveer 450 km. De start vindt vrijdagavond plaats in Alphen aan de Rijn. Na het eerste traject zullen de deelnemers een uur rust hebben, voor zij voor het tweede deel moeten vertrekken. De finish van het tweede traject ligt even eens in Alphen aan de Rijn, waar de wagens zaterdag in de ochtenduren worden verwacht. Alle bestuurders en kaartlezers, die de rit uitrijden, zullen de WNR 1957 autoplaquette ontvangen. Ter gelegenheid van zijn veertigjarig bestaan organiseert Damclub St. Bavo een interessant jubileumtoernooi, waaraan door vijf hoofdklasse tientallen zal wor den deelgenomen. Dee openingsronde, welke 28 augustus in Nieuw Berkenrode, Herenweg 101, in Heemstede zal plaats hebben, biedt de deelnemende verenigingen een uitsteken de gelegenheid zich in te spelen voor de aanstaande competitie. De HDC zal zijn krachten moeten meten met het bollen streektiental, samengesteld uit de sterkste spelers van Hillegom, Lisse en Sassen- heim. Damclub „Het Oosten", verleden jaar gepromoveerd naar de hoofdklasse, ontmoet het sterke DCG (Amsterdam). St. Bavo speelt tegen BDC (Beverwijk) en VKD tegen DCL (Leiden). de Roemeen Ferenc, de Zwitser Larcher, de Oostenrijker Rabeder en de Pool Ko- cerka. Lange gezichten De Duitsers trokken lange gezichten, toen hun kanspaard Von Fersen de tweede reeks lootte tegen de Russische titelhou der en Olympische kampioen Ivanov, de Joegoslaaf Vlasic en de Spanjaard Dalman. De op papier grootste concurrent van Iva nov, de Australiër Mackenzie, die de Rus op Henly heeft verslagen, moet in de derde heat geen moeite hebben met de Amerikaan Mc Donough, de Fransman Marcelle en de Deen Nielsen. Bij de achten viel de loting voor Nereus wel bijzonder gunstig uit. De Amsterdam mers ontmoeten nl. Frankrijk, Italië, Zwe den, Denemarken en Hongarije. En dat be tekent bijna een finaleveld in de andere heat met titelhouder Tsjechoslowakije, Joegoslavië, Roemenië, Duitsland, Rusland en dan als enige outsider België. De winnaars van de voorwedstrijden ko men direct in de finales, die zondag ge roeid worden. De overigen moeten zater dag om de resterende vier finaleplaatsen vechten, behalve in de skiff, waarin vrij dag al drie heats geroeid worden en er dus maar drie plaatsen overblijven. De Haarlemse handbal eersteklasser Rapiditas heeft in het Lijnden-toernooi met succes de vorig jaar gewonnen beker verdedigd. In de eerste ontmoeting won nen de Haarlemmers met 75 van Lijn den. Debutant Engel Adrichem en Hennie Teunissen scoorden beiden drie maal. In de tweede wedstrijd moesten de zwart-witten aantreden tegen Zandvoort- meeuwen. Vooral de Haarlemse verdedi ging was er toen goed in, zodat Zandvoort- meeuwen met een 8—3 nederlaag genoe gen moest nemen. De Meeuwen legden door een 5—2 zege op de organiserende vereniging beslag op de tweede plaats. Pete Rademacher, die donderdag in Seattle in het gevecht om het wereldkam pioenschap zwaargewicht een k.o.-neder- laag leed tegen titelhouder Floyd Patter son, heeft van de International Boxing Club een aanbieding gekregen voor een wedstrijd in Madison Square Garden in New York. De I.B.C. bood hem een beurs van 20.000 dollar aan. Rademacher mag een tegenstander uitkiezen onder de na volgende boksers: de Amerikanen Eddie Machen (derde op de wereldranglijst), Zo dra Folley (vijfde op dezelfde lijst) en Wil lie Pastrano (zesde), en de Argentijn Alex Minteff. In Wenen zijn de wedstrijden van de tiende ronde van het toernooi om het Europees bridgekampioenschap open series gespeeld. Onze landgenoten wonnen van Zwitserland met 60 tegen 27 matchpunten. De resultaten waren: Engeland versloeg Frankrijk met 60 tegen 37 matchpunten. Nederland versloeg Zwitserland met 60 tegen 27 matchpunten; Duitsland versloeg IJsland met 70 tegen 47 matchpunten; België speelde gelijk met Polen: 5151 matchpunten; Italië versloeg Zweden met 74 tegen 29 matchpunten; Spanje verloor van Noorwegen met 63 tegen 76 match punten; Denemarken versloeg Libanon met 66 tegen 47 matchpunten; Finland versloeg Ierland met 70 tegen 31 match punten. Na de tiende ronde leidt Italië met 18 punten uit 9 wedstrijden. Nederland bezet met 18 punten uit 10 wedstrijden de twee de plaats en daarna volgen Engeland met 17 punten uit 10 wedstrijden en Oosten rijk met 16 punten uit 9 wedstrijden. Maandagavond is de eerste helft van de zevende ronde van het toernooi voor de dames gespeeld. De scores waren: Duits landFinland 17 tegen 31 matchpunten; Ierland—België 18 tegen 24 matchpunten; NoorwegenOostenrijk 8 tegen 41 match punten; FrankrijkNederland 32 tegen 13 matchpunten; DenemarkenZweden 32 tegen 14 matchpunten; ZwitserlandEn geland 12 tegen 22 matchpunten. Vijf Nederlandse wielrenners zullen deelnemen aan de Ronde van Catalonië, die van 1 tot. 8 september wordt gehou den. Het zijn Wagtmans, Daan de Groot, Van der Pluym, Stolker en Van der Sluys. Zij vertrekken donderdag per vliegtuig naar Barcelona. Ploegleider is Kees Pellenaars. Hij wordt vergezeld door Gerard Peters, die als assistent-ploegleider zal fungeren. Het bestuur van de Nederlandse Sport pers heeft zich tot het bestuur van de KNVB gericht met een telegram waarin het zegt met verontrusting te hebben ken nis genomen van het besluit dat de zater dag in Amsterdam te houden zeer belang rijke vergadering van de sectie betaald voetbal niet voor de pers toegankelijk zou zijn. Het maakt daaruit de gevolgtrekking dat de KNVB over deze vergadering eventueel slechts een door hemzelf geredigeerd com muniqué wenst te verstrekken. Het be stuur van de Nederlandse Sportpers wijst het bestuur van de KNVB zowel op de on juistheid als op het gevaar van deze maat regel. Het is in het belang van de Neder- Niet Frisia, zoals wij gisteren meldden, maar Robur et Velocitas behoort tot de winnaars op de eerste dag van het AROL- toernooi in Amsterdam. De Apeldoorners wonnen met 42 van Frisia en komen nu zondag aanstaande om kwart voor één in het veld tegen HFC, dat zoals bekend Quick (H.) overwon na strafschoppen. Het programma luidt voor zondag: 11 uur: HBSZeeburgia, 12.45 uur: HFC Robur et Velocitas, 14.30 uur: Judodemon straties, 15.15 uur: finale. Het Luxemburgse voetbalelftal, dat woensdag 11 september in Rotterdam in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Nederland speelt zal de beschikking hebben over Vicky Nurenberg. Nurenberg een voor waarts, die op elke plaats in de aanval kan spelen, is voor die wedstrijd vrijgegeven door zijn club Nice. De Luxemburgse Voetbalbond tracht ook Spitz Kohn, de 23-jarige Luxemburgse midvoor van de Sportklub Karlsruhe, voor de wedstrijd vrij te krijgen. De Duitsers hebben er echter nog geen toestemming voor gegeven. Zaterdag werd op het Alkmaardermeer een begin gemaakt met de nationale zeil wedstrijden. De uitslagen luidden: Drakenklasse: 1. "Vagans-Semper" met stuur man C. Groot; 2. "Luchtlooper IX", P. Poorter; 3. „Wilhelmina", T. Kasemier. Regenboogklasse: 1. „Cadans", ir. G. A. Bak ker; 2. „Ree", mr. C. Walig; 3. „Coppelstock", J H Q Sit—vcïrts 'Vrijheidsklasse A: 1. „Rietepiet", P. Hellema; 2. „Albatros", W. B. J. Jansen; 3. „Vrijheid", E. hf?)kker Olympiajollen A: 1. „Witte Raaf", H. Willems; 2. „Mars", P. Zwaan; 3. „Aloha", J. Dil. Sternklasse: 1. „Noreq", A. E. H. Amons; 2. „Kikker", J. N. van der Stadt"; 3. „Glasaal", mej. K. van der Stadt. 12 m2 klasse: tweede prijs „Piasjager'', B. Ver. hagen. Valkenklasse: 1. ,,'t Spul", H. Kirkenier; 2. „Barry III", J. A. Snijders; 3. „Bounty", E. R. von der Baumen. 16 m2 Streepklasse: 1. „Tilicum", J. Bol; 2. „Greet", J. J. Botterweg; 3. „Akidi", W. van der Horst. Als gevolg van het stormachtige weer kon zondag niet gestart worden in de na tionale en onderlinge zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer. Bij de boten in de eerste nummers, die maandag in de voor middag van start gingen, waren er vele die averij opliepen. De uitslagen luidden: Vrijheidsklasse A: 1. Speediest, De Haas jr.; 2. Vrijheid, Gaillar; 3. Smitje, Schmitz jr. Vrijheidsklasse B: 1. Hiepied'el, E. Elhorst; 2. Firecrest, Hauber; 3. Radja, Berkhuysen. Drakenklasse: 1. Joy, Bier; 2. Vagans-Semper, Groot; 3. N.N., Bakker. Valkenklasse: 1. 't Spul, Kirkenier; 2. Whippet, Zuiderbaan; 3. Anita, v. d. Veer. 16 m2 Puntklasse: 1. Magdrieja, Spaargaren; 2. Overdan, De Jong; 3. Doolaard, Wessels. Sternklasse: 1. Glasaal, mej. Van der Stadt; 2. Kikker, Van der Stadt; 3. Siroco, Gorter. Finnjollenklasse: 1. Boisot, Mackor. Pampusklasse: 1. Westeinder, De Ruiter; 2. Stormvogel, Saur. 12 voets Jollenklasse A: 1. Windekind, Ver- wey; 2. Positron, Van 't Hoogerhuys; 3. Kolonel, Steensma. 12 voets Jollenklasse B: 1. Brandy, Muntinga; 2. Phoenix, Stapel; 3. Dinghy, Zeevenhooven. Olympiajollen A: 1. Flossie, Lesage; 2. Witte Raaf, Willems; 3. Mustang, Stellingwerf. Het wereldkampioenschap zeilen in de 5-0-5 klasse is gewonnen door de Deen Elvstroem, die samen met de Fransman Poulain in deze wedstrijden is uitgeko men. Hij won de vijfde race, die in tegen stelling met de andere bij goed weer is gehouden. De zee was kalm en er stond een westenwind. Ook ditmaal zegevierde de geroutineerde zeiler uit Denemarken. Hij heeft echter in deze wedstrijd felle strijd tegen de Fransen Poissant en Maury moeten leveren, ook de Franse Hannequin en Robert speelden een grote rol. In het klassement van de vijfde race eindigden Poissant en Maury op de tweede plaats vóór Hannequin en Robert, terwijl de Fransen Le Brun en Harinkouck op de vierde plaats beslag legden. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. ElvstroemPoulain (Den./Fr.) 9.369 pnt. 2. PoissantMaury (Fr.) 6.772 pnt. 3. Han nequinRobert (Fr.) 6.457 pnt. 4. Cornu Conffier (Fr.) 5.889 pnt. 5. BanksWheeler (G.B.) 4.786 pnt. In velband met enkele protesten betref fende het verloop van de vijfde race kun nen in dit eindklassement nog enkele wij zigingen komen. Olympiajollen B: 1. Phoenix Blees. 12 m2 klasse A: 1. Aeolus III, Visser; 2. Pias jager, Verhagen. 12 m2 klasse B: Mustang, Van Swol. Regenboogklasse: 1. Saenden, De Wit; 2. Pipa, mevr. Van der Bas; 3. Cadans, Bakker. 16 m2 Streepklasse: 1. Tilicum, Bol; 2. Dak, Van Rietschoten; 3. Jel for Bel-Air, Schiet. Het tennistoernooi van de LTC „Bloe- mendaal", dat vanaf zaterdag op de banen van „Duinwij ck" in Santpoort de aandacht vraagt, heeft nu alle deelnemers(sters) op het gravel gebracht. Zondag troffen wij de organisatoren doende om met dweilen en mestvorken na de hevige regenval de ba nen weer bespeelbaar te maken. Maar aan een kleine achterstand op het schema kon niet ontkomen worden. In het heren enkelspel afdeling C is men tot de laatste ronde gekomen, maar in de overige afdelingen vragen de wedstrijden in de tweede ronde nog de aandacht. Deze week kan men nog iedere avond op „Duin- wijck" van tennis genieten, terwijl tege lijkertijd met het invitatie A-toernooi za terdag en zondag de eindwedstrijden van de B- en C-afdeling zullen plaats vinden. Voor het invitatie A-toernooi zijn nog niet alle deelnemers(sters) bekend. De uitslagen in de B-afdeling luiden: Heren enkelspel: (le ronde) Fröhlich sl. Gaus 64, 810 en 63, J. Brandse sl. v. Dalsum 62 en 63, F. Muschter sl. Rozemeijer 62 en 60 en G. de Bijl sl. v. Swaay 62, 57 en 6—4. (2e ronde): P. In de reeks vakantie-koersen op Duin- digt is woensdagmiddag de Elionora-prijs door de inschrijving van Double Six M verreweg het interessantste nummer. De Franse hengst heeft maar liefst een handi cap van 80 meter in een veld van 17 paar den. Normaal zou hij in deze bezetting geen kans hebben, maar daar de beide fa vorieten Quichotte en Rose Marie aller minst in betrouwbaarheid uitblinken heeft hij toch nog de kans om met zijn ontzag wekkende speed dit grote veld te passeren. Een mogelijke outsider is Rethy Hollandia, die bij een vlotte start niet meer te be reiken zal zijn. Bij hoge uitzondering krijgen de ama teurs nu eens de gelegenheid om over een 2500 meter lange afstand elkaar te bekam pen. Deze afstand vraagt in hoge mate tactiek en aangezien Pelikaan S aan één der beste amateurs wordt toevertrouwd is hij de favoriet. Voor Peter Spencer zal de afstand te lang zijn, zodat Sam Spencer de plaats zal kunnen bezetten. In de Casindra-prijs is stal Clingendaal met twee sterke troeven vertegenwoordigd, n.l. Unita Zora en Tensor Gregor. Op zware baan zullen zij echter het onder spit moeten delven tegen de nog steeds beter wordende Urban Hollandia, die on geveer nu van gelijke klasse is als de me de-kandidaat Uranium H. Indien The Lady Bond bij haar nieuwe trainer vorderin gen heeft gemaakt zal zij eveneens in de kopgroep te vinden zijn. Kermisprijs (2040 m.): 1. Vliegenvanger S, 1.34; 2. Vic Erebus 1.32.6; 3. Tieteia 1.33.8. W. 3.50; pl. 4.40, 2.70, 62.50; k. 10.30; cov. 5. Carrouselprijs (2360 m.): 1. Tu Ciel d'Or 1.30.6; 2. Toseanini 1.32.3; 3. U Diena 1.31.6. W. 7; pl. 2.80, 2.90, 1.40; k. 9.20; cov. 12.90. Zweefmolenprijs (2360 m.): 1. Violina Norton 1.31.8; 2. Thea Drabbe 1.31.1; 3. Reine d'Aster 1.30.2. W. 3.70; pl. 1.80, 4, 4.60; k. 7.60; cov. 7.60. Achtbaanprijs (2360 m.)1. Ralph Erebus 1.27.4; 2. Myrilus 1.27 6; 3. Ria Kitty 1.27.4. W. 2.40; pl. 1.40, 3.20, 2.20; k. 7; cov. 10.10. Vrolijk Radprijs (1360 m.): 1. Woudduif S 1.37.6; 2. Williams Juweel 1-41.5; 3. Wilma Zora 1.45.9. W. 3.50; pl. 1.40, 1.60 1.60; k. 14.60; cov. 5.40. Hoofd van Jutprijs (2720 m.): 1. Uranle; 2. Strange Story; 3. Queen Mary. W. 4; pl. 1.80, 3, 1.60; k. 10.70; cov. 10.60. Grote Kermisprijs (2360 m.): 1. Ria Olivier 1.27.6; 2. Pretty Boy 1.27.6; 3. Norton Williams 1.27.4. ,W. 2.90: pl. 1.40. 1.30. 2.10; k. 3.30: cov. 3.70. Lachspiegelprijs (2060 m.): 1. Reine Neosho 1.30.4; 2. Quelle Veine 1.30.7; 3. Shadow 1.29.1. W. 12.70; pl. 4, 5.70, 3.70; k. 10.20; cov. 19.10. Totale omzet 126.396.50. Hoewel Victor Hollandia al enige malen als groot favoriet heeft gefaald, gaat deze keer toch opnieuw de voorkeur naar deze hengst uit. De concurrentie is maar ma tig, zodat Geersen hem van start af niet behoeft te forceren. Als dit moeilijke punt is overwonnen zullen Theo Scott, noch Thea Cornelia deze veelbelovende 3-jari ge kunnen houden. In het openingsnummer treden de dra vers aan, welke nog geen eerste prijs heb ben kunnen winnen. De klasse is dan ook bescheiden. Uncle Mars schijnt de beste nog, vóór Unique Spencer en de keuze Geersen uit Velduil S en Vanity Hanover. Bij de rennen is het Criterium der Leer lingen het belangrijkst. Daar leerling jockey Bongers een leerling uit het goede hout is en bovendien de beschikking krijgt over Felix zal hij de finish als eerste pas seren, vóór Remus. In de ren voor 2-jarigen moet de licht gewicht Troubelle (51 kg) op de te ver wachten zeer zware grasbaan een eerste kans hebben, vóór Chaffy en Sans Aide. Op de mijl Bij wedstrijden in Gothenburg heeft de Zweed Dan Waern de mijl gewonnen in 3 min. 59,6 sec. Het was de derde maal in zes weken dat hij op dit nummer beneden de 4 minuten bleef. Roger Moens, die tweede werd in 4 min. 1.8 sec., maakte een nieuw Belgisch record. Derde werd de Zweed Ingvar Eriksson in 4 min. 3.6 sec. en vierde de Spanjaard Thomas Barris in 4 min. 4.4 sec. (nieuw Spaans record). Op de 5000 meter verscheen de Brit Pirie niet aan de start. Hij was alleen voor dit nummer uitgenodigd, maar wenste eveneens aan de mijl deel te nemen. Toen de organisatoren hem dit niet toestonden, weigerde hij op de 5000 meter te starten. Het nummer werd een overwinning voor de Australiër Laurence in 14 min. 14,6 sec., voor de Zweed Ahlberg in 14 min. 19.8 sec. Voorts won de Zweed Holmgren het hoogspringen met 2.05 meter, voor zijn landgenoot Andersson die dezelfde hoogte haalde. Een andere Zweed, Bengt Nilsson werd derde met 2 meter. De 200 meter was voor Culbreath (V.S.) in 21.8 sec.; het dis cuswerpen voor Bantum (V.S.) met 49.11 meter en het polsstokhoogspringen voor Don Bragg (V.S.) met 4.50 meter. Moolenburgh sl. J. v. d. Veldt 61, 57 en 62, A. v. d. Hof sl. J. Brandse 64 en 64 en F. Muschter sl. J. v. Kampen 62, 5—7 en 6—3. Dames enkelspel: mevr. A. Zurcher sl. mej. Harms 62 en 63 en mevr. A. Fröh lich sl. mej. T. Groen 63 en 64. Heren dubbelspel: (le ronde) W. v. Swaay en H. Moore sl. F. Hassink en J. Eizema 75 en 86, Th. Hinlopen en K. Bakker sl. W. v. Duinen en J. Verspoor 108 en 64. (2e ronde): P. Titiheru en P. Barend sl. C. Verschuur en E. G. v. Riet Paap 61 en 75, P. Nederkoorn en A. v. d. Hof sl. H. en E. Sikkes 61 en 61, M. v. Berckel en Besnard sl. Fröhlich en v. Dalsum 64 en 64, W. v. Swaay en H. Moore sl. Zonderland en Bloemers 57, 64 en 62, C. Gaus en J. Gaus sl. H. Rempt en P. Moolenburgh 63 en 64, L. Bloemink en G. Hartman sl. J. Smids en P. Jansen 61 en 6—0, De Boer en Ziehier sl. H. Abma en Vosman 63 en 60 en Th. Hinlopen en K. Bakker sl. R. en L. Vorstman 63 en 75. Dames dubbelspel: (le ronde) mevr. A. Zurcher en mevr. Ottolini sl. mevr. J. Ver hoef en mej. C. Schouten 61 en 60 en mevr. Van Dalsum en mevr. A. Fröhlich sl. mej. C. Allessie en mej. Hilbrink 46, 6—3 en 8—6. Gemengd dubbelspel: mej. C. J. M. Al lessie en P. Allessie sl. mej.' A. M.- Lom- merse en O. Hofkes 63, 26 en 64, mevr. L. en de heer P. Barend sl. mej. Verheek en v. Zwaay 61 en 75, mej. G. Harms en H. Rempt sl. mevr. E. Hin lopen en K. Bakker 63 en 60, mej. R. Smids en P. Titiheru sl. mevr. N. en de heer W. v. Duinen 64 en 62, mevr. Ab ma en Beijer sl. mej. M. Jansen en C. Gaus 57, 61 en 62, mej. N. Christoffels en M. v. Berckel sl. mevr. J. Verhoef en G. de Bijl 63 en 63. Afdeling C: In de C-afdeling is men be houdens in het heren enkelspel nog niet verder dan de eerste ronde gevorderd. In het heren enkelspel plaatsten zich reeds voor de laatste ronde de spelers: Van Vliet, T. Groen, Snoek, Blom, Van Steen en T. Okker. De Westduitse Sportfederatie is het on eens met de regering in Bonn wat betreft het verlenen van visa aan sportlieden uit communistische landen. De president van de federatie, de heer W. Daume, heeft een brief geschreven aan de minister van Bui tenlandse Zaken waarin hjj protesteert tegen een verklaring van een woordvoer der der regering dat „algemene richtlijnen" in voorbereiding zijn aangaande de sport uitwisseling met communistische landen. De heer Daume schrijft dat het niet de taak van de regering is dergelijke richt' lijnen te geven. Zij behoort slechts visa te verlenen of te weigeren en daarbij over wegingen van veiligheid te laten gelden. Maar de Federatie wenst geen richtlijnen te aanvaarden. De storm over deze kwestie is verleden week opgestoken toen visa aan een hand- balploeg en een basketbalploeg uit Honga rije en aan een Russische voetbalclub werden geweigerd. In regeringskringen wordt opgemerkt dat de bedoeling niet is zich te bemoeien met aangelegenheden van sportorganisa ties. De regering bereidt slechts richtlijnen voor die gelden zullen voor de overweging van verzoeken om visa. Dergelijke verzoe ken zijn tot nu toe individueel behandeld. Voorts wordt er op gewezen dat niet alle verzoeken van communistische sportlie den afgewezen worden. In gevallen van multilaterale internationale wedstrijden zijn dergelijke verzoeken ingewilligd. De stap tegen de ploeg uit Moskou had ten doel duidelijk te maken dat de betrekkin gen met Rusland niet normaal zijn. Duit sers die hopen op de terugkeer van hun familieleden uit Rusland zouden gekrenkt worden in hun gevoelens indien zij in- plaats van hun verwanten Russische sport lieden naar Duitsland zagen komen. landse voetbalgemeenschap dat de leden van de bond en het publiek volledige ope ning van zaken krijgen door de daartoe uit de aard van haar functie eerst aange wezen onpartijdige organen, de bladen van de Nederlandse pers en de Sportpers. Het bestuur van de Nederlandse Sport pers is voorts van mening dat de KNVB met het opleggen van een zwijgplicht zijn afgevaardigden niet op een dergelijke ma nier zal kunnen binden dat langs deze weg geen verklaringen, waarvan men de juist- hend niet altijd kan controleren, worden gegeven verklaringen welke uiteraard hun weg naar de bladen zouden vinden. Om derwille van een goede voorlichting in de belangrijke aangelegenheid welke op deze vergadering zal worden behan deld, verzoekt het bestuur van de Neder landse Sportpers het bestuur van de KNVB met kiem zijn standpunt in deze te willen herzien en de vergadering van zaterdag alsnog voor vertegenwoordigers van de Ne derlandse bladen en sportbladen toegan kelijk te stellen. In Wenen zijn de afgebroken partijen uit de vierde ronde van het Europese schaaktoernooi voor tientallen uitgespeeld. De eindstand van de wedstrijd Joegosla viëDuitsland werd 73 in het voor deel van Joegoslavië, terwijl Rusland in de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije met 5% 3% (1 afgebroken partij) de leiding heeft. Na vier ronden leidt Rusland met 2714 pnt. en 1 afgebroken partij. Daarna volgen Joegoslavië 2114 pnt.; Tsjechoslo wakije 1514 pnt. en 1 afgebroken partij en Duitsland 1414 pnt. In de wedstrijd van de vijfde ronde heeft Rusland met 7141% (een afgebro ken partij) tegen Duitsland de leiding. In de wedstrijd TsjechoslowakijeJoe goslavië heeft Joegoslavië met 414214 de leiding. Het damseizoen 1957-1958 zal tegen half september worden geopend met de com petitie hoofdklasse. De voor Noordholland gerechtigde zes tien tientallen zijn, evenals het vorig jaar, over twee groepen verdeeld. Damclub „Het Oosten" en Damclub St. Bavo, inge deeld in groep A, zullen het moeten op nemen tegen Jozef Blankenaar I, kam pioen 1956-1957, Gezellig Samenzijn I, DCG, Damclub Oostzaan, Canisius en DSTO. De in groep B uitkomende Haar lemse Damclub zal strijd moeten leveren tegen DCIJ, DWW, Jozef Blankenaar II, DDD, Gezellig Samenzijn II, CDA en HDC Den Helder.. ADVERTENTIE NOORWEGEN-POLEN Tijdens de tweedaagse atletiekwedstrijd tussen Noor- wegen-Polen, welke in het Bisletstadion in Oslo wortd gehouden, heeft de Noor Boy- sen de 800 meter gewonnen in 1 min. 48,9 sec. De Pool Makomaski werd tweede in 1 min. 49.7 sec. DE ENGELSE LEAGUE Uitslagen van de in de Engelse league gespeelde wedstrijden eerste divisie: Aston Villa- Leeds United 2-0; Blackpool-Luton Town 1-2. DE WOLVES De Nederlandse basket balkampioen „The Wolves" heeft een wed strijd gespeeld tegen de Franse basketbal club „Etoile" uit Mezieres. De Nederlan ders verloren met 88 tegen 72 punten. LOUISON BOBET. Louison Bobet heeft in Annemasse een „Omnium der Kam pioenen" gewonntn. In het eindklassement bezette hij de eerste plaats met 4 pnt voor Bauvin (Fr.) 7 pnt, Vaucher (Fr.) 14 pnt en Kubler (Zwits.) 16 pnt. JANS KOSTER. De internationale zwemwedstrijd, de zogenaamde „Door tocht van Bredene" bij Ostende over 4500 m is bij de dames gewonnen door onze landgenote Jans Koster (Gooi) in 1 uur 7 min. en 22 sec. Haar clubgenote Corrie Schimmel eindigde als tweede in 1.15.09 en Willy Lambour (Gooi) bezette de derde plaats (1.16,17). HUSSON. De Franse atleet Guy Husson heeft het nationale record kogelslingeren, dat met 60,85 meter op zijn naam stond, verbeterd. Tijdens wedstrijden in Soissons slingerde Husson de kogel 61,87 meter ver. „KANDAHAR". De internationale ren over 1600 meter, om de Sachsen-Weimar- prijs, op de banen van Baden-Baden ge houden, is gewonnen door „Kandahar", toebehorend aan J. Rowein (Noordwijk). Het paard werd gereden door Vandeuren. VAN EGMOND. De Haagse amateur Ab van Egmond is als tweede geëindigd in de jaarlijkse wielerwedstrijd „Rond Berlijn", een 213 km lange rit door de westelijke sectoren van de stad. In de eindsprint ver loor hij van de Belg Demulder; de Duitser Werner Grzesik werd derde. ONDERWIJZER. Een 55 jaar oude onderwijzer uit New York, Bill Sadlo, heeft het meer van Ontario overgezwom men. Hij legde de 32 mijl van de mond van de Niagara-rivier tot Toronto af in 25 uur en 25 min. Hij is de vierde zwemmer die dit meer heeft bedwongen. VAN KLAVEREN NIET TEGEN TO- WEEL. Niet Piet van Klaveren, maar de Spanjaard Bobby Ros zal op 6 september in Manchester tegen Willie Toweel in de ring komen. Oorspronkelijk was een ge vecht tussen de Zuid-Afrikaan en de Rot terdamse lichtgewicht vastgesteld, doch de promotor is er niet in geslaagd met Piet van Klaveren tot overeenstemming te komen omtrent de beurs. WALTER ZELLER. De Duitse motorren ner Walter Zeiler heeft zich uit de actieve motorrensport teruggetrokken. Door de plotselinge dood van zijn broer moest hij de leiding van de fabriek in Hammerau overnemen. Zeiler veroverde driemaal het Duitse kampioenschap in de 500 cc klasse en wel in de jaren 1951, 1954 en 1955.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11